UITSLAGEN' UITSLAGEN* UITSLAGEN' II en Programma voor Zondag Schamele voetbaloogst in 3e en 4e klasse OOK HIJ IN 'T RAVIJN Fraaie boel WAS CHEF-MONTEUR UIT OUD-VOSSEMEER NALATIG? puik Nederlanders reden in den vreemde Het wordt „dodelijke" ernst Janus v.d. Zande Het is KNVB ernst Arbiter had 't weer gedaan Nieuwe lauweren Breda (D.J.A.) opent de rij Het houdt niet op Herman Willemse: een snelle! Betere verdeling der premies Kruijthof uitgevallen Bouwmeester 't best gestart Ongeval met aftakas van maai-dorsmachine Onbeschermde as greep chauffeur Van Vliet-Derksen en Schulte-Peteri in Antwerpen en Gent winnaars AANBESTEDINGEN ARAM EN HET PORSELEINEN MASKER K.N.V.B. DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 10 JANUARI 1955 De voetbaloogst van het afgelopen weekend is een zeer schame le. In de derde klasse C ontmoetten DHV en BSC elkaar. Het geheel onverwacht een zege voor eerstgenoemde club, die daar door een plaats op de ranglijst steeg. Zierikzee kreeg opnieuw e kous op de kop, ditmaal van RWB, dat daardoor met Virtus en Ves gelijk kwam te staan (9 pun ten) vreemd zal zijn geweest. De Bra- branders konden zelfs voor de rust een 20 voorsprong nemen. De han dige Buron scoorde op zeer fraaie wijze hard en onhoudbaar vdbr doel man Beun. Nog voor dat thee kon worden gedronken moest Beun an dermaal vissen toen een schot van de naar rechts afgezwenkte Buron door Wanjon van riching werd veranderd en daardoor in het RCS-doel beland de. Na de thee kreeg RCS al vrij spoe dig gelegenheid tegen te scoren toen Melse een strafschop kreeg te nemen en v. d. Dries bracht vlak daarna de partijen op gelijke voet (22). Bu ren zorgde daarna met een goed doel punt voor een 2—3 voorsprong en verrichtte daarmede de hattrick. Ten slotte had' een strafschop tot gevolg dat v. d. Dries voor RCS een gelijk spel uit het vuur kon slepen (33). De derde klasse D leverde slechts 1 wedstrijd op. RCS en Nw.-Borgviiet deelden broederlijk de puntjes. En eerstgenoemde club kwam daardoor samen met Hulst op de 4de plaats te staan (16 punten). Van de vierde klassers verschenen slechts Zigo en Madese Boys in het veld (4 E). Beide clubs hadden 8 pun ten; nu heeft Zigo er 10. want de mannen uit Made moesten met een 60 nederlaag naar huis. Derde klasse C DHV-BSC 5-3 De thuisclub demonstreerde haar overwicht reeds na een kwartier met een doelpunt van Damen. Door een misverstand in d'e achterhoede kon den de gasten gelijk maken, maar van de aftrap af doelpuntte Damen op nieuw en Cornel zorgde nog voor rust voor een stand van 31. Na hervat ting had Damen spoedig nummer 4 in de touwen. De gasten namen het niet langer en noteerden twee tegen- punten, zodat een gelijk spel dreigend' om de hoek kwaim kijken. Roomer zorgde er echter met een mooie kop bal voor, dat het niet doorging. Zierikzee-RWB 1-2 Reeds na vijf minuten spelen wist RWB door rechtsbinnen Treffers de leidig te nemen. Voor rust kon ver der geen van beide ploegen nog tot scoren komen. In de tweed'e helft had de thuis club een groot veldoverwicht. Hoe echter ook voor de gelijkmaker ge zwoegd werd, de verdediging van de bezoekers hield stand.' Een keihard schot van A. v. d. Westen ging via de lat over het doel. Vijf minuten voor het einde zag doelman Stoel zich bij een aanvaj van RWB door een hoog schot verrast (02), waarmede het pleit beslecht was. Wel slaagde C. v. d. Maas er in de laatste minuut nog in, de eer voor Zierikzee te red den. Derde klasse D RCS-Nieuw Borgvliet 3-3 Nieuw Borgvliet is er in geslaagd RCS het eerste verliespunt op eigen veld toe te brengen. Voor de rust had' de thuisclub het beste van het spel en verscheidene goede doelkan sen ontstonden. Geen ervan kon ech ter worden benut waaraan het