GRAAUW huldigde gouden paar Schoolbesturen moeten in eigen gemeente kopen Geen voetbal-pools Gouden bruiloft te Aardenburg Nederlaagtournooi H.B.C. Hulst RAAD VAN YERSEKE SPRAK (WEER) OVER HAVEN Begroting K. v.K. Zeeuwse eilanden aanvaard RECORD-BEDRAG Hoe staan de clubs er voor? Officiële ontkenning Benen van de straat,, Vogelwaarde betaalt niet aan polderwegen VOOR HET GOEDE DOEL Geelboek" verbreidt de capucijnen een halve eeuw op borneo Verkiezing leden bracht geen verrassing grote dwalingen Kard. Mindszenty nog gevangen Aanbod van regering werd afgeslagen Spionnage-geval in Engeland i /coAnru i/non verfraait Uw teint 13 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 25 NOVEMBER 1954 13 NAAR aanleiding van een onlangs tot de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gericht ver zoek om te mogen overgaan tot de oprichting van een zgn. voethal-pool en mede in verhand met de op dit on derwerp betrekking hebben de vragen, welke het ministe rie van onderwijs, kunsten en wetenschappen regelmatig bereiken, deelt de persdienst van het ministerie mede, dat geen regeringsmaatregelen zijn te verwachten, welke het organiseren van voethal- pools mogelijk zullen maken. Het echtpaar Jos Kegelaar-Mahu vierde zijn gouden bruiloft. Om 3 uur kwam een deputatie van de Bond van Veehandelaren het gouden paar feli citeren bij monde van de heer Colsen uit Sluiskil. De heer Colsen sprak de Jubilarissen in goedgekozen woorden toe en dankte de heer Kegelaer voor alles, wat hij voor de Bond had ge daan. De jubilaris is één der mannen van het „eerste uur" geweest en had zich als bestuurslid van de vereniging onschatbare verdiensten verworven. Hij noemde de heer Kegelaer „één der pioniers" van de Bond en roemde hem evenzeer als collega en vriend. De kinderen van de heer Picavet uit Hulst, eveneens lid van de Bond, bo den het gouden paar een prachtige bloemenmand aan, waarna nog het woord werd gevoerd door de heer Plassehaert, eveneens lid van de ver eniging. Daarna was het woord aan de fan fare Nooit Gedacht_ die een muzikale serenade bracht. Bij afwezigheid van de voorzitter sprak secretaris Dalmijn het echtpaar toe. De muzikanten wer den door het jubilerende paar op gul le wijze getracteerd. Het Bestuur werd aan huis iets gepresenteerd en toen later het muziekgezelschap voor de tweede maal een muzikale attractie voor de woning der jubilarissen be zorgde, kwamen de benen pas echt van de vloer, in dit geval: de straat. Het gouden paar. familieleden, bestuur der fanfare, de hele buurt deed mee aan de rondedans en het feest op Zandberg was toen pas begonnen. De hele avon dzorgde de muziek voor de stemming en tof laat in de avond klonken de opgewekte marsen tot ver in de omtrek. De volgende dag vond de intieme feestviering plaats. De dag werd begonnen met een H. Mis uit dankbaarheid in de parochiekerk. Voorafgegaan door bruidjes begaf men zich naar de kerk. 's Middags was er receptie ten huize van de jubilarissen, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. Het dagelijks bestuur der gemeente was reeds vroeger aanwe zig om zijn gelukwensen aan te bie- den. Later verenigde de hele familie zich rondom de feesttafel en werd het feest op intieme wijze verder gevierd. Het is, naar de jubilarissen ons ver zekerden, voor hen een mooie dag ge weest, waarop ze tot in lengte van da gen met genoegen zullen terugzien. ^EEN BIJDRAGE voor de polders in de onderhoudskosten van geasfalteerde polderwegen. Tot deze conclusie kwam de raad van Vogelwaarde in zijn laatst gehouden vergadering. Eer dit besluit viel, mengden heel wat voor- en tegenstanders zich in het debat dat omtrent deze kwestie ontstond. B. en W. hadden een onderzoek ingesteld, waaruit bleek dat mo menteel 29 km. polderweg is geasfalteerd. Indien al de wegen^ die hiervoor in aanmerking komen, in de toekomst ook nog geasfalteerd zouden worden, dan zou de totale lengte van de asfaltwegen 80 km. worden, hetgeen berekend naar een bydrage van 75.