TIE NETTE MEISJES snooriieïs. Help mensen in nood terwijl U koopt KOOP DUS IN AXEL Gebr.v.Goethem Laatste nieuws Afdelingsvoetbal in Zeeland Vorming van Oost- Europees leger Middelburg ook étappeplaats? MSPOBT^tKOfin Sportieve openhartigheid Miraculo a Milano werkster Rokertje DAGBLAD DE STEM DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 1 DECEMBER 1954 RG ENDA lüEN rgfn MR H. F. LANTSHEER OVERLEDEN Verkiezingen bij Zieken fonds Z. en N. Beveland Twee jaar geëist tegen tunneldieven TWEE ONGEVALLEN MET DODELIJKE AFLOOP voor ex-krijgsgevangenen Gouverneurskantoor geheel verwoest Argentinië tegen Voorlopig Ned. Elftal OOK DEN HELDER ETAPPEPLAATS Rapidc en Tempo deelden (2-2) De Zeeuwse damcompetitie Koniiigsschietiiig te Ovezande Hogevogel ging naar Eede STEIGER HEEFT HET TE DRUK Staiul in de Zeeuwse Bridgeconipetitie De wereldkampioen schappen le Utrecht Russen doen ook mee TITEL BELANDDE IN OVEZANDE CHR. VAN WANROOY TE KAATSHEUVEL Getvestelijk kampioen 5e klasse libre MARKTEN FILMKRING OOST ZEEUWSCH-VLAANDEREN SPECIALE AANBIEDING nieuwe motor carrier TE KOOP: Textielfabrieken EMILE LOCKEFEER N.V., De mode slaat "eer Swan zakdoeken Grote maat zakdoek Lederen herenhandschoenen Wollen jongenshandschoenen Swan shawls Prachtige wollen das Overhemden vast boord Jongensblouses Delana Leuke truitjes Zuiver wollen ruit shawls Mooie sortering sokken Mousse nylon In zelfbinders SAS VAN GENT. i verkopen: SINT NICOLAAS-ACTIE van de Winkeliersvereniging „AXEL-VOORUIT" ten bate van de „VLUCHTELINGENHULP 1954" bij die zaken herkenbaar aan de raambiljetten. F 2500.- aan waardevolle prijzen IE-ACTIE isiewerk van naburige Ter- prijskaarting ck alhier is opkomst was ;e klein was ivatten. ÏZOEK. knecht door bestuur van aan de Ou- aald, had de laats op het e Eenhoorn er en de wet- :n. na sprak de verandering- ging van het r over 2 jaar raadhuis te iersvereniging, mecht in een en gestoken, as. Hij wees stburg enkele die wel pro voor over heb- ;rote menigte, d, had toege- z'n peperno- ïg het ,,hoge bezoek naar ING door de heren C. F. Ie C. uit bij de Water- half één des aarschijnlijk is aan niet vol- loor de chauf- en de wagens en. nacht over het egen een boom ;en van de heer stilstand kwam e oorzaken niet leeft dit ongeval schade, in on- e Openbare La- 'erd als onder- :er J. Dhont uit 1ICOLAAS. m de Midden- Hem Beukelsz" vergezeld van ;te knechten de de. Stoute kin- ens de Heilige werden na de op gulle wijze 'olgens de Sint want wat hem verkwam, deed meest muzikale aan. Zonder de vereniging Har- Sint de rondrit jaar terug iek. 5R LIEFDE menwerking met aar toneelseizoen imer „Carnaval chtige blijspel uit verkt door Gré v. e arin wij opmerk- -m, en de Burge- ense en J. Tem- velijk van Bier- genoot van het goed verzorgde stumes en de goe- it geheel een fieu- stuk werd op zeer ze vertolkt. De lej. N. Vermue als dej A. Buijsse als kelijk aanwinsten, ssen" deden wat werd... geen enke- et geheel, a de dames was deel dat de ver- ■enrollen nog eens inpakken. BRUILOFT rde het bruidspaar Pharailde Musson lijksfeest. De dag it een plechtige H. ;id in de parochie- feest in de familie- Namens de buurt- laven werd aah het een cadeau over- 1. Namens het ge- cht het college van wethouders met de üek aan het jubile- :rd er een gezellig Tegen Don- om 4 uur is een aelegd. Op de agen- jor de behandeling egroting 1954, goed en begroting van tuur Aardenburg en stuur Eede, herzie- voor schoolbezoek nd dan 4 km. van elling bedrag per onderwijs, benoe- issie tot wering van In de huishoud- een goedgevulde Toneelveren. Aar- oering gegeven van oerenstrijd". rd een verloting ge- van de vereniging. 