Sommige „Sponsors55 heten „Heimwee55 ONZE PUZZLE Doe het beter met Coëxistentie is slechts middel in dienst van het Sovjet - ideaal H. Hart-altaar van Douwes De val van Premier Josjida, Japans Adenauer Het gel u k k i g e bruidspaar Er wacht een andere wereld Pijn kan Uw slaap niet verjagen De stichting van nieuwe scholen Verdubbeling toelagen Kroetsjef citeerde Lenin T reinbandieten in W.-Duitsland 5 Mensenclie leven onder het vraagteken KRUIS Gunstiger subsidiërings - systeem Kon. onderscheiding van enkele Radio-reporter als postpakket Samenwerking met de VS. werd zijn val Wraakneming van beledigde Partijleiders Nu tijdelijk Leerzaam hoekje voor iedereen Vier personen beroofd DERDE BLAD (Van onze speciale verslaggever.) ZO VAART ER EEN SCHIP vol mensen uit Canada naar Ne derland. Teleurgestelden en mensen, die daar overzee geslaagd zijn in hun pogen, een nieuwe toekomst en nieuw geluk te vin den. Zijn zij rijker geworden door wat zij ondervonden? Het is een vraag, waarmee iedereen die zich hoe dan ook met de emi gratie bemoeit, wordt geconfronteerd. En onder „bemoeien" moet men dan verstaan: die brief van neef zus of broer zo, die al overzee zit, en die wel als sponsor zal optreden als ge wilt overkomen. Het is al duizendmaal gezegd, maar het kan nooit genoeg herhaald worden: bedenkt, dat willekeurig welke brief nog niet een fractie waard is van wat eigen aanschouwing ver mag. Honderden storten zich in een emigratie-avontuur, om over enkele maanden of jaren te moeten constateren: we zijn verblind geweest. Men ontdekt dan, dat broer of zus in Canada niet als gastheer optrad, omdat hij of zij zo graag anderen in alle voorspoed wilde laten delen, maar dat het hem gewoon zat in het heimwee. Men kon niet terug, naar Nederland...- Wel, laten we proberen een stukje Nederland naar óns te halen. „Droom beelden1 Wie emigreert, vooral in gezinsver band, zet geweldig veel op het spel. Een mislukte emigratie is niet al leen een financiële strop, .maar hij kan een catastrofe blijken voor het gezin. Men kan zich indenken, dat de regering, voor wier verantwoordelijk heid een groot deel van de emigra tie komt, nauwlettend de mensen overzee gadeslaat. Men wist niet of de Nederlander wel een goede emi grant zou zijn. Men weet het eigen lijk nog niet. Goed, een flink boeren gezin heeft betere kansen, dan het gezin uit de stad, dat het ook maar eens gaat proberen. Maar wat doet emigratie de mens? Om iets daarvan aan de weet tc komen, bevond zich aan boord van de „Maasdam", die 500 Nederlanders uit Canada thuis bracht, de heer H.v. Luyck, hoofd van de afd. Algemene Zaken van het commissariaat van de emigratie. Hij heeft een tocht van enkele weken door Canada gemaakt en enkele indrukken opgedaan, die zeker van belang zijn. RADICAAL „Begin", zo vertelde hij, „met te heseffen, dat je Nederland volkomen kwijt bent en dat de overgang net zo (Advertentie) wanneer U Witte Kruis* poeders in huis heeft» Ze verdrijven direct en af doende hoofdpijn of kiespijn, zenuw* of rheumatische pijnen» die U de slaap roven en zijn onschadelijk voor de maag! Ook in tablet- en cachet-vorm. if Vraagt Uw Apo* theker of Drogistt radicaal is, als wanneer je naar het Zoeloe-land zou gaan. In Canada heersen gewoonten die naar onze be grippen krankzinnig zijn. Maar tus sen de levensstijl van Amsterdam mers en Rotterdammers ligt ook een enorm verschil. Hoe zou het dan zyn, als je een duizend of wat kilometers weg zit. Om een sterk opvallend ding te noemen: de verhouding ouders kinderen is er geheel anders. De kinderen van Nederlandse im migranten komen op de scholen tus sen Canadese kinderen te zitten en het is onvermijdelijk, dat zij daar door geweldig worden beinvloed Dit kan in de gezinnen spanningen