Overleg gewenst - maar nü niet Westelijk antwoord op Sovjet-nota's „CARPO voor Britse kust vergaan Conferentie van Rusland en satellietstaten begonnen Hessen en Beieren bevestigden vertrouwen in Adenauer Donderdag onthullingen Vier sprekers beschuldigen Nederland NANNIE DOSS vermoordde haar vijf echtgenoten De ramp met de „Triton'! Uitgebreid onderzoek op last van de Ierse regering r DAGBLAD VOOR ZEELAND Geleidelijk aan... Veelzeggende verkiezingsuitslag Garantie voor Parijse accoorden VEEL WIND DRIE AUTOBANDIETEN GEARRÉSTEERD Opzienbarende arrestatie in de V.S. OOK VIER ANDERE FAMILIELEDEN STIERVEN ONDER VERDACHTE OMSTANDIGHEDEN Bao Dai be&luit: Stafchef Vietnamese leger ontslagen Nieuwe behandeling van de zaak gevraagd Stafke toerde in „gelee!^^ auto naar Roosendaal Kostbaar vliegtuigmodel Jongens niet te vroeg liet bedrijf in Onderwijs voor meisjes vraagt herzieningen Angstig vermoeden werd zekerheid Kapitein van Liberiaanse koopvaarder weigerde hulp te verlenen Woedende bemanning protesteert Vetgehalte melk moet naar 3 procent Geschenken voor Churchill 94e JA AARGANG No. 21694 Ultgav* N V. Uitgeven My Neerlaacua. Verschijnt elke werkdag Bureaux: Breda, Kasteel plein 11. lel.: Redactie en Ad ministratie 1351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J H. A Bruna Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr Ur A J J M Mes, Mr. H. M L. de Rechter L J v t Westende, R V. M_ Vercauteren Abonnementsprijs dij vooruitbetaling 1 5.85 per kwartaal, per post t 8.55, per week (uitsluitend by met-post- bestell.) t 0.45 Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct Fostrek no. 278841 Vow tod, Kouftifltn m Vaiorfentf oblaD DINSDAG 30 NOVEMBER 1954 Advertentieprijs voor de gehele oplage I 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 1 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselyke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen 1 0.30 per m/m) By contract aan- zieniyke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden. GOES, Westsinge] 98, Telefoon 2238 Bureau voor Zeeuwsch- Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bybureaux: Terneuzen, Noordstraat 58, Tel 2601 UüSTfiURG, Nieuw straat 41, TeL no. 35^ yieuw-Guinea in de V. N. O Gisteren is in de politieke commis sie van de V. N. het debat hervat over de voorgestelde ontwerp-resolutie van Indonesië ten aanzien van de kwestie Niemv-Guineaè De gedelegeerden van Zuid-Slavië, Bolivia, Argentinië en Egypte beloofden de resolutie te zul len steunen. De afgevaardigde van Brazilië meen de, dat Nederland zich zou moeten verplichten tot het verstrekken van inlichtingen aan de V. N. over de vor deringen van de bevolking van Nw.- Guinea in politiek opzicht. Als Neder land deze toezegging wilde doen, zou dit van grote invloed zijn op de hou ding van Brazilië bij de stemming over de resolutie. Intussen wordt er in Indonesië steeds meer agitatie gevoerd tegen Ne derland. In Makassar kwam het tot een dreigende demonstratie van 15000 mensen. "U'NKELE UREN voordat in Moskou de „Europese beveiligings- conferentie" van acht communistische landen begon, wer den Maandag in de Russische hoofdstad de antwoordnota's over handigd van Am. Engeland en Frankrijk op de Sovjet-nota's van 23 October en 13 November waarin de Westelijke landen tot het bijwonen van deze conferentie werden uitgenodigd. De invitatie werd van de hand gewezen. Een conferentie over de Europese veiligheid, aldus heet het in de antwoordnota's, zou momenteel geen enkel nut hebben, omdat de voorwaarden voor het welsla gen ervan niet aanwezig zijn. Terwijl in Moskou De Grote Drie hun antwoord te bestemder plaatse afleverden, hebben ook ne gen andere landen, onder wie Nederland, hun antwoord-nota's op het Russische voorstel ingediend- Zij hielden alle een afwij zing in van de uitnodiging. In de antwoordnota's van de Grote Drie worden, tot het bereiken van uit eindelijke overeenstemming tussen Oost en West de volgende voorstellen gedaan: De parlementsverkiezingen in de West-Duitse staten Beieren en Hessen hebben duidelijk aangetoond dat Ade nauers buitenlandse politiek van de laatste maanden veel minder weer stand van het Duitse volk ontmoet, dan de oppositie heeft getracht ie doen geloven. GIUSEPPE PELLA, die wijlen de Gasperi opvolgde als premier van Ita lië is nu ook als diens opvolger geko zen voor het voorzitterschap van het K.S.G.