Van de rimboe naar de kerstboom Voetbalvrede werd getekend Inatste nieuws Zierikzee zette eerste stap voor cle bouw van een slachthuis Iedere aanvaller zal worden afgeslagen Dierenvrienden kwamen bijeen KI] SP RAAK voor administrateur van R, K. Middenstand te Breda Voor het goede doel te Roosendaal FRED IIOED SPEELT WEER Oud-hoofclbestuursleden N. BV.B verliezen kort geding Het lidmaatschap van de K.V.N.B. MARKTEN 13 13 Lafhartige moord in Zeist Rapport van O.E.E.S. over de Benelux Boekenplank Audiëntie EXAMENS AANBESTEDINGEN Officiële publicatie DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 26 NOVEMBER 1934 DE ZONDAGSRUST BLIJFT ONGEWIJZIGD TN de vergadering van de raad van Zierikzee, welke onder leiding stond van de loco-burgemeester, de heer J. Catshoek, werd door de slachthuiscommissie rapport uitgebracht. In principe beval de commis- ie aan te besluiten, dat de slachtingen dienen te geschieden in het slachthuis terwijl de gemeene de bestaande slachtplaatsen dient over te nemen. c;mmprs wilde de finan- De on m de gemeente Geldrop Ciewe"ke gemeente door de commissie weiKe ge t zon(jer meer for- was bezocht - Zierikzee Hij matief ste h j t maken van tekorten van cle buitengemeenten. De S a merkte op. dat de financiële veSen «ader bekeken moeten wor- S™ De heer v. d. Doel wilde geens- "i'"' pen besparing zoeken in beper king van de koelruimte; de slachtlo- nen mogen geen sluitpost van de be groting worden, wat niet de bedoeling is De gemeenten zal de kosten dra gen uit een oogpunt der volksgezond heid De voorzitter merkte op, dat de kwestie van de rijkssteun zal worden onderzocht. Het gaat er nu om man daat te krijgen van de raad de uitge trokken f 15.000,aan te spreken. Eerst moeten de plannen aan de rege ring worden overgelegd en daarna ge tracht worden steun te verkrijgen. De heer v. d. Doel meent dat ver schillende gemeenten in Zierikzee zullen komen slachten als men weet dat daar modern kan worden ge slacht Bij de stichting van een slacht huis wordt uitgegaan van een bedrag van twee ton. De raad besloot daarop de f 15.000,voor de voorbereiding tot de bouw van een slachthuis aan te wenden, met de stem van de heer Simmers tegen. Voorts werd in prin cipe besloten dat de slagers uitslui tend in het nieuw te bouwen slacht huis zullen mogen slachen. De raad besloot tevens dat de gemeente de particuliere slachtplaatsen zal over nemen. STEMMEN STAAKTEN. z"\ver het voorstel tot het verlenen van bevoegdheid voor de tijd na 13 uur op Zondagen ontheffing te verlenen voor het houden in de open lucht van toneelvoorstellingen, concer ten, volksfeesten of wedstrijden, het venten met consumptieijs op openbare terreinen, pleinen of wegen, staakten de stemmen, 6—6. Tot regentesse van het Burgerweeshuis werd benoemd mevr. W. H. J. v. d. Ouden—Quant met 75 stemmen. De leden van de Museumcommissie werden alle her kozen evenals de leden van de com missie tot wering van schoolverzuim. Ter voorziening in de vacatureir. C. Koning werd in de commissie be noemd de heer D. v. d. Akker. Met algemene stemmen wordt goedkeu ring verleend aan het voorstel tot het verlenen van ontheffing inzake de bouwverordening aan de Coöp. Aan koopvereniging voor wat betreft de hoogte van de te bouwen graansilo. In verband hiermede hebben G.S. nu reeds toegezegd een zodanig raads besluit goed te keuren. Een voorstel van B. en W. betref fende een wijziging der huurregle- menton voor de 81 woningwetwonin gen, 5 duplexwoningen en 7 midden standswoningen wordt goedgekeurd. Het werd wenselijk geacht, dat' in het vervolg nieuwe huurders vóór het be trekken van een woning een waar borgsom moeten betalen van t 50, Aan het einde van het huurcontract kan deze som aan de betrokkene wor den terugbetaald. De helft hiervan zou betaald dienen te worden vóór het betrekken van een