Belgisch schip vermoedelijk met man en muis vergaan België doet aanval op dennenbossen Grote gebieden in Langstraat binnenzeeën veranderd in Geen plan tot terugroeping van onze Hoge Gommissaris Brabants nood erkend Zoeken had nog geen resultaat Mendès-France vond nog één medestander DAGBLAD VOOR ZEELAND Grote schade door de zwaarste storm van dit jaar Prinses Marijke als „Stientje" Enkele Texelaars evacueren Voetgangers plat op de grond... Vooral tussen Polygoon en Esscben Protestnota aan Indonesië Verhoging sociale uitkeringen Minister Luns Degrelle, man van aanzien in Spanje Eén uur staking bij Ned. Opera Verdeeldheid dreigt weer Dat is gewoonbij Noordwesterstormen.... In totaal twaalf doorbraken Veel wind in Water hoger dan rampnacht Geen ontvangst van Corps Diplomatique Eerste Kamer stemt in met aankoop emigrantenschip r Wekker van gehoorzaamheid &4e JAARGANG No. 21714 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Kasteelplein 11 - Tel.: Redactie en Ad ministratie: 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende, P. V. M. Vercauteren,. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.85 per kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) f 0.45. Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct. Postrek, no. 278841. Voor Cod, Koningin en Vaderland DONDERDAG 23 DECEMBER 1954 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit- gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no.J3o) DE ZWAARSTE STORM van dit jaar is uitgeraasd, maar talrijk en groot zijn de ravages, die hij heeft aangericht. Het hevigst is de scheepvaart getroffen, voor tvat het Nederlandse zeegebied betreft: vooral in tie Noordelijke wateren. Onge veer 100 mijl ten Noorden van Texel is de Belgische kustvaarder „Henri de Weert", afkomstig uit Oostende, vergaan. Het laat ste bericht van dit schip meldde, dat er een groot gat heneden de waterlijn was gesla gen en «lat het schip zéér snel zonk. „Jullie kunnen ons niet meer helpen". Vergeefs heeft men met vliegtuigen en schepen naar overlevenden van de kustvaarder ge zocht. Men moet wel aannemen, dat de storm zijn tol heeft geëist. Er was een tien tal opvarenden. In hetzelfde zeegebied vroegen het Deense schip „Cimbria" en de Zweed „Petra" om hulp. 't Deense schip dreef met 'n gebroken schroefas naar het Zuiden af. De sleepboot „Holland' voer van Terschelling uit, maar liep zelf averij op. De voormast brak af. Toch werd er doorgevaren. De „Petra' liep een flink lek op. De machines liepen niet meer en de deklading was verloren gegaan. Direct gevaar scheen niet aanwezig ONDANKS DE tegenstand van het Argentijnse Episcopaat, heeft de re gering van dat land, de wet die echt scheiding mogelijk maakt, afgekon digd. BIJ EEN BRAND aan boord, is de machinist van het Britse schip „Lau- rentian Valley" om het leven geko men. EEN EN DERTIG Chinese studenten, die zich in de V. S. wetenschappen eigen hebben gemaakt, die van mili taire waarde zijn voor de Chinese cmmunisten en die deswege het land niet mochten verlaten, hebben Ham- marskjoelds bemiddeling ingeroepen, om uitreisvisa te verkrijgen. IN VERBAND met de Belgische en Nederlandse bankbiljettenzwendel, is de arrestatie van de liberale senator De Sobbeleir uit Aalst aanstaande. DOOR STAGNATIE in de aflevering van vensterglas, voornamelijk uit België, zijn de Nederlandse glashan- del en dus ook de schilders en aan nemers, in moeilijkheden geraakt. De leveringstijd voor glas duurt 3 maan den. Bij Bergen aan Zee liep het Pana mese „Katingo". een schip van de Li- bertyklasse, op het strand. De beman ning van 32 koppen weigerde van boord te gaan. Er is contact met de wal gemaakt en er wordt reeds over legd hoe men het schip moet lostrek ken. Dit kan een hall jaar vergen. De storm heeft ook een aantal licht schepen