8 uur: Meisjesslaap- )e luchtslag om Japan. Electro: De terugtocht del 8 uur: Rebelle*1 - Olympia 8 uur: Ha- ng. ixor 8 uur: The Grace Uhambra; De wonder- Vicky. Vlaamse Opera 8 uur; Ned. Schouwburg: Concerto. Electro: Vorstelijke ouwburg: Toneelavond spoester in Wallstre~t Ariënsgebouw: Kath- uur. Alhambra: Ont geluk. LuxorVicky. Oud-burgemeester van Arnemuiden Op 74-jarige leeftijd is op zijn bui tenplaats „Zeeduin" te Oostkapelle overleden mr. H. F. Lantsheer, oud burgemeester van Arnemuiden en tot 1947 voorzitter van de Polder Wal cheren. Mr Henri Frederic Lantsheer, die OD 8 October 1880 te Oostkapelle werd geboren werd nog voor zijn dertigste laar hurgemeester van Arnemuiden. Hii werd daar op 12 Augustus 1910 geinstalleeerd en bleef er tot 30 Aug. 1918 toen hem op eigen verzoek ont slag' werd verleend. Gedurende zijn ambtsperiode kwam o.m. een weg van Arnemuiden naar Kleyerskerke tot stand welke weg bij zijn afscheid de naam' Burgemeester Lantsheerweg ""needs in 191® werd mr. Lantsheer benoemd tot commissaris van de Pol der Walcheren. Twee jaar later volg de ziin benoeming tot voorzitter. Hij is dit gebleven tot het jaar 1947. Mr Lantsheer is voorts jarenlang resident-commissaris van de Onder linge Brandwaarborgmaatschappij v. Zeeland geweest. Vorig jaar trad hij als zodanig af. Geruime tijd bekleedde hij ook het voorzitterschap van de Raad van Beroep voor de Directe Be lastingen in de provincie Zeeland. Verder was hij commissaris der N.V. Zaadliandel en Boomkwekerij Wed. P. de Jongh te Goes. Tenslotte noemen wij van zijn functies nog het plaats vervangend voorzitterschap van het Provinciaal College van Toezicht op het Beheer van de Kerkelijke Goede ren en Fondsen der Ned. Herv. Kerk in Zeeland. De begrafenis is vastgesteld op Vrijdagmiddag om 2 uur op de alge mene begraafplaats te Oostkapelle. (Advertentie) Contributie-verhoging Te Goes kwam bovengenoemd fonds bijeen, onder leiding van de heer Maartense. Voornaamste punt der agenda was verkiezing van verzeker den - vertegenwoordigers en plaats vervangers. Tot vertegenwoordiger werden herkozen de heren Ph. Ha- verhoek te Goes, N. de Regt te Hein- kenszand, F. Menheere te Ovezande, A. Jacobusse te Hoedekenskerke, L. H. Wisse te Kattendijke, J. Hamelink te Kruiningen, P. Lobbezoo te Rilland J. Filius te Kamperland en gekozen werd de heer H. Clement te Goes. Tot plaatsvervangers werden herko zen de heren J. van Paassen te Goes, M. v. d. Guchte te Heinkenszand, A. Rentmeester te Ovezande, Jac. Fier- loos te Hoedekenskerke - 's-Graven- polder. F. Weststrate te Kattendijke, J. Waverijn te Kruiningen, J. van Kleunen te Rilland en G. de Smit te Kamperland - Wissekerke. Geko zen werden de heren C. Hollestelle te Kloetinge, C. Boel te Goes en G. Kre- kelberg te Goes. Blijkens een mededeling van de voorzitter zal in 1955 de contributie verhoogd worden voor de vrijwillig - verzekerden als gevolg van lasten