Verwezenlijking van DELTA-PLAN zal 20 jaar vergen ANTWERPSE ARTS zag vreemde sneeuw op zijn auto iWij bidden i voor Streven naar meer liberale handelspolitiek Sergeant-vlieger met straaljager verongelukt Geen inmenging van V-raad in de strijd om Formosa Prof. Ir. J. T. Thijssekijkt in de toekomst Indonesisch H.C. kreeg een gespierd protest te horen Hij geloofde aan radio-activiteit DAGBLAD VOOR ZEELAND Franse kabinet „in het nieuw'' Bedijking Biesbosch: slachten van kip met gouden eieren Zorgen omtrent „Zeeuwse meer'* KWG wil verder confereren Hervatting gesprek over enige weken? Enorme ravage na ontsporing Eisenhowers economische boodschap Verlaging van de invoerrechten? Geen sprake van infiltraties" Geen collectieve paspoorten meer Belgisch parlement keurt de Parijse accoorden goed Minister Suurhoff in Australië Meer wind Twee ongelukken op onbewaakte Schending van luchtruim Klacht van Nicaragua Boven zijn geboorteplaats Biervliet Toestel van Belgische luchtmacht Engels schip tot zinken gebracht Deskundigen van K.N.M.I.een optisch verschijnsel Wat te denken van Korea? De Benelux-conferentie Smoesje voor uitstel? Int. spoorwegtarieven voor KSG-landen f Herten gingen op stap 95e JAARGANG No. 2D37 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Kasteelpiein 11. Tel.: Directie, Redactie en Administratie: 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M L. de Rechter, L. J. v. 't Westende, P. V. M. Vercauteren,. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.85 per kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) f 0.45. Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct. Postrek. no. 278841 Voor God, Kontngtn en Vaderland VRIJDAG 21 JANUARI 1955 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m, (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. uubic uuuuucia j.u vu. ^7^5^=^. Telefoon 313. - „O, HULST, Du.be., EW 7. T„. 2... - OOSTBUEG. T„. 35, len eventuele oplossingen door hen Het Franse kabinet bestaat, na de wijzigingen die Mendès-France er in heeft aangebracht, uit 37 ministers en staatssecretarissen, tegen 31 vóór de reorganisatie. Er zijn nieuwe ministersfuncties ge creëerd voor tegenstanders van de Europese legerplannen, zoals Schmitt- lein (Gaullist), door wiens benoeming de regering op Gaullistische sympa thie in het parlement hoopt. Fauré neemt de functie van minister van Buitenlandse Zaken van Mendès- France over. Fauré wordt als min. van Financiën opgevolgd door het M.R.P.-lid Robert Buron. „Landsver dediging" is gegeven aan Chevallier (onafhankelijk). Minister voor de strijdkrachten (nieuwe post) wordt de radicaal Bourges-Manoury. Woensdag worden de ministers in hun ambt be vestigd. In een vergadering van onafhanke lijke parlementsleden is ernstige cri- tiek geuit tegen de Franse politiek t.a.v. Azië en Afrika. Het Deltaplan kan in ongeveer 17 jaar verwezenlijkt worden. Dat zei Prof. Ir. J. T. Thijsse in een voordracht voor de Ne derlandse Tuinbouwraad. Hij zei dit als vrij man. De Deltacom missie en de minister van waterstaat zullen bij de behandeling van de Deltawet de veilige kant nemen en de termijn op 20 a 25 jaar stellen. Prof. Thijsse deelde ook mee, dat het vijfde interim-rapport is vastgesteld. In dit rapport is o.m. de oplossing vervat om de „zouttong", die door de Nieuwe Waterweg landinwaarts dringt, terug te werpen tot voorbij de Rotterdamse parksluizen. Prof. Thijsse bleek een tegenstander van het plan om de gehele Biesbosch ineens te bedijken. Eerstens acht hij een deel van dit gebied voorshands nog noodzakelijk voor waterberging en vervol gens zou dit volgens hem het slachten van de kip met de gouden eieren betekenen, omdat een deel der gronden nog niet rijp is voor bedijking. ER KWAM dit jaar niet minder bin nenlandse anthraciet bij de kolenhan del dan in voorgaande jaren. De vraag ernaar nam echter toe en des wege wordt er meer (duurdere) an thraciet