Doodstraf voor Gaston Dominici Jury sprak het „schuldig uit Twijfelachtige les van een staking Kremlin dingt opnieuw naar de gunst van Yoego-Slavië Roocl-China verwerpt protest der V. S. Olietanker van 20.000 ton brak in twee stukken T7an chaos tot.... chaos GEEN ANIMO PAGBLAD VOOR ZEELAND Veroordeelde zwaaide vrolijk met zijn wandelstok Drie verdachten gearresteerd Het is de schuld van Clovis...." P.T.T. looft 1000 gulden uit Vandaag begint conferentie van Moskou Invitatie voor De Gaulle Pakket van de Koningin Loongrens verplichte verzekering toenemende wind H. Vader heeft iveer hik-aanvallen Orkaan maakte tien slachtoffers Nederlands schip gezonken Werknemers in Australië zijn bevreesd van eigen maclit r N 94e JAAARGANG No. 21693 (Jltgava N. V. Uitgevers Ml). Neeriandia. Verschijnt elite werkdag Bureaux: Breaa, Kasteelplein 11. Tel.: Redactie en Ad ministratie 3351, Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J H. A Bruna Redactieraad; C. J. v. Hootegem, Mr Ur A J J M Mes. Mr. H. M. L. de Rechter, L. J v. 't Westende, F. V. M. Vercauteren. AOonnemenisprijs oij vooruitbetaling t 5.85 per kwartaal, per post 1 8.55, per week (uitsluitend bij met-pust- bestell.) t 0.45 Incasso wordt berekend. Losse hummers 13 ct Postrek no. 278841 Voor Cod, Konftitftn tn Vaderland MAANDAG 29 NOVEMBER 1954 Advertentieprijs vooi de gehele oplage t U.3U per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tariet en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor"dTz^uwse Eilanden: GULS. Westsingel 98, Telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Dubbele Poort 7. Telefoon 102 - (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 50, Tel 2601 - OUSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Gaston Dominici, de oude Franse boer, die voor de rechtbank te Digne terecht stond wegens moord op de drie leden van het Britse gezin Drummond, is Zaterdag ter dood veroordeeld. De uit zeven leden bestaande jury sprak het schuldig uit, nadat zij zich twee uur en een kwartier had teruggetrokken- De 77-jarige Do minici toonde bij het horen van de uitspraak De inbraak te Oud-Gastel Vijf November jl. is een brutale in braak gepleegd bij de juwelier De Klerk te Oud-Gastel. Letterlijk alles werd toen weggehaald, bij elkaar was het voor een waarde van ongeveer f 25.000 die toen werd gestolen. De rijkspolitie, die aanstonds een nauw- gètet onderzoek instelde, is er thans In mogen slagen de hand op de ver moedelijke daders te leggen, terwijl rij tevens de heler kon arresteren. Zekere V. werd gearresteerd in Den Bosch, terwijl zekere G. door de rijks wacht in België werd aangehouden. Het betreft hier mensen, die 'n zwer vend leven leiden en in woonwagens huizen. De in Den Bosch gearres teerde V. bekende en noemde tij dens het verhoor de naam van de he ler, zekere D. uit Roosendaal, die ech ter hardnekkig ontkent iets met de zaak te maken te hebben. Een deel van de buit, welke G. als zijn aan deel indertijd in de wacht heeft ge sleept, werd echter bij deze heler aan getroffen. Desondanks ontkent ook G. nog steeds alle schuld. De gearresteerden zouden ook bij inbraken in Oost-Brabant betrokken zijn geweest. DE ARGENTIJNSE bisschoppen heb ben in een herderlijk schrijven het recht van de kerk verdedigd, om ook leiding te geven in zaken op tijdelijk terrein. Dit naar aanleiding van de beschuldiging van president Peron als zou de staat een „clericale samenzwe ring" hebben te