I I I I I Van Glabbeke neemt ontslag ijk! Helicopter bracht bemanning van de „Gatt in veiligheid Kabinet nam geen risico Volksbrood MAXIMUMPRIJZEN voor consumptiemelk vastgesteld Het zijn de bananen weer, constateert radio Moskou Maarschalk Graziani met fascistische eer begraven Half millioenvoor een zwager Smeltende sneeuw maakt slachtoffers EEN PAAR BONNETJES 8 3.36 m 38 ct 29 47 39 ct TSWlfCW/ rg. tuig werpt een pa- *wn werf uil!Wat int u DAGBLAD VOOR ZEELAND SOVJET-NOTA: Accoorden in strijd met protocol 1925 Zaligverklaring pater Titus Brandsma De BELGISCHE EERSTE MINISTER Achiel van Acker deel de Donderdagmorgen mee, dat hij een brief had ontvangen van de liberale minister van Openbare Werken, van Glabbeke, waarin deze zijn ontslag aanbood. Hij voegde eraan toe, dat het mi geen zin meer had, hem 's-middags nog te interpelleren over bet feit, dat hij de aanbesteding van openbare werken in Oosten de aan een familielid gegund had. Zoals reeds gemeld, was deze kwestie oorzaak van grote beroering in Belgische regeringskrin gen. Commissieloon van 7 procent Overstromingen in Oost-Frankrijk Wittebrood wordt I VLIEGVELD OP ZIJN KLEINST goedkoper, maar: dreigt duurder te worden Voorwaardelijke heffing bij „meer dan 3 cent De aanskig in Ancona Dader pleegt zelfmoord Eerst vandaag begint gesprek in Baden-Baden Twaalf flesjes melk I voor Mendès France sneeuw De strijd in Costa-Rica OPSTANDELINGEN OP TERUGTOCHT Turkije wenst: Verdrag tussen Westen en Arabische blok Straaljagers starten van vrachtauto's! Zwarthemden in het gelid Als in de dagen van Mussolini Noors schip ten onderga ng gedoemd LUITENANT van der WEL had het lang niet gemakkelijk Vijf koene vluchten „Kom op als je durft! Ondanks Hammarskjoeld: Zenuwenoorlog gaat verder In Indonesië: Geen „vreemde kranten meer r 43 JAARGANG No. 21731 IMIIIWI J Bind de t brengt hijn arti- ten. stilles enz. gram rlijk 88 i DER STEEN Uitgave: N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Kasteelplein 11. Tel.: Directie, Redactie en Administratie: 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: H. Broeders, Dr. H. M. Houben, Mr. J. H. Ja cobs, F. A. J. v. Oers, A. J. v. Putte, Pastoor M. Vos, Ir. J. W Wellen. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.85 p. kwartaal,. P- post f 6.55, per week (uitsluitend bij niet-post- bestelling) f 0.45. Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct. Prijzen buiteni. nementen op aanvraag Postrekening 273341. Voor God, Ku'.ingin en Vaderland VRIJDAG 14 JANUARI 1955 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0 30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Westsineel 98. Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Tele oon 102 (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 3d) Zeeuwse Eiiana&n. - Het Sovjetrussisclie ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Donderdag avond te Moskou nota's doen over handigen aan alle landen van het ver drag van Brussel, waarin wordt gezegd, dat ratificatie van de Parjjse overeen komsten, krachtens welke West- Duitsland wordt bewapend, in strtfd is met 't Geneefse protocol van 1925. Bisschoppelijke rechtbank geïnstalleerd Donderdagmiddag is de bisschoppe lijke rechtbank voor de zalig- en hei ligverklaring van pater Titus Brands ma O.Carm. geïnstalleerd in het bis schoppelijk paleis te 's-Hertogen- bosch. Voorzitter was mgr. W. P. A. Mutsaerts, bisschop van Den Bosch. Zoals wij vernamen, worden van verscheidene personen nog inlichtin gen ingewacht, de spoed waarmee 't proces gevoerd zal kunnen worden hangt hier van af. De zalig- cn hei ligverklaring is bovendien niet slechts afhankelijk van het getuigenverhoor, doch ook van de roep als heilige of martelaar, die iemand onder het ge lovige volk