Engeland, België en Columbia staan achter Nederland Neerlands dertiende vliegveld was in zeven maanden klaar Waardeloos document Dien Bien Phoe op de film Minister Donker wint een ronde op punten fongste Dominici: „Ik deed wat Gustave al deed" Katholiek Vakverbond stelt regering een ultimatum Churchill ondervindt veel critiek wegens „onthulling" r debat over Nieuiv-Guinea Tekening in Verkapte dreigementen van Indonesische delegatie Nationalisme laaide op in Berlijn India: Wat deed gij tot nu toe Ambassadrice bij doofstommen Josjida: Ga DAGBLAD VOOR ZEELAND Doodstraf geëist tegen Hodeiby Broedertwistin Tweede Kamer Verlaten cloor eigen partij Dochler staat naast haar vader Ander beleid of een „mars naar Brussel Fruit- en vuurwerk in Hasselt Twee divisies, in totaal 95.000 man De verlofregeling voor militairen Trein vermorzelt 10 lijnwerkers Geladen stemming in W.-Duitsland Eerste Dakota streek neer in de Peel Kanaal onder de startbaan Voorlopig een „slapende basis" We moeten Edel danken,... 94e JAARGANG No- 21691 Uitgave N V Uii«evers M° Neeriaooia Verschyni etke wernaag Bureaux: Breaa, Kasteelpiein 11. IeJ; KeQact)e en Ad ministratie 3351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur- J J H. A tsruna Redactieraad: C. J v Hootegera, i'H Dr A J J M Mes. Mr. H. M L. de Reenter L J v 't Westende P V. M vercauieren Abonnementsprijs oy vooruitbetaling t »ö5 °e" Kwartaal Per Pust 6.5b, per week (uitsluitend by met-pust- bestellt U.45 incasso wordt berekend. Losse nummers 13 lostrek no. 278841. Voor God, Koningin en Vaderland VRIJDAG 26 NOVEMBER 1954 Advertentieprys voor de genele oplage 1 U.30 per m/m (Ingezonden Mededelingen t Ü.75 per m/mi Voor advertenties van ptaatselyke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie t 0 12 per m/m (Ingezonden Mede delingen 1 0.30 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt Staatwerk 3 ct. pei m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau nu de Zeeuwse Eilanden. (KIES. Westsingel 98, Telefoon 2230 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Boort 7, Telefoon 102 (Bybureaux: Terneuzen, Noordstraat 58, Tel 2h(H UOSTBUKG, Nieuws - De brief uit Tsjecho- Slowakije L'lisitoire se repete De fracties van de Duitse party en van de Vluchtelingenparty hebben aan de Bondsregering gevraagd, of zij bereid is vóór de ratificatie door alle landen van het Verdrag van Brussel een algemene amnestie te vragen voor alle veroordeelde Duitsers, die nog worden gevangen gehouden. De Duitse party, die dit initiatief genomen heeft, heeft zojuist in de Berlijnse verkiezingscampagne een schandaal verwekt doordat haar knokploegen twee buitenlandse jour nalisten en een aantal andere bezoe kers zijn te lijf gegaan omdat deze naar hun zin niet snel genoeg opston den, toen de eerste strofe pan het „De'utschland tiber Alles" werd inge zet. Deze eerste strofe is niet langer als nationale hymne erkend. Tevoren had minister Hans See- bohm een sterk nationalistisch getin te redevoering gehouden. De Joodse gemeente in Berlijn heeft protest aan getekend tegen de „opruiende anti semitische uitroepen", die in het bij zijn van Bondsminister Seebohm ten beste werden gegeven. BIJ DE SLUITING van de huidige zitting van het Britse parlement, heeft koningin Elizabeth gezegd, dank baar te zijn over Duitslands militai re inschakeling. IN ALGERIE zijn tot dusverre 23 burgers en 5 Franse militairen ge dood bij de acties tegen de rebellen. De Franse