H. Vader zal morsen de zegen Urbi et Orbi uitspreken Sjah (even) op Schiphol Panamees schip in moeilijkheden Zuid-Vietnamees leger-onderdeel valt vroegere kameraden aan Menselijke misverstanden Nederlands schip slachtoffer van de laatste storm r Bijzonder hoogtepunt bij sluiting Maria-jaar Verbetering houdt nog steeds aan Twee broers gedood bij verkeersongeval Paleisrevolutievindt Ruim 1000 vogelvrijen Tunesië geven zich over Betogingen in byrie DAGBLAD VOOR ZEELAND Wijzigingen van de werklooslieidsw e t Voortzetten wat be gonnen is De ramp met het K.L.M.-vliegtuig Triton Pri ester oplei ding regeringszaak Ou n auw"keurige tijdmeldingen Vandaag invaring overspanning „BAT GALIM" wordt vrijgegeven FALCON reisde door-de-hel ROOFOVERRAL TE WINTERSWIJK Garnizoen van Cana ontwapend Onrust dreigt Thailand Wachten op de andere lielft Staking van Franse machinisten Uitbarsting van de Stromboli ,,K a bin rollet sen sa tie 94e JAARGANG No. 21700 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Kasteelplein 11 - Tel.: .Redactie en Ad ministratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H A. Bruna. Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende, P. V. M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.85 per kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) f 0.45. Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct Postrek. no. 278841. Voor God, Koningin en Vaderland DINSDAG 7 DECEMBER 1954 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m'm). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling 'niet verlangen af te geven, worden vernietigd Bureau vim» de Zeeuwse Kilanden: U( IKN Wpstsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel 2601 OOSTBURG^Nieuwstraat^4U^[^Ljio^35) Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend betreffende wijzi ging van de werkloosheidswet. Vol gens de eerste wijziging wordt het mo gelijk gemaakt ,dat vacantiegelden kunnen worden gereserveerd. Dit is gedaan om hen, die in bepaal de gevallen voor hun normale levens onderhoud op de vacantiegelden moe ten terugvallen, in de gelegenheid te stellen, dit vacantiegeld voor het oor spronkelijke doel, nl. vacantie te be stemmen. In het bouwbedrijf b.v., dat in de vacantie-periode geheel wordt stilgelegd .kunnen zulke gevallen zich voordoen met betrekking tot hen, die enige tijd werkloos zijn geweest. Om misbruik van de wettelijke be palingen te voorkomen, wordt verder in het wetsontwerp voorgesteld, dat het voor werkloosheidsuitkering ver eiste aantal van 78 dagen werken voor seizoenarbeiders, hoger kan worden gesteld in een mate als nodig is om te voorkomen, dat reeds het aantal da gen van de seizoentijd voldoende is voor het recht op uitkering. Als grens wordt gedacht aan 156 dagen. DE INDIASE PREMIER, Nehroe, heeft tegengesproken, dat India uranium lieeft aangeboden voor de internatio nale atoombank. „Wij zouden zelf graag uranium krijgen", zei Nehroe. IN ENGELAND is een opvarende van een duikboot gearresteerd. De man wordt verdacht van sabotage aan de motoren van de onderzeeboot jArte- mis". VANDAAG ZAL de Japanse tweede kamer stemmen over een motie van wantrouwen in het kabinet Josjida. De motie maakt goede kans op aan vaarding. PERU, ECUADOR en Cliili zullen de protestnota's van Engeland en andere landen over eenzijdige uitbreiding der territoriale wateren, verwerpen. IN GRONINGEN is een vrachtauto op een bewaakte overweg gegrepen door de „Blauwe Engel". Er werd grote schade aangericht. DE SUBSIDIEREGELING voor schil derwerk in de wintermaanden is voor lopig stilgezet in de gehele provincie Zeeland en in de stad Breda. „WIJ HELPEN U wel even", zei den voorbijgangers, toen op de Rozengracht een heer