en verminderde bijdragen. In December zal hierover beslist worden. Twee zogenaamde tunneldieven, die in de nacht van 25 op 26 Juli zich onder de grond een weg groeven naar de winkel van een horloger in de Frederik Hendrikstraat te Amsterdam en daar driehonderd horloges stalen ter waarde van meer dan tienduizend gulden, hebben voor de rechtbank te POPENT°oqm «mm Ws „jgg», 3 Jarig knaapje liep de weg op In Zeeuwsch-Vlaanderen hebben zich twee ongevallen voorgedaan, die een dodelijke afloop hadden. In de wijk Zandstraat te Sas van Gent liep de 3-jarige P. Wauters, die door een fröbelonderwijzeres de straat was overgebracht, plotseling en zon der op het verkeer te letten de rijweg op, waar hij door een vrachtauto, waarvan de chauffeur nog alles in het werk stelde om een aanrijding te voorkomen, gegrepen werd. Dokter Puylaert, spoedig ter plaatse, liet het zwaargewonde kind naar het zieken huis te Sluiskil vervoeren, maar bij aankomst bleken de levensgeesten reeds geweken. Het andere ongeluk deed zich voor op de weg van Hulst naar St Niklaas. Toen J. Ferket, woonachtig te Paal bij Kapellebrug de verkeersbaan overstak werd zijn fiets door een pas serende auto gegrepen. In hoogst be denkelijke toestand w hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij aan een schedelbreuk overleden is. Conferentie ran Moskou Uit de toespraken die gisteren op de conferentie van Moskou gehouden zijn, is duidelijk geworden, dat Rus land en zijn satellietstaten van plan zijn een Oost - Europees leger in het leven te roepen als de accoorden van Parijs worden bekrachtigd. Premier Grotewohl van Oost-Duits- land zei: „De acht communistische landen die op de conferentie zijn ver tegenwoordigd, moeten gezamenlijk maatregelen treffen om het werk van hun volkeren en do integriteit van hun staatsgrenzen te verdedigen, el ke aanval af te slaan en de vrede in Europa te verzekeren JAPAN BESLUIT. Schadevergoeding De Japanse regering heeft een be drag van ruim 47.000.000 gulden be stemd voor het betalen van schade vergoeding aan voormalige geallieer de krijgsgevangenen, die in de af gelopen oorlog in het gebied van de Stille Oceaan, meer dan normaal te lijden hebben gehad. Het bedrag werd vastgesteld na zes weken onderhandelen tussen Ja panse autoriteiten en Sir Norman Ro berts, voormalig Brits gezant in To kio, die in rechten optrad voor de dertien staten, onder welke ook Ne derland, die deze schadevergoeding eisten. Het is nog niet bekend' hoeveel Ne derland van het bedrag zal krijgen. Nieutv-G U INE A REACTIES OP NIEUWE RESOLUTIE De Britse afgevaardigde in de po litieke commissie der V. N. heeft zich tegen de nieuwe acht-ianden-resolutie inzake Nieuw-Guinea verzet, omdat zu geen rekening zou hoouden met de wensen van de bevolking en om dat zij eigenlijk een advies tot on derhandelen impliceert. Zonder over- leg tussen de partijen, zei hij, kan moeiluk rapport aan de Assemblee worden uitgebracht. Ook de afgevaardigde van Peru had critiek op de nieuwe resolutie, in te genstelling tot de vertegenwoordiger teren d'e haar kon acceP" Felle brand in Semarang Een felle brand heeft het gouver neurskantoor in Semarang met de ge hele inboedel, in de as gelegd. De schade wordt voorlopig geraamd op 100 millioen rupiahs. Slechts een gedeelte