senaat heeft de opstandi ge beweging in een resolutie veroor deeld en besloten tegen elke bui tenlandse inmenging in de kwestie te verzetten. OP EEN CONGRES van de Ned. Bond van bouwondernemers, is aan gedrongen op het ruimer toekennen van faciliteiten aan de particuliere woningbouw. LAOS HEEFT na vijf weken dubbefi weer een regering. Deze regering zal streven naar een eervolle her integratie van de leden van de bewe ging „Pthet Lao", in de nationale gemeenschap. DE NEDERLANDSE Huishoudraad wil er naar streven, dat huisbrand stoffen onder de Warenwet komen te vallen, waardoor er controle op mo gelijk wordt. OU HET STREVEN, zijn rechten op Westelijk Nieuw Guinea -L* voor het forum van de wereld te verdedigen, heeft Nederland een machtige medestander gevonden. Engeland verklaarde zich onherroepelijk tegen de Indonesische resolutie, om de onderhan delingen over „Irian' te heropenen. „Aanvaarding van de resolu tie, aldus de Britse afgevaardigde in de Ver. Naties, zal noch de bevolking, noch het vraagstuk Nieuw-Guinea ten goede komen. Integendeel- Dit kan Indonesië toch niet willen." Nederland vond echter ook een invloedrijke tegenstander: India. De afge vaardigde van dit land zei, dat de bevolking van Nieuw Guinea er beter aan toe zou zijn als mede-burgers met gelijke rechten in de republiek Indonesia, dan als onderdanen van een koloniale mogendheid. Hij hield Nederland een spiegel voor, waarin men moet durven kijken. De vraag werd namelijk ge steld: „Wat deed Nederland ooit voor dit gebied, dat nog in het stenen tijd perk verkeert?" In de Westelijke landen, vooral in Engeland, heeft Nederland een goede pers gekregen. Men wijst vooral op de toenemende communistische invloed in Indonesië. Engeland had reeds de bevoegdheid van de V.N. betwijfeld, om de kwestie te bespreken. In Ï951 heeft Indonesië het geschil niet aan het Internationaal Gerechtshof willen voorleggen, dat de aangewezen instantie is. om over de toewijzing te beslissen. Nu wil Indo nesië in de V:N: politieke druk uit oefenen. De beschuldigingen, dat Ne derland een achtergebleven gebied exploiteert, zijn niet gegrond op een ernstig onderzoek. Behalve de steun van Australië, een dag tevoren, vond Nederland ook België naast zich. De Sovjet-groep zal ongetwijfeld het In donesische standpunt onderschrijven. Columbia staat achter Nederland. Gis teren werd de bijeenkomst verdaagd. DREIGEMENTEN 1EN AUTOMOBILIST, die bij een botsing betrokken was geweest, neeft met de borrelfles in de hand mogen bewijzen, dat sterke drank op hem geen invloed had. Hij toonde het duidelijk aan en...werd vrijgesproken. Een persconferentie van de In donesische delegatieleden heeft ongewild de Nederlanders in de kaart gespeeld. De heren Palar en Hanifah lieten name lijk doorschemeren, dat het In donesische volk zich weieens te gen de Nederlanders in Indone sië kon keren. Sentimenten zijn zo opgeroepen, b.v. door de pers, zo werd gezegd. De regering had het volk nu nog onder controle, „maar menigten kan men niet in bedwang houden en de politie kan niet elk huis bewaken". Een mogelijkheid tot oorlog zagen de sprekers niet, „maar oorlog is een groot woord", zo zeiden ze vriendelijk De Indonesische pers reageerde in tussen allesbehalve mat op de gang van zaken in de V.N. Intussen is in Nederland de memo rie van antwoord van de minister van Overzeese Rijksdelen verschenen, waarin wordt meegedeeld, dat de mo gelijkheid om adviesraden te vormen voor