geimporteerd. Minister Zijl stra heeft dit in antwoord op vragen van het Kamerlid Reuter gezegd. BIJ EEN BOTSING tussen een lich ter en een schip van de Lloyd in de Rotterdamse haven, is een kindje van V/2 jaar overboord van de lichter ge vallen en verdronken. IX FRANKFORT zal eind van deze maand een grote betoging tegen de Westduitse herbewapening plaats vin den. Alle tegenstanders manifesteren gezamenlijk. DE LAATSTE twee dagen heeft de markt op Wallstreet ongeveer 60 pet. herwonnen van het verlies, dat Maan dag werd geleden. DE NIEUWE besprekingen tussen de Stichting van de Arbeid en een brede vertegenwoordiging van de minister raad over het prijsbeleid in verband met de verhoogde melkprijs, zal Dins dagochtend a.s. plaats hebben. DE MINISTERS van Landbouw en van Sociale Zaken van Zuid-Korea zijn afgetreden, 't Parlement had zijn vertrouwen in beide bewindslieden verloren. IN DE FRIESE gemeente Het Bildt is e-n 57-jarige man gearresteerd, die in 1947 als pyromaan is opgetreden in de Noordoostpolder, waar hij toen werkte. De man had wraakgevoelens tegen de maatschappij. IN DE ARGENTIJNSE provincie San Juan zijn alle subsidies aan religieuze onderwijsinstellingen ingetrokken. Op de scholen zijn de vakken „geloof en moraal" geen examenvakken meer. Ty pisch, juist dié vakken. EEN ZESJARIG MEISJE, dat op weg was naar haar jarige grootmoeder is in Spakenburg door het ijs gezakt en verdronken. DE „THETA STAR", die Dinsdag bij Terschelling aan de grond liep, is gisteren na veel inspanning van de bergers, vlot getrokken. DE BIJZONDERE PRIJS van de H. Vader voor de SUS-actie, een ivoren beeldgroepje van de H. Familie, is uit Rome afgezonden. DE SUS-actie leeft Zondag nog even op. Na elke H. Mis worden aan de kerkdeur nog loten verkocht, daarna kan men ze nog op 11 spec, adressen betrekken. De actie is nu al geslaagd, DE AMERIKAANSE atoom-duikboot „Nautilus" is uit de haven van Gro- ton naar zee vertrokken voor de eer ste duikproeven. DE RUSSEN hebben een 28-jarige Amerikaanse soldaat, die zij bijna zes jaar lang hebben vastgehouden, op vrije voeten gesteld. MGR. DR. H. VROOM, secretaris van de St. Gregoriusvereniging, is be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. DIRECTIE en werknemers der Britse spoorwegen zijn het eens geworden over de lonen, die voortaan voor on geveer 100.000 spoorwegarbeiders zul len gelden. Stakingsgevaar is er nu niet meer. EEN 30-JARIGE VROUW in Trivan- drum (Zuid-India) heeft het leven ge schonken aan 'n vijfling: vier meis jes en één jongen. De laatste is niet geheel ontwikkeld, als gevolg van te vroege geboorte. De kwaliteit van het Rijnwater is een punt van internationaal overleg. Evenzo zal het gaan met het gebruik van Rijnwater voor bevloeiing in West-Duitsland, dat nu reeds lage wa terstanden veroorzaakt. Uiteindelijk komt dit water, 70 tot 75 milliard ku bieke meter, wel in ons land, maar het hangt er van af, wanneer en daarvan zal het vullen van de toe komstige Nederlandse zoetwaterreser voirs in het Zeeuwse meer en wellicht in een Waddenmeer afhankelijk zijn. Prof. Thijsse vindt intussen, dat de hoeveelheid zoet water in het Zeeuw se meer te klein zal zijn. Nederland zal eerst over voldoende zoetwaterreserves kunnen beschikken, indien ook de thans mogelijke afslui ting van de gaten tussen de Wadden eilanden tot stand zal komen. Wij krijgen daarbij dan weliswaar ook landaanwinst en voorts een woestijn cadeau, maar de onverbiddelijke nood zakelijkheid is aanwezig. Met de uit voering van de Deltawerken zal men voldoende hebben aan kanalisatie van de Nederrijn en de Lek. Voert men ook de dijk van de Waddeneilanden uit, dan zal de Waal eveneens gekana liseerd moeten worden om een gun stige verdeling voor de zoetwaterbas sins tijdens hoge waterstanden op de rivieren te kunnen bewerkstelligen. Het brengen van water naar de toe komstige bassins, aldus Prof. Thijsse, zal tegen een betrekkelijk zacht prijsje