- per km. voor de gemeente een jaarlijkse uitgaaf zou worden van 6000.-. meer voor om subsidie te verlenen naar rato van het aantal leerlingen, weer anderen waren van mening, dat kleinere scholen naar verhouding meer subsidie behoefden. Algemeen was men van oordeel, dat de salaris sen v^n het onderwijzend personeel veel te laag waren. Na veel heen en weer gepraat werd besloten overeen komstig het voorstel van B. en W. Wel zullen na afloop van het school jaar de rekeningen van de scholen worden nagezien en indien dan mocht blijken, dat verhoging van het subsi die noodzakelijk is, zullen B. en W. nadere voorstellen doen. GEEN VERLICHTE WIJZERPLATEN Verwezen werd naar de grote uit gaven in verband met de vernieuwing van de weg in de kom van Hengst dijk. Bovendien moet rekening wor den gehouden met vernieuwing van de Bossestraat, waarbij de gemeente voor een vierde gedeelte van de ge raamde kosten ad ƒ440.000.- geïnte resseerd is. Verdere opschroeving van de kosten van wegen werd niet ver antwoord geacht. De voorstanders leg den zich niet zonder meer bij deze cijfers neer. In een debat, waarbij de woorden „algemeen belang" hoogtij vierden, kregen B. en W. de meerder heid van de raad aan hun kant en werd hun voorstel om geen bijdrage te verlenen met 1 tegen 4 stemmen aagenomen. TE LAAG Ook de subsidie-aanvragen van de verschillende kleuterscholen uit de gemeente boden veel stof tot praten. Tot nu kregen de scholen te Bosch- kapelle en Stoppeldijk een subsidie van ƒ700.- en de scholen te Ossenisse en Hengstdijk een subsidie van ƒ600 per jaar. De R.K. kerkbesturen vroe gen thans verhoging van deze bedra gen. B. en W. stelden voor om iedere school1000.- subsidie te verlenen. Verschillende raadsleden voelden er „DE KAAI'HEEFT ER SLAG VAN Hoewel er dit jaar niet zoveel gou den bruiloften te Aardenburg waren als verleden jaar, toen er maar liefst 7 werden gevierd, waarvan 3 op Na tionale Feestdag, toch zijn er ook dit jaar paren, die de gouden kroon van het huwelijk mogen dragen en een daarvan is 't echtpaar Hypoliet Buijck en Pharaïlde Musson. En het is de wyk Haven of, zoals men het in de volksmond noemt de Kaai, aan wie de eer te beurt valt om dit gouden feest te vieren. Langs de Kaai heeft men daar slag van, want men heeft het al dikwijls moeten doen daar. een gou den bruiloft vieren. Vorig jaar een keer of drie. Thans heeft men vanzelf sprekend ook weer plannen, maar de ze moeten nog een verrassing blijven tot de dag van het feest. Dit valt op Zaterdag 27 November a.s. Dan zal de dag worden begonnen met een plechtige H. Mis uit dank baarheid in de parochiekerk van Ma ria ten Hemelopneming, waarbij het gouden bruidspaar, waarvan zowel man als vrouw nog in goede welstand verkeren en goed ter been zijn, hopen aanwezig te zijn. Hypoliet Buijck, die <7 jaar is, is een Edenaar van geboor te en kwam na zijn huwelijk met de Aardenburgse Pharaïlde Musson, die thans 73 jaar is, in Aardenburg wonen Desondanks is de gouden bruidegom nog de Eedese vrolijkheid bijgebleven. Opgegroeid in de tijd, dat men te Ee- ne een generatie had, die wel van een grap hield, is hem dit altijd bij gebleven, en ook thans is hij de vaar digheid van een vlotte kwinkslag niet verleerd. Het echtpaar heeft heel zijn huwe lijksleven in Aardenburg gewoond, waar de gouden bruidegom in de landbouw werkzaam is geweest. Uit hun huwelijk werd een dochter ge boren. Het gouden paar heeft 5 klein kinderen en reeds 2 achterkleinkinde ren. Dat zij hun enig kind een goed hart toedragen is vanzelfsprekend en geregeld kan men ze dan ook samen door Aardenburg zien wandelen op "aar dochter, waar zij in de huiselijke kring welkome gasten zijn. De gouden jubilarissen zijn ook trouwe deelnemers aan de jaarlijkse reis voor ouden van dagen die in de gemeente Aardenburg wordt georga niseerd en de gouden bruidegom weei er dan