een aantal gebieden in Nieuw- Guinea, in onderzoek is. Men zou op deze wijze komen tot de vorming van zelfstandige gemeenschappen, die ca pabel zijn, om medezeggenschap in het overheidsbeleid te hebben. Ook de minister herhaalt, dat de re gering geen grote betekenis hecht aan eventuele uitspraken van de V.N. be treffende de status van Nieuw-Gui nea, noch aan de juridische behande ling van de souvereiniteit. Met betrek king tot vragen uit de Tweede Kamer over het geringe aantal R.K. ambtena ren in overheidsdienst in Nieuw-Gui nea, zegt de minister, dat dit een ge volg van het onvoldoende aanbod is. Tegen Hassan el Hodeiby, opperste gids van de Mohammedaanse broeder schap in Egypte, is gisteren de dood straf geëist. Tijdens het proces hadden getuigen verklaard, dat ex-president Naguib aan de opperste gids had ge- vraagt „iets te doen tegen de dicta tuur van Nasser" De adjudant van Naguib, kapitein Riad, wiens naam ook in het proces was genoemd, heeft kans gezien naar Saoedi-Arabië te vluchten. Deze be langrijke getuige zou verbindingsman tussen Hodeiby en Naguib zijn ge weest. (Van onze parlementaire correspondent) De motie, die de socialistische frac tieleider mr. Burger had ingediend om het beleid van minister Donker ten aanzien van ten onrechte gedetineer den om te buigen, vormde het sluit stuk van de behandeling van de be groting van Justitie. De enige conces sie, die de bewindsman hij aanne ming vam de motie bereid was te doen bestond in de mogelijkheid om in overleg te treden met de minister van Maatschappelijk werk voor so ciale hulp. Maar dit wilde mr. Burger niet. Er was veel sympathie voor de ge dachten, die mr. Burger ontwikkelde, want iedereen erkende, dat er rechts ongelijkheid is geweest. Maar er is op dit punt nu eenmaal een wet door de Kamer aangenomen, in 1950. „Ik voel er niets voor om die vier jaar later te gaan wijzigen," zei prof. Gerbrandy. Dat argument woog voor velen zo zwaar, dat de motie met 47 tegen 29 stemmen .werd verworpen. Slechts de KVP-ers mr. K. v. Rijckevorssel en Engelbertink bleven tot het eind toe in het kamp van mr. Burger. Opval lend was dat alle in de zaal aanwe- HET FRANSE ministerie van Justi tie werkt aan een ontwerp-statuut voor het persbureau AFP, dat meer onafhankelijkheid zal krijgen. EEN BRITSE regeringscommissie heeft aanbevolen, in het gehele land een campagne tegen luchtverontrei niging te beginnen. Binnen 15 jaar kan in dichtbevolkte gebieden de rook met 80 pet. zijn afgenomen. j kij Noorwegen woedde, heeft de ondergang van een Zweeds vissersvaartuig veroorzaakt. Vele schepen vroegen om hulp. PRESIDENT SYNGMAN Rhee van Zuid-Korea heeft de tijdslimiet voor het vertrek van de Poolse en Tsjechi sche leden van de bestandscommissie ingetrokken. DE WESTELIJKE hevelhebbers in Berlijn hebben verklaard, dat West- Berlyn in de toekomst een zo groot mogelijke mate van zelfbestuur op het gebied van de wetgevende, uit voerende en gerechtelijke macht zal krijgen. IN INDIA zijn dit jaar 72 kinderen, onder w'e 55 meisjes, ontvoerd. De meisjes worden veelal tot prostitutie gedwongen en de jongens moeten als zakkenrollers en bedelaars voor hun meesters optreden. EEN KLEINE groep Britse functiona rissen ir naar Australië vertrokken, om de mogelijkheid door het houden van atoomproeven aldaar te bekijken. HET STOFFELIJK overschot van Wysjinsky is momenteel opgebaard in het Huis der Vakverenigingen in Moskou: hetzelfde gebouw, waar Wysjinski in 1937 als meedogenloze openbare aanklager optrad in de zui veringsprocessen. ITALIË HEEFT het voorstel voor een Europese veiligheidsconferentie, zo als door de Sovjet-Unie bedoeld, ver worpen. De Parijse accoorden gaan voor. zige socialisten hun partijgenoot-minis ter afvielen. Twee P. v. d. A.