van de archie ven, die opgeslagen waren in het 150 jaar oude gebouw, konden in veilig heid worden gesteld. Vrijwel alle pro vinciale diensten hadden onderdak in het gouverneurskantoor. Er zal min stens een jaar nodig zijn om de ach terstand op administratief gebied in te halen. De mogelijkheid, dat Argentinië nog een oefenwedstrijd tegen een Voor lopig Nederlands Elftal speelt, in de tweede helft van December, is niet uitgesloten te achten. Argentinië heeft Zondag J-l. te Lissabon van Portugal gewonnen. Zondag 5 December speelt de ploeg te Rome tegen Italië en daarna staat er nog een wedstrijd te gen Spanje te Madrid op het program- mai ®innei}k°rt zullen besprekingen met de leiders van de Argentijnse ploeg worden geopend om te trach ten de Zuid-Amerikanen nog een ont moeting in Nederland te laten' spelen alvorens de terugtocht te aanvaarden In Ronde van Nederland 1955 Als de plannen verwezenlijkt wor den, zal Middelburg op 29 April a.s. de startplaats voor de zevende étappe van de Ronde van Nederland (een tijdrit) zijn. Deze étappe zal bestaan uit een tijdrit over 75 km van Middel burg naar Roosendaal. De organisatoren van de Ronde van Nederland hebben zich in verbinding gesteld met het gemeentebestuur van Middelburg, dat in principe zijn me dewerking heeft toegezegd. Enkele particulieren zijn thans bezig om een bedrag van f 1000, dat voor het aan gaan van een contract met de orga nisatie moet worden betaald, bijeen te brengen. De start zal op de Middel burgse Markt plaats vinden. Tot over de stationsbrug volgt dan neutralisa tie en daar zal de eigenlijke tijdrit beginnen. In de Ronde van Nederland B. en W. van Den Helder hebben aan de gemeenteraad voorgesteld een garantie van maximaal f 5000 te ver lenen ten behoeve van de in 1955 te houden Ronde van Nederland. Indien het voorstel wordt aange nomen, zal Den Helder als étappe plaats worden aangewezen. Het ligt in de bedoeling de ingebruikneming van een nieuw stadion gepaard te doen gaan met een sportfeest en dit stadion aan te wijzen als aankomst plaats van de Ronde. Hockey-competitie. De Hulsterse hockeyers hebben zich op eigen bodem niet kunnen revan cheren voor hun 2-0 nederlaag welke zij tegen Tempo te Bergen op Zoom leden. Rapide was gedurende het grootste deel van de wedstrijd wel in de meer derheid (al speelden ze met twee in vallers) maar er werden vele kansen vlak voor doel gemist of zo tam ge slagen, dat de Bergse keeper er best raad mee wist. Na een kwartier open de K. Lockefeer de score voor Rapide door uit een voorzet van links on houdbaar in te slaan, maar uit een vrije slag maakte Tempo gelijk. Na de rust werd de druk, die de Hulste naren uitoefenden nog sterker en slechts af en toe kwam er een Tem po-aanval. R. Picavet kon voor Rapide een tweede doelpunt maken uit een moeilijke situatie voor doel. Maar vele gemakkelijke kansen miste de Rapide- voorhoede weer. Uit een strafcorner kon Tempo nog juist in de laatste minuut de gelijkmaker fabriceren. In de hoofdklasse van de Zeeuwse damcompetitie zag Vlissingen zich in eigen huis met 7-13 geklopt door Aag- tekerke. In de le klasse behaalde Souburg tegen de verwachting in een 14-6 overwinning op St. Laurens, terwijl in de 2e klasse De Schelde won met 13,-7 van Aagtekerke II. „Zeelandia" en „Spes Nostra" hiel den te Ovezande bij C. Verbeek hun koningsschieting. Reeds na de 2e ron de haalde de heer Remyn de hoofd vogel naar beneden en was koning voor „Spes Nostra". Bij „Zeelandia" was het C. West- dijk, die in de achtste ronde de titel behaalde, evenals het vorig jaar. Door de Schuttersvereniging St. Se- bastiaan te Aardenburg werd een grote kalkoenschieting gehouden. Uit diverse plaatsen van West Z. - Vlaanderen en de omliggende Belgi sche gemeenten waren schutters in to taal 51, aanwezig. De hoogvogel ging naar Eede en werd afgeschoten door G. Lampaert. LEO HORN uit Bentveld zal de voet balwedstrijd Schotland - Hongarije op Woensdag 8 December a.s. te Glasgow leiden. Als grensrechters zullen de heren A. Formanoy (IJ- muiden) en J. van Gelder (Den Haag) fungeren. Speciale training voor doelverdedigers Naar wij vernemen, is onder leiding van de nieuwe bondstrainer een cen trale training begonnen van doelver dedigers, welke elke Maandag-avond op het „Haarlem"-terrein wordt ge houden. Voor deze centrale training zijn uit genodigd Bekkerink (Quick, Nijme gen), van der Vliet (ODS), van der Lee (HFC), Vermeer (Xerxes), Pie- ters Graafland (Ajax), en Feyt (Wil lem II). Steiger (PSV) heeft aan de keuze commissie van de KNVB een brief ge schreven, dat hij niet meer voor de centrale training in aanmerking wenst te komen, wegens drukke werkzaam heden. In de hoofdklasse A van de Zeeuw se bridge-competitie luidt de stand thans als volgt: Middelburg I 3-4 (36 matchpunten), Vlissingen I 3-4 (-10 m.p.), Zuid-Beveland I 2-3 '(25 m.p.), Vlissingse Fles I 3-3 (12 m.p.), Vlis singen III 3-2 (-39 m.p.), Vlissingen II 4-2 (-24 m.p.) In de lste klasse is zij: Vlissingen IV 4-5 (18 m.p.), Vlissingen Fles II 3-4 (7 m.p.), Vlissingse Fles 2-3 (32 m.p.), Middelburg II 3-2 (-17 m.p.), Vlissing se Fles IV 2-0 (-40 m.p.). In de hoofdklasse B is de situatie: Hulst I 294 (63 m.p.), Terneuzen III 34 (-9 m.p.), Sas van Gent I 2-2 (7 m.p.), Terneuzen II 1-0 (-10 m.p.), Terneuzen I 2-0 (-51 m.p.) en in de lste klasse B tenslotte: Oostburg 2-4 (16 m.p.), Luctor II 2-3 (27 m.p.), Terneuzen IV 2-2 (28 m.p.), Luctor I 2-1 (-12 m.p.). Sas van Gent II 2-0 (-59 m.p.). Janus v. d. Zande: „Mijn mooiste record is gebroken' „Mijn mooiste record is gebroken". Dit is een klacht die Janus v. d. Zan de, de Halsterse athleet, uit in een artikel in het jongste nummer van zijn clubblad „Olympia". Hij geeft 'n kort relaas van zijn jongste reis naar Kosice, waar hij aan zijn derde Ma rathon race deelnam. Hij verteld hoe de stad prachtig versierd was, en hoe er een speciale kaarsrechte weg van 20 km. lang was aangelegd voor de race. Een weg, die voor iedere athleet een bekoring moet hebben, zeker ook voor Janus v. d. Zande. De eerste 25 km. bleef hij in de voorste gelederen, maar toen werd hij plotseling overvallen door een inzin king. „Zo erg", schrijft hij zelf, „dat ik niets geen fut meer had, zelfs niet om te wandelen". En tóch zegt Janus v. d. Zande: „Ik heb in Kosice meer geleerd dan op Voor liet tournooi om de wereldti tels tafeltennis, dat van 15 tot en met 24 April te Utrecht wordt gehouden hebben reeds 45 landen ingeschreven, o.w. Rusland. Slechts één Duitse ploeg zal in schrijven, bestaande uit speelsters en spelers van Oost- en