steeds bij de oudjes de moed in te houden. ONTEVREDEN Het R.K. kerkbestuur te Ossenisse zag zijn aanvraag om de benodigde gelden beschikbaar te willen stellen voor de aanschaffing van twee kachels ten behoeve van de onder zijn bestuur staande lagere school, ingewilligd. De raad toonde zich ontevreden over het feit, dat de schoolbesturen met deze gelden hun aankopen dikwijls buiten de gemeente doen. inplaats van de plaatselijke middenstand hier van te doen profiteren. De heer de Poorter stelde zelfs voor om aankoop in eigen geme ente als voorwaarde in het raadsbesluit op te nemen. De voorzitter lichtte toe, dat dit niet mo gelijk was. Wel zal aan de schoolbe sturen te kennen worden gegeven, hoe de raad over deze aangelegenheid denkt. De Hengelsportvereniging „De Vo gel" kreeg een subsidie voor eenmaal van ƒ200.-. De St. Nicolaascomité's ontvingen gezamenlijk een bedrag van 100.-, welk bedrag ponds-ponds ge- wijze onder de vier kerkdorpen zal verdeeld worden, naar rato van het aantal kinderen. De geitenfokvereni- ging St. Julius te Hengstdijk ontving een subsidie van ƒ40.-, de voetbalver eniging Rapenburg ƒ300.- en de Wie lerclub te Boschkapelle 75.-. De M.M.S. te Etten krijgt een subsidie van 100.- voor elke leerlinge uit de ze gemeente. Het bedrag dat door de gemeente ambtenaren was bijeen gebracht ten bate van de Vluchtelingenhulp werd van gemeentewege verdubbeld. De begroting Burgerlijk Armbestuur 1955 werd zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. RONDVRAAG De heer de Booij maakte van de rondvraag gebruik om te informeren wanneer de percelen, die nog niet zijn (Advertentie) aangesloten aan het waterleidingnet, aan de beurt komen. De voorzitter kon slechts mededelen, dat de Waterlei ding Mij. deze zaak in onderzoek heeft en hieromtrent binnenkort rapport zal uitbrengen. De heer van Hove vroeg inlichtin gen over de kerktoren te Stoppeldijk. De voorzitter deelde hierop mede, dat de bliksemafleider op de toren niet meer voldoet. Het ligt dan ook in de bedoeling om deze beveiligings installatie te vernieuwen en tegelij kertijd zullen nog enige nodig geachte voorzieningen getroffen worden. De totaalkosten zijn geraamd op ƒ2100.-. Verlichting van wijzerplaten en wij zers zal niet plaats vinden, gezien de hieraan verbonden kosten. Bovendien zouden dan ook de andere kerkdorpen hierop aanspraak maken. Het voorstel van de heer Vink om aan leerling-kraamverpleegsters een tegemoetkoming te verlenen, zal na der door B. en W. bekeken worden. De heer Serrarens vroeg verbetering van het fietspad van Zeedorp naar Ossenisse. De manier, waarop deze weg thans wordt onderhouden met koolas, voldoet niet. Een definitieve verharding d.m.v. een teerweg, tegels of klinkers werd bepleit. De voorzit ter ga'f de toezegging deze kwestie na der met Bouw- en Woningtoezicht te zullen bekijken. Comb. O.Z. Bevielaiid-Sivift I Zaterdagmiddag a.s. zal op het ge meentelijk sportterrein te Yerseke een interessante korfbal ontmoeting plaats vinden tussen een combinatie, samengesteld uit de sterkste spelers in O. Zuid-Beveland en de kampioen van Zeeland, het Middelburgse Swift I. Zonder twijfel een aardige kracht meting, waarbij de korfballiefhebbers in Yerseke en omgeving tevens ken nis kunen maken met het spelpeil van de le klasse, waarnaar het Yerseke Volharding zo juist is gepromoveerd. Tijdens de wedstrijd zal worden ge collecteerd voor „Sport steunt Zonne veld". ROOSEND AAL-BARONIE DEFINITIEF Goes-Roosendaal uitgesteld Men berichtte ons gisterenavond uit Roosendaal, dat de competitiewed strijd GoesRoosendaal, die a.s. Zon dag zou worden gespeeld, is UITGE STELD en daarvoor in de plaats komt RoosendaalBaronie. Dat wordt Zon dag a.s. dus wéér een derby in het Roosendaalse. NOG MEER RONSEL. GEVALLEN Alcides tegen Zwolse Boys Alcides (Meppel) heeft bij het be stuur van de KNVB een klacht inge diend tegen Zwolse Boys wegens het ronselen van spelers. Het