-afge vaardigden. die twijfelden, hadden zich voor de stemming teruggetrok ken. Mr. Burger zou de VVD en de KNP hebben gewonnen en mogelijk ook meer KVP-ers wanneer hij slechts op wetswijziging had aangedrongen ten aanzien van de materiële ten uit voerlegging van de wet. De liberale oppositieleider Prof. Oud had zich tot dan toe niet „met de broedertwist wil''-, bemoeien", omdat, wanneer hij zich gezien zijn positie met dergelijke twisten bemoeit, de neiging zou ontstaan tussen de par tijen om naar elkaar toe te komen. Maar hij moest toch zijn stem motive ren, en die viel in het nadeel van mr. Burger uit. Hij had van de minister dan tenminste wel de verzekering wil len horen, dat de bewindsman zich met Maatschappelijk Werk zou ver staan, zodat mr. Burger dan toch „goed werk" zou hebben gedaan. Maar minister Donker bleef zwijgen totdat de stemming achter de rug was. Toen met een hamerslag van voorzitter Kor- tenhorst ook zijn begroting was goed gekeurd, verliet mr. Donker de Ka mer. Gaston Dominici, de van drievoudi ge moord beschuldigde Franse boer, heeft gisteren, triomferend na de ver klaringen van zjjn zoon Gustave, dat zijn beschuldiging verzonnen was. een nieuw succes geboekt. Toen Gastons 50-jarige dochter. Au gusta, in de getuigenbank verscheen, lachte zij haar vader bemoedigend toe. De oude Dominici scheen voor het eerst blij te zijn, een familielid als ge tuige te zien. Augusta begon met te verklaren, dat de karabijn, waarmede de moorden zijn gepleegd, niet van de boerderij van Dominici afkomstig was en dat zij niet wist, waar het vuur wapen vandaan kwam. Plotseling ver loor zij haar kalmte, en riep: „Clovis vertelde de waarheid niet. Hij loog! Laat hem nu de waarheid vertellen!" Clovis vertelde toen, dat hij zijn va der beschuldigd had, nadat ook zijn broer Gustave dat had gedaan. Tevoren had de 77-jarige verdachte gezegd, dat Gustave alles wist omtrent de karabijn. „Ik weet zeker, dat hij de karabijn bij zich had in 'het kla verveld". Gustave verklaarde, dat hij in bed lag, toen de kreten van de Drummonds werden gehoord. VEEL WIND Weersverwachting, vanavond: geldig tot Zwaar bewolkt met regen. Overwegend harde en langs de Waddenkust mogelijk stormachti ge wind. Weinig verandering in temperatuur. Vandaag: Zon onder 16.37 uur. Morgen: Zon op 8.18 uur. Ml 1 Hare Excellentie Begum Liaquat Ali KhanAmbassadrice van Pakistan heeft Donderdagochtend een bezoek gebracht aan het doofstommen-in stituut te St. Michielsgestel. De Begum Liaquat Ali Khan laat zich door Minister van Thiel uitvoerig inlchten over de leermethode, die bij de doofstomme kinderen met behulp van microfoons en koptelefoons wordt toegepast. Liberale partij: De leiding van de Japanse liberale (regerings)-party heeft besloten, pre mier Josjida aan te bevelen, af te tre den als leider van zijn partij. De hui dige vice-premier, Ogata, zou hem moeten opvolgen. Een parlementaire commissie heeft Josjida wederom gedagvaard in ver band met het scheepsbouwschandaal. Josjida liet weten, dat hij te moe is, om voor de commissie te verschijnen, De Justitie zal deze klacht onderzoe ken. Als zij bevindt, dat Josjida voor de