woning, de andere helft in de daarop volgende weken tegelijk met de huur te voldoen met bedragen van f 5,Aan mej. W. M. van Duren wordt op haar verzoek ont slag verleend als onderwijzeres aan de Beatrix-school. Woensdrecht Schoolonderzoek Aan de Mariaschool worden de kinderen van de kleuterklas, eerste, vierde en zesde klas aan een alge heel onderzoek onderworpen door de schoolarts. De overige klassen zul len later aan de beurt komen. Deze jongens en meisjes worden nu reeds onderzocht op tuberculose. Staf over Nw Guinea In de vroege ochtend verklaarde Minister Staf tegenover de leden van de Kamer: Aan de Nederlandse mili taire sterkte in Nieuw-Guinea is wel iswaar geen offensief karakter toege kend, maar zy kan harde en rake klappen uitdelen aan hen, die onze integriteit aantasten. Niet alleen door deze eenheden maar ook door op on ze marine hebben wy vertrouwen en, indie nnodig, dan beschikken we ook ook ng over andere middelen: iedere aanvallen zal worden afgesla gen. „P)E NIEUWE Dierenbeschermingswet is de Ministerraad al gepasseerd", dat was wel de meest verheugende mededeling die de heer G. Nieuwenhuij- sen, directeur van de Ned. Vereniging tot Bescherming van Dieren, deed aan de vele dierenvrienden en -vriendinnen en andere belangstellenden (onder wie een flink aantal jongeren), die de, door de afdeling Zeeland-Noord der vereniging georganiseerde, filmavond in de nieuwe Graanbeurs te Zierikzee bijwoonden. i wr^e ^an Willem Frisolaan te Zeist ls Woensdagavond een moord ge pleegd, waarvap de 29-jarige echtge note van een kruidenier het slacht offer is geworden. De vrouw was op de bewuste avond in de keuken van haar woning bezig toen ze opeens iets in de tuin hoorde' Zij deed de deur open en van zeer na bij werden er toen twee schoten uit 'n revolver op haar afgevuurd. Toege snelde buren vonden haar ontzielde lichaam op de drempel. Een jongeman zag de vermoedelijke dader op een fiets wegrijden. Hij greep terstond zijn eigen fiets en zette de vluchteling na. Toen hij hem bijna had ingehaald, bedreigde de moordenaar hem met een revolver. De ander wachtte even, en volgde de vluchteling opnieuw. Hij raakte ech ter het spoor bijster. FILMAVOND TE ZIERIKZEE De bijeenkomst werd geopend dooi de heer E. J. CUerum uit Middelburg, voorzitter van de afdeling, die een speciaal welkomstwoord richtte tot de heer Nieuwenhuijsen, zijn assistent, de ornitholoog J. Ivang en de heer van Asperen uit Goes, bestuurslid van de afd. Middelburg. Spr. bracht dank aan het propagandacomilé dat deze avond had voorbereid en hoopte dat de aan wezigen iets zouden medenemen van wat de films hun zouden bieden. De heer Nieuwenhuijsen leidde hierna het filmprogramma in met een korte causerie, welke in hoofdzaken parallel liep met hetgeen hij enige weken geleden in zijn lezing voor de Ver. van Rechtz. Hervormden had betoogd. Als eerste werd vervolgens de film „Stad en Land" vertoond, die begon met het Wereldcongres, waar ook H. M. de Koningin blijk van belangstel ling voor de dierenbescherming gaf. Verder nam deze rolprent de aanwe zigen mede naar verschillende mark ten en zag men duidelijk hoevele mis standen er heersen en welk mooie werk de dierenbescherming hier ver richt. De heer Nieuwenhuijsen, die toelichting gaf, ging op verschillende dingen nog dieper in en wees o.m. op het vele dat het dier de mens schenkt. Het eerste gedeelte van de Waters noodfilm fin kleuren en onder wel zeer moeilijke omstandigheden opge nomen door hoofdihsp-, K. Visser) cia,t dhr. Ivang toelichtte, verplaatste 't pu bliek naar de Zuid-Hollandse eilan den. Diep kwam men onder de indruk van het vele en moeilijke werk dat de dierenbescherming ook hier heeft verricht om dieren van de dood te redden. Het 2e gedeelte speelde op Schouwen-Duiveland, hoofdzakelijk in Dreischor en Nieuwerkerk, waar