WALDORF ASTORIA te New-York swerelds grootste Hotel C0EBER6H HONDERDEN dorpsbewoners practisch afgesloten ScMiftóiugde! Na 50 jaar een klein bericht H Wegenkwesties in de raad van Hoofdplaat Protest aan G.S. tegen onhoud bare toestand van Hoofdplaat Gouden priesterfeest van pater Fabianus kroon op ongemeen verdienstelijk werk ...Een pyemia aan een generaal, een bvil aan een minister. jVcr3. Lynn voor miciofoon in Hilvci Sllïïl Handel in meetings, dinersen coctailpartijtjes Een ei in 93 verschillende stijlen Illustere gasten email's RUWE genéést FRAMBOZEN BRANDEWIJN Zorg voor Brabanders in Amsterdam Einde van de ..bananen-affaire DAMPO CENEEST verkoudheden MANCHESTER P00LVAST DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 15 DECEMBER 1954 ET WALDORF-ASTORIA HOTEL in New- York is het grootste hotel ter wereld: een stad in een stad, zoals de cliché-uitdrukking zegt. Zonder een voet buiten de deur te zetten, kan een gast er een operette ondergaan, een broodje niet ham eten, 66 dollar voor een fles champagne betalen, een complete garderobe kopen, een kies laten trekken, in een privé- spoorwegcoupé stappen, dineren met 1999 an dere mensen en een voormalige koning van Engeland een van de twee levende ex-presi denten van de Verenigde Staten of generaal MacArthur ontmoeten. Zoals ieder hotel doet Waldorf drie dingen: het verschaft onderdak, het voedt en vermaakt New-Yorkers en vreem delingen en verhuurt zalen aan ieder, die er een huren wil. Alleen doet het alles een ietsje groter. In de loop van een doorsnee jaar stelt het hotel zyn 2000 kamers beschik baar voor 150.000 huurders. Een Kroot deel daarvan komen voor officiële ge leeenheden. Er gaat nauwelijks een dag voorbij, of liften en gangen zijn ge vuld met heren in gala-zwart, voorzien van een label, waarop de naam ver meld staat en het doel van het bezoek. Het komt voor, dat een diner gegeven wordt, waaraan 3000 gasten aanzitten. Dan wordt de menigte verdeeld over de grote balzaal, de Bastionzaal. de Jade-zaal en de Astoria-gallcrij. Televisie en luidsprekers maken het mogelijk, tot in de verste hoeken te volgen wat er omgaat aan tafel. vangrijk. want een gast in Waldorf moet een Noorse ptarmigan kunnen bestellen of een antilope uit Wyo ming of een biefstuk van een Cana dese buffel. Het gerecht echter, dat het meest gevraagd wordt, is Filet Mignon. De klant krijgt acht en een half ons vlees en een paar aardap pelen en een rekening van 6 dollar. Het goedkoopste diner kost vier en een halve dollar. Waldorf drijft een gigantische handel in meetings, recepties, di ners, ontbijten en coctail-partijtjes. In 1952 was de grote zaal al bespro ken voor de viering van de 200 ste verjaardag van de Columbia Uni versiteit op 31 October jongstleden. Een echtpaar heeft haar gereser veerd voor de viering van zijn gou den bruiloft in Februari 1957. Een ander paar besloot, zijn huwelijk uit te stellen, omdat een bepaalde suite, waarop het zijn zinnen had gezet, niet vrij was. Zoveel gasten genieten wereldbe kendheid. dat het hotel de bijnaam ,,het stadhuis van New-York" heeft gekregen. Een deel daarvan heeft permanente kamers. De 116 aparte- menten tussen de 23ste en de 42ste verdieping namelijk blijven onder de naam „The Towers" voor vaste be woners gereserveerd. Zij kunnen hun suite zelf meubileren, het de directie laten doen of een keus ma ken uit de meubelvoorraad van het hotel. Iedere suite heeft een klein keukentje. Koken echter is niet al leen verboden, maar onmogelijk. Tot de vaste bewoners van The Towers behoren onder meer expre- sident Herbert Hoover, MacArthus en de hertog van Windsor met zijn vrouw. PRESIDENTEN. Op de deur van kamer 42 A. prijkt het officiële zegel van de Ver enigde Staten, die in deze suite ves tigde, wat waarschijnlijk de enige Amerikaanse ambassade in een ho tel is. De 7 kamers, die het omvat, worden bewoond door de vertegen woordiger der V.S. bij de UNO. De