ax VRIJDAG PRIJZEN jr en! N Heerlijke KERSTPUDDING Neem dart' ANANAS van Bergère room A Dreesmann t'SPODTint KOfih niet onge- angename is nu ook schikbaar. natuur- wanden te nctie n ouwen- Ltsloten 's voetpaden ENDA eden Nieuwe afd. van liet Roode Kruis Burgemeester Reuser van St. Jansteen gekozen tot voorzitter Zeeuws-Brabantse club van Chr. werkgevers ABE weer terug! Nederlaag tournooi H.B.C. Hulst Schitterend jubileum b ij Zusters van Zuiddorpe DUBEC betekent tabak, pure tabak - niets dan geurige Oriënttabak! 90 ct. Talrijke bezoekers in Bredase ziekenkamer Goeie morgen, JAN KOOLS DE ZES TON VOOR ..VREDERUST' Zuid-Holland eenzelfde bedrag Zaterdag in Antweipen: Sportpaleis voor het eerst als indoor' -baan AANBESTEDINGEN MARKTEN WATERSTANDEN Die vindt eenieder fantastisch. EEN FLINKE BAKKERSBEDIENDE. Adverteert in dit blad! VROUWELIJK KANTOORPERSONEEL CURSUS MIDDENSTANDSDIPLOMA ADMINISTRATIEKANTOOR W. TOTTé morgen morgen weer op geheel door drastische s kuur is vol- aan verstopping veer te hebben I productl ;o van de firma krachtig moest een tegenligger de auto van v. staande wagen le wagens liepen .NTOOR 5NBANK van de Boeren- ioningin Juliana- men. Het zal a.s. ieel worden geo- en „praatmiddag" zal worden ver- ïspecteur van de 'ferich, hield een eidsvoorziening in Goes behandelde ;n betreffende het e in verband hier- ntributieheffing. POND |ius Ingermann uit de afd. Axel er boeiende cause- „Expeditie door door spreker be- geexploreerde ge- Congo. Het hoofd- te winnen voor en arde evenmens. DE GEMEENTE teentebestuur heen Reuser aan oud- ,-naerdt overhan deren album, in- ldingen van grote en gebouwen uit welke onder het gemeester Geir- ente tot stand zijn „FLANDRIA" in het R.K. Jeugd- teruitvoering plaats :lub „Flandria". kale optreden van neldt het program- ■an de zangeres Si- de goochelaar Ro- en de conferencier jweghen. terke boekte record ;e stand van Hoede- angifte gedaan van elk aantal in de ge- ze gemeente in één :der voorkwam, vader van de nieu- werd namens het :en spaarbankboekje een inlegbedrag van lfde maatstaven be ren, terwijl daarte- toestanden als voor len blijven heersen, ie raad er niet mee dat de weg, welke het bedrijf van de eke te Gapinge ter eter en welk bedrijf openbare weg was eigenaar zal worden zal voor de toch al rauwer een onover- belasting meebren- isten van onderhoud Ook hierover zal in egaan. ■rl. Staten een schrü- inden, waarin gewe- op de toestand van chap Walcheren zal zich erover te be rg in de huidige staat i worden overgeno- ege van Beheer van evden benoemd bur- Kam en wethouder Vlaamse Opera 8 uur: led. Schouwburg: Een >biki. n Oranje. Toneelavond Grand: De zaak Para- Schouwburg: De man- tlhambraAlleen maar ixor: De misdaad van DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 16 DECEMBER 1954 O (N HET JONGENSFATRONAAT te St. Jansteen vond een algemene leden vergadering plaats van de nieuwe afdeling St. Jansteen van het Ned. Roode Kruis. Tengevolge van het slechte weer was de opkomst van de leden niet groot, maar meer dan honderd leden hadden dan toch In een gesloten enve loppe hun bestuurscandidaten bekend gemaakt. De voorlopige voorzitter, de heer Wöginger, heette alle aanwezigen welkom en in het bijzonder burge meester Reuser, burgemeester Telle- gen van Terneuzen en de heren Heyse en Constandse, resp. kringcommissa ris en secretaris van het Ned. Roode Kruis in Zeeland te Middelburg, die het slechte weer getrotseerd hadden. Hierna werd overgegaan tot het op maken van de uitgebrachte stemmen en bleken gekozen te zijn tot be stuurslid: burgemeester Reuser, mej. Tr. Logkefeer en C. P. de Maat, allen