Mevr. Fortanier kreeg van uiterst links applaus Dokters-auto door twee treinen gekraakt SCHOTEN KNALDEN in Rhenen Eén lot, VIJF kansen! Indo-China dreigde met Minister Beel intrekking wetsontwerp Bevelhebbers kunnen met atoomwapens rekenen Centrum voor Luchtdefensie HAMMARSKJOELD IS WELKOM IN PEKING Drastische WIJZIGING in amusements - programma's Een gedenkwaardig schoolgeld-debat Begroting verworpen 2 Nederlanders vrijgelaten Maandag debat in Assemblée Zwart gezicht in de hooiberg Twee lezingen van één drama Brab. waterstaat onder Ir. Hamers DAGBLAD VOOR ZEELAND Op overweg bij Tilburg Chauffeur schrokmaar vergat zijn plichtniet Fiscale maatregel Zelfde weertype IN IDONESIë Duikboot uit dok gesleurd NAVO -rninisters besloten: Politici hebben bet In Den Haag komt: laatste woord Geringe beloning voor zwaar karwei Toestand H. VADER Alarmerende berichten ongegrond Minder ,.gokkastjes in W.-Duitsland Driemaal was scheepsrecht...... Maar daar blijft het dan ook bij.... Dr. HANIFAH: Niet zo kwaad bedoeld' KRO-,,Tam-Tam" voldeed niet erg LOSSE FLODDER TEN ANTWOORD r 94e JAARGANG No. 21710 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Kasteelplein 11 - Tel.: Redactie en Ad ministratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H A. Bruna. Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende, P. V. M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.85 per kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) f 0.45. Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct Postrek. no. 278841. Voor God, Konfntftn en Vaderland ZATERDAG 18 DECEMBER 1954 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m'm). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct per m/m extra Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigt Bureau voor Zeeuwsch Vlaanderen: HUIkiT. Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 Bureau vooi de Zeeuwse Kllanden. ÜOES. Westsingel 06, Telefoon 223BUUSTBUKG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 3. De Franse begroting voor Indo- China is Vrijdagavond door de Na tionale Vergadering verworpen, op grond van het argument, dat de re gering niet bij machte was, haar be leid in Indo-China duidelijk uiteen te zetten. De oppositie had getracht de be grotingsdebatten te verschuiven tot na de beslissing over de Parijse ver dragen. Zij zou een gelegenheid zoe ken. de regering uit het zadel te wip pen. Mendès-France echter drukte de behandeling door, met het boven vermelde gevolg. Men verwachtte, dat laat in de nacht een geamendeerde begroting zou worden ingediend, waaraan de regering dan de vertrouwenskwestie zou verbinden. OP DE ONBEWAAKTE OVERWEG, even voorbij het dieren park te Tilburg, is Vrijdagavond even voor negen uur de auto van dokter Pen uit Tilburg door twee treinen gekraakt. De dokter zelf had zijn wagen tijdig kunnen verlaten, maar het trein verkeer uit beide richtingen werd volkomen gestagneerd. Tegen twaalf uur konden de treinen nog altijd niet rijden. DE TWEEDE KAMER heeft haar beraadslagingen over de nieuwe schoolgeldwet Vrijdag hoofdzakelijk commentaar geleverd op het verrassende amendement, dat mevrouw Forta nier de Wit (V.V.D.) Donderdag had ingediend. Behalve de schoolgelden voor de leerplichtige leeftijd (lager onderwijs, de twee eerste leerjaren van U.L.O., middelbaar onderwijs en am bachtschool en het eerste leerjaar van land- en tuinbouwscholen) wilde zij ook de schoolgelden voor de niet-leerplichtigen maar afgeschaft zien. Er is nog niet over dit amendement gestemd, maar het zal er in geen geval doorkomen. Minister Beel verklaarde namelijk, dat hij het wetsontwerp zou intrekken, als het amendement werd aanvaard. En daar voelen toch ook de voorstanders van mevrouw Fortaniers zienswijze weinig voor. De heer van de Sleen (P. v. d. A.) heeft zich over het amendement wel het meest verwonderd getoond. In dertijd kwam hij met