geniet. Eenieder, die ge bedsverhoringen te melden heeft, welke hij aan de voorspraak van Ti tus Brandsma toeschrijft, wordt ver zocht deze bekend te maken aan de vice-postulator pat. Petrus Starmans O.Carm., Doddendaal 20, te Nijme gen. EEN BRITS SCHIP heeft gisteren op ongeveer 60 mijl ten Westen van de D: 2nse kust het wrak gevonden van een omgeslagen vaartuig, waarvan men vermoedt, dat het een vissers boot is. De nationaliteit van het vaar tuig kon niet worden vastgesteld. GEVANGENISSTRAFFEN van twee jaar tot zeven maanden werden voor de Rotterdamse Rechtbank geëist te gen drie jongens tussen 18 en 20 jaar, die uit een zilversmederij voor 20.000 gulden aan juwelen en horloges had den gestolen. IN HET NOORDZEEKANAAL en de omliggende polders wordt de wol- handkrab een ware plaag voor de vissers. Vele hebben zich al genood zaakt gezien hun werkzaamheden te staken. MINISTER SUURHOFF en zijn protege-voor-een-reis, Annie Meurs uit Tilburg, zijn in Austra lië gearriveerd. De Minister deel de mee, dat dit jaar 14000 Neder landers naar het vijfde wereld deel zullen emigreren. Nadat de katholieke fractie in de senaat een interpellatie in het vooruit zicht had gesteld, vergaderde de Kabinetsraad tot diep in de nacht. Na die bijeenkomst werd het wel duidelijk, dat de liberaal-socialistische coalitie niet bereid was, haar bestaan omwille van de minister op het spel te zetten. Van Glabbeke zelf heeft toen zichzelf blijkbaar de vernedering willen be sparen, in het openbaar en zonder ruggesteun van het kabinet een twijfel achtige oratio pro domo te moeten houden. De heer van Glabbeke, die, zoals verschillende van zijn collega's in het huidig kabinet-van Acker, niet alleen minister is doch tevens burgemeester is gebleven van een Belgische stad, heeft het klaar gespeeld zijn eigen gemeentebestuur van Oostende de bouw van onderwijsinstellingen voor een bedrag van 131 millien franks, ongeveer 10 millioen gulden, te doen opdragen aan een pas in September 1954 opgerichte vennootschap met be perkte aansprakelijkheid en met een Verschillende delen van WesWEuro- pa worden momenteel geteisterd door overstromingen als gevolg van zware regenval en smeltende sneeuw. Verscheidene belangrijke wegen in de Oostenrijkse Alpen zijn door lawines versperd. De Arlbergpas bijvoorbeeld is volledig geblokkeerd. In Oost-Frankrijk hebben overstro mingen veel verbindingen verbroken. Volgens de laatste berichten is het spoorwegverkeer tussen Dyon en Rijs- sel stopgezet, doordat de Marne bui ten haar oevers is getreden. In Irsina (Zuid-Italië) verpletterde een grondverschuiving Donderdag een huis. waardoor een man en twee jon gens om het leven kwamen. In Noor wegen werden Woensdagavond twee mannen gedood door een lawine. Zij waren op weg naar huis en hadden medicijnen bij zich voor het tien maanden oude dochtertje van één van hen, dat ernstig ziek lag met long ontsteking. In Schotland sneeuwde het zo lang en hevig dat vrijwel het gehele ver keer in de hooglanden is stilgevallen. kapitaaltje van maar ongeveer 4000 gulden, waarvan niemand anders de eigenaar en de bestuurder is dan de eigen zwager van de minister, ge naamd Emile Dopagne. Feitelijk fun geerde deze maatschappij van 's mi nisters zwager slechts als brievenbus voor het incasseren van een commis sieloon ad 7 procent, meer dan een half millioen gulden. Toen het ministeriëel schandaal nog in dit stadium verkeerde, heeft de heer van Glabbeke zich nog met brio willen gaan verdedigen tegen de in- terpellanten van de Belgische Senaat. Maar Donderdagochtend werd óók bekend, dat het jonge bureau van zwager Dopagne, thans genaamd „Art et Technique" of Kunst en Techniek" feitelijk niets anders is dan een ver vanging van een vroeger studiebu reau" betreffende bouwwerken, opge richt