MOTIE MOL aangenomen ROGER ZEHN ACKER wil te voet naar INDIA WATERSNOOD IN MAIDENHEAD K.A.B.-voorzitter vierde zijn zilveren jubileum Tas met ruim 16000 gulden uit bestelwagen gestolen Nieuw onderzoek gelast in zaak Dominici Al 15.000 km. getippeldmaar DAGBLAD VOOR ZEELAND Salarisverhoging wijkverpleegsters Ontwerp kinderbijslag zelfstandigen lang niet gereed 2.000.000 Loten twee Explosies op Noorse lankers Geen vacantie verplichte toeslag Debat over emigrantenschip Schamel „vertrouwen" in Kabinet Goese jongen reed oude man dood Brood, melk en 3500 nieuwe leden „Wij hebben vertrouwen in je In Wi armoesstraatte Amsterdam Arbeidsprestaties moeten omhoog Ongelooflijk brulaal V.N.-vermaning aan Zuid-Afrika Vanwege „sensationele onthullingen": Gustave en de buren... VRIJ ZACHT Athlone door de Shannon bedreigd Iedere maand een paar nieuwe schoenen Een beetje van de wereld zien Twee auto-bandieten aangehouden Ook Antwerpen wil zijn deel r Tweeling -promotie Anvlfes I tten de i mnen ontbijt, h line* curt wm N N IJ K E R K Ia: ,,Maar waar zijn Innen? Het land lijW Tor ven! Wij hebben hd gezien op onze hgmaals ■ran het hoofd tot de In eindelijk sprak ze ■„Weet ge dan niet, Tannen zijn opgeioe '*i strijd?" 94e JAARGANG No. 21707 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Kasteelplein 11 Tel.: Redactie en Ad ministratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H A. Bruna. Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende, P. V. M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.85 per kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) f 0.45. Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct. Postrek. no. 278841. Voor God, Köntncftn en Vaderland WOENSDAG 15 DECEMBER 1954 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd Bureau voor de Zeeuwse Eilanden CioKS WestsingeJ 98. Telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HUI.ST, Dubbele Poort 7. Telefoon 102 - (Bubureaux: Temeuzen. Noordstraat 56. Tel 2601 - UOSTBURG, Nieuwstraat 41, TeL no._35) En vijf keer in spanning Zes organisaties, te weten: de Ne derlandse Katholieke Sportbond, het Katholiek Verbond voor Kinderbe scherming, de Stichting Nationale Katholieke Gezinszorg, het Katholiek Nationaal Burcu voor Geestelijke Gezondheidszorg, de Katholieke Va- cantiehuizen- en Jeugdherbergcen- tralc, de Katholieke Nationale Jon gensjeugdzorg, en de Katholieke Na tionale Meisjesjeugdzorg, zullen pro fiteren van de grootste loterij, die ooit in ns land door de Katholieke E.H.B.O. en de K.R.O. is opgezet. Na de verkoop van de 2.000.000 lo ten, waarvan reeds een zevende van de hand is gedaan, zullen op 5 dagen te weten 30 Januari. 1, 5, 6 en 8 Fe bruari voor de K.R.O. de uitslagen bekend worden gemaakt. TXINSDAGMIDDAG heeft de Tweede Kamer gestemd over de motie, die vorige week bij de behandeling van de begroting van Sociale Zaken, door de heer Mol (K.V.P.) was inge diend. In deze motie wordt de minister uitge nodigd de subsidieregeling voor de particuliere organisaties te herzien in dier voege, dat de subsidie wordt verhoogd met het bedrag van de vast te stellen salarisverhoging voor de wijk- verplegenden. Daarmee is de salarisverhoging voor de verpleegsters, die in de wijken hun werk doen, meteen veilig gesteld. Zoals men weet, dreigde deze categorie even in het gedrag te komen, doordat in het besluit tot verhoging van de verpleegsters-salarissen met hen geen reke ning was gehouden. De motie werd aangeno men met 52 tegen 29 stemmen. De P. v. d. A. stemde tegen, omdat zij het gebaar van de heer Mol overbodig vond. Minister Suurhoff, aldus de woordvoerder van deze partij, de heer v. d. Lienden, heeft reeds toezeggingen gedaan, die ons op dit punt bevredigen. Ook de communis ten stemden tegen. Op twee Noorse tankboten, die en