van hun plaats gejaagd. De ..Goeree" krabde bijna een kilometer om de Oostzuidoost en de „Noordhin- der" verschoof 300 meter in Zuidelij ke richting. Het Costaricaanse schip „Marianni- na", dat op de rede van Vlissingen van zijn ankers was geslagen, is veilig de haven binnengebracht. In de buiten haven van Hansweert botste het En gelse zeeschip „Hullgate" tegen een Belgisch sleepschip. De schade viel mee. De veerboot ZijpeAnna-Jaco- bapolder kon na 9 uur 's avonds niet meer varen, als gevolg van een bot sing met de steigerpalen in Anna-Ja- roba. OP DRIFT De Wadden-eilanden hadden het zwaar te verduren. Enkele inwoners van de Texelse polder „De Eendracht" zijn geëvacueerd, i.adal de dijk op drie plaatsen ernstig beschadigd was. Op Schiermonnikoog spatte het water over de dijken en op Ameland was liet al niet anders. Bovendien sloeg hier de bliksem in de kerktoren van Hol- lum. De Vlielander boot sloeg van zijn ligplaats los en dreef de Waddenzee op. Later kon men hei sehip naar vei lige haven slepen. Ken tjalk, afkomstig uit Oudeschild, ging met alleen de scheepshond aan boord eveneens een eenzame reis maken. Het schip zit nu op de Afsluitdijk. Ook Engeland kreeg zijn deel van de storm. Hier en daar werden zelfs auto's van de weg geblazen. Voetgan gers moesten plat op de grond gaan liggen. België heeft op 19 December een eeuwfeest gevierd, met name van de z.g. Boswet, de wet op bosmisdrij- ven. Het is, wat men noemt niet on gemerkt voorbijgegaan, want op de zelfde 19e December heeft België en dan vooral het Noorden een grootscheepse aanval ingezet op de dennenbossen, meer in het hijzonder langs de macadambaan Polygoon- Esschen. Zo bereidt men zich op het Kerstfeest voor. Het schijnt de Belgen, die Belgen tenminste, weinig te zeggen, dat ze bij de viering van het Kerstfeest ge confronteerd worden met een boom pje. dat onderwerp uitmaakt van een EEN 16-JARIG Maastrichts meisje had een geluk bij een on geluk. Ze liep een verwonding op, die door de Rijksverzeke ringsbank werd ingeschreven als het 500.000ste bedrijfsongeval in Limburg. In verband daarmee kreeg ze een flinke doos bonbons thuisgestuurd. DE GEBOUWEN van de Leidse uni versiteit zullen mettertijd in minia tuur in Madurodam verrijzen. De oud studenten van Leiden zorgen daar voor. WIE EEN BIJDRAGE stort op giro 52.00.00, ten name van Kath. Thuis front, Den Haag, helpt mee om de militairen die met Kerstmis in de ka zerne moeten blijven, toch een paar mooie feestdagen te bezorgen. IN OOST-DUITSLAND heeft men een zeer eigen lezing over het geval Heinz de man, die dezer dagen uit Oost- Berlijn vluchtte. „Hij kwam hier asyl vragen", zeggen de Oostduitsers, „maar wij weigerden hem". IN KRINGEN van de veehouderij be staat ernstige ongerustheid over het uitblijven van een regeringsbeslis sing inzake de melkprijs. DE NIEUWE Japanse premier heeft meegedeeld, dat Japan de regering van continental-China niet de jure zal erkennen. "VERMOEDELIJK in begin Januari zullen de V. S. en Panama een nieuw verdrag over het Panama-kanaal te- kenen. Er is reeds overeenstemming bereikt. ZWITSERLAND heeft de terugroe ping geëist van drie leden der Tsje chische legatie in Bern, die de diplo matieke gebruiken hebben geschon den. TOT HOOFDREDACTEUR van „Vrij Nederland", als opvolger van Johan Winkler, is benoemd, de heer P. M. Srnedts, nu correspondent van de Volkskrant in Londen. Op 1 April '55 treedt de Smedts in dienst. (Van onze parlementaire corres pondent) De antwoorden van de ministers Beyen en Luns op de in de 2e Kamer mer gemaakte opmerkingen terzake van hun begroting, klonken gisteren niet bijster opgewekt. Minister Luns was weinig hoopvol gestemd ten aan zien van het in beweging brengen van de wereldopinie over hetgeen Indonesië Nederlanders op zijn grondgebied aandoet. Niettemin wordt er op de daartoe geschikte plaatsen kennis gegeven van hetgeen zich in Indonesië af speelt. Over de handelwijze tegen over sommige Nederlanders in In donesië is spoedig een nieuwe, goed gedocumenteerde protestnota te wachten. De regering maakt zich on gerust over het lot van de uit Nw.