Hebt u vandaag uw Davïtamon 10 al gehad? VALDA MIDDELBURG ruilt kazerne voor hospitaal WALCHEREN Heel Hulst zag zichzelf ZUID-BEVELAND R.K. Z. VI. Vlassersbond staakt actie De ontwikkeling der arbeidsmarkt in Zeeland Begroting lissingeii '55 niet sluitend MANCHESTER OSRAM LAMPEN danU thans MIDDELBURG Een tien voor gezondheid: DaviTAMON-10 Géén lachfilm, maar ivat een vroliikheid pastilles oezacm'te VALDAMILD agenda HEDEN DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 3 NOV. 1954 (Advertentie) RAADSDEBATJE OVER WINKELSLUITINGSTIJD f)E ONGEVEER DERTIG PUNTEN tellende raadsagenda van Middelburg, zou binnen het uur afgehandeld zijn, indien bü punt 27: aanwijzing archi tecten voor restauratie en bouw van het gymnasium, niet de heer v. Loo (P. v. d. A.) op het ondemocratische idee was gekomen een besloten zitting aan te vragen. Het is ons altijd een raadsel waarom men telkens behoefte beeft aan die geheimzinnige onderonsjes. Als men eerlijke bezwaren of wensen heeft kan men die toch wel openlijk uitspreken. Geen voorzitter moest eigenlijk zo gemakkelijk toestemming geven voor dat schuilvinkje spelen. Na heropening wenste niemand meerhet woord te voeren en overeenkom stig het voorstel werd ir. Lussanet benoemd voor de restauratie en ir. Klokke voor de nieuwbouw. (Advertentie) De dichtste pool - daardoor de diepste gloed. Wie het goede niet eert is Schuttersveld niet weert MET MOTOR UIT BOCHT GEVLOGEN C. Trimbacli uit Tilburg gedood BU het plaatsje Oosterhout in de omgeving van Nijmegen is de heer C. Trimbach uit Tilburg, mede-direc teur van de Cartonnagefabriek J.C. Trimbach en Zn. te WaalwUk, tenge volge van een motorongeval om het leven gekomen. De heer Trimbach had in Ooster hout samen met zijn vrouw een bezoek gebracht aan zijn dochter. De heer Trimbach reed met zijn motor alleen naar huis. Maar nog maar goed en wel op weg, vloog hij met zijn motor uit een scherpe bocht en werd zeer zwaar gewond opgenomen. Hij werd onmid dellijk naar het Canisiusziekenhuis te Nijmegen overgebracht, waar hij werd geopereerd. De heer Trimbach be zweek echter aan de opgelopen ver wondingen. Het slachtoffer was bijna 50 jaar oud en laat een vrouw met vier kinderen achter. TRAGISCH ONGEVAL TE MADE Landbouiver doodgedrukt De heer J.P. uit de Stationsstraat te Made raakte bij het binnenrijden van een landbouwwagen bekneld tussen de wagen en een muur en werd zeer ern stig gewond overgebracht naar het ziekenhuis te Breda, waar hij inmid dels aan de verwondingen is bezwe ken. MUIZENPLAAG OP SCHOUWEN-DUIVELAND Veldmuizen en huismuizen Op Schouwen - Duiveland heerst 'n muizenplaag. Uit verschillende plaat sen komen berichten van overlast van deze knaagdieren. Het schijnen voor namelijk veldmuizen te zijn, die waarschijnlijk tengevolge van de vele regens en omdat natuurlijk nog veel grond braak ligt, waarop niets eet baars groeit, de woningen der mensen komen opzoeken. Maar ook de gewone huismuis komt hier en daar in vrij groten getale voor. (Advertentie) email's Met algemene stemmen Over het tienmaal belangrijker voor- stel. dat verband hield met de architectenbenoeming: n.l. de over dracht der kazerne aan het rijk in ruil voor het militair hospitaal: de aankoop van een reeks panden en de verbouw van het hospitaal tot gym nasium is heel wat korter gediscus sieerd. Er werden alleen een paar op merkingen gemaakt over de redactie van de overeenkomst en men uitte er ook nog twijfel aan of de f 100.000, welke het Rijk toegeeft, wel voldoen de zal zijn. Met algemene stemmen ging dit voorstel er door. Even is er nog gekibbeld over het voorstel van B. en W. goedgunstig te beschikken op een verzoek van het grootwinkelbedrijf om behalve op Za terdag 4 December ook op Zaterdag 27 November de winkel tot 9 uur open te mogen houden. Een drietal adressen was hiertegen (Advertentie) 1 ingekomen, waarin gesproken werd van aantasting der rechten van het winkelpersoneel, zonder dat daar eco nomische noodzaak voor was. De heer Hubrechtse (P.v.d.A.) opponeerde scherp tegen het voorstel, maar zijn partijgenote, mevr. de Vlieger, ver dedigde het, De voorzitter verdedigde het even eens. De rechten van het winkelper soneel achtte hij veilig gesteld in het werktijdenbesluit en hun argumenten vond hij daarom zeer zwak. 