van zijn met pakjes beladen fiets viel. Ze hiel pen hem op de been en eerst na 's mans vertrek bleek, dat hij fiets en pakjes gestolen had. 11 ÏN BENARDE TIJDEN maakt het woord van de H. Vader nog dieper dan anders indruk op de katholieke wereld. Dit geldt speciaal, nu onze zorgelijke gedachten de zieke Paus zelf betreffen Welk een geruststelling, welk een vreugde, dat de H. Vader mor gen, de dag van de sluiting van het Maria-jaar, toch zijn zegen Urbi et Orbi aan de wereld zal geven en zelf voor de microfoons het Ave Maria zal bidden. Morgenochtend om 11 uur zal de vica ris-generaal van Rome, kardinaal Clemente Micara, aan het Paus altaar in de basiliek van Maria Maggiore een Pontificale Hoogmis opdragen. De eigenlijke sluiting van het Maria-jaar begint 's mid dags om 16.30 uur. In opdracht van de Paus, houdt de deken van het college van kardinalen, kardinaal Tisserant, het Te Deum. De bekendmaking, dat de Paus op zijn ziekbed een actief aandeel zal hebben aan de plechtige sluiting, ging vergezeld van een commu nique over zijn gezondheidstoestand. De H. Vader had voor het eerst in bijna drie weken een nacht, tijdens welke hij geen hikaanvallcn. had. De gezondheidstoestand blijft geleidelijk vooruitgaan. Heel gunstig achten de artsen het dat de patiënt voor het eerst heeft geklaagd over honger. Hij gebruikte een licht ontbijt. De moge lijkheid is niet uitgesloten, dat de Paus morgen nog een korte toespraak zal kunnen houden. Alles wat hem te zeer zou kunnen vermoeien, moet echter vermeden worden. TROOST De H. Vader heeft ook een brief gedicteerd aan kardinaal Micara, waarin nij zegt, dat wij God moeten danken, dat de herdenking van het dogma der Onbevlekte Ontvangenis een grotere Maria-devotie over heel de wereld heef* opgeroepen. De kroning van Maria op 1 November was voor de Paus, naar hij schrijft, onvergetelijk. Maa,r ook in geheel de wereld heeft zich met zulke goede resultaten alles wat zich in Rome afspeelde, herhaald De Paus toont zich bijzonder daardoor getroost en verwacht, dat deze toege nomen godsvrucht tot gevolg zal heb ben, dat de katholieken meer tot de H.H. Sacramenten zullen naderen, vooral tot de H. Eucharistie. Ook hoop te hij, dat de ouders des avonds in de gezinnen met hun kinderen de aloude gewoonte van het bidden van de ro zenkrans zullen volhouden. Hij hoopt van Maria daardoor een bijzondere be scherming tegen het kwaad, dat ons bedreigt. De Paus zegt letterlijk: „De maclit van de duisternis die getracht heeft de gemeenschap, door de Goddelijke Verlosser gesticht, in liet begin van haar ontstaan in verwarring te bren gen, haar te bestrijden en te vernieti gen, richt ook vandaag met nieuwe, zeer machtige middelen haar arglisti ge aanvallen tegen de Kerk van God. De christelijke godsdienst wordt op sommige plaatsen op de felst moge lijke manier bestreden door schending van haar goddelijke rechten, door haar herders de uitoefening van hun ambt te beletten of door hen gevangen te nemen ofwel wordt zij vernietigd in de zielen van velen door middel van valse leer. Zij, die zich van de kerk verwijderd hebben, voeren tegen haar overal strijd door middel van een vloed van geschriften. Zij gebruiken deze als de geschiktste wapenen om haar te benadelen. Enerzijds worden lijvige boeken of lichtzinnige periodieken op grote schaal verspreid met de bedoe ling de deugd te bespotten en de on deugd te verheerlijken, anderzijds ver spreiden vlugschriften hun verderfe lijke gif op zodanige wijze, dat de een voudige geest van het volk en vooral de.onbedachtzame jeugd tot het kwaad wordt aangezet. TOEWIJDING AAN MARIA Hetgeen in het Maria-jaar be gonnen is, aldus de H. Vader, moet met kracht worden voort gezet. Wij