lastig te bespelen terrein niet geheel Utrechtse Damesvoetbalclub wordt opgericht De plannen voor de oprichting van een Utrechtse damesvoetbalclub ne men steeds vastere vormen aan. Op Woensdag 12 Januari zal de oprich tingsvergadering aldaar worden ge houden. Inmiddels is het aantal leden reeds gestegen tot 50. De pogingen, een terrein binnen de gemeente Utrecht te vinden, zijn zo goed als geslaagd. (Advertentie) In cross te Braine l'Alleud (B) Een te Braine Lalleud (België) ge houden internationale cross country over 12 kilometer is in een zege voor de Belg Frans Herman geëindigd, hij noteerde 35 min. 50 sec. Tweed'e werd Peter Driver (G.B.) in 36 min. 18 sec. derde Lucien Thoys in 36 min. 46 sec., vierde Smets in 37 min. 18 sec. en vijfde van der Hoeven (allen Belg.) in 37 min. 34 sec. Van de Nederlandse deelnemers bereikte Verbaan met een 14e plaats het beste resultaat. Janus van der Zande werd 19e, van den Veerdonk 23e en Huygens 26e. Wielrenners-bedevaart week verschoven Naar wij vernemen zal de traditio nele bedevaart niet gehouden worden op Zondag 6 Februari doch een week later en wel op Zondag 13 Februari. Mgr. Mutsaerts, de Bisschop van 's- Hertogenbosch is op eerstgenoemde datum verhinderd en stelde het ten zeerste op prijs dat deze bedevaart verschoven zou worden daar hij zelf de renners wil toespreken, hun rijwie len zegenen en nadien een défilé van het Brabantse rennerscorps af wil ne men. Het bestuur van de K.N.V.B. heeft besloten, een onderzoek in te stellen naar de redenen, waar om het terrein van Rigtersbleek, dat voor de competitie tegen Hee renveen zou spelen, is afgekeurd. Ook zal worden nagegaan, waar om het Vitesse-terrein voor de ontmoeting tegen de Enschedese Boys, is afgekeurd. Het bestuur staat namelijk op het standpunt, dat de eerste klasse competitie zo veel mogelijk doorgang dient te vinden, ook al is het terrein enigszins hard of met een lichte sneeuwlaag bedekt. Dat het terrein van Hermes DVS voor de wedstrijd tegen Alk maar '54 is afgekeurd, acht het bestuur van de bond begrijpelijk, omdat dit veld de laatste tijd zwaar is bespeeld en zich in een slechte toestand bevond. Feijenoord-NEC rumoerig na afloop Na afloop van de voetbalwedstrijd Feyenoord NEC, is het tot onge-^ regeldheden gekomen, aangezien het* publiek het niet eens was met de be slissingen, die de arbiter tijdens de ontmoeting had genomen. De toeschouwers renden het veld op om de scheidsrechter eens ongezouten de waarheid te zeggen. De politie was evenwel tevoren gewaarschuwd en zo werd de arbiter onder begeleiding naar de kleedkamer gebracht. Maar de verhitte gemoederen waren nog niet tot kalmte gebracht en de sup porters van Feyenoord trokken naar de kleedkamer van de NEC-spelers. Een ruitje werd ingeslagen. De spe lers van NEC zochten bescherming door kopjes naar de joelende menigte te gooien. De politie greep in en met een zacht lijntje werden de voetbal vlegels buiten het stadion geloodst. Op het stadionplein werd evenwel doorgevochten en daar moest een po- litiejeep het ontgelden. De rechter- deur van de jeep werd ontzet en de politie achtte het beter om het hazen pad te kiezen. De spelers en de scheidsrechter waren inmiddels door de achteruitgang van het stadion verdwenen. Nu ook commissie amateurvoetbal Het KNVB-bondsbestuur heeft naast de commissie, „betaald voetbal" thans ook de commissie „amateur voetbal" samengesteld. Voor het comité tot behartiging van de belangen van het amateurvoetbal zijn de heren ir E. M. Neuerburg Den Haag, en rector P. J. Booymans, Simpelveld, gevraagd in de commissie zitting te nemen. Verder zijn in deze commissie benoemd de heren J. J. Egberts, Arnhem en G. R. Plooyer, Zaandam. Van het bondsbestuur ne men