OLLENHAUER gaf niet toe De strijd gaat verder Brussel krijgt een toren van 470 meter hoog Triest démasqué van een maskerade Mr.Ph.de Vries verongelukt Amsterdamse monteur was voor één dag een rijk man Morgen begint debat in de Bondsdag DAGBLAD VOOR ZEELAND Kon. Marechaussee teleurgesteld „Meest vruchteloze gesprek uit de geschiedenis'5 ocliok der meningen tionale Vergadering en rapporteur Tweede Kamer over Nieuw-Guinea P.v.d.A. houdt de wenkbrauwen een beetje gefronst Hulde voor Wisselvallig weer Onassis betaalt! Nederlandse delegatie Concertgebouworkest weer thuis „Schending van dc vrije scheepvaart' Djakarta: Tsjecho-Slowakije Regeringswisseling De wijding van Mgr. Montini Op wereldtentoonstelling 1958: Lokettiste maakte een vergissing Dertien briefjes van duizend Water stijgt nog Zaak van „President Robert" voor Bossche Hof Huishoudster sprak van grandioze feesten Vijf premiers naar Djakarta Ter voorbereiding Afro- Asiatische conferentie Waardering voor K.Y.P. - initiatief De publicaties over Prins Bernhard r Cock tail-parties ~N 94e JAARGANG No. 21706 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neeriandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Kasteelplein 11 Tel.: Redactie en Ad ministratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H A. Bruna. Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende, P. V. M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.85 per kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) f 0.45. Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct. Postrek. no. 278841. Voor God, Kontngtn tn Vaderland DINSDAG 14 DECEMBER Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen i 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd Bureau voot de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Dubbele Poort 7. Telefoon 102 (Bijbureaux: Temeuzen, Noordstraat 56. Tel- 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Met auto te tvaler Maandagmorgen omstreeks tien uur is onder de gemeente Weesperkarspel Mr Ph. de Vries, adjunct-regeringscom missaris van het radiowezen in Hilversum, met zijn auto te water geraakt en verdronken. Volgens een automobilist, die achter hem reed, ging de heer de Vries niet op een constante manier door de bochten. De auto boorde zich door het struikgewas en kwam midden in de Weespervaart terecht. De heer W. uit Haarlem, die voor de heer de Vries uit reed, heeft nog reddingspogingen ondernomen, maar zonder resultaat. Eerst na een uur slaagde men erin, de auo boven te brengen. Gedurende de jaren 1945 en 1946 bekleedde Mr de Vries de functie van secretaris der stichting Radio Neder land in Overgangstijd. Daarna werd hij adjunct-regeringscommissaris voor het radiowezen en gedelegeerde voor televisiezaken. Ontwerp politiewet Het bestuur van de .Vereniging van leden, behorende tot het wapen der Koninkijke Maréchaussée bene den de rang van officier" heeft zich naar aanleiding van het ontwerp- politiewet tot de regering gewend. In het schrijven wordt opgemerkt, dat het voor degenen die tot het wapen der Kon. Maréchaussée beho ren, teleurstellend is, dat in het nieuwe ontwerp voor de Kon. Maré chaussée en de haar opgedragen ta ken geen plaats is ingeruimd. In een bijlage worden tien wijzi gingen voor het ontwerp voorge steld. DE KON. NED. MIJ. ter bevorde ring der pharmacie en de Ned. Mij. tot bevordering der tandheelkunde hebben een adres aan de Eerste en Tweede Kamer gericht waarin wordt gevraagd de loongrens voor de ver plichte ziekenfondsverzekering nog niet te verhogen. DE NAVO ZAL voor het einde van het jaar 132 vliegvelden gereed heb ben. Ook in het komende jaar zullen nieuwe vliegvelden gereed komen en oude worden verbeterd. FAKIR BURMACH vast niet meer. 90 dagen hield hij het vol. Zijn verblijfplaats was een glazen kist. Verscheidene slangen hiel den hem gezelschap. 