weigert rood-Cliina bi j de voornaamste besprekingen Veiligheidsraad w Formosa op agenda Overeenkomst tandartsen ziekenfondsen opgezegd Parijse accoorden één voor één in de Bondsdag Costaricaanse patrouille bij de grens aangevallen Mr. E.L.M.H. baron Speyart van Woerden nam afscheid van zijn functie De kwestie-Formosa op hoog niveau Oirschot tijdens Mei-weekend paradijs der tweelingen Vaarwel danmijn ressort.... DAGBLAD VOOR ZEELAND Strijd der resolutiesontbrand Garanties vormen een probleem Talloze titels Olympisch dorp in Melbourne Nog kans op een vergelijk Nederlaag voor Mendès-France Wolken aan ile kim Enige regen De huur maatregelen NVV: Nog liever helemaal niets 37 Verdachten Omvangrijke kolenfraude Polen beëindigt staat van oorlog Een verbitterd gevecht Geschenken voor jarige Beatrix Getuigenis van een onwrikbare overtuiging Barmhartigheid mag geen zwakheid worden" Ambtenaren niet te vertrouwen Rubinstein door een vrouw vermoord? r „Melk-mars" naar Brussel JAARGANG No. 21756 Uitgave N. V. Uitgevers Mij Neerlandia. Verschijnt elke werknag Bureaux: Breda, Kasteelplein 11. Tel.: Directie, Redactie en Administratie: 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H A. Bruna Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr Dr A J.J.M Mes, Mr. H. M L. de Rechter. L J v 't Westende, P. V. M. Vercauteren, Abonnementsprijs oij vooruitbetaling t 5.85 pet kwartaal per post f 6.55, per week (uitslu'tend bij niet-post- bestell.) t U.45 Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct Postrek no. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland Bureau voor de Zeeuwse "Vilanrien: GOEsTwestsingel 98, Telefoon 2236 - Bureau v.m Zeeuws, Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Tele oon 102 - (Bjjbuieaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 Di..oriAG 1 FEBRUARI 1955 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraagt verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) ELKE RESOLUTIE, de Sovjetrussische of de Nieuwzeelandst kan tot het verlossende besluit inzake Formosa leiden? Deze vraag beheerst de Veiligheidsraad, welke gisteren is begonnen met het conflict tussen de twee China's te bespreken. De Russen wil den, dat de stoel van de nationalistisch-Chinese afgevaardigde zou worden bezet door een afgevaardigde van rood-China. Dit werd in een resolutie geëist. De Raad nam echter een Amerikaans tegen voorstel aan, om uitsluiting van de nationalisten en toetreding van rood-Chinese vertegenwoordigers niet te overwegen. Het Westen en de Sovjet-Unie dienden wel een voorstel in om Peking-China toe te laten bij de debatten over de toestand. De Russen wensten deze man ook bij de bespreking van hun resolutie. Het Westen had dezelfde wens t.a.v. zijn resolutie. Staken van het vuren noemden de Sovjets onmogelijk. Nationalistisch-China verzette zich tegen opneming van beide resoluties op de agenda. Nu de toestand in en om Formosa zich steeds meer toespitst, heeft men het raadzaam geaciit de Tatsjen-eilanden in de buurt twistappel tus sen Oost en West in de laatste weken in het bijzonder te ontruimen. Drie kleine mensjes, losgerukt van huis en haard, kijken verwonderd de grote boze wereld in bij hun ontscheping in Keeling op Formosa, waarheen zij per schip vanaf de Tatsjens werden gebracht. Amerika zal zich niet verzetten te gen bespreking van de Russische aan klacht, dat de V.S. de verantwoorde lijkheid voor de