o.a. inspecteur van Helden uit Rotterdam (die zijn naam eer aan deed) ook werkzaam was in samenwerking met de politie. Ook hier was het vaak moeilijk de laatste kip van een boer derij, een duif of een schuw geworden poesje in veiligheid te brengen. Dat de beelden en personen uit eigen om geving de volle aandacht hadden be hoeft geen betoog. De toelichting dooi de heer Nieuwenhuijsen was hier dan ook terecht zeer summier. Hij bracht hierbij nog speciale hulde aan de Rijkspolitie. Tot slot werd nog een prachtige na tuurfilm in kleuren, in hoofdzaak ge wijd aan de vogels en getiteld „Len te, zomer, herfst en winter" vertoond, waarbij de heer Ivang zich een pret tige en uiterst deskundige verteller toonde. De mooie avond, die de afde ling 7 nieuwe leden opleverde, werd met een woord van dank en een krach^ tige opwekking om het werk der ver eniging te steunen door de heer Gle- rum gesloten. Zierikzee De organisatie voor Europese Eco nomische Samenwerking heeft in een rapport over de economische toestand in de Benelux-landen gezegd, dat Ned. door de vooruitgang van de laat ste jaren in een positie is gekomen, welke het in staat stelt, in geval van algemene maatregelen in de richting van inwisselbaarheid, daaraan deel te nemen. Ten anzien van de Belgisch-Lu xemburgse Economische Unie wordt gezegd, dat deze voor de noodzaak staat, tot een structuur te komen, wel ke meer geschikt is voor de huidige omstandigheden, nu de werkelijke lonen en de levensstandaard betrek kelijk hoog zijn. TWINTIG JAAR TEGEN GIFMENGSTER GEEIST Een 53-jarige vrouw uit Warffum, !?°9™e ,voor de Groningse rechtbank 0 jaar tegen zich eisen, wegens moord op haar echtgenoot. Zij had hem, toen ij op een nacht om een glas water vioeg, een oplossing van koper-arse- sHerfrf g^8Veik De vo'gende dag stierf de man. De vrouw trouwde kort fa™P met ?en ander, op wje zij reeds nnt zinnen had gezet. Het was van zMn® Jü3"' die bij de begrafenis had oJll v°organger, het dankwoord de noliti»0 r Seruchten kreeg bracht in argwaan- Lijkschouwing t alles aan het licht. HET WITTE GOUD Het beoordelen van porcelein is eigenlijk reeds herkend als een weten schap. De kenner moet niet alleen be schikken over een fijn uitgebalan ceerd ..kunstgevoel" hij moet even eens diep zijn doorgedrongen in de cultuurhistorie van vele volken, niet in het minst van het Chinese volk. Daar immers kan men oorsprong en hoogtepunten vinden der opwindende geschiedenis van „het witte goud", met welke uitdrukking we tevens de titel weergeven van een roman, die Alfred Mühr schreef over mysterie en macht van het porcelein. (Een Pax- uitgave) Hij deed dat boeiend en degelijk Zelfs niet het kleinste onderdeel van de vaak bloedige en meestal fascine rende tocht, de de door de Chinezen ontdekte witte aarde over alle con tinenten heeft gemaakt, heeft hij ver waarloosd. We dringen binnen in de schatkamers van vorsten en macht hebbers, het spel van vele hartstoch ten spelen we beklemd mee en we voelen in ons een grote bewondering gloeien voor de kunstenaars, die het porcelein „aan macht en aanzien hiel pen". Alfred Mühr is niet alleen kenner van porcelein en ingewijde in de ge schiedenis van het witte goud, hij is ook een belangwekkend auteur. Zijn roman is waardevol als schepping; een werkelijke aanwinst voor iedere boe kenplank, omdat men „Het witte goud" niet alleen maar zal willen lezen doch ook telkens opnieuw nemen en genie ten. 5,Olé Guapa'' bracht BGMA in het geweer VOORLICHTINGSAVOND CANADA De heer C. van Re ernst, voorlich tingsambtenaar van het Rijksarbeids bureau, die juist van een reis door Canada is teruggekeerd, gaf in „Con cordia" een uiteenzetting van, de be staansmogelijkheden, welke dë Cana dese landbouw aan de Nederlanders kan bieden, alsmede van de financi ële hulp welke onze regering op het ogenblik