eenzelfde voor stel, maar dat werd toen verworpen. Ook door de V.V.D. Nu moest hij vaststellen, dat mevrouw Fortanier plotseling in de voorhoede van de uiterst progressieven streed Enkele sprekers verklaarden zich gisteren nog tegen het gehele ont werp. De heer Lemaire (KVP) en van Dis (SG) achtten het in strijd met het beginsel dat de verantwoor delijkheid van de ouders voorop stelt. De laatste verklaarde pertinent dat hij zijn stem er niet aan kon geven. Minister Beel merkte op, dat het ontwerp op geen enkele wijze af breuk deed aan het verantwoorde- BIJ EEN BOTSING tussen een mili taire trein en een spoorwagen bij Constantine in Algerije zijn Vrijdag 11 mensen om het leven gekomen. NADAT GISTEROCHTEND 't bericht was gekomen, dat de apothekers be sloten hadden, het overleg met de ziekenfondsen over verhoging van de vergoedingskosten voor apothekers af te breken (uit protest), werd Vrij dagavond alweer bekend, dat het overleg Maandag zal worden hervat. Toch schrik je er van! IN EEN DRUK bezochte vergadering van het Centrale Werkcomité Vacan- tie, Vrijdag te Utrecht, hebben ver tegenwoordigers van regering en verenigingsleven weer eens aange drongen op een nóg grotere vacan- tiespreiding. EEN LANCASTER-bommenwerper met zeven inzittenden is gisteren ten Zuidwesten van de Scilly-eilanden in zee gestort. De gehele bemanning kwam om het leven. NOOIT HEEFT New-Delhi (de hoofdstad van India) een staatshoofd feestelijker ontvangen dan gisteren. President Tito, die per staatsietrein arriveerde, werd met eerbewijzen overstelpt. HONDERDEN politiemannen in India, die in hongerstaking wa ren gegaan om hogere lonen af te dwingen, zijn gisteren door militaire eenheden, die met pant serwagens uitrukten, gearres teerd. DE BEMANNING van een Urker vis sersboot, die gisteren bij Petten aan de grond liep, heeft de hele dag in angst gezeten over het lot van dit schip. Gisterenavond eerst kon het worden vlot gemaakt. DRIE MAANDEN gevangenisstraf heeft de Amsterdamse garagehouder J. K. gekregen, omdat hij auto's had bestuurd ondanks het verbod, dat hem in deze was opgelegd. ALLE GRIEKEN op Cyprus gaan vandaag voor' 24 uur in staking om te protesteren tegen het besluit van de Verenigde Naties om de Griekse claim op dit eiland voorlopig niet te erkennen. PROF. DR. CH. RAAYMAKERS, die van 1923 tot 1941 hoogleraar was in de staathuishoudkunde aan de R. K. Universiteit te Nijmegen, is zeer ernstig ziek. HET AANTAL personenauto's in Ne derland is de laatste vijf jaar ver dubbeld. Op 1 Augustus jl, hadden 249.411 Nederlanders een wagen. Z.- Holland staat aan de top. Weersverwachting:, geldig tot vanavond: Zwaar bewolkt met op vele plaatsen mist. Overwegend droog Zwakke tot matige Westelijke l wind. Weinig verandering in tem- J peratuur. Vandaag: Zon onder 16.29 uur. Maan onder 12.39 uur. Morgen: 2 Zon op 8.44 uur. Zon onder 16.29 2 uur. Maan op 2.58 uur. Maan on- 2 der 12.56 uur. Maandag: Zon op 2 8.45 uur. Maan op 4.07 uur l Dokter Pen was vanaf de Bredase weg de Delmerweg opgereden. Hij was naar een adres in de buurt van de overweg geroepen. waar een blijde gebeurtenis werd verwacht. De overweg is mei knipperlichten beveiligd en op het moment dat de auto de overweg naderde, stond het sein op veilig. Tengevolge van de mist, raakte de wagen echter op verkeerd spoor". Hij reed van de rijbaan af en kwam tussen de rails tot stilstand. Er was geen beweging meer in te krijgen. De dokter bewaarde zijn tegen woordigheid van geest. Hij rende naar café Mutsaers, vlak in de buurt om het station in Tilburg te waar schuwen. Op hetzelfde moment ech ter hoorde hij het belsignaal by de overweg. Een militaire trein uit de richting Tilburg kwam aanrazen, greep de auto in de flank en sleurde haar 150 meter mee. Tegelijkertijd naderde een kolen- trein uit de richting Ryen. Die greep de schamele resten van de auto op nieuw en gooide ze 80 meter verder aan