45 kilo weegt de fakir thans. MORGEN BEGINT in de West-Duitse Bondsdag het debat over de accoorden van Parijs. En het zal waarschijnlijk een fel debat worden. Bondskanselier Adenauer is er niet in geslaagd de steun der socialisten te winnen voor de ratificatie van de overeenkomsten. Het onderhoud, dat hij gisteren had met de leider van de Sociaal-Democratische Partij, Erich Ollenhauer, noemden enkele politici „het meest vruchteloze gesprek, dat ooit twee staatslieden hebben gehad'. Zoals men weet, blijven de so- sialisten bij hun standpunt, dat herbewapening van West-Duits- land de mogelijkheid voor verder overleg met de Russen af snijdt en daardoor de kans wegneemt op een spoedige hereniging van Oost- en West-Duitsland. berger, de Westduitse professor Bal- ri i 1 1 ser cn Liautrey lid van de Franse Na- Overigens treedt de verdeeldheid de meningen over de Parijse over eenkomsten ook elders aan de dag. Op een te Parijs gehouden confe rentie is een verklaring goedge keurd, waarin wordt gezegd, dat de gevolgen van de Londense cn Parij se akkoorden uiterst ernstige" ge volgen zullen hebben voor het ver minderen van de internationale spanning. De conferentie stond onder voorzitterschap van Daladier, pre mier van Frankrijk in de tijd van het uitbreken van de tweede wereldoor log in 1939. ,,De verdragen zullen een hinder paal vormen voor overeenstemming tussen Oost cn West over Duitsland", aldus de verklaring. Sprekers waren onder meer de Oostenrijkse oud-minister Dobrets- aan de commissie van financiën over de Londense en Parijse akkoorden. Communisten en linkse socialisten hebben in Italië honderden protest bijeenkomsten georganiseerd tegen de overeenkomsten van Parijs; ken nelijk met de bedoeling het debat in de Kamer van Afgevaardigden te be- invloeden, dat Maandagavond be gonnen is. Men neemt aan, dat de goedkeuring er in elk geval zal ko men. De Italiaanse regering maak te Maandag ook in de Kamer bekend, dat iedere afgevaardigde, die twee maal geweld gebruikt tijdens de zit tingen zal worden geroyeerd. Dit hield echter niet onmiddellijk ver band met de herbewapening van W. Duitsland LIEVER NIET! De bekendmaking van de Oost- duitse regering, dat Oost-Duitsland een strijdmacht zal vormen als de akkoorden van Parijs worden goed gekeurd, heeft al merkwaardige ge volgen gehad. Het percentage jon gemannen onder de vluchtelingen, die in West-Berlijn asyl vragen, is met een vierde gestegen. Enkelen van de vluchtelingen deelden mee, dat vele jeugdige Oost-Duitsers hen zou den volgen, wanneer ze een oproep ontvingen om onder de wapenen te komen. ALS DE BELGISCHE Minister van Arbeid zijn zin krijgt, zal een nieuwe pensioenregeling voor handarbeiders (maximum-uitkering 75 pet. van 't gemiddelde loon) spoedig haar be slag krijgen. DE STICHTING voor de Landbouw heeft de schade aan de Groninger aardappeloogst, veroorzaakt door een natte zomer, becijferd op zes mil- iioen kg. HET COMITÉ Vluchtelingenhulp heeft tot op heden een bedrag van f 2.207.000 ontvangen. IN HET PROCES ter zaligverklaring van prof. dr. Titus Brandsma, zal Kardinaal de Jong de eerste getuige zijn. TE LONDEN zal dezer dagen het verdrag inzake de associatie van En geland met de Europese Kolen- en Staalgemeenschap worden getekend. ISRAëL HEEFT gisteren vier inzit tenden van de Syrische Dakota, die in hechtenf" waren genomen, nadat hun toestel was gedwongen te lan den, in vrijheid gesteld. IN DE HAAGSE Vlamingstraat sneuvelde Zaterdagnacht een winkel ruit, omdat vier beschonken jonge lieden er zo maar doorheen wandel den DE RAAD van Kerken in Indonesië heeft weer eens de aandacht geves tigd op de vervolging van Christenen in Zuid-Celebes. DE STAATSSECRETARIS van Eco nomische Zaken, Dr. Veldkamp heeft gisteren een tentoonstelling geopend, die de jubilerende stichting Centraal orgaan voor het Scheppend Ambacht momenteel in Den Haag houdt. Weersverwachting, vanavond: geldig tot De advocaat van de Griekse reder Onassis in Lima heeft aan de Peruvi aanse autoriteiten de