agressie dragen. Men vertrouwt op de waarheid. Een Brits verzoek aan de Sovjet-Unie om in de kwestie-Formosa matigheid ""te be trachten, is door Moskou doorgege ven aan Peking. Birma staat in verbinding met Amerika c» rood China om te probe ren het geschil over Formosa op te I lossen. Iloe de beide landen reageren j weten alleen de ingewijden. De ont- ruiming van de Tatsjen-eilanden schijnt intussen niet zo vlot te verlo pen als verwacht werd. Maarschalk Tsjiang Kai Sjek wil met de evacua tie wachten tot hij zeker weet welke eilanden Amerika wil verdedigen te gen een eventuele rode aanval. Que- moy en de Matsoe eilanden, waar over het hier gaat, wil nationalistisch- China namelijk niet missen. Het i onwaarschijnlijk, dat Tsjiang een officiële verduidelijking van de garantie* zal krijgen, voordat de vei ligheidsraad alle mogelijkheden tot een bestand heeft uitgebuit. De bezet ting van de Tatsjen-eilanden is op haar hoede voor 't geval de commu nisten een invasie zouden onderne men. De Amerikaaanse onderminister IN DE GEVANGENIS te Cairo zijn twee leden van een Zionistische orga nisatie opgehangen. Gratieberoepen, o.m. an het Vaticaan, baatten hen niet. HET BEDRIJFSCHAP voor zuivel zal zolang de ouder-bijdrage voor de schoolmelk voor haar rekening gaan nemen. Dit. n.a.v. de gestegen melk prijs. VERSCHILLENDE goederen, die be stemd zijn om zonder winstoogmerk te worden gebruikt in Nederland, zul len worden vrijgesteld van invoer recht. Het betreft o.m. films, weten schappelijke instrumenten e.d. VERSCHILLENDE personen werden gewond toen een massa enthousiaste lingen zich stortte op de Italiaanse filmster Gina Lollobrigida, die in München op bezoek kwam als gast van een Duits tijdschrift. KIKOEJOE-W ACHTEN hebben een ,,Mau-Mau-generaal". zekere Ihoera, gedood. Ihoera was leider voor het gebied van Fort Hall. De sport- en ontspanningsvereni ging .Orion" in Oirschot wil haar vijfjarig bestaan op originele ma nier vieren. Op 21 en 22 Mei hoopt men namelijk een Europese twee lingen-congres te organiseren. De Veiligheidsraad heeft met negen stemmen tegen één (de Sovjet-Unie) besloten 't Nieuw- Zeelandse voorstel om te spre ken over de mogelijkheid- van een bestand in het gebied van Formosa op de agenda te plaat sen. De afgevaardigde van na tionalistisch China onthield zich van stemming. den ->u beletten". Toen men hem vroeg, of de evacuatie dus zonder schermutsclingen zou verlopen, ant woordde Molotov: ..Deze vraag moet u in Peking stellen". Molotov heeft gisteravond een ver klaring overhandigd aan de Britse ambassadeur in Moskou, Sir William Hayter, waarin bezorgdheid wordt ge uit over de toestand rond Formosa. Het hoofdbestuur van de Ned. Mij. tot bevordering: der tandheelkunde, heeft de onlangs met de ziekenfond- Buitenlandse Zaken, Robertson, zei senorganisaties gesloten overeen- PTT*T ni t lrnm cl n n trrk'f n o*rl gisteren, dat Tsjou En Lai van com- munistisch-China een wezenlijk ge vaar voor de vrede vormt, indien al thans zijn verklaring dat hij elke mo gelijkheid tot een bestand voor de straat Formosa verwierp, geen bluf is. Robertson voegde hieraan toe: Als de Chinese communisten door gaan met bestandsschendingen in In- do-China en als zij hun bedreigingen om Formosa binnen te vallen, waar maken, riskeren zij een oorlog met Am< *ika. WAARSCHUWING. IN 1952 VOND een Hagenaar een simpel ringetje, dat pas dezer da gen een kostbaar kleinood bleek te zijn. De