bestuur van de Zwolse Boys heeft volgens het bestuur van Alcides enige spelers van deze vereniging thuis bezocht en hen bewogen een contract te tekenen, De Alcides-spe- ler van der Dolder is hierop ingegaan, zonder overleg te hebben gepleegd met het bestuur van zijn club. 22 Millioen francs voor Ernst Octvirk De Franse le divisie club Racing de Paris zou voor de Oostenrijkse in ternationaal Ernst Ocwirk de record- transfersom van 22 millioen franc (ongeveer f 220.000) hebben geboden. Ocwirk, die vtoor de Weense club „Austria" uitkomt en aanvoerder van het Oostenrijkse elftal is, vertegen woordigde zijn land onder meer bij de wereldkampioenschappen in Zwit serland. Twee-derde van het transfer bedrag zou voor Austria" zijn, ter wijl Ocwirk de rest zou ontvangen. wettelijk in orde was en dat in be sloten zitting nadere, bijzonderheden zouden volgen. De heer Elenbaas wilde de aanbe steding van gemeente-bouwwerken in de toekomst graag gesplitst zien en niet zoals bij 'de kleuterschool, waar een firma ook het schilderwerk en sanitair had aangenomen. Men zal er rekening mee houden. Kardinaal Feltin AANBESTEDINGEN GESPLITST De raad van Yerseke is weer lustig aan liet debatteren geweest over het moeilijke havenprónleem. Het verzoek om een misthoorn (kosten f 6000) werd afgevoerd. Er zyn wel dringen der kwesties, zoals b.v. de slechte toe stand der „zaten", die voor de schip pers het in- en uitvaren uiterst ge vaarlijk maken. Eventuele averij is dan voor rekening van de gemeen-e. Bij versperringen (aan de orde van de dag) moet speciaal de havenmees ter gewaarschuwd worden, soms mid den in de nacht, omdat alleen hij de bevoegdheid heeft om handelend op te treden. Voorzieningen zijn hier wel heel dringend gewenst. Ingekomen was een vergunning tot aanbesteding van het wegdek Buren- polder, deze is inmiddels gehouden. De raming van f 20.000 werd door de laagste inschrijver nog met f 3250 overschreden. De heer v. Boven vroeg spoed te betrachten, anders komt er bij gunning nog eens f 3000 bovenop. Aan het verzoek van de Ned. Herv. School om een 5de leslokaal werd in principe voldaan. De vereniging L.O. op Gereformeerde Grondslag vroeg om fietsenbergplaats en waterplaat sen. Besloten werd, die te bouwen achter het pand naast de school, dat als jeugdhuis wordt ingericht. De heer Pekaar maakte bezwaar tegen het feit, dat op de aanbeveling voor gemeepte-ontvanger twee perso nen met diploma gemeente-admini stratie niet vermeld stonden. De voor zitter verklaarde hierop, dat de zaak Feestgeschenk uit loterij Vijftig jaar geleden, in 1905, werden werden de Capucijnen naar Borneo gezonden door de Paus, om de blijde boodschap van O. L. Heer daar te brengen. Aan de jubilerende Missie bisschop zal vanuit Nederland een ca deau worden aangeboden in de vorm van een som gelds tot afbouw van zijn seminarie, waar de toekomstige inlandse priesters worden opgeleid er die nog geen eigen kapel rijk zijn Daar rijwielen ontbreken voor missio narissen en catechisten, zouden ook deze bij het gouden jubilé worden aangeboden. Een aardige en nood zakelijke attentie voor deze missio narissen, die in 1905 de eerste fietsen in Borneo hebben ingevoerd. Gm een en ander te bereiken or®a- n seert de Sb Pidelb-MitóSbSd'eln giote loterij. De loten, die slechts f 0.50 te blJ de Zeeuwse zelatrices en bij pater-directeur van genoemde Missiebor.d, Hoofdweg. Ril land. Het gironummer van de St*Fide- lis-Missiebond te Rilland is 103009. De Kamer van Koophandel voor de Zeeuwse eilanden, die gis teren te Goes in „de Korenbeurs' vergaderde, heeft zonder veel discussie de begroting '55 goedgekeurd. Deze begroting vertoonde, wegens de uitbreiding der werkingssfeer dei- Kamer, een geheel ander beeld dan vorige jaren. Het eindbedrag was f 133.000 tegen f 63.565 in 1954, met een verwacht goed slot van f 12.000. Het bedrij'sleven zal aan contribu tie f 110.000 moeten opbrengen, wat ruim f 