St. Jansteen, Dr H. Brabers, C. Burm cn L. Colsen, allen van Clinge, C. v. d. Heijden, mej. M. Kindt en O. Wer kers, allen van Nieuw-Namen. Aangezien niemand gekozen werd uit de gemeente Koewacht, wat wel zijn oorzaak vond in het feit dat de meeste stemmen afkomstig waren van leden van de gemeente Clinge en dat door zeer weinig leden van Koewacht een stem was uitgebracht, werd na gezamenlijk overleg besloten om het aantal bestuursleden uit te breiden tot 11 en 2 leden van Koewacht, n.l, burgemeester Dierickx en R. Polspoel, die de meeste stemmen haalden van de candidaten van Koe wacht, toe te voegen aan het bestuur. Deze uitbreiding stante pede van het bestuur was nog mogelijk, omdat de statuten van het Huishoudelijk Regle ment nog goedgekeurd moesten wor den en het aantal bestuursleden dan ook nog geen vast genoemd aantal was. Mr Heijse deelde dan mede. dat het de gewoonte is, dat het bestuur zelf zijn voorzitter, secretaris en penning meester kiest, maar hier ging de ver gadering niet volledig mede accoord en werd besloten de voorzitter direct te stemmen door alle leden en be stuursleden. De uitslag van deze stem ming was, dat burgemeester Reuser met grote meerderheid werd gekozen. DE 22ste. Mr Heijse schetste hierna in korte woorden het ontstaan en het doel van het Roode Kruis, waarbij hij in herinnering riep de verschillende werkzaamheden, die het bij de jong ste watersnoodramp verricht heeft. Het Roode Kruis beweegt zich op cir ca 60 verschillende terreinen, waarbij de bloedtransfusiedienst en de wel fare-dienst wel van de gekendste zijn. Daarentegen beweegt zich het Roode Kruis niet op terreinen waar het Wit- In Breda is de oprichtingsverga dering gehouden van de Zeeuws- Brabantse club van het verbond van Protestants Christelijke werkgevers in Nederland. Het voorlopig bestuur is samengesteld uit de heren J. de Smit te Goes, directeur van het Zeeuws Dagblad, voorzitter en P. W van den Dries, te Breda, secretaris- pennifcgmeester. Auto met fruit in de sloot Woensdagmiddag is een vrachtauto van de fa. P. de Gier uit Den Haag welke was geladen met plm. 8 ton fruit, in het Dijkwel in de sloot ge schoven. Het fruit ging hierbij door elkaar en verminderde aanzienlijk in waarde, terwijl de auto lichte materië le schade opliep. De wagen moest uitwijken voor 'n boerenkar en kwam hierbij in de weg berm terecht, welke gelijk wegschoof. Tegelijk kantelde de zware auto in de sloot. Het op het droge brengen was lang geen gemakkelijk karwei. De auto had fruit geladen in Goes -en was nu op weg naar de veiling in Kapelle. De verzekering dekt de scha de. Opmerkelijk is, dat het ongeluk gebeurde op hetzelfde moment dat de raad van Kapelle aan het debatteren was over de aanleg van een nieuwe uitvalsweg. Gele en het Groene Kruis werkzaam zijn. In Nederland zijn in totaal 400 afdelingen, waarvan in Zeeland 21 en St. Jansteen nu de 22ste afdeling is. Dit jongste kind, aldus spreker, zal niet lang het jongste zijn, want nog deze week zal te Hontenisse en daar na te Hulst en Sas van Gent eveneens een afdeling opgericht worden. Na nog een verdere uiteenzetting van punten van interne aard werd door de voorzitter een dankwoord gericht aan Mr Heijse en hij beloofde zijn best te zullen doen om deze nieuwe af deling te doen groeien en bloeien en hij zal via te houden huisbezoeken en eventueel propaganda-avonden proberen het aantal leden sterk te doen stijgen. Vooral het aantal bloed gevers is bijv. in de gemeente St, Jansteen bedroevend klein (17) en vooral omdat de ziekenhuizen deze meerdere malen dringend nodig heb ben, zal aan uitbreiding van dit aan tal hard gewerkt