'n Enkele maal eens tot negen uur werken vond hij geen ramp en voor Middelburg zag hij voordeel in de langere open stelling. Met 12 tegen 5 stemmen werd het voorstel goedgekeurd. Tegen stemden vier leden der P.v.d.A. en ir. Steur van de A.R.-fractie. Alle overige voorstellen werden zon der stemming aanvaard, o.m dat van de 60 pet. loonsverhoging, bijdrage Ulo-dag, sluiten ener geldlening, groot f 500,000,en vaststelling ver goedingen voor het bijzonder onder wij s. Bij de vaststelling verordening be graafplaats, klaagde de heer van Loo er over, dat soms grafzerken worden verwijderd en verkocht zonder dat de familie van de overledene daar iets van weet. Wethouder van 't Westeinde zei, dat dit niet meer gebeuren zal; voortaan worden betrokkenen gewaarschuwd. Inplaats van mr. Portheine, werd tot curator van het gymnasium burge meester Bolkestein benoemd. Laat de verouderde glazen van Uw bril vervangen door Brief aan minister over vlasheffing 1954 BEROEP OP SOEPELE TENUITVOERLEGGING De R.K. Zeeuwsch - Vlaamse Vlas sersbond heeft de Minister van Land bouw geantwoord op zyn beslissing in zake de Heffingsverordening 1945 op strovlas, vlaslint en bewerkte vlas- afvallen. Zoals men eertijds in ons blad heeft kunnen lezen, heeft de Mi nister tegen de verwachtingen van de vlassers in, beslist, dat de heffing (Advertentie) Beter licht voor huishouding en industrie Winterzitting der Staten De winterzitting van de Prov. Sta ten van Zeeland zal 16 November a.s. worden geopend. Dinsdag 21 December begint de be handeling der voorstellen. CENTRALE LAND- EN TUINBOUW ONDERLINGE Jaarvergadering te Goes Onder voorzitterschap van de heer J. Lukaart, hield de afd. Zeeland van de Centrale land- en tulnbouwonder- linge haar jaarvergadering. Jaarver slagen en rekeningen werden goed gekeurd. Op 31 December 1953 was het aantal leden 3068. Het verzekerde loonbedrag bedroeg in het verslagjaar f 14.000.000. Van de 727 ongevalsaangiften, die in 1953 werden ingediend, konden 60 niet als bedrijfsongeval of daarmede gelijkgesteld letsel in behandeling worden genomen. In het verslagjaar hadden geen on gevallen met dodelijke afloop plaats. Door de leden moet over het boek jaar 1953 worden opgebracht f 1.0314 per f 100.loon, benevens f 3.per lid. Met de leden werd voorlopig af gerekend op f 1.15. Besloten werd de afrekening vast te stellen op het voorlopige afrekenings- cijfer en het verschil ad f 0.11!4 per f 100.in mindering te brengen op de kosten over het jaar 1954. Werkloosheid practisch verduienen. Het Districtsbureau voor de Arbeidsvoorziening in Zeeland deelt mede, dat aan het begin van dit kwartaal het aanbod van mannen 1009 bedroeg. Gedurende de maand Juli bleef dit vrijwel stabiel, doch daarna viel een daling te constateren tot 775 aan het einde van de maand Augustus en tot 665 aan het einde van de maand September. De grootste vermindering van het aanbod, tussen het begin en het einde van het kwartaal is te vinden in de bedrijfsklasse landbouw, in welke het aantal ingeschrevenen terugliep met 134, n.l. van 194 tot 60. Deze verminde ring is uitsluitend een gevolg van de telkens terugkerende seizoenwerkzaam heden voor het binnenhalen van de oogst. Een belangrijke daling van het aan bod valt eveneens te constateren in de bedrijfsklassen niet varend transport- personeel, welke verminderde van 109 tot 39 of met 70 en personeel in alge mene dienst, waarin het aantal terug liep van 298 tot 231, derhalve met 67. Het seizoen is hiervan eveneens de oorzaak. Door tijdelijk toegenomen be drijvigheid in de havens van Terneu- zen en Breskens kon de eerstgenoem de categorie vrij belangrijk afnemen. Naast enkele kleinere dalingen ten gevolge van een gunstige ontwikkeling van de conjuctuur is nog vermeldens waard die van het aanbod in de tex tielnijverheid. Dit aanbod is