teweegbrengen. Wie heengaat, moet dus beseffen, dat de bij ons normale gezinsverhoudingen, ginds niet gelden De kinderen zijn minder aan de ou ders gebonden. Het is onmogelijk om hier tegen te willen vechten, wil men althans geen verdriet en misschien zelfs rampen riskeren. Een ander fa eet is de sociale onzekerheid in een land als Canada. De Nederlander is gewend aan een veilig en beschut be staan. Hij redeneert daarom: waar van ben ik iedere dag van mijn le ven zeker? In Canada is dat anders De Canadees bekijkt de resultaten van een geheel jaar, in welke tijd hij misschien wel tien baantjes heeft ge had en waarin hij maandenlang werk loos is geweest. Bevalt het gcmiddel de hem, wel...dan is'hij tevreden. Het gehele maatschappelijke beeld is zo. Er wordt goed verdiend, maar wie vandaag wérk heeft, kan morgen werkloos zijn, want van opzeggings termijnen heeft men ginds nog niet vernomen. DE TAAL Voorop en boven alles moet met lichtgevende letters staan: leer En gels! De beste vakman is gelijk een blinde en 'n doofstomme, als hij in 'n land komt, waarvan hij de taal niet kent. Hij heeft er nog minder kansen, dan de volmaakt ongeschoolde, die tenminste begrijpt wat men tegen hem zegt. Denk u eens in, dat u een knecht had, die alleen maar Russisch sprak? De man zou onmogelijk zijn. De heer Van Luyck heeft in Canada ook de practijk getoetst aan de voor stelling die men in Nederland van het land heeft. Voorlichting, vooral in persoonlijke gesprekken, is van het grootste belang. Geen mens mag een zo ingrijpende stap doen, als hij niet volkomen zeker is van zijn zaak. Horizontaal 2. vreselijke ziekte 3. geleedpotig dier bergruimte 10. wallekant 12. rivier in Duitsland 13. rivier in Nederland 11. houding 15 verstand, 17. reeds, 19 bievel 20. drank 23. meubelstuk 24. plotseling 28. uitstalkast 32. naamlo ze vennootschap (fr.afk.) 34. titel 35. ®.econ<ie 37. zoals de akten getuigen Uat.afk.) 38. meisjesnaam 39. onder net nodige voorbehoud (lat. afk.), 40. ?oVei .41" *e zijner plaatse Uat.afk.) ez. bijwoord 43. hetzelfde (afk) 44. nawoord 45. vogel 47. tandeloos zoog dier 49. water in Friesland 31. schuld voldoen 54. metaal 57. prik 58. win- tervoertuig 61. zangnoot 62. vervoer- a ?r Jmeisjesnaam 67. takel 68. deel v.d. hoofd 69. leger 72. bloemm0r sprong in de diepte 74. Verticaal I. bericht 2 vader (fr) 3. compositie 4. voorzetsel 5. selenium (afk) 6 prijkt 7. voorschrift 8. deel v.d hals II. deel v. Amerika 15. vlinderlarve 16. soort bij 18. hinder 19. kleur 21 tijdperk 22. dapper 25. planeet 26. dé dato (afk) 27. muziekinstrument 29 46. aanzien 43. vogel 44. kindergroet tegen 46. het zij zo 48. bestaat 50. insecteneter 52. eng. lidwoord 53. onderzoek naar het gehalte van goud en zilver 55. vogel 56. Europeaan 59. metaal 60. vogel 63. clown 64. melk- klier 66. voorzetsel 70. godsdienst 71. vogelproduct. Oplossing van de vorige iveek 1. kroot 5. crepe 9. alc 10. oehoe 12. alg. 14. ma 15. verteller 16. eb 18. orde 20. delta 21. toko 23. re 24. t.m. 26. kanteel 30. piloten 33. ende 34. larie 36. vlie 37. koma, 38. dien 39. faun 40. iele 41. genas 43. lida 45. ordenen 47. spreker 49. an 51. o.a. 52. eire 55. eelde 58. knie 60. n.n. 61. verdeelde 62. ee 63. ade 65. edele 66. eel 68. arena 69. intra. Verticaal 1 kl. 2. reve 3. oordeel 4. tete 5. colt 6. relatie 7. part 8. el 9. aar 11. help 13. gek 14. moeke 17. borne 19. den dolder 22. ontluiken 23. rc 25. ml 27. anker 28. temee 29. laden 30. pinas 31. ovale, 32. einde, 35. ren 40. ionen 41. generen 42. spoelen 44. armee 46. na 48. ra 50. slee 53. ina 54. ever 56. edda 57. deli 58. keer 59. iel 64. da 67. e.a. Helaas, helaas, zelfs de nuchtere Hollander is soms zo'n fantast. Hjj gelooft graag in de droom en alles wat hem