kunnen geschieden. Moeilijker en kostbaarder zal het worden, de te Om onze eenheid De delegatie van de Kath. Werkgemeenschap in de P. v. d. A. heeft geantwoord op de uit nodiging van de KVP om het eenheidsgesprek te hervatten en daarvan de delegatie van de KNP in kennis gesteld. De KWG herinnert eraan, dat het gesprek indertijd eenzijdig door de KVP werd afgebroken. Uit de ontvan gen uitnodiging begrijpt de KWG echter, dat dit eenzijdige handelen wordt betreurd en dat men hierop wil terugkomen. Een datum voor hervat ting staat de KWG niet voor ogen. Men acht het evenwel wijs, met her vatting enkele weken te wachten, tot w* M a® beraad in de KWG inzake het Mandement zijn afsluiting heeft gevonden. s vormen' zoetwaterreservcs in tijden van droogte te brengen naar die ge- biedei^, waar ze werkelijk nodig zul len zijn. Voor een deel kan men daar bij gebruik maken van de thans be staande waterlopen, doch vele nieuwe kunstwerken zullen moeten worden aangelegd en deze zullen zonder twij fel veel van de bruto-revenuen in die streken opeisen. Toch, aldus Prof. Thijsse, komt het er van, ook al zul- oplossingen door hen die na ons komen, gevonden moeten worden. Ir. Mesu heeft nog gesproken over de tuinbouwkundige aspecten van het Deltaplan. Hij verwacht, dat door ver mindering of opheffing van de zout- schade en het tegengaan van produc tieverhoging voor land- en tuinbouw en het grasland mogelijk wordt, wel ke hij raamt op rond 40 millioen gul den per jaar. Dichter bij grote weg „LiftplaalserT-lijsl werd herzien De militaire autoriteiten hebben gisteren de gehele lijst van „liftsta- tions" voor militairen nagegaan, om te zien of er verbeteringen konden worden aangebracht. In verscheidene gevallen kon de op- neemplaats dichter bij de grote weg worden geprojecteerd. Voor enkele zeer speciale gevallen, zoals b.v. de legerplaats bij Oirschot, wordt ge dacht aan vervoer van rijkswege naai de liftplaats. Militairen, die niet langer op een opneemplaats willen blijven wachten, mogen voortaan, na zich te hebben afgemeld, heengaan. In zijn jaarlijkse economische bood schap aan 't Congres heeft EiEsenho- wer opnieuw gepleit voor een meer liberale internat, handelspolitiek. Hij vraagt het Congres hem vol macht te geven de invoerrechten te verlagen, de buitenlandse investerin gen te vergroten en de technische en andere vormen van hulpverlening uit. te breiden, teneinde de economische kracht van de onontwikkelde gebie den, vooral in Azië te vergroten. De president wijst erop, dat de buiten landse economische politiek van de V. S. een krachtig instrument kan zijn voor de versterking van de vrede en de veiligheid van de V. S. zelf en van de vrije wereld. In zijn boodschap voorspelt de pre sident, dat met wijs beleid de V. S. (H De waarnemende hoge commissaris van Indonesië in Nederland, mr. Su- santo Tirtoprodjo, is gisteren bij mi nister van Buitenlandse Zaken Luns ontboden, om daar te vernemen, dat Nederland de Indonesische beschuldi gingen omtrent infiltraties in de Z.- De Regering heeft bepaald, dat in 1955 niet meer op collectieve paspoor ten kan worden gereisd. Thans moet iedere toerist naar het buitenland in het bezit zijn van een geldig pas poort, behalve voor België en Lu xemburg. Voor het bereizen van deze twee landen kan men volstaan met 'n gel dig Bewijs van Nederlanderschap of een verlopen paspoort, dat op de da tum waarop men van zijn reis terug keert, niet ouder mag zijn dan 7 jaar, gerekend vanaf de datum van uitgifte of de datum van de laatste verlen ging. Voor alle andere landen moet men in het bezit zijn van een geldig paspoort. Vraag dus tijdig aan. Liefst nu. Het Belgische parlement heeft gis teren de Parijse verdragen met 181 tegen 9 stemmen bij 2 onthoudingen, goedgekeurd. De Senaat zal waar schijnlijk pas over de verdragen stemmen, als Frankrijk en West- Duitsland ze hebben goedgekeurd. De negen tegenstemmers waren 4 communisten, vier