ring is van platina en de waarde is zeker f 10.000. De politie zoekt de eigenares, die nimmer aangifte deed. Het kabinet Mendès-France heeft in het parlement een nederlaag gele den. Het verzoek van de regering om gelden voor burgerlijke uitgaven voor de maand Februari werd met 325 tegen 286 stemmen verworpen. De nederlaag betekent niet het ont slag van het kabinet, maar uit de uitslag blijkt wel, dat het kabinet Vrijdag a.s., bij de stemming over N. Afrika gevaar zal lopen. Het kabinet zal ;n verzoek zeker nogmaals in stemming brengen. De tegenstem mers waren de onafhankelijken. boe ren, dissidente Gaullisten, communis te i en Volksrepublikeinen, benevens enkele radicalen en Gaullisten. Als minimum-leeftijd voor de deel nemende tweelingen houdt men 15 jaar aan. Een maximum-leeftijd is er niet. De leukste tweeling zal de titel „Europa-tweeling 1955" krijgen. De Oitvchotse vereniging denkt verschillende titels te kunnen uitde len. Bijvoorbeeld: voor de tweelingen die het meest op elkaar lijken, voor de tweelingen, die het meest van el kaar verschillen, voor de lichtste en voor de zwaarste tweeling enz. enz. Als aanloop voor dit plezante con gres organiseert de vereniging op 15 Mei een luchtvaartshow, waaraan de Haagse ballonclub zal deelnemen. De grootste luchtballon ter wereld zal dan aan de wetten der natuur gehoor zamen en omhoog stijgen. Op 19 Mei wordt er concours voor amateur-or kesten uit het gehele land gehouden. Tweelingen, die het weekend van 21 en 22 Mei naar Oirschot willen gaan, kunnen zich opgeven bij de heer J. Louwers, Kerkstraat 6 te Oirschot. ,,Een aanval op Quemoy en Matsoe zal ik uitleggen als een stap naar een invasie op Formosa. Wij beschouwen het eiland Formosa als een onmisbare schakel in de Amerikaanse verdedi gingslinie in liet Westelijk deel van de Stille Oceaan", aldus Robertson. De stap van de Sovjet-Unie bij de Veiligheidsraad wordt uitgelegd als de genadeslag voor de Westerse hoop dat het geschil kan worden opgelost zonder dat de schuldvraag wordt ge steld. De kwestie-Formosa is o.m. onderwerp van bespreking op een. conferentie van prehniers van de Brit se Gemenebest-landen, welke giste ren in Londen is begonnen. De pre miers zullen de uitslag van de be sprekingen in de V-raad afwachten, voor zij stappen ondernemen. VRAAGGESPREK. komst opgezegd. Deze overeenkomst had betrekking op de honorering van tandartsen en zij hield in, dat er voorlopig op de oude basis kon worden doorgewerkt. De ziekenfondsorganisaties hebben gepoogd tegemoet te komen aan de DE WEDUWE J. M. Huis in 't Veld- Rademaker in Rotterdam is gisteren 101 jaar geworden. Haar geheim: de moed erin te houden. VAN BIJ het Nederlandse Hof geaccrediteerde diplomaten heeft Mgr. uxiobbe gisteren twee massief zilveren kandelaars als feestgeschenk ontvangen. PRINSES MARGARET, zuster van Koningi Elisabeth van Engeland, is voor e -1 yijfweeks bezoek aan Brits- West-Indië uit Londen vertrokken. DE LEIDER van de gewapenderhand ondernomen uitbraak uit de gevange nis te Mogador (bij Casablanca) is gearresteerd. De man was ongewa pend en uitgeput. DRIE BATALJONS Egyptische mili tairen zullen de 1500 Britten, die na de ontruiming in de Suezkanaalzone ach terblijven, beschermen. DE NEDERLANDSE Aardolie Maat- ippij heeft concessie verkregen tot het winnen van aardolie in de rand stad Holland. In een telegram aan de voorzitter van de inisterraad deelt het N.V.V. mee, dat het