zitting in deze commissie, de he ren ir H. F. Hopster, Otto de Vries, Delft, H. de Munter, Dordrecht en C. Groot Huize .Deventer. Het secretariaat zal door 't Bonds- bureau worden waargenomen. Geertje Wielema ivon tweemaal te Berlijn Bij internationale zwemwedstrijden in het Forumbad van het Olympisch stadion te Berlijn heeft Geertje Wiele ma de 100 meter vrije slag gewon nen in 1 min. 7.6 sec. Zij nam onmiddellijk de leiding en bracht het publiek vooral in geest drift door haar prachtige techniek bij het keren. Tweede werd Birgit Klomp (Did.) In 1 min. 9 sec. Derde mej. Auhagen (Did) in 1 min. 11 sec. en vierde de Franse kampioene Josette Arene in 1 min. 11.5 sec. Ook op de tweede dag van de in ternationale zwemwedstrijden te Ber lijn (Zondag) heeft Geertje een zege behaald. Op de 100 meter rugslag leg de zij in 1. 14.5 sec. overtuigend op de eerste plaats beslag. Tweede werd de Duitse kampioen Helga Schmidt in 1 min. 17.6 sec. en derde de Fran se titelhoudster Marie Helene André in 1 min. 18 sec. Zesde Benelux Ronde vindt doorgang Het voortbestaan van de Benelux Ronde heeft aan een z^den draad ge hangen. Tijdens de in December gehouden jaarvergadering van de MAC Scheldegouwen stelde een groep le den namelijk voor, om maar van ver dere organisatie van dit evenement af te zien. Slechts door een handigheidje kon toen worden voorkomen, dat dit voorstel ook inderdaad werd aangeno men. Vorige week kwam Scheldegouwen opnieuw in vergadering bijeen en toen besloot men, om in ieder geval de zesde Benelux Ronde doorgang te doen vinden. Er werd een organisatie commissie benoemd waarin gekozen werden mr Kurtz, C. Westerweel en A. Bouwens. Dit trio heeft dus de lang niet gemakkelijke taak op zich genomen om de Benelux Ronde nieuw leven in te blazen. Protestcommissie vergaderde In Breda kwam Zaterdagmiddag de K.N.V.B. Protestcommissie bijeen voor het behandelen der navolgende protesten: Het protest van Virtus in de wed strijd tegen Dongen gesp. op 5-12 uit slag 1-1, werd aangehouden. Toege wezen werd het protest Goes in de wedstrijd Hontenisse 2-Goes 2, ge speeld op 21-11; uitslag was 1-1 wordt 1—2. Hassenforder had ernstig auto-ongeluk De Franse wielrenner Roger Has senforder is het slachtoffer gewor den van een ongeluk, dat wellicht ernstige gevolgen kan hebben. Op de weg van Markstein slipte hij met zijn auto door de gladheid in een bocht, botste tegen een boom waar na de wagen in een 15 meter diepe ravijn stortte en door een andere boom werd tegengehouden. Hassenforder, die uit de wagen ge slingerd was, verloor eerst het be wustzijn, doch toen hij bijgekomen was, slaagde hij erin te voet een na bij gelegen hotel te bereiken. Van daar werd hij naar zijn hotel in Mar. Ostein, waar hij zijn winterva- cantie doorbrengt, vervoerd. Hassenforder had echter zware hoofdpijn en klaagde over pyn aan zyn borstkas, zodat hy in de loop van de avond naar het ziekenhuis te Mul house is gebracht. Der Nederlandse athletiek- kampioenschappen De nationale technische commissie van de K.N.A.U. heeft de diverse Ne derlandse kampioenschappen voor het aanstaand seizoen als volgt samenge steld: 6 Maart: Breda, DJA, Nederlands crosskampioenschap, 3 April: Hel mond, HAC nationaal veldloopkam- pioensehap, 24 Juli: Den Haag, HAC, Nederlandse jeugdkampioenschappen meisjes en jongens. 24 Juli: nationale B-kampioenschappen (plaats nader aan te wijzen), 7 Aug.: Rotterdam, R'damse athletiek commissie, Neder landse kampioenschappen, dames en heren. 14 Aug.: Amsterdam, georga niseerd door AV '23, Sagitta en Ath letiek Commissie Amsterdam, Nederl. estafette-kampioenschappen dames en heren. 