worden. Laatste Conference verkocht In Kapelle is Woensdag de laatste Conference uit de koelcel verkocht. Het betrof hier nog een partij van plm 7 ton. Hiervoor werd thans f. 61.10 per 100 kg betaald, dat is 11 cent per kg meer, dan vorige week werd betaald, De Conference is de laatste dagen al lemaal opgekocht voor Engelse reke ning. Lenstra en Schaap in Ned. Elftal Club De keuze-commissie van de K.N. V.B. deelt mee, dat Abe Lenstra (Heerenveen) en Rinus Schaap ('t Gooi) zijn uitgenodigd om deel te ne men aan de centrale training van de Nederlandse Elftalclub. De Keuze-commissie zal zich na der beraden over een verdere uit breiding van de Elftalclub. waarom trent a.s. Zondag een beslissing zal vallen. De Bondsploeg, die Woensdag 22 December a.s. in het Olympisch Sta dion te Amsterdam tegen de Oosten rijkse eerste klasser Austria speelt, zal door de Keuzecommissie Zondag a.s. na afloop van de competitiewed strijden worden samengesteld. (Biljarten). Ook Hansweert moest er aan geloven Aan Thalia" uit Hansweert heeft de Hulsterse biljartclub H.B.C. geen kwade tegenstander gehad. Na de overwinningen op Zelzate en Oost burg kon Hansweert weinig moeilijk heden meer bieden en ook deze wed strijd in het nederlaag tournooi van H.B.C. werd dus een zege. Een klin kende zege zelfs: Hulst behaalde 853 caramboles tegen Hansweert 262. Pr. Freijser was weer uitstekend in vorm en herstelde de traditie van de hoogste serie: 106 ditmaal. Na de wedstrijd toonden de biljarters van Thalia zich sportieve verliezers: on danks de 591 caramboles achterstand boden ze aan het jubilerende H.B.C. een prachtige bloemenmand aan, als cadeau bij het 20-jarig bestaan. Het nederlaagtournooi wordt voort gezet met een wedstrijd tegen Kloos- terzande, waarbij kampioen G. Pen- neman en J. Goossens de belangrijk ste tegenstrevers zijn. Biljartwedstrijd in IJzendijke De biljartvereniging „Krijt op tijd" te IJzendijke, speelde in haar clublo kaal bij de heer Em. v.d. Vlies een wedstrijd tegen de Breskense biljart vereniging. De IJzendijkenaren toon den zich de meerderen en wisten met ruim verschil, 749 punten tegen 388 punten, deze kamp in hun voordeel te beslechten. Met gelukwensen, toneel en zang Het zilveren jubileum van de Zus ters te Zuiddorpe begon ondanks het grijze weer met feestelijk vlagvertoon. De plechtige Hoogmis met assisten tie werd door het volk meegezongen. De feestpreek werd gehouden door Pastoor J. Huysmans. Na de Hoog mis volgde bij de Zusters een zeer druk bezochte receptie. De feestavond in het parochiehuis waarop o.a. aanwezig waren deken van Dijk uit Hulst en de afgevaardig de van de algemene Overste uit Ou denbosch, Sr. Maria, overtrof de hoog gespannen verwachtingen ver. Het feestelijke welkomstwoord van Pastoor J. Huysmans schiep al dade lijk de juiste sfeer, die, toen het doek opging, nog aanmerkelijk siaeg door de lang niet alledaagse toneelshow. Daarna volgden prachtige zangnum mers van koren en solisten en het keurig uitgevoerd kindertoneelspel „Het boek met gouden slot". HET OFFICIËLE GEDEELTE Gesproken werd op deze avond door deken van Dijk, Pastoor Huysmans, Burgemeester Puylaert die de Zus ters uit naam van de gemeente een fraaie bloemenmand overhandigde en de heer de Kort (Axel), en aan het slot door Sr. Maria, de afgevaardig de van de Algemene Overste en door de Overste van Zuiddorpe. Sr. Maria bedankte de Zuiddorpe- ®ar®.n (zij zegde zelf ook nog zo'n beetje Zuiddorpse te zijn) voor deze schone, onvergetelijke dag: de zangers zangeressen, het kinderkoor, de to neelspelertjes en allen die op eniger lei wijze aan de avond hadden mee gewerkt. In het bijzonder