West Duitsland tezamen, een uitzondering in de in ternationale sportwereld. Zuid Afrika en Uruguay zijn tot nu toe de enige landen, die geen dames naar de wereldkampioenschappen zul len zenden. Drie koplopers wonnen opnieuw De regen is ook in de afdeling Zeeland van de KNVB spelbreker geweest. Niettemin konden er nog 15 wedstrijden doorgang vinden. In de lste klasse A ging Noor mannen op bezoek bij Retranche- ment. De grensbewoners zagen zich kansloos geklopt (0-8), zodat de Westkappelaars ongeslagen aan de kop bleven. Domburg stuurde Groe- de met een 5-2 nederlaag over de Schelde terug en klom hierdoor een plaatsje op de ranglijst. In de lste klasse B had 's Heer Arendskerke kennelijk de handen vol aan het bezoekende Robur. Het werd tenslotte een benauwde 2-1 ze ge voor de thuisclub, die dus onge slagen op de eerste plaats bleef. Hansweertse Boys had weinig moei te met Rapenburg (8-2) en bleef de leiders dus op de voet volgen, maar Robur moest de derde plaats af staan aan Vogelwaarde, dat Krui ningen met lege handen naar huis stuurde (5-0). Graauw zag zich op eigen veld met 2-8 geklopt door Le- wedorpse Boys en bleef dus zonder een enkel puntje lantaarndrager. In de lste klasse C is Renesse nu vrijwel zeker van het kampioen schap. Ditmaal moest Zierikzee 2 met een 5-3 nederlaag naar huis. HOGE SCORES In de 2de klasse A nam Noorman nen 2 de tweede plaats over van Vlissingen 4, door het bezoekende Zeelandia 3 een 4-1 nederlaag te be zorgen. In de 2de klasse B kon het gehele programma worden afgewerkt. Hansweertse Boys 2 haalde bij Hulst 3 de volle buit weg (0-8) en kwam nu op de tweede plaats. Bovendien profiteerde het van het 3-3 gelijke spel tussen de koplopers Axel 3 en Hontenisse 3, Clinge 2 en Ria 2 scoorden samen elf maal. Maar Clin ge 2 juist een keertje meer (6-5). In de 2de klasse C behield Renes se 2 de leiding door een stevige 6-1 overwinning op Zierikzee 3. In de 3de klasse B tenslotte zag Robur 2 geen kans om het leidende 's Heer Arendskerke 2 de voet dwars te zetten (1-7). Koewacht 2 stuurde Steen 3 met een 6-1 neder laag naar huis. mijn vorige Marathons en ik hoop er lering uit te trekken". Hij heeft dat overigens meteen ge daan. want ronduit schrijft hij erbij, dat hij mogelijk teveel van zichzelf gevergd heeft, doch dat het ook een kwestie is van onvoldoende training. Slechts in zeker opzicht is Janus v. d. Zande tevreden over het afgelo pen seizoen. „Ik heb veel mooie din gen beleefd", zegt hij, „mijn records kunnen verbeteren, maar één ding is mij ontnomen. In Kosice verloor ik mijn mooiste record. Voor de eerste maal moest ik opgeven in mijn 6 jaar wedstrijd-lopen. Ik hoop nooit meer zo iets mee te maken. Ik vond het opgeven een verschrikking". En hij zet zijn clubmakkers aan tot wat hij zichzelf oplegt: nog meer trainen en harden om de grootste be proevingen te kunnen weerstaan! (Biljarten) Van persoonlijk kampioenschap 4e klasse Te Ovezande werd in café Doene de finale gespeeld om liet persoonlijk kampioenschap 4e klasse libre van liet distriet Walcheren-Zuid-Beveland De eindstand luidt: 1 L. Doene 14 pnt. 525 car., 2 B. Goonse 12-517, 3 Flipse 8-480, 4 Keim 8-449, 5 J. Doe ne 8-465 6 Koole 4-458, 7 W. Remeijn 2-401, 8 Kandel 0-406. De nummers 2 en 3 promoveren naar de 3e klasse