-parlement. EEN DEENS vrachtschip is niet ver van Amoy door een oorlogsschip van de Chinese Nationalisten beschoten. Het werd echter niet geraakt. DE AMERIKAANSE Minister van Landsverdediging Wilson wil voor het volgende begrotingsjaar de uitgaven voor militaire doeleinden met vijf milliard verhoogd zien. DE 8000 ARBEIDERS van de repara- tiewerven te Londen, die tien weken geleden in staking gingen, hebben Maandag eindelijk het werk hervat. GIUSEPPE Sotgiu, de communistische advocaat te Rome, die de hoofdfiguur is in een kortelings aan het licht ge komen zedenschandaal van opzienba rende omvang, is Maandag voor de rechter verschenen. ALLE LANDEN moeten een grotere plaats gaan ruimen aan de interna tionale wetgeving bij hun onderlinge betrekkingen, aldus Mr. E. van Klef- fens in een rede te Princetown. het dagelijks bestuur van de katholieke Volkspartij heeft aan het oestuur van de C.V.P. in België tele- f. i Jfc^ baar warme sympathie be tuigd met de strijd voor de vrijheid van het onderwijs en het van harte succes toegewenst. SOMITE Vluchtelingenhulp 1954 5 i?e gelopen dagen niet minder aan 141.000 gulden ontvangen. Hier- i opbrengst van de actie tot 1.856.000 gulden gestegen. DE RAAD der Arabische Liga Maandag te Cairo bijeengekomen om £G spaken over de betrekkingen met het Westen. IN DE 25ste Staatsloterij, 4e klas- lï'nnn ^®kking» is de prijs van 9881 gevallen op lot no. HONDERDEN MENSEN hebben Zon dagnacht hun huizen aan de Italiaan e Riviera moeten verlaten, omdat overstromingen dreigden als gevolg van de hevige regenval. NEDERLANDSE parlementsleden Balisse en E. M. J. A. Sassen doer de Italiaanse regering be- van li t?.t Commandeur in de Orde "Verdiensten in verband met hun werk vonr de K.S.G. Weersverwachting, geldig tot vanavond: Overwegend zivaar bewolkt, met t nu en dan regen. Krachtige tot 2ar.de w'ind. -aanvankelijk tussen In Hessen verloren de socialisten de absolute meerderheid. Zij kwamen als de sterkste partij uit de bus, maar de regeringspartijen (C.D.U. en Vrije De mocraten) behaalden tesamen meer zetels dan de socialisten. In Beieren blijkt de partij van Adenauer, ten op zichte van de situatie in 1950 toen eveneens landelijke verkiezingen plaats vonden haar positie aan merkelijk te hebben versterkt. De uitslag van de stemming in deze beide staten is daarom zo belangrijk omdat hij de meerderheid in de Bondsraad voor de Parijse accoorden nu vrijwel verzekerd heeft. Niet min der dan negen millioen kiezers heb ben hun stem uitgebracht. In Bonn wordt gezegd, dat de uit slag van de verkiezingen een terug keer hebben gebracht tot de partij verhoudingen zoals die bestonden voor de overweldigende persoonlijke overweldigende persoonlijke overwin- overwinning van Adenauer, vorig jaar. Er wordt echter onmiddellijk aan toege voegd, dat de Christen-Democraten 'n deel. van hun winst hebben kunnen consolideren. Dit laatste zou zeker niet het geval geweest zijn als Adenauer door zijn jongste politieke daden het Duitse volk ernstig had teleurgesteld. Zij lagen in auto te slapen De Westduitse politie heeft Zondag avond by Giessen drie jongemannen aangehouden, die, met een revolver in de hand, in eer gestolen auto lagen te slapen. De wagen stond tussen de bomen langs de weg geparkeerd. De jongemannen waren er met de auto vandoor gegaan, na de bestuur der gedwongen te hebben uit te stap pen. Zij waren echter door motorpech niet ver gekomen. 