afgenomen met 62. waarvan de oorzaak ligt in de tewerkstelling van een aantal vlasbe werkers en de herplaatsing van de z.g. O-urenwerkers, welke eind Juni ston den ingeschreven bij een tapijtfabriek. Deze herplaatsing werd reeds in de eerste helft van de maand Juli gereali seerd. STIJGING AANBOD. Hiertegenover staat, dat zich in en kele categorieën een stijging van het aanbod vertoont. Zo geeft de bouw nijverheid een vermeerdering te zien van 14, de metaalnijverheid van 8. De stijging in de bouwnijverheid is een gevolg van het gereedkomen van enige objecten, waardoor de werkgelegen heid voor grondwerkers tijdelijk eni germate verminderden. Wegens einde van het seizoen is het aanbod van hotelpersoneel gestegen van 7 tot 29, derhalve met 22. Bij vergelijking van de cijfers van dit kwartaal met die van het overeen' komende tijdvak van het vorige jaar blijkt, dat thans vrijwel in alle be drijfsklassen het aanbod hoger is. Dit verschijnsel komt voornamelijk voor bij de bouwnijverheid en bij personeel in algemene dienst. In voorgaande kwartaalrapporten, waarin ook reeds werd gesproken van stijging van het aanbod, werd als argument hiervoor vermeld de vermin dering der door de ramp van 1 Febru ari 1953 ontstane werkzaamheden. Dit feit treedt steeds sterker naar voren, omdat voor minder bruikbare krach ten, die destijds toch wel konden wor den ingeschakeld, momenteel geen emplooi meer is. Wanneer men het aantal openstaande aanvragen vergelijkt met dat van het vorige kwartaal .ziet men daarbij een toename van 830 tot 2003. De aanvra gen stegen voornamelijk in de bedrijfs klassen metaalnijverheid, voedings- en genotmiddelen, landbouw, niet varend transportpersoneel en personeel in al gemene dienst als gevolg van de slech te weersomstandigheden voor het bin nenhalen van de oogst, waardoor tot uitbreiding van het aantal arbeids krachten moest worden overgegaan, alsmede de toegenomen activiteit in de suikerbietencampagne. Door een tekort aan vlasbewerkers is de vraag daarnaar in de textielnij verheid met een aanmerkelijk aantal gestegen. Het aanbod van vrouwelijk perso neel onderging gedurende dit 'kwar taal slechts een kleine wijziging. Het nam toe van 82 aan het begin van het kwartaal tot 90 aan het einde van het kwartaal. voor het dauwrootvlassen in de jaren 1940 - 1945 volledig zal worden inge vorderd. I)e Bond verklaart nu, dat hij zich bij de beslissing neerlegt en van iedere verdere actie af zal zien. Niettemin wordt in het betreffende schrijven aan de Minister meegedeeld dat de vlassers hun standpunt hand haven, dat de overheid onrecht aan doet aan-de leden van de bond. Ze hebben echter uit verschillende be sprekingen opgemaakt, dat de Mini ster bij de tenuitvoerlegging de grootst mogelijke soepelheid zal betrachten. Hierop afgaande legt de Bond zich bij de beslissing neer, mede omdat het bestuur van mening is, dat aan die onverkwikkelijke zaak tenslotte een einde moet komen. Wel betoogt het bondsbestuur dat het de leden individueel zal blijven steunen om een eo soepel mogelijke afwikkeling van zaken te krijgen. Verkrijgbaar bij de erkende vakopticiens De lierbeplanting van Schouwen-Duiveland Opdracht voor Heidemij Aan de Ned. Heide Mij zal het ma ken en uitvoeren van plannen worden opgedragen voor de herbeplanting van Schouwen-Duiveland. welke door de Stichting „Nieuw Schouwen-Duive land" gefinancierd c.q. gesubsidiëerd zal worden. In overleg met de Cultuur Tech nische Dienst, ligt het arbeidsterre'n van de Stichting uitsluitend op de her beplanting van woonkernen, w.o. be grepen begraafplaatsen. De verzor ging van het landschap staat hier buiten en is geheel in handen van de Herverkavelingscommissie. Alle plannen zullen aan de supervi sie van het Staatsbosbeheer worden onderworpen. Op het kantoor der Heidemaat schappij te Zierikzee zal een bijkon toor gevestigd worden, zodat er met de betrokken gemeenten dagelijks contact mogelijk is. Het ligt in de be doeling dat de Heidemij met de ge meentebesturen overleg of de betrok ken gemeente bereid is de