SOVJETS dreigen met opzegging van Frans-Russisch verdrag Britse duikboot werd uit het dok gespoeld Tientallen Zeeuwsch-Vlamingen konden niet naar huis Atoomwapens of niet Tweede Kamer behandelt afschaffing schoolgelden „Vader liegt'5 H. VADER lijdt aan een vrij onschuldige kwaal Motie Janssen ingetrokken Als de accoorden getekend worden.... LONDEN: „EENLAATSTE EN WANHOPIGE POGING" DE BOEG GERICHT. Gustave Dominici: Nog geen gesprek met Rusland KARDINAAL MINDSZENTY IN VRIJHEID? Röntgen-ondersoek wees uit: EEN MIJN tussen DE VIS NOG STEEDS...STORMSCHADE Mist stagneerde het verkeer Nachtverblijf op de boot Franse autobus in ravijn Wat nu r Voor de vrije uurtjes V DAGBLAD VOOR ZEELAND N.A.VO.-RAAD: Defensiecommissie zegt,, NEEN" Gulden middenweg Beter zicht Zjoekof beschuldigt Westduitse Bondsdag: V.S.-expeditie naar de NOORDPOOL O Doordat sluisdeuren bezweken: Vier arbeiders omgekomen Hinderlijk maar niet gevaarlijk TITO IN INDIA En 4 schip maar rollen Griekse Studenten betoogden DE BROODPRIJZEN Italiaanse arbeiders naar ons land? J 6 men. heb ik hen d. Zij namen mij den, of ik de waar- Inmiddels waren e herberg genaderd ;n zij langs reden, ir geopend en twee agon en schopten ronde man naar 94e JAARGANG No. 21709 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Kasteelplein 11 - Tel.: Redactie en Ad ministratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H A. Bruna. Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende, P. V. M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.85 per kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) f 0.45. Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct. Postrek. no. 278841. Voor Cod, Konfntftn en Vaderland VRIJDAG 17 DECEMBER 1954 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd z..uw„ r.l.toon 123. - Bur,,, voor HUUST. D„|>».I. -oor, 7. T,..,o.n 1.2 - ,BUbur.,u„ T.r,.u,.„. T«. ~l - OUSTBURG. Nieuwst raat T.l. Op Zaterdag 18 December a.s. zal bij de Nederl. Dok- en Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam te wa ter worden gelaten het 18.500 tons enkelschroef motorta.iikschip „Dore- stnd", dat bij de N.D.S.M. in aan bouw is voor rekening van de N.V. Amsterdamse Olietransport Maat schappij. De Dorestad op de helling PRESIDENT EISENHOWER gelooft óók niet dat er vliegende schotels bestaan. Dit heeft hij een journalist, die een desbetreffende vraag stelde, medegedeeld. DE VAKRAAD voor het Kappersbe- drijf heeft het College van Rijksbe middelaars gevraagd goed te vinden, dat het kapperspersoneel op 22 en 23 December- tot 20 uur werkt. Als com pensatie zullen de salons op eerste Kerstdag en Nieuwjaarsdag gesloten zijnH TENGEVOLGE van hevige regens wordt Oost-Sumatra geteisterd door grote overstromingen. Dijken zijn doorgebroken en verbindingen ver broken. Duizenden kampongs worden of zijn reeds geëvacueerd. HET BESTUUR van de Stichting Ne derlandse Exportcombinatie heeft in een brief aan de Minister van Eco nomische Zaken om belastingverla ging verzocht. Exportmarkten die verloren gingen (wegens de verhoog de lonen) zouden dan teruggewon nen kunnen worden. P.T.T.-PERSONEEL bracht 66.500 gulden bijeen voor de vluchtelingen. De directie verdubbelde dit bedrag. DE AUDITEUR-MILITAIR van de Luikse Krijgsraad heeft tegen twee Belgische korporaals, die sabotage pleegden, levenslang geëist. Door hun toedoen werden verschillende straal jagers vernield. ALS EEN principebesluit mag gelden het besluit van de Hil- versumse Raad om de bioscoop belasting te verlagen. Alle ver makelijkheden 20 procent, oor deelden B. en W. en de Raad was het daarmee eens. De veertien Navo-ministers, die vandaag en morgen de vergadering van de Atlantische Raad bijwonen, zullen zo blijkt