- Guinea ontvoerde politieman Van Krieken, zo zei mr. Luns. Juist om het welzijn van hem en vele anderen, zal de regering niet ingaan op de suggestie, om onze Hoge Commissaris uit Djakarta terug te roepen. Binnenkort, zo be vestigde mr. Luns, zal een ont- werp-Rijkswet worden ingediend, ter vervanging van de R.T.C.-ac- coorden in „wat Indonesië noemt, normale diplomatieke betrekkin gen". Minister Beyen sprak in mineur over de Europese eenwording. Er is internationaal geen voldoende bereid heid om boven-nationale organen in te stellen. De politieke situatie in Frankrijk is in dit opzicht ongunsti ger dan ooit. Toch gloorde er volgens de minister, in de verte iets van licht. „We ondergaan", aldus mr. Beyen, „hetzelfde als de bergbe klimmer, die weet dat het landschap er is, maar die het niet kan zien, omdat er een nevel boven hangt. Het kan nodig zijn, een nacht in de bergen door te brengen, vooraleer het landschap zich aan zijn blik ver toont". MOTIE Bij de replieken diende de heer Van der Goes van Naters (Arb.), mede namens Jkvr. Wttwaal van Stoetwe- wegen (C.H.) en de heren Wijffels (K.V.P.), Korthals (V.V.D.) en Bruins Slot (A.R.) een motie in. Hier in wordt de commissie van Buiten landse Zaken van de Tweede Kamer gevraagd, een studie te maken van de werkwijze van de interparlemen taire consultatieve raad der Bene- luxlanden, zulks ter voorbereiding van een nader verleg met de rege ring over deze aangelegenheid. De motie werd korte tijd later aan vaard. De begroting van Buitenland se Zaken werd tenslotte z.h.s. goed gekeurd. strafrechtelijke procedure. Vanuit Antwerpen ziet men dagelijks de burgers per fiets naar buiten trek ken, naar Westmalle en Schilde, naar Kapellen en Brasschaat. naar St. Job en de Kalmthoutse heide. Ze komen terug met een kerstboompje achter op hun fiets, vaak nog voorzien van wortel en al het niet. Ze doen of het de gewoon ste zaak van de wereld is, al kunnen ze ieder ogenblik door een rijkswachten in de kraag gepikt worden en al lopen de eige naars van aanplantingen duizenden franken schade op. Hier en daar is het zelfs zo, dat huisvaders met schone Kerstdrom^n de tuinen in dringen van in de winter leegstaande villa's en de toppen uit fraaie bomen zagen. Met het oog op deze rooftochten, mogelijk tegoedertrouw maar niette min rooftochten, is het toezicht van de rijkswacht en van de boswachters danig verscherpt. (Van onze parlementaire corres pondent) Zonder discussie heeft de Tweede Kamer goedkeuring gehecht aan een I serie wetsontwerpen tot verhoging van de sociale uitkeringen (per Octo ber 11.) om ook deze in overeenstem ming te brengen met de 6 pet. loons verhoging. Het gaat hier om renten en toeslagen Invaliditeitswet, verho ging kinderbijslagen voor invaldi- teits-, ouderdoms- en wezentrekkers, wijziging noodwet kinderbijslag kleine zelfstandigen en de verhoging van de loongrenzen in verband met Ziekte wet. Tevens: verhoging uitkeringsbe dragen en inkomstengrenzen bij de Noodwet Ouderdomsverzekering. Moerdijkkan aal, of aparte voorzieningen Van onze parlementaire correspondent) Brabant eist noodzakelijk wa terstaatkundige voorzieningen, zo erkende gistermiddag minis ter Luns in de Tweede Kamer. Deze kunnen en moeten mis schien naast de kwestie van het Moerdijkkanaal worden opge lost. De regering is op dit punt beslist diligent maar kan geen nadere mededelingen doen. Er zijn ook evenals bij het Delta plan Belgische belangen mee gemoeid en de Belgische rege ring wordt dan ook op de