27 Aug.: Ensched, Nederl. kam pioenschap marathon (internationaal) 3 en 4 Sept.: te Werve, Rijswijk, Ne derlands kampioenschap vijfkamp da mes. 11 Sept.: Den Haag, HAC, Neder lands clubkampioenschap heren, fi nale om Prins Hendrikbeker. 11 Sept. Rotterdam, Hollandia, Ned. clubkam pioenschap dames, om Prinses Juliana beker. 17 en 18 Sept.: Rotterdam, R'damse athletiek commissie, kam pioenschappen van Nederland tien kamp heren. 200 m. horden, 3000 m. steeple en kogelslingeren. 18 Sept.: Amsterdam, AAC, Ned. clubkam pioenschap meisjes en jongens. 1 Oct.: oZaandam, Zaanland, Nederl. kam pioenschap 25 km hardlopen. Nederl. record 4 x 100 M. dames Ter gelegenheid van de opening van het Kolpabad te Vlaardingen is een ploeg van de R.D.Z. erin ge slaagd, een Nederlands record te ves tigen op de 4 x 100 meter wisselslag etafette dames. De ploeg, onder leiding van mevr. Braun, bestond uit de dames Jopie de Korte (rugslag), Corrie Homs (schoolslag), Jopie van Alphen (vlin derslag) en Els Steenhouwer (vrije slag). Het record, waarvoor een li- miettijd vn 5 min. 10 sec. was vast gesteld, werd gevestigd met een tijd van 5 min. 7.2 sec. De tussentijden, welke door de tijd- waarnemers J. Maas, A. van Senis, H. Steehuwer en J. Verwey werden opgenomen, bedroegen: Jopie de Kor te 1.14 (rugslag), Corrie Homs 1.25.5 (schoolslag). Jopie van Alphen 1.19.2 (vlinderslag) en Els Steehouwer I.08.6. De Vree in ziekenhuis De Bredase amateur-wielrenner Bertus de Vree is dezer dagen in het St. Ignatius-ziekenhuis opgenomen. Hij zal daar een schouder-operatie moeten ondergaan. Geslaagde zwem-record- pogingen te Hilversum Herman Willemse van De Robben uit Hilversum heeft Zaterdagavond in 2e overdekte zweminrichting al daar het Nederlands record voor de 200 meter vrije slag heren met 1.8 sec. verbeterd en gebracht op 2 min. 8,7 sec. Het oude record stond op naam van Wim de Vreng van AZ 1870 te Amsterdam, met 2 min. 16.5 sec. (11 April 1954). Tevens vestigde Mary Kok van De Robben een record op de 200 meter vlinderslag en bracht dit op 2 min. 52,5 sec. De door de Sportcommissie van de KNZB vastgestelde limiettijd voor de 200 meter vlinderslag was 2 min. 59 sec Nieuwe formule bij Antwerpse Zesdaagse De Zesdaagse va nAntwerpen, die van 18 t.e.m. 24 Februari a.s. op het programma staat, zal volgens een nieuwe formule worden gereden. De 40 deelnemende renners zullen ondergebracht worden in 5 groepen, waarbij elke groep zal bestaan uit 4 koppels. Naast het individuele le klassement zal ook een groepenklas- sement worden opgemaakt. Het dag klassement zal steeds na de sprints van 3 uur worden vastgesteld. De groep, die de leiding heeft in het dag klassement, ontvangt een premie van 5000 francs; de winnende groep in het eindklassement krijgt een premie van 25.000 francs uitgekeerd. Alle premies die door een groep zijn gewonnen, zullen over de 8 van deze groep deel uitmakende renners gelijkelijk worden verdeeld. Van Braam titelhouder le klasse driebanden De Amsterdammer W. van Braam heeft het kampioenschap van Neder land le klasse driebanden op zjjn naam gebracht. Hij behaalde een alg. gemiddelde van 0.772, zodat hij naar de hoofdklasse promoveert, evenals zjjn stadgenoten N. de Haan en Ph. Schmidt, die met onderscheidenlijk 0.694 en 0.627 eveneens ruim boven de hoofdklasse-limiet kwamen. De Utrechtenaar W.A. Koenders noteerde een alg. gemiddelde van 0.490, wat beneden de limiet voor de eerste klasse ligt. Aangezien dit voor de eerste keer gebeurt, betekent het voor hem slechts een z.g. halve de gradatie. De eindstand (waarbij geen reke ning is gehouden met de door Kruyt- hof, die wegens ziekte moest uitval len, gespeelde partijen) v. Braam (A'dam) 10 269 348 7 0.772 de Haan (A'dam) 8 245 353 6 0.694 v. Amen (R'dam) 8 245 422 7 0.580 Schmidt (A'dam) 6 238 379 5 0.627 Tournier (R'dam) 6 251 465 6 0.539 Heinsman (Haag) 4 242 437 6 0.553 Koenders (Utrecht) 0 213 434 5 0.490 Bil j artkanipioenschappen te Vlissingen In café Verhulst te Vlissingen wer den de wedstrijden om het kampioen schap van Walcheren en Zuid-Beve- iand 2de klasse libre voortgezet. De uitslagen waren: Van Luyk Schuurbierg Burgers Vermeule Schuurbierg Korff Koning Korff Wisse Burgers Sohier Vermeule Wisse Van Luyk 150 45 13 3.33 136 45 18 3.02 150 28 24 5.35 74 28 10 2.60 150 25 41 6.