verleent. Van de zijde der Herverkavelings commissie ga£_de.heer van Lent een uiteenzetting Van debijzónderè-' faci liteiten,welke thans .verleend kunnen wordën aan emigiëreïidé hoetèn lilt het herverkavelingsgebied. De directeur van het gewestelijke Arbeidsbureau te Zierikzee, de heer Goudriaan, leidde de sprekers in voor slechts een kleine groep belangstel lenden. Nadat een paar films over het uit gestrekte Canada waren vertoond, was er gelegenheid vragen te stellen over de mogelijkheid zich in dit land te vestigen. Z. H. Exc. de Bisschop van Breda zal op Zondag 28 November geen au diëntie verlenen. Ned. militair elftal won van R.R.C. (2-1) Op liet verlichte sportterrein „De Luiten" te Roosendaal heeft' RBC een voetbalwedstrijd gespeeld tegen het Nederlands militair elftal. De militairen, die aanvankelijk sterk in de meerderheid waren, na men door van der Kuil (VSV) in de vijftiende en zestiende minuut een 2-0 voorsprong, waarna de Roosondaalse club langzaam het evenwicht herstel de. Acht minuten na de rust scoorde Stofmeel voor RBC tegen (1-2). De legerploeg werd daarna sterk in het defensief gedrongen, doch vooral dank zij voortreffelijk werk van doel man Feyt (Willem II), die menig open doekje oogstte van de ongeveer 4000 toeschouwers, slaagden de mili tairen er in, hun voorsprong tot het einde te handhaven. De wedstrijd werd gespeeld ten ba te van bet van Weerden Poelman- fonds. Komt Dosko „terug" Het zal de sportliefhebbers van Ber gen op Zoom en speciaal de Dosko- aanhangers genoegen doen te verne men, dat de populaire rechtshalf van Dosko, FRFD IIOED, Zondag weer de kleuren van zijn club zal verdedigen. Zoals men zich nog wel zal her inneren, liep de Doskoman in de wed strijd tegen Middelburg in Maart van dit jaar een meervoudige beenbreuk op. Sedert die bewuste ontmoeting op Rozenoord klopte het niet meer in de Bergse gelederen. De kampioens titel werd gemist en ook in 't nieuwe seizoen gaat het niet voor de wind. Fred Hoed maakt Zondag tegen Vlis- singen, op Rozenoord te spelen, zijn ren.treé en de roodgelen hopen dat zijn aanwezigheid het geschokte ver trouwen zal doen verdwijnen en het moreel zal versterken. UITSTEKENDE OEFENING K.N.V.B.-jeugdteam tegen militair elftal Woensdag 1 Dec. a.s. zal een mili taire ploeg in het D.O.S.-stadion te Utrecht een lichtwedstrijd spelen te gen het K.N.V B.-jeugdteam, bestaan de uit spelers van 18—24 jaar. De opstelling van de militaire ploeg is als volgt: Doel: Pieters Graafland (Ajax); achter: van Kerkum (Feyenoord) en Kuys (Haarlem); midden: Verhoeven (XerxeS), Frohlich (Enschede), en van Woerden (Feyenoord). Voor: Hol, (Feyenoord), van der Kuil (V.S.V.), van der Wel, (Ajax), Brusselers (P.S. V.) en Rijnvis (A.D.O Reserves: Kuijstermans (Internos) van Helden (U.A.C.) ten Wolde (Go- Ahead) (Meerihan (Feyenoord) en v. Tol (Stormvogels). Het eerste bataljon van de Engelse Royal East Kents(de Buffs), dat twintig maanden strijd tegen cle Man Mau in Kenya achter de rug heeftzal met Kerstmis thuis zijn. We zien de mannen hier in Nairobi marcheren, tijdens hun afscheids- parade. De stëijd om de persoonlijke dam kampioenschappen van Zeeland werd voortgezet. In de hoofdklasse behield de Vlissinger Heydra de leiding door een overwinning op G. Blom. J. Blom won van Corstanje en kwam daardoor op de tweede plaats, samen met L. Davidse, die tegen de Vlieger met re mise genoegen moest nemen. De Amsterdamse Rechtbank heeft uitspraak gedaan in het kort geding tussen de heren S. Bruinvelds (Am sterdam) en P. B. Swart (Den Haag) als eisende partij en de heer G. Joos- ten (Geleen) en mr. P. J. Blauwhof f (Nieuwer Amstel). De Rechtbank heeft de eisen van de heren Swart en Bruinvelds afgewezen. In de overwegingen zegt de presi dent o.m.: daar deze beslissing voor beide partijen teleurstellend moet zijn, is