nazorg van de beplanting op zich te nemen. In het algemeen zal er wel niet vóór het najaar 1955 kunnen worden ingeplant, behoudens in Bruinisse. Zoveel moge lijk zullen kwekers van het eiland worden ingeschakeld voor de levering van plantmateriaal. Van verschillende zijden zijn giften in natura toegezegd. Trekhondenverordening in werking De door de Provinciale Staten in de zomerzitting goedgekeurde nieuwe trekhondenverordening zal, naar Ged. Staten berichtten, op 1 Januari a.s. in werking treden. MET SALDO-RESERVE ZAL f 74.000 MOETEN KOMEN B. en XV. van Vlissingen dienden de begroting '55 bij de raad in en schrij ven, dat deze in tegenstelling met die van '54 niet sluitend was te krijgen. Wel zijn de rijksuitkeringen belangrijk hoger dan vóór 1954, maar zo goed als alle posten zijn sterk gestegen, bijzon der die van onderwijs, openbare vei ligheid, algemeen beheer en maat schappelijke zorg. Door een en ander is voor f 74.000. geen andere dekking te vinden dan in de saldi-reserve. Niettemin kunnen B. en W., voor wat de kapitaaldienst betreft, nog met belangrijke plannen komen, zoals voor de bouw van het bejaardenhuis, gym nastieklokaal Bonedijkstraat, openbare kleuterschool en aula begraafplaats. Voorts willen B. en W. in 1955 laten beginnen met de aanleg van een uit valsweg en met de uitbreiding der huishoudschool. De restauratie van de Gevangento ren moet ook geschieden en kost f 100.000.waarvan het rijk echter 90'o wil betalen. Nog moet een com mandopost voor de B.B. worden inge richt en moeten grote sommen besteed worden voor het bouwrijp maken van terreinen. JEUGDWERK. Voor het jeugdwerk willen B. en W. f 5000.uittrekken, n.l. f 1000.voor „Don Bosco", f 500.— voor de Vlissing- se Jeugdraad en f 3500.voor de vrije jeugdvorming. (Advertentie) A. MATHIJSSEN 25 JAAR IN GEMEENTEDIENST De Stadssehuur zag er uit als nooit tevoren. De ruimte was herschapen in een zaal, die volstroomde met ge meente-ambtenaren, die „de baas" kwamen huldigen, omdat hij 25 jaar geleden in dienst der gemeente trad. Ook buiten was goed te merken, dat er iets bijzonders aan de hand was: het gehele wagenpark van gemeentr- i werken, de vuilniswagen en de kolk- zuiger Incluis, stonden, keurig opge poetst, bij het gebouw opgesteld. De heer Mathijssen, die even daar voor op het stadhuis door de burge meester, mr dr N. Bolkestein, was ontvangen en hartelijk toegesproken vanwege zijn vele wer' in het be lang der gemeente, kreeg in de Stads sehuur allereerst een speech van de wethouder van Openbare Werken, de heer L. J. van 't Westende, die de prettige samenwerking roemde en hem nog vele jaren toewenste. Daarna sprak de adjunct-directeur van gemeentewerken, de heer W. H. M. Blijenberg, de jubilaris namens het verzamelde personeel toe. Hij bood de heer Mathijssen namens allen een werpmolen met werphengel aan. De heer E. Visscher voerde het woord als onder-commandant van de brand weer en als „huisbaas". Namens de brandweer overhandigde hij de direc teur (die ook brandweercommandant is) een opvouwbare biljartqueue. De heer J. M. Geljon sprak als voorzit ter van de personeelsvereniging der gemeente en de heer Kapitz deed dat in zijn kwaliteit van kringhoofd Wal cheren der B. B. Tenslotte was het woord aan de heer J. Moll, directeur van gemeentewerken te Vlissingen, als collega van de jubilaris, 's Middags werd een drukbezochte receptie ge houden. WERKGROEP VAN DE Z.V.U. De Werkgroep Middelburg van de ZVU heeft ter vervulling van de vacature, ontstaan door het aftreden van enige leden de volgende drie personen candidaat gesteld: mevrouw A. C. Andrae-Walland. Middelburg; mevrouw L. Hornstra-Tichelman, Sou burg; dr J. S. Bloos, Souburg. DE HERDENKING DER BEVRIJDING In de interkerkelijke herdenkings dienst, welke Zaterdagmiddag van 2 tot 3 in de Nieuwe Kerk zal worden gehouden, zullen spreken ds J. van Woerden, Ned. Hervormd en ds H. Jo hannes, Ev. Luthers predikant. Tijdens de receptie van half 6 tot kwart over 6 in de Burgerzaal van het stadhuis zal het Middelburgs Mu ziekcorps op de Markt