kele honderden mijlen ten Noord westen van Porto-Rico voeren, heb ben zich gisteren ontploffingen voor gedaan. Omdat ook eerder op andere schepen explosies voorkwamen, be gint men aan de mogelijkheid van sabotage te denken. De eerste ontploffing geschiedde op de tanker „Fensal". Er ontstond brand in de machinekamer en het schip seinde om hulp. Gelukkig kon het vuur tijdig worden bedwongen. Door de explosie op de tweede tan ker, de „Braconda" werden twee manschappen gewond. Ook hier ech ter was men het vuur vrij gauw meester. EEN VERTEGENWOORDIGER uit Overveen is door de Haagse politie aangehouden. De man had f 2700. die aan zijn patroon toebehoorden, verduisterd. Een gokje aan de speel bank te Baarle-Nassau had hem niet kunnen redden. FOKKER HEEFT besloten met de serieproductie van het tweemotorige verkeersvliegtuig de F 27 („Friend ship") te beginnen. Het moet de Da- kota's gaan vervangen. 60.000 BEWONERS van Zuid-Ma- lakka zijn uit hun huizen verdreven door de grote overstromingsramp, die het land momenteel teistert. Aan houdende regens en hoge vloedstan den zijn debet aan deze overstro ming. DE SJAH VAN PERZIë heeft giste ren te Washington de hoop uitgespro ken. dat de Westelijke mogendheden Perzië de helpende hand zullen rei ken bij de agrarische en industriële hervormingen. H. M. DE KONINGIN zal op de Eerste Kerstdag van 13.00 uur tot 13.15 uur een Kersttoespraak voor de radio houden. DE AUTOBANEN in geheel Zuid- west-Duitsland zullen deze winter tussen 6 uur 's ochtends en 8 uui- 's avonds vrij van sneeuw worden gehouden. IN EGYPTE zijn opnieuw 52 perso nen, onder wie 4 officieren, in staat van beschuldiging gesteld wegens terroristische activiteiten. MET INGANG van le Februari e.k. zullen alle militairen van de Kon. Luchtmacht boven de rang van adj.-onderofficier en vaan drig nieuwe rangonderscheidin gen dragen. Sterren en knopen I gaan plaats maken voor galons I en biezen. HET SYRISCHE lijntoestel, dat on langs door Israëlische jagers tot lan den gedwongen werd, mag thans vertrekken, met de bemanningsleden en passagiers, die nog niet in vrij heid waren gesteld. DE 67-JARIGE sociaal-democraat dr. Wilhelm Högner is gisteren door het nieuwe parlement van Beieren tot premier van de Westduitse deel staat gekozen. ATHEENSE STUDENTEN hebben de politie van de hoofdstad met stoe len en stokken aangevallen, toen hen belet werd op te trekken naar de Britse en Amerikaanse ambassades. De heren demonstreerden voor aan sluiting van Cyprus bij Griekenland. DE NIEUWE Japanse premier, Its- ]iro Hatojamo, heeft bepaald, dat de kabinetsleden geen lijfwacht meer zullen hebben. Dit om te bezuinigen. ,0P DE „BAKSTEENDAG 1954" heelt de president van de baksteen industrie verklaard, dat de export b.?fkst^nen slechts 3 pet. bedraagt pit cyfer kan hoger zijn, maar de fa brikanten verstaan hun plicht t.o.v. het binnenland. Verder heeft gisteren de Tweede Kamer de begroting van Sociale Za ken en Volksgezondheid goedgekeurd Een groot aantal onderwerpen kwa men nog ter sprake, waarvan er enkele het vermelden waard zijn. Minister Suurhoff, sprekend over de arbeidsvoorziening in de land- bou, zei bijvoorbeeld, dat de boer zelf op de eerste plaats moet zorgen voor een goede arbeidsvoorziening. Getracht wordt de landarbeider op het land te houden door inschakeling van bepaalde objecten. Wat de teleurstelling inzake de emigratie van spoorwegmensen naar Zuid-Afrika aangaat, zei hij, dat er wijzigingen in de Zuid-Afrikaanse .emigratiedienst worden aangebracht. Van beide kanten waren er fouten gemaakt. Niet alle emigranten waren uit het goede hout gesneden. Staatssecretaris van Rhijn pleitte voor een krachtige activering der on dernemingsraden. Men moet ze zien, betoogde hij, als een verlengstuk van de P.B.O. Ze kunnen er in grote ma te