in 1946, bekend als O.B.E.C.E., waarvan de beide zwagers van Glab beke en Dopagne de eigenaren en be stuurders waren. De strekking van bevoordeling van eigen familie door een minister van Openbare Werken in functie bleek zo evident, dat vrijwillig aftreden de eni ge fatsoenlijke uitweg bleef. Overigens heeft de heer van Glab beke in .ijn ontslagbrief nog gezegd, dat hij zich ,,in volledige vrijheid" tegen de aantijgingen van nepotisme wil verdedigen Hij voerde dit aan als de voorna.uYiste reden van zijn ontslagneming. Over de opvolging van Van Glab beke kon Premier van Acker nog geen mededelingen doen. Men neemt echter aan, dat de liberale partij het Kamerlid Hilaire Lahaye zou hebben aangewezen. De Centrale der Nederlandse Ver- bruikcooperaties heeft de bij haar aangesloten coöperaties geadviseerd de prijs voor het wittebrood inder daad met één cent te verlagen. Die van het volksbrood, zo word gezegd, zou eigenlijk met één cent moeten worden verhoogd. Men wil daar even mee wachten, maar als even tueel in de naaste toekomst de kostprijs belangrijk zal stijgen (wat wel wordt verwacht) zullen de ver bruikscoöperaties zich opnieuw be raden. 55 Het bestuur van het Bedrijfsschap voor Zuivel heeft nu maximumprij zen voor consumptiemelk vastge steld, gelijk aan de prijzen, die op 12 Januari golden, dus na de re cente prijsverhoging van 9 Januari. De man die Zondag vier granaten wierp in een bioscoop te Ancona, Mi- chcle Cannarózzo, heeft zich met een revolver van het leven beroofd. Zijn lijk werd gevonden in een rivier lijj Sunimaga in de omgeving van Ve netië. Door de aanslag in de bioscoop werden 2 personen gedood en bijna vijftig gewond. In die gevallen, waarin de consump tiemelkprijs met meer dan 3 cent per liter is verhoogd, wordt een hef fing opgelegd gelijk aan de verho ging boven 3 cent. Deze heffing wordt opgelegd aan de desbetref fende melkinrichtingen en stan- daardisatiebedrijven. Op korte termijn zal het Bedrijfs schap voor Zuivel onderzoeken of voor een prijsverhoging met meer dan 3 cent voldoende aanleiding be staat. Is dit niet het geval, dan wore" de prijsverhoging onmiddel lijk ongedaan gemaakt door vast stelling van een lagere maximum prijs en vloeit dc reeds opgelegde heffing in het landbouwegalisatie- fonds. Blijkt de prijsverhoging, wel of ten dele redelijk, dan zal de hef fing worden terugbetaald of dien overeenkomstig worden verlaagd. Dijkval le Scharendijke In de afgelopen nacht is in de zee wering bij Scharendijke, aan de noordelijke kust van Schouwen, een dijkval opgetreden. De verzwakking is twaalf tot vijftien meter diep en twintig tot vijfentwintig meter lang. De dijkwacht. die bij de beperkte be waking was opgeroepen, is bezig de dijkval provisorisch te herstellen. Er bestaat bij het komende hoogwater geen gevaar voor de dijk. DE RAAD vn Zevenaar heeft in een scherpe motie -eprotesteerd tegen de achterstelling van katholieken, zoals ook weer gebleken is bij de benoe ming van een directeur van het E T. I. in Gelderland. DE .NOBELPRIJSWINNAAR cn zen- deling-arts, Dr. Albert Schweitzer, die momenteel weer by zijn patiën ten ii het Afrikaanse Lambarene ver toeft, wordt vandaag 80 jaar. DR. ROBERT ERNST, de vroegere Nazi-burgemeester van Straatsburg, is Donderdag door een militair ge rechtshof in Metz veroordeeld tot 8 jaar dwangarbeid. IN DE ZAAK /an de zwendel in ver vallen bankbiljetten is thans ook een lid van <ie Mechelse gemeenteraad. Leo Wuyts, aangehouden. De heer Wuyts was tevens werkzaam op het Ministerie van Economische Zaken in Brussel. ,,GEEN GROTE infiltraties van Ne derlanders in het gebied der Zuid- Molukken, -ijn mij bekend, maar wel landingen op kleine schaal," aldus de Indonesische minister van Defensie. DE VOORMALIGE burgemeester van Hanoi