de president tot de conclusie ge komen, dat het aannemelijk is, dat de heren Swart en Bruinvelds, blijkens de notulen van de vergadering van 15 Augustus 1954 accoord zijn gegaan met de wijziging in het hoofdbestuur en dat op grond daarvan de ge vraagde voorzieningen worden ge weigerd. De heren Swart en Bruinvelds had den gevraagd de heer J'ohsteh en mr Blauwhof te bevelen zich te zullen onthouden van handelingen, waardoor zij naar buiten de schijn konden wek- enDe.nrtitende to.nen van Olé Guapa vtrnffoirw*e ™Vzieknunimers hebben eediend tijdens de gilde- liid i j Middenstand enige RITMA m Breda hie'd- U,, 'Bureau voor Muziekauteurs- jecht) was tegen deze feesttonen in het geweer geklommen, omdat het meende, dat de (beschermde) muziek zonder toestemming werd gebracht. Veertien dagen geleden diende de zaak voor de Bredase Rechtbank, waar de administrateur van de Breda se R.k. Middenstand, de heer J. Blaauw, de handschoen opnam. BUMA meende, dat er geen toestemming was verleend de dansband ter gelegenheid van de gildedag in Concordia muziek nummers te laten spelen, waarvan de rechten berustten bij het bureau In een telefoon-gesprek zou dat aan de organisatoren van het feest zijn dui delijk gemaakt. Tevoren had de R.K. Middenstandsbond reeds enige malen ongenoegen gehad met BUMA en om de oude rekening te vereffenen werd de toestemming geweigerd. De heer B. meende uit het telefoongesprek be grepen te hebben, dat er alleen werd gewaarschuwd zich voor de gildedag aan de zogezegde regels van het spel te houden. Ook een later ontvangen telegram had hem in die mening ge staafd. Niettemin werd tegen de administra teur van de R.K. Middenstand wegens „opzettelijke uitlokking tot het ver schaffen van gelegenheid tot opzette lijk inbreuk maken op de auteurswet" 300 subs. 60 dagen hechtenis ge- eist. Gisteren viel de uitspraak: We gens gebrek aan wettig en overtuigend bewijs vryspraak. Een verdere motivering van deze uitspraak werd niet verstrekt De Munck en v. d. Hart NAAR EEN OPLOSSING Er zijn besprekingen gevoerd tussen F.C. Köln en de heer=L. Brunt, secrcta ris van de K.N V.B. om de mogelijk heid te onderzoeken om de Munck, die vroeger voor F.C. Köln is uitgekomen, in de gelegenheid te stellen in K.N.V'. B.-verband uit te komen. In beginsel zijn beide instanties tot overeenstem ming gekomen. In de afwikkeling van deze aange legenheid zijn ten aanzien van het fi nanciële gedeelte nog defdën' betrok ken, die eerst geraadpleegd moeten worden. De K.N.V_B. wil een zelfde ge dragslijn volgen inzake van der Hart en de Franse voetbalclub Lille. Een dezer dagen zullen de onder handelingen over deze tweede aange legenheid worden geopend. KEES DE RIJK NAAR SURAE Verlies voor Zeeuwse zwemwereld De bekende Middelburgse zwemmer Kees de Rijk, Zeeuws kampioen en recordhouder op de 100 en 200 meter schoolslag, heeft ove>schrijvmg aan gevraagd naar Surae te Breda. De Rijk is reeds enkele jaren op de Militaire Academie te Breda en traint regelmatig bij Surae. Na zijn over schrijving zal hij dus voor de Bredase club op wedstrijden kunnen uitkomen. Voor het Middelburgse Luctor, even als trouwens voor de gehele Zeeuwse zwemwereld, betekent deze over schrijving echter een gevoelig verlies. ken als vertegenwoordigers van de N.B.V.B. op te treden, tenzij dit door een besluit van het hoofdbestuur werd gedekt en voorts dat de gedaag den hun medewerking moesten ver lenen aan het uitschrijven van een hoofdbestuursvergadering en zich moesten onthouden van handelingen, die tot de bevoegdheid van het hoofd bestuur behoren met een dwangsom van f 10,000.voor elke keer, dat hierop inbreuk gemaakt zou worden. (Advertentie) De Nederlandse voetbalwereld heeft zyn Versailles. Zoals de tegenstanders van de eerste wereldoorlog de vrede bekrachtigden met de forse handtekeningen van