toe bijdragen, dat de arbeider een menswaardige plaats krijgt en be houdt in het arbeidsproces. Vacan- tietoeslag vond hij een sympathieke maatregel, maar hij vond niet, dat die al dwingend moest worden op gelegd. De Staatssecretaris beloofde de totstandkoming van een ont werp kinderbijslag zelfstandi gen zoveel mogelijk te bevorde-1 gén' Dinsdagavond, heeft de Tweede Kamer een spoeddebat gehou den over de aanschaffing van een emigrantenschip door de re gering. De aankoop van dit schip ivordt nodig geacht, om dat de meeste rederijen bezwaar hebben tegen de riskante ex ploitatie van zulke schepen en het vervoer van emigranten geen gevaar mag lopen. (Zie nok elders in ons blad.) De heer van Leeuwen (V.V.D.) was tegen 't plan, maar woord voerders van de KVP, PvdA en AR bleken geen bezwaren te hebben. Vanmiddag wordt over 't voor stel gestemd. Er is haast bij, omdat de aanbiedingstermijn afloopt. ren, maar hij kon niet toezeg gen dat het in de eerste helft van 1955 gereed zou komen. De kwestie van afschaffing van de kinderbijslag voor het eerste en tweede kind heeft de Stichting van de Arbeid in studie. Voorlopig zal hieromtrent nog wel niets worden be sloten. Er is een plan gereed voor de zo genaamde „blindenrente". Het is bij de Ministerraad in behandeling. Indonesië: De motie van wantrouwen, die te gen het Indnesische Kabinet Ali Sas- troadmidjojo was ingediend door de oppositiepartijen in het parlement, is Dinsdagavond verworpen. Er werden 92 stemmen voor de motie uitge bracht en 115 tegen, bij 9 onthoudln- Hij wilde auto opzij zetten Gistermiddag vier uur stond in de Blanckstraat te Goes een vrachtauto voor de werkplaats van de fa. Oran je, wat enige ongemak opleverde. De bediende van genoemde firma, de 17-jarige S., wilde dit euvel even verhelpen. Inplaats van de chauffeur te waar schuwen, die zich bij iemand aan de overzijde van de straat bevond, stap te hij zelf de cabine in en startte. Plotseling schoot de wagen voor uit en reed tegen de 86-jarige heer M. v. Breen op, oud-leraar van de Goese H.B.S., die op weg was naar zijn woning in de Wilhelminastraat. De oude heer werd tegen de grond gesmakt en kreeg zwaar inwendig letsel Een dokter liet hem naar het Gasthuis brengen waar hij vrijwel terstond overleed. Ter gelegenheid van zijn zil veren jubileum als functionaris van de K.A.B., is Dinsdag voor zitter J. A. Middelhuis in het Jaarbeursrestaurant te Utrecht gehuldigd. Er waren bij deze gebeurtenis vele tientallen vertegenwoordigers uit het sociale leven in Nederland aanwezig. Verschillenden van hen voerden het woord. Talrijk ook waren de ge schenken, die werden aangeboden. De eerste, die aan het woord kwam, was de heer J. W. v. d. Akker, die verklaarde, dat de heer Middelhuis bewezen heeft een goed voorzitter te zijn in deze moeilijke tijden. „Het gaat goed", zeide hij. „eri de K.A.B. en de anderen hebben vertrouwen in je". Dit vertrouwen bleek verder uit de toespraak van de secretaris-gene raal van het departement van Sociale Zaken, de heer J. H. Klatte< die sprak Met een klap slaat de traditionele fles champagne te pletter tegen de boeg van een schip, het grootste oorlogsschip ter wereld: het Ame rikaanse vliegdekschip de „Forres- tal''. De plechtigheid vond plaats te Newport en werd voltrokken door mevrouw Forrestal, de weduwe van de eerste Amerikaanse staats secretaris van Defensie. Voorzitter Aannemer sbond: De voorzitter van de Nederlandse Aannemers- en Patroonsbond voor de Bouwbedrijven in Nederland heeft op een vergadering te Amsterdam als zijn mening te kennen gegeven, dat de sleutel tot de oplossing voor de overspannen bouwmarkt allereerst gelegen is in de opvoering van de prestaties. De verwezenlijking van het huidi ge bouwvolume is mogelijk, en uit breiding daarvan zou, volgens spre ker, zelfs