MacArthus-suite, die de ge neraal 125 dollar per dag zou kos ten, wanneer de directie hem het normale tarief rekende, werd be woond door verschillende presiden ten: Auriol van Frankrijk, Aleman van Mexico en Weizmann van Isra el. Ook koningin Juliana heeft er geleefd in de bezettingstijd en ande re vorstelijke namen de hertogin van Luxemburg, de Sjah van Iran, Michael van Roemenie en de zoon van koning Ibn Saud van Saudi Ara- bie zijn er aan verbonden. DE KEUKEN Het reusachtige amusementspa leis, dat Waldorf in de loop der ja ren geworden is, wordt geregeerd door een jonge, energieke man, die iedereen als Philippe kent. Hij kreeg zijn eerste opleiding in het ele gante Grillon te Parijs en is een van de erkende Amerikaanse wijn experts. Ieder jaar steekt hij over naar Europa om de kelders van Waldorf bij te vullen. Dan proeft hij, bestudeerd weer-rapporten en proeft opnieuw, komt het jaar erop terug, proeft nog eens en koopt. René Black, zijn vriend gaat meer over de keuken, waaruit jaar lijks drie millioen maaltijden te voorschijn komen. Zijn taak is om- GEVONDEN VOORWERPEN. De koks van Waldorf bereiden een kuiken op 71 verschillende manieren en zij kunnen u een ei voorzetten in 93 verschillende „stijlen". De keukens zijn een vergaarbak van alles wat in alle tijden en alle lan den op culinair gebied is gepres teerd. Ieder gerecht kan worden klaargemaakt. Dat wonder verwe zenlijken 200 koks. verdeeld over 6 keukens. Het telefoonnet is dat van een grote stad en eist 150 mensen voor cle bediening. Pas geleden moesten op hetzelfde ogenblik 450 verbindin gen tot stand gebracht worden. Vergeetachtige gasten laten 8000 voorwerpen per jaar achter. Op een dag moesten laatst bijvoorbeeld teruggezonden worden een pyarna aan een generaal, een bril naar de Chinese minister van financiën, 2 camera's naar de ambassade van Ethiopië, vijf overhemden naar een Indische vorst, een sigarettenkoker naar een man in Rio de Janeiro en een paar foto's naar de Noorse am bassade. VREEMDELINGENDIENST Het politiecorps van Waldorf om vat een chef. een assistent, tien de- dectives, 25 agenten, een nachtwa ker en een kantoorbediende, genoeg, om de orde in een stad te handha ven. Zij dragen gewoonlijk avond kleding, Het hotel is verder een vreemde lingendienst rijk. Zij haalt gasten van de boot of de trein, heeft kaar ten van New-York in alle denkbare talen en beschikt over een getrainde staf van tolken. Voorts zorgt zij voor het „vlaggen-magazijn". waar in 400 dundoeken van 60 naties zijn opgeborgen. Aan de standaards op het dak kan men zien, welke be langrijke gasten het hotel herbergt en welke hun graad van belangrijk heid is. Soms brengt dat moeilijkheden mee. Toen de Communistische Chi nezen-generaal Wu in Waldorf ver bleef, brak juist de Koreaanse oor log uit. Een Amerikaan belde op om mee te delen, dat hij met zijn makkers het hotel zou bestormen om de communistische vlag neer te halen. De manager had de grootste moeite, hem ervan te overtuigen, dat het de vlag van Noox-wegen was gehesen ter ere van de helemaal niet communistische prins Olaf en Prinses Martha. CONFERENTIE. In 1946 vroeg het State Departe ment, of het hotel een zes-weekse conferentie van buitenlandse minis ters kon organiseren. Honderd slaap kamers werden als kantoor inge richt, 75 andere gereserveerd voor de verschillende delegaties. Tien suites werden vrijgemaakt voor de voornaamste deelnemers. Voorts in stalleerde men een speciale tele fooninstallatie en lift. Zelfs Molotov en Vishinsky toonden zich uiterma te voldaan. (Advertentie echte GfLDER** Ret reusachtige Waldorf Astoria I hotel te New York, een stad in een stoa met eigen telefooncentrale, Politie- en vreemdelingendienst en ziekenhuis, waar aan de grilligste eisen wordt tegemoet gekomen. Mits men betaalt Indien dit bericht op waarheid berust is er geen einde van de ellende te zien. VERSCHRIKKELIJK De laatste raadsvergadering