spelen. Hier bij wordt medewerking verleend door de Volksdansgroep van de CJMV. De muzikale rondwandeling van half 8 tot kwart over 8 wordt verzorgd door d= Kon. Harmonie „Ons Genoegen" te Vlissingen, die (evenals het Middel burgse Muziekcorps) onder leiding staat van de heer P. de Rooij. Ook de taptoe is voor rekening van „Ons Genoegen". Waarschijnlijk zal de Schotse militaire band, die des mid dags op de Markt zal concerteren, des avonds medewerking verlenen. SUIKERBIETENCAMPAGNE LOOPT TRAAG. Met de aanvoer en aflevering van suikerbieten wil het nog maar steeds niet vlotten. Was het vorige, jaren in de maanden October en November een zeer druk beweeg van wagens en auto's bij de afleveringsplaats op de Loskade, thans komt er zo-te hooi en te gras een enkele wagen, zodat van een drukke aflevering geen sprake is. De oorzaak van deze stagnatie is eens deels het natte weer, voor een ander deel het gebrek aan arbeidskrachten voor het rooien. Door deze stagnatie zal de tijdsduur van de bietencampagne belangrijk worden verlengd. Eén enkele dragee Davïtamon- 10 (met de hoge vitamine- waarde) heft vitaminetekorten radicaal op. Verhoog uw weerstand en die van uw gezin met dagelijks één dragee Davïtamon-10 per persoon. Flacons d 50 en 100 dragées ORGANON - OSS De cameraman, die al enige maanden geleden een hele dag door Hulst trok om het alledaagse leven in het kleine stadje op een heel smal strookje celluloid vast te leggen, heeft helemaal de bedoeling niet gehad een lachfilm te maken. En toch is er waarschijnlijk om Charley Chaplin, Stan Laurell, Oliver Hardy, Abbott en Castello en alle andere al of niet grappige filmkomicken b(j elkaar nog nooit zo verschrikkelijk gegierd, als om de film over Hulst, welke in het St. Joseph's patronaat is gedraaid en daar telkens een stampvolle zaal trok. ,Hé, m n pit: r» De Koninklijke Stedelijke Harmonie heeft er een goede beurt mee gemaakt. Ieder die destijds even voor de camera heeft gestaan of gelopen wilde natuur lijk zichzelf als filmster eens gaan be kijken en degenen die er al dan niet met opzet niet op stonden, hadden er de toegangsprijs best voor over om hun stadgenoten op het witte doek te zien. De belangstelling was zo groot, dat men enkele speciale voorstellingen heeft moeten geven. Zo is er voor de ouden van dagen en voor de school kinderen afzonderlijk gedraaid. De jeugd, aan wie een belangrijk deel van de film gewijd was, maakte het al he lemaal bont. Van puur enthousiasme braken ze de zaal haast af. Toen het opname-apparaat in de scholen ge weest is. hebben ze voor de camera gespeeld en nu ze zich zelf zo bezig zagen, vonden ze het maar gek. Af en toe verscheen een hoogst-verlegen kinderlijk gezicht levensgroot op het doek en dan moesten alle vriendjes of vriendinnetjes gillen van het lachen om de rare grimassen welke het tot hoofdrolspeler gebombardeerde kind maakte. Maar de wrede camera is toch eerlijk: even later kwamen ook de beteuterde gezichten van degenen die het hardst gelachen hadden te voor schijn. „Hé, meester Koene!" of „Daar heb je de broeder" brulde de zaal dan weer plotseling en de niet dan nor male verschijning van deze figuren bracht de jongens tot enorme vrolijk heid. Broeders, meesters, zusters cn onderwijzeressen, ze stonden allemaal heel gewoon te kijken, maar naar de opbruisende vrolijkheid te oordelen moet het toch een Idioot gezicht zijn, die mensen in plaats van voor de klas op een wit stuk laken te zien staan. Toen de camera door Hulst trok en overal stil hield om onbescheiden een kijkje te nemen en veraste mensen oog in oog met de gulzige lens te zetten, verdween de geestdrift nog geenszins. „Hé. m'n pit, m'n pit!" gilde plotseling een hoog stemmetje, toen een gezellige oude baas zo maar ineens vanaf het filmdoek de zaal toelachte. Het is dan ook een hele gewaarwording plotseling je brave peter, compleet met pet, baard en pijp, als filmster te zien optreden. OP HETERDAAD. Het aardige van deze film is, dat ze het leven in het stadje Hulst op heter daad heeft betrapt. Er is niet