kunnen worden overwo gen,' indien men er in slaagt de juis te methode te vinden om de arbeids prestaties op te voeren tot een peil, dat redelijkerwijs is verantwoord. Een tas met zestien- a achttien dui zend gulden is Dinsdagmiddag tussen twee en drie uur uit een bestelauto van een sigaretten-importfirma ver dwenen. De auto stond geparkeerd in de Warmoesstraat te Amsterdam. Vol gens mededeling van de chauffeur is de tas weggenomen, toen hij even bij een cliënt binnen was. De chauffeur, die in dienst is van' de firma Blok te Scheveningen brengt iedere week een bezoek aan Am sterdam. Hij levert dan de bestellin gen sigaretten bij verscheidene gros siers en winkeliers af en incasseert meteen de gelden. Dinsdagochtend was hij vertrokken met een hoeveel heid sigaretten ter waarde van f. 30.000. Volgens de importeur moet de dief bekend zijn met de route, die zijn employé iedere week volgt. In de Warmoesstraat had de chauf feur de auto op ongeveer 30 meter af stand van de winkel geparkeerd, om dat voor de zaak zelf andere wagens stonden. Drie keer liep hij op en neer om goederen over te brengen. De eerste twee keren liet hij de auto on afgesloten. De dief moet toen zijn slag hebben geslagen. Als dit inderdaad zo is, was het wel een driest bravour- stukje, temeer waar vijf huizen ver der het politiebureau is, waar de ge dupeerde aangifte moest doen over de grote waardering, die de overheid heeft voor hetgeen de heer Middelhuis voor de vakbeweging en het bedrijfsleven heeft gedaan. Het zelfde bevestigde de voorzitter van de Alg. Kath. Werkgeversvereniging, de heer v. Heijst. De heer L. Beumer, leider van de propagandadienst der K.A.B., bood de voorzitter namens de „stille werkers" in de beweging 3515 nieuwe leden aan, onder wie 356 le den uit de grootste afdeling (Am sterdam) en één lid uit de kleinste afdeling (Grootebroek), waar nu alle/ katholieke arbeiders georganiseerd/ zijn. En nog twee andere originele ge schenken een brood en een fles melk. geschonken namens de kath. bonden voor voedings- en genotmid delen en ds landarbeiders. Dit in ver band met de stellingen die de ver bondsvoorzitter aangaande de prij zenpolitiek had ontwikkeld. Op verschillende plaatsen ivordt Engeland op het ogenblik geteis terd door overstromingen, welke ook het bekende weekend-centrum Maidenhead aan de Theems niet onberoerd hebben gelaten. Het vloedwater van de Theems in de buurt van het vlak bij Maidenhead gelegen Boulters Lock, klotst tegen de muren en kolkt in de tuinen van het aantrekkelijke plaatsje in de Theems-vallei. Op de achter grond ziet men een dam met stroomversnellingen. De Algemene Vergadering der Ver. Naties heeft Dinsdag met 40 tegen 10 stemmen een resolutie goedge keurd waarin Zuid-Afrika wordt ver zocht zijn positie ten aanzien van de apartheid te herzien in het licht van de beginselen van het handvest der Ver. Naties. De Zuid-Afrikaanse afgevaardigde herhaalde tijdens het debat het standpuntvan zijn regering, dat de ze kwestie een binnënlandsè aange legenheid is. Het Franse Ministerie van Justitie heeft Dinsdag bevel ge geven een nieuw onderzoek in te stellen naar de moord op Sir Jack Drummond, diens echtge note en elfjarig dochtertje Eli zabeth. De openbare aanklager van Marseil les, Jean Oddou, heeft de 77-jarige Gaston Dominici. die in afwachting was van de voltrekking van het von nis. reeds opnieuw verhoord. De advocaat van Dominici had om een nieuwe behandeling verzocht op grond van „sensationele onthullingen" van Dominici, „betreffende de zoon Gustave en de buren". Bovendien zou den er onregelmatigheden in de pro cedure van het proces hebben plaats gevonden. Weersverwachting, geldig tot vanavond: Zwaar bewolkt met later op- klaringen en een enkele versprei- de bui. Matige, langs de Wad- HMcust af en toe