Opnieuw 24 uur uitstel van beslissende stemmingen Nog honderden Japanners in oerwoud van Nieuw-Guinea het Belangrijk winstpunt voor katholiek onderwijs Een simpele grenslijn is bloedstreep geworden ROOD-CHINA en JAPAN WORDEN UITGENODIGD Agendacommissie Nationale Vergadering adviseert: Voetangels en klemmen in procedure Vlees op Vrijdag Rampenfonds helpt misschien MOTIE VAN LOYALITEIT tegenover HET WESTEN Herriot: „Neen! Natuurrampen Statuut werd afgekondigd Kard. Wyszinski ernstig ziek? JUAN CARLOS naar MADRID i Salariskwcstie geregeld Beschuldigd van doodslag Premiers te Bogor besloten: ..Advies*5 inzake Nicuw-Guinea Tien jaar na de capitulatie: VELEN WETEN NIET DAT DE OORLOG GEëINDIGD IS Op goede voet met de Papoea's r DAGBLAD VOOR ZEELAND Schade overstromingen Iets minder zacht Op Philippijnen en in Columbia Gevechtstroepen verlaten Indo-China Feest in de West Opvolger van Franco TERUG NAAR HUIS. DE SCHOOLSTRIJD IN BELGIE IDEAAL SKI-WEER IN SANKT ANTON Maximumprijs voor suiker vervalt Fabrikanten ..Sta li non Vlucht niet altijd eind van zorgen Hiij verkoos de onvrijheid 94e JAARGANG No. 21719 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neeriandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Kasteelplein 11. Tel.: Directie, Redactie en Administratie: 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende, P. V. M. Vercauteren,. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.85 per kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) f 0.45. Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct. Postrek. no. 278341. Voor Gotf, Koningin en Vaderland DONDERDAG 30 DECEMBER 1254 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0 30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbuieeux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) "y^7oensdagavond tegen 12 uur kwam het be richt, dat de agendacommissie van de Na tionale Vergadering had besloten, opnieuw uitstel te adviseren van de laatste twee stem mingen over de Parijse accoorden, waaraan de regering de vertrouwenskwestie verbonden had. Eerst vanmiddag om 5 uur zal nu de beslissing vallen! De Gaullist Noël had in de middagver gadering een voorstel ingetrokken, dat hij aan de opneming van West-Duitsland in de West- Europese Unie had verbonden en dat moest voorzien in de benoeming van een toezichthou dende commissie op de bewapening van West- Duitsland. Het feit, dat door deze intrekking het wetsontwerp veranderde (wat men eerst laat in de avond ontdekte) bracht de agendacom missie waarschijnlijk tot haar besluit. Wü herinneren er nog: eens aan, dat in verband met de viering van Oudejaar voor Vrijdag: a.s. algemene dispensatie is verleend in de onthou ding^ wet. Ondanks de terughoudendheid van regeringswege zou er een redelijke kans bestaan, dat het Rampenfonds zal bijspringen in de schade die de jongste overstromingen hebben aan gericht, zo vero,emen wij nu. De financiële mogelijkheden zijn er wel, al kan het fonds niet meer over onbeperkte bedragen beschikken. De Commissarissen van de Koningin in de getroffen gebieden is nu om een overzicht gevraagd van de door par ticulieren geleden schade en men verwacht, dat er spoedig een beslis sing over de uitkeringen zal worden genomen. DE BELGISCHE regering heeft door middel van haar ambassadeur te Ma drid de Spaanse regering opnieuw verzocht, de vroegere Rexistische lei der, Leon Degrelle, uit te leveren. VAN DE BOYCOTACTIE tegen Ne derlandse ingezetenen, die de partij Pantja Sila had aangekondigd, was Woensdag te Djakarta nauwelijks iets merkbaar. EEN 74-JARIGE MAN in Rotterdam kwam van de trap van zijn woning te vallen, met de dood als