zegt, dat niet overeenstemt met zijn droombeeld, glijdt langs hem af. Men moet begrijpen, dat Canada niet alleen een land is met grote eco nomische mogelijkheden, maar tevens een land met enorme psychische moeilijkheden, aldus de heer Van Luyck. Zo ergens, dan geldt voor iedere emigrant de waarschuwing: bedenk, geld alleen maakt niet geluk kig! Bij de Tweede Kamer zyn wets ontwerpen ingediend, die mede strek ken tot een ingrijpende verandering van het subsidërings-systeem voor scholen van middelbaar en hoger on derwijs en voor de kweekscholen. Totnutoe was het zo, dat de jaar lijkse uitkeringen die werden gedaan ter bestrijding van de stichtingskosten van scholen/ maar nauwelijks toerei kend waren om de rente en aflossing van de geleende kapitalen te dekken. Het nieuwe systeem garandeert de schoolbesturen een rechtstreekse ver goeding van de kosten aan de op richting van nieuwe schoolgebouwen verbonden, zodat de schoolbesturen niet langer een deel van de bouw kosten voor eigen rekening behoeven te nemen. Minister Beel is van plan, een wets wijziging in te dienen, waarbij de toelagen voor Ridders der Militaire Willemsorde, beneden de rang van officier, en voor Broeders in de Orde van de Nederlandse Leeuw worden verdubbeld. De verhoging van de be treffende toelagen zou reeds op 3 Januari a.s. kunnen ingaan. Het be sluit houdt verband met het feit, dat ook de salarissen en pensioenen na 1940 aanzienlijk zijn verhoogd. Als de P.T.T. toestemming geeft, zal luisterend Nederland op Donderdag 23 December de snelle verzendingsweg kunnen volgen van een zeer vreemd soortig Kerstpakket. De radio-reporter Tom Nieuwenhui- zen zal dan, zelf voor Kersthaas spe lend, zich persoonlijk op een postkan toor met een wire-recorder afgeven. Als dan de benodigde postzegels op een label om zijn hals zijn geplakt en gestempeld, zal hij de weg van alle pakketten gaan. In een postauto, in een trein, naar het postkantoor en tenslotte in de bestelling met als adres van bestemming zijn eigen wo ning aan de Oude Amersfoortseweg in Hilversum. De bedoeling is, dat de reporter in enkele reportageflitsen, die dag over zijn wedervaren als Kerstpakket vertelt. Advertentie) De reactie van de wereld op het aftreden van Japans premier Josjida, is er een van grote bezorgdheid. Velen vragen zich af, hoe de nieuwe buiten landse politiek van het Land van de Rijzende Zon er uit zal gaan zien, nu de man, wiens positie vaak vergeleken is met die van Adenauer in Duits land, althans voorlopig van het eerste, leidende plan verdwenen is. Josjida is inderdaad een figuur van uitzonderlijke betekenis. „Wat hem het meest van de andere jongens onderscheidde, vertelde een oude schoolvriend, was zijn bijna ergerlijk superieure houding". Hij was klein en mager en zijn mak kers lachten hem er om uit. „Shigeru is geen indrukwekkende persoon, gaf zijn schoonvader toe, maar hij heeft ruggegraat en daar gaat het om." LEEN DOUWES vervaardigde dit prachtige altaar voor de H. Hartkerk te Breda; voor de parochie en voor de stad een aanwinst, die door tallozen zeer hoog op prijs wordt gesteld. In de 7 jaar, dat Josjida het pre mierschap van Japan heeft bekleed, heeft hij meer dan wie ook gedaan voor de opheffing van zijn volk uit de na-oorlogse ellende. Hij heeft de Japanse democratie met vaste hand gestuurd tssen de gevaarlijkste klip pen van uiterst links of uiterst rechts. Hij heeft Japan zonder bitterheid het Westers blok binnengeleid. Maar Shingeru Josjida (76 jaar) een onaanzienlijke man, die ouder wetse boorden draagt, heeft het ook klaargespeeld, bijna iedere Japanees, die meetelt, tegen zich in te nemen. 