boete van drie millioen doll ar betaald, die Peru eiste wegens schending van de Peruviaanse 200-mijszonc door schepen van Onas sis' walvisvloot. De vijf schepen van Onassis, w.o. de drijvende traankokerij „Olympic Challenger", zullen nu, naar verwacht wordt, worden vrijgegeven. Zij lig- gemerkt, namelijk dat deze partij nu gen in Callao. Onassis kan tegen de dus wél van oordeel is, dat de souve- boete in beroep gaan. I (Van onze parlementaire corresp.) Maandag heeft de Tweede Kamer de begroting van Overzeese Rijksde len goedgekeurd en haar sanctie ge geven aan het regeringsbeleid ten opzichte van Nieuw - Guinea. De heer de Kadt van de P. v.d. A. verklaarde wel, dat zijn fractie de regeringspoli- tiek in deze critisch zal bleven vol gen. Dit mocht tevens als een antwoord gelden op wat de P. v.d. A. had op- Na triomftocht door V.S Het Concertgebouworkest is in Ne derland terug, na een triomftocht door de Verenigde Staten die twee maanden heeft geduurd. Maandag ochtend vroeg werden de meer dan honderd musici op de kade in Rot terdam door hun familieleden ver welkomd. Eduard van Beinum was vol lof over de manier waarop het orkest in de Amerikaanse steden is ont vangen. En uiteraard stak hij zijn vreugde over het succes van de tournée niet onder stoelen of ban ken. Komende zomer hoopt hij naar Amerika terug te gaan maar dan alleen om met het Hollywood Bowlorkest zeven concerten te ge ven en daarna nog eens zeven in de verdere omgeving van Los Angeles. In Amsterdam werden de musici ontvangen door Minister Beel, bur gemeester d'Ailly en andere autori teiten. Amsterdams burgemeester noemde het orkest een culturele am bassadeur zonder weerga. De eerste concertmeester, Jan Da men, is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Overwegend zwaar bewolkt met J aanvankelijk nog hier en daar regen. Laten buien. Matige tot 4 krachtige Westelijke of naar West draaiende wind. Ongeveer de- J 4 zelfde temperaturen. J Vandaag: Zon onder 16.28 uur. 4 9 Maan op 22.12 uur. Morgen: Zon 9 f op 8.41 uur. Maan onder 11.52 J 4 uur. 4 Malik in de V.N.: Rusland heeft in de politieke com missie van de V. N. een resolutie ingediend, waarin wordt verzocht Amerika te bewegen tot stappen, die een einde maken aan ,,de schending van de vrije scheepvaart in de Chi nese zeeën". Herhaaldelijk, zo be toogde Malik, worden koopvaardij schepen door de Chinese Nationalis ten opgebracht. De gedelegeerde van Nationalis tisch China noemde de resolutie al leen maar propaganda. Wij kunnen niet gedogen, zei hij, dat de Sovjet- Unie strategische goederen naar Rood-China brengt, die gebruikt worden bij de agressie tegen For mosa. De hond van Eduard van Beinum was zo blij over de terugkeer van zijn baas, dat hij minister Beel ook maar een handje gaf. reiniteit van Nieuw - Guinea bij Nederland moet blijven berusten. De heer de Kadt merkte nog op, dat de taal der feiten voor hem primair is en de zedelijke roeping op de tweede plaats komt. Minister Kernkamp heeft de Ne derlandse delegatie bij de Verenigde Naties hulde gebracht voor de ma nier waarop zij zich van haar taak heeft gekweten tijdens het Nieuw - Guinea - debat. De wensen van pater Stokman met betrekking tot de subsidie voor bij zonder onderwijs zal minister Kern kamp voorleggen aan de gouverneur, En wat de benoeming of beter dë niet-benoeming van katholieke ambtenaren betreft: dit gold voor de tijd van mijn katholieke voorgangers, zei minister Kernkamp lachend. Hij geeft toe, dat er geen katholieken worden aangetroffen onder de hoof den van dienst van het ambtenaren apparaat en hij acht dit onbevredi gend. Maar onder de nieuw aangetrokken ambtenaren waren toch heel wat ka tholieken De Indonesische ministerraad heeft na een bijzon.dere Kabinetsvergade ring meegedeeld, dat de afwijzing van de Indische resolutie in de V.N. niet betekent, dat de strijd om Weste lijk Nieuw - Guinea geëindigd is. Zoals bekend, aldus de verklaring staat