1. Het bereiken van overeenstem ming over het Oostenrijkse vredesver drag. 2. Toelichting van het Sovjet standpunt ten aanzien van het hou den van. vrije verkiezingen in Duits land als eerste stap naar een hereni ging van het land. 3. Een uitwisseling van gedachten langs de diplomatieke wegen over alle andere kwesties van gemeenschappe lijk belang, die ter sprake gebracht zouden kunnen worden op een vier- mogendhedenconferentie, voorname lijk kwesties betreffende de Europese veiligheid. 4. Het bijeenroepen van een con ferentie van de „Grote Vier" nadat het duidelijk is geworden, dat er goe de kansen op welslagen van een der gelijke conferentie zijn en na de rati ficatie van de overeenkomsten van Parys. 5. Het bijeenroepen van een grote conferentie van de Europese landen en de andere belanghebbende landen ter behandeling van de andere aspec ten van de Europese veiligheid, als de omstandigheden voor een dergelijke conferentie gunstig zijn. In de nota's wordt gezegd, dat de regeringen zich op de hoogte wensen te stellen van concrete Russische voor stellen betreffende het tijdstip en de aard van vrije verkiezingen in geheel Duitsland. Men meent, dat wat de on dertekening van een Oostenrijks Staatsverdrag betreft, er geen hinder palen meer zijn. In het antwoord wordt nogmaals gezegd, dat het bondgenootschap van de Westelijke landen veel meer is dan een militair bondgenootschap. Het maakt een einde aan oude wedijver en dient de zaak van de vrede. „JAMMER", ZEI MOLOTOF. De conferentie van communistische landen over veiligheid in Europa is Maandagmiddag om 3 uur plaatselijke tijd te Moskou begonnen. Aan de con ferentie wordt deelgenomen door de Sovjet-Unie, Tsjecho-Slowakije, Alba nië, Bulgarije, Hongarije. Roemenië, Polen en Oost-Duitsland terwijl com munistisch China door een waarnemer wordt vertegenwoordigd. De bijeenkomst werd geopend door minister Molotof, die het zeide te be treuren, dat „niet alle uitgenodigde landen aanwezig waren." Naar de mening van de Russische minister konden de vredelievende lan den zich niet beperken tot de tot dus ver getroffen maatregelen ter waar borging van de vrede en hun veilig heid. Bijgevolg was de Russische de legatie van oordeel, dat „een confe rentie van Europese landen, die ten doel heeft de vrede te garanderen, plaats moet vinden met de vertegen woordigers der staten, die de Sovjet uitnodiging hebben aanvaard". Te Tulsa, in de Amerikaanse staat Oklahoma is de 49-jarige mevrouw Nannie Doss gearresteerd. Zij is vijf maal gehuwd geweest en wordt ervan beschuldigd alle vijf echtgenoten door middel van vergif om het leven te hebben gebracht. De vrouw heeft bekend, vier van de vijf moorden te hebben gepleegd. De laatste, die op haar echtgenoot Doss, zal haar ten laste worden ge legd. De vergiftigde echtgenoten bezaten allen levensverzekeringspolissen. Na hun overlijden zijn de verzekerings gelden aan mevrouw Doss uitbetaald. Men is er achter gekomen, dat de vrouw haar tweede echtgenoot heeft vergiftigd door rattenkruid in de whiskey te doen. Een mannelijke be zoeker, die de whiskey consumeerde, overleed eveneens. Negen personen, die in nauwe be trekking stonden met mevrouw Doss, namelijk haar moeder, twee zusters, een kleinzoontje van twee jaar en de genoemde vijf echtgenoten, zijn allen onder verdachte omstandigheden over leden. De politie kreeg argwaan bij 't overlijden van het kleinzoontje. Bij het onderzoek dat toen werd ingesteld bekende mevrouw Doss vier van haar vijf echtgenoten te hebben vermoord. „Enkelen van hen werkten op mijn zenuwen", zei ze. Bao Dal, het staatshoofd van Viet nam, heeft Maandag in zijn luxueus verblijf aan de Rivièra een decreet ondertekend, waarbij generaal Ngu- jen Van Hinh wordt ontheven van zijn functie als stafchef van het Viet namese leger. Hiermee beeft hij de zijde gekozen van de premier, Ngo Dinh Diem, in diens conflict met de legerleiding. Generaal Van Hinh betichtte de premier ervan, dat hij geen doeltref fend alternatief stelde tegenover het