hoogte gehouden. Het verheugende element in deze mededeling ging weer verloren, toen de minister later zei. dat hij inder daad voorzieningen, naast de kwestie van het Moerdijkkanaal bedoelde, maar dan voor het geval, dat dit kanaal er niet zou komen. ..Mijn ambtgenoot Algera was indertijd duidelijker", zei minister Luns zelf. Niettemin beloofde hij de zaak nog- cens met de heer Algera te zullen doorpraten. Wie zal zeggen wat er dan nog uit de bus komt Kamer-voorzitter Kortenhorst sloot de vergadering met het uitspreken van een Kerst- en Nieuwjaarswens. Het was de laatste vergadering van het jaar. 't Staat thans wel vast dat de vroe gere Belg. Rexistenleider L. Degrelle zich in Spanje bevindt en daar in hoog aanzien staat. Volgens kranten berichten zou hij zelfs aanwezig zijn geweest bij een parade van oud-strij ders der „Blauwe Divisie", die aan het Oostfront met de Duitsers tegen de Russen vocht. De Belgische re gering. die al sinds het einde van de oorlog naar Degrelle laat zoeken, heeft Spanje officiëel om uitlevering van de misdadiger en verrader ge vraagd. Koor en orkestleden van de Ne derlandse opera zullen tijdens de re petitie van vandaag één uur geen muzikale geluiden teweegbrengen. Men beschouwt dit als een staking. Zangers en musici zijn ontevreden omdat de hen toegezegde salarisver hoging twee maanden op zich heeft laten wachten. Hun federatie steunt de staking. In de grote garage van de kazerne van de Koninklijke Marechaussee naast het paleis te Soestdijk, heeft de Koninklijke familie gisteren met het personeel van het paleis, Kerst feest gevierd. In het programma van Kerstzangen, Kerstmuziek, dat ook omvatte bijbellezing door H.M. de Koningin en een Kerstrede door Z.K.H. Prins Bernhard, was ook opgenomen het Kerstspel „Van overal naar Bethlehems stal", waar in Prinses Marijke een van de rol len vertolkte. Prinses Marijke als Stientje, het Hollandse meisje, in het Kerstspel, het andere meisje heet Geertje. De overige spelertjes en speelstertjes zijn kinderen van het personeel in het paleis. STORM STAGNEERDE STOOMBOOTDIENSTEN Vanwege het bar slechte weer kon den gistermorgen vroeg de boten op de lijnen Vlissingen.-Breskens. Hoede- kenskerke-Terneuzen en Kruiningen- Perkpolder niet uitvaren. Op alle drie de lijnen kwamen enkele diensten te vervallen. Later in de morgen was de dienst regeling echter weer normaal. In het ratificatiedebat van het Fran se parlement begint vuur te komen. Na 'n inleidende verklaring van Men dès-France, dat Frankrijk door ver werping van de Parijse verdragen geen stem meer zou hebben bij Vier- mogendhedenbesprekingen, trok de socialist Jules Moch van leer. Hij zag alleen heil in een doelbe wuste ontwapeningspolitiek. inhou dende het verbod om atoom- en wa terstofbommen op Frans grondgebied o)5 te slaan. Hij eiste onmiddellijke onderhandelingen met de Sovjet-Unie. Als woordvoerder van generaal De Gaulle trad Jaques Soustelle op. Hij was voor onderhandelingen met de Russen in de periode tussen ratificatie en inwerkingtreding van de Parijse accoorden. Er waren drie voorwaar- 4 i Weersverwachting, J vanavond: 4 Wisselend bewolkt geldig met enige - J buien, hier en daar met hagel. J Krachtige tot harde en tijdelijk i tot storm toenemende wind tus- 4 4 sen West en Noordwest. Weinig J verandering in temperatuur. J Vandaag: Zon onder 16.31 uur. t Maan onder 14.53 uur. Morgen: t Zon op 8.47 uur. Maan op 8.14 uur (Van onze speciale verslaggever). l)e Langstraat moge dan geen inundatie-gebied meer zijn, feit is niettemin, dat de storm in de nacht van Dinsdag op Woensdag grote gebieden van de Langstraat hebben veranderd in uitgestrekte binnenzeeën. Ten Noorden van de Langstraat staan zes polders blank, terwijl in het gebied van het Water schap .,De Beneden Donge" practisch alle polders