gevolg. Zijn vrouw werd in de val meege sleept en moest in overspannen toe stand naar het ziekenhuis worden ge bracht. DE V. S. zijn van plan wapenhulp ten bedrage van 1120 millioen dollar te verstrekken aan Pakistan, Japan, de Philippijnen, Indo-China, Thailand en Formosa. GISTEROCHTEND kreeg een 5-jarig jongetje te Amsterdam, toen speelka meraadjes zich onledig hielden met het gooien van vuurwerk, een rotje in het linker oog. Zeer waarschijn lijk zal de kleine het oog moeten missen. DE STROMBOLI en de Etna, twee Italiaanse vulkanen, werken weer. Uit drie kratermonden van de Stromboli kruipt een lavastroom. Uit de Etna stijgt een dikke rookwolk vermengd met as op. IN OPRICHTING is een Nationale Stichting tot hulp aan „onze men sen", voor zover zij in Indonesië in nood verkeren. Op korte ter mijn zal deze stichting nader van zich doen horen. Zij staat onder leiding van dr. L. G. Kortenhorst. DOOR ONBEKENDE oorzaak is Dins dagavond de Rijks-Landbouwwinter- schoo] te Berkum in de gemeente Zwollerkerspel geheel uitgebrand. GISTEREN heeft Minister de Bruijn de productivitcitsraad voor de grafi sche industrie geinstaileerd. Bij deze installatie werd er nog eens op gewe zen. dat een vergrote productiviteit de arbeider betere levenskansen biedt. DE SECRETARIS van het Katholieke Onderwijzersverbond, de heer H. Wij nen, zal in verband met zijn leeftijd zijn functie neerleggen. J Weersverwachting, f vanavond: geldig tot Zwaar bewolkt met verspreide opklaringen en overwegend droog. I. e" ?aar mist' Weinig wind. J Iets minder zacht. J Vandaag: Zon onder I8.37 uu,.. 5 Mann onder 22.50 uur. Morgen: t Zon op 8.4D uur. Maan op 1117 t uur. 1 Zoals bekend moest er nog op twee punten een beslissing vallen. De Assemblée moest zich uitspreken over de toelating van West-Duitsland tot de Westeuropese Unie en over het geheel der Parijse verdragen. Te elfder ure dienden twintig afgevaardigden nog een motie in, waar over na de twee vertrouwensvota gestemd zou worden en waarin „de onverbrekelijke verbondenheid van de Nationale Vergadering met de fundamentele en ondeelbare beginselen van de Franse politiek" werd bevestigd. Deze motie beschouwde men als een gunstig teken voor de uitslag, van de vertrouwensvota. 55 Om vier uur Woensdagmiddag na men de afgevaardigden hun plaatsen in en vrijwel alle fractieleiders vroe gen het woord. Bij de bespreking van het nieuwe wetsontwerp betreffende de herbewapening van West-Duits land, trok de Gaullist Noël het hier boven genoemde voorstel in. Het voorstel betreffende het gelijk tijdig deponeren van alle ratificatie oorkonden der Parijse verdragen en het Saaraccoord (eveneens behorend tot punt 1 van de stemming) bleef van kracht. Toen Noël zijn besluit nam rees al de vraag of hierdoor het ontwerp niet veranderd werd en of P.M.F. niet opnieuw de vertrouwenskwestie moest stellen. Het antwoord was toen negatief. In het andere geval had men reeds onmiddellijk tot 24 uur uitstel moeten besluiten. HARDE NOODZAAK. maatregelen gedwongen en door zijn houding de bewapening van West- Duitsland tot een harde noodzakelijk heid gemaakt. Zeer verschillend waren de reac ties, maar de motie-der-twintig, die intussen was ingediend en door af gevaardigden uit alles fracties was gesteund, wees in de richting van een gunstige stemmingsuitslag doordat zij de nadruk legde op Frankrijks loyali teit tegenover het Atlantische en W. Europese streven. BEDENKINGEN. Onmiddellijk na de hervatting van de vergadering, in de avonduren, had de rechtse afgevaardigde Quilici be toogd, dat het vei lag van de middag vergadering onjuist was en dat op grond van het reglement van orde deze kwestie in stemming