60.000 meer is dan dit jaar. De heer Hupkes (Vlissingen vroeg waarom de salarispost van f 37.000 was gestegen tot f 55.700. De voorzitter zei. dat er drie nieu we ambtenaren nodig zijn en dat de salarissen over de gehele lijn werden verhoogd. De heer van 't Westeinde zei ge schrokken te zijn, dat er in Zeeland niet minderdan 200 zaken zijn die beneden een inkomen van f 20Ö0 blij ven. De voorzitter wees erop, dat dit hoofdzakelijk bedrijfjes zijn als ne- venverdienste; Zeeland is daar zeer „rijk" aan. Opheldering werd gevraagd over de hoge post f 14.000 voor aanschaf fing en onderhoud inventaris. De secretaris verklaarde dat dit verband hield met de uitbreiding der boekhouding, die gemechaniseerd is. Ook zal een auto nodig zijn voor de groter wordende buitendienst. Bij „subsidies" drong de heer Roo- se aan op objectiviteit van het ETI dat f 1500.van de Kamer krijgt ten opzichte van het Delta-plan en op verhoging der subsidie voor VVV en het proefstation der visserij. De voorzitter antwoordde, dat de Kamer, die goed in het ETI vertegen woordigd is de gevraagde objectivi teit zal verdedigen; dat het subsidie VVV reeds verdubbeld is tot t 500 en van genoemd proefstation geen verzoek om hogere subsidie bin nenkwam. Bij de discussie over VVV verklaar- de het bestuur zich bereid om de sub sidie, zo nodig, te herzien, maar be- klemtoonde, dat 't bedrijfsleven hier een eerste taak heeft. VERKIEZING. Hierna volgde de verkiezing wegens periodieke aftreding van de helft der leden. Herkozen werden de heren Doele- man, v. d. Himst, Hupkes, Alink, Mal- jers, de Rijke, Zuidweg-Burger, Kam- meraad (voorzitter), van Loo, Mar- kusse. Schrer en Bal. In de vacature van Doorn en de Jonge Lughten wer den de heren C. Bruin en L. Leen- dertse benoemd. De voorzitter wenste de herkozenen geluk en dankte de heer van Doorn, die niet terugkeert voor de prettige en joviale wijze waarop hij met de Kamer samenwerkte. Meegedeeld werd nog, dat met in gang van 1 Nov. de heer P. v. d. Borgt te Hansweert is benoemd tot ambte naar buitendienst en de heer D. Cats- man te Middelburg tot ambtenaar. Een telegram van gelukwens werd verzonden aan de heer Ballintijn van de P.Z. Crt. die van een ernstige ziek te is hersteld. DE RONDVRAAG. De heer Rijnte vroeg of de vergun ningen tot uitverkoop bij verbouwing soms niet al te gemakkelijk worden gegeven. De voorzitter ontkende dit; de cri teria zijn onlangs weer verscherpt en ieder geval wordt grondig bekeken. Verschillende leden becritiseerden de trage gang bij de overbruggings- re;,elingen op Schouwen en Duive- land. De secretaris zei, dat de Kamer alle gevallen, ruim 560, afwerkte maar dat het stropt in Den Haag. Hij verklaar de zich bereid een bespreking te Zie- rikzee te arrangeren. Bij de maaltijd, die zeer gezellig was, heeft de voorzitter een hartelijke speech gewijd aan de secretris, de heer A. de Jonge, in verband met diens 25-jarig huwelijk. Do heer van 't Westende compli menteerde tenslotte de voorzitter met zijn herbenoeming. V> Vaderlyk. maar daarom niet minder beslist, heeft kardinaal Feltin een op roep gericht tot de priester-arbeiders in Frankrijk; die zich niet hebben onderworpen, en die onlangs in een „geelboek" hun stap toelichtten. De kardinaal verwerpt dit boek, omdat de schrijvers zich niet mogen beschouwen als vertegenwoordigers der Kerk in de arbeiderswereld en mitsdien niet „De priesterarbeiders" vertegenwoordigen. De Kerk heeft hen gevraagd, het Evangelie te ver kondigen, maar zij hebben geijverd voor een tijdelijke zaak. Het Geelboek stelt punten discutabel, welke de Kerk als wezenlijk beschouwt en ten slotte verkondigt het dwalingen no pens de houding van de kerk tegen over de arbeiderswereld. Kardinaal Feltin roept de schrijvers van dit boek op, zich te bezinnen op hu nroeping en tróuw te tonen aan hun, van de Kerk ontvangen, priesterschap. De Hongaarse regering is bereid, om kardinaal Mindszenty