verbaasd en teleurge steld is .ver het voornemen van de °m af tp ''i™ van de maat regelen tot verdere huurverhoging, gepaar gaande aan een bestem min^sheffing. Huurverhoging in deze vorm kon bet" achterwege blijven, aldus het N.V.V. Wanneer de regering niet door prijsmaatregelen (o.a. met het oog de melkprijscompensatie verleent zal het N.V.V. compensatie door loonsverhoging aan de orde moeten stellen. De Sovjet-minister van Buitenland se Zaken, Molotov, heeft twee Ame rikaanse journalisten een vraagge sprek toegestaan. Hij stelde de Ame rikanen verantwoordelijk voor de spanning in het Verre Oosten en de daardoor ontstane oorlogsdreiging. ,.De V. S. mengen zich in Chinese binnenlandse aangelegenheden". Op de vraag of de Sovjet-Unie goede diensten zou willen bewijzen t.a.v. Peking, terwijl Amerika dat dan t.a. v. Taipeh zou doen, antwoordde Mo lotov, dat de regering van Tsjiang slechts een schijnbewind is, dat zo spoedig mogelijk dient te vertrekken. Over de evacuatie van de troepen op de Tatsjen-eilanden zei Molotov: „El- zal nauwelijks iemand zijn, die de heer Tsjiang Kai Sjek het terugtrek- k- van troepen van bepaalde cilan- Elf Amsterdamse kolenhandelaren en 26 kolenwerkers zijn gisteren door de Amsterdamse politiereehter ver oordeeld tot gevangenisstraffen, va riërende van vijf maanden tot één maand wegens fraude met brand stoffen. De kolenwerkers, die allen in dienst van één brandsloffenhandel waren, wisten jarenlang hun werkgever, maar ook diens klanten te duperen. Bij het transporteren van kolen cn bij het bezorgen bij de klanten, wer den zakken met kolen achtergehou den. Deze werden dan verkocht aan de elf kolcnhandelaren, voor het meren deel „kleine luyden", die derhalve wegens heling werden veroordeeld. door de tandartsen gestelde voor waarden, doch de toezeggingen waren niet duidelijk genoeg. Dc overeen komst tussen de twee partijen is op gezegd met ingang van 1 Maart 1955. De ziekenfondsorganisaties zullen ech ter nader uitgewerkte voorstellen aan de algemene vergadering van de Mij.- met-de-lange-naam voorleggen. Acht de vergadering deze goed genoeg om als interimregeling te dienen, dan kan een nieuwe overeenkomst wor den gesloten en ter goedkeuring aan de ziekenfondsraad worden voorge legd. In Melbourne, de Australische stad, waar al stond dat eerst verre van vast in 1956 de Olympische Spelen zullen worden gehouden, verrijst op het ogenblik reeds een machtig dorp, dat onderdak zal ver schaffen aan niet minder dan 6000 athleten. officials en verzorgers en dat het lieflijke sommetje van twee millioen Australische ponden gaat kosten. Men heeft echter het wijze besluit genomen, dat de huizen na de Spelen zullen blijven staan om. voor gewonehuisvesting te wor den gebruikt. Ook aan de sportvel den en 't grote Olympische Stadion wordt op het ogenblik druk ge werkt. De nieuwe drie lagen hoge tribune in wording op de cricket velden van Melbourne, waar het grote Olympische Stadion komt. De Westduitse Bondsdag, die op 24 Februari de Parijse accoorden in tweede lezing zal behandelen, gaat elk der overeenkomsten en het Saar- accoord afzonderlijk bezien. Dit oir. te voorkomen, dat mèt het Saar-ac- coord de andere verdragen zouden struikelen. De Westduitse regeringspartijen hebben zich verklaard tegen het hou den van een volksstemming over het ..Duitse manifest", dat in Frankfort is opgesteld en waarin gezegd wordt, dat de Duitse hereniging het eerste Een