socialisten en één liberaal. Twee katholieken onthielden zich. Weersverwachting, geldig to vanavond: Nevelig, en tot de avond droog u-eer met plaatselijk mist. Lichte vorst tot temperaturen om hel vriespunt. Overwegend matige wind tussen Oost en Zuid. Z Vandaag: Zon onder 17.08 uur Maan onder 14.34 uur. Morgen: S Zon 8.38 uur. Maan op 7.36 uur. I Molukken met kracht van de hand wijst. De Indonesische minister van De fensie verklaarde onlangs, dat „het zeker waar is, dat Nederlanders in filtreren in het gebied der Zuid-Mo- lukken". Dit gebeurde nooit op grote schaal, maar wei verscheidene malen in het klein. Andere autoriteiten in Indonesië en niet te vergeten de pers in dat land. spraken over deelneming door Nederlandse duikboten aan ac ties tegen de eilanden der Zuid-Mo- lukken. Mr. Susanto is gisteren duidelijk gemaakt, dat zich geen Nederlandse duikboten in de Indonesische wateren of daar in de buurt bevinden en dat elke agressieve bedoeling jegens In donesië. Nederland vreemd is. De re gering neemt de Indonesische be schuldigingen. vooral die van de mi nister van Defensie, hoog op. Droeve oogst: één dode, twee gewonden In de dichte mist is gisteren een melkauto bestuurd door de 42-jarige Klaas Westerhof uit Zuidwolde, op 'n onbewaakte overweg by de gemeente Bedum in botsing gekomen met een Diesel-electrische trein. De chauffeur van de melkauto werd op slag ge dood. De treinbestuurder remde sterk, maar een botsing was onvermijdelijk. De trein liep uit het spoor. De wagen kwam 40 meter voorbij de overweg in een sloot terecht. Het treinverkeer was tot in de middag gestremd. Gistermorgen om elf uur kwam 'n vrachtauto op een onbewaakte over weg in de stadskom van Soest in bot sing met de trein. De twee inzitten den van de vrachtwagen werden ge wond. De overweg was beveiligd door knipperlichten. hun nationale productie kunnen ver hogen van het huidige niveau van 360 milliard dollar per jaar tot 500 milliard dollar of meer in 1965. Hij voegt hieraan toe, dat het jongste her steltempo na de inzinking van 1954 doet veronderstellen, dat de econo mische expansie zich vermoedelijk gedurende de komende maanden zal handhaven. Hij wijst er opnieuw op, dat het van het allergrootste belang is, dat het Congres een verlenging van de wet inzake handelsovereenkomsten op ba sis van het wederkerigheidsbeginsel met drie jaar zal goedkeuren met volmacht tot verlaging der invoer rechten op bepaalde artikelen met maximum 15 procent in die periode. Deze foto geeft een beeld van de geweldige ravagewelke ontstond toen tussen Maastricht en Bunde in Limburg door het breken van een kop peling, de laatste negentien wagons van een in de richting Sittard rijdende goederentrein ontspoorden. De beide hoofdsporen tussen Sittard en Maastricht werd endoor dit voorval volkomen versperd. Persoonlijke ongevallen deden zich evenwel niet voor. De remmer op de laatste wagon van de lange trein kwam met de schrik vrij. De inter-Amerikaanse commissie die de toestand in Porto-Rico bestudeert, heeft de instelling: van een gedemili tariseerde zone langs het Westelijke deel van de grens tussen Costa-Rica en Nicaragua aanbevolen. De zone zou 30 km. lang en 10 km. breed moeten zijn. Ten Noorden van de stad Santa Rosa zou eergisteren nog gevochten zijn. Nicaragua pro testeerde tegen een grensscliending door Costaricaanse vliegtuigen, die een dorp op hun eigen grondgebied aanvielen, doch daarbij ook over Ni caragua vlogen. Nicaragua zou in verband hiermee een mobilisatie wil len afkondigen. De Raad van de in ter-Amerikaanse organisatie onder zocht de kwestie gisteren. De Costaricaanse oud-president, Ulate, heeft een vredesplan opgesteld dat hij zelf bij beide partijen wil gaan verdedigen. Een Belgische straaljager, af komstig van de vliegbasis Beve- kom, is gisteren boven Z. Vlaanderen, enkele honderden meters buiten de kom van Bier vliet, verongelukt. De piloot, de 22-jarige