blijkt met, zoals aanvankelijk was gemeld, naar Haiphong te zHn uitgeweken. De vlucht van de andere drie ïetminh-functionarissen is ech ter wel een feit. BIJ EEN BOTSING op de weg Har- denberg-Coevo -den werden de chauf feurs van twee auto's ernstig ge wond. Een van hen overleed later in het ziekenhuis. onderhoud tussen Adenauer en Mendès-France, in Baden-Baden zal vandaag; eerst beginnen. De Franse premier namelijk is Donderdagavond iaat pas uit Rome in Duitsland ge arriveerd. De treinkok zorgde ervoor, rtat een kist met 12 flessen melk voor ï«IlVV gcfourageerd, zodat Men- ^ranee zijn goede gewoonte van h»h "m eSJCS ppr daS n^t ontrouw behoefde te worden. Piemici Spaak van België heeft zich uitgesproken vóór de vorming van een Europese gemeenschap voor de wapenproductie. „Ik zie alleen nog met goed zei hij, „hoe men zo n gemeenschap een bovennationaal ka rakter zou kunnen geven". geldig tot Weersvei .vachting, vanavond: Overwegend zwaar bewolkt met op vele plaatsen sneeuw. Matige ,kTa< IUi£0 Zuidoostelijke tot Oostelijke wind. Temperaturen om het vrie ount. J Vandaag: Zon onder 16.57 uur Morgen: Zon op 8.44 uur. Maan op 0.44 uur. Onder veel Inwaai, vlammen en rook schiet hier een F-84-G Thunderjet de lucht in als het eerste bemande straalvliegtuig dat opstijgt van een mobiele startbaan, een z.g. „Zerolength" installatie. De Amerikaanse luchtmacht en de Martin vliegtuigfabrieken gebruiken deze platforms, gemonteerd op trucks, waardoor in geval van oorlog vaste vliegvelden volkomen overbodig zouden worden gemaakt. Volgens de president van Costa Ri ca en zon naaste medewerkers ill het „frontgebied" zijn de regeringstroe pen de toestand volledig meester. In diverse sectoren zouden de rebellen op de vlucht zijn gedreven, waarbij zij één dode en enkele gewonden ach terlieten. Bij een geslaagde tegen aanval van de geregelde troepen op Villa Quesada waren 25 opstandelin gen gevangen genomen. Momenteel zouden 300 man van het regeringsleger in het veld staan te genover 100 opstandelingen. Andere berichten echter spreken van 1000 re bellen. Een aantal burgers namelijk zou naar en zijn overgelopen. President Figucres van Costa Rica beschuldigt niet alleen zijn Nicaragu aanse ambtgenoot, dat hij de opstan delingen in de gelegenheid zou heb ben gesteld, zich voor de inval in Costa Rica te bewapenen, maar hij spreekt ook van Venezulaans kapitaal, dat achter de hele onderneming zou steken. Radio Moskou zei, dat het weer hetzelfde spelletje was als in dertijd in Guatemala. De United Turkije wenst de verbinding te vormen tussen de Atlantische lan den en de landen van het Arabische blok. In een communiqué, dat werd uitgegeven na Turks-Iraakse bespre kingen te Bagdad, wordt aangekon digd dat een verdrag tussen Tur kije en Irak zal worden gesloten dat open staat voor alle landen die ecu defensiegemeenschap wensen tussen de Westelijke wereld en de Arabische landen. Vooral de toe treding van Perzié tot de nieuwe verdragsorganisatie acht men op de eerste plaats wenselijk. Deze foto, uit de helicopter van de „Karei Doorman" genomen, geeft een duidelijk overzicht van de be narde situatie, waarin de „Gatt" verkeert- (Luchtopname A.N.P.-fotó) De Amerikaanse luchtmacht deelt mede, dat zij er in geslaagd is een manier te vinden, waarop straalja gers kunnen worden gelanceerd op dezelfde wijze als raketten. De installaties hiervoor zijn op vrachtauto's gemonteerd. De straal jager wordt door armen" in de vereiste stand gebracht cn het weg schieten gebeurt met behulp van hoge-drukcylindcrs terwijl de straal motoren op volle kracht werken. De schok voor dc inzittenden is minder, dan die bij opstijging met bcTulp van een catapult. In een k Ine kerk in Rome hebben een groot aantal personen Donderdag met fascistische