communisme in Zuid-Vietnam. De generaal was kortelings Frankrijk gearriveerd om Bao Dai verslag uit te brengen. GASTON DOMINICI: De ter dood veroordeelde Gaston Dominici heeft Maandag in de doden cel te Digne zijn handtekening gezet onder een stuk, waarin om een nieu we behandeling van de zaak-Drum mond wordt verzocht. Het Franse recht kent niet de mo gelijkheid van beroep tegen een dood vonnis, maar de 77-jarige Gaston ver zocht bij het hooggerechtshof om een nieuwe behandeling op grond van technische onregelmatigheden tijdens de terechtzitting van elf dagen die Zondag werd gesloten. De oude boer zei Maandag, dat hij voor Dnderdag onthullingen van groot belang zal doen „omdat nu de tijd is gekomen om de waarheid te vertellen". Een van de advocaten van Gaston Dominici, Charles Alfred, zei dat de terdoodveroordeelde hem te verstaan had gegeven harde en onweerlegbare feiten ter tafel te kunnen brengen. Hij wil tot het laatste ogenblik blijven zwijgen in de hoop, dat iemand zal gaan praten. Ontvlucht uit observatiehuis (Van onze speciale verslaggever) De 13-jarige Stafke van z. uit Roo sendaal is Maandag rond de middag weer naar zijn geboorteplaats geko men. Per auto kwam h(j. zelf achter het stuur, weer terug naar Brabant stopte in de huurt van de ouderlijke woning. Later op de dag wilde hij weer ver trekken zonder thuis te zijn geweest, doch toen er even met hem werd ge praat gaf hij de contactsleutel van de auto af en ging aan het zwerven. In de avonduren werd hjj door de po litie te Roosendaal zwervend aange troffen en op het politiebureau inge- gesloten. Met twee andere jongens, die te Amerongen in observatie waren is Stafke er Zaterdagmorgen tussenuit gegaan. Het drietal is eerst gaan zwer ven en vermoedelijk is Stafke rich ting Amsterdam gelift. Er was althans gisteravond nog niets bekend over het lenen van een auto om naar de hoofd stad te rijden. Maandagmorgen trof Stafke op zijn speurtocht door Amsterdam weer 'n aardig wagentje, dat startklaar stond en de oude lust om een ritje te gaan maken was er meteen. Reed hij vroeger steeds naar het Noorden, nu ging het Zuidwaarts en wel naar zijn geboortegrond Roosen daal. In de buurt van de ouderlijke woning, de Dr. Heypstraat werd het Opeltje geparkeerd. Een juffrouw zag een jongmens uit stappen en meende, dat het Stafke was. Zij sprak er over met een brand- stoffenhandelaar in de straat, doch die was in de heilige veronderstelling, dat Stafke ver weg zat. Toch werd de wagen in het oog gehouden en warem pel enkele uren later kwam Stafke aangewandeld en maakte aanstalten om in te stappen en weg te rijden. De kolenhandelaar werkte op het gevoel van de jongeman door te zeg gen, dat hij door zijn gedragingen zijn ouders verdriet deed en Stafke gaf prompt de contactsleutel af. Hij kreeg nog de raad naar zijn ouders te gaan doch hieraan gaf hij geen gevolg. Maandag: is in „The King's Inns", de oude zetel van de Ierse juridische ge meenschap te Dublin, het onderzoek begonnen met betrekking: tot de ramp van de Super - Constellation „Triton" van de K.L.M. op 5 September j.l. Zo als men weet, stortte het vliegtuig: kort na het opstijgen neer op een modderbank in de rivier de Shannon. Van de 56 inzittenden kwamen er 28 om het leven. Het onderzoek gaat uit van de Ierse regering en de zitting wordt gepresi deerd door Thomas Teevan, president van het Hooggerechtshof in de Ierse hoofdstad. Vier bekende luchtvaart deskundigen zullen weken lang ge- Mgr Op de Coul: Mgr. Mr. F. Op de Coul, directeur van het Katholiek Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding, heeft Maandagmiddag in Den Haag, tijdens de jaarvergadering van het Katholiek Nijverheidsonderwijs, gepleit voor het verschuiven van de leeftijdsgrens, die voor opneming van jongens in het be drijfsleven is gesteld. Niet voor hun zestiende jaar zei hij, zouden zij van school mogen gaan. Mgr. Op de Coul was er zich van bewust, dat het probleem van aanvul lend onderwijs voor jongens tussen 13 en 16 jaar in dat geval zou moeten worden opgelost. Hij sprak ook over de noodzakelijk heid van vernieuwingen bij het on derwijs voor meisjes. Meisjes die naar U.L.O. of V.H.M.O. gaan. blijven mo menteel van huishoudelijk onderricht verstoken. Het huishoudonderwijs zou over alle schooltypen moeten worden gespreid, zei hij, terwijl het nijver heidsonderwijs in strikte zin gereser veerd moet blijven voor meisjes die in deze richting wensen verder te gaan. I aan aiinciIJK lUhhrll f f £uid en Zuidoost, later ruimend t t naar Zuid tot Z.