in vrijheid te stellen, mits hij vrijwillig afstand doet van zijn primaatschap en tevens de regering om clementie vraagt. De kardinaal heeft het aanbod af geslagen. Hij kan zijn ontslag alleen aan de H. Stoel aanbieden. Volgens berichten, willen de Hongaarse bis schoppen' om de invrijheidsstelling van de kardinaal verzoeken. De rege ring overweegt dit. De man, die behoorde tot de beulen van de kardinaal, dr. Emil Weil, is op 57-jarige leeftijd in Boedapest ge storven. Hij behoorde tot de artsen, die de kardinaal „procesrijp" maak ten. Een 27-jarige klerk, John Clarence geheten, stond gisteren voor een Lon- dense rechtbank terecht, beschuldigd van spionnage voor de Sovjet-Unie. Als lid van de burgerwacht wist hij iets over verdedigingswerken aan de Noord-Oostkust van Engeland. Een man van het Russische consulaat, Ba- rabanof genaamd, haalde Clarence over om zich in de gunst van de Ame rikaanse autoriteiten in Engeland op te dringen, om zo inlichtingen te ver krijgen. Clarence liep echter naar de Amerikanen en bood hen zijn dien sten aan. De zaak is naar een andere rechtbank verwezen. DE KORFBALWEDSTRIJD te Sint- Willebrord gespeeld tussen Rood- Wit en B.S.C. (Roosendaal) eindig de met een 1-0 overwinning voor de thuisclub. Kansloze biljarters uit Hansweert kwamen toch De ,.club van Brandenburg" uit Hansweert, wist uiteraard tevoren dat ze in het nederlaagtournooi van de Hulsterse biljartclub HBC geen kans zou hebben, zeker niet nu de twee eerste uitslagen er op duidden, dat de Hulstenaren met erg veel brio hun jubileum-tournooi aan het spelen zijn. Toch kwamen de moedige ridders van het groene laken naar de Bruyn's restaurant om zich te meten. Veel an dere zwakkere clubs durven HBC niet' aan en die van Hansweert gaf dus een dapper voorbeeld. De uitslag luidt: Pr. Freyser HBC 343A. v.d. Borgt. OKG, Hansweert 39: R. Lampo 107—J. de Pauw 37: Fr. Schelfhout 142—A. Brandenburg 49; G. Eeckhout 89— C. Zuidweg 32; J. Taelman 15—H. Brandenburg 22; J. Leeraert 105A. v.d. Guchte 66: Jo Blommaert 105J. Eyke 33: B. Sn^l- leman 49L. Thienaert 19. HBC behaalde dus 1058 punten te gen OKG 297. De hoogste serie was ditmaal voor Fr. Schelfhout met 71; Pr. Fryser volgde hem op de voet met 69.' De wedstrijd werd op 20 beur ten gespeeld. Zondagmiddag (om half vijf) zal HBC het waarschijnlijk niet zo ge makkelijk krijgen. Dan komt Sas van Gent op bezoek en daar beschikt men over sterke spelers, zoals Ed. Ver- maet, C. Meersschaert en George te- K.N.V.B. AFDELING ZEELAND Programma a.s. Zondag le klasse A: Domburg 1-Groede 1; Schoondijke 1-Sluis 1; IJzendijke 1- Walcheren 1. le klasse B: Graauw 1-Lewed. Boys 1; Hansw. Boys 1-Rapenburg 1; Robur l-'s Heer Arendskerke 1; Vogelwaarde 1-Kruiningen 1; Kwadendamme 1-Vol- harding '32 1. le klasse C: Dreischor 1-Burgh 2; Renesse 1-Zierikzee 2. Res. le klasse A: EMM 2-Aarden- burg 2; Zeeuwen 3-Oostburg 2; Mid delburg 3-Vlissingen 3. Res. le klasse B: Terneuzen 3-Hulst 2; Kruiningen 2-Steen 2; Goes 3-Luc- tor 2. 2e klasse A: Noormannen 2-Zeelan- dia 3; Middelburg 4-Breskens 3; Vlis singen 4-RCS 3. 2e klasse B; Axel 3-Hontenisse 3; Clinge 2-Ria W. 2; Hulst 3-Hansw. Boys 2. 2e klasse C: Renesse 2-Zierikzee 3; Zonnemaire 1-SVOWK 1; Dreischor 2- Brouwershaven 1. 3e klasse A: Lewed. Boys 2-EMM 3; Hoofdplaat 2-Schoondijke 2. 3e klasse B: Kooewacht 2-Steen 3; Robur 2-'s Heer Arendskerke 2; Kwa dendamme 2-Corn. Boys 3; Luctor 3- Rapenburg 2. Taxandria Uno Animo WSC Heusden RKDVC RKC Zwaluw Hieronymus RKTVV Concordia St. Michielsg. Gudok 4e KLASSE D SSE B 9 8 0 1 16 25-8 8 6 0 2 12 28-11 8 5 1 2 11 17-15 9 2 7 0 11 19-15 9 4 1 4 9 14-16 8 3 2 3 8 16-14 9 3 2 4 8 14-14 7 2 2 3 6 11-12 9 2 2 5 6 26-26 8 2 1 5 5 13-24 9 1 3 5 5 12-25 9 2 1 6 5 10-25 GSBW 10 8 1 1 17 29-9 OJC 8 5 0 3 10 29-12 Zaltbommel 8 4 2 2 10 20-14 RKJVV 9 4 2 3 10 19-18 Ons Vios 7 3 3 1 9 17-15 Nevelo 8 3 3 2 9 23-22 Vlijm. Boys 8 3 2 3 8 18-18 