de kant, zodat er van de wagen niets restte dan een onherkenbare hoop puin. Burgers uit de omgeving begonnen onmiddellijk de spoorbaan vrij te ma ken. Dokter Pen vergat zijn plicht niet en spoedde zich, zonder nog naar zijn wagen om te zien. naar het huis waar men zijn hulp nodig had. Eerst later ging hij de ravage langs de spoorbaan in ogenschouw nemen. Wel was spoedig de baan vrij, maar inspecteurs waren nog niet klaar met hun controle van de rails. Bovendien waren de knip perlichten van de overweg buiten werking gesteld. Om tien over half twaalf schuifel de de eerste trein voorzichtig over de veilig bevonden spoorbaan. lijkheidsprincipe. Hij kon mevrouw Fortanier niet volgen in haar betoog. Ok de ouders die hun kinderen na de leerplichtige leeftijd nog onder wijs willen geven, zei hij. worden daarin nog ruimschoot tegemoet ge komen. Het amendement, zei hij, valt buiten het kader van het ontwerp. Mevrouw Fortanier vroeg wat de minister bedoelde met zijn uitlating dat hij het ontwerp zou terugnemen bij goedkeuring van haar amende ment, Zou er dan een nieuw ont werp komen of helemaal niets meer? De heer Gortzak vond het amen dement prachtig. En als er een re geling komt voor het kleuteronder wijs, zei hij, zal ik voorstellen ook voor dit onderwijs geen schoolgeld te heffen De heer Oud (VVD) zag het amen dement van zijn fractiegenote als een aanvuliingsvöorstel op een zuiver fiscale maatregel. Het gaat erom, zei hij, de belastingdruk te verlagen door een besluit met betrekking tot de schoolgelden. De heer Romme (KVP) zei: Dat kan wel zijn, maar de ene maatregel heeft een geheel ander karakter dan de andere Toen besloot men de stemming over het amendement maar tot Maandag aan te houden. En die over het wets ontwerp uiteraard ook Twee in Indonesië gearresteerde Nederlanders zijn na tien maanden aanhouding vrijgelaten. Het zijn de heren J. M. P. Willibrordse, 60 jaar oud, en makelaar van de Wal, 61 j. oud. In totaal zijn thans zeven van de dit jaar gearresteerde Nederlan ders vrijgelaten. De zaak tegen de heer Jungschla- ger zal 13 Januari dienen voor het Landgerecht in Djakarta. De Engelse duikboot „Talent" welke te Chatham in droogdok langs de ri vier de Medway lag, is uit dit dok de rivier ingedreven en lan de grond ge lopen, toen de deuren, die het water uit het dok hielden bezweken en een ware vloedgolf met groot geweld naar binnen kwam. Vier arbeiders werden gedood. De duikboot op de modderbank naast een gestrande sleepboot. Nederland en de Verenigde Staten hebben besloten tot op richting van een zogenaamd luchtverdedigingscentruni, dat ondergeschikt zal zijn aan het hoofdkwartier van de N.A.V.O. en dat gevestigd zal worden in Den Haag. Dit werd tijdens de zitting van de Noord-Atlantische Raad bekend ge maakt door generaal Gruenther, de opperbevelhebber in Europa. In het centrum zullen wetenschappelijke on derzoekingen worden gedaan ten dienste van de luchtverdediging der N.A.V.O.-landen. Men zal trachten de beste experts op dit gebied aan te trekken. De kosten van vestiging worden door de Verenigde Staten ge dragen. De Nederlands-Amerikaanse over eenkomst zal worden voorgelegd aan de Staten-Generaal, met verwijzing naar artikel 62 van de Grondwet, zo dat bij de oprichting geen vertraging behoeft te ontstaan. Wellicht zou het luchtverdedigings centrum later door de N. A.V.O. kun nen worden overgenomen. De ministerraad van de N.A.V.O. heeft Vrijdag: in zijn vergadering: te Parijs besloten, dat de bevelhebbers bij hun defensievoorbereidingen re kening: kunnen houden met het ge bruik van atoomwapens. De politici zullen echter moeten uitmaken of bij een conflict atoomwapens zullen wor den gebruikt of niet. De snelheid waarmee de Raad tot zijn conclusie gekomen is, heeft zo wel bij militairen als diplomaten verrassing gewekt. Verscheidene regeringen hadden eerder voorbehoud gemaakt, hoofd zakelijk vanwege