bedankte zij de heer en mevrouw Moerdijk en de heer Hertog, 't Was alles zo mooi en Z?r fPJ'ttfirend als 't maar kon. En „Het boek met het gouden slot" zou ze in Oudenbosch ook nog wel eens laten opvoeren. Sr. Superieure van Zuiddorpe, die tevoren gezegd had dat zij niet op het podium wilde staan cn ondanks haar protest daar nu toch stond be- „eveAneens geheel Zuiddorpe aanbood rS eGn Z° schoon feest VERRASSINGEN verrassing was het optreden (voor het doek) van Sr. Superieur* uit St. Jansteen met een eigengemaakt zeer geestig lied, waarin werd ver tolkt de vrolijke noot uit de preek van de Pastoor 's-morgens en waarvan het refrein door het publiek werd meegezongen. Een verrassing was ook de enve loppe met f. 450.die de Zusters door de Pastoor namens Zuiddorpe als feestgeschenk kregen aangeboden. Een aardig intermezzo waren de werken van de Zusters, uitgebeeld van de bewaarschool af, tot de ouden van dagen toe, telkens door twee ver tegenwoordigers op het toneel ver schijnend met een korte feestwens in dichtvorm, bekroond door een iets langere van Pastoor Huysmans, even eens in dichtvorm. De zaal was tot de laatste plaats uitverkocht. (Advertentie) Hoe edeler de tabak, hoe lager het nicotine-gehalte van de cigaret. De uitgelezen, geurige Oriënttabakken, waarvan DUBEC cigaretten worden vervaardigd, hebben een uiterst laag, te verwaarlozen nicotinegehalte. Daardoor is DUBEC zo subliem van smaak en aroma, zo heerlijk licht en geurig! DUBEC: onversneden, pure tabak, verrukkelijk! DUBEC in het vanouds bekende rode doosje,' DUBEC, de edele Oriënt-cigaret Goeie morgen. Jan Kools, gewond in het doel van Baronie in de wedstrijd tegen T.S.C., kijkt met kleine oogjes naar de zo veelste bezoeker, die binnenkomt. De zustertjes van het Bredase St. Igna- tiusziekenhuis hebben nog nooit zo veel mensen de weg moeten wijzen naar kamer 31, waar de populaire keeper sedert kort in bet koude wit van een ziekenbed ligt. Het is niet zonder reden, ook al klonken er optimistische geluiden vlak nadat het ongeluk was gebeurd: Een simpel beenbreukje, dacht men. De dokters lachen om zulke dingen. Er is echter niet gelachen. In het ziekenhuis werd gesignaleerd, dat het linkerbeen van Kools vlak onder de knie en nog eens boven de enkel was gebroken en er was een pijn lijke operatie nodig om alles weer in het reine te brengen. „Veel pijn geleden", zegt Kools. ..Ik ben blij, dat het ergste achter de rug is". Jan Kools heeft zich verzoend met de gedachte, dat hij dit seizoen wel niet meer onder de Bredase lat zal kunnen staan. „Ik heb hier nog de nodige weken voor de boeg". Hij heeft wèl het vertrouwen, dat hij het volgend jaar weer van de partij is. De bridgecompetitie in Zeeland Voor de derde maal bewezèn me vrouw Dronkers en de heer Heyboer hun kracht door in de vierde zitting van de parencompetitie als eersten uit te komen. Een fraaie tweede plaats van de heren van Oppen en Corveley» bezorgde hen een hogere plaats op de ranglijst van de hoofdklasse. In de hoofdklasse van de afdeling B werd de leiding overgenomc- door Ranschaert en Remery uit Sas van Gent. De voorsprong op v.d. Riet en de Meurichy uit Hulst is echter nog niet van dien aard, dat er geen ver andering meer in de stand kan ko men. In de eerste klasse I, kunnen me vrouw Maat en Boerman nog al een stootje velen. Ondanks een vierde plaats gaan ze nog onbedreigd aan de kop. Ook in de le klasse II heeft een Luctor-paar de leiding. Een prachti ge score van meer dan 65 procent bracht Voorhans en Meulenberg bo ven de Oostburgers Belderok en Bo- gaert. De andere paren spelen hier voorlopig geen rol meer. Koningsschieting te Koewacht