van Hoofdplaat ging vooraf aan een spoed eisende besloten zitting. De agenda der openbare vergadering vermeldde dan ook slechts weinige punten. B. en W. stelden voor niet over te gaan tot de verlenging van liet onlangs vernieuwde voetpad in de Mariastraat. Het ging hier slechts om een lengte van 50 nieter, gelegen buiten de aan eengesloten bebouwing, die blijkens een begroting van de gemeenteopzich ter inclusief de aan de laatste loonronde verbonden kosten ,f 875 zou kos ten. Overeenkomstig het voorstel werd door de raad besloten. De heer Wieleman stelde voor om verbetering van het onderhavige gedeelte te be vorderen opdat wateroverlast aldaar zou verdwijnen. B. en W. deelden mede verbetering noodzakelijk te achten en dit inmid dels reeds ter kennis te hebben ge bracht van de gemeente-opzichter. Wethouder Termote bracht onder de aandacht, dat het aanbeveling zou verdienen om de aandacht van de provinciale waterstaat te vragen voor de gaten in de bermen langs de provinciale weg. In de rondvraag nam de heer Steij- aert het woord over het staken der busverbinding HoofdplaatBreskens in verband met de erbarmelijk slech te toestand der weg. Hoofdplaat is nu netjes van alles afgesloten en hebben B. en W. in verband daar mede reeds stappen ondernomen? Wethouder Blaakman antwoordde, dat het bericht nog vers is en er in die tussentijd nog geen vergadering van het college van B. en W. werd gehouden. De heer Steijaert bracht vervolgens naar voren te hebben vernomen, dat er geen cent maca dam meer mag worden gestrooid. Hy noemde het verschrikkelijk zo als Hoofdplaat wordt afgesloten. De bewoners van Nommer Een, Slijk— plaat en Sasput, ruim 500 in totaal, kunnen thans niet uit de voeten. Bij opname of bezoek aan het zieken huis of bij het zich voor regelmatig onderzoek onder behandeling stellen van een dokter te Oostburg moet thans van een taxi gebruik worden gemaakt. Te verspreiden dagbladen moeten van 4.5 km ver van de worden. Zeker 20 personen werken op het eiland Walcheren en moeten 2x daags per fiets over deze on menselijke route. Vele meisjes wer ken in Breskens voor wie hetzelfde geldt. Ook de bewoners van de kom der gemeente afgehaald buurtschap Hogeweg zyn er zeer op achteruitgegaan. Hij vroeg zich af of het niet moge lijk is de bus tot de Hogeweg te la ten rijden en een dienst Schoondijke- Sasput-Slijkplaat in te lassen'. Wet houder Termote merkte ten aanzien van deze brandende kwestie op, dat de nieuwe weg in de Braakman veel materiaal en arbeidsconcentratie heeft gevraagd, doch dat hij niet te gebruiken is, door het ontbreken van een brug en de nodige aanslui tingen. Zou in Hoofdplaat, zoals de zaken er nu voor staan in verband met mogelijke moeilijkheden met betrekking tot het wegvak No. Een- Breskens slechts worden begonnen met de verbetering Hoofdplaat-Num mer Een, dan betekende dit reeds een hele verbetering. HANDTEKENINGEN De heer Dekker vroeg of het geen aanbeveling verdiende om voor het onderhavige doel een lijst met hand tekeningen te bevorderen. Wethouder Blaakman zei zich er mee te kunnen verenigen wanneer zoiets spontaan uit de bevolking zelf georganiseerd wordt, maar hij achtte het onjuist om dit van gemeentewege te stimu leren. Overigens schijnt reeds een dergelijk initiatief onder de bevol king te leven. Tenslotte besloot de raad unaniem middels een schrij ven aan Gedeputeerde Staten te pro testeren tegen de in het bijzonder voor Hoofdplaat onhoudbare toe stand. Verder zullen burgemeester en wethouders hierover de nodige contacten opnemen. De heer Steijaert bracht nog naar voren, dat tot op heden bij nieuw bouw in het uitbreidingsplan Slijk— plaat bij elke woning een septictank werd voorgeschreven. Hij trok een parallel met het systeem der aan sluitingen in de kom en stelde voor van gemeentewege één septictank te doen plaatsen aan het uiteinde der riolering, opdat de belanghebbenden voor onnodige kosten gespaard