moest wor den gebracht. Er werd gestemd en de vergadering sprak zich tegen de be denkingen van Quilici uit. Even later echter kwam de voor zitter met de mededeling, dat er met de procedure-kwestie wellicht tóch iets verkeerd was en dat op grond hiervan de stemming mogelijk moest worden verdaagd. Waarschijnlijk ging het hier tóch weer over de hierbo ven vermelde beslissing in de mid dagvergadering. dat de stemming niet uitgestelde hoefde te worden, omdat een van de artikelen uit het wetsont werp was gelicht. Deskundigen zou den in dit besluit na vele uren stu derend) een fout hebben ontdekt.... De Philippijnse eilanden Mindanao en Visayas zijn geteisterd door een wervelstorm. Volgens de eerste be richten zijn er 28 doden, 6 vermisten en 16 gewonden. De materiële scha de wordt op meer dan anderhalf mil lioen dollar geschat. Bij overstromingen in Carmen del Atrato aan de Columbiaanse Stille Oceaan-kust zijn 47 personen om het leven gekomen. De oorzaak van de overstroming was een aardverschuiving, waardoor twee rivieren werden afgedam. Evenals Dinsdag leidde de behan deling van de voorstellen opnieuw tot emotionele debatten. Grimmig verklaarde de invloedrijke radicaal Herriot, dat hij tegen zou stemmen. Het Frans-Russische verdrag, zei hij, verbiedt aansluiting van Frank- rijk bij een tegen de Sovjet-Unie ge richt blok. Guy Mollet, de socialis tenleider dacht er an.ders over. Rus land, meende hy, heeft het Westen tot De afkondiging van het Statuut voor het Koninkrijk is gisteren in de West feestelijk gevierd. In Paramari bo en Willemstad waren er niet al leen plechtige zittingen van de Sta ten en redevoeringen van de Gouver neurs, maar ook de bevolking kreeg haar aandeel in het feest. Er waren militaire parades en ook verder gaf men deze dag het karakter van een nationale feestdag. Uit Para maribo werd namens de bevolking van Suriname een bloemenhulde aan Prinses Wilhelmina gebracht, omdat zij in haar rede van 7 December 1952 de autonomie der Rijksdelen reeds in het vooruitzicht had gesteld. In Nederland heeft de afkondiging van het Statuut zich bepaald tot een proclamatie in een buitengewoon nummer van de Nederlandse Staats courant. Infanteristen van het zevende Al gerijnse tirailleur-regiment staan in Haiphong gereed om zich in te schepen aan boord van een schip, dat hen naar Algiers en dus.... naar huis zal voeren. In 1953 werd het gehele regiment ingezet, groten deels in Centraal-Vietnam, 1net uit zondering van één bataljon, dat een belangrijk aandeel had in de held haftige slag om Dien Bien Phu. Het regiment is in hel bezit van elf groeps-onderscheidingen en boven dien van het Legioen van Eer. Volgens de zender „Vrij Europa" is de Poolse primaat, kardinaal Stefan Wyszinski, ernstig ziek. Hij zou van een gevangenis hij Lidzbark, in het voormalige Oost-Pruisen, naar War schau zijn overgebracht, waar hij misschien een operatie zou moeten ndergaan. Over de aard van de ziekte wordt niets hekend gemaakt. Generaal Franco en de Spaanse kroonpretendent, Don Juan, zijn het er over eens geworden, dat Madrid na zes Januari, de officiëele verblijf plaats zal worden van de 16-j. zoon van Don, Juan, Prins Juan Carlos. De generaal en Don Juan begonnen hun besprekingen Woensdagmorgen om 11 uur te Casatejada. Zij spraken over de opvoeding van de jeugdige prins, die Franco als opvolger wenst. In de Belgische schoolstrijd heeft zich een ontspanning voorgedaan, doordat tussen de socialistisch - libe rale regering van Acker en de leiding van de C.V.P. een accoord tot stand is gekomen, met betrekking tot de salarissen van het personeel in het katholieke onderwijs. Zoals men weet, had de regering