geregis seerd, er zijn geen scènes in elkaar ge zet. Neen. de camera is zo maar wat door Hulst gerold, te hooi en te gras hier en daar een tafereeltje opnemend, de karakteristieke koppen van keuve lende oude mannen vastleggend en onbewust zo bijna alle echt Hulsterse typen yereeuwigend. De optocht aan het slot van de film mocht dan aardig geweest zijn, juist dat ongedwongene van de verraste Hulstenaren die er meestal pas erg in hadden dat ze gefilmd waren als de camera al een paar meter van hun doen en laten ingeslikt had, juist dat vormt de waarde van de Hulsterse film. Een trotse opname van de Harmonie, onder wier auspiciën de film werd gemaakt, vormde het besluit. VLISSINGSE BRUG BIJNA GEREED. De werkzaamheden aan de nieuwe Vlissingse brug zijn thans zover gevor derd, dat verwacht kan worden, dat de brug begin December voor het ver keer kan worden vrijgegeven. Dit zal een belangrijke verbetering betekenen. MOLEN VLISS1NGS BOLWERK. De restauratie van de molen op het Vlissingse Bolwerk begint zijn voltooi ing te naderen. Er is een geheel nieu we kap geplaatst, de wielen zijn ver nieuwd. evenals de omloop, terwijl de bepleistering thans ook bijna geheel gereed is. De molen heeft nu weer met ere zijn plaats in het stadsbeeld ingenomen en we kunnen met vreugde constateren, dat de restauratie een succes is geworden. Nieuw- en St. Joosland De raad besloot: WEGEN OPNIEUW GETEERD Een verzoek om subsidie van de Jo hanna Stichting werd door de raad in haar laatste vergadering afgewezen. Een wijziging der begroting 1954 werd vastgesteld Aanvragen om premie voor woningverbetering van M.J. de Kater en Wed. W. Hoens - Bliek wer den ingewilligd. Ook werd besloten, nieuwe aanvragen enige tijd in por tefeuille te houden en de meest ur gente gevallen met voorrang te be handelen, zulks in verband met de be schikbare middelen. BIJ GRIEP De heer Janse deed het voorstel een gedeelte van de wegen die in 1953 zijn geteerd, n.l. het gedeelte langs het Oude Dorp, in 1955 nogmaals een beurt te geven, zulks ter versteviging van de slijtlaag. Daarmee zou de post onderhoud van wegen met f. 2000.— verhoogd moeten worden. Na enige discussie nam de Raad dit voorstel aan. De heer Polderdijk drong aan op 't spoedig delven van een gedeelte wa tergang bij de Waayenburgse sluis, omdat de waterafvoer van de achter liggende polders belemmerd wordt. Namens B. en W. antwoordde wethou der Kwekkeboom, dat het water vol doende verval heeft en dat bij verder uitdiepen van de watergang niet meer water afgevoerd zou kunnen worden. De heer Lukasse vroeg inlichtingen over de verhoogde bijdrage voor de Stichting Maatschappelijk Werk en Gezinszorg, welke thans op f. 0.36 per inwoner geraamd is. De voorzitter antwoordde, dat deze kosten in enke le jaren zijn opgelopen van f. 0.10 tot f. 0.36 per inwoner en dat 't niette min is voorgevallen dat een aanvrage om gezinshulp niet kon worden in gewilligd, omdat er geen gezinshul pen beschikbaar waren. Daar deze ge meenten samen met Arnemuiden een gezinsverzorgster heeft, zal er op wor den aangedrongen, dat in de toekomst een redelijk aandeel van de beschik bare hulp aan onze gemeente ten goe de komt. NAJAARSVEETENTOONSTELLING Regeling parkeren verkeer en varkens (vee) markt Burgemeester en Wethouders van Goes maken bekend, dat in verband met de NAJAARSTENTOONSTEL LING en MARKT op DINSDAG 9 November a.s.: a. geen rij- of voertuigen mogen par keren op de Beestenmarkt op Maan dag 8 en Dinsdag 9 November 1954; b. op die Dinsdag e 1 k verkeer met rij- of voertuigen is verboden langs de Zuid-, West- en Noordzijde van de Beestenmarkt, de Brouwersgang en het gedeelte van de Nieuwstraat, gelegen tussen de Beestenmarkt en de Corn. Eversdijkstraat. Ket verkeer langs de Oostzijde van de Beestenmarkt mag alleen ge schieden via de Waterstraat in de richting van de Ossenhoofdstraat of Opril van de Beestenmarkt. en c. de gewone vee- en varkensmarkt op 9 November 1954 zal worden ge houden op de Vlasmarkt, in verband waarmede van 8 tot 17 uur op die dag geen rij- of voertuigen mogen parkeren op de Vlasmarkt en elk verkeer met rij- of voertuigen is verboden over de Vlasmarkt en door de Rijfelstraat en Stalstraat. GOES, 1 November 1954 Burgemeester en Wethouders van Goes, W. C. ten Kate, burgemeester Burger, secretaris. 