nu een besluit moeten nemen over de vraag, of het Europese opperbevel zyn defensie plannen moet baseren op het gebruik van atoomwapens. De stafchefs van de afzonderlijke landen hebben unaniem verklaard, dat alleen door het gebruik van atoomwapens de nummeriek zwak kere Navo-strijdkrachten West-Euro pa tegen een communistische aanval kunnen verdedigen. Uit gezaghebbende bron verluidt, dat de kwestie, die grote politieke meningsverschillen onder de Navo leden heeft teweeggebracht, niet zo zeer is wie moet beslissen of er in geval van oorlog at-oemwapens moe ten worden gebruikt, maar of men er bij de militaire voorbereidingen van moet uitgaan, dat het gebruik van kernwapens in een groot con flict onvermijdelijk zal zijn. Slechts één land, nl. Denemarken, is in principe sterk tegen het gebruik van atoomwapens. DE RUSSISCHE REGERING, die de laatsle weken hel Franse volk met schouderklopjes van haar vriend schappelijke bedoelingen trachtte te overtuigen, heeft haar laetiek plotseling gewijzigd. De Franse ambassadeur in Mos kou ontving gisteren een nota, waarin bruusk werd ge dreigd met verbreking van het in 1944 gesloten Frans- Russische pact, als de Nationale Vergadering de aceoorden van Parijs ratificeert. „De handelingen van de Franse regering", aldus de nota, „zoals zij tot uiting komen in de overeenkomst van Parijs, zijn in vol slagen tegenstelling met de verplichtingen die Frankrijk in 1944 op zich heeft genomen. De huidige Franse politiek gaat lijnrecht in tegen die van de Sovjet-Unie en de andere vredelievende Europese landen". In Westelijke kringen te Moskou ziet men de nota als een laatste wanhopige poging om de bekrachtiging van de Parijse verdra gen tegen te houden. ter voelt men voor dit overleg niets. Het Saarstatuut, meent men daar, is duidelijk genoeg. Het zou niet onmogelijk zijn. dat door dit alles de toch al wankele hou ding van de Nationale Vergadering tegenover de Parijse acoorden nog wankeler wordt en een nota als die van Rusland doet daar zeker geen goed aan. Tekenend is. dat de defen siecommissie uit de Assemblee zich gisteren tegen de Parijse overeenkom sten heeft uitgesproken. In Londen ziet men de nota als een nieuwe zet in de zenuwenoorlog tegen de Natio nale Vergadering. Men acht het mo gelijk. dat zij nog niet de laatste vorm van pressie op de Franse openbare menin» is. Het Frans-Russische verdrag, dat 10 December 1944 te Moskou is gete kend door Georges Bidault en Molo- tof, bepaalt dat geen der partijen zal overgaan tot afzonderlijke onderhan delingen met Duitsland, zonder we derzijds goedvinden een wapenstil stand of vredesverdrag sluit, hetzij met de regering van Hitier hetzij met enige andere regering of autoriteit die in Duitsland zou worden inge steld. met het doel de politiek van Duitse agressie te doen voortduren of te steunen. Een ander arlikel bepaalt, dat bei de partijen na de oorlog gezamenlijk alle maatregelen zouden nemen die nodig zijn voor het uitschakelen van eventuëie nieuwe gevaren van Duitse zijde. Hoewel de bedoelingen van dit nieuwe Russische gebaar duidelijk genoeg zijn. mag men het gevaar ér- van toch niet onderschatten. Door de houding van liberalen en socialisten in de Westduitse Bondsdag was Adenauer verplicht, nieuwe onder handelingen met Frankrijk over het Saargebied te beloven. In Parijs ech- BINNENKORT zal worden begonnen met de bouw van een derde K. W.