sergeant-vlieger Th. Blomme uit Biervliet, kwam daarbij om het leven. Honderden Biervlietenaren hebben gezien hoe het drama zich voltrok. De jeugdige piloot, wiens ouders en tweo zusters èn een broer in de West straat wonen, had zijn machine juist twee maal over zijn geboorteplaats la ten gaan. Plotseling zag men hoe de straal jager een kwartslag naar links maak te. zo onverwachts, dat men onmid dellijk aan een ongeluk dacht. Het toestel gleed af en raakte de voet van de dijk van de Mariapolder, waar het met een verschrikkelijke slag explo deerde. De brokstukken waren over 2 H.A. in het rond verspreid. Het zwaar ver minkte lichaam van de piloot werd De V.S., Engeland en Nieuw-Zee- land hebben gisteren laten weten, dat zij voorlopig niet zullen trachten om door middel van de Veiligheidsraad tot een staking van het vuren tussen de beide China's te komen. Vermoedelijk is deze verklaring ge- inspireerd door de wetenschap, dat zowel Peking als Formosa tegen in menging van de V-raad gekant zou den zijn. Perscommentaren in elk der beide China's waren een geschikte graadmeter. De verklaring is geen verrassing, gezien de voorzichtige bij na zoetsappige, toon waarop Dulles en Eisenhower zich over de kwestie uit lieten. De vertegenwoordiger van na tionalistisch China in %de VN had reeds laten blijken dat Formosa nooit zou berusten in een bestand met Pe king. Berichten uit Taipeh (Formosa) wijzen erop, dat het eiland Ji Kjang Sjan geheel in de handen der roden is. Er zouden nog nationalistische gue rilla's vechten. Nationalistische bom menwerpers hebben een communisti sche invasievloot bij de kust van Tsjekiang aangevallen en enkele sche pen tot zinken gebracht. Bij één aanval werd ook een Brits schip, de ..Edendale", dat in een com munistische haven lag, tot zinken ge bracht. Londen heeft hierover een pro test ingediend. Het verweer van Tsjangs mannen was: „We dachten dat het een Russisch schip was." Naar later werd vernomen, zal En geland toch proberen om langs een omweg de invloed van de V. N. te doen gelden in de toestand rond For mosa. De Nederlandse Minister van Sociale Zaken, Mr. J. G. Suurhoff, die vorige week in Australië arriveerde, werd op het Mascot-vliegveld 'nabij Sydney verwelkomd door Sir Eric Harrison (op foto links), als verte genwoordiger van de Australische regerisg. Sir Eric Harrison is vice- president van de uitvoerende raad en minister van de defensie-productie in Australië. De verwelkoming op Mascot-Airport: links Sir Harrison, rechts Minister Suurhoff. DE TWINTIGSTE eeuwse mens is over maar heel weinig dingen verbaasd. Toch zal het veel mensen een kriebeling van onbehagen geven, als zy ver nemen wat een Belgische arts is overkomen. Toen deze tijdens het weekend van 8 op 9 Januari, van Brussel naar Antwerpen toog, ontdekte hij op de motorkap van zijn auto een soort sneeuwachtige poeder. De arts gaf zich plotseling rekenschap van een zeer merkwaardig en ver ontrustend verschijnsel. Alle lichten die hij tegenkwam, zowel de straatver lichting. de blauwe, gele en rode lichtsignalen als de auto- en rijwiellichten, vormden namelyk van zijn motorkap af brede en steeds in beweging zynde lichtbundels. Van de zijde van het KNMI verna men wij hierover, dat de atmosferi sche toestand in de nacht van 8 op 9 Januari j.l. tussen Brussel en Antwer pen niet zodanig was dat de val van sneeuw als uitgesloten moet wor den geacht. De temperatuur was en kele graden beneden het vriespunt. Het komt het KNMI evenwel niet waarschijnlijk voor dat hier van wer kelijke sneeuw sprake is. Men acht het niet onmogelijk dat zich onder meer een zeer fijn verdeel de neerslag (hetzij van bevroren wa terdruppeltjes, hetzij van echte stof deeltjes) op de voorruit van de auto heeft afgezet en dat het licht dat door glimmende metaaldelen van de mo torkap naai het oog van de waarne mer wordt teruggekaatst, hierin bui gingsverschijnselen zou vertonen. Ook