onder water zijn gegaan. Men weet in de Langstraat zo zoetjesaan wel, waar men aan toe is, wan neer Noord-Westerstorm op til is: water en nog eens water! En dat hebben we gisteren op onze tocht door de Langstraat dan ook wel degelijk gezien Meer dan vele Langstraters lief is. Het begon al ten Noorden van Waalwijk', ^a„aLd.e_®Uitenp°lderS Van Baardw«k' Waalwijk en Besoyen onder water zijn verdwenen. Met het gevolg, dat het verkeer via de Zomerdijkweg en de Groensteeg was gestremd. Er zat voor vele arbei ders weinig anders op dan een omweg maken. De gemeente Waalwijk die werk in uitvoering heeft in de Buiten polder ondervond er de narigheid van Het werk is stilgelegd en zal weer eni ge tijd stagneren. Verder naar het Westen toe al eveneens onder water geschoten polders: de Kleine en Grote Oude Straat onder Capelle en de pol der onder Waspik en Capelle, ten Wes ten van de Capelse Vaart. Als een waterval stortte zich het water uit het boordevolle haventje van Labbe- gat de polders in. In het centrum van 's Grevelduin-Capelle stond het wa ter in het binnenhaventje tot bijna op de weg. De muziekkiosk stond er als een eiland midden in. Tussen 's Gre- velrtnin en Waspik-tot aan de Vrouw- ei i.irtse Haven, was de polder in i i-ote zee herschapen. Een boer haastig doende zijn aardappe- i het droge te brengen, want het .-t nog hoog water worden 's a- onds Bij de brug aan de haven was men bezig met het aanbrengen van stutbajken voor 't sluisje. Men wil op alles voorbereid zijn. In het gebied van het Waterschap ..De Beneden Donge" is het voor de zoveelste keer raak geweest. Practisch het hele gebied van 's Gravenmoer tot Raamsdonksveer staat blank. De heer Smits, voorzitter van het Waterschap vertelde ons, dat er 12 a 13 zij het kleine doorbraken hebben plaatsge had. tengevolge waarvan alle polders in het Beneden-Donge-gebied onder water zijn geraakt. De doorbraken zijn overigens niet van ernstige aard én men hoopt binnen enkele dagen de uitgerafelde kaden te hebben hersteld. Onder de gemeente Raamsdonksveer rafelde de kade over circa 50 meter af. In het centrum van Raamsdonks veer hebben de bewoners weer de no dige wateroverlast ondervonden. Een groot aantal kelders zijn er volgelo pen in de omgeving van de haven en op enkele plaatsen stond het water zelfs in de huizen. Het Heereplein stond geheel blank. Diverse bewoners waren bezig met „krammen" ter be veiliging. Dit mocht echter niet baten. Toen het op de middag weer hoog water werd brak de kade weer door en nu veel radicaler. De kade werd over een lengte van 30 meter weg geslagen, met het gevolg, dat de Karthuizerpol- der geheel onder water liep. Ook in Geertruidenberg had men de nodige overlast van het opgestuwde Donge-water. Nabij de Donge-Centra- le stond gisterenmiddag op een fa brieksterrein nog ruim 1 meter wa ter. 3500 HECTAREN ONDER WATER „We zullen straks heel wat op te knappen hebben," vertelde ons de heer Keulen in Raamsdonksveer van de Bemaling van het Waterschap „De Beneden Donge". In de Karthuizerpol- der is een flink gat gevallen en over de hele lengte van de kaden van Raamsdonksveer tot Waspik heeft het water de kaden aangetast. Ik schat dat er ongeveer 3 1/2 duizend hecta ren in het gebied van het Waterschap blank staan. Het is heel opmerkelijk, dat we hier bij de brug een hogere waterstand hebben gehad vannacht dan in Fe bruari 1953. Toen hadden we een stand van 2.66 m„ terwijl we nu twee centimeter meer hebben gehad, n.i. 2.6R m." Natuurlijk heeft ook de Biesbosch zijn deel gehad. Ook daar zijn diver se polders door het water overstroomd en zijn in diverse kaden gaten geval len. Volgens onze inlichtingen werd daar een waterstand van 3.75 geme ten. De II. Vader Encycliek over China Koewei de verbetering in de toe stand van de H. Vader aanhoudt, zal