— 104 25 18 4.16 150 39 17 3 84 147 39 18 3.76 150 39 15 3 84 128 39 39 3.30 150 25 50 6 94 25 12 3.76 150 29 23 5.17 124 29 17 4.27 Catch binnen en buiten de ring Een catch-wedstrijd tussen de ge wezen boksers Robert Charron en Laurent Dauthuille te Caen, is in 'n algemene vechtpartij ontaard, waar aan de politie een einde heeft moe ten maken. Charron, die zich herhaaldelijk aan overlredingofi schuldig maakte (zo als hij destijds ook als bokser placht te doen) werd gediskwalificeerd, na dat hij Dauthuille over de touwen uit de ring had geslingerd. Hij keerde zich toen tegen de scheidsrechter, die hij dezelfde kant deed opgaan. Op weg naaf zijn kleedkamer werd Charron door de scheidsrechter ach terhaald en nu begon een gevecht, waarin het publiek zich mengde. Stoe len en flessen vlogen door de zaal en Charron werd. behalve door de ar biter óók nog door een aantal woe dende toeschouwers besprongen. Dank zij het ingrijpen van de poli tie kon hij zich, uitgejouwd door het publiek, tenslotte in veiligheid bren gen. In Hoogover. scliaaktornooi In de hoofdgroep van het Zaterdag begonnen Hoogoven - schaaktournooi w - Ti de uitslagen van de eerste wed strijden gespeeld in de eerste ronde als volgt. Miliic (Zuid-Slavië) 1 Czerniak (Is raël) afgebroken. Prins -Perez (Spanje, 0.50,5 (17 zetten). Pilnik (Argentinië)-Kramer 0,50.5 (18 zet ten). Bouwmeester-Donner 10 (37 zetten). Kovacs (Oostenrijk) - dr. Bergsma afgebroken. In de verschillende groepen komen in totaal 80 schakers uit, waarvan 20 buitenlanders. TWEEDE RONDE De 36-jarige chef-monteur A. v.d. K. uit Oud-Vossemeer, hoorde door de Officier van Justitie, mr. J.L. Andreae, een geldboete van f. 150.- of 30 da gen hechtenis tegen zich eisen. Hü werd ervan beschuldigd door grove na latigheid er oorzaak van te zijn geweest, dat de bij hem in dienst zijnde chauffeur A. Aarnoutse op 21 Augustus j.l. zwaar lichamelijk letsel opliep, (waarvan hij gelukkig geheel herstelde), tijdens een ongeval met een maai- dorsmachine. De chauffeur kwam toen n.l. in contact met een onbeschermde aftakas tussen de trekker en de machine, yan de K. had voor deze be scherming dienen zorg te dragen, zo meende de Officier. beuren. Het argument, dat het per soneel niet graag met zo'n afdek king werkt, is verwerpelijk. In het landbouwveiligheidsbesluit worden ook aftakassen genoemd als vallend onder de verplichting tot bescher ming. Hij achtte verdachte aanspra kelijk voor het ongeval. Mr. van Hasselt ontkende, dat van de K. schuld had. Het loondorsbe- drijf valt niet onder het Landbouw veiligheidsbesluit en de betrokken ambtenaar heeft er nooit aanmer king op gemaakt, dat de bescher ming ontbrak. Z.i. was de chauffeur roekeloos geweest. Als hij rustig op zijn trekker was blijven zitten, zou er niets zijn gebeurd. Daarom vroeg de raadsman vrijspraak. Czerniakdr. Bergsma afgebroken. Donner Kovacs afgebroken. Kra merBouwmeester 01. PerezPil nik afgebroken. MilikPrins 10. Na d'e tweedé ronde luidt de stand: 1. Bouwmeester 2 punten. 2. Mijik 1 punt -f afgebroken partij. 3 en 4. Pilnik en Perez ieder 0,5 punten 1 afgebroken partij. 5/6 Kramer en Prins ieder .5 punt. 7, 8 en 9 Kovacs dr. Bergsma en Czerniak ieder 2 af gebroken partijen. 