Costaricaanse patrouille is langs de grens met Nicaragua slaags geraakt met bewapende mannen, die klaarblijkelijk behoren tot de Nicara guaanse nationale garde (die, als ge meld, in dit gebied is gemobiliseerd). De Costaricaanse regering heeft de organisatie der Amerikaanse sta ten van net voorgevallene op de hoog te gesteld en gevraagd om het zenden van waarnemers. Het ten Zuiden van Penas Blancas geleverde gevecht droeg een buiten gewoon heftig karakter. De vijftig man sterke Costaricaan se patrouille stond onder bevel van kapitein Jorge Sumero. Slechts hij en één soldaat zijn er in geslaagd La Cruz te bereiken, waar zij hun relaas van de aanval gaven. Kapitein Sume ro deelde mee, dat de tegenpartij „aanzienlijke versterkingen" ontving en bovendien uit de lucht gesteund werd. doel der regering moet zijn. Tussen Frankrijk en het Saargebied zijn onderhandelingen begonnen over de beginselen van een economische unie. Polen heeft in navolging van de Sovjet-Unie, de staat van oorlog met Duitsland beëindigd. I'rinses Beatrix, die gisteren zeven tien is geworden, werd gistermorgen door haar klasgenoten van de 5de klasse gymnasium, hartelijk gelukge wenst. De aaQ was voor haar al vroeg be gonnen met een feestelijk ontbijt met ouders en zusjes. De cadeautjes lagen al kiaar, maar lang kon de feest vreugde niet duren, want om tien voor half negen riep de school, 's Middags ontving de Prinses een dele gatie van de Koninklijke Maréchaus- sée, die haar als verjaardagsgeschenk een toiletkoffertje overhandigden. 5? jy/TET EEN GETUIGENIS van zijn idealen heeft Mr. E. L. M. H. -'-'-'•baron Speyart van Woerden Maandagmiddag, tijdens een bij zondere zitting van het Bossche Hof, afscheid genomen van zijn functie als procureur-generaal en daarmee maar dit toch slechts in betrekkelijke zin van de velen met wie Pij in de afgelopen twintig jaar heeft samengewerkt. Zoals hij tijdens de zittingen placht te staan: hoog, recht en met een rustige zelfverzekerdheid, stond hij ook tijdens zijn afscheidstoespraak. De zittingzaal was tot in de hoeken gevuld. Want iedereen die uit hoofde van zijn ambt bij dc zittende en staande magistratuur, bij de balie en de po litie, mèt „Speyart" te maken had, wilde dit afscheid meemaken. Niets van spijt of heimwee bespeurde men in de woorden van de scheiden de magistraat. Wel voldoening en dankbaarheid, omdat bij dit werk, dat hij altyd als een levenstaak en een levensvervulling heeft gezien, op deze manier ten einde heeft mogen brengen. Weersverwachting, geldig tot vanavond: Hall tot zwaar bewolkt, met plaatselijk enige regen. Weinig veran ring in temperatuur. Overwegend matige wind tussen Zuid en Oost. Vandaag: Zon onder 17.28 uur. Maan op 11.30 uur. Morgen: Zon op 8.22 uur. Maan onder 3.23 uur. De Westduitse minister van Justi tie, Neumayer, heeft in een schrifte lijk a t oord op een vraag uit het parlement meegedeeld, dat vijftig ambtj.ai-en zich voor de rechter moe ten verantwoorden wegens laster, om- k perij, fraude, smokkelarij e.d. Zo was dr. Theodor Sonnemann, staatssecretaris bij het ministerie van Voedselvoorziening, veroordeeld om dit hij een Duitse burger ,,een ondier en een verrader" had genoemd. Een lid van de buitenlandse dienst wordt beschuldigd van verduistering van deviezen. Veertien ambtenaren wordt ten laste gelegd, dat zij tegen betaling of andere gunrten vertrou- CC11Ö a. welijke inlichtingen hebben verstrekt I ken, omdat