de invloed op hoofdzakelijk vanwege de invloed op de publieke opinie in het Westen en de betrekkingen tussen Oost en West Er wordt bijzondere zorg besteed aan het opstellen van een medede ling over het onderwerp die van daag zal worden bekendgemaakt omdat men niet de indruk wil wek ken, dat een atoomoorlog als onver mijdelijk wordt beschouwd. De Raad wil trachten zijn zaken voor de volgende zitting te beperken tot het terrein van de Ministers van Buitenlandse Zaken. Als dat rr*>gelijk is, zal de raad in April 1955 te Athe ne bijeenkomen. De Raad onderschreef een analyse van zijn deskundigen, waarbij ge zegd wordt, dat de militaire gracht Terwijl de burgemeester van Din- ther (N.B.) de Raadsvergadering leidde en zijn echtgenote een lezing bijwoonde, drongen inbrekers de bur gemeesterswoning binnen en zochten of er iets van hun gading was. Ze vonden een brandkast, sjorden het ding op een bakfiets die ze bij de zuivelfabriek Onder Gods Zegen" hadden gestolen en maakten zich uit de voeten.De bakfiets is inmiddels gevonden, de brandkast nog niet. Er zaten alleen wat papieren, rookarti kelen en een paar sieraden in van de communisten in een indruk wekkend tempo" blijft toenemen. Het Westen moest bereid zijn met Rus land te onderhandelen als de Parij se overeenkomsten bekrachtigd wa ren. Volgens berichten van Reuter en A.F.r. zou de toestand van de Paus achteruit zijn gegaan. Het K.N.P. echter erkende deze berichten ten stelligste. Sinds het bulletin van Don derdag is geen noemenswaardige verandering ingetreden. Uiteraard is de H. Vader nog zwak: vandaar dat de operatie van wege de hernia, waartoe inderdaad zou moeten worden overgegaan, voorlopig niet kan geschieden. Daar voor moet de Paus eerst van zijn zwakte hersteld zijn. Ten bewijze dat de alarmerende berichten van enkele persbureaux ongegrond zijn. kan worden meegedeeld, dat de H. Va der het bed gisterenmorgen even heeft mogen verlaten. De Westduitsers zullen binnenkort hun goklust zekere grenzen moeten stellen. Minister Schroeder heeft na melijk medegedeeld dat hij 't hand over hand toenemende aantal geluks- spel-automaten wil gaan beperken. In het bijzonder zullen de speelhallen verboden worden, waar zulke auto maten in serie en in een groot aantal variëteiten zijn opgesteld. Voortaan zullen nog slechts drie automaten naast elkaar mogen wor den opgehangen waardoor men hoopt te voorkomen dat zich al te veel ge lukszoekers opeenhopen met alle kwade gevolgen vandien. Dit ongebruikelijke score-bord, dat de bemanning van het Engelse vlieg- dekschip „Warrior" trots op de „pijp" van het schip heeft aangebracht, dient om aan te geven, dat de ooievaar kortgeleden drie geslaagde landingen aan boord van de „Warrior" heeft uitgevoerd. Of, om het duidelijker te zeggen, aan boord van het vaartuig werden drie babies geboren tijdens de evacuatie van vluchtelingen van Noord- naar Zuid-Vietnam. PREMIER TSJOU EN LAI van communistisch China heeft op verzoek van Dag Hammerskjoeld, om een onderhoud in Pe king, gunstig gereageerd. Hij is bereid, de secretaris-generaal der V. N. te ontvangen om over de kwestie der veroordeelde Amerikaanse vliegers te spreken Goeds nieuws, zou men zeggen. In feite echter geeft de reactie van Tsjou En Lal weinig hoop op een gunstige uitslag van het onderhoud. In het telegram wordt namelijk beweerd, dat de kwestie een binnenlandse aange legenheid van China is en dat de V. N. met de hele affaire in feite niets heb ben te maken. Zij hadden beter de Verenigde Staten kunnen veroordelen, aldus Tsjou En Lai. De Verenigde Naties, aldus het telegram, hebben zich door Amerika laten overheersen en geen acht geslagen op „de tragische gevangenhouding van meer dan 48000 Koreaanse en Chinese militairen". Overigens mag de heer Hammcskjoeld zelf de datum bepalen voor zijn bezoek an Peking. Een Canadese piloot, die deze maand werd vrijgelaten na twee jaar gevan genschap in Rood-China, he'eft verklaard, dat hij werd gedwongen een valse bekentenis te ondertekenen, als zou hij met opzet het Chinese luchtruim zijn binnengedrongen. 