10 Donner 0 pnt. 1 afgebroken partij. Aarnoutse hielp die dag ook op de machine. Hij moest dat niet, maar deed het geheel uit vrije wil. Toen hij op een gegeven moment van de trekker naar de machine liep kwam hij met de as in aanraking, waar door zijn kleren werden afgerukt en hij ernstige verwondingen aan het li chaam opliep. De president, mr. P. van Empel, verweet de verdachte, dat de installatie niet van een be scherming was voorzien, waardoor het risicogevaar zeer groot was. Van de K. zei, dat hem daarop nooit was gewezen, hoewel de amb tenaar der Arbeidsinspectie gere geld op bezoek kwam. De combine zelf was voldoende beschermd, maar de as niet. Hij heeft na het ongeluk de zaak zelf in orde gemaakt door afdekking. Het kostte hem hooguit 20.— De getuige-deskundige, de heer A. van Gastel, technisch ambtenaar van de Arbeidsinspectie, meende, dat het ongeval te voorzien was. Wat de chauffeur deed was erg ge vaarlijk. Of zijn collega de Jonge, die hier vroeger kwam, van de K. op de noodzaak van bescherming had gewezen, was hem niet bekend. Uit het verdere verhoor bleek even min, dat deze ambtenaar verdachte erop attent had gemaakt. Volgens de deskundige leveren de meeste fabrieken en importeurs de installa ties beschermd af, maar die be scherming raakt wel eens onklaar of verdwijnt. TE VOORZIEN. Mr. Andreae meende, dat ieder, die met dergelijke machines omgaat door publicaties kan weten, dat on beschermde aftakassen hoogst ge vaarlijk zijn. Het is lang goed ge gaan, maar op een gegeven mo ment liep het mis. Men had kunnen voorzien, dat er een ongeluk zou ge- In het Sportpaleis te Antwerpen hebben van Vliet en Derksen Zaterdag avond een koppeiwedstrjjd over 100 km gewonnen. Hun tijd was 2 uur 1 min. 30 sec. Na hen was het klassement: 2 Schulte-Peters, 3 Hörmann-Preis- keit, 4 Arnold-Mockridge, 5 gebr. von Bueren, 6 de Paepe-Severyns, 7 For- lini-Senfftleben, 8 de Beuckelaere- Acou. Op twee ronden: 9-10 Ex aequo A. Rcykaert-van de Velde en Plantaz- Harm Smits. Tijdens deze wedstrijd werden ne gen baanrecords verbeterd, waarvan twee door Schulte-Peters. Zij reden de 50 kilometer in 59 min. 53.2 sec. en legden in anderhalf uur 74.805 km af. Ook de Paepe-Severyns, Acou-de Beuckelaere, Mockridge-Arnold en Forlini-Senfftlehen verbeterden een aantal baanrecords. SCHULTE-PETERS WINNEN TE GENT SchulfePeters hebben het Zon dagmiddag te Gent nog beter gedaan. Een 100 km koppelwedstrijd brachten zij met een ronde voorsprong op de Australiërs Strom-Patterson en het Luxemburgs-Italiaanse koppel GiUen- Terruzi op hun naam. De uitslag was: I-Schulte-Peters, 2 uur 5 min. 10 sec., 2, op een ronde, Strom-Patterson, 3 Gillen-Terruzi, 4. op 2 ronden, Arnold-van Daele (Austr. -België), 5, op 3 ronden, Severyns- de Paepe, 6 de Corte-A. Ryckaert, 7, op 7 ronden, van de Voorde-de Bal. De overige koppels hadden 8 of meer ronden achterstand. PRIMA START Gaignard, die onlangs naar de ran gen van de profs is overgegaan .heeft bewezen, tijdens wedstrijden op de winterbaan, dat hij er thuis hoort. In de sprintwedstrijd tussen Gerardin, Beyney, Meunier en Gaignard won de laatste twee ritten, resp. tegen Ge- rardin en Beyney en tegen Beyney en Meunier. In de tweede rit versloeg de oude rot Gerardin de nieuwbakken prof met banddikte. In het klassement werd Gaignard eerste met 3 punten, gevolgd door Gerardin met 6 punten, Meunier met 10 en Beyney met 11 p. Forlini-Senfftleben wonnen de 10 100 km koppelwedstrijd in de tijd van 2 uur 6 min. 9.4 s. vóór Godeau-Bel- lenger. VERKEERSONGEVAL De 48-jarige loondorser A. de B. uit Terneuzen was in appèl geko men van een veroordeling tot een boete van 30.