859-0 AFSCHEID J. DONNER. Op de jongste vergadering van „Handelsbelangen" heeft de heer J. Donner, de hamer neergelegd. Hij is nu in handen gesteld van de heer A. Vermaire. A.s. Vrijdag zal in een feestelijke bijeenkomst, waaraan Rob Geraerdts meewerkt, officiëel afscheid genomen worden van de heer Donner. 's Heer Arendskeike BEVOLKINGSONDERZOEK. Het bevolkingsonderzoek naar long- tuberculose zal in onze gemeente thans definitief plaats vinden op de volgende data: 12 December 's Heer Arendskerke (dorp); 3 December 's Heer Hendriks- kinderen; 78 December Lewedorp; 9—10 December Nieuwdorp. FILM NATIONALE RESERVE Door de Nationale Reserve werd on der grote belangstelling een openlucht filmprogramma verzorgd. Vertoond werd o.a. een film over het bezoek van Z. K. H. Prins Bernhard aan Zuid Amerika. De drumband van de Nationale Re serve. die in de middaguren reeds een muzikale rondwandeling had gemaakt, liet zich ook bij dit avondprogramma niet onbetuigd. Hein kenszand BENOEMD. De 2e ambtenaar ter secretarie, de heer B. Grim, is met ingang van 1 De cember a.s. benoemd tot klerk 2e klas se op het gemeente-secretarie van Ze venbergen. DE UNIFORMEN ZIJN ER! De bazar, die in ijltempo werd op gezet met als doel de nog ontbrekende financiën bij elkaar te brengen, heeft volledig aan haar doel beantwoord. Het comité heeft niet tevergeefs een beroep op de gehele dorpsgemeenschap gedaan. Ieder heeft er naar vermogen inderdaad de schouders onder gezet. En het resultaat was prachtig. De ba zar was aantrekkelijk van opzet en er heerste een geanimeerde stemming. Het was vooral de laatste avond over vol en toen de penningmeester van het comité zijn globale rekening had opgemaakt, bleek nog diezelfde avond dat het doel „De muziek nog vóór 1955 in de tuniek" was bereikt. Lewedorp BAZAR LEWEDORPSE BOYS UITSTEKEND GESLAAGD. De hier in zaal Menheere gehouden bazar ten bate der Lewedorpse Boys is een succes geworden. Niet alleen dat de stemming beide dagen aller gezelligst was, maar ook het doel: stij ving der kas van onze populaire voet ballers, werd bereikt. De verenigings kas is ruim f 500.— sterker geworden. Nieuwdorp BELANGSTELLING VOOR VOLLEYBAL. Als onderdeel van de gymnastiek vereniging TUN1 te Nieuwdorp is kort geleden een volleybal-afdeling opge richt, waarvoor vrij grote belangstel ling blijkt te bestaan. Voor training heeft men gedurende één avond per week de beschikking over de gymnas tiekzaal van het plaatselijk vereni- gingsgebouw. Kapelle voor de gemeenten Kapelle, Kloetinge en Kattendijke, de heer A. P. Potter te Wageningen, thans technisch ambte naar le klasse aan de gemeentewerken aldaar. Kruiningen DORPSHUIS WORDT KLEINER Omdat men niet die financiële steun heeft kunnen krijgen die verwacht was, moest de stichting „Dorpshuis Kruiningen", de architecten, de he ren le Clerq en de Jonge opdracht geven een bescheidener plan te ma ken Dit is geschied en nu zal het dorpshuis op Vrijdag 12 November a.s. aanbesteed worden. De frontbreedte die aanvankelijk 50 meter was, is teruggebracht tot 22 meter en de koffiekamer liet men ge heel vervallen. Niettemin wordt het nog een ruim gebouw, waarin een grote toneelzaal, een bibliotheek en kleinere zalen geprojecteerd zijn. Het dorpshuis komt te staan aan de Berghoekstraat. Rilland Kantoorhouder PTT ging heen In de Raadszaal van het gemeente huls vond de huldiging plaats van de heer J. Slabbekoorn, die 1 November zijn werk als kantoorhouder der P.T. T., wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeHijd neergelegd heeft. De directeur van het postkantoor fe Bergen op Zoom sprak de heer Slab bekoorn toe, en liet uitkomen, dat dl scheidende ambtenaar die 50 jaat „tante Pos" heeft gediend, een zeer kundig en hulpvaardig mens is ge weest. Slabbekoorn heeft zeer drukke, moeilijke