alle partijen, zo vierde men gisteren met hetzelfde ceremonieel de verzoening tussen KNVB en NBVB. De plechtig heid vond plaats op het bondsbureau van de KNVB te Den Haag. Terwyl filmoperateurs hun apparaten lieten snorren en vele fotografen hun came ra's richtten zetten in de bestuurskamer de heren ir H. F. Hopster en E. Joosten, resp. voorzitter van de KNVB en de NBVB, hun handtekening onder de door beide bonden aangegane overeenkomst, waarmee de tussen beide organisaties getroffen schikking officieel bekrachtigd werd. Aan de voet baloorlog, welke de Nederlandse sportwereld enkele maanden in beroering heeft gehouden, was voorgoed een einde gekomen. De getekende overeenkomst komt in grote lijnen neer op het concept waarvoor de Bondsvergadering van de KNVB machtiging heeft gegeven om op basis daarvan een overeenkomst te sluiten. Er zijn enkele detail wijzigingen aangebracht en er is een bepaling toegevoegd, die als volgt luidt: aan aandeelhouders van de N.V.'s zal geen hoger dividend worden uitgekeerd dan 7.5 procent. Voorts wijst de KNVB erop, dat wat het in ar tikel 6 gestelde betreft de zetel, die een vertegenwoordiger van de NBVB in het Bondsbestuur van de KNVB zal innemen géén kwaliteitszetel is. De volgende drie artikelen zijn de belangrijkste punten uit de over eenkomst: zijn partijen het eens over ARTIKEL 3: Wat de toe te laten verenigingen betreft het volgende: A. Fortuna, spelende op het Maurits-terrein; Amsterdam, spelende in Hilversum en/of Amsterdam; Alkmaar, spelende op het Gem. Sportpark Alkmaar; Den Haag, tezamen met Rotterdam met één elftal spelende in Den Haag en/of Wassenaar, kunnen als vereniging worden toegelaten tot de le klasse competitie van de KNVB. Die Twentse Profs en De Graafschap tezamen met één elftal kun nen worden toegelaten tot de le klasse competitie van de KNVB, spelende in Doetinchem; Er is aangenomen, dat de verenigingen Venlo, Rapid en Utrecht tot één samengaan zullen komen met bestaande KNVB le klas verenigingen; Pogingen zullen in het werk worden gesteld, om ook in Zuid-Lim burg het samengaan van twee of meer le klassers van de KNVB tot stand te brengen. B. C. D. E. F. G. ARTIKEL 6: De KNVB acht het wenselijk, dat twee vertegenwoordigers van de NBVB gedurende een overgangsperiode van drie jaren zitting zullen nmen in het orgaan, dat leiding geeft aan het betaald voetbal, waarvan één gedurende deze periode zitting zal hebben in het Bondsbestuur. ARTIKEL 12: De respectieve N.V.'s zullen zich tegenover de overeenkomstig artikel 1 op te richten respectieve verenigingen zo gedragen, dat deze in staat zijn hun doel naar behoren te behartigen en hun verplichtingen op grond van de statuten en reglementen van de KNVB naar behoren na te komen. De respectieve N.V.'s garanderen de nakoming van de financiële verplich tingen van de respectieve verenigingen jegens de KNVB. Aan aandeelhouders van de N.V.'s zal geen hoger dividend worden uit gekeerd dan 7.5 procent. De ondergetekende oprichters en directeuren van de N.V.'s staan er voor in, dat de N.V.'s de verplichtingen op grond van deze overeenkomst zullen nakomen en voor zoveel nodig bekrachtigen of op zich nemen. MAATREGELEN EN CONSEQUENTIES Reglementswijzigingen met vérstrekkende gevolgen Op 1 December: binding een feit Nu de oorlog tussen K.N.V.B. en Beroepsvoetbalbond is geëindigd, ver dient het overweging, de in „oorlogs tijd" genomen besluiten nader onder de looupe te nemen. Wel had in het vuur van de strijd de K.N.V.B. zich door middel van ver strekkende reglementswijzigingen we ten te dekken tegen de Beroepsvoet balbond, maar de even snel als on verwachte omstandigheden, die plot seling de strijd deden staken, hebben evenzo velen verrast. Jn de officiële mededelingen zijn door de K.N.V.B. de door de Bonds vergadering bekrachtigde reglements wijziging