— door de Terneu- zense Kantonrechter wegens een ver keersongeval, dat hij op 31 Augus tus j.l. zou hebben veroorzaakt. Hij reed toen met zijn auto onder Zaam- slag, waar hij linksaf de Drieweg wilde inslaan. Twee auto's, die ach ter hem reden, wilde hij eerst laten passeren, maar die minderden snel heid, zodat de B. zijn gang kon gaan. Toen hij de bocht al bijna had ge maakt. vloog een motorrijder, die hij niet had gezien en die van ach ter de twee auto's was komen aan rijden, tegen hem op. Het liep ge lukkig met materiel schade af. Vol gens de B. had de motorrijder be ter moeten opletten en niet zo hard moeten rijden. BEVESTIGING Mr. Andreae meende, dat, wanneer de verdachte bijtijds in zjjn spiegel had gekeken en voldoende zou heb ben voor gesorteerd, er niets was gebeurd. Hij vroeg bevestiging van het vonnis van de Kantonrechter. De verdediger zei, dat de motorrij der bij de wegsplitsing niet had mo gen voorbijrijden. De B. had voor rang. Hij ging tijdig tegen de as van de weg rijden, gaf de richtingver andering eveneens tijdig aan en bleef dat doen. De achter hem ko mende automobilisten gaven hem de vrije hand. De B. kon de motor on mogelijk zien: hij moest door drie auto's heenkijken! De motorrijder had achter de fille moeten blijven. Mr. Wabeke vroeg vrijspraak sub sidiair ontslag van rechtsvervolging. In beide zaken werd de uitspraak bepaald op 21 Januari a.s. RIOLERING TE KRUININGEN Uitslag van de openbare aanbsteding voor de uitvoering van de bestratings- en rioleringswerken in de Welhoekstraat te Kruiningen: N.V. van Splunder's Aan nemingsmij te Ridderkerk 39.000; fa J. Leijs te Kapelle 38.000; fa C. de Ruijs- scher en P. Rammeloo te Biervliet 37.750 fa gebr. de Bokx te Terneuzen 37.500; fa F. Duijnhouwer Sr te Goes 37.400; fa gebr..Knuist te Goes 36.800; fa F. Di^ijn- houwer en Zn te Goes 35.921; aannemers bedrijf M. Hol N.V. te Hulst 34.980; fa G. en A. Sponselee te Kloosterzande 31.760. Uitslag van de openbare aanbesteding voor de uitvoering van de bestratings- en rioleringswerken in de Nieuwstraat en Voorhoute te Kruiningen; fa C. de Ruijsscher en P. Rammeloo te Biervliet 31.750; fa gebr. de Bokx te Terneuzen 31.500; N.V. van Splunder's Aannemings mij te Ridderkerk 31.000; fa F. Duijn houwer sr te Goes 30.500: fa F. Duijn houwer en Zn te Goes 30.300; fa J. Leijs te Kapelle 29.800; fa G. en A. Sponselee te Kloosterzande 29.500; fa gebr. Knuist te Goes 29.330. 38-8. In de halve duisternis en omdat zijn gedachten nog be zig waren met de onverwachte ontmoeting met Wang had Aram de soldaat uit de her berg geheel vergeten, doch nu werd hij er plotseling op pijnlijke wijze aan herinnerd. „Spreek op," gromde de man, „Wat zoek je hier? En gauw wat, want ik ben nogal onge duldig!" En een lichte druk op de dolk zette zijn woorden kracht bij. Aram's gedachten werkten bliksemsnel. „Sssssst", fluisterde hij, „niet zo hard! Men zou ons kunnen horen! Er gebeuren hier vreemde dingen! Maar kom mee op de omgang! Hier, in die verwen ste duisternis kan men niet zien of men afgeluisterd wordt!" Een ogenblik aarzel de de soldaat doch z'n nieuws gierigheid kreeg de overhand. „Goed", fluisterde hij, „maar probeer geen gekheid uit de ha- len!" Hij volgde de jonge krij ger naar buiten, doch de dolk bleef in Aram's zij prikken. Aram week terug tot de muur van de omgang en een snelle blik in het rond overtuigde hem, dat zij op een bastion stonden. Rondom liepen mu ren steil naar beneden. Aram liet zijn stem dalen tot een geheimzinnig gefluister. „Er gebeuren hier vreemde dingen en wanneer je er ooit nog le vend uit wilt komen, moet je goed naar me luisteren!" De jonge krijger voelde, dat de waakzaamheid van de ander verslapte. „Men wil ons...." begon hij, doch tegelijkertijd schoot zijn vuist uit en met een pijnlijke kreet liet de sol daat