Haarsteeg 8 3 2 3 8 14-18 Oisterwijk 10 2 3 5 7 15-27 Wit Zwart 9 2 2 5 6 17-29 SVG 8 1 2 5 4 13-23 Nieuwkuik 7 1 0 6 2 13-22 4e KLASSE E Gilze 8 7 1 0 15 27-11 TAC 9 7 0 2 14 19-8 Veerse boys 8 6 1 1 13 28-13 Groen Wit 8 5 0 3 10 17-13 Were Di 8 4 1 3 9 16-15 PCR 7 3 1 3 7 16-17 ZIGO 8 3 0 5 6 19-27 SCO 9 2 2 5 6 16-20 Madese Boys 8 2 1 5 5 14-16 TVC 9 '-1 3 5 5 17-31 Boeimeer 7 1 1 5 3 11-20 Breda 7 1 1 5 3 11-22 3e KLASSE C VOAB 10 8 2 0 18 30-14 Dongen 9 5 3 1 13 30-14 Baardwijk 8 5 1 2 11 18-13 BSC 9 5 0 4 10 30-20 WVO 9 4 2 3 10 13-12 Hero 8 4 1 3 9 13-13 DHV 7 2 2 3 6 9-13 RWB 8 3 0 5 6 21-20 Odio 6 2 1 3 5 12-17 VES 7 2 0 5 4 10-14 Virtus 8 2 0 6 4 15-28 Zierikzee 7 0 0 7 0 5-28 3e KLASSE D Axel 8 6 1 1 13 20-7 Hulst 9 6 1 2 13 29-15 RKFC 9 5 3 1 13 19-13 RCS 8 4 2 2 10 23-16 Zeelandia 9 4 2 3 10 17-17 Nw. Borgvliet 8 4 0 4 R 11-18 Terneuzen 7 3 1 3 7 21-15 Meto 8 2 3 3 7 12-14 Hor.tenisse 8 3 0 5 6 19-21 Di Zeeuwen 9 1 3 5 5 20-30 Corn. Boys 7 1 1 5 3 16-23 Biervliet 8 1 1 6 3 18-36 4e KLASSE G Aardenburg 9 7 1 1 15 37-17 Steen 7 6 0 1 12 27-6 Clinge 8 5 1 2 11 24-14 Luctor 9 4 1 4 9 24-16 Hoofdplaat 7 3 2 2 8 19-16 Breskens 8 3 2 3 8 19-16 Yerseke 8 3 2 3 8 18-19 Oostburg 9 3 1 5 7 23-26 Sluiskil 8 2 2 4 6 16-27 Koewacht 8 1 4 3 6 14-23 EMM 7 1 1 5 3 8-29 Ria 8 1 1 6 3 13-23 4e KLASSE F SC Gastel 7 7 0 0 14 26-8 Zundert 9 6 1 2 13 25-15 Schutters 8 6 0 2 12 30-10 Bu-gh 8 5 0 3 10 19-16 Steenbergen 7 4 0 3 8 18-15 Halsteren 7 4 0 3 8 16-14 R "VVU 8 3 0 5 6 19-14 Kaaise Boys 8 3 0 5 6 20-23 NSV 8 3 0 5 6 21-34 RSV 8 2 1 5 5 18-19 Grenswachters 7 2 0 5 4 18-25 HSC 7 0 0 7 0 10-47 gijn. Deze laatste neemt ook deel aan de Z. Vlaamse kampioenschappen, welke te Terneuzen gespeeld worden. De ontmoeting van a.s. Zondag, in het kader van het nederlaagtournooi, geeft dus tevens een revanche-ont moeting Freyser-Gegijn te zien. Dat maakt de wedstrijd nog te interes santer. HANDBOOGCONCOURS TE OVEZANDE „Zorgvliet" uit Ellewoutsdijk, gaf te Ovezande een concours op de lig gende wip. Veertien sociëteiten na men er aan deel. De uitslag was: Hoofdvogel C. Bek, „Soranus", Heinkenszand. le zijvogel: Smailegange Mz., „Zorgvliet", Elle woutsdijk. 2e zijvogel: P. Rijk. ..St. Sebasliaan", 's Heerenh&ek. le hoofd- kal: J. v. Doorn, „Zorgvliet". 2e hoofdkal: P. Koens, „Zeelandia", Ove zande. le kleine kal: L. Vermue. „So ranus". 2e klein kal: J. Rijk, „Vios", 's Heerenhoek. le klep: P. Rentmees ter. ..Willèm Teil", Ovezande. 2e klep: J Rijk, „ADLM". Kwadendamme. 3e klep: C. Raas, „Willem Teil". De meeste kleine vogels waren voor J. v.d. Dries, „Eensgezindheid". HULSTERSE JONGE ATHLETEN TE BRUSSEL Bij „Cross du Soir" De R. K. Hulsterse Atletiekvereni ging heeft aan de 29ste Cross „du Soir" te Brussel deelgenomen. Bij de 3700 meter voor de junioren B, waar aan 728 athleten deelnamen, boekten de Hulstenaren de volgende plaatsen: 158 Piet Picavet, 302 Jac. Bogaert, 339 W. Biesbroeck, 395 R. Cleyman, 407 C. Dieleman, 408 P. Blommaert, 463 W. de Block. Op de 7000 meter junioren A (502 deelnemers) was de uitslag voor de Hulstenaren: 79 Jo Picavet en 196 Adrie Biesbrouck. Aan de volkscross (7000 meter) namen 2468 personen deel. Reggie Buysrokke werd 1531 en Leon de Vos 1829. Het is voor de R.K. H.A.V. een hele onderneming geweest aan deze grote wedstrijden deel te nemen. Uit niet minder dan 10 Europese landen wa ren nl. athleten naar Brussel geko men. Dat de Hulstenaren over het al gemeen in „de middenmoot" geklas seerd werden is dus geen geringe prestatie. (Biljarten) OOK RETURN BRACHT VOLLE WINST Voor K.O.T. te Sluis De Biljartclub „Krijt op Tijd" te Sluis speelde haar return-thuiswed strijd tegen de biljartclub van West Capelïe Belang. Ook deze keer ble- van de Sluizenaars baas over hun Zui derburen en wonnen 8 van de 11 ge speelde wedstrijden. De gedetailleerde uitslag luidt: Metz Bulcke 35-24; QuataertBernaert 33- 67: DusarduijnLammens 48-44; van