ter kennis van de leden ge bracht. Hierin hebben deze kunnen lezen, dat het lidmaatschap van de K.N.V.B. eindigt met ingang van 31 Mei van het verenigingsjaar, waarin door de betrokken vereniging schrif telijk mededeling is gedaan, dat men het lidmaatschap niet wenst voort te ien. EVENTUELE CONSEQUENTIES. Voor lien die zich in deze geest niet WILLEN BINDEN staat de mogelijk heid open om vóór 1 December a.s. het lidmaatschap op te zeggen. HEEFT DEZE OPZEGGING NIET PLAATS, DAN VOLGEN DE CON- SEQUENTIES: a. verbod om als speler, trainer of anderszins, direct of indirect deel te nemen aan training of aan voetbal wedstrijden van andere dan door de K.N.V.B. toegelaten verenigingen, en- of door de FIFA erkende organisaties op straffen van: een dadelijk opvorderbare boete van f 50.voor iedere trainings-bij- eenkomst en f 100 voor iedere wed strijd. b. aan leden van de K.N.V.B. wier lidmaatschap is geëindigd, is het ge durende één jaar na het tijdstip van beëindiging, zonder de toestemming van de K.N.V.B. niet geoorloofd als speler, trainer of anderszins, direct of indirect deel te neen aan training of aan voetbalwedstrijden van niet door de K.N.V.B. toegelaten organi saties en-of door de FIFA erkende organisaties, op straffe van eer da delijk opvorderbare boete, als boven aangegeven. EXTRA AANDACHT. Bovenstaande bepalingen zijn dus niet van toepassing op leden van de K.N.V.B. wier lidmaatschap vóór 1 December 1954 eindigt of reeds voor die datum overeenkomstig bestaande voorschriften is beëindigd. Zonder het eigenlijk te hebben be doeld, zullen boven gesignaleerde maatregelen óók gelden voor leden van de K.N.V.B. die aan de zgn. WIL DE WEDSTRIJDEN deelnemen. Voor de Bedrijfs- en Zomeravond-elftallen zal het méér dan tot nog toe zaak zijn, GEEN SPELERS OP TE STEL LEN DIE LID ZIJN VAN DE K.N. V.B. Deze kunnen immers bij het spelen van een wedstrijd of het deelnemen aan een trainingsbijeenkomst onmid dellijk met de KANTONRECHTER in aanraking gebracht worden. Voor deze spelers is de datum van 1 December derhalve van het aller grootste belang. Heeft men vóór die datum het lidmaatschap niet op gezegd, dan zijn de consequenties van zeer grote betekenis. Het is ons niet bekend, of de K.N. V.B. de genomen maatregelen op be doelde categorie-leden wil gaan toe passen, maar de reeds jaren bestaan de scherpe houding van de K.N.V.B. tegenover het WILDE VOETBAL kon wel eens aanleiding zijn dat van de nieuwe maatregelen gebruik werd ge maakt, aldus meldt men or.3 van of ficiële zijde. SCHEEPSWERKTUIGKUNDE Te 's-Gravenhage slaagden voor het Voorlopig Diploma Scheepswerktuig- kundige. de heren P.A. Gilbert te Haarlem cn H. Nieuwenkami ie Alkmaa leerlingen van de machinistenschool te Middelburg. DE MIDDELBURGER G. A. Rij eken- berg nam het afgelopen weekend deel aan de voorwedstrijden voor het nationale kampioenschap derde klas se cadres 38-2, die in Waalwijk wer den gehouden. Hij won 5 van de zes partijen met een algemeen gemid delde van 13.85, waardoor hij naar de tweede klasse cadre 38.2 promo veerde. VERBOUWING LYCEUM HULST De verbouwing van het Jansenius- lyceum te Hulst is voor een bedrag van f 115.250,gegund aan de laagste inschrijver: het aannemersbedrijf D. Freijser te St. Jansteen. GOES, 25 Nov. '54 Exportveiling Appels: Cox Orange Pippin A 54, B 44, C 25. I 28-48, II 12. Glorie v. Holland A 24. Bic 21, I gr. 23. I 20, II 9.50. Sterap pel A 24-25, I 21.80, II 3. Goudreinette AA 27-28, A 24.10, Bic 16.40 X gr. 23.60, I 15.40-15.60, II 8.50. Jonathan AA 30, A 28, B 26. C 20, I 20.70-30, II 10.75. Golden Delicious A 52-58, Bic 45, I 28, n 6. Pe ren: Comtesse de Paris A 32, Bic 20.20, I gr. 26, I 18.60-19.10, II 6.90. St, Remy I gr. 17, I 18, II 12. Pondspeer I 12-13 II 10. Gieser Wildeman I gr. 36, I 26, II 21. Br. A. Lucas I gr. 42, I 36, II 