Gezamenlijk optreden tegen aanval aan principes gebonden Smokkelkoffie bracht door truc de dubbele winst op Prins Ali Reza van Perzië bij vliegramp omgekomen Verenigde Staten ter stembus Hij vertelt het zijn volk Drie Belgische generaals van corruptie verdacht Pact voor Midden-Oosten? KNVB EN NBVB IN OVERLEG Opstandelingen bezetten stad Audrey veroorzaakte een „Slag om Paus toont gekroonde Madonna Keert arbeidsrust in Londen terug? r OAGSLAD VOOR ZEELAND Politieke commissie van VN geeft richtlijnen Gewapende vrede Weer wapengekletter in China F' Benelux was goedgeefs Algerië Ruilverkavelingswet vlot aangenomen „Historische" vondst te Ooltgensplaat j Nationale rouw afgekondigd Uitverkoop was er niets bij V oorlopig geen zelfbestuur Uitslagen worden vandaag bekend Ernstige botsing bij Ermelo Ook beschuldigd van verduistering? STORMVLOEDKERING IN R'DAMSE WATERWEG Het ston cl in cle krant. Onderzoek duurt nog voort Jo Walhout en Noad eelbelovende jongeman g4e JAARGANG No. 21671 Uitgav« N V. Uitgevers Mij. Neerlandm Verschijnt elke werkdag Bureaux: Breda. Kasteelplein 11. lel.: Redactie en Ad ministratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J H. A. Bruna Redactieraad: C, J. v. Hootegem, Mr Or A J J M Mes, Mr. g. M. L. he Rechter, L J v. 't Westende, P. V M. Vercauteren. Abonnementsprijs bi) vooruitbetaling t 5.85 per kwartaal, per post 1 6-55. Per week (uitsluitend bi) niet-post- Destell.) t 0.45. Incasso wordt berekend. Uosse nummers 13 ct Postrek no. 278841. Voor God. Koningin en Vaderland WOENSDAG 3 NOVEMBER 1954 Advertentieprijs voor de gehele oplage 1 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m (Ingezonden Mede delingen t 0.30 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98. Telefoon 2238 - Bureau voor Zeeuwscfa-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Bjjbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) De Urgentie-commissie van de K.N V.B. heeft heden een oriënterende be spreking gehad met een bestuursdele- gatie van de N.B.V.B. Als voorlopig resultaat van deze bespreking, kan worden medegedeeld, dat de partijen hebben afgesproken, om, hangende het overleg, geen acties tegen elkaar te ondernemen. Het ligt in de bedoeling om op kor te termijn bepaalde voorstellen te for muleren. Communistische artillerie is een be schieting begonnen van Chinese natio nalistische troepen op het eiland Joe Kiang Sjan, dat beschouwd wordt als tot Tsjang Kai Tsjeks grondgebied te behoren. De nationalistische luchtmacht heeft communistische posities op het vaste land uit de lucht bestookt. In Korea klept zachtkens een vre- desklok, maar niemand durft zeggen of zij niet met een dunne draad aan een booby-trap verbonden is. Noord- Korea nodigde de voorzitter van het Zuidkoreaanse parlement namelijk uit voor onderhandelingen over een vreed zame hereniging van Korea. MOEIZAAM gaat de wereld zijn weg naar een vredestoestand: door ieder gewenst en toch blijkbaar onver wezenlijkbaar. Misschien is men enkele schreden gevorderd door het sluiten van de vele pacten en het vaststellen van nobele beginselenmis schien ook niet. In de politieke commissie van de VN werd men het eens over een reeks principes, die de VN tot richtsnoer moe ten dienen bij een militair, politiek of economisch optreden te gen een aanvaller. De beginselen zijn, dat een zo groot mogelijk aantal landen een zo groot mogelijke bijdrage levert aan het ge zamenlijk optreden. Indien een collectief optreden tegen agres sie wordt aanbevolen, moeten zoveel mogelijk strijdkrachten be schikbaar zijn. Tot dat doel moet men landen, die