moeten God door Ma ria vragen, dat ei betere en rus tiger tijden mogen aanbreken, waarin waarheid, rechtvaardig heid en liefde zegevieren. De H. Vader vervolgt: Zoals wij in de Liberiaanse basiliek dit op bij zondere wijze aan de allerheilig ste Maagd toegewijd jaar hebben ingezet, wensen wij dit, indien het de wil van God is, in gebed voor het heilig schilderij van de Maagd „Heil van het Romeinse Volk" te besluiten. En wij verlangen in tegenwoordig heid van de onmetelijke menigte van gelovigen, die daar ongetwijfeld zul len samenkomen, opnieuw aan onze liefdevolle Moeder het gehele mense lijke geslacht toe te wijden, dat lijdt door de wonden van de zonde, ver deeld is door een excessieve begeerte naar aardse goederen en vol is van bezorgdheid en verwarring vanwege de tegenwoordige en de dreiging van nieuwe gebeurtenissen. Wij zijn er verzekerd van. dat_ hetgeen wij met de hulp van God van plan zijn te doen, onze broeders en zonen in Jezus Christus, geestelijk met ons verenigd, gaarne op hun beurt in hun eigen ker ken zullen doen." DR. MALAN, die een week geleden aftrad als premier van Zuid-Afrika, heeft zich thans geheel uit het poli tieke leven teruggetrokken. DE POLITIE heeft een jongeman, in woner van Utrecht, aangehouden. Men verdenkt hem van de moord op een winkelierster in Zeist op 24 Nov. DE REGERING van Libye heeft en kele wijzigingen ondergaan. Het zijn tekenen die wijzen op spanningen in het land. DE AGENDA-COMMISSIE van de Algemene Vergadering der V.N. heeft aanbevolen de kwestie van de elf Amerikaanse vliegers, die in commu nistisch China zijn veroordeeld op de agenda te plaatser. DE ACTIE'voor de vluchtelingen in Oostenrijk en Griekenland heeft in ons land nu al meer dan twee millioen gulden opgebracht. DE WAARNEMENDE president van Honduras heeft een aantal buitenge wone bevoegdheden aan zich getrok ken en voor de tijd van een maand alle politieke activiteit in het land verboden. Het is rustig in het land. DE BONDSDAG zal zich toch houden aan de oorspronkelijk vastgestelde termijn voor het begin der debatten over de Parijse verdragen: nl. 15 De cember. DE CHRISTEN-DEMOCRATEN in West-Berlijn zijn bereid om een coali tie te vormen met de sociaaldemo craten en de liberalen. EEN SOCIALISTISCHE motie van wantrouwen, waarin wordt gezegd, dat de Britse regering de dreiging van de waterstofbom niet als een dringende kwestie behandelt, is door het Lagerhuis met 300 tegen 267 stem men verworpen. De strijdende Kerk De opening van een regeringsacade mie voor katholieke theologie te War schau betekent het einde van de eer ste phase in de strijd om de gelijk schakeling van de Kerk in Polen. Aan de oprichting van deze acade mie is een jarenlange strijd voorafge gaan. Onder 't motto: „een betere op leiding voor de priesters" werd in Lu blin een katholieke universiteit door allerlei ingrepen omgevormd tot een semi-staatsacademie, terwijl vele se minaria werden gesloten. De universi teiten van Warschau en Krakau wer den eveneens opgeheven. In Dublin is gisteren het onderzoek naar de oorzaak van de ramp met de Triton" voortgezet. Er kwamen en kele bijzonderheden aan het licht, o.a. met betrekking tot de tijdstippen, zo als die in de rapporten vermeld staan. Waar gesproken werd over .enkele minuten", moest eigenlijk gestaan heb ben „een kwartier". De man die in de noodlottige nacht dienst deed in de verkeerstoren, Egliton, getuigde dat men rond zes uur ongeveer drie uur nadat de „Triton" in de rivier was gevallen, zekerheid had van wat er gebeurd was. Egliton vertelde, dat het radiocontact met vliegtuigen bij een luchthaven vrijwel steeds bestaat, be halve op het moment van opstijgen. Om de druk in de weer zijnde piloot