blij ven. De raad kan zich met dit voor stel goed verenigen. B. en W. zul len dit verder met de gemeente-op zichter opnemen. STRAATVERLICHTING meester en wethouders zullen di't na der met de gemeente-opzichter over leggen. De heer V. de Ruijsscher vroeg te bevorderen, dat er een betere lamp komt voor de buurtschap Ho geweg en dat deze ook 's Zondags morgens brandt. De burgemeester zegde toe, dit bevredigend te zullen regelen. De heer Wieleman vroeg of de toekomstige nieuwe straatver lichting een z.i. gewenste verbetering in de Oosterput zal brengen. Wet houder Blaakman antwoordde, dat er één lamp' bijgeplaatst en één lamp verplaatst zal worden, waardoor een meer bevredigende toestand zal zijn verkregen. De heer Wieleman vroeg het ter rein langs de woning van A. Bonde- wel in de zg. Menne te willen op hogen, omdat er thans tengevolge van wegverbetering te veel water blijft staan. Dit werd toegezegd. (Advertentie» sesprongen handen, kloven? mei ongeëvenaarde geneeskracht Iv Hilversum werd een programma uitgezonden, waaraan de wereldbe roemde zangeres van Engelse af komst Vera Lynn medewerking verleende. Behalve de Engelsester werkten aan het programma mede, de koren nan de Marine uit Amsterdam en Loos- drecht, het soldatenkoor van de Verbindingsdienst te Ede, liet sol datenkoor van de Marechaussee te Apeldoorn en het Luchtmachtkoor uit Hilversum. Vera Lynn achter de microfoon tussen de leden van de diverse marine- en militaire koren. R. K. GEMEENTE-AMBTE NAREN VERGADERDEN TE HULST De hoofdgroep gemeente-ambtenaren van de Algemene R.K. Ambtenaren- Vereniging, afd. Oost Zeeuwscii- Vlaanderen. hield in Hulst een bijeen komst. Ter vergadering waren even eens uitgenodigd de nog niet georga niseerde katholieke gemeente-ambte naren. De heer J. J. Loerakker, voorzitter van de Landelijke Hoofdgroep Ge meente-ambtenaren. hield op doz? avond een inleiding. De heer Loerak ker besprak de salarispositie van het gemeente-personeel, gezien in het licht van de actie terzake door ae A.R.K.A. gevoerd, alsmede de op deze materie betrekking hebbende circu laire van Binnenlandse Zaken. Spr. liet horen wat A.R.K.A. wilde voor de burgemeesters, de secretarissen, ontvangers en le ambtenaren en welke repercussies dit behoorde te hebben voor de lagere ambtenaren. Tevens kwamen de verhouding en de bindingen van A.R.K.A. met andere organisaties ter sprake. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen over ideële en materiële vakbelangen werd ruim gebruik ge maakt. Hoewel de belangstelling niet onbevredigend was. lieten toch nog vele katholieke ambtenaren op deze leerzame avond verstek gaan. Faillissement geëindigd Wegens het verbindend worden der enige uitdelingslijst is geëindigd het faillissement van A. J. Bisschops, stucadoor, Zierikzee. Op 17 December herdenkt Pater Fabianus Wilhelmus E. van de Ven) momenteel rector van de Zusters Franciscanessen te Dongen de dag. dat hij vüftig jaar geleden door zijn naamgenoot tot priester werd gewijd. Velen (vooral inwoners van de hoofdstad), zullen zich deze Capucijn herinneren als een van de pioniers der katholieke sociale beweging in ons land. Toen hij als jong assisentiepater in het Brab antse Velp werd geplaatst, verrichtte hij het eenvoudige werk. dat hem werd opgedragen, maar zijn hart ging toen reeds uit naar het apostolaat onder de arbeiders. Het was dan ook niet toevallig, dat hy in 1911 een cursus in de sociale wetenschappen ging vol gen te München-Gladbach. 