een bijdrage willen leveren, maar het niet kunnen, behulpzaam zijn. De VN moeten, in overeenstemming met het Handvest, alle maatregelen nemen, om een gezamenlijk optreden doeltreffend le maken. DE VER. STATEN zullen Perzië voor een bedrag van 127.3 millioen dollar aan leningen en schenkingen aanbie den. MEVR. JANET JAGAN, is opnieuw veroordeeld tot drie maanden gevan genisstraf wegens het houden van een illegale optocht in April jl. EEN AMERIKAANS vissersvaartuig is gisteren met 25 man aan boord in de Atlantische Oceaan vergaan. Alle na sporingen waren vruchteloos. MINISTER WITTE wil bevorderen, dat een nieuwe woningwet en een ruimte- wet nog tijdens de huidige legistatieve periode door de Staten-Generaal kun nen worden behandeld. HODEIBY, leider van de ontbonden Mohammedaanse broederschap in Egypte, zal voor een speciaal gevormd tribunaal verschijnen. DE RIJKSBEMIDDELAARS praten en de arbeiders werken (voorlopig) in Enschedé waar bij een katoenspinnerij de rust zoek raakte, vanwege die 6 pet. IN EEN KELDER langs de Amster dam Herengracht ontplofte eergisteren een blik met brandbare vloeistof. Drie man liepen brandwonden op. NA EEN kabinetscrisis van 2 weken is een nieuwe regering in Laos gevormd. Xieng Mao is premier. JAPAN HEEFT aangeboden, de Ame rikaanse overschotten aan zuivelpro ducten te kopen, op voorwaarde, dat de koopsom als lening weer in de Ja panse portemonnaie komt. GENERAAL MAXWELL TAYLOR be velhebber van het Achtste Leger, is met ingang van 20 November tot op perbevelhebber van de Amerikaanse .andstrijdkrachten in het Verre Oosten benoemd. la IN HET hoofdkwartier van de communistische partij in New- York brak Maandagavond brand uit. De brandweer bluste met be wonderenswaardige onpartijdigheid De oorzaak is onbekend, maar het zullen de communisten wel weer geweest zijn Onder gezamenlijke economische en financiële maatregelen tegen agressie wordt ook verstaan het geven van hulp aan het slachtoffer van een aanval en het steunen van de helpende landen. De aanbevelingen van de politieke commissie gaan naar de assemblee, waar zij naar het zich laat aanzien de vereiste tweederde meerderheid zullen verkrijgen. De communistische landen hebben tegengestemd. Engeland, de V. S., en Turkjje be spreken momenteel de mogelijkheid van omzetting van het Turks-Pakis- taanse verdrag in een regionaal defen sie-systeem, dat ook de Arabische sta ten en Perzië zal omvatten. In het Midden-Oosten bestaat nog een va cuum. als gevolg van de afzijdige hou ding, die de Arabische landen ten aan zien van het Turks-Pakistaanse pact innemen. In de door pacten verdeelde en weer verenigde wereld speelt Europa de hoofdrol. In Engeland spraken de so cialisten in het parlement zich uit voor de Parijse accoprden. De Saar-over- Eenheden parachutisten, veiligheids politie en mobiele garde, die gisteren in Algerië zijn aangekomen, zijn on middellijk ingezet om een eind te ma ken aan de verzetsactiviteit. De opstandelingen hebben Maandag de stad Arris enige uren in handen gehad. Zij werden door de Fransen verdreven. Men stelt de Arabische Li ga aansprakelijk voor de onrust in het gebied, dat lange tijd rustig is geweest. De felle aanvallen van de nationalis ten zijn kennelijk bedoeld, om de aan dacht van de wereld op het land te vestigen. Volgende week bespreekt de V. N. de kwestie Tunesië en Marokko. Naar verluidt zal de Franse regering de repatriëring van beroepsmilitairen uit Indo-China bespoedigen, om troe pen voor Algerië en Tunesië beschik baar te hebben. Eerste Kamer De Eerste Kamer behandelde giste ren het ontwerp Ruilverkavelingswet. De