De machtige scliuttersmij. van de liggende wip „Elk zijn recht" te Koewacht hield haar jaarlijkse Ko- ningschie-ting in het clublokaal bij A de Nijs. Na een spannende strijd wist Emiel de Nijs in de 15e ronde de koningsvogel te doen tuimelen. le Minister werd Albert Verschra- gen. 2e minister Eleteer van Damme Emiel de Nijs mag een van de beste schutters, van Koewacht worden ge noemd, gezien zijn geleverde presta ties in de twee laatste jaren. In 1952 was hij koning van 2 maatschappijen „Elk zijn recht" de liggende wip en van „St. Sebastiaan" de staande wip Op de grote schutterswedstrijd Z. Vlaanderen tegen Zuid-Beveland, de ze zomer, was immers ook Emiel de Nijs de man, die met de Ere-medail- le, geschonken door H. M. de Ko ningin. ging strijken. Er komen nieuwe bezoekers. „Dat gaat de hele dag zo door", zegt Kools. „HeHt leukste vond ik, dat van Hal deren is geweest". De T.S.C.-er van Halderen was, naar men weet, be trokken bij het ongeluk op het Ba- ronnenveld. Verder zijn natuurlijk zijn clubgenoten trouwe bezoekers. Zij vertellen sterke voetbalverhalen en doen hem daar een geweldig ple zier mee. Om de persoonlijke Zeeuwse damtitel De wedstrijden om de persoonlijke damkampioenschappen van Zeeland werden voortgezet. In de hoofdklasse won Corstanje van G. Blom, zodat hij nu de tweede plaats deelt met J. Blom, die tegen L. Davidse met re mise genoegen nam. Ook H. de Vlieger en D. Davidse speelden remise, waardoor de stand als volgt werd. W. Heydra 8 uit 4, J. Blom en N. Corstanje 6 uit 5, L. Davidse 6 uit 6, H. de Vlieger 4 uit 5, D. Davidse 2 uit 3, G. Blom 2 uit 6. AFD. ZEELAND K.N.V.B. De standenlijsten van de afdeling Zeeland van de KNVB, bijgewerkt tot en met heden, zien er als volgt uit: le kl. A: Noormannen 10-17, Sch.- dijke 8-12, Domburg 9-12, Walcheren 8-10, IJzendijke 7-7, Retranchement JUrS, Groed 7-3, Sluis 8-2; le kl. B: Hantsweertse Boys 8-15, 's-H. Arends- kerke 8-14, Vogelwaarde 7-9, Robur 6-8, Lewedorpse Boys 7-8, Rapenburg 6-5, Kwadendamme 7-5, Kruiningen 7-4, Volharding 7-2, Graauw 7-0; le kl. C: Reness 7-14, Burgh 2 7-5, Zie- rikzee 2 6-3, Dreischor 4-2; 2e kl. A: Zuidzande 7-10, Noormannen 2 7-9, Vlissingen 4 4-8, Breskens 3 7-6, Mid delburg 4 3-4, Zeelandia 3 7-3, RCS 3 7-2; 2e kl. B: Hansweertse Boys 2 8- 12 Hontenisse 3 9-11, Axel 3 10-11, Cjinge 2 8-9, RIA 2 8-4, Hulst 9-5; 2e kl. C: Renesse 2 8-13, Zonnemaire 6- 10, Brouwershaven 6-7, Zierikzee 3 7-6, Dreischor 2 4-2, SVOWK 7-0; 3e kl. A: Lewedorpse Boys 2 5-10, Sch.- dijke 2 5-7 Domburg 2 5-4, Hoofdplaat 2 1-2, Vlissingen 5 2-2, EMM 3 2-1, Retranchement 2 1-0, Walcheren 2 5-0; 3e kl. B: 's Heer Arendskerke. 2 9-15, Vogelwaarde 2 7-10, Koewacht 2 9-9, Rapenburg 2 5-5, Corn. Boys 3 3-4, Steen 3 4-3, Robur 2 5-3, Luctor 3 6-3, Kwadendamme 2 6-2. DE DATA van de vier grote ritten, welke gelden voor het KNAC-kam- pioenschap betrouwbaarheidsritten 1955, zijn als volgt samengesteld: Brabant Grensrit 4 en 5 Maart (or ganisator RAC Zuid). Drie Provin ciën rit 1 en 2 April (RAC Noord). West-Nederland rit 30 Sept.1 Oct. (RAC West). Pijlen rit 21 en 22 Oct. (RAC Oost). VOOR HET biljartkampioenschap 3e klasse libre van het district Wal cheren en Zuid-Beveland van de Kon. Ned. Biljartbond, die in het clublokaal van K.B.V. te Koude- kerke begonnen zijn, hebben zich de volgende spelers geplaatst: de Nooyer (A.L.M., Goes), Vermeulen (D.O.S., Ovezande), Doene (D.O.S. Ovezande), Post (V.E.G. Souburg) Ovezande). Klap (V.E.F., Souburg) Clarijs (A.B.V., Vlissingen), Briars (V.E.G., Souburg), Zuidhof (D.O.S., Ovezande), Post (V.E.G., Sou burg). In de afdelingen der Zeeuwse Sta ten is