zijn wapen vallen. Aram gaf er een trap tegen en op nieuw belandde zijn stoot op de slaap van zijn tegenstan der. Voor de man wist, wat er met hem gebeurde, had Aram hem opgetild en hem over het muurtje geworpen. Een paar tellen later hoorde hij een doffe smak en daarna was er slechts het ruisen van de wind. 4 't Zal je gebeuren j Is de wedstrijd Heracles-ADO t 4 is de linksachter van ADO, W. v. 4 Rosmalen, bij een poging om het J Haagse doel te helpen verdedigen, J op nog al pijnlijke wijze in aan- 4 raking gekomen met de vuisten 4 van zijn keeper, Kok. J Het ongeval liet zich aanvanke- lijk vrij ernstig aanzien. Van i 4 Rosmalen moest het veld verlaten t en men vreesde een zware her- J senschudding Nadat hij in de J kleedkamer echter enige tijd rust 4 had genomen, wees een medisch onderzoek uit, dat de botsing hem J geen ernstig letsel had bezorgd 4 Er bleek tenslotte sprake van een 4 zeer lichte hersenschudding. VOETBAL Eerste klasse A: Veendam-Excelsior 1-2, Longa-Ams.ardam 0-0, Den Haag/ Rotterdam-Emma 0-0, Stormvogels-Go Ahead 1-1, Zwolse Boys-MW 0-3, Leeuwarden-RODA Sport 0-1, NAC- DOS 1-2. Eerste klasse B: Elinkwijk-Sparta 3-3, Fortuna-DWS 0-0, Brabantia-EDO 4-1, Heracles-ADO 2-2, Wageningen- Sittardia 1-0, Willem II-SW 6-1. Eerste klasse C: Rapid JC-PSV 0-2, Haarlem-NOAD 0-1, Feijenoord-NEC 2-2, GVAV-Limburgia 1-0, Blauw Wit- EBOH 2-0. Eerste klasse D: SC WV-HVC 0-0, RBC-Volewijckers 1-2, DFC-Be Quick 2-1, AGOVV-VSV 2-0, Xerxes-De Graafschap 0-0, BW-Eindhoven 1-1, Ajax-Enschede 3-0. ZUID I. Tweede klasse A: De Valk- Helmondia 0-0, Helmond-TOP 2-0. Derde klasse C: DHV-BSC 5-3, Zie rikzee-RWB 1-2, Derde klasse D: RCS-Nieuw Borg vliet 3-3. Vierde klasse E: Zigo-Madese Boys 6-0, Eerste klassen le KLASSE A. \mstcrdam-Veendam Emma-LONGA Go Ahead-Den Haag ■VI VV-Storm vogels Rode Sport-Zwolse Boys DOS-Leeuwarden Excelsior-NAC le KLASSE B. DWS-Elinkwijk Heerenveen-Fortuna EDO-Rigterebleek ADO-Brabantia Sittardia-Heracles SVV-Wageningen Sparta-Willem II le KLASSE PSV-Herme» DVS Enschedese Boys-Rapid JC NOAD-Vitesse NEC-Haarlem Limburgia-Feijenoord EBOH-GVAV Alkmaar '54-Blauw Wit le KLASSE D. De VoIewijckers-WV Be Quick-RBC VSV-DFC De Graafschap-AGOVV Elndhoven-Xerxe» Enschedé-BW HVC-Ajax Tweede klasst Ze KLASSE A. TOP-Helmondia SET-De Valk DESK-SARTO De Spechten-Oss Wilhelmina-VELOC Helmond-Schün,del 2e KLASSE B. Rood Wit-Roosendaal lliance-TSC Vlissingen-MOC DOSKO-Internos Baronie-Middelburg GOES-RAC Derde klassen 3e KLASSE B. Uno Animo-Hieronymu RKTVV-RKDVC WSC-St. Michielsgestel Concordia SVD-Taxan Zwaluw VFC-RKC GUDOK-Heusden 3e KLASSE C. VES-DHV RWB-VOAB Dongen-Zierikzee WVO-Baardwijk Hero-VIRTUS 3e KLASSE D. Biervliet-RKFC Axel-Hulst Hontenisse-de Zeeuwen Nieuw Borgvliet-Terneuzcn Corn Boys-RCS Vierde klassen 4e KLASSE D. GSBW-Vlijm. Boys Oisterwijk-Wit Zwart OJC-Ons Vios RKJVV-SVG N evelo-Zaltbommel Nieuwkuik-Haarsteeg 4e KLASSE E Gilze-TAC TVC-Madese Boys Were Di-PCP SCO-Groen Wit Boeimeer-Breda 4e KLASSE F. RKVVU-Grenswachters NSV-de Schutters SC Gastel-Halsteren Steenbergen-RSV Kaaise Boys-Burgh HSC-Zundert 4e KLASSE G. SIuiskil-Luctor Steen-RIA Ierseke-Aardenburg Koewacht-EMM Hoofdplaat-Clinge Oostburg-Breskens Reserveklassei RES. le KLAS. Middelburg 2-Willem I) PSV 2-Einhoven 2 De Valk 2-LONGA 2 BW 2-NAC 2 RES. 2e KLASSE B. NAC 3-BW 3 Baronie 2-RBC 2 LONGA 3-DOSKO 2 Willem II 3-NOAD 3 BSC 2-Alliance 2 RES. 2e KLAS C. Zeelandia 2-Goes 2 RCS 2-Corn Boys 2 Terneuzen 2-Hontenisse 2 Breskens 2-De Zeeuwen 2 RES. 3e KLAS B. Oss '20-GVV 2 RKC 2-DESK 2 St. Michielsgestel 2-TOP 2 RKDVC 2-WSC 2 BW 4-OJC 2 RES. 3e KLAS C. Willem II 4-Hero 2 Internos 2-RAC 2 SARTO 2-Rood Wit 2 TSC 2-SET 2 Roosendael 2-NAC 4

de Stem | 1955 | | pagina 6