niet te storen, roept men hem niet op. Hij zelf spreekt dan evenmin tot dc toren. Meestal wordt het radiotelefo- nisch contact na 1 of 2 minuten her steld. In deze korte spanne tijds moet de „Triton" in du rivier zijn gevallen. Egliton deelde verder mee. dat hij bij de start van de „Triton" iets on gewoons had gezien. De machine ki'eeg een lichte ruk. Egliton had hier over verder niet nagedacht. Dc chef van Egliton gaf de volgen de redenen op .waarom men niet ern stig aan een ongeluk kon denken: Na de start van de .Triton", waren twee vliegtuigen op Shannon geland. Zij hadden in de rivier nie*ls abnormaals gezien. Voorts was er de mededeling van een radarpost, dat de „Triton" tien minuten na de start al 23 mijl ten Westen van de Shannon vloog. Het betrof hier een verkeerde mel ding. Tenslotte had een ander vlieg tuig gerapporteerd, dat het omstreeks vijf uur een radiogesprek had opge vangen tussen de „Triton" en een an der vliegtuig. Ook dit betrof een mis verstand. De chef van Egliton was niet op de hoogte gebracht van de waarneming van een douane-ambtenaar, die ge zien zou hebben, dat de KLM-machi- ne in de rivier viel. „Ik zou zeker een onderzoek hebben ingesteld." De Moerdijk-spoorbrug De werkzaamheden aan de spoor brug over het Hollandseh Diep bij Moerdijk, die Zondag plaats zouden hebben, waren in verband met de on gunstige weersomstandigheden uitge steld. Zij zullen vandaag plaats heb hen, indien het weer tenminste mee werkt. Het treinverkeer Dordrecht-Lage- Zwaluwe zal vandaag gestremd zijn van 7.30 uur tot ongeveer 19 uur. Zo als gewoonlijk onderhouden bussen de dienst. Een luchtopname van het Pana mese schip „Falcon", dat als gevolg van een lek in de machinekamer in de nacht van Zaterdag op Zondag in moeilijkheden kwam. Luchtopname ANP-joto Voor debat in V-raad Egypte heeft de wereld ver rast met de mededeling ,dat het bereid is de „Bat Galim", een Israëlisch schip dat enige maan den geleden in het Suezkanaal werd aangehouden, vrij te geven De bemanning van elf koppen was beschuldigd van geweldda den jegens Egyptische vissers. Dit besluit hangt nauw samen met de Israëlische klacht in de V-raad over deze kwestie. Het debat hier over zou vandaag beginnen. De Egyp tische delegatie bij de VN kreeg al opdracht, de raad te verzoeken, dat zij de zaak laat schieten, wegens ge brek aan bewijs. Egypte vreesde het internationale oordeel over de vrije doorvaart door het Suez-k ïaal, dié met als aanleiding de „Bat-Galim- kwestie" zeker aan de orde zou kó men, met alle consequenties van dien. Er wordt gevreesd, dat een Neder lands schip ten offer is gevallen aan de storm van het voorbije weekeinde. Het vaartuig „Westward Ho" is ten Zuiden van Engeland in de storm te rechtgekomen. Toen het niet in zijn thuishaven arriveerde, werd een on derzoek ingesteld. Men heeft nu aan de kust van West- Engeland een sloep gevonden, die van de Westward Ho afkomstig moet zijn. Van de negen opvarenden geen spoor. De Panamese „Falcon", die Zaterdag nacht bij de Waddeneilanden zware schade opliep, is in de loop van gis teren in de IJmuidense haven aange komen. Voor de bemanning en voor die van de sleepboten was het „een reis door de hel", naar zij zeiden. De Zuidelijke Amerikaanse staten Oost-Alabama en Wcst-Georgië zijn door wervelstormen getroffen. Er viel één dode. De schade was aanzienlijk. Zes vissersboten uit Bretagne, die bij Cornwall en Ierland aan het vissen waren, worden sinds 26 November ver mist. Zondagavond omstreeks acht uur is een gemaskerde man de boerderij van de bejaarde ongehuwde landbouwers Gebr. Tannemaat te Kotten, gemeente Winterswijk, binnengedrongen. De overvaller vroeg onder bedreiging met een geopend mes, geld. Men