besproken het voorstel van G S. om een lening van zes ton aan te gaan voor de stichting Vrederust" te Bergen op Zoom. Gevraagd werd o.m. of het aantal bedden door de voorgenomen bouw veel groter zal worden. Een ander lid zou gaarne- in het besluit, dat Provinciale Staten moe ten nemen zien vastgelegd, welke be stemming dit geld krijgt. Hij beveelt een zakelijke aanvulling in deze geest aan, waardoor duidelijker zal blijken dat de nieuwbouw hieruit betaald za worden. Meerdere leden ondersteunen dit Tenslotte vroeg een lid hoe de ge talsverhouding is tussen patiënten uit Zeeland en Zuid-Holland en of ook deze laatstgenoemde provincie een aandeel in de kosten garandeert en nog een ander wilde bedden voor Zee. land reserveren. Ged. Staten antwoordde: Het te bouwen paviljoen zal plaats bieden aan 54 ouden van dagen en 38 t.b.c. en andere infectiepatiënten, w o._ enkele internen. Deze laatste pa tiënten worden thans in de gewone paviljoens verpleegd, hetgeen 'n zeer ongewenste toestand is. Het gebouw zal derhalve in een grote behoefte kunnen voorzien. Het aantal patiënten uit Zeeland en Zuid-Holland' is ongeveer even groot, n.l. uit elke provincie pl.m 400. Aan de provincie Zuid-Holland is daarom eveneens een bedrag van f 600.000 gevraagd. Het opnemen van een bepaling strekkende tot reservering van een aantal bedden voor uit Zeeland af komstige patiënten menen Ged. Sta ten, ernstig te moeten ontraden. Bovendien kan men, bij het huidi ge plaatsgebrek, bezwaarlijk van hel bestuur der stichting eisen, dat dit ee„ aantal bedden onbenut laat vooi plaatsing van uit Zeeland afkomstige patiënten. De moeilijkheden, welke zich van tijd tot tijd voordoen bij het plaatsen van patiënten, zijn echter niet altijd een gevolg van plaatsge brek, maar en dit vooral bij vrouwe lijke patiënten, van gebrek aan ver plegend personeel. Voorts doen Ged. Staten nog op merken, dat een dergelijke bepaling meer op haar plaats is bij de tussen de provincie en de stichting te slui-» ten overeenkomst inzake het opnemen van uit Zeeland afkomstige patiën ten, welke overeenkomst binnenkort opnieuw zal moeten worden vastge steld. Ged .Staten zien evenmin de nood zaak in van het opnemen van een bestemmingsbepaling in het besluit aangezien dit in het verleden ook nimmer is geschied en in de practijk hierover nooit moeilijkheden zijn ge rezen. Voor het eerst in de geschiedenis zal het Antwerpse Sportpaleis Zater dag aanstaande „indoor "-wedstrijden geven. Gezien de inschrijvingen (on der meer uit Nederland) belooft het een aantrekkelyk debuut te worden, dat de nodige athletiek-liefhebbers naar de Scheldestad zal trekken. De athletiekvereniging Heracles, die de organisatie van de „indoor"-mee- ting op zich nam, heeft zich weten te verzekeren van alle prominente lo pers van Europa. Aan de start zul len komen athleten uit België zelf, uit Nederland, Engeland, Duitsland en Frankrijk. Behalve loopnummers vermeldt het programma ook wedstrijden in polsstokspringen, hoogspringen, ko gelstoten, enz. WINKELHUIS TE ST KRUIS Architect Solinger uit Aardenburg heeft aanbesteed het bouwen van een winkel huis te St Kruis voor rekening van de heer Bunder. De uitslag is: fa Vlaeminck- Verhulst, Eede 19.480: fa Paridaen, St Kruis 20.100; fa Maas, Aardenburg 21.255: fa Daansen, id. 21.400; f Leenknecht, id. 21.690; fa Heyndrix, Eede 22.530; fa Bos- sant, Oostburg 22.54-1; fa Vermeulen, Waterlandkerkje 23.100. Begroting 23.835. Gunning aangehouden. WONINGBOUW TE KLOETINGE Te Kloetingen werd de bouw aanbe steed van 32 woningwetwoningen, ter vervanging van de barakken „Klooster mandorp". De uitslag was: J. Baayens te