besloten de subsidies aan het katho lieke onderwijs te verminderen, het geen betekende, dat de leerkrachten hun salaris met 20 procent zouden zien verminderen. Niet minder dan 20.000 leden van het katholieke on derwijzende personeel zouden door deze maatregel zijn getroffen. Op grond van het thans tot stand geko men accoord zullen de salarissen van de katholieke leerkrachten ongewij zigd blijven en er is in het vooruit zicht gesteld dat ook over de andere schoolproblemen overleg zal worden gepleegd. In katholieke onderwijskringen ziet men in de overeenkomst een belang rijke stap vooruit op de weg naar 'n bijlegging van de schoolstrijd. Van een vredesverdrag wenst men echter nog niet te spreken omdat de sala- H. M. de Koningin en de Prinsessen Beatrix, Irene en Margriet hebben hun intrek genomen in hotel „Post" te Sankt Anton. Zoals is gemeld was de extra-trein die de Koningin naar Sankt Anton bracht in de nacht van Maandag op Dinsdag daar aangeko men. De Koningin en haar dochters ge nieten thans van het prachtige weer. De sneeuw is welisward wat hard, maar er is reeds intensief op ski's ge oefend. Ook heeft de Koningin ver scheidene afdalingen gemaakt o.a. van Galzig en van St. Christof uit. De Koningin en de Prinsessen hebben de zelfde gidsen die zij twee jaar geleden hadden. rissenkwestie slechts onderdeel is van het onderwijsgeschil. In ieder geval mag verwacht wor den, dat de mars naar Brussel van het katholiek onderwijzend personeel die voor 13 Janunari was vastgesteld niet zal doorgaan. De maximum-consumentenprijs voor suiker komt te vervallen. Dit besluit is door de minister genomen op grond van de overweging dat door wijzigingen in de omzetbelasting de prijs van 82 cent per kg. niet gehand haafd kan blijven. Ook andere facto ren maakten het besluit wenselijk. Zeven Japanse vissers, overleven den van de H-bom-proef op Bikini op 1 Maart j.l., hebben thans het hospitaal in Tokio als genezen mo gen verlaten voor een eerste bezoek aan hun familie sinds negen maan den. Deze foto werd even voor het vertrek van de trein gemaakt: Hias- kichi Tsutsui (tweede van rechts), de kapitein van het schip „Geluk kige Draak" schudt de hand van dr Toshiyki Kuratori om hem nogmaals voor zijn goede zorgen te danken. De twee fabrikanten van „Stali- non", het medicament, dat in Frank rijk aan 102 personen het leven heeft gekost, zijn wegens „doodslag door onvoorzichtigheid" in staat van be schuldiging gesteld. De beschuldig den, Georges Feullet en Leon de Coi- sy, zijn directeur van een laborato rium te Parijs. De grens tussen Oost en West op de landkaart is een simpele streep, die niets laat vermoeden van de el lende, die zich aan zulke grenzen kan voltrekken. Op een belangrijk punt van deze grens, in de stad Ber lijn, wordt echter dagelijks een bit tere strijd gestreden. Uit de Sovjet- zóne vluchten nog altijd door men sen, die de druk van het Sovjet systeem niet langer kunnen verdra gen en zich vol hoop, maar zo voor zichtig mogelijk, naar de „bevrijden de" grens hegeven. De weg erheen is vol gevaren en voor diegenen, die het tenslotte lukt heelhuids de grens te overschrijden, wachten dan nog vaak bittere teleurstellingen. Het Westen is geen paradijs, al lijkt het voor de man in nood en angst in de Sovjetzóne ook dikwijls zo, er zijn tal van belemmeringen, die het nu eenmaal moeilijk maken elke vluchteling zo te helpen als wel gewenst is. De vijf premiers van de Co- lombo-landen, die gisteren in Bogor hun slotvergadering hiel den, hebhen besloten ook com munistisch China en Japan uit te nodigen voor de conferentie van Aziatische en Afrikaanse landen, die eind April 1955 in Bandoeng zal worden