5?' I?? „Mijn verklaringen in New-York, dat niet voor het huis van iedere Nederlander een politie-agent kan worden geplaatst houden geen be dreiging in, maar zijn er op gericht een waarschuwing te zijn, de kwestie van de verwerping van de Nieuw- Guinea-resolutie door de Algemene Vergadering niet te licht op te vat ten". Dit heeft Vrijdagmiddag de vice- voorzitter van de Indonesische dele gatie naar de Verenigde Naties, dr. Abu Hanifah, na aankomst uit New- York op Schiphol verklaard. Dr. Ha nifah voegde hier aan toe. dat door een betreurenswaardige interpretatie van zijn woorden de btekenis daar van verloren is gegaan. „Indonesië heeft meer vrienden nodig dan vij anden", zeide hij. Dr. 'Hanifa'n zei ook, dat de wereld opinie door de uitslag van de stem ming in de V. N. niet vertuigd was en dat daarom de tijd voor Neder land was gekomen om met Indonesië „te praten". Accoorden van Parijs De Franse Algemene Vergadering: heeft Vrijdagavond met 469 tegen 102 stemmen een voorstel afgewezen om het debat over de ratificatie van de Parijse verdragen voor onbepaalde tijd uit stellen. Het debat zal Maan dag beginnen. De aanbeveling voor het uitstel van het debat was uitgegaan van de de fensiecommissie uit de Assemblée, die zich eerder reeds tegen de. rati ficatie van de overeenkomsten had uitgesproken. Men verwacht algemeen, dat de verdragen in de Algemene Vergade ring met een geringe meerderheid zullen worden goedgekeurd. De hou ding van de defensiecommissie en de financiële commissie (die ook tegen stemde) is, hoewel tekenend voor de tegenstellingen in de Assemblée niet normatief voor de houding van het parlement tegenover de Parijse ver dragen. Met ingang van 15 Januari a.s. gaat de K.R.O. een vrij drastische veran dering aanbrengen in het geheel van haar amusementsprogramma's. De „Tam-Tam" op Zaterdagavond ver dwijnt en in de plaats daarvan komt een program dat „Caroussel" heet en dat van negen tot elf uur duurt. Jan de Cler en Alexander Pola zullen er niet meer aan meewerken. De K.R.O. was niet tevreden over het huidige amusementsprogramma op Za terdagavond „Tam-Tam" dat men op zichzelf wel waardeerde, maar toch te veel copie vond van het vroegere „Ne gen Heit de Klok". In het nieuwe Caroussel-program- ma treft men aan de vroegere Bieten bouwers, thans de Boertjes van Buu- ten, voorts het dansorkest van Klaas van Beeck, het programma „Adres onbekend", waarin oude vrienden el- T EEN BOER IN RHENEN kreeg dezer dagen een aantal militai ren op bezoek. De jongens waren op oefening en ze vroegen, of ze voor de komende nacht hun bivak mochten opslaan in de hooiberg. De boer had daar geen bezwaar tegen en de militairen maakten het zich gemakkelijk, 's Avonds echter kwam de schoon dochter van de gastvrije landbouwer thuis en die zag iets bewe gen in de hooiberg. Ze had wel eens van pyromanen gelezen en blijkbaar vertrouwde ze het zaakje niet erg. Zonder haar schoon vader te verwittigen, stapte ze naar de Rijkspolitie en even later schreed een politieman vrij en onverveerd het erf op Als een schim stond de hooiberg in de avondlijke mist en de man, die door de geschrokken (schoon)dochter des huizes te hulp was geroepen, moest zich tot vlak bij het hooi bege ven, om een eventuele beweging te kunnen onderscheiden. Een moment moet de gedachte bij hem zijn opge komen, dat hij een vergeefse tocht had gemaakt en dat hij zijn avondlij ke rust had opgeofferd aan de begrij pelijke maar lachwekkende manifes taties van een overdreven vrouwelijke angst. Een stap. En nog een stap De politieman schrok. Inderdaad er bewoog wat in het hooi. Er ritselde iets en plotseling kwam er een zwart gezicht te voorschijn, gevolgd door een bovenlijf en een stuk of wat lede maten. De