- Kortegolfzender te Lopik. Het Zen derpark van Radio Nederland We reldomroep zal dan compleet zijn. MET GROTE meerderheid is Max Peütpierre door het Federale parle ment tot Bondspresident van Zwit serland gekozen. OP UITNODIGING van de Australi sche regering zal Minister Suurhoff, Minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid, begin volgend jaar een bezoek aan Australië brengen. door DE SUBSIDIE van 8.5 mil- lioen die de regering heeft uitgetrok ken voor de vrijwillige ziekenfonds verzekering, wordt de mogelijkheid tot het toekennen van premie-reduc- ties aan minder draagkrachtige per sonen aanzienlijk verruimd. DE 19-JARIGE stoker-mecaniciën, ple °P 23 November jl. twee hand granaten in de machinekamer van «e Britse duikboot Artemis" had geplaatst, is tot een jaar gevangenis straf veroordeeld. In de Tweede Kamer is gisteren avond het nieuwe wetsontwerp op de schoolgelden aan de orde gesteld. Dit ontwerp beoogt de afschaffing van de schoolgelden voor het lager on derwijs en de ambachtsscholen en voor het eerste jaar van het land en tuinbouwonderricht. Totnutoe werd 95 procent van de onderwijsgelden uit de belastingen geput, de resterende 5 pet. uit de schoolgeldheffing. Deze 5 procent vertegenwoordigden een bedrag van meer dan 26 millioen. Volgens het nieuwe ontwerp zou voortaan 99.5 procent van de onderwijskosten uit de belastingen moeten worden bestre den. Mevrouw Fortanier-de Wit (WD) diende een amendement in. dat af schaffing van alle schoolgelden voor stond. ook voor de resterende 0.5 pet. dus. Mr. Roosjen (A.R.) daarentegen keerde zich fel tegen het ontwerp, omdat hij in de betaling van school- Weersverwachting, geldig tot vanavond: l Noordelijke helft van het land: fU?iar bewolkt *net kans op wat rege1?- Mati* tot vr« 2 2 jachtige wind tussen Zuid en 2 2 ~u,(hYest- Iets hogere temperatu- 2 ren dan gisteren. Zuidelijke helft van het land: J 2 ?^nVi,ai^e]Tk P,aatselijk mist. La- m er half tot zwaar bewolkt en droog weer. Zwakke tot matige ",md. tassp" Zuid en Zuidwest. J )u„rnig verandering in tempera- andaag: Zon onder 16.29 uur. Maan onder 12.23 uur. Morgen: J Zon op 8.44 uu Maan op 1.49 J nur. a Gustave Dominici, de zoon van Gaston Dominici, die voor moord op het Britse gezin Drummond is veroor deeld, heeft Donderdag woest ont kend, dat hij de elfjarige Elizabeth Drummond gedood zou hebben. Vorig jaar onderging Gustave een gevangenisstraf van twee maanden, omdat hij het stervende meisje niet had geholpen, toen hij haar buiten de boerderij aantrof. ,.Mijn vader liegt", schreeuwde hij toen verslaggevers hem het bericht in een Marseillaans dagblad toon den, dat zijn vader hem had beschul digd. Volgens het bericht had de oude man in zijn cel gezegd, dat Gustave het meisje in de keuken van de boer derij had gedood en haar naar de oe ver van de in de nabijheid stromende rivier de Durance had gebracht. De 22-jarige echtgenote van Gustave Yvette, die volgens het bericht door Gaston er van was beschuldigd het bloed van het meisj van de keuken vloer te hebben opgedweild, zei: „xvunt U zich voorstellen, dat een moeder van twee kinderen in koelen bloede zou besluiten een klein meisje te ver moorden Men verwacht, dat het jpnge echt paar, dat vorige maand tijdens het proces de onschuld van de oude man volhield, ondervraagd zal worden door de detectives, die het politie onderzoek hebben heropend op bevel van de Minister van Justitie. de gelden een duidelijke plicht van ouders zag. Namens de K.V.P.-fractie sprak de heer JanPeters zich vóór het ont werp uit. Het ligt in de lijn van een passende gezinspolitiek, meende hij. Tegen het amendement van mevr. Fortanier-de Wit had hij echter be zwaar, omdat de doelstelling van de nieuwe regeling juist duidelijk ge richt is op afschaffing van school gelden voor het verplichte onderwijs. Vandaag komt de minister aan het woord. De plaatsvervangende Sovjet- minister van Defensie, maar schalk Zjoekof, heeft Donderdag Sir Winston Churchill en maar schalk Montgomery beschul digd van „trouweloosheid en