Kapelle f 330.590; J. van Koeveringe te Schore f 339.900; C. Priem te Lewedorp f 340.330; P. F. Voet te Kloosterzande 341.100; J. v.d. Linde te Kloetinge f 355.900; H. Bakker te Bennebroek f 361.500; J. de Jonge te Biezelinge f 364.000; J. de Kok en Zn. te Goes f 365.890; L. Oele te Kloe tinge f 367.000; Fa. Schrijver te Goes f 370.000; J. van Strien te Krabbendijke f 375.200; L. Dekker te Kloetinge f 393.350; De gunning is aangehouden. GOES, 15 Dec. Groenten: bloemkool BI 13-34, spruiten Al 28-31, A2 25, BI 18- 25, afw. 15-18. witlof A2 48-53, BI 32, stek 23-25, knolselderij 1 12-17, 2 5-9, gr. sav. kool 12-16, rode kool 15-16, witte kool 5-11, boerenkool 11-19, peen 9, bosworte len 25-28, prei 24-26, uien 4-16, andijvie 31-41, veldsla 29. 's-BOSCH, 15 Dec. Op de markt van heden werden aangevoerd 6515 stuks vee, n.l. 2803 runderen, 129 lopers, 373 vette kalveren, 1656 biggen, 799 nuchtere kal veren, 319 schapen en 58 fokzeugen, 21 geiten en 357 slachtzeugen. De prijzen waren als volgt: melk- en kalfkoeien 700-965, guiste koeien 470-690, zware soorten boven notering; kalfvaar- zen 565-900, klamvaarzen 470-565, guiste vaarzen 465-580, pinken 350-450, graskal veren. 215-280, nuchtere fokkalveren 80- 135, nuchtere slachtkalveren 37.50-52.50, zware soorten 57.50-85, drachtige zeugen 240-310, lopers 65-82, biggen 35-59, scha pen 75-105, vette schapen tot 100. Aanvoer van slachtvee: 929 stuks. Prij zen: extra kwaliteiten vaarzen 2.70-2.80. le kw. 2.60-2.68, 2e kw. 2.42-2.50, 3e kw. 2.15-2.25, vette stieren 2.30-2.35, worst koeien 1.95-2.15, alles per kg. gesl. gew. Vette kalveren zware soorten 2.65-3.05 per kg lev. gew., vette kalveren midden klasse 2.40-2.50, vette kalveren lichte soorten 2.10-2.35, nuchtere slachtkalveren I.25-1.375, zware soorten 1.43-1.80, slacht zeugen 1.51-1.56. Prima jonge slachtzeugen boven notering. Overzicht: ruime aanvoer van rund vee. Melk- en kalfkoeien flauwe handel, de goedsoortige dieren werden lui-prijs- houdend verhandeld. Guiste koeien wei nig vraag en stille handel, prijzen moeilijk te handhaven. Jongvee werd over 't ge heel kalm prijshoudend verhandeld, graskalveren trage handel, prijzen min der. Ruimer aanvoer van vette kalveren, vlotte handel met hogere prijzen. Nuch tere slachtkalveren handel williger met stijf-duurdere prijzen. Aanvoer van scha pen en vette lammeren gewoon, de vette schapen en vette lammeren, geschikt voor export, werden verkocht tegen goede prijzen. Fokzeugen trage handel, prijzen minder. Ruime aanvoer van lopers, kal me handel, prijzen moeilijk te handha ven of minder. Biggen handel iets vlug ger met vaste prijzen of iets hoger. Niet tegenstaande het grote aanbod van slachtvee werden de extra- en le kwa liteiten vaarzen ongeveer prijshoudend verhandeld, de mindere soorten handel kalm, prijzen minder, afloop traag. Zeer grote aanvoer van slachtzeugen, handel gewoon, prijzen iets minder. KAPELLE, 15 Dec. Appelen en pe ren. Exportveiling: Goudreinette AAA 2G.10-26.50, A 22.20-22.30, 1 grof 21.80, 1 fijn 14.80, 2 9.80, K 13.90-14.10, F 8.80, Jo nathan AA 33, A 32.50, 1 grof 20.80-23.20, 1 fijn 16.80-18.70, 2 8.60, F 3.90-4.30. Cox Orange pippin AA 66, A 49.80, B 44, C 24.90, 1 grof 47.50-47.90, 1 fijn 21.80, 1 70, 42.70, 2 11.50, K 32.70. Sterappelen 1 grof 29, 1 fijn 15, 2 3. St Remy 1 grof 15.30, 1 fijn 15.90, 2 11. Conference 1 61.10. Zwijndr. wijnpeer 1 fijn 12. Zure kroet- appelen 3.50-3.30. Verpakt fruit: Jonathan 1 grof 26-32, 1 fijn 22-26. Goudreinette 1 fijn 26-29. Gewone veiling: Beurre d'Anjou 49-71, Gieser Wildeman 5-37, Brederode 4-13, Comtesse de Paris 3-26, Conference 6-24, Pondspeer 