duchten. DOOR EEN enorme brand in Istan- boel werden 34 straten van het be kende overdekte winkelcentrum in deze stad verwoest. Twintigduizend mensen zijn hierdoor zonder werk gekomen. DE PARIJSE politie-commissaris Di- dès, die in September werd geschorst, toen geheime documenten van de De fensieraad bij hem werden aangetrof fen, is ontslagen. NEGEN KINDEREN van 1 tot 6 jaar «tin om het leven gekomen bij een brand, die in het kindertehuis te Riu, in Finland, heeft gewoed. De slacht offertjes werden in hun slaap door het vuur verrast. ALGER HISS, een Amerikaanse amb tenaar, die drie en een half jaar in de gevangenis heeft gezeten, omdat hij voor Moskou zou hebben gespion- neerd, is Zaterdag vrijgelaten. TIJDENS DE lichtfeesten, die rond Kerstmis te Brussel worden gehouden, zal de Nieuwstraat ga- heel verwarmd worden door mid del van infra-rode stralen. De eer ste verwarmde straat in Europa! HALF DECEMBER gaat maarschalk lito naar India voor een officiéél be zoek van 18 dagen aan dit land. Hij is door premier Nehroe uitgenodigd. NEGEN MILLIOEN BRIEVEN en en kele honderdduizenden postpakketten vggen in Japanse postkantoren op gehoopt, doordat de ambtenaren een langzaam-aan-staking zijn begonnen. pE LEIDER van de Arubaanse pa triottische parij, J. E. Yrausquin, heeft de opdracht tot vorming van *en nieuwe Regeringsraad aanvaard. FRANSE en militaire autoriteiten zijn tr van overtuigd, dat de Vietminh Jo? altijd wapens uit communistisch- t-nma krijgt, ondanks het feit, dat net bestand van Genève dit verbiedt. BELGIE en NEDERLAND zullen waar,chU?1ijk tot een gemeenschap- nll reeelinS komen inzake de ver plichte invoering van de schrijfwijze v.. Is de nieuwe woordenlijst der "Cderlandse taal. S.C0MITE uit de Kolen- en Slaal- bel«fnschap zal zich speciaal gaan voor a met de gezondheidszorg "aalindusWeeiderS in de k°len" e" Op df vraag of hij nog iets te zeggen had, had Dominici slechts geantwoord dat hij niet begreep wat er met hem .gebeurde. Hij had niets te zeggen Nadat de openbare aanklager een re constructie had geschilderd van zijn mening over de drievoudige moord Gaston was volgens hem de enige, die hierbij betrokken was nam de ver dediger Maitre Pollak het woord. Hij noemde de zonen Gustave en Clovis „monsters, die hun vader naar de keel zouden vliegen". Hij noemde ook nog de 16-jarige kleinzoon Roger Perrin. Onvolwassenen kunnen wreder en verschrikkelijker doden dan volwasse nen!'. Hij sprak met vuur tegen Gustave en vroeg hem schuld te bekennen. „Als het mes van de guillotine op uw vaders nek valt zal het bloed, dat zijn van* de man, die u opgevoed heeft, die u de namen van de bloemen en bo men geleerd heeft". geen emoties. Even later reageerde hij op een manier, die zijn reputatie van een sinister en on berekenbaar man weer eens recht deed. Toen hij weggeleid werd, wendde hij zich tot het publiek en zei, bijna huilend: „Het is verschrikkelijk om voor een ander te moeten betalen.Buiten zwaaide hij glimlachend en met vrolijk gebaar met zijn wandelstok naar de menigte. Gaston Dominici, die nu eens grin nikte en dan weer de trekken van een oud en verdwaasd man toonde, stond na Pollaks pleidooi op en zei wenend: Ik wil niet voor een ander boeten. Ik ben een goed Fransman, ik ben on schuldig". Voor opsporing moordenaar Ravenstein Het hoofdbestuur van de P.T.T. heeft duizend gulden ter beschikking gesteld van de Officier van Justitie te 's-Hertogenhosch voor uitreiking aan