verraad" jegens hun bondge noten. Dit naar aanleiding van Churchills uitlating, als zou hij indertijd Montgomery opdracht hebben gegeven, de Duitse wa pens nog niet te vernietigen, maar ze te bewaren voor het geval dat de Russen hun opmars zouden voortzetten. Reeds toen, zegt Zjoekof, werd dus de huidige herbewapening van West-Duitsland voorbereid. Tijdens de debatten over de Parijse verdragen heeft giste ren de Westduitse Bondsdag een socialistische motie verworpen, waarin de regering werd ge vraagd, eerst op besprekingen met Rusland aan te dringen, al vorens de overeenkomsten van Parijs te aanvaarden. Behalve de liberalen schaarden zich ook de kleine partijen aan de zijde van Adenauer. In Maart a.s. vertrekt een Ameri kaanse wetenschappelijke expeditie naar de Noordpol de eerste sinds de tocht van admiraal Peary in 1909 om de dikte van de ijslaag te on derzoeken. De onderneming is parti culier georganiseerd door de bioloog John Stanwell-Fletcher. De groep zal bestaan uit 12 mannen en één vrouw, de echtgenote van de leider. Een aantal leden van de groep zal per vliegtuig op de Pool landen en dan per hondenslee naar het 850 km. Zuidelijker gelegen. Alert op Elles- mere-eiland trekken, ten Noord-Wes ten van Groenland. Met walkie-tal kies zal het onderlinge contact wor den bewaard. Uit gewoonlijk zeer goed ingelich te kringen in de Hongaarse hoofd stad verneemt het Oostenrijkse Ka tholieke persbureau, dat kardinaal Mindszenty, primaat van Hongarije, vorige week uit zijn gevangenschap zou zijn ontslagen en zich naar zyn diocees zou hebben begeven. Op verschillende ambassades in Boedapest zijn geen nadere gegevens bekend Uit het aartsbisschoppelijk paleis te Esztergem (Gran) wordt ge meld. dat de kerkvorst niet in de bisschopsstad aanwezig is; het be richt van de vrijlating wordt door het paleis bevestigd noch tegen ge- sproken. P DE RIVIER de Medway, Het langverwachte Röntgen onderzoek van de H. Vader is Donderdagmorgen met goed ge volg verricht. Het onderzoek bepaalde zich tot de spijsverte ringsorganen en openbaarde een kleine fistel, of pokachtig ge zwel in de slokdarm, juist bij de ingang van de maag, waar schijnlijk aangeboren. Het is niet gevaarlijk of ernstig, maar voldoende om hinderlijke stoor nissen te veroorzaken. Chirurgisch ingrijpen is niet nodig. Medische be handeling en pijnstillende middelen zullen voldoende zijn om de hinder- De Zuidslavische president, maar schalk Tito, is Donderdagochtend voor zijn bezoek aan India te Bom bay aangekomen. Hij maakte de reis aan boord van het fregat ..Galeb". Per speciale trein reist Tito naar New-Delhi, waar hij besprekingen gaat voeren met Nehroe. Men ziet het bezoek op de eerste plaats als een poging van het Zuid slavische staatshoofd om zijn bijdra ge te leveren aan het streven naar een vreedzaam naast elkaar bestaan van Oost en West. lijke uitwerking van dit gezwel te neutraliseren en de H. Vader weder om op krachten te brengen. De .Osservatore Romano" com mentarieert het bulletin van heden en toont zich verheugd over de ge ruststellende verklaringen van de dok toren. Het blad roept allen op tot ge bed voor de H. Vader. Dag en nacht, zo schrijft het wordt voor de Paus gebeden, opdat God Hem moge toe staan terug te keren tot Zijn arbeid voor de vrede, de rechtvaardigheid en de liefde in de wereld. Een Italiaanse vissersboot is na een bijzondere angstige reis met een onontplofte mijn aan boord Donder dag de kleine haven van Cesenatico in Italië binnengelopen. De mijn werd in de netten opgevist en kwam met de vis in het ruim te recht. Niemand van de uit zeven kop pen bestaande bemanning durfde het gevaarlijke voorwerp aan te raken. Door de zware zee werd de mijn echter van de ene kant