Dit verschijnsel hinderde de bestuur der ernstig en omdat hij de oorzaak ervan niet kon vinden, reed hij on middellijk naar een bureau van de Antwerpse verkeerspolitie. Hier bleek dat de geneesheer niet aan hallucina ties leed doch dat zich inderdaad een lichteffect voordeed, waarvoor men geen verklaring kon vinden en dat zeer hinderlijk was. De geneesheer zelf meende, dat het sneeuwachtige poeder, dat hij op zijn motorkap zag vallen, wel eens radio actief zou kunnen sijn. zou men in dit verband kunnen denken aan zeer fijne groeven die op de voor ruit zijn ingesleten door de ruiten wisser. Deze groeven kunnen even eens tot lichtbuigingsverschijnselen aanleiding geven. Dat het waargenomen optische ver schijnsel veroorzaakt zou zijn door de radio-activiteit van de neerslag (aan genomen dat een onderzoek de radio activiteit van het stof zou bewijzen) komt het KNMI niet waarschijnlijk voor. DaaR WEL? gevonden op 350 meter van de plaats van het ongeluk vandaan. Sergeant-vlieger Blomme woonde in de buurt van de vliegbasis. Hij was sinds enkele maanden getrouwd. Hoe wel hij Biervlietenaar van geboorte was. had hij, evenals zijn ouders, de Belgische nationaliteit en moest hij dus ook in België zijn dienstplicht vervullen. Internationale Bidweek J terugkeer van de protestantse J kerken van Europa. S Een uitgesproken drang naar eenheid, als een heimwee, een stil verlangen naar iets dat ver- J loren ging. trekt in de heden daagse protestantse kerken de J aandacht. Dit verschijnsel moet J ons verheugen, vooral wanneer we er een streven naar diepere beleving van het christendom in ontdekken. We moeten bid- den voor de terugkeer van alle protestanten in Europa, maar ons ook afvragen of we niet door harde onverdraagzaam- he id, een lauw christelijk leven en ons slechte voorbeeld, onze protestantse broeders en zus- ters hebben afgestoten, inplaats S nan hen de terugweg te verge- makkelijken. Naar „de Nieuwe Gids" meldt, is het uitstel van de Beneluxconferentie niet te wijten aan het feit, dat minis ter Vanaudenhove onvoldoende was ingewerkt, doch aan een controverse naar aanleiding van de gemeenschap pelijke Benelux-lijst van invoerlibe- ralisaties in het verband van de O.E. E S. De moeilijkheden liggen dus wel degelijk nog steeds in de sector land bouw. Staking blijft dreigen De leiders van de twee grootste Westduitse vakbonden hebben Bonds kanselier Adenauer verzocht zijn be middeling te verlenen in het stakings conflict tussen de werkgevers en 860 duizend arbeiders in het Roergebied en elders. Zoals bekend is een 24 u rs-staking een wraakmaatregel omdat één industriëel de arbeiders had beledigd. De nationale universiteit van Seoel (Zuid Korea! heeft Donderdag bekend gemaakt, dat Woensdag in Zuid-Korea radio-actieve sneeuw is gevallen. Een deskundige verklaarde, dat deze ra dio-activiteit veroorzaakt moet zijn door een „krachtige atoomontploffing" mogelijk in de Sovjet-Unie. DE KSG-MINISTERS, in Luxemburg bijeen, hebben besloten, dat per 1 Mei directe internationale spoorweg tarieven zullen worden ingevoerd. Het vervoer in het KSG-gebied wordt daardoor belangrijk goedkoper. \JAGENOEG de hele bevol king van de hertenkamp te Deventer is ontsnapt. De her tenfamilies, die altijd veel be kijks hebben, zagen kans om over het ijs van de vijver te ontkomen. Ze hadden ook de afrasteringen weten te ontwij ken. Direct zijn de mannen van de plantsoenendienst en van de politie, rijkelijk voorzien van lekkere hapjes voor de herten, op zoek gegaan. De pogingen om alle dieren onbeschadigd weer binnen de intussen verbe terde afrasteringen te krijgen werden met succes beloond. De achtervolgers ontplooiden dan ook een grote mate van strate gie. Geen enkel dier van de vrij omvangrijke kudde heeft bij het /vangen letsel opgelopen. In de hertenkamp lagen allerlei smakelijke hapjes klaar, om die dieren hun avontuur te doen vergeten.

de Stem | 1955 | | pagina 1