tijden meegemaakt, o.a. de oorlogs- en watersnoodperiode. Tij dens de tijd dat Rilland onder water stond, is hij te Bergen op Zoom op het postkantoor werkzaam geweest, waar hij de Rillandse evacué's behulp zaam was. Namens het personeel van het post kantoor te Bergen op Zoom, bood spreker een ets aan van de Grote Kerk te Bergen op Zoom. Vervolgens reikte hij hem een oorkonde uit, waar op vermeld, dat hij 40 jaar ais kan toorhouder P.T.T. werkzaam is ge weest als een voorbeeldig ambtenaar. Daarna sprak de heer C. van Gorsel als voorzitter van het huldigingsco mité namens de gehele burgerij. Hij dankte de heer Slabbekoorn voor alles wat hij voor een ieder heeft gedaan. Namens alle burgers bood spreker daarna de familie Slabbekoorn een prachtige radio met bijbehorende tafel aan, terwijl mevr. Slabbekoorn een bloemenmand mocht ontvangen. Vervolgens sprak burgemeester Jobse namens het gemeentebestuur en de gehele burgerij. Vervolgens spraken nog de heer W. v. d. Werff en mevr. Huisman. Tot slot dankt de heer A. J. Colpaart, na mens de handel voor alles wat de heer Slabbekoorn voor hen heeft ge daan. Daarna werden verversingen aangeboden en was er gelegenheid om de familie Slabbekoorn de hand te drukken. In de avond werd door het muziek corps „Rillandia" een serenade ge bracht bij de familie Slabbekoorn. Kloetinge GEMEENTEOPZICHTER BENOEMD. In de vacature, ontstaan door het vertrek van de heer M. C. Duynhou- wer is benoemd tot gemeenteopzichter SOCIëTEIT VOOR OUDJES IN JEUGDGEBOUW. In het jeugdgebouw heeft burge meester H. N. Schimmelpenninck v. d. Oye een sociëteit geopend voor ouden van dagen. Het initiatief daartoe was uitgegaan van de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente. Diverse oudjes kunnen nu gezel schapsspelen beoefenen en gezellig keuvelen. Het ligt in de bedoeling om deze sociëteit voorlopig eenmaal per maand voor de ouden van dagen open te stellen. ANTWERPEN Sportpaleis: Wiener Eisrevue. Museum voor Schone Kunsten 10-17 u.: De Madonna in de kunst. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De raad selachtige mr Motto. OOSTBURG Ledel 8 uur: De boeka nier der zeven zeeën. SAS VAN GENT Tragedie der liefde. Olympia 8 uur GOES Grand: Het meisje van de voorpagina. MIDDELBURG Electro: Het monster uit verloren tijden. VLISSINGEN Alhambra: De blauwe gardenia. Luxor: De plunderaars. MORDEN ANTWERPEN Vlaamse Opera 8 uur- Jenoefa. GENT Kon. Ned. Schouwburg: Het uur der verrukking. GOES Prins van Oranje: Uitvoering Wetensch. Belangen. MIDDELBURG Schuttershof: KRO- revue om 20 uur. Electro: Casablanca VLISSINGEN Alhambra: Kom terue kleine Sheba. Luxor: De plunderaars Huwa Dielema derse,24 Huwe dus va Veldma dam). Geboi) z. var) LucasseJ la z. va rl? M. Jacoba nelia .1 Zee); 24Ï de Veldt te Hoek! Cornelisl van der| Hubert!1 J. van (won. Leuntje L Alphonsl Beljaarsl Overt J 51 j. <ol van Ëli| Mauricel PhilipP1) Pauwelsl geh. gevl Oct. Adf Martinuj (won. t<j Meelen, v. Hem 83 j. (1 Maatje meijnserL Bartelsol jaars, 21 Schirris.J Botsin fietste Ouwelari de richt^ fietsers De onj zen weg waarbij beiden liep ver Haar zo| ernstig zich naai Autobl bestuurcf vrachtwl hoofdwel de richt! auto, bel richtingj paard, rang vel auto pl(f waardoo| blijven schade Philipï AFSCHIj Mej. als „juf! afscheid tjes, de waarschij Mej. bare lev| intrede jTammd door korl belschool In hetl bijeenkol rijkspolif servisten man weg De bu eenkomsl Hierna! politie, die in ee| de aanda van het NamerJ was aan! een wooT de diplol C. L. Brl mont, F.l Schellen Schreudd Namen de heer 1 tot de g| H. Sto aandacht! opleiding geoefend ma veell DE sJ Bovenl auspiciëif „Het Ce^ Puck op| Het bl ling die! kwaliteit! diend. A| den aan bloemen! De do Centrale voorlich' nig bela Toch boeiende eenkomr Kam, bi en als s J. Bergt Z.-Holla Kostel Burger Hulst ve op Done namidda bureau Lange I beid zal inenting zulks vo tijd van gezondhi enten ki hutsarts Deze bureau. Hulst, 2 Burgei Hulst, P. Wa J. F. De. pl Arbeidei winterse nen zal ring we worden

de Stem | 1954 | | pagina 2