van het ruim naar de andere kant gerold'. In de haven werd 't gevaarlijke ding door 2 legerdeskundigen gedemon- teei Deze bleek 660 pond zeer ont plofbare stoffen te bevatten ge noeg om een gat in een slagschip te slaan. Veertig gewonden in Saloniki Veertig personen, voor het meren- deel politiemannen, werden gewond toen Donderdag in Saloniki 5000 stu denten slaags raakten met de poli tie, tijdens demonstraties naar aan leiding van de kwestie Cyprus. De studenten protesteerden tegen de be slissing van de politieke commissie der Verenigde Naties om het geschil over Cyprus voorlopig niet te behan delen. De politie had het terrein rondom het gebouw van het consulaat-gene raal afgezet. De betogende studenten wisten het politiecordon echter te doorbreken en het gebouw binnen te dringen, waar zij ruiten insloegen en een vrijheidsbeeld vernietigden. Een studenten-afvaardiging wist ook toegang te krijgen tot het ge bouw van het Britse consulaat-gene raal te Saloniki. Zij beklaagden zich bij de consul-generaal er over, dat aan de ramen staande consulaats- employé's hen .uitdaagden". De Amerikaanse ambassadeur te Athene heeft de consul-generaal te Saloniki opgedragen een krachtig protest in te dienen. Ook op Cyprus werden betogingen gehouden. in Engeland, heeft zich Woensdag een ongeluk voorge daan met de Britse duikboot „Talent", tengevolge waarvan vier arbeiders het leven hebben verloren. Enkele anderen liepen verwondingen op. De ..Talent" lag in het droogdok waarvan plotseling de sluisdeuren be: zweken. Door het met geweld naar binnen stromende water werd de boot uit het dok de rivier ingedre ven. waar zij aan de grond liep en half onder water kwam te liggen. Voor de boot lossloeg, bevonden zich meer dan dertig arbeiders aan boord, van wie de meesten zich tij dig in veiligheid konden brengen. Bij het appèl bleken drie mannen te worden vermist. Zij werden niet in de duikboot aangetroffen, zodat moet worden aangenomen dat zij in het water, dat het doek overspoelde4 zijn omgekomen. Van twee zwaargewon den overleed er later een in het zie kenhuis. Een eerste poging om de „Talent" vlot te slepen, mislukte De marine autoriteiten hebben een onderzoek ge last naar de oorzaak van het ongeluk. In de vergadering der Tweede Ka mer is gisterenmiddag andermaal aan de orde gekomen de nota over de broodprijzen. Gestemd moest nog worden over de door de heer Janssen (KVP) in gediende motie, betreffende opschor ting van het besluit om de minimum prijs af te schaffen. De heer Janssen deelde echter me de. dat hij zijn motie introk. TIES DODEN, TWINTIG GEWONDEN Een autobus, waarmee onderwijze ressen uit het gebied van Tourcoing (Noord-Frankrijk) een uitstapje maakten, is Donderdag, tijdens dich te mist, bij Lens in botsing met een vrachtauto gekomen en vervolgens op een tien meter lager gelegen spoor baan gestort. Tien van de 45 inzitten den werden gedood en twintig zwaar gewond. TVTIEMAND zal zich gisteren meer door de mist gedupeerd heb- ben gevoeld dan de honderden Zeeuwsch-Vlamingen, die naar Walcheren waren getogen voor een bezoek aan Middelburg of Vlissingen en in de middaguren ontdekten, dat de veerboot niet meer naar de overkant ging. De mist was zo dik geworden, dat men het niet meer verantwoord achtte, de „Prins Bernhard" het water op te sturen. Ontsteltenis op de kade. Want nie mand had erop gerekend, dat hij te gen wil en dank op Walcheren zou moeten blijven. Huismoeders met goed gevulde boodschappentassen stonden op de kade en vroegen zich af. hoe dat nu wel moest. Ze wer den nerveuzer naarmate de uren ver streken, maar er kwam geen uit komst. Gisterenavond laat was de ..Prins Bernhard" nog altijd niet uitgevaren. Ook een groot aantal arbeiders, die