ge" een "geboren leider en aan journalisten. aanvoerder was." Een principieel man. wars van alle compromissen, die openlijke en ver borgen tegenwerking heeft moeten ondervinden, noemde hem de presi dent van het Hoi, Mr. Th. Wijers. En hij voegde eraan toe, dat die tegen werking hem nooit heeft doen wan kelen, omdat hij altijd beslagen ten ijs kwam. „Een perfecte taakvervul ling, ais de Uwe", zei hij, „eist niet alleen zeer bijzondere eigenschappen, maar ook een nooit aflatende studie. Het woord procureur-generaal heeft, ondanks dat „generaal", niets met een legeroverste van doen, maar toch moesten we daai wel eens aan den- Wanneer we in verband met uw werk moeteil denken aan het spreek woord dat hoge bomen veel wind van gen", zei Mr. Wijers, „dan komt tege lijk de gedacht^ bij ons op aan een sterke boom. Alle stormen ten spijt bc'nt ge steeds recht en ongebogen ge bleven." Mr. W. de Vries, advocaat-generaal bij het Bossche Hof, schetste Mr. Speyart van Woerden als een man die twintig jaar heeft gewaakt voor de juiste rechtshandhaving en Mr. Jur- gens namens de Bossche Orde van Advocaten, stelde vast dat de nu scheidende procureur-generaal de rust wel niet zal hebben gewenst, maar dat hij ze niettemin heeft ver diend. „GEEN ZWAKHEID" „Twee generaties van vaderszijde cn eén van moeders kant", zei Mr. Speyart van Woerden, „hebben mij de belangstelling voor het Openbaar Mi nisterie bijgebracht. In Breda heb ik me één gevoeld met de bevolking van het arrondissement cn als procureur- generaal ben ik altijd nauw verbonden geweest met beide gewesten. Mijn taak heb ik steeds als een hoge ge zien. Dc hunkering naai ger echtig- heid stempelt dc mens tot wat hij is. Dienaar te zijn van de Majesteit van het Recht is de hoogste titel die aan een mensenkind kan worden geschon ken." Hij stelde vast dat de waardering voor de betekenis van de misdadiger als mens is toegenomen. Hij noemde dit ook juist .omdat de barmhartig heid een intrensiek element is van de Christelijke rechtspraak. Niettemin, zei hij, mag de vergeldingsgedachte niet uit het oog worden verloren. Barmhartigheid mag niet tot zwak heid leiden." In dit verband sprak Mr. Speyart over de bestrijding van de misstan den bij het snelverkeer. Dat het ma teriële nadeel van de overtreder soms zwaarder wordt gewogen dan het leed dat het slachtoffer of de nabestaanden van een slachtoffer berokkend wordt. In dit verband signaleerde hij ook een gevaar in het te milde regiem ten op zichte van delinquenten, die als ver minderd toerekeningsvatbaar worden beschouwd, ontvluchten en tot nieuwe misdaden komen „Een beleid, dat ontvluchtingen blijft mogelijk ma ken", zei hij, „miskent in zijn slapheid de waarde van de rechterlijke uit spraak. Hetzelfde geldt voor de over waardering van het ziekelijke aspect in het misdrijf." CRITIEK tuut der rechtspraak raken en in veel opzichten een gelukkige verbetering beloven. Voor wat de organisatie van de po litie betreft, toonde hij zich niet onte vreden over wat na de bevrijding is gedaan. Maar wel uitte hij zijn bezorgdheid over de geringere eerbied voor het eigen ambt. die men hier en daar kan waarnemen en nie de laatste tijd af breuk doei aan het gezag van de po litie. ..Men moet alles doen", meende hij, ..om het oude prestige te herwin nen." Mr. Speyart van Woerden prees zich gelukkig, dat God hem zo'n sterke gezondheid had geschonken, gepaard aan een helder inzicht in de proble