libre. ï)e wedstrij den werden geopend en gesloten door de burgemeester van Ovezande, de heer Andriessen. De districtsvoorzit ter, de heer Verhage, complimenteer de de kampioen met zijn behaald suc ces en dankte de burgemeester voor zijn belangstelling tijdens de wed strijden en voor zijn gesproken woor den. (KNBB Gewest Brabant-Zeeland) In café Hoogardie aan de Gasthuis straat te Tilburg is gedurende het afgelopen weekeinde gespeeld om het gewestelijk kampioenschap 5e klas libre. Pas de allerlaatste partij tussen v. Wanrooy (Kaatsheuvel) en G. Ver- steegh (Weert) besliste over de titel. Onze gewestgenoot won hem glans rijk. De gewestelijke voorzitter, de heer A. Uijtendaal uit Rijen, reikte reikte hem de kampioensmedaille uit en aan mevrouw v. Wanrooy werden bloemen aangeboden. Zie hier de eindstand: 1 C. v. Wanrooy, K'heuvel 13 15 1.84 Hoogste partij gemiddelde: G. Ver- steegh. Weert 3.12: tournooi-gemid- delde 1.46. 2 G. Versteegh, Weert 12 10 1.74 3 J. v. Agtmaal, Breda 8 13 1.53 4 H. v. Melis, Helmond 7 9 1.44 5 J. v. Esch, Tilburg 6 7 1.30 6 H. Witters, 's-Bosch 4 9 1.58 7 L. v. d. Heuvel, Oss, 4 12 1.20 8 J. v. Halen, Middelburg 2 11 1.16 GOES, 30 Nov. Eierenprijzen. Be richt van handelaren. Kippeneieren 13,5, poelje-eieren 10, eendeneieren 8, kalkoen eieren 15, ganzeneieren 15. GOES, 30 Nov. Exportveiling. Appe len: Cox Orange pippin AA 64-69, A 56- 58, B 45-52, C 27-34, 1 27-61, 2 9-12. Ster- appel 1 20.25-27, 2 3.00-3.10. Goudreinette AA 30.15-31, A 26.70, B 17.70, BC 15.80, C 14-14.60, 1 gr. 24.70-25, 1 16.20-16.90, 2 9. Jonathan A 29-34, B 27.50-27.80. C 23, 1 18.40-25. Golden Delicious A 49-58, B 50, C 42, 1 gr. 59, 1 38-53, 2 9.10. Zure Belle fleur 1 gr. 19-21. Peren: Comtesse A 31, BC 18, 1 gr. 28-28.50, 1 17.10-18, 2 5.005.50. St Remy 1 gr. 17 40, 1 18.30, 2 13. Ponds peer 1 gr. 13, 1 13, 2 11. Gieser Wildeman 1 gr. 36-39, 1 25-28, 2 12.30. Br. A. Lucas 1 gr. 46, 1 33-36, 2 12. Verpakt fruit: Goudreinette 1 29-38, Jonathan 1 22-27, Ellisons Orange 1 31-39, Laxton sup. 1 37-47, Golden Delicious AAA 68, AA 65, A 60, 1 59-63. Doyenne du Cornice 1 78- 105. Gewone veiling. Appelen: Cox Orange pippin K 32-43, F 11-28, Jonathan K 8- 14, F 4-6, Golden Delicious K 16-34, F 8-53, Sterappel K 9-13, F 3. Bellefleur K 8-9, Lamb. Calville K 18, F 4-6. Goud reinette K 13.90-14, F 8.40-9.10, kroet 3.80. Div. appelen kroet 3.30. Peren: Comtesse K 14-21, F 4-9, Br. A. Lucas K 21, F 16- 21, D. du Cornice K 70-85, F 48-55. St. Remy K 12-14, F 9-10, Pondspeer K 8-11, F 4-9, Gieser Wildeman K 21-27, F 11-13. Kleipeer K 8-10, F 3-5. ROTTERDAM, 30 Nov. Aanvoer in totaal 4283 (6457), vette koeien en ossen 660, gebruiksvee 1093 (649), vette kalve ren 85, graskalveren 239 (175), nuchtere kalveren 999, varkens 142, biggen 425, paarden 142, veulens 12, schapen of lam meren 44, bokken of geiten 45, Vette koeien le kw. 2.56-2.7Ö, 2e kw. 2.36-2.50, 3e kw. 2.00-2.10. Vette kalveren 2.85-2.95, 2.55-2.75, 2.25-2.45. Graskalveren 280, 200, 140. Nuchtere kalveren 55, 50, 45. Varkens (lev. gew.) 50, 43, 38. Slacht- paarden 1.90, 1.85, 1.75. Schapen 130, 120, 100. Lammeren 110, 105, 95. Kalfkoeien 1025, 900, 800. Melkkoeien 1025, 900, 800. Vare koeien 650, 600, 475. Vaarzen 675, 600. 