4-7, Kleipeer 3-15, Souvenir de Vacheur 4-9, Jodenpeer 3-11, Jona than 3-14, Cox Orange pippin 12-43, Ster- appel 3-14, Golden Delicious 10-37, Glorie van Holland 5-24, Zoete Ermgaard 20-54, Pomme d'Orange 28, Bellefleur 3-18, Zoe te Campagne 11-35. Groenten: savoye kool 14-17, spruitkool 15-34, rode kool 11-18, bloemkool 9-30, andijvie 16-33, witte kool 6,5-10, veldsla 32, boerenkool 9, uien 13, stekuien 1,5- 5,5, kroten 20, prei 26-29, knolselderie 12, aardappelen 8,5, breekpeen 7,5, witlof 41-42. TERNEUZEN, 15 Dec. Sla 360-400, bloemkool A 17-41, B 14-38, C 9-11, kro ten 18, andijvie 22-40, rode kool 14-23, sav. kool 17-22, witte kool 15, waspeen 6-20, prei 19-32, knolselderij 3-10, spruiten 26-47, uien afw. 2-13, witlof 51-68, boe renkool 12-13, breekpeen B2 4-10. Appelen: Golden Delicious Hl 21-45, H2 II, A 25-32, F 8-11, Goudreinette Hl 11.20- 22.50, H2 10, K 13-16, F 8. Jonathan Hl 13.90-28, H2 8-9, K 8-20, F 4-9. Overige soorten appelen 3-11. Overige soorten peren 3-15. Mannheim 3.96 (—20). Kaub 3.11 (—9). Trier 3.91 6), Koblenz 3.84 (—24). Keu len 4.13 (—24), Ruhrort 6.47 (—6). Lobith 12.61 (+11). Nijmegen 10.31 16), Arn hem 10.07 17), Eefde 5.16 (+28), Deven ter 4.03 (+25). Namen la Plante 2.52 (+19), Borgharen 42.06 (+41), Belfeld 12.97 (+10), Grave 5.71 (+44). De Service-Centrale der Verenigde Koel technische Bedrijven n.v. te Den Haag met Service-stations in Amsterdam, Arnhem, Delft, Enschede, Groningen, Leeuwarden, Maastricht, Nijmegen, Roermond, Rotterdam en Utrecht, heeft thans ook in Tilburg een service-station geopend Opdrachten tot het uitvoeren van reparatie aan- of revisie van- Uw koelinstallatie, kunt U vanaf heden rechtstreeks opgeven aan dit Service-station dat gevestigd is GASTHUISSTRAAT 28 TILBURG TELEFOON K 4250-23866 U bent dan verzekerd van 'n vlotte en goede service. Vraagt Inlichtingen oven service-abonnementen l Bent U overdag ze nuwachtig en ge jaagd en nemen des nachts Uw zorgen een enorme omvang aan NEEM DAN NEUROTONIC! Het praeparaat, dat Uw zenuwen tot ont spanning brengt, zon der deze te verdoven Verantwoord en on schadelijk. Verkrijgbaar bij alle apothekers e». drogisten. BAKKERIJ RE MIJN TE OVEZANDE vraagt voor direct: Er bestaat gelegenheid zich te bekwamen in het banketbakkersvak. 533-0 DE TEXT1ELCENTRALE HULST N.V. vraagt voor spoedige indiensttreding Met U.L.O.-Diploma of opleiding. Aanmelden: Grote Zwanenstraat 9, bij voor keur na 7 uur 's avonds. 541-o VOOR KLOOSTERZANDE e.o. Deze cursus begint zeer binnenkort. Belangstellen den kunnen zich hiertoe tot 22 Dec. a.s. opgeven. Gaarne worden te allen tijde nadere inlichtingen verstrekt door: GROENENDIJK 65, KLOOSTERZANDE bieden wij U 7 arti kelen aan tegen een ABNORMAAL LAGE PRIJS Wollen gebreide Dameswanten lang model met dubbele boord. Snoezige kleu rencombinatie^, of extra zware gebreide Herenwanten pracht kwaliteit in fan tasie uni weefsel, in griic en bruin slechts2.90 Kerstballen gekleurd of effen zilver, 9 stuks assortie, in doos verpakt, nu. 8^ Vulpen 14 karaats gold plated pen, so lide zuigervul ling, stevige metalen clip, in di verse effen kleuren 98 Toiletzeep 6 stukken prima zeep in plastic zak tegen de prijs van nog geen 10 cents per stuk, nu 59 Kop met schotel crème aardewerk met vol blauw decor, mooi model extra q voordelig85 Stenen bedkruik grote maat met beugel sluiting en hengsel 89 Een heerlijk borreltje voor de a.s. feestdagen Frambozen-bessen 3/. liter fles, kruikmodel 14% alcohol slechts25 BREDA BERGEN OP ZOOM S<35tfTtelijke bestelïin- ger*v welke Zoterdag ir» ons faezTt zijn, wor- dën>promp t u ijgevoe rd

de Stem | 1954 | | pagina 3