leuzen en de fascis tische groet uitgeleide gedaan aan ex-maarschalk Rodolfo Graziani, de laatste grote figuur uit het „Musso- lini-tijdperk". Ongeveer 100.000 Italianen drongen samen rond de kerk, waar bij de in gang neo-fascistische zwarthemden stonden opgesteld. De politie vormde een cordon rond dc kerk. Een neger soldaat. die onder Graziani in Afrika had gediend, wierp zich op de lijkkist en moest met geweld worden verwij derd. De kist was bedekt met de Ita liaanse vlag. waarop de maarschalk muts van de overledene was gelegd. Rondom de kist lagen ongeveer 50 grote kransen. De begrafeniskosten werden .gedra gen door de neo-fascistische socialis tische beweging, waarvan Graziani ere-voorzitter is geweest. Het vicariaat van Rome had toe stemming geweigerd om de begrafe nisplechtigheid te houden, in de ba siliek van de neilige Maria van de Engelen, één van de grootste kerken in Rome. Toen de lijkkist de kerk werd uit gedragen, vormde de menigte een processie van ongeveer twee kilome ter lengte. Het fascistische lied ,,Gio- vinezza" werd gezongen en het ..Ro meinse lied" als begrafenis-hymne. Onder de waakzame ogen van de politie trokken de belangstellenden vervolgens naar een groot plein, waar zij werden toegesproken door een neo-fascistische leider. De helicopter heelt gisteren weer eens bewezen, welke prachtige mogelyk- licden hij heeft als toestel voor reddingsoperaties. Een hefschroefvlicgtuig van de „Karei Doorman" heeft namelijk, nadat reddingsboten vergeefs wa ren uitgevaren, vijftien manschappen in veiligheid gebracht, die zich nog aan boord bevonden van het Noorse stoomschip „Gatt", dat Woensdagavond voor het Zuiderhoofd in de Nieuwe Waterweg aan de grond liep cn als red deloos verloren moet worden beschouwd. Het schip bevindt zich in dezelfde situatie als indertijd de „Spanker", die eveneens bij Hoek van Holland in een hopeloze positie geraakte. duidelijk dat de vijftien manschappen die op het middendek bijeen gegroept stonden, zo snel mogelijk van boord moesten worden gehaald. In de nacht van Woensdag op Don derdag hadden zeven van de opva renden zich via een touw op de pier laten zakken. Zij werden door de reddingsvlet ..Directeur Goudriaan" aan wal gebracht en vertelden, dat cle verkeerde manoeuvre een gevolg was van het feit, dat de ,.Gatt" plot seling moest uitwijken voor het Duit se schip ,.Bayernstein". De kapitein slaagde er niet meer in, zijn boot weer in de goed koers te krijgen, oprdat het schip door de geringe la ding hoog op het water lag. De vijftien bemanningsleden, die zich niet op de pier hadden laten zakken, brachten de nacht aan boord door. omdat v_r geen onmiddellijk ge vaar was. Toen het weer licht werd en de helicopter van de ..Karei Door man" een eerste vlucht boven het schip had gemaakt, werd het echter SNELLE REDDING Luitenant van der Wel. een zeer bekwaam vlieger, zette zich opnieuw in de cockpit van z'n toestel en maak te de reddingslijn gebruiksklaar. Hij voelde dat de helicopter door hevige rukwinden uit de koers werd ge drukt. maar met veel stuurmanskunst slaagde hij er tenslotte in, de ..De lilah boven het schip te krijgen. De bemanning echter liad niet ge rekend met de draden die hoven het middendek hingen en luitenant van der Wel moest de zeelieden duidelijk maken, dat zij zich naar het voordek moesten hegeven, wilde hij zij toe stel niet bloot stellen aan het gevaar, in de hooggespannen scheepskabels verward te geraken als een vlieg in een spinneweb. De mannen begrepen het gelukkig en even later werd de eerste opva rende van de ..Gatt" aan boord van de helicopter gehesen. Na vijf vluch ten was ook de kapitein - die natuur lijk als laatste van boord ging - in veiligheid gebracht, met inbegrip van de actetas waarin de scheeps papieren