1924 werd hij voor drie jaar gekozen tot definitor (adviseur van de provin ciale overste) en vervulde daarna nog meerdere malen de functie van gar diaan (huisoverste) o.a. te IJmuidcn- Oost. te Nijmegen en te Rotterdam (Katendrecht.) Pater Fabianus is een man met een helder verstand en hij beschikt over een ongemeen scherpe kritische geest. Vandaar ook dat hij de voosheid van hartig doorziet enaan de kaak de loutere boekenwüsheid zo onbarm- stelt. Niettemin heeft hy veel ge schreven. In 1923 dus in zijn Am sterdamse periode gaf hy zijn hand boekje voor de katholieke man uit, dat niet minder dan 15 herdrukken heeft beleefd. In 1937 volgde een kerkboek voor het katholieke meisje, dat ook meerdere malen werd her drukt en nog in 1954 completeerde hij deze serie door er een kerkboek voor de katholieke jongeman aan toe te voegen. Van rusten wil deze jubilaris blijk baar niet weten. Daar kan de Til- burgse bevolking over meepraten, die hem sinds 1938 in haar midden heelt. Ook al heeft hij de fakkel van het sociale werk in jongere handen moe ten overgeven, hij blijft werken als retraite-predikant, als publicist, als geestelijk raadgever van velen. Velen zuilen er behoefte aan heb ben deze wijze en vrome priester te feliciteren met zijn gouden priestei- feest. De gouden jubilaris verblijft op het ogenblik als rector van Mariaoord te Dongen by de Eerw. Zusters Fran ciscanessen. De Zusters hopen hun jubilaris op Zondag 19 December in de bloemetjes te zetten. Het grote feest wordt echter gevierd in het Ca- pucijnenklooster te Tilburg aan de Korvelseweg 165 op Zondag 2 Janua.-i. Alsdan is aldaar een receptie van ha]f twaalf tot half één. Zijn oversten zagen zijn helder ver stand, zijn kritische geest, zijn uitge sproken sociale aanleg en wilden hem gaarne de kans geven zijn talenten ie ontwikkelen. Toen kwam het verzoek van Mgr. Callier, dat aan het verdere leven van Pater Fabianus zijn uitein delijke koers zou wijzen. De Bisschoo van het Haarlemse diocees maakte zich zorgen over de katholieke Limburgers en Biabanders, die naar Amsterdam trokken en daar in zeer vele gevallen hun geloof kwijt raakten. Hij richtte een verzoek tot de oversten der Minderbroeders-Capucijnen om een geschikte kracht af te staan, die juist deze mensen in hun geestelijke nood te hulp kon komen. Pater Fabianus werd voor dit verantwoordelijke werk aangewezen en hij heeft het jarenlang met grote ijver en met veel succes verricht. Talloos zijn de spreekbeurten welke hij in diverse sociale vereni gingen heeft gehouden; talloos de ar tikelen die van zijn hand verschenen in week- en maandbladen; inderdaad ontelbaar de persoonlijke contacten, welke hij met de immigranten had bij huisbezoek en anderszins. Naast zijn vele sociale werk had hij nog de gees telijke verzorging van het Amster damse stadsweeshuis, schreef hij in 1907 een gids voor de stad Amster dam en in 1917 een jaarboekje voor katholiek Amsterdam. De hoofdstad mag deze eminente priester dankbaar zijn. Ook binnen de orde werden zijn capaciteiten hogelijk gewaardeerd. In Op een gedenkwaardige dag in het jaar 1900 kregen de familieleden van de Amerikaanse millio- nair William Marsh Rice een telegram, waarin hen werd meegedeeld dat de oude man „tengevolge van hartzwakte" was overleden. Het nieuws was geen verrassing. Men had wel vermoed, dat de heer Rice het niet lang meer maken zou. Het telegram was verstuurd door de huisknecht van de millionair, Charles Jones, die zijn meester altijd trouw had gediend en zo'n beetje beschouwd werd als de zaakwaarnemer van mijnheer Rice. De heer Wieleman bepleitte het zo danig leggen der rioolleiding in d Oost-Langeweg, dat, behalve d< kleuterschool tevens een op het daar naast gelegen terrein te bouwen wo ning kan worden aangesloten. Burge- Iedereen, die zich na ont vangst van het bericht naar New York spoedde, dacht dan ook niet anders of men zou Charles Jones als enige aantreffen in het statige pa triciërshuis, waar de over ledene lag opgebaard. Van daar de verwondering toen er nog een tweede man in huis bleek te zijn, de 35-ja- rige Albert T. Patrick, een advocaat met gedistin- gueerd voorkomen en in nemende manieren. De heer Patrick zei, dat hij eerst enkele maanden geleden met de millionuair had kennis gemaakt, maar dat ze in die korte tijd aik- ke vrienden waren gewo.