degene, die de politie aanwijzin gen kan verstrekken, welke leiden tot de opsporing van de man die de over val op de postkantoorhouder te Ra venstein pleegde. De identiteit van degene die de in lichtingen geeft blijft slechts bekend aan de Officier van Justitie of de po litiefunctionaris die de inlichtingen ontvangt. GRAFJES... De jury antwoordde ,.Ja" op een reeks vragen waarin onder meer ge vraagd werd of de moorden na elkaar waren gepleegd en of de moord op het elf-jarige meisje met voorbedachte ra de was gepleegd. Na het vonnis werd Gaston Domini ci wederom binnengeleid en eiste de advocaat voor mevrouw Wilbraham, de moeder van Lady Drummond, de sym bolische schadevergoeding van een frank „voor het berokkende leed". Nadat het vonnis was uitgesproken maakte de oudste zoon, Clovis. grap jes met ieder die maar luisteren wilde. Hij was, zoals gemeld, aanvankelijk ook beschuldigd. De zoon Gustave en zijn vrouw zaten met onbewogen ge zichten. Een van de kleindochters van Gaston brak in snikken uit en fluister de: „Het is alles Clovis schuld. Clovis heeft grootvader beschuldigd". Het is mogelijk, dat het doodvonnis in levenslang wordt veranderd met het oog op de leeftijd van Gaston, hoewel de Franse wet geen leeftijdsgrens stelt. Het Hof, waarbij de advocaat in be roep zal gaan hij heeft medegedeeld zulks van plan te zijn kan slechts handelen op grond van onregelmatig heden in de procedure. De telefoonlijnen van Digne naar el ders waren Zondag drukker bezet dan tijdens de Tour de France. Ondanks het feit, dat de Westelijken niet meedoen, begint vandaag in Mos kou, de „Europese Beveiligingsconfe rentie", die enkele weken geleden door Rusland werd voorgesteld. Oos tenrijk heeft op het laatste moment doen weten, dat het maar niet zal ko men. Het voelt er niets voor, „nu niet alle bezettingsmogendheden aan de besprekingen deelnemen". Alleen de Sovjet-Unie en haar satellieten zullen aan de vergadertafel vertegenwoordigd zijn. De voorbereidingen zijn nogal mys terieus geschied. Óp een receptie van de Yoego-Slavische ambassade in Mos kou zei Molotof, dat de opening op een voor diplomaten en journalisten ge schikte tijd gehouden zou worden. Overigens was het een markante re ceptie op die ambassade. Malenkof en andere Sovjet-leiders brachten name lijk. voor.het eerst na jaren, een har telijk dronk uit op „kameraad Tito, de communistische partij in Yoego- Slavië en het Yoego-Slavische volk". Overigens ligt deze vriendelijkheid volledig in de lijn van de Russische politiek der laatste maanden. De Sov jets voelen ineens voor een Balkan- verbond. waarbij bijvoorbeeld Yoego- Slavië, Bulgarije en Albanië betrok ken zouden zijn. Enkele jaren geleden waren ze hevig tegen zo'n verbond gekant. Tito verspeelde met zijn plan nen in dit opzicht de gunst van Mos kou. Nu de dictator van Yoego-Slavie echter met Turkije en Griekenland tot een onderonsje dreigt te geraken heeft het Kremlin zich nog eens bedacht. Tito zelf zou ook niet onwelwillend tegenover de Russische plannen staan. Dat de Sovjets ondanks de eensge zinde houding van het Westen nog al tijd met Frankrijk coquetteren mag blijken uit een invitatie die generaal De Gaulle heeft gehad om eens in Moskou te komen praten. Het bureau van de Gaulle wil geen commentaar geven op dit bericht. De veroordeelde Amerikanen De autoriteiten te Peking hebben een Amerikaans protest inzake het tot langdurige gevangenisstraffen veroor delen van