LoockeHillegeer 56-52; Coppens— H. Dupon 31-62; GrahameC. Dupon 188-85; WispelaereBoij 54-47; Batse- iaereStubbe 49-23; Swerusde Bree 80-22; de BruijneSerreijn 74-24; Van- craeijenestThielt 40-42. Gaan Rigtersbleek en Twentse profs samen Bestuursleden van de voetbalver eniging Rigtersbleek en van de Twentse Profs hebben dezer dagen informatieve besprekingen gehouden om de mogelijkheid van een samen gaan onder ogen te zien. Het bestuur van Rigtersbleek zal zich deze week nader beraden, terwijl de Twentse Profs eerst nog een on derhoud zullen hebben met „de Graaf schap", met welke vereniging zij aan vankelijk zouden fusioneren. Advertentie) HET BESTUUR van het Ned. Hand bal Verbond, heeft definitief beslo ten aan de wereldkampioenschap pen handbal deel te nemen. Zij worden volgend jaar, 26 Juni-3 Juli in Duitsland gehouden. MARKTEN '5-HERTOGENBOSCH, 24 Nov. Op n=^ar^ van hec*en werden aangevoerd '•053 stuks vee nl.: 3.019 runderen, 293 vette kalveren, 830 nuchtere kalveren. S3„fA0kLzeugen' 288 slachtzeugen, 107 lopers 2.130 biggen, 301 schapen en 17 geiten. De prijzen waren als volgt: Melk en kalf- koeien 700-980 p st. Guiste koeien 500- 725 p, st„ zware soorten bonen notering. Kalfvaarzen 570-920. Klamvaarzen 490-590. Guiste vaarzen 475-575. Pinken 310-410. Graskalveren 195-275. Nuchtere fokkal- veren 85-140. Nuchtere slachtkalveren 36- 50. Zware soorten 54-82.50. Drachtige zeu gen 250-330. Lopers 67-88. Biggen 33-58. Schapen 70-110. Zuiglammeren 75-105. Aanvoer van slachtvee: 906 stuks. Prij zen extra kwaliteiten vaarzen 2.72-2.82, le kw. 2.62-2.72, 2e kw. 2.42-2.55, 3e kw. 2.15-2.20. Vette stieren 2.35-2.43. Worst koeien 1.90-2.12, alles per kg. gesl. gew. Vette kalveren zware soorten 2.45-2.85. Vette kalveren middenklasse 2.25-2.35. Vette kalveren lichte soorten 1.85-2.20. Nuchtere slachtkalveren 1.25-1.35. Zwar- re soorten 1.42-1.80. Slachtzeugen 1.54-1.60 alles per kg. lev. gew. Overzicht: De aan voer van melk- en kalfkoeien was zeer groot, hetgeen de handel traag deed ver lopen, jyijzen moeilijk te handhaven of minder. Niettegensta/nde de kortere aan voer van guiste koeien verliep de han del zeer traag met aflopende prijzen. Ruimer aanvoer van jongvee, de goed- soortige dieren werden flauw - prijshou dend verkocht, de mindere soorten han del traag, prijzen minder. Aanvoer van vette kalveren normaal, handel voor ex port kalmer terwijl de prijzen over het geheel iets daalden. Nuchtere slachtkal veren handel ruim-prijshoudend. Scha pen cn zuiglammeren werden lui ver handeld, prijzen over het geheel moeilijk te handhaven. Fokzeugen kalme handel met wat lagere prijzen. Grote aanvoer van lopers en biggen waardoor de han del traag verliep met aflopende prijzen. Grote aanvoer van slachtvee, de handel in de extra - en le kwaliteiten vaarzen was stug-duur, prijzen even vaster, de mindere soorten werden over het geheel glauw-prijshoudend verhandeld, afloop iets trager. Slachtzeugen werden lui ver handeld tegen iets lagere prijzen. TERNEUZEN, 24 Nov. Sla 2.90-12. Bloemkool A 41-58, B 11-35 C 9-13. Peen II 13-14. Kroten 15. Bintjes 7.40. Andijvie 6-16. Sav.kool 11-21. Witte kool 10-13. Waspeen II 13. Prei 14-22. Knolselderij 2-12. Spruiten 34-48. Uien II 15. Witlof 22-57. Boerenkool 9-12. Breekpeen 14-15. Appelen: Golden Delicious 15-33. K 15-16, F 7-12. Jonathan H2 5-14, K 15-20, F 3- 13. Lombart Calville K 10-12, F 6-7. Ove rige soorten appelen 3-17. Peren: Beuure A. Lucas H2 11-12, K 18. F 14-15. Com- tesse de Paris H2 6-7, K 15-19, F 5-7. St. Remy 9-15, Overige soorten peren 3-7. WAlFBST 4NDEN Mannheim 31S (0). Kaub 156 (—0.05), Trier 160 (+0.03). Koblenz 179 (—0.05), Keulen 149 (—0.10), Ruhrort 362 (—0 08). Lobith 981 0.09). Nijmegen 768 0.05), Arnhem 786 (—0.04) Eefde 322 (—0 08). Deventer 229 (—0.08), Namen la Plante 167 (U6I4), Borgharen 3993 (—0.06), Bel- feld 1132 (—0.10), Grave 430 (—0.10).

de Stem | 1954 | | pagina 11