475. Pinken 425, 325, 280. Vette koeien aanvoer als vorige week, handel traag, prijzen vooral niet hoger dan gisteren, enige prima's boven not. Vette kalveren aanvoer gewoon, handel vlot, goed prijsh. Graskalveren aanvoer kleiner, handel traag, prijzen onveran derd. Nuchtere kalveren aanvoer iets meer, handel stug, minder in prijs. Big gen aanvoer als vorige week, handel ta melijk, prijzen stabiel. Slachtpaarden aanvoer even korter, handel lui, terug lopende prijzen. Schapen aanvoer iets minder, handel kalm, prijzen ongewij zigd. Lammeren aanvoer minder, handel kalm, prijzen ongewijzigd. Kalfkoeien aanvoer even minder, handel kalm, prij zen ongewijzigd. Melkkoeien aanvoer even minder, handel kalm, prijzen onge wijzigd. Vare koeien aanvoer matig, han del flauw, prijzen iets minder. Vaarzen aanvoer gewoon, handel stil, prijzen on veranderd. Pinken aanvoer gewoon, han del stil, prijzen onveranderd. Bokken of geiten aanvoer kleiner, handel kalm, prijzen als vorige week. WATERSTANDEN Mannheim 224 0.05), Kaub 175 (+0.11), Trier 320 101). Koblenz 208 (+0.13) Keulen 170 (+0.13), Ruhrort 361 (+0.091, Lobith 960 (+0.05), Nijmegen 749 (+0.06), Arnhem 76R (+0.05), Eefde 323 (+0.13), Deventer 229 (+0.10), Namen la Plante 212 0.04), Borgharen 4121 (+0.06), Bel- feld 1266 100), Grave 537 (+0.48). DONDERDAG 2 DECEMBER a.s. OM 8 UUR „HET MIRAKEL VAN MILAAN" Een bfnmm,+R''rMtTICA en FRANCISCO GOLISANO bracht met een kostelijk^331' °P gevoeli§e wiJze ge- Een meesterwerk van VITTORO^E Leclen f 1.10 niet-leden f 1.50. 89-o 150 cc. J.L.O. met accu-verlichting; 400 kgr. laadvermogen. Door omstandigheden tegen speciale prijs. ?-e,S„grWenst op gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Brieven onder no. 63093-o gur- Dagblad De Stem, Goes' 1 JONGENSFIETS 8 jaar - 27.50 1 MEISJESFIETS 9 jaar 27.50 1 JONGENSFIETS 8 jaar - 65.00 MOFFELEN, VERCHROMEN, ook auto-bumpers. Jansen rijwielhandel Oostburg Voor direct gevraagd een nette i voor Dinsdag, Donderdag-, Vrijdag nm. van half twee :ot half zes, voor het schoonhouden van kantoor en enkele andere werk zaamheden, aan de Ter- heijdenseweg. Br. no. 63965 Voor ST. NICOLAAS Sigarenmagazijn Liniestraat 112 Breda GEVRAAGD voor lichte kantoorwerkzaamheden. Spoedige indiensttreding gewenst. STEENSCHEDIJK 7 HULST. rjl u nieuwe bladzijde Né? Met Tweka's uitgebreide collectie japonnen. De verrassing van het seizoen. Gedistingeerde modellen - alle van zuiver wol in een reeks van moderne tinten. Tweka-kwaliteit: dus bijzonder verzorgd Tweka-prijzen? dus bijzonder aantrekkelijk f*10"3®' Eugenie 40 tfm, 44 f 32,50 mooie dessins 1.25 - 1.05 0.39 13.75, zwaar leder, prima voering 12.50. grijs, bruin, blauw 3.60 modeiTie dessins 6.95 - 5.95 5.45 10.95, sterke kwaliteit 9.95 - 8.50 met 2 boorden 14.95 8.90 3.95 speciale aanbieding 1.95 3.95 ijzersterk 4.35 de laatste dessins 3.95 DAGELIJKS IN MEER DAN 50.000 GEZINNEN Dagblad De Stem. Goes' I 1 1 V V V V UIIERY, Keizerstraat 3 te Goes, zal t.o.v. deurw. G. Reijboer, op a.s. Zaterdag 4 December 1954, n.m. 1.30 uur aan de haven te GOES, bij de Gasfabriek k contant, plm. 1500 spoorbiels en wis selhouten tot 6 m. lang, partij halve biels, partij zware bal ken tot 8 m. lang. uitneem- bare loods 4x5 en dit 5x8 m. Alles wordt voetstoots ve;- kocht. 94_0 Op 'OP o

de Stem | 1954 | | pagina 3