-\Vest. Weinig ver- t andering in temperatuur. J Vandaag: Zon onder 16.34 uur. J i Morgen: Zon op 8.24 uur. Man op t t 12.18 uur. jyjEN MOET AANNEMEN, dat het schip, dat Zaterdagavond voor de kust van Cornwall is gezonken, de Nederlandse vrachtvaarder „Carpo" van de rederij Hudig en Veder te Rotterdam is geweest. Het schip, dat een bemanning had van 11 koppen, was op weg van Swansea (aan de Engelse Westkust) naar Amsterdam, waar het Maandagavond had moeten aankomen. Men heeft echter nog niets van de „Carpo" ge zien of gehoord. Zaterdagavond had het Liberiaanse schip „Casino" ge meld, dat het onder de kust van Cornwall een boot had zien zinken. Niet ver van de aangeduide plaats heeft men de lijken van twee man nen gevonden en een daarvan is herkend als dat van de 27-jarige ma troos A. van Drongelen van de „Carpo". Ook de schoorsteenkleuren van het gezonken schip komen met die van de „Carpo" overeen. Het Liberiaanse schip „Casino" is intussen in Vlaardingen aangekomen. Daar is evenwel een conflict uitgebro ken onder de Duitse bemanning van dit schip, dat 35 koppen telt. Het grootste deel van de bemanning schijnt zijn vertrouwen in de gezagvoerder, eveneens een Duitser, verloren te heb ben. Het gaat hier om het feit. dat de kapitein geen hulp heeft willen verle nen aan de kustvaarder die Vrijdag avond aan de Engelse Westkust in zinkende toestand verkeerde. Een Ronald Marton. enige overlevende van het lichtschip ..South Goodwin' tweetal leden van de bemanning van de „Casino" heeft verklaard, dat het schip Vrijdagnacht ongeveer zeventien mijl van kaap Lizzard. een schip van ongeveer duizend ton passeerde, dat in zinkende toestand was en SOS- seinen uitzond. Twee der opvarenden waren reeds in een der reddingssloe pen gegaan. Zonder daartoe order te hebben ontvangen draaiden beman ningsleden van de „Casino" bij, zodat het andere schip tot vijftig a zestig meter genaderd werd. GEEN HULP De kapitein noch een der officieren die zich met hem op de brug bevon den, gaven echter order om bij te draaien of hulp te verlenen. Uit eigen beweging maakte de be manning toen lijnen gereed en richtte een schijnwerper in zee. Terwijl op het zinkende seliip mensen naar het ach- terdek liepen en in zee sprongen. klautert langs een uitgeworpen ka- i "frd epn 'Ün uitgegooid, doch er werd bel aan boord ran de helicopter doorgevaren en de afstand tussen bei- topIUo nr iv. u j schepen werd steeds groter. slaagde hem aan de Volgens de zegslieden was er voor zee te ontrukken. I de ..Casino" zelf geen gevaar. Het per soneel van de machinekamer had maatregelen genomen om olie op de golven te werpen wanneer de zee te ruw mocht worden. Meer dan 20 ledén van de befnan ning hebben zich zo aan de gang van zaken geërgerd, dat zij bij binnen komst in de Nieuwe Waterweg hun dienstverband hebben opgezegd. Zij zullen een klacht indienen bij de Liberiaanse consul in Rotterdam. Onze verslaggever heeft zich niet in verbinding kunnen stellen met kapi tein of officieren van de „Casino". Het verblijf op het schip werd hem ont zegd. GERED.. Ook enkele andere schepen zijn nog een prooi van de storm geworden. Een Zweedse vrachtboot redde zeven men sen van het Finse schip „Saukka", dat onder de Noorse kust in gevaar ver keerde. Onmiddellijk daarna verdween de „Saukka" in de golven. Het Nederlandse schip „Falco" red de de 12 