geborgen waren. Zoals reeds eerder gemeld, was de machinekamer van de Noorse stoom- vaarder lek geslagen. Het schip heeft ook veel schade gekregen door het overkomende water. De reddingsboten, die de zeven Noren in de nachtelijke uren van de pier hadden gehaald, moesten zwaar werk verrichten. Evenmin als luitenant van der Wel hebben de bemanningen zich door het ongunstige weer laten weerhouden om hun plicht te doen. j President Anastasio Somoza van Nicaragua heeft zijn ambtsge noot van Costa-Rica, president Figueres uitgedaagd tot een duel met revolvers op de grens van beide landen. „Het is niet nodig," zei hij, het bloed van onschuldigen te vergieten." Se dert in April van het vorige jaar een aanslag op zijn leven werd gepleegd, is Somoza een aartsvijand van Figueres. Fruit Company zou er vanwege haar bananen-politiek belang bij hebben, dat Costa Rica onder een andere en meegaander regering komt. De commissie van onderzoek der 21 Amerikaanse landen is in de hoofd stad San José gearriveerd. De bevol king wuifde met vlaggetjes, toen de deputatie t het vliegtuig stapte. De Verenigde Staten hebben besloten, en kele toestellen van de luchtmacht uit te zenden voor „vreedzame patrouil- leviuchten" boven Costa Rica. Men wil in Washington nu wel eens precies weten wat er aan de hand is. De president van Nicaragua zei heel laconiek: „In onze zusterstaat is een burgeroorlog uitgebroken. We moeten ons afzijdig houden en rebel len die over de grens komen ontwa penenEn dat was voor gisteren dan weer de klap op de vuurpijl. Terwijl Dag Hammarskjoeld, de Se cretaris-Generaal van de Verenigde Naties op weg is naar New-York, om daar verslag uit te brengen van het resultaat van zijn besprekingen in Peking, biyft het in het gebied van Formosa en de andere omstreden eilanden in de Chinese Zee uitermate onrustig. Een Amerikaanse torpedojager heeft op communistische vliegtuigen geschoten die dreigend over een na tionalistisch convooi scheerden. Ka nonneerboten van de Nationalisten namen patrouilleboten van de com munisten onder vuur, toen deze een verrassingsaanval op eilandjes in de buurt van Tatsjen voorbereidden. Inmiddels is bekend geworden, dat Amerika met Tsjang Kai Tsjek heeft afgesproken, niet tot agressie tegen over het Chinese vasteland over te gaan zonder wederzijds overleg en goedvinden. 55 De Secretaris-generaal van het Indonesische Ministerie van Voor lichting, Hartojo, heeft verklaard, dat nadat de perswet tot stand zal zijn gekomen de buitenlandse kran- tenbedrijven in Indonesië zullen moeten sluiten. Er zijn thans nog zeven Neder landse en een iets groter aantal buitenlandse Chinese dagbladen in Indonesië. De Delftse kantonrechter kreeg Woensdag een tuindersgezel uit 's Gravenzande voor zich, die een reeks overtredingen „te kust zn te keur" had begaan. Hij ontkende alle overtredingen glashard, maar een opperwacht meester van de Rijkspolitie be vestigde het proces-verbaal. Daarna eiste de ambtenaar van het O.M- boetes voor het rij den met een fiets op de rijbaan voor snelverkeer, voor het ont breken van 1-nor- en achterlicht, voor het ontbreken van een witte band op het spatbord, voor het niet gevolg geven aan een stopteken van de politie (al deze overtredingen geschiedden in November van het vorig jaar), voor links rijden, voor geen richting aangeven, voor „het licht" en voor het spatbord (op 1 Dec.), voor geen achter licht, voor nóg geen wit spat bord (2 Dec.), voor nóg altijd geen wit spatbord, voor het ont breken van een bel en voor het achterlicht dat inmiddels was aangebracht, maar niet brand de. „En wat mij betreft kan de fiets werden teruggegeven," be sloot de ambtenaar. De kantonrechter vonniste met in totaal f125 boete en terug gave van de fiets.

de Stem | 1955 | | pagina 1