- den .Daaruit liet zich dan ook verklaren, dat de heer Rice zijn hele vermogen aan hem had overgemaakt. Toen men Jones en Patrick enkele vragen stelde over ëe laatste dagen van de ou de man, gaven beiden het zelfde antwoord: waar schijnlijk was zijn dood vei- haast doordat hij zoveel ge bakken bananen had ge geten.... De volgende dagen ech ter kwamen er vreemde dingen aan het licht. De directie van een bankinstel ling bijvoorbeeld, was nog al verbaasd over een che que van 25.000 dollar, die Rice op de dag van zijn dood op naam van de heer Patrick had uitgeschreven. En die verbazing werd er niet minder op, toen aeze laatste aankondigde dat hij nog meer cheqi _s te innen had, waarvan het gezamen lijke bedrag overeen kwam met het bedrag, dat de heer Rice bij de bank in bewa ring had gegeven. Er kwam bericht van een firma in Texas. De heer Rice had haar een lening van 250.000 dollar toegezegd precies het bedrag waar voor Patrick cheques in z'n bezit had. EEN TESTAMENT WERD VERVALST Grafologen hebben het raadsel spoedig opgelost. Huisknecht Jones en mijn heer Patrick bleken vals heid in geschrifte te hebben gepleegd Beiden werden gearres teerd. En nadat Charles Jo nes een mislukte zelf moordpoging had gedaan, kwam het hele verhaal er uit. Jones had Patrick een jaar tevoren ontmoet en vrijwel onmiddellijk was er een complot gesmeed. De heren besloten het testa ment van Rice naar eigen inzicht te twijzigen. Pa trick vond het onjuist dat de millionnair een groot deel van zijn vermogen aan een onderwijsinrich ting in Texas wilde ver maken. Avond aan avond, als Rice zich ter ruste had begeven werkten de sa menzweerders in de kamer van de oude man. Brutaal weg legden zij het ooi- spronkelijke testament op talel en schreven het zorg vuldig over. letter na let ter nauwkekurig naboot send. Op zekere avond werden zij door Rice gestoord. De oude man opende de deur van zijn kamer, maar verontschuldigde zich toen hij bemerkte, dat Patrick en Jones aan het werk waren. Hij trok zich bescheiden terug en deed de deur zachtjes dicht! Alles ging de twee man nen naar wens. Maar op een gegeven moment kwa:n er een brief van de firma in Texas waarin om de toe gezegde lening van 250.000 dollar werd gevraagd. De samenzweerders schrok ken er van. Zij wilden het geld liever in kas houden. De oude man, vonden zij, moest verdwijnen. Om te beginnen gaven zij hem negen gebakken ba nanen tijdens één maaltijd. Vervolgens trachtten zij hem vergif in te geven en toen dat geen resultaat gaf. doopten zij een spons in chloroform en bedwelmden hem daarmee in zijn slaap. Met dodelijk gevolg. Patrick werd beschul digd van moord en krepg levenslang. Tien jaar la ter werd hem gratie ver leend. Hij overleed in 1940. Huisknecht Jones glipte door de mazen van het ju ridische net en kwam snel op vrije voeten. Hij vest'g- de zich in de buurt van Houston, waar inmiddels het William Marsh Rice- Instituut is opgericht, uit de nalatenschap van de millionnair. Vorige week stond er 'r klein bericht in de Ame rikaanse bladen. Een ze kere Charles Jones, 79 jaar oud. had zelfmoord ge pleegd door zich een kogel door het hoofd te jagen.... Advertentls) bij Vader, Moeder en Kind NIEUWE NAMEN VOOR K.L.M.-MACHINES De vier nieuwe ..Super Constella tions", die de KLM bij de Lock heed vliegtuigfabrieken heeft besteld en die in het voorjaar van 1956 wor den afgeleverd, zullen de volgende namen ontvangen: Pegasus" (het gevleugelde paard uit de Griekse mythologie), ..Phoenix" (de 500 jaar oude vogel uit de Egyptische mytho logie, die verjongd uit haar eigen as verrees), „Griffioen" (de heral dische leeuw met vleugels) en „Roe" (de Arabische sprookjesvogel uit de „duizend en een nacht"). Deze vliegtuigen zullen de vol gende registratietekens krijgen: PH- LKE (Pegasus), PH-LKF (Phoenix), PH-LKG (Griffioen) en PH-LKH (Roe). (Advertentie) Eis dit garantie etiket Uw grootvader droeg reeds Schuttersveld- manchester

de Stem | 1954 | | pagina 7