commissie had moeten verschijnen, kan hij tot een jaar gevange'nisstraf worden veroordeeld. De regeringsambtenaren in Japan zijn een langzaam-aan-staking begon nen, ter ondersteuning van hun sala ris eisen. We hebben deze week melding ge maakt van een brief, rondgezonden door Tsjecho-Slowaakse kerkelijke functionarissen, waarin ze zich heftig verzetten tegen de Duitse herbewape ning en pleitten voor het Russische denkbeeld van een grote Europese conferentie. Het K.N F. meldt nu, dat van de 16 handtekeningen onder de brief er slechts 5 afkomstig zijn van wettige gezagsdragers der Kerk. Elf namen zijn volkomen onbekend en behoren toe aan priesters, die niet door de H. Stoel gemachtigd zijn tot het besturen van een Bisdom. Twee Bisschoppen zijn er bij. na melijk de 85-jarige Mgr. Moritz Picha, bisschop van Königratz, die zich we gens zijn leeftijd geheel uit het open bare leven heeft teruggetrokken, en Mgr. Carsky die sedert het overlijden van de bisschop van Kaschau in 1948, op last van de H. Stoel het bestuur van dit bisdom waarneemt. Mgr. Carskv heeft in Maart deelgenomen aan dé eerste zitting van het commu nistische Nationale Front. Gezien de „handtekeningen van hen, die zichzelf onrechtmatig een kerke lijke waardigheid aanmaten, moet dit schrijven als waardeloos beschouwd worden. Hoog laaien de vlammen op in Hollywood, de zware dreunen van explo derend munitie zijn tot ver in de omtrek hoorbaar... Dit alles is gelukkig geen ernst deze maal; er worden namelijk opnamen gemaakt voor een film over de heroische strijd om het fort Dien Bien Phoe in Vietnam. De rol van Generaal de Castries zal in deze film, die onder de naam „Jump into hell" in de circulatie zal komen, door de acteur Arnold Moss worden vertolkt. Wie gedacht heeft, dat men in Bel gië. evenals W(j min of meer geamu seerd de actie van de katholieke on derwijzers en leraren gadeslaat, ver gist zich deerlijk. Gisteren is meege- Minister Staf: Minister Staf heeft gisteravond in de Tweede Kamer, toen hij in eerste instantie zijn begroting verdedigde, meegedeeld, dat de mogelijkheid in studie is genomen, tot het opbouwen van een tweede parate divisie. De eerste en tweede divisie zouden een beperkte getalssterkte krijgen, nl. tezamen 95.000 man. Mogelijk zullen zij onder één staf komen, hoewel hierover niets vaststaat. Verder deelde de bewindsman mee, dat er een ontwerp-regeling in de maak is, betreffende de verhouding tussen burgerlijke en militaire auto riteiten, inzake de binnenlandse ver dediging. Hierover kan een wetsont werp worden verwacht. Over een ont slag-aanvrage van gen. Gruenther was de minister niets bekend. De mo gelijkheid was tevoren geopperd. deeld, dat het katholieke vakverbond een ultimatum aan de regering heeft gesteld. Als uiterlijk op 31 December a.s. de discriminerende maatregelen ten aan zien van het bijzondere onderwijs niet ongedaan zijn gemaakt, zal het gehele vakverbond in een mars naar Brussel optrekken. Tevens zullen in het hele land waarschuwingsacties worden on dernomen. De „mars naar Brussel" betekent in wezen een algemene sta king van een dag. Als datum voor de mars is 13 Januari gekozen. Tot na der order wordt de administratieve staking in het lager en middelbaar on derwijs voortgezet en zal geen gehoor worden gegeven aan oproepen van on- derwijsinspecteurs. In Hasselt zijn betogers in botsing gekomen met de politie, die hen met brandspuiten uiteen dreef. Voordien waren er schermutselingen