14. Kleipeer 1 gr. 19. Gewone veiling - ap pels: Cox Orange Pippin K 30-31, F 18. Jonathan K 10-14, F 3.20-4. Golden De licious K 10-18, F 6-10. Glorie v. Holland K 20. F 12. Sterappel K 9-12, F 3. Zoete Ermgaard F 8. Goudreinette K 12.20-13.20, F 7,20-7.70, kroet 3.50. Div. appels kroet 3.20. Peren: Comtesse de Paris K 9-17, F 6-14. Br. A. Lucas K 21, F 8-16. D. du Cornice F 36. St. Remy K 11-13. F 9-10. Pondspeer K 9-11, F 8-9. Gieser Wilde man K 23-27. F 13-21. Nov. Poiteau K 13-15 KAPELLE, 25 Nov. '54 Export- en Industrie: Appelen en peren: Goudrei nette AAA 28.90, A 24.60, BC 16.40-16.50, I gr. 24.40-25.10, I fijn 14-14.60, II 8.30-8.60, K 12.70-13.10, fabr. 8.20-8.70. Jonathan I gr. 22.80-24.10, I 22.70-23.10, I 20.55-20 60, II 10.25, K 9.70-10.75, fabr. 3.90-4.50, fabr. hagelbesch. 3.10-3.20. Cox Orange Pippin AA 63.20, A 60.25 B 50.10. C- 29.80, I gr. 55.30, I 40. I 22, K 29.20-35.50, fabr. 13.90. Sterappel I gr. 23.40, I fijn 21.90, II 3.80. fabr. 3.50. Brab. Bellefleur I gr. 17.80, I fijn 11.40-11.50, II 3.10. Bismarck K 9.60- 10 10, fabr. 4.40-4.70. Comtesse de Paris I gr. 27.90, I fijn 17.20, II 5.60, K 17.20, fabr. 5-5.40. St. Remy I gr. 17.50-17.70, I fijn 18.50, II 13.10 K 11.10-12, fabr. 9.40- 10.05. Doyenne du 'Comise I gr. 94.40, I fijn 88.60, K 66. Zure kroetappelen 3.10- 3.20. Gewone veiling: Kleiepeer 3-21. Zw. Wijnpeer 6. Golden Delicious 5-35. Br. A. Lucas 6-14. Gieser Wildeman 7-37. Pondspeer 6-12. Zoete Ribbeling 11-13. Hollandszoet 8-24. Zoete Hollaert 9-30. Zoete Ermgaard 9-35. Bismarck 3-9. Com tesse de Paris 8-19. Doyenne du Com. 40. Glorie v. Holland 10. Mispels 12. Groenten: Aardappelen 8-9. Witte kool 8-11. Rode kool .13. Bloemkool 16. Spruit- kool 25-46. Andijvie 11-18. Koolrapen 3- 3,5. Prei 21-26. Kroten 14. Knolselderij 5. Uien 8-16. Breekpeen 18. WAALWJK, 24 Nov. '54 De markt situatie is weinig veranderd. Er is ge regeld vraag al naar behoefte en de prijzen zijn stabiel. Inlandse huiden wor den iets beter gewaardeerd, terwijl de Nederlandse looierij goede belangstelling toont en regelmatig koopt. Voor zoolleer bestaat aanhoudende vraag vooral lichte buigzame croupons, zomede voor halzen en liezen. Prima kwaliteit zoolleer gaat aan onveranderde prijzen van de hand. De afdeling schoenreparatie bleef druk vandaar ook een goede vraag naar re- paratiecroupons. Ook hier traden geen prijsverschillen van enige omvang op. De overleerpositie is nog steeds bevredigend. Calfs en Suede - vooral zwart - blijven populair, voor de goede kwaliteit aan vaste prijzen. Er worden echter ook veel mindere kwaliteiten verwerkt, waarvan de prijzen zeer uiteenlopend zijn. In de schoenindustrie wordt vlot geproduceerd en de afzet is vlot. Hetzelfde kan gezegd worden van de lederwarenfabricage, welke artikelen de komende weken bij het publiek in de belangstelling zullen staan. In verband met het vriesweer was de verkoop van pantoffels en derge lijke de laatste dagen belangrijk beter. W Al ERST AISUEIS Mannheim 222 (+0,03), Kaub 157 (+0.01), Trier 173 (+0,04), Koblenz 174 (—0,05), Keulen 139 (—0,10). Ruhrort 351 (—0,11), Lobith 973 0,08),'Nijmegen 760 0,08), Arnhem 779 (- 0,07), Eefde 319 (—0,03), Deventer 226 0,03), Namen la Plan te 168 (+0,01), Borgharen 3997 (+0,04), Bel- feld 1126 (—0,06), Grave 478 (-4)02). HET NEDERLANDSE BEHEERS INSTITUUT vertegenwoordiging Arnhem - Zjjpen- daalseweg 51 Bovengenoemde vertegenwoordiging wordt met ingang van 1 December 1954 opgeheven. De werkzaamheden van dit kantoor worden overgenomen door het bureau 's-Gravenhage van het Nederlandse Beheersinstituut, Ko ninginnegracht 98, Tel. 51.21.61. Alle betalingen dienen eveneens te ge schieden aan het bureau 's-Graven- hage, postrekening 145.455 of ten gunste van zijn rekening bij de Rot- terdamsche Bank, aldaar. 353-00

de Stem | 1954 | | pagina 17