overhan digde hem daarna f 2000, waarna hij spoorloos verdween. MEER WIND geldig: tot Weersverwachting, vanavond: Wisselende bewolking: met enke le buien. Matige tot krachtige en langs de kust tot hard toenemen de wind tussen West en Noord west. Weinig verandering in tem peratuur. Vandaag: Zon onder 1G.30 uur. Maan cp 14.19 uur. Morgen: Zon op 8.34 uur. Maan onder 6.41 uur. Zondagavond kwam de Sjah van Perzië met zijn gemalin en hun ge volg pèr KLM-machine op Schip hol aan, De Sjah, die op doorreis was naar de Ver. Staten, gebruikte in de Koninklijke wachtkamer het avondmaal, alvorens- zich met zijn gemalin en geuolg aan boord te be geven van het KLM-toestel, dat het gezelschap via Prestwick en Gander naar New York zou brengen. Gistermorgen reden op de Zuidelij ke oprit van de brug over de Lek bij Vianen de beide firmanten van de firma Gebr. Bolsius, kaarsenfabrikan ten Schijndel, in een personenauto op weg naar Utrecht. Op de oprit trachtte de bestuurder een voor hem rijdende auto te passeren op het mo ment dat twee militaire vrachtwagens op weg naar Den Bosch de afrit op kwamen. De bestuurder van de personenauto probeerde door krachtig remmen een botsing te vermijden, doch tengevolge van de gladheid van het natte weg dek slipte de wagen en botste van op zij tegen een der militaire vrachtwa gens. De beide broers kwamen om het leven. JTEN BATALJON van het Vietnamese nationale leger, dat tien dagen geleden in Zuid-Assam muitte, heeft zich Zaterdag met geweld meester gemaakt van de stad Cana, ongeveer 210 kilometer ten Noordoosten van Saigon aan de kust gelegen. l)c muiters namen het garnizoen van de stad gevangen, aldus is Maandag in Saigon vernomen. Het bataljon had zich meer dan een week schuil gehouden in het oerwoud, nadat het in opstand was gekomen tegen het opperbevel van het leger en zich had uitgesproken ten gunste van de premier an uh -Vietnam, Ngo Dinh Dicm. Zoals bekend bestaat er al geruime tijd ernstig meningsverschil tussen dc premier en de legerleiding. o 111 De opstandelingen zouden worden gesteund door de leider van het plaat selijke bestuur. Kolonel Hoang, die zeggenschap heeft over de provincies Phan Thiet, Phan Ri en Phan Rang, langs de kust van de Chinese zee. Deze kolonel weigerde onlangs Franse troe pen tot zijn gebied toe te laten om een pantsertrein te evacueren. Deze toestand, waarbij het ene deel van het Vietnamese nationale leger vecht tegen het andere, is voor poli tieke waarnemers zeer verontrustend. Naar verluidt hebben de leiders van het leger de premier om bevelen ge vraagd, doch nog geen antwoord ont vangen. Het ziet er evenwel naar uit, dat kaar zijn gekomen sedert het Vietna mese staatshoofd. Bao Dai, twee we ken geleden de chef van de Vietname se generale staf. generaal Van Hinh, ontsloeg. De huidige waarnemende stafchef, generaal Nguyen van Vy, verklaarde Zaterdag op een parade dat het leger moet „deelnemen aan de wederop bouw, waarmee de nationale regering is begonnen." Sedert generaal Van Hinh onenigheid kreeg met premier Ngo Dinh Diem waren dergelijke ver zoenende woorden niet meer gespro ken door legerleiders. THAILAND het leger en de regering nader 'tot el-het Noorden. Veldmaarschalk Piboel Songgram, de eerste minister van Thailand, heeft verklaard, dat zijn land bereid is, ge weld te gebruiken*om ongeveer 50.000 Vietnamese vluchtelingen uit Noord- Oost Thailand té verwijderen. Premier Songgram is van mening, dat zij „een bruggenhoofd voor communistische infiltratie" vormen. Daar Thailand geen diplomatieke betrekkingen on derhoudt met .het communistische Noord-Vietnam, zouden de vluchtelin gen eerst naar Zuid-Vietnam moeten gaan. De meesten verkozen evenwel Het aantal vogelvrije