4 Hij uit zorgvuldig gekozen beledigin gen, zet ze kracht bij met een veel zeggende grijns, een autocratische zwaai met zijn wandelstok. Hij be- Advertentie) per doos en kleur naar keuze (^a-va-Seul *s werelds beste schoencrème (met ricinus-olie) is de enige schoencrème,' "die door haar bijzondere samenstelling het leder niet alleen hoogglanzend en zacht houdt «naar ook waterdicht. Qa-va-Seul spaart gezondheid, schoenen en beurs! FfN „Handleiding voor de verovering van de wereld", een boekje dat gebaseerd op een sug gestie, die Jozef Stalin kort voor zijn dood heeft gedaan, wordt thans door Moskou naar communis ten in de gehele wereld gezonden. De Russische strategie, zoals deze in dit boekje verkondigd wordt, moet de tegenstellingen tussen de niet-communistische landen aanwakkeren, opdat zij een gemakkelijke prooi kunnen worden voor de Sovjet-strijdkrachten. Dit is niet anders dan de politiek waarvan Stalin zich in zijn laatst verschenen geschrift zo'n groot voorstander heeft getoond. De overleden Russische dictator heeft altijd beweerd dat een oorlog tussen de niet-communistische staten „onvermijdelijk" is en stelde in feite voor dat Rus land de komst van dit conflict door zijn verdeel-en- heers-politiek moest bespoedigen. „vreedzaam naast elkaar bestaan". „Coëxistentie', aldus het boek, „is de on vermijdelijke consequentie van het feit, dat de wereld overwinning van het com munisme in etappes zal komen." CITAAT. Stalin's artikel van 50 bladzijden, dat in October 1952 in het tijdschrift „Bols- jewik" verscheen, droeg de nogal onschuldige titel „Economische problemen van het Socialisme Het nieuwe boek van de opvol gers van Stalin heeft even eens een allerminst gevaar lijke titel: „Economische Politiek". Het boek, dat elke bewe ring van Russische zijde, dat er sinds de dood van Stalin een andere wind in de buitenlandse politiek van Moskou is gaan waaieti logenstraft, is bedoeld om als handleiding te dienen bij het onderricht in de leer van het communisme: er woraen niet minder dan drie millioen exemplaren van dit boekje verzonden. De voornaamste strek king van dit boekja is de adepten er van te doordrin-' gen dat er „binnen niet al te lange tijd" oorlog zal uitbreken tussen de niet- communistische landen. De mogelijkheid van een con flict tussen de communisti sche en de niet-communis tische naties wordt evenwel niet uitgeschakeld en er wordt daarom een beroep op nauwere samenwerking gedaan tussen de regimes, die het zogenaamd „socia listische blok" vormen. „De beslissende voor waarde voor de overwin ning van het socialisme en het communisme in alle landen", zo staat er te te- zen, „is de steeds verder voortgezette versterking van dit blok." Voorts woidt nadruk gelegd op het 'ver klaren van de betekenis van de thans opgeld doen de leuze der Sovjets inzake Ofschoon een verklaring van Lenin wordt aange haald, waarin hij zeide de.t een lange periode van vreedzaam naast elkaar be staan mogelijk is geduren de de „stormachtige econo mische en politieke omwen telingen" in de kapitalisti sche landen, schijnt deze aanhaling echter uitsluitend te zijn geciteerd of lie- r ver verzonnen om pro paganda-materiaal te leve ren voor communistische arbeiders aan wie gevraagd woidt argumenten naar voren te brengen voor „vreedzame coëxistentie", Lenin was namelijk in het geheel geen voorstander van coëxistentie, iets wat wel aan elke communist bekend is. Hij zeide im mers op het achtste Partij congres in 1919: „Wij behoren niet slechts tot een staat, maar tot een statenstelsel en het bestaan gedurende lange 'e tijd van de Sovjet-Republiek naast de imperialistische staten is ondenkbaar." Het opzettelijk gebruik van een verzonnen citaat van Lenin in verband met Moskou's campagne voor - „vreedzame coëxistentie" is allerminst verrassend: het is een van de standaard- gebruiken van de commu nisten