rest van het verhaal kunnen we niet objectief weergeven, omdat er twee lezingen zijn. De agent beweert dat hij de man tot stilstaan heeft ge sommeerd. maar dat deze daaraan geen gevolg gaf. Na een tweede som matie zou hij zich uit de voeten heb ben trachten te maken en daardoor was de agent gedwongen zijn revol ver te trekken. In elk geval heeft hij een schot gelost. De agent was daarna nogal verbaasd geweest, toen hij de man met het zwarte gezicht een geweer uit het hooi zag halen, hem het wapen zag richten en een schot hoorde knallen. Hij had toen nog eens teruggevuurd, zei hij en vervolgens was de onbekende ver dwenen. NIETS GEMERKT. Vast staat, dat een van de militairen zich de volgende dag bij zijn com mandant meldde en over een bescha digde arm klaagde. Hij bleek een schotwond te hebben. Vast staat ook, dat de Legervoorlichtingsdienst een verklaring uitgaf, die de tweede en afwijkende lezing van het gebeuren behelsde. De militair zou uit het hooi zijn gekropen en de politieman zou zonder enige waarschuwing geschoten hebben. Eerst daarna zou de geca moufleerde jongeman zich kwaad heb ben gemaakt en een losse flodder heb ben afgevuurd om de politieman van diens ongelijk te overtuigen. Het allermerkwaardigste overigens is, dat de militairen, die met hun wa penbroeder het nachtelijk onderkomen in de hooiberg deelden, geen scho ten hebben gehoor t. Niets hebben ze gemerkt, beweren ze. Wel hadden ze heerlijk geslapen. Maar de oefening was dan ook lang en zwaar geweest.. kaar via de radio weer vinden. „Het wensje van de Week", het feliciteren van jarige beroemde persoonlijkhe den en twintig minuten Roulette door Jules de Corte, en een nieuw radioge zelschapsspel: „Het radio-ganzenbord". Jan de Cler en Alexander Pola zul len een momenteel nog naamloos ca baretprogramma op de Zondagavond gaan verzorgen. Het „Instuif'-pro- gramma verdwijnt. De heer Leo Neiissen gaat medewer ken aan „Caroussel" en zich bezig hou den met de jeugduitzendingen. Zowel het Zaterdag- als Zondag avondprogramma komt onder de su pervisie van Wim Quint, die voor heen de jeugdprogramma's produceer de en regisseerde. Opvolger van Ir v. ISoorden De Prov. Staten van Brabant heb ben gisteren op de eerste dag van de winterzitting een nieuwe hoofdinge nieur-directeur van de Prov. Water staat benoemd. Het is ir L. A. L. Ha mers te Vught, die sinds 1948 bij die dienst werkzaam is. Hij wordt daar mee de opvolger van ir J. P. van Noorden, die wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd op de meest eervolle wijze zijn ontslag kreeg. Anderhalf uur heeft de Statenver gadering zich in het geheim over deze benoeming beraden. Bij de stemming bleek ir Hamers 49 van de 60 stem men op zich te verenigen. Ir Hamers is geboortig van Maas tricht. Van 1929 tot 1939 is hij voor Rijkswaterstaat werkzaam geweest in Zeeland, waar hij Goes en Middel burg tot standplaats had. Daarna is hij naar de Brabantse Waterstaat overgegaan. Op 1 Januari 1947 werd hij benoemd tot hoofdingenieur en sinds 1 Januari 1949 was hij belast met de dagelijkse leiding van de Prov. Waterstaatsdienst. "N Vijf huizen winnen met één lot! In theorie is dat mogelijk bij de nieuwe loterij S.U.S. (Sla Uw Slag), die door E.H.B.O. en K.R.O. ten bate van zes chari tatieve verenigingen wordt ge organiseerd. Een bliksemloterij, maar deze keer zal de bliksem inslaan. Als op de avond van Tweede Kerstdag de eerste prijzen gevallen zijn, volgen er nog vijf Zondagavonden, waar op u in sponning bij de radio kunt zitten. Vijf huizen van 15.000 gulden en een premie woning van 20.000 gulden wor den er verloot. En behalve die woningen zijn er nog kleinere prijzen, voor 250.000 gulden totaal. Hoe men vijfmaal een kans kan hebben? Doordat vijfmaal het „rad van avontuur" draait en uw lot van één gulden dus vijf maal kan corresponderen met 't nummer dat de pijl aanwijst!

de Stem | 1954 | | pagina 1