met voet zoekers en rotte appels en eieren tus sen socialisten en katholieke demon stranten. De feestdagen thuis De minister heeft in verband met de Kerst- en Nieuwjaarsverloven van de militairen bepaald, dat het ver lof zal ingaan op 24 December, resp. 31 December, na vijf uur, op een dus danig tijdstip, dat kan worden ge reisd volgens de „militaire dienstre geling". De terugkeer van de verlof gangers is bepaald op 27 December, resp. 3 Januari, per eerste reisgele genheid na 06.59 uur, geen D-trem zijnde. Voor de luchtmacht gelden af zonderlijke regelingen. Aan het per soneel. dat door dienst, anders dan als gevolg van de paraatheidseis, doch uitsluitend op 25 Dec. of 1 Jan. gen gebruik van deze regeling kan ma ken, kan een overeenkomstig aantal werkdagen buitengewoon verlof wor den verleend. Deze dagen zullen dan op een Zondag aansluiten. Nabij Baden-Baden Is een trein op een groep van 35 lijnarbeiders ingere den. Door de mist en door het feit, dat er net een andere trein passeerd*. hadden de arbeiders de aankomende trein niet opgemerkt. Tien hunner werden gedood. De 25 andere lijnwerkers, wisten zich op het nippertje in veiligheid te brengen. De mannen waren net op weg naar hun werk en daarbij liepen zij over de spoorbaan. Zij hadden geen maatregelen genomen om gewaar schuwd te worden voor naderende treinen. „U had geen slechter moment kun nen kiezen, om bekend te maken, dat u in 1945 bevel hebt gegeven, de Duit se wapens in reserve te houden, om ze eventueel door de Duitsers tegen de Russen te laten gebruiken." Op de- ^ISTERMORGEN om 11.22 uur landde het eerste vliegtuig op het 13e vlieg veld dat in Nederland eventueel ter beschikking van de NAVO-strijd- krachten staat en dat de naam „De Peel" draagt. In het vliegtuig, een, Dakota van de Kon. Luchtmacht, zaten behalve de chef van de luchtmachtstaf Lt. Ge neraal A. Baretta. nog enkele andere autoriteiten. Om half twaalf werden op het veld de nationale driekleur en de vlag van de Koninklijke Luchtmacht gehesen en daarmede was het veld officieel ingewijd. De totstandkoming van dit vliegveld sluit voorlopig het tijdperk van de aanleg van vliegvelden in Nederland af. De mogelijkheid voor de aanleg van het vliegveld Schieveen blijft overigens nog bestaan, doch dit is een veld dat eventueel niet voor mili taire doeleinden in aanmerking zal komen. Nog nooit in de geschiedenis van Nederland is een vliegveld in zo korte tijd tot, stand gekomen. Op 12 April van dit jaar werd de eerste spade er voor in de grond gestoken en ruim zeven maanden daarna raakten de wie len van de Dakota het begin van de 2400 meter lange startbaan. In die zeven maanden is er met grote snel- enorm werk verzet. Ruim 220.000 vierkante meter veen werd van het drassige Peeloppervlak afge graven en daarvoor werd 235.000 ku bieke meter zand ingebracht. Een aantal pompen werkte dag en nacht door en onttrok een millioen kubieke meter water aan het terrein, dat een oppervlakte van 550 ha. beslaat. Daar van zal een deel gebruikt worden voor cultuurgrond en 45 ha. is daar van reeds in exploitatie. In de startbaan en de parallel daar aan lopende rolbaan is 82.000 kubieke meter cementbeton voor verharding gebruikt en 125.000 kubieke meter as faltbeton, cijfers die we vernamen van de lt. kol. A. M. J. Taks, onder wiens directe supervisie het vliegveld is aangelegd. In de startbaan bevindt zich een grote duiker als overkoepeling van het z.g. Peelkanaal, het defensieka naal dat destijds uit strategische over wegingen is gegraven. Het veld ligt op het gebied van twee provincies, n.l. N.