het vraagstuk nog steeds op de agenda van de Veiligheidsraad als onderdeel van de Indonesische kwes tie", en ook op de agenda van de politieke commissie, want de Indo nesische resolutie is nog steeds niet van die agenda afgevoerd. De Indonesische regering was van oordeel, dat de uitslag van de stem ming duidelijk aantoonde, dat de steun voor Indonesië groter was dan die voor Nederland. De bladen in Djakarta en een aantal leiders van politieke partijen hebben hun grote teleurstelling geuit over de nederlaag in de Algemene Verga dering van de V.N. Sutomo, leider van de Partai Rajkat Indonesië, vond dat men de diplomatieke betrekkin gen met Nederland maar moest ver breken Tsjecho-Slowakije heeft twee nieu we plaatsvervangende eerste minis ters gekregen. Een van hen is Lud- mila Jankovcova, die voorheen mi nister van Voedselvoorziening was. Ludmila Jankovcova. een 57-jari- ge weduwe, is thans de vrouw met de hoogste regeringsfunctie in de communistische landen. Zij was vroeger sociaal-democrate en had reeds in 1947, voor de communisti sche staatsgreep, zitting in het Ka binet. Een imposant overzicht van de plechtigheid, Zondag jl. in de basi liek van St. Pieter te Rome. Zoals men weet ontving Mgr. Montini de bisschopswijding. De H. Vader hield een ontroerende toespraak tot de aanwezigen. Ter gelegenheid van de we reldtentoonstelling, die in 1958 te Brussel zal worden gehou den, zijn de Belgen voornemens een enorm bouwwerk op te richten dat deze bijzondere ge beurtenis zal moeten vereeuwi gen. De Amsterdaiftse politierechter wist niet goed wat hy ervan denken moest. De monteur J. de K. ging op 9 November jl. naar het post kantoor om een bedrag van ruim 1300 gulden aan invaliditeitsrente in ontvangst te nemen. Inpiaats van met briefjes van honderd, betaalde de lokettiste hem met dertien brief jes van duizend uit. En dit had K. de andere dag eerst ontdekt De Officier van Justitie had vier maanden gevangenisstraf geëist te gen de monteur, waarvan 3 maanden voorwaardelijk. De politierechter echter sprak hem, mede wegens zijn onbesproken staat van dienst, vrij, ofschoon hij opmerkte, dat hij de twijfel niet helemaal van zich af kon zetten. Ter zitting zeide verdachte niets van de gemaakte vergissing te heb ben gemerkt. In de loop van die dag had hij aan een kennis, die nog f 500 van hem te goed had, een briefje van duizend gulden ter hand gesteld. Ook toen was het volgens zijn zeg gen niet tot hem doorgedrongen, dat het eigenlijk vreemd was dat hij een biljet van duizend gulden in zijn be zit had. Eerst toen in de loop van de dag een rechercheur hem op zijn werk kwam opzoeken en vroeg zijn portefeuille eens te mogen controle ren en de briefjes van duizend te voorschijn kwamen, realiseerde hij zich dat er klaarblijkelijk op het postkantoor een vergissing was ge maakt. ,,Ik was er zelf helemaal van ondersteboven, edelachtbare", zei hij. Men had eerst in gedachten een soort stalen toren te bouwen, waar van de basis smaller zou zijn dan de top en die een hoogte van 300 meter zou hebben. Het project van een der gelijke omgekeerde eifeltoren heeft men echter laten varen voor een veel grootser. Plet is een plan van de Gentse hoogleraar professor Magnel, dat dezer dagen aan de regering is voorgelegd en dat in de bouw voor ziet van een geweldige toren van ge wapend beton, waarvan de basis zo groot zal zijn ais de Grote Markt te Brussel. De hoogte zal niet minder dan 470 meter bedragen. Waar de eerste toren slechts één étage zou hebben gehad, namelijk op de top, bevat dit nieuwe ontwerp 25 étages van elk 20 meter hoogte. De toren, die uiteraard een blijvend karakter zal hebben, zal tientallen tentoonstellingszalen om vatten en talrijke liften zullen voor een snel vervoer in het binnenste van het enorme gebouw zorgdragen. Er zal op de toren een televisie- mast worden aangebracht, waardoor alle relaiszenders in België overbodig zouden worden. De kosten van deze