krachtige Zuid- Westelijke wind. Vrij zacht. Vandaag: Zon onder 16.28 uur Maan op 23.27 uur. Morgen: Zon op 8.42 uur. Maan onder 12 8 5 uur. De sterk gezwollen Ierse rivier de Shannon, die reeds 130 vierkante ki-r lometer bouwland langs zijn oevers heeft overstroomd, bleef Dinsdag, als gevolg van de hevige regenval, wassen. De achtduizend inwoners tellende plaats Athlone, in het Westelijk ge deelte van Midden-Ierland, wordt thans door de rivier bedreigd. De autoriteiten hebben opdracht gege ven geheel Athlone te doen ontrui men. T? OGER Z'EHNACKER, 28 jaar en goedlachs, heeft de sporen Van de Noord-Afrikaanse zon nog op zijn gezicht. Dertien maanden geleden ia hij uit Port Lyaney, in Marokko, vertrok ken en sindiien heeft hij te voet tien Europeese landen bezocht. Iedere maand moet hij een paar nieuwe schoenen aanschaffen en iedere week waarschijnlijk heeft hij nijpend gebrek aan con tanten. Het zwerversleven echter bevalt hem zo goed, dat hij eerst nog naar Azië wil wandelen alvorens naar Marokko terug te keren. „Iedere dag", zegt hij, „stuur ik een prentbriefkaart naar Port Lyantey, want mijn moeder en zusje willen graag weten hoe ik het maak...... Niet voor zijn plezier is Roger op sta.i gegaan. Kort nadat zijn ouders uit een plaatsje in de Elzas naar Ma rokko waren verhuisd, kreeg hij last van Asthma. Dat was in het begin van de dertiger jaren. Hij was toen nog maar een jaar of vijf oud. De kwaal werd steeds erger en toen Roger een jongen van een jaar of twintig was geworden, ondervond hij meer dan tevoren de gevolgen ervan. Alles probeerde hij om ver lichting te krijgen van zij. kwaal, maar niets hielp. Een goed jaar ge leden echter las hij een verhaal over de Klutertgrot in Westfalen, waar veel Asthmalijders een kuur hebben ondergaan en inderdaad genezing hebben gevonden. „Daar moet ik naar toe," dacht hij, maar zijn moeder, die inmiddels weduwe was geworden, kon hem het geld niet geven, „Dan maar zonder geld," besloot Roger. Hij schafte zich een rugzak aan en een paar ste vige hoge schoenen en tot verbazing van moeder en kleine zus gaf hij het voornemen te kennen van een voet tocht naar West-Duitsland. Hij liet zich naar Spanje overzetten, wandelde door de vlakte van. An- dalusië naar het fascinerende berg land van Nieuw-Castilië en Aragon, stak de Pyreneeën over en ontdekte aan de Franse zijde van dit gebergte dat zijn portemonnaie niets anders meer bevatte dan een verlopen pas sagebiljet van een boot en een knoop van zijn windjack. En omdat de voe dingswaarde van passagebiljetten en knopen te wensen overlaat, zon hij op een middel om geld te verdienen. En met succes. Roger kwam op het idee. om de dagbladen in de plaat sen die hij bezocht copie te leveren. Geen zelfgeschreven verhalen, maar de mondeling verstrekte stof voor een verhaal. Hij stapte naar en re dactiebureau. vroeg een van de he ren te spreken en legde hem zijn plannetje voor. ,.U kunt," zei hij, ..het relaas kopen van mijn tocht. Ik vraag er niet méér voor dan het geld dat een maaltijd en een behoorlijk logies me kosten De redactie voelde er wel voor. En Roger kreeg zijn honorarium. In an dere plaatsen ontving men zijn voor stel al even sympathiek. Hij 'bereikte 't doel van z'n reis de grotten in West- falen. Gratis werd hij er door een specialist behandeld èn toen Roger een poosje later zijn rugzak weer opnam, was hij voor een groot deel van zijn asthma genezen. DE SMAAK BEET Hij had toen naar huis kunnen gaan. Maar dat deed hij niet. Hij voelde zich als herboren nu hij zijn gezondheid herkregen had en hij wil de méér zien van wat de wereld hem had te bieden. Hij trok naar Zweden en Denemarken, wandelde opnieuw over de Duitse wegen, be zocht Oostenrijk en vervolgens Yoego- Slavië. En toen hij het land van Tito had doorkruist, richtte