men waarvoor hij werd gesteld. Hij gewaagde van zijn dankbaarheid te genover Koningin Wilhelmina, die hem had aangesteld en tegenover Ko ningin Juliana, die hem kortelings be noemde tot Groot-Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Iedereen, wiens steun hij had mo gen ondervinden betrok hij in zijn dankwoord Dc Commissarissen der Koningin evengoed als de werksters die zijn kamer schoon hielden. Tot Mr. Dautzenberg, zijn opvolger, zei hij: „Graag zal ik U in het werk inleiden. Deze functie is zo hoog. dat ge een persoonlijk gezag zult moeten opkweken, afgeleid gezag volstaat hier nietEn hij besloot met een ci- laat van de Prins der Nederlandse dichters, uitgesproken even vast als de conclusie van een requisitoir: „Vaar wel dan mijn ressort, U wacht een andere Heer. De New-Yorkse politie is op zoek naar een ,,in het bruin geklede vrouw", die Donderdagochtend vroeg is gezien in de nabijheid van de wo ning van de vermoorde millionnair Serge Rubinstein, kort voor zyn lijk werd gevonden. Volgens de politie bestaat er een sterk vermoeden, dat Rubinstein is vermoord door een vrouw, of dat een touw de moordenaar geholpen heeft. Rubinsteins vrouw en twee dochters van resp. acht en negen jaar krijgen ir feite de gehele erfenis van tien millioen dollar. Particulier legertje steunt Zuid-Vietnani Generaal Trinh Minh The, comman dant van een particulier legertje, dat bekend is onder de naam „authen tieke nationalisten", heeft aange boden, met de Zuidvietnamese rege ring samen te werken. De groep, die neutralistisch, anti kolonialistisch en anti- communistisch genoemd wordt staat sinds 1950 onder hc* bevel van generaal Trinh Minh The. Het lege tje marcheerde Zondag 35 km. van zijn hoofdkwartier bij de Cambodjaanse grens om een ontmoe ting te hebben met de premier van Zuid-Vietnam, Ngo Dinh Diem. Zeeuw werd directeur van de N.A.K. Op de alg. vergadering van de NAK is ir A. Minderhout tot voorzitter ge kozen. De heer Minderhoud die met ingang van 1 Oct. jJ. directeur Land drost van de NOP werd. is in Zeeland waar hij in 1902 in Wilhelminadorp werd geboren, geen onbekende. Daar om zullen velen met genoegen van de ze verkiezing kennis genomen hebben. Ook over de critiek op de recht spraak, sprak Mr Speyart van Woer den. Het verwijt dat de leden van de zittende en staande magistratuur te weinig contact met de maatschappij hebben, achtte hij niet altijd onge grond. Daarom zei hij zich te verheu gen over de op til zijnde hervormin gen, die aile afdelingen van het insti- JJET Belgische verbond van melkboeren dreigt met een gemotoriseerde opmars van zijn leden naar Brussel, waaraan 15.000 melkanto's zouden deel nemen. De melkleveranciers zijn hei namelijk niet eens met de beslissing van de regering om de verkoop van losse melk uit hygiënische overwegingen in de grote steden te verbieden en nog slechts de verkoop van flessenmelk toe te staan. Daar de melk in flessen duurder is dan de losse melk (een l'ter flessenmelk kost fr 7 per liter, losse melk is fr 0,50 goedkoper) vrezen zij, dat un omzet aan zienlijk zal dalen. Zij voeren ook aan, dat de maatregel on doeltreffend is z i'ang buiten de grote bevolkingscentra de ver koop van losse boerderijmelk blijft toegestaan. F en woord voerder van de Belgische melk boeren gaf uitdrukking aan de hoop, dat België spoedig een eerste-minister zou krijgen als Mendès-France die slechts melk drinkt.

de Stem | 1955 | | pagina 1