toren, die een conische vorm zal krij gen, wordt op fr. 400 millioen ge schat. In Engeland en Ierland De overstromingen in Zuid - En geland en Midden - Ierland zijn Zon dag en Maandag nog in omvang toe genomen. Door overstromingen in het dal van de Theems zijn vele grote wegen versperd. In het gebied van Athlone in Midden - Ierland stond Zondag een gebied van 155 vierkante kilome ter blank. (Van onze redacteur). Voor de laatste maal doemde Maandagmorgen het witte stoomjacht „President Robert" op uit de verwarde nevelslierten van een myste rieuze vaart, die de wereld enkele jaren heeft gefasciineerd. De muren In het stemmige zaaltje van het Bossche Gerechtshof weken naar de eindeloze horizont van de zee, waarop het slanke jacht z'n vage bestemming tegemoet dreef. Hoog op de brug stond echter niet de Chief President van het C.C.S.D. (Conseil Consulaire Secret Diploma tique), doch de alledaagse figuur van de Haagse kleermakerszoon Ro bert Lombert, die tegen het in Juni door de Maastrichtse Rechtbank tegen hem uitgesproken vonnis in hoger beroep is gegaan. meer de mysterieuze figuur van de Maastrichtse notaris Quadvlieg op de voorgrond. Vonnis van de Rechtbank bevestigd Veel baat heeft hij er niet bij ge vonden. Aan het einde van de zitting die langer dan drie uur in beslag nam, eiste de Procureur - Generaal bij dit Hof, mr A. Receveur, bevesti ging van het vonnis, n.l. ccn gevan genisstraf van twee en een half jaar en daarna terbeschikkingstelling van de regering. Het verhaal, dat door de getuigen, de Heerlcnse leraar R., oom van ver dachte en de Haagse manufacturier L. zijn neef werd gedaan is algemeen bekend en bracht niets nieuws aan het licht. Het Hof ging alleen wat die per in op de getekende verklaringen van deze beide gedupeerden, dat zij aan deze wonderlijke oorlogsvlucht voor eigen rekening en risico waren begonnen. Dit tekenen hadden zij on- des pressie gedaan, verklaarden zij, iets, wat de ex-president ten stelligste ontkende. Ook kwam in Den Bosch In Tanger schijnt de bom te zijn gebarsten, en op de brug van het lu xueuze jacht moet President Robert toen aan hem hebben bekend, dat het hele C.C.S.D. maar „flauwekul" was. De notaris moet toen met z'n beide handen naar zijn hoofd hebben gegre pen. Aan de andere toehoorders van deze bekentenis, de vader en een broer van verdachte, verzocht hij toen dringend, het toch vooral niet tegen zijn vrouw te zeggen. Ook las de president van het Hof een verklaring voor, van de huis houdster van notaris Quadvlieg. Zij vertelde hierin van de grandioze fees ten, die in een Maastrichts hotel en later in Ronse en aan boord van het jacht gevierd waren. Eens zou de was en bedrog, verkeerde hij in een toestand van diepe depressie. HEERSERSNATUUR „Alles is slechts een grote opzette lijke leugen geweest met de bedoeling om aan geld te komen". Dit was ook de mening van de Procureur - gene raal in zijn uitvoerig requisitoir. Hij noemde dit proces „het démasqué van een maskerade met een tragisch einde". Deze verdachte is reeds vanaf zijn prille jeugd iemand gewees', die wilde overheersen. Steeds bedacht hij spelletjes, waarin hij de figuur was die moest worden gediend. Later, als jongeman, verzamelde hij een soort padvindersgroep van 150 man om zich heen, die hij de eed afnam en die hem moesten groeten met de uitroep: „Vivat Robert!" Na de oorlog reed hij in een grote auto, getooid met de C.D. - plaat, en in priesterkleren rond en gaf h|j zich uit als assistent van de Internuntius. In priesterkleren ook legde hij het eerste contact met notaris Quadvlieg een contact dat leidde tot de oprich ting van het Particulier Initiatief, 'n evengrote zwendelaffaire als deze. Het meest bedroevende verschijnsel in deze hele zaak achtte de Procu reur-generaal de halstarrigheid, notaris haar hebben verklaard, dat waarmede verdachte blijft ontkennen. hij er spijt van had, zich met deze bende te hebben ingelaten. Toen het hem