dertien Amerikanen, be manningsleden van omlaag geschoten Amerikaanse vliegtuigen, aan wie „spionnage" ten laste was gelegd, ver worpen. „Aangezien de betrokkenen zich aan boord van boven Chinees gebied omlaag geschoten vliegtuigen bevon den en zij zelf hebben toegegeven in China spionnage te hebben bedreven, mag 't Amerikaanse protest als volks misleiding worden gezien", zo wordt gezegd. Voor diamanten paar te Heinkenszand Toen de diamanten bruiloft van het gchtpaar Raas - Zuidhof te Heinkens zand Zaterdagmorgen goed op gang was, stapte plotseling burgemeester Derckx binnen, een voor de aanwezi gen op het eerste gezicht geheimzin nige bagage meetorsend. De verrassing begon al, toen de bur gemeester het diamanten paar een per soonlijk schrijven van H. M. de Ko ningin overhandigde, maar steeg ten top bij wat volgde. Met een zwaai zette de burgerva der het pakket, dat een keur van le vensmiddelen en lekkernijen bevatte en dat de Koningin eveneens gezon den had. op tafel neer. Men begrijpt hoe de oudjes en al de aanwezigen getroffen waren door deze sympathie ke daad van onze Landsvrouwe. Het feest werd daarop meteen van zeld zaam tot onvergetelijk voor heel de Heinkenszandse gemeenschap. NEGEN MILLIOEN WEST-DUITSERS TER STEMBUS Negen millioen West-Duitsers in de staten Beieren en Hessen zijn Zon dag ter stembus geweest voor de par lementsverkiezingen in deze staten. In Hessen blijken, volgens de totnutoe binnengekomen uitslagen, de socialis ten hun meerderheid te hebben ge prolongeerd. Uit Beieren waren gis terenavond laat nog geen uitslagen bekend. Ook in Hongarije, Tsjecho-Slowakije zijn er gisteren verkiezingen geweest. De kiezers hoefden niets anders te doen dan hun stembiljet dubbel te vouwen en in de bus te werpen als zij het met de candidaturen eens waren. Artsen willen niet onvoorwaardelijk toegeven In een motie, aangenomen in een Zaterdag te Utrecht gehouden verga dering, heeft de Koninklijke Neder landse Maatschappij tot Bevordering van de Geneeskunde gezegd, dat zij, bij het optrekken van de loongrens voor de verplicht verzekerden tot f 6000, de nieuwe groep verzekerden zal aanvaarden, maar eerst dan blij vend als uit het verloop van de ver dere onderhandelingen voor I Juni 1955 duidelijk blijkt, dat met de ver langens van de artsen rekening wordt gehouden. In een tweede motie werd het eigenhandige optreden van een actie comité van artsen in deze afgekeurd. DR ENRICO FERMI OVERLEDEN Ontwerper van eerste atoomreactor De uit Italië geboortige Nobelprijs winnaar Or. Enrico Fermi, die de eer ste Amerikaanse atoomreactor heeft geconstrueerd, is Zondag te Chicago op 53-jarige leeftijd overleden. Dr, Fermi was ook een van de ontwerpers van de eerste atoombom. In het begin van deze maand had de Amerikaanse Commissie voor Atoom energie bekend gemaakt, dat zij haar eerste speciale prijs voor kernweten- schappelijk onderzoek ten bedrage van 25.000 dollar aan dr. Fermi zou toekennen. In het laatst van zijn le ven doceerde dr. Fermi natuurkun de aan het instituut voor kernphysica van de universiteiten van Chicago. Een enorme brand heeft Zaterdag avond te Tilburg gewoed in de fabrieksgebouwen van de N.V. Jansen en van Buren's Wollenstof- fenfabriek. Het gehele gebouwen complex werd, zoals-men elders in ons blad ook lezen kan, een prooi der vlammen; slechts de weverij en het kantoor konden worden behou den. De schade wordt op drie mil lioen geschat.... Brandweerlieden bezig