-Brabant en Limburg en op dat van twee gemeenten. De burgemeester van één der gemeenten mr, A. H. M. Janssen van Venray, was op het veld aanwezig om de auto riteiten te begroeten. Hij sprak daar- by de wens uit, dat de omwonenden niet ai te veel van dit „slapend" vlieg veld zouden merken, maar hij hoopte wel dat bij het organiseren van vlieg- demonstraties het veld op zijn territoir niet zou worden vergeten. „De Peel" zal n.l., zoals bekend, voorlopig nief in gebruik worden ge nomen. maar de mogelijkheid bestaat, dat het bij de NAVO luchtmachtoefe ningen in de komende zomer zal wor den ingeschakeld. ze toon critiseerde het Britse, rege ringsgezinde blad „Times" de recente uitlatingen van Churchill. De „Daily Herald" meent, dat geen premier ooit zo'n ontzettende indis cretie had begaan. Churchill heeft laconiek gezegd, dat zijn verklaring ook voorkomt in deel zes van zijn memoires. So What? De Duitsers, die tenslotte voor het Westerse wagentje gespannen moesten worden, betoonden zich ook al ontsticht. De betogingen tegen de herbewapening kregen gis teren een agressief karakter. Theodor Blank, die als toekomstig minister van Defensie wordt beschouwd, is in Neu renberg uitgefloten en in Augsburg tot bloedens toe geslagen. Von Man- teuffel, die ook voor de herbewape ning pleitte, is in Gross-Gerau uit een vergaderzaal gewerkt. De raddraaiers waren per autobus aangevoerd. Het betreft waarschijnlijk een georgani seerde communistische actie. Men moet de acties echter zien tegen de achtergrond van een algemeen levend onbehagen. Inmiddels is Adenauers naaste me dewerker Blankenhorn weer naar Parijs gegaan, om over de Saar- overeenkomst te spreken. De Oos tenrijkse kanselier, dr. J. Raab, zag in de bekrachtiging van de Westelij ke overeenkomsten nieuwe moge lijkheden voor het tekenen van een Oostenrijks vredesverdrag. J/J/ie je tegenwoordig 's nachts nog op de Duitse Autoha nen ziet. dat zijn de journalis ten die stuff opdoen voor pak kende reportages. Inderdaad het nachtelijk verkeer is aan zienlijk afgenomen. Toch keert de rust weer wat terugzeker in het Rijnland, waar in vijf dagen geen overval meer plaats vond. Men heeft de politie har telijk bedankt voor haar ijve rig patrouilleren, maar bij ve len was die dank vermengd - et spijt. Immers, de politie deel de bij al datpatrouilleren 16.000 boeteplichtige waarschu wingen uit, knipte en passant 55 autodieven en spoorde meer dan 100 vermiste wagens op. Meer dan honderd chauffeurs Ajn dronken uit hun vehikels ge haald. De politie was toch be zig, nietwaar en dus werden de kleine overtreders meteen maar meegepikt als een soort „bij verdienste". Van Carl Edel n- tussen nog geen spoor. Maar er zijn al stemmendie zeggen dat men hem eigenlijk dank- baar moet zijn, omdat er met een weer eens grote schoon maak is gehouden op de Auto bahnen. En.... dat geeft ook de politie wel toe, tenslotte was de angst erger dan het bandi tisme zelf.... Zo is de mens. 1 e l, e n >r e •ft jn >n en ti en na de ;je de iet i S- de )d, ne iar DSt rd iet als ij o iet lia. m- tig te Ide ind 5P- •nd lar .2.30 3.15 5.15 •am. 6.45 7.20 cale iold. J1.00 13.00 [3.00 16.30 nuz.. Nws chte tfws. ich- blik van zo had nijn *en- ?rij- dug tere tap- 1 de la- was erg lijn- toen ich- cant ïaar en het aan r de t op- :nde lgd)

de Stem | 1954 | | pagina 1