duidelijk werd, dat alles leugen Om al deze redenen zag de Procu reur-generaal dan ook geen redenen om de straf, die de Maastrichtse Rechtbank deze verdachte heeft op gelegd, te verminderen. PLEIDOOI De verdediger van verdachte, mr. J. Stroom uit Maastricht, was het met deze zienswijze niet eens. ,,Men is be gonnen" zo zeide hij, ,.deze zaak niet als een geval van oplichting te zien, doch als een fiscale aangelegenheid. Aanvankelijk interesseerde de Doua ne-recherche zich alleen maar voor de vraag hoe al dat geld de grens over was gekomen". Pleiter geloofde ook niet aan de C.C.S.D. doch er gin gen pakken geld en effecten de grens over in een tijd, waarin een burger niet meer bij zich mocht hebben dan f. 10.,,Er moet dus iets geweest zijn", zo riep hij uit. ,,Dat had de Douane-recherche moeten uitzoeken, dan hadden we nu geweten welke macht de notaris geholpen heeft". De oplichting achtte mr Stroom noch wettelijk, noch overtuigend be wezen en hij vroeg voor zijn cliënt dan ook vrijspraak, subsidiair een straf, die gelijk zou staan aan de 16 maanden, nu reeds doorgebracht in voorarrest. Het Hof bepaalde hierop de uit spraak op 22 December. Vijf Aziatische premiers zullen op 28 December te Djakarta bijeenko- komen om te spreken over de ont- werp-agenda van de Afro-Aziatische conferentie, die begin volgend jaar in Indonesië zal worden gehouden. Premiers van India. Pakistan, Birma. Ceylon en Indonesië kwamen in April bijeen en aanvaardden toen een voorstel van de minister-presi dent van Indonesië, Ali Sastroamid- jojo, om een conferentie van zo veel mogelijk Aziatische en Afrikaanse landen te houden. Sir John Kotelawala van Ceylon zou, naar verwacht wordt, de con ferentie verzoeken om een onderzoek op grote schaal naar de gevangen houding van de 13 Amerikanen als spionnen in China. Inmiddels heeft ook premier Nas ser van Egypte meegedeeld, dat hij aan de conferentie van het volgend jaar wil deelnemen. Noodregeling Weduwen en tveaen Bij de behandeling van de begro ting van Sociale Zaken, Maandag middag in de Tweede Kamer, heb ben verschillende sprekers ook van de P. v. d. A. van hun vol doening getuigd over de door de K. V. P. voorgestelde noodregeling voor de invaliditeits-, weduwen- en we zenverzekering. De heer de Kort van de KVP vroeg aandacht voor de wenselijkheid van bezitsvorming en hij zei van een vrije loonpolitiek meer te verwachten dan van een straf beleid in deze. De heer van Lier (P. v. d. A.) meende, dat de gestegen welvaart een stimulans moest zijn voor snelle verdere uitbreiding van de sociale zekerheid. Regering protesteert in Bonn Naar aanleiding van de stotende publicaties over Prins Bernhard, in een Duits geillustreerd tijdschrift, heeft de Nederlandse regering zich tot de regering in Bonn gewend en haar misnoegen kenbaar gemaakt over deze artikelen. Ook blijkt men in Den Haag op maatregelen te heb ben aangedrongen. Het wee., .ad in kwestie, de „Mo derne Illustrierte" heeft thans twee artikelen over Prins Bernhard ge publiceerd en verdere vervolgartike len aangekondigd. De onbeschaamd vrijmoedige manier, waarop sommi ge Duitse bladen over regerende vor stelijke families schrijven, heeft ook al eerder ontstemming gewekt. Een Britse parlementaire commissie heeft vorige week gerapporteerd, dat de regerings uitgaven in het buitenland „eenvoudigweg fantastisch" zijn. De Labour-afgevaardigde Ju lian Snow vroeg naar aanlei-, ding hiervan in het Lagerhuis, of de vele cocktail-parties wel nuttig en nodig waren. Sir Anthony Eden, minister van Buitenlandse Zaken, zei daarop, dat er wel niemand zou zijn, die een internationale cocktail-party voor zijn plezier zou bijwonen. „Niemand heeft er een grotere hekel aan dan ik," aldus de minister, „en ik geloof, dat bijna al onze ambas sadeurs overzee er net zo over denken." De totale uitgaven voor de buitenlandse diëtist zijn onge veer 200 millioen gulden per jaar.

de Stem | 1954 | | pagina 1