om een „correctie" aan te brengen in de ge schiedenis, wanneer dat in hun kraam te pas komt. Het ziet er echter naar uit dat in dit opzicht de schrij vers van het nieuwe boek vooraanstaande Sovjet economen een lesje kun nen nemen aan Nitika Kroetsjef, de leider van de Russische Communistische Partij. Op 7 Maart van dit jaar hield hij een rede in Mos kou, die blijkbaar bedoeld was voor consumptie in het buitenland en waarin hij verklaarde dat Rusland slechts vrede wenste. Hij zeide onder meer: „De Communistische Par tij en de Sovjet Regering worden in deze geleid door de grootste leerstellingen van Lenin ten aanzien van de mogelijkheid van een langdurig en vreedzaam samengaan van twee ver schillende economische stelsels het socialistische en het kapitalistische". Let daarbij vooral op de voorzichtige woordkeus van Kroetsjef, want zijn bewoording kan op twee manieren worden uitge legd. Een niet-communist moet wel de indruk krijgen dat Lenin een voorstander was van de coëxistentie. De doorgewinterde commu nist begreep echter heel goed dat „Lenin's leerstel ling ten aanzien van de mogelijkheid van een lang durig en vreedzaam samen gaan" volkomen negaLef was. zoekt de dierentuin waar hij' pinguins en apen met de Japanse leiders ver geleken en hun welbekende namen toegeschreeuwd heeft, met zijn schel le stemgeluid. Wanneer hem in het parlement vra gen worden gesteld, durft hij rustig zeggen: „Daarop antwoord ik niet"... INTRIGE Voor de beledigde Japanse politici is het een lang gekoesterde wens ge weest, Josjida een hak te kunnen zetten. Sinds de oorlog had zijn libe rale (op het ogenblik conservatieve) partij 5 algemene verkiezingen ge wonnen. Binnen die partij had de premier, die behagen schept in poli tieke intriges, niet minder dan 104 ka binetsministers aangesteld opdat geen een voldoende macht zou krijgen om hem te onttronen. Maar afgelopen maand, toen Jos jida een reis maakte door de V.S. en Europa, spon een groep jaloerse le den van de liberale partij een nieuwe intrige: hun plan was eenvoudig de conservatieve beweging te hervor men zonder Shigeru Josjida. Afge lopen week voerden zijn hun manoeu vre uit en de premier stond opeens midden in de beslissende strijd. De vijandelijkheden begonnen, toen Japans conservatief no. 2, de 71 jaar oude, kreupele Ichiro Hatoyama de liberale partij verliet, waarvan hij eens de leiding aan Josjida had moe ten overgeven, toen MacArthur hem als „ongewenst" brandmerkte. Zij verdiepten, toen Mamoru Shigemitsu, een (eveneens kreupele) ex-oorlogs misdadiger, Josjida de steun van zijn rechtse progressieve vleugel ontnam, de premiei; achterlatend met slechts 183 stemmen in het parlement. Deze twee tegenstanders van „Japans Ade nauer" verenigden zich tot een mach tige, nieuwe conservatieve partij met 124 zetels en belangrijke finan ciële ruggesteun. WAPEN TEGEN ZICHZELF Tegenover zo'n massale oppositie begon de premier aan een tactische terugtocht. „Het zou uiterst onaange naam zijn, schreef hij aan zijn trou we partijgenoten, wanneer mijn daden de indruk wekten, alsof ik op macht uit was. Nu de zaken zo staan, vraag ik U, U te beraden zonder mijn per soonlijk voordeel daarbij gewicht in de schaal te laten leggen." ..EX-PREMIER JOSJIDA., ....in eigen net gestrikt.... Josjida's lange samenwerking met de Verenigde Staten, daterend vanaf de bezetting, werd, nu het Japanse nationalisme aan het ontwaken is, een wapen tegen hemzelf. Wat de nieuwe democraten betreft: zij beweren, niet anti-Amerikaans te zijn. Maar. staande voor een enorme vlag-met-de-rijzende-zon heeft Hato yama verleden week in Tokio ver klaard, wel tegen het communisme maar niet tegen samenwerking met communistische landen te zijn. Misschien zal Joshida in staat blij