met de nablussing; slechts vier kale muren resten nog van het gebouw... liet njj 68-jarige dirigent van nisrh A se en Weense Bhilharmo- ernstL ?st' Pr- Fuertwaengler, is lek- Hij heeft longontsteking. vanaev7de.rwachtinB' geldig tot 't gena?ViJn'lelUk flinke opklarin- nu,', toenemende bewolking, J wjï °P e meeste Plaatsen droog l„Óo ^anoankeliik matiSe' m de kracht^ dag geleidelijk tot 7uirl.ru,' ard aanwakkerende peraturen '?ts ,a*"e tem- i peraturen dan gisteren. Mor«naa7 Z"n on(icr 16'34 'Worgen: Zon op 8.23 uur. Strenge rust voorgeschreven De hik-aanvallen, waaraan de H. Vader in de lente van dit jaar heeft geleden blijken weer teruggekeerd te zijn. En wel in nogal hardnekkige vorm. Opnieuw moet de Paus zoveel mogelijk rust houden, zelfs aan de Kardinalen wordt slechts in zeer dringende gevallen een particuliere audiëntie toegestaan. Ofschoon de H. Vader bij het ver schijnen bij openbare plechtigheden steeds een opgewekt gelaat vertoont, is het bekend, dat hij het ten zeerste betreurt, niet effectiever en met volle kracht het bestuur van de Kerk te kunnen uitoefenen. De H. Vader schijnt er de voorkeur aan te geven de krachten, die hem nog resten, aan de voorbereidingen en het uitspre ken van toesprak' le geven voor grote groepen co leden, die een bepaalde klas: \a gelovigen verte genwoordigen. voor wie de Pauselijke distinctieven in de toespraken gege ven, bij verdere publicatie van zeer groot nut zijn. Kwamen Vrijdagavond al de eer ste berichten binnen over schepen in nood, Zaterdag en gisteren kreeg men eerst recht een overzicht van het on heil dat de zware storm, Vrijdagnacht en Zaterdagmorgen veroorzaakt had. Overal vroegen schepen om hulp en al kon er nergens van een catastrophe worden gesproken, het noodweer heeft toch weer tien mensenlevens gekost. Vooral boven Engeland, de Noord zee en een deel van de Atlantische Oceaan, woedde de storm met bijna ongekende kracht. Een olietankschip van meer dan 20.000 ton, dat onder Liberiaanse vlag voer, brak onder de kust van Wales in tweeën. Voorschip en achterschip dreven na enkele uren mijlen van elkaar op zee, met elk een deel van de bemanning aan boord. Eerst na veel moeite slaagde men erin, de mensen in veiligheid te bren gen. Sleepboten trachten nu, de altijd nog drijvende scheepsdelen naar vei lige haven te loodsen. Een deel van de geredde bemanning is er ernstig aan toe. Bij de Goodwin-zandbanken sloeg een lichtschip van zijn ankers. Het werd aan de grond geworpen en wel met zo'n kracht, dat het geheel op zijn kant kwam te liggen. Van de acht le den der bemanning kon slechts één man met een hefschroefvliegtuig wor den géred. Ook een Nederlands schip, de „Gramsbergen" ondervond de ge volgen van de orkaan: Het werd in Fishguard - Harbouw (Wales) van zijn anker geslagen en liep op de rotsen, waardoor het lek stootte. Nadat de bemanning van boord was gehaald is het schip gezonken. Ter hoogte van de Kanaalhaven Newhaven geraakte het Deense schip DE staking van de 25.000 arbeiders in de havens, heeft aan de Australische werknemers een twijfelachtige les geleerd, ener zijds van hun macht in het economische leven, dat soms door een kleinigheid en in een handomdraai volmaakt kan worden ont wricht, doch anderzijds van de gevaren welke door hen zelf kunnen worden opgeroepen en welke macht hen bevreesd heeft gemaakt. Niet alleen de leiders in de industrie, doch practisch een ieder in Australië heeft door de staking een