opvarenden van een Spaan se treiler, die zich ten Westen van Ouessant in moeilijkheden bevond. Foto boven: Links de tweede piloot van het verongelukte toestel, cap tain E. Parfit en rechts de gezag voerder van de „Triton", A. Viruly, achter een model van de „Super- connie" dat voor het onderzoek zal worden gebruikt. Foto onder: De KLM-delegatie in Dublin: v.l.n.r. de heer N. Kelso, secretaris „general operations" van de KLM; captain Parfit, gezagvoer der Viruly, F. Peetoom, gezagvoer der van de KLM en mr M. J. Ne- derlof, juridische dienst KLM. tuigenverklaringen moeten aanhoren en tenslotte een uitspraak moeten doen over de oorzaken van de ramp. Ook wil men uitzoeken hoe het komt, dat eerst anderhalf uur na de ramp hulp verleend werd door personeel van de luchthaven Shannon. De openingszitting werd ook bijge- wopnd door commodore Viruly. ge zagvoerder van de „Triton", tijdens de noodlottige reis en de eerste piloot E. Parfitt. Zij poseerden Maandagmiddag voor een model van de Super - Con stellation, dat 10.000 gulden heeft ge kost en in de rechtszaal is opgesteld. De heer Sean MacBride, voormalig Iers minister van Buitenlandse Zaken die namens de regering sprak, gaf een uitvoerig exposé van het gebeu ren op 5 September en stelde voor het onderzoek in drie fasen te doen ver lopen: de eerste voor het uitzoeken van de oorzaak van het ongeluk, de tweede voor het opsporen van de oor zaak vmn de aanwezigheid van ben zinedampen in de cabine en de derde voor een onderzoek naar het feit, dat het ongeluk niet werd opgemerkt. Voor wat dit laatste betreft, heeft de heer MacBride gisteren al een verras sende onthulling gedaan. Een bediende van de radarpost op Shannon, meldde op een gegeven moment, dat hij het toestel op zijn scherm had. Op dit mo ment was het vliegtuig al verongelukt. De man van de verkeerstoren meende, dat alleen de radio, die ook tevoren defect was geweest, weer onklaar zou zijn geraakt en liet (in gedachten) de „Triton" zijn reis voortzetten. Stichting van de Landbouw: De Stichting van de Landbouw is *t nog altijd oneens met de opvatting van de Minister omtrent de vaststel ling van het vetgehalte van de con- sumptiemelk. Mede namens de Ko ninklijke Nederlandse Zuivelbond en de Coöperatieve Melkcentrale heeft zij een brief gezonden aan de leden der Tweede Kamer, waarin zij adviseert het vetgehalte over de gehele lyn tot drie procent te verhogen. Zoals bekend heeft de regering het voornemen bekend gemaakt de ver koop van melk met 2 1/2 procent vet en met 3 1/2 procent toe te staan. De ze maatregel acht de Stichting voor de Landbouw echter ongewenst, Zij vreest o.a. dat hierdoor de prijs, voor al van de melk met 3 1/2 procent vet, onevenredig hoog zal stijgen. Standaardisatie op 3 procent, aldus het schrijven, levert het voordeel op van een beduidende vermindering van het boteroverschot in de maanden met een hoge melkproductie. De verhoging van het vetgehalte kan thans op bezwaren stuiten ten aanzien van de loon- en prijspolitiek, doch de stichting dringt er wel op aan dat deze verhoging in de loop van het jaar 1955 zal worden ingevoerd. Tenslotte spreekt de Stichting zich uit tegen de rechtstreekse verkoop van volle melk door de producent aan de consument. Het huis van Churchill Downingstreet 10 is bijna te klein om alle geschenken te kunnen bevatten, die de premier de laatste dagen krijgt thuis bezorgd. Er zijn kisten wijn bij en tienduizenden sigaren, maar zorgzame huismoeders sturen „good old Winnie" die van daag 80 jaar wordt, ook pull overs en andere warme kleding stukken. Bovendien is er al voor meer dan een millioen gulden aan geld binnengekomen, dat de jarige naar eigen goeddunken kan besteden. Verschillende staatshoofden hebben de premier, die vandaag een drukke dag krijgt, al geluk gewenst. Tijdens de receptie vanmiddag zal oppositieleider Attlee zijn oude rivaal diens portret in olieverf overhandigen.

de Stem | 1954 | | pagina 1