verzetslieden in Tunesië, dat zich bij de autoritei ten meldt, is groter dan verwacht werd. Tot Maandagochtend hadden 1401 vogelvrijen zich overgegeven. Het totaal aantal verzetslieden in Tu nesië wordt geraamd op 2.000. In officiële kringen, waar men eer der had verklaard dat de operatie- amnestie geslaagd zou mogen heten als 500 verzetslieden zich zouden aan melden, is men buitengewoon ingeno men met dit resultaat. Op 10 December loopt de termijn af, waarbinnen de verzetslieden zich kun nen melden, in ruil voor amnestie en hulp bij het vinden van een plaats in het burgerleven. Men verwacht niet, dat alle verzets lieden zich zullen melden. Ongetwij feld zullen enige politieke extremis ten in het berggebied achterblijven cn de strijd voor algehele onafhanke lijkheid voor Tunesië, i.p.v. de door Frankrijk aangeboden binnenlandse onafhankelijkheid voortzetten. Ook bevinden zich onder de verzetslieden gewone rovers, die wel niet van plan zullen zijn hun huidige levenswijze op te geven. GEEN GEMEENTELIJKE INKOMSTENBELASTING De ministers van Financiën en van Binnenlandse Zaken achten het on mogelijk om wederom een gemeente lijke inkomstenbelasting, zoals die vroeger bestond, in te voeren. Zij delen dit mee in hun memorie van Antwoord naar aanleiding van het wetsontwerp, dat de financiële ver houdingen Rijk-Gemeente regelt. Ten aanzien van de vraag of het wenselijk is om ter verkrijging van 'n vrije be- lastingzoom ten behoeve van de ge meenten een andere, algemeen wer kende belasting (..woonplaatsbelas ting") in te voeren, hebben de minis ters zich nog niet beraden. Ci De Mohammedaanse organisaties in Syrië hebben opgeroepen tot een al gemene staking als protest tegen de doodvonnissen, die geveld zijn over een aantal leden van de Mohamme daanse broederschap in Egypte. Door de straten van Damascus be wogen zich enkele tienduizenden de monstranten. Zij riepen anti-Egypti sche leuzen. De Franse onafhankelijke machinis- tenbond, die beweert ongeveer een derde van de 26.000 Franse machinis ten tot haar leden te tellen, heeft tot een staking van 48 uur van Dinsdag morgen af opgeroepen ter ondersteu ning van looneisen. Het is niet waarschijnlijk, volgens spoorwegfunctionarissen, dat de spoor diensten onderbroken worden, tenzij andere bonden zich bij de staking aan sluiten. Men verwacht, dat de onder grondse treinen te Parijs last van de staking zullen ondervinden. De vulkaan de Stromboli, ten Noor den van Messina op een eiland gele gen, is gisteren tot uitbarsting geko men. Uit drie kraters stroomde kokende lava langs de berghelling naar de zee. Bij de aanraking van de lava met het water ontstonden reusachtige wol ken waterdamp. De .uitbarsting schijnt binnen nor male grenzen te blijven. De bevolking op het eiland is rustig. pen ware sensatie heeft dezer dagen de Duitse automobiel constructeur Egon Briltsch ver oorzaak met de bekendmaking, dat hij een drieu-ielige drieper- soonsauto heeft vervaardigd, die maar 1750 DM hoeft te kos ten. Brütsch is geen onbekende in de autowereld. Hij heeft in de laatste jaren de aandacht ge vraagd voor verscheidene ont werpen van miniatuur-auto's, die verre van onverdienstelijk waren. Een commercieel succes zijn deze niet geworden, door- dat ze niet tegen een civiele prijs te lev ere' waren. Die moeilijkheden heeft hij nu overwonnen door zijn heil te zoeken in het plastic. Zijn „Brütsc',. 200" is nergens beter mee te vergelijken dan met een bonbonnière. De carosserie is opgebouwd uit twee ovale helf ten: de schaal helft draagt de twee voorwielen met stuurin richting vóór en een verend frame met motor, versnellings bak en een door een ketting aangedreven wiel achter.

de Stem | 1954 | | pagina 1