week van hoop en vrees achter de rug. Merkwaardige toestanden Het conflict dat zijn ontstaan eigen- lijk geheel buiten het practische be- drijfsleven had gevonden, geeft aan leiding om iets meer te vertellen om- tent de merkwaardige toestanden welke in de Australische havens wor den aangetroffen. De havenarbeiders, „wharfies" po pulair genoemd, houden van een sta king. Er is slechts heel erg weinig no dig om de lieren tot stilstand te bren gen. Aan de officieren vah schepen die in Australische havens komen, is zulks bekend en ze wachten er zeer angstvallig voor om maar iets te doen, dat een havenarbeider onaange naam kan zijn. Hij zou er wel een een grote, nati onale staking door kunnen veroor zaken! Hadden we indertijd niet een stevige staking in alle havens, om dat in Melbourne een kwestie was ontstaan over de vraag of een ar beider nu twee dan wel drie zakken kunstmest tegelijk zou vervoeren op een wagentje. Het bleef bij twee; toen was de sta king afgelopen. Een andere keer was er in Syd ney een dispuut omtrent de belang rijke aangelegenheid, of men 14 dan wel 15 minuten tijd had des mor gens om een sigaretje te roken. Re sultaat was: tien schepen in de ha vens lagen enkele dagen op lossing te wachten; 1863 havenarbeiders ver lieten hun werk; 63 van hen werden niet meer in diens genomen.... Zo nu en dan heeft men een pro teststaking van een dag voor het één of ander, waardoor zo'n 200 schepen een dag langer in de havens moe ten blijven; kosten honderdduizend gulden; verlies van dagloon voor de arbeiders vijftigduizend gulden. Om nog een ander beeld van de soms ietwat vreemde situaties in de Australische havens te geven; in een jaar tijds gingen negen millioen ar beidsuren verloren door sigaretjes draaien; kaartspelen, vissen, en al lerlei andere bezigheden van de wharfies. Die brave Australische meubelmakers! De Vakbond van meubelmakers in Australië bezit een record, waarnaar slechts weinig vak- bonden in dit land kunnen dingen; in meer dan dertig jaar is er onder zijn leden geen sta- king voorgekomen. Het is een record, waartegen S zelfs de politie het niet op kan nemen; gingen onlangs niet de detectives te Brisbane in sta- king, al beloofden zij dan ook J in die tussentijd wel te zullen helpen de wetten te handhaven? Hoe het onder de wharfies in de Australische havens ge- steld is, vertelt onze corres- J pondent in bijgaand artikel. i Becijferd werd. dat van iedere drie uur arbeid, er één uur werd ver knoeid. Dit alles maakte de situatie in de Australische havens er niet be ter op! WIJ OOK sing van hun schepen, hetgeen ver moedelijk mede de aanleiding werd voor de regering om met een nieuwe wet te komen. Hierin wordt aan de directies het recht verleend om havenarbeiders voor hun schepen aan te nemen, mits die arbeiders door de A.W.W.F. worden geaccepteerd, terwijl anders reden voor weigering moet worden opgegeven. Dat ..nam" de A.W.W.F. niet waar door meteen het middel „staking", werd aangegrepen om de wet af te wimpelen. Doch de regering stond vast; dreig de troepen aan het lossen van sche pen te zetten. Toen haalde de A.W.W.F. bakzeil: na twee weken staking gingen de wharfies aan het werk. 700.00 gulden aan loon per da 700.00 gulden aan Ioonp er 700.000 gulden aan loon per dag ver loren dh o a k otdeveadnc loren. doch de kosten van de scsheepvaartondernemingen waren hoger.... Twee beelden van één schip: de Liberijnse tanker „World Concord" die tijdens een zware