gehouden. In totaal zullen 25 landen voor deze bijeenkomst worden geinviteerd. Be halve de twee bovengenoemde lan den zijn het: Afghanistan, Cambodja de Federatie van Centraal Afrika, de Chinese Volksrepubliek, Egyp Ethi opië. dc Goudkust. Iran, Irak. Japan, Jordanië. Laos. Libanon. Liberia. Ly- bië, Nepal, de Philippijnen, Saoedi - Arabië, de Soedan, Syrië, Thailand, Turkije, Noord-Vietnam, Zuid-Viet- nam en Yemen. In het communiqué wordt voorts gezegd, dat aan de lan den, die uitgenodigd worden, verzocht zal worden de minister-president, of de minister van Buitenlandse Zaken te zenden. Israël wordt niet uitgenodigd, om dat men daardoor de Arabische sta ten voor het hoofd zou stoten. Tot de onderwerpen, die op de con ferentie behandeld zullen worden, be horen op de eerste plaats: economi sche samenwerking, algemene stap pen om de wereldspanning te vermin deren en hot vraagstuk van de atoom bom. Het feit dat zowel China als Ja pan worden uitgenodigd, moet men zien als een compromis tussen twee opvattingen. De landen die China wilden weren, hebben tenslotte toege geven om ook Japan op de lijst van deelnemers te krijgen. In hun communiqué hebben de vijf premiers ook de hoop uitgesproken dat Nederland bereid zal worden ge vonden, de onderhandelingen met In donesië over Nieuw-Guinra te her openen. Dit ..in verband met bun ge noegzaam bekende houding tegenover het kolonialisme". JN Tokio zijn momenteel plannen in voorbereiding om duizen den pamfletten uit te werpen boven de ontoegankelijke gebie den van Nieuw-Guinea. Men neemt op goede gronden aan, dat honderden Japanse soldaten zich nog in de jungle schuil houden en niet weten, dat de oorlog tien jaar geleden geëindigd is. Men wil door middel van de pamfletten een beroep op hen doen, zich over te geven. Een aantal Japanse ambtenaren en vrijwilligers zal waarschijnlijk op 12 Januari voor dit doel uit Tokio vertrekken Voor Westerse oren klinkt het erg onwaarschijnlijk, dat er nog Japanse militairen zijn, die nooit van de atoombom hebben 'gehoord en die nog altijd niet weten, dat er Amerikanen in Tokio wandelen. Wanneer men zich echter realiseert, dat grote gebieden van Nieuw - Guinea nog altijd onbe treden terrein zijn voor de Europea nen en dat de Japanners eenvoudig door de nood der omstandigheden werden gedwongen in dit onherberg zame land 'n schuilplaats te zoeken. Een van de ambtenaren die aan de actie in Nieuw - Guinea zullen deel nemen, Koichi Obata, zei merkwaar dige dingen hierover. Hij is indertijd kapitein in het Japanse leger geweest en reeds in de oorlog ontving hij brie ven van soldaten, die in de bergen waren gaan zwerven. Zij wilden in vrede leven, schreven ze. Uit hun verklaringen viel ook op te maken, dat zij op goede voet stonden met de Papoea's en zonder veel moeite aan de kost geraakten. LEIDENDE POSITIE? Een aantal Japanners, zei hij, die ofwel gedeserteerd waren, of voor de geallieerden moesten vluchten, heb- z,cuiie icuiu ii suiiuiiiJi-ciaiö ie z.uett.eu, is het weer niet zo verwonderlijk. De 2®** ri!lïïrSChJ ii Scassimileerd angst weerhield hen van pogingen 5V0S1 jg \n stre- om met de buitenwereld contact te ^en. welke voor de Nederlanders en zoeken en het is gebleken, dat som- u,i4rV[ers nog onbekend, gebied zijn, migen ziel in de jungle zells uitste- e'bent nemen Zg een j^dende posi- kend thuis voelen. ln' dooi dat zij aan de bevolking die nooit mensen van buiten haar ge bied had ontmoet, veel konden leren. Naar schatting zouden zich één a tweeduizend achterblijvers nog in de binnenlanden bevinden. Van de 14000 Japanners, die indertijd in het gebied tussen Hoilandia en Aitape (Austra lisch - Nieuw - Guinea) waren gele gerd, zijn er slechts 2000 terugge keerd. De rest is „spoorloos". Obata deelde nog mee, dat het plan om op grote schaal pamfletten uit te werpen, op financiële moeilijkhe den stuitte. De regering van Japan financiert de expeditie, maar zegt niet de ongeveer 3000 gulden te kun nen verstrekken, nodig voor het huren van een vliegtuig. Men hoopt nu het benodigde geld in Australië te krijgen. Of de pamfletten aan hun doel zuilen beantwoorden De mogelijkheid is niet uitgesloten, dunkt ons, dat de hardnekkige militairen er een gealli eerde krijgslist in zien. Dikwijls is het zo, dat de vluch teling armlastig is. Het is ook te be grijpen, want voor hen, die in de Sovjetzóne niet hard kunnen werken bestaat in het „sociale denken" van de Sovjetmachthebbers geen plaats. Zij behoren tot een categorie van „onproductieven" en de Sovjets zijn zulke mensen liever kwijt dan rijk. Juist in deze categorie stapelen zich in de Sovjetzóne de moeilijk heden bijzonder hoog op, want er wordt geen gelegenheid verzuimd aan de armlastigen duidelijk te ma ken, dat zij slechts worden geduld. Het gevoel van rechteloosheid en de onzekerheid van het verdere bestaan, gepaard aan de druk van de com munistische propaganda doet voor velen de emmer overlopen en zij be geven zich, ook als zij niet in direct levensgevaar verkeren, naar het Wes ten om eindelijk verlost te zijn van de ellende. Maar ook met de beste wil zijn een aantal moeilijkheden niet te overwin nen. Daar is bijvoorbeeld het pro bleem van het nakomen der alimen tatieplichten. Vaak woont de vader in een andere zóne dan de moeder, ook zijn er kinderen, waarvoor ver- plegingsgelden moeten worden be taald, die in een andere zóne wonen, in al deze gevallen wordt het vrij wel onmogelijk de stipte naleving van de wettelijke alimentatieplichten te verzekeren. Het wordt voor de onwillige betaler onder deze omstan digheden erg gemakkelijk om zich aan die plichten te onttrekken. En voor de man, die betalen wil, zijn er desondanks grote moeilijkheden, om dat er geen vrij geldverkeer tussen de Sovjetzóne en de Bondsrepubliek bestaat. Het alimentatiegeld moet worden gestort op rekeningen, die geblokkeerd blijven en waarvoor met grote moeite door de voogdijraden gezocht wordt naar een modus van verrekening, waardoor de betreffen- den toch nog geholpen kunnen wor den. Dat is bijzonder moeilijk, omdat het hier in de eerste plaats op de goede wil van alimentatieplichtigen en beambten aankomt. Ontbreekt daar iets aan, van welke kant ook, dan staat de verzorging op losse schroe ven. Voor velen betekent dus de vlucht naar het Westen niet het einde van de zorgen. Het probleem is niet in alle gevallen eenvoudig op te lossen, ja zelfs onttrekken zich een reeks van problemen aan een bevredigende oplossing zolang er nog sprake is van een gr. ns, die het maatschappe lijk leven in Duitsland in tweeën deelt. Uit de Soegamogevangenis in Tokio zijn Woensdag veertien Japanse oorlogsmisdadigers op erewoord vrijgelote1 die inder tijd door Nederlandse rechters waren veroordeeld. Een vijftiende gevangene echter, die eveneens onder deze am nestie viel, weigerde de gevangenis te verlaten. Het was de 33-jarige Sjoko Araj, wiens familie in Zuid-Korea woont. Hij zei er niets voor te voelen de „veiligheid" van de gevan genis te verwisselen voor de onzekerheid van het gewone dagelijkse leven van de vrije burger, als de Japanse regering niet zorgt dat hij onderdak krijgt en ondersteuning tot hij werk gevonden zal hebben. De autoriteiten weten er niet goed raad mee. Men meent, dat ze Sjoko Araj voorlopig wel in de gevangenis moeten laten blijven.

de Stem | 1954 | | pagina 1