dagelijks tweemaal de tocht over de Schelde maken en die op Walcheren werkzaam zijn, zagen zich gedwon gen, hun boterhammenvoorraad op nieuw aan te vullen en de nacht op de veerboot door te brengen. Zij maakten het zich, evenals de overige passagiers, zo gerieflijk mogelijk en hoopten het beste er van. Toen het donker geworden was en men inderdaad weinig hoop meer koesterde op beter weer, gingen veel mensen de stad in. om bij vrienden of kennissen onderdak te zoeken. Maar dat waren de gelukkigsten. De anderen moesten zich met een be scheidener nachtverblijf tevreden stellen. BEZORGD Het feit dat de boot niet meer voer. vond men nog het ergste niet. Er werd meer gepiekeerd i ver de onge rustheid thuis. Een vrouw uit St. Kruis, die in Middelburg inkopen had gedaan, vroeg zich af wat haar man wel zou denken. Iedere avond placht zij samen met hem het vee op de boerderij te verzorgen. Een Belgische dame trof het al bij zonder slecht. Eenmaal per jaar brengt zij een bezoek aan familie op Walcheren en laat nu juist deze keel de boot in de mist zitten Niet alleen in Vlissingen zocht men onderdak. Er waren ook mensen die terug naar Middelburg gingen en zelfs naar Koudekerke. Hel begin van een Kerststemming, dat zich t(j- dens het winkelen had gemanifes teerd, verdween in mist en bezorgd heid. Ook op een andere manier onder vond Vlissingen nog de gevolgen van de mist. Veel schepen liepen de ha ven binnen om opener weer af te wachten en een sleep met de brug voor de Willem Barendsz. die via het Kanaal door Walcheren haar weg moest zoeken, bleef tijdens de och tenduren in de Vlissingse haven. GEEN LUCHTVERKEER. Geen enkel vliegtuig kon gisteren op Schiphol landen. En ook in de ha vens van R'dam -en IJmuiden wa ren vervelende stagnaties het gevolg van de dikke mist. In het Bredase' Heuvelkwartier vroeg laat in de nacht een Ulven- houter ons de weg. Hij moest naar Ulvenhout, maar was verdwaald. En opgelucht toen we hem op de goede weg hielpen! Al is de watersnoodramp, welke ons land op 1 Februari 1953 trof, alweer bijna twee jaar geleden, de schade, welke werd aangericht, is nog niet geheel hersteld of verge ten. Bij het plaatsje Zurich op de Friese oever aan het uiteinde van de Afsluitdijk, is men op het ogen blik nog volop bezig met het ver richten van herstelwerkzaamheden. Enige leden van het dijkleger, druk in de weer met bazalt en zandsteen. Overleg met bedrijfsleven De legeringen van Nederland en Italië bestuderen thans de mogelijk heid tot tewerkstelling van Italiaan se arbeiders in Nederland, teneinde de ill ons land bestaande tekorten op de arbeidsmarkt ongedaan te ma ken. Het Rijksarbeidsbureau voert in middels besprekingen met het be drijfsleven over de vraag in hoeverre door de aantrekking van deze arbei ders in de bestaande behoefte kan worden voorzien. De tewerkstelling zou hoofdzakelijk kunnen geschieden in de metaalnijverheid en in geringe re mate in het. bouwbedrijf. De koning van Saoedi-Arabië heeft et.i decreet uitgeuaardigd volgens hetwelk ieder, die de Koran geheel uit liet hoofd kan opzeggen, 2000 Saoedische rea len zal ontvangen, een bedrag dat gelijk staat aan ruim 2000 gulden. Degenen, die de Koran geheel uit het hoofd wenst te leren moet zich laten inschrijven bij de Qachi van zijn plaat of, aü het leerlingen of studenten be treft, bij 't hoofd van de school. Het „examen" zal afgenomen worden door de Qachi of door het school' ofdwaarbij niet alleen gelet zal worden op de juiste inhoud doch ook op de juiste wijze van reciteren. De plaatselijke ambtenaar van fi nanciën zal de prijzen uitbeta len op vertoon van een „geheu gencertificaat". Een en ander is medegedeeld door radio Mekka. I

de Stem | 1954 | | pagina 1