hij zijn stap naar de Italiaanse grens. Rome, Napels, Florence.,. Het golvende land bij Assisië. „Ik had het er niet rijk," zegt Roger, „maar wat je ziet is een dagje honger en een ongerieflijke slaapplaats waard. Hij heeft een lyceumopleiding gehad, de ze avontuurlijke jongeman en hij spreekt Engels en Duits haast even gemakkelijk als zijn moedertaal. Hij gaat aan de cultuurschatten van Eu ropa niet voorbij. Vol lof is hij over het stedenschoon van Brugge en Gent. Hij heeft België aandachtig be schouwd en nu is hij dan naar Neder land gekomen. „Want daar was ik nog niet geweest Of we zijn relaas willen kopen? Dat willen we. En of het nog ver is naar Rotterdam? Want daar wil hij mor gen heen. En dan weer opnieuw naar Duitsland, om via Oostenrijk en Yoe- go-Slavië in Griekenland te geraken. Dan naar Turkije en vervolgens de lange, lange tocht naar New-Dehli. Wanneer ik weer naar Marokko ga? Over een jaar of drie. denk ik. Eer der zeker niet! Hij heeft zich voorge nomen India te gaan zien en hij hoopt maar. dat in Griekenland en Turkije en Perzië de schoenen niet te duur zijn. Roger Zehnacker hijst zijn rug zak van de grond, trekt zijn ..bloem rijke" shawl wat strakker om de hals en vraagt of we hem een hotel letje kunnen wijzen. Want vandaag blijft hij maar liever in Breda. Het is al te laat om nog tijdig in Rotter dam te kunnen zijnHoeveel kilo meter ik in die 13 maanden gelopen heb? Vijftienduizend, geloof ik." Het nieuwe onderzoek zal waar schijnlijk worden uitgevoerd door 'n volkomen nieuwe groep detectives. Volgens persberichten uit Parijs verzocht de advocaat een nieuwe be handeling op grond van de volgende vijf punten; 1. Gustave Dominici zou hebben deelgenomen aan de drievoudige moord, waarvan het motief beroving zou zijn, 2. twee personen, die in de nabij heid van de boerderij van de fami lie Dominici wonen, zouden mede plichtig aan de moorden zijn, 3. Clovis en Gustave zouden samen het geweer, dat bij de moorden ge bruikt was. in eigendom hebben. 4. Elisabeth Drummond zou na haar ouders gedood zijn, 5. na de misdaad zou Yvette. de vrouw van Gustave. een familiebij eenkomst op de boerderij hebben be legd. waarvan de „patriarch" Gus tave was buitengesloten. In West-Duitsland: Het ziet er naar uit, dat de West duitse politie en spoor van de auto bandieten, die in November de we gen van het Roergebied onveilig maakten, heeft ontdekt. Bij Kaiserlautern zijn Dinsdag 2 jongemannen aangehouden toen zij met een gestolen auto wilden weg rijden. Zij waren in het bezit van een geladen pistool, een dolk en drie ampullen peniciline. Bovendien heeft de politie acht mannen aangehouden van wie bewe zen is. dat zij autodiefstallen hebben gepleegd. De gemeenteraad van Antwerpen heeft voorgesteld de wereldtentoon stelling van 1958 te deconcentreren, zodat ook de Scheldestad haar deel zou krijgen. Men heeft hierbij vooral op het oog op dat gedeelte van de wereld tentoonstelling. dat verband houdt met de havens, de kanalen en het verkeer in het algemeen. Luik zou dat gedeelte van de wereldtentoon stelling tot zich willen trekken, dat verband houdt met de ijzer- en staalindustrie en de techniek. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht heeft één echtpaar gis teren twee doctorsbullen in ontvangst moge nemen. De heer en mevrouw Voorhorst promoveerden namelijk beiden tot doctor in de geneeskunde. In een laboratorium te Utrecht hebben zij tesamen het onder zoek op de tuberkelbacil ont- "N wikkeld en beiden vonden in dit onderzoek inspiratie voor een proefschrift. De heer en mevrouw Voor horst zijn al dertien jaar ge trouwd. Hun drie kinderen za ten op de eerste rij in de aula, toen vader en moeder hun proefschriften tegen de beden kingen van de geneeskundige faculteit verdedigden.

de Stem | 1954 | | pagina 1