storm in de Ierse Zee in tweeën brak. Boven: de voorste helft van het schip; on der de achterste. In minder dan een uur waren de beide helften reeds aanzienlijk van elkaar af gedreven. „Vega" in moeilijkheden. De beman ning kon worden gered. Een Zweedse tankboot. op weg naar Curagao, raakte in brand en moest de haven van Brest worden binnenge sleept. Verscheidene bemanningsleden liepen verwondingen op. Tenslotte, maar hier had de or kaan geen schuld is Zaterdagoch tend aan de ingang van de Swansea het Noorse tankschip „Olav Ringdal" door een explosie in tweeën gebro ken. Een der opvarenden werd gedood twee leden van de bemanning wor den nog vermist. Enkele uren nadat het ongeluk gebeurde, had ook op 'n Italiaans schip een ontploffing plaats, die echter geen mensenlevens eiste. AUTO TE WATER IN DEN HAAG Jonge vrouw verdronken Waarschijnlijk doordat de bestuur ster met te grote snelheid een bocht nam is Zaterdagavond te Den Haag een auto in de Zuid-Binnensingel ge reden. Eerst na moeizame pogingen slaag de men erin, de wagen op het droge te hijsen en een der portieren te ope nen. In de auto trof men het lichaam van de 20-jarige J. Wennekes aan, een dame uit Den Haag. De levensgeesten waren reeds ge weken. Omdat men ter plaatse een heren hoed op het water had zien drijven, meende men aanvankelijk, dat er nog een tweede slachtoffer moest zijn. Dit blijkt echter niet het geval te zijn geweest. HOOFDREDACTEUR Z. DAGBLAD VERTREKT Met ingang van 1 Maart a.s. is de heer J. Troostheide, hoofdredacteur van het Zeeuwse Dagblad te Goes, be noemd tot chef-redacteur van het dag blad De Rotterdammer". Kiesmogelijklieid tussen de districten Hengelo en Goes Met ingang van 29 Nov. a.s. te 08.00 uur zullen de abonné's van de geauto matiseerde netten van "t district Hen gelo hun telefoongesprekken met de abonnés, aangesloten op de geautoma tiseerde netten in Zeeland, langs au tomatische weg tot stand kunnen bren gen. Een en ander houdt wel verband met het feit, dat de Australian Waterside Worker Federation (de grote vak bond) in 1947 het alleenrecht verkreeg om arbeiders aan te nemen. Daarmee kwam een eind aan een chaos, waar voor men tot dan toe, geen oplossing had gevonden. Het is niet zo erg verwonderlijk, dat de Scheepvaart-directies bij de rege ring hebben doen blijken, ook wat te zeggen willen hebben omtrent de los- De Belgische regering zit mo menteel niet alleen met onder wijsproblemen. Ook de gang van zaken in de fiscale sector baart haar zorgen. De achter stand bij de belastingen be draagt niet minder dan 15 mil liard en het ziet er niet naar uit dat dit bedrag op korte ter mijn in de staatskas zal vloeien. De kwestie is namelijk dat er bij de belastingschuwe Belgen vrijwel geen candidaten te vin den zijn voor de post van com mies en ontvanger bij de belas tingen en men op het ogenblik met een groot gebrek aati per soneel worstelt. In een land waar het als een sportieve daad wordt beschouwd de fiscus om de tuin te leiden en waar de sancties op valse aangiften zeer mild zijn, hebben de belasting controleurs en het andere ge specialiseerde personeel gemid deld 32 minuten per aangifte nodig om na te gaan of deze wel naar juistheid is ingevuld. Bovendien komen de aangiften in het algemeen te laat binnen, roorden sporadisch dwangbeve len uitgezonden en besluit men dikwijls tot inbeslagneming over te gaan wanneer de gehele inboedel reeds verdwenen is!

de Stem | 1954 | | pagina 1