ken, zjjn tegenstrevers te overtroe ven. Maar op het ogenblik ziet het er niet naar uit. Het ontwakend na tionalisme is een kwade zee om tegen op te roeien Vrijdagochtend vroeg zijn in een rijdende trein bij Bonn twee personen van hun portefeuilles beroofd door een gewapende bandiet, die, nadat aan de noodrem was getrokken, in het duis ter wist te ontkomen. Een der beroof den is het socialistische parlementslid dr Wenzel, die 180 mark kwijtraakte. In de portefeuille van de ander be vonden zich 300 mark en een vlieg tuigbiljet naar Berlijn. Dezelfde ochtend zijn bij Kirchwey- he in Nedersaksen twee spoormannen van 26.300 mark beroofd. Dit bedrag was bestemd voor uitkering van lo nen en salarissen. Radio-reporters laten geld opsturen naar jonggehuwden Als radioconférencier staat ge soms voor problemen: wat nu weer verteld en uitgevonden om uw luisteraars te boeien, te doen glimlachen en voor U in te palmen Garry Moore, van de CBS - radio - zender te New York had één inval, toen hij een pas ge huwd echtpaartje moest interviewen en aanvankelijk niet goed wist wat h(j die twee zoal zou vragen. Bent u rijk?, vroeg hij plotseling. Het jonge paartje glimlachte. Rijk niet, maar toch gelukkig met ons beidjes, antwoordden ze als in koor. Wel, zomaar voor de grap deed ik het, vertelde Garry Moore later. En wat deed hij voor de grap? Hij stelde aan alle luisteraars voor dat zij een nikkeltje, een stukje van 5 cent, in een briefomslag zouden steken en naar dat jonge echtpaar zouden op sturen! In een paar dagen tijds ontvingen Mister en Mistress Deibei niet minder dan 130.000 brieven, elk met ten min ste één muntje van 5 cent! Totaal: ongeveer 7.000 dollar. Een week later had de post nog ettelijke duizenden brieven binnengebracht, en was dat „gekke geschenk" gestegen tot een waarde van 18.000 dollar. Of dié gelukkig waren?! Wel, dat invalletje van Garry Moore heeft navolging gevonden. Het was immers een te plezierige „grap", vindt u ook niet? De Duitse radio-reporter Wolfgang Jaeger, verbonden aan de „Jugend- funk" van de NWDR, heeft het ook eens geprobeerd. Onder het motto: „Liefde en Huwelijksstaat" heeft hij het „Mark-geschenk voor het jonge geluk" gelanceerd. Maar de candida- ten voor die gunst moeten aan be paalde voorwaarden voldoen: 1) niet ouder zijn dan 28; 2) te zamen niet zoveel verdienen dat zij „huwelijksbelasting" behoeven te betalen (jaarlijks inkomen bene den 9.000 Mark); 3) geen ondersteuning van ouders en anderen genieten. Aan die condities schenen Erika Kanniez en Karl-Wilhelm Manning, zopas in de echt getreden, volkomen te beantwoorden. Resultaat: na een geestig radio gesprekje, kregen zij de daaropvol gende dagen duizenden en duizenden brieven toegestuurd uit alle hoeken van West-Duitsiand, en in elke brief ofwel één of meer pfenningen ofwel een Mark-biljet. Eindsom: 1800 Mark. STAARTJE AAN DE HISTORIE. Weer een dolgelukkig paartje, dit maal in Duitsland. Maar er was een staartje aan de historie. Onmid dellijk na de radio-uitzending regen de het op het kantoor van de zender protestbrieven: „Manning is de zoon van een millionair!" en „Manning rijdt lustig in de auto van zijn vader rond! Het werd een bijna onverkwikkelijk geval. De jonggehuwde Manning jr. werd streng ondervraagd en een nauwgezet onderzoek naar zijn inkom sten werd zonder erbarmen doorge voerd. Achteraf bleek dan toch dat er van die „verkiikkingsbrieven" niet veel waar was. Want de tamelijk wel gestelde vader van de begunstigde, is een Spartaan die geen duit aan zijn zoon en schoondochter wil afstaan en die vindt „dat zjj hun plan maar moe ten trekken Radio-reporter Wolfgang Jaeger heeft er voor gezorgd, dat zij met dit „plantrekken" niet zoveel last hebben...

de Stem | 1954 | | pagina 5