het Hoofd der Kerk dit jaar het bij de H. Stoel geaccrediteerde Corps Diplomatique niet persoonlijk kunnen ontvangen voor het uitwisselen van Kerst- en Nieuwjaarswensen. Deze wensen zullen nu schriftelijk worden overhandigd. Gisteren is een Pauselijke encycliek verschenen, waarin de H. Vader een dringend beroep doet op de katholieken van China om zich te verzetten tegen communistische pogingen, om een „Chinese nationale katholieke kerk" te stichten. „Het is soms onmoge lijk twee heren te dienen, als deze met elkaar in conflict zijn. Wie trouw wil blijven aan de Goddelijke Verlos ser, zelfs tot in de dood, moet soms ernstig lijden. Laat hij dat dragen met een krachtige en rustige geest." den voor uitvoering: verdeling van de door de V.S. geleverde wapens via een ..wapenbureau"; bevredigende re geling van de Saarkwestie en tenslotte een nieuw gesprek met Moskou. De enige steun van betekenis, die de pre mier kreeg, kwam van de radicaal Faure, die zei, dat Mendès France ge red had wat er nog te redden viel. Maurice Schumann (Volksrep.) vrees de dat het Frans-Duitse misverstand over de Saar, zou worden gevolgd door een Frans-Brits en een Frans- Amerikaans misverstand. De Nederlandse ministers Beyen en Luns hebben gisteren in de Tweede Kamer ook over de Europese verde- c.iging gesproken. Mr. Luns onder streepte, dat we niet moeten praten over onze eenheid, maar vanuit onze eenheid. Dus eerst de Parijse accoor den ratificeren en dan over een her eniging van Duitsland spreken. Mi nister Beyen zag heel weinig heil in het Franse denkbeeld van een Euro pese wapenproductiepool. Met een uiterst kleine meerderheid (19 tegen 17 stemmen) heeft de Eer ste Kamer gisteren de aankoop van een emigrantenschip door de rege ring, voor een bedrag van f 21 mil- lioen goedgekeurd. Tegen stemden de C.H., de V.V.D.de C.P.N. en en kele K.V.P.-leden. Het wetsontwerp betreffende wijzi ging van de bepalingen betreffende de voogdijraden kreeg de zegen van vele senatoren mee. De kinderbe scherming in ons land. wordt in het wetsontwerp „onder de kap" ge bracht. De naam „voogdijraad" zal verdwijnen. De bezwaren, die vogels van aller lei pluimage hadden tegen de aan koop van het emigrantenschip, wa ren voornamelijk gegrond óp de emi gratie-politiek zelf. Er klonk 'n enkel geluid, dat we nu een „staatsrede- rij" gaan krijgen (de heer Kraay- vanger van de K.V.P.) De V.V.D. zei heel zakelijk, dat het een reuze strop zou zijn, als de regering straks met het schip zou blijven zitten. Minister Algera zette uiteen, dat het betrokken schip acht jaar oud is (de gemiddelde leeftijd van een schip is ca. 25 jaar) en dat men de kwestie op lange termijn moet bezien. De emigrantenstroom zal zeker nog en kele jaren aanhouden. Mede door dé overweging, dat de Tweede Kamer het ontwerp zo vlot aanvaardde volg de de Senaat de minister. £)AAR ratelde deze week, klokslag 12 uur, midder nacht, een verborgen wekker in een vergadering van B. en W. van een gemeente ergens in Nederland. Na enig zoeken werd de wekker gevonden en al spoedig stelden burgemees ter, secretaris en wethouders vast, dat dit ding zeker niet uit de slaapkamer van één hun ner kwam. De nachtelijke ver gadering werd intussen toch gesloten. Toen de burgemees ter thuis kwam, volgde de ont knoping van het raadsel. De vrouw van de burgemeester had er genoeg van, dat die ver gaderingen van haar man tot het ochtendkrieken schenen te moeten duren. Daarom had ze een complot gesmeed, samen met de secretaris-vrouw en het gevolg was die ratelende wek ker. In de vergaderzaal waren in totaal drie wekkers verbor gen. die om het half uur zouden aflopen, die eerste te beginnen om twaalf uur. De moraal van dit ware verhaal: er is sinds de listiiz Maria van Regiers- berg, nog niets veranderd.

de Stem | 1954 | | pagina 1