minister zegde toe, dat hij over een jaar een nota zal overleggen waarin beredeneerd het aantal gevallen zal zijn opgesomd van de zgn. „dwang- pacht", waarvan de Overheid volgens het nieuwe ontwerp in het uiterste ge val bij de procedure van ruilverkave ling gebruik kan maken. Ook de nieuwe Jachtwet werd door de Eerste Kamer aanvaard. eenkomst welke voor het samenwer kende Europa van zoveel belang is, werd door de Saarlandse socialisten goedgekeurd. De Westduitse vluchte- lingenpartij blijft tegen de Duits- Franse overeenkomst inzake de Saar. A. B. C.-WAPENS. Zoals bekend, heeft West-Duitsland zich verplicht, geen atomische, bacte riologische en chemische wapens te vervaardigen. De Benelux had te Lon den vrijwillig verklaard, ook van de productie van deze wapens af te zien. Nu echter gebleken is, dat deze con cessie helemaal niet was gevraagd, komt Benelux op z'n vroegere verkla ring terug. In principe hebben de Be- nelux-landen dus het recht, deze wa penen te vervaardigen. Springstof in een kerk Bij restauratiewerkzaamheden S in de Hervormde Kerk te Ooit- S gensplaat is bij het wegbreken van het plafond een kistje springstof J ontdekt. Waarschijnlijk betreft het hier een achtergebleven kistje uit de bezettingstijd, toen de Duitsers kerk en toren als munitieberg- plaats hebben gebruikt. De spring- stof zou toen tussen plafond en lambrizering zoek zijn geraakt. Prins Ali Reza Pahlevi, broer van de Perzische Sjah en troonopvolger, die een week geleden als vermist werd opgegeven, blijkt te zijn verongelukt. Zijn lijk is gevonden tussen de wrak stukken van zijn privé vliegtuig, dat op 65 km. afstand van Teheran blijkt te zijn neergestort. Beide huizen van het parlement heb ben de Sjah verzocht, het vliegen er aan te geven, nu er een „teken aan de wand" is geweest. In het verongeluk te vliegtuig bevond zich, behalve de bestuurder, nog een zieke boer, die naar Teheran zou worden gebracht. Ook zij beiden kwamen om het leven. Prins Ali werd in 1922 geboren. Hij Dat Audrey Hepburn veel bewonde raars en bewonderaarsters in Neder land heeft, was bekend. Maar dat hun aantal zo enorm, hun enthousiasme zo grenzeloos zou zyn, kon niemand be vroeden. De jeugd van Nederland bestormde het lieve meiske gisteren, toen zij als verkoopster optrad in het modemaga zijn Gerzon in Amsterdam. Zeker twintigduizend jonge mensen vochten zich een weg naar het sterretje met de vriendelijke ogeri en het slanke fi guurtje. Audrey Hepburn verkocht haar eigen foto's voor goed geld, maar de opbrengst is voor de Bond van Ne derlandse militaire oorlogsslachtof fers. Intussen ontstond er door dit meis ke met de lieve glimlach een ware „Slag om Gerzon". Tientallen agenten en leden van het personeel van Ger zon moesten op een moment de hal ontruimen, omdat daar mensen dreig den te worden verpletterd. Op de eerste etage gingen de persfotografen door een vitrine heen en elders wer den de toonbanken omver geduwd. Honderden armen gingen omhoog en de kreet „Audrey, Audrey!" was niet van de lucht. De enige tussen de dui zenden, die kalm bleef, was Au drey zelf. Zij ontving met haar sym pathieke glimlach de guldens die men Rrils-Guyana Een commissie, die een onderzoek heeft ingesteld naar de toestand in Brits-Guyana, heeft aanbevolen, dat de ontwikkeling in de richting van zelfbestuur voorlopig zal stilstaan, zo lang de Progressieve Volkspartij de meerderheid in de Zuldamerikaanse kolonie behoudt of haar politiek niet wijzigt. De grondwet van Brits-Guyana is kortgeleden opgeschort. Premier dr Tsjeddi Jagan en zijn ministers wer den toen afgezet om „communistische omverwerping" van het gezag te ver hinderen. Jagan is leider van de Pro gressieve Volkspartij. IN ROME verwacht men vandaag de benoeming van Mgr. J. B. Montini tot I aartsbisschop van Milaan. DE BULGAAR, die onder aan een trein hangend van Joego-Slavië naar Nederland zou zijn gekomen, blijkt een jokkebrok te zijn. Om te beginnen kwam hij via België naar ons land en niet via Graz. Wat hij nu wel is? DE OOSTDUITSE volkspolitie is een zeer eigenaardig slag volk, tenminste vergeleken met de politie in andere landen. Ze heeft dezer dagen de be schikking over straaljagers gekre gen GEVREESD WORDT, dat 30 personen zijn omgekomen bij aardverschuivin gen. die zich voordeden in Columbia. Veertien huizen zijn verwoest. DE „BEMANNING" van de Amster damse postauto, waaruit f 63.000 ver dween, is op vrije voeten gesteld. De politie zoekt nog door. MEER WIND Weersverwachting, vanavond: geldig tot Overwegend zwaar bewolkt met enige regen. Weinig verandering in temperatuur. Krachtige, langs de Waddenknst tijdelijk harde wind tussen Zuidwest en Zuid, later draaiend naar Westelijke richtin gen. Vandaag: Zon onder 17.10 uur. Morgen: Zon op 7.39 uur. In de V. S. is gisteren druk gestemd in weerwil van alle voorspellingen, dat het kiezerscorps apathisch zou zijn. Het gaat om alle 435 zetels van het parlement, om 37 senaatszetels en om 34 gouverneurs van staten. De bestaande verdeling van congres- zetels blijkt uit de grafiek. De repu blikeinen behaalden in 1952 in de per soon van generaal Eisenhower een royale meerderheid. Uit de samenstel- fj?. van het Huis van Afgevaardigden blijkt echter, dat de republikeinse partij daar geen grote meerderheid heeft. Indien wij nagaan hoe de hou ding van het congres ten aanzien van de president is. dan blijkt dat de de mocraten in grotere mate de politiek van Eisenhower hebben gesteund, dan de republikeinen deden. De eerste stembureaux sloten te middernacht en in de loop van van daag zullen de voornaamste uitslagen bekend zijn. De eerste uitslag was die van een klein bergdorp, Harts Loca tion. Zes inwoners stemden op de de mocraten en vier op de republikeinen. Gewoonlijk hebben de republikeinen in het dorp de overhand. Aangezien er nog enkele millioen stemmen moeten worden uitgebracht, is deze uitslag nog niet onrustbarend. haar aanreikte en gaf er haar portret voor in de plaats. Groter trekpleister heeft men in Nederland nog niet ge zien. „De uitverkoop",, zeiden de he ren van Gerzon, „is een zalfje, verge leken bij deze razernij!" Later was Audrey mannequin en toen ging het wat rustiger toe. Opmerkelijk was, dat de dames warmer liepen voor Audrey dan de mannen. Voor wie is dit nu een com pliment? was de oudste van de zes broers van de 35-jarige Sjah en diens enige broer van dezelfde moeder. De omgekomen prins was kolonel in het Perzische le ger en hij heeft met de Fransen tegen Duitsland gestreden. Het stoffelijk overschot van de prins zal in een moskee te Teheran worden opgebaard. Vandaag zal het worden bijgezet in de graftombe van de vader van de prins. De natie is in rouw ge gaan. Volgens de letter van de wet, komen de andere vijf broers van de Sjah niet voor de troon in aanmer king. In Perzië zijn opnieuw doodstraffen uitgesproken over de hoofden van acht personen, die van verraad en spion- nage waren beschuldigd. Dode en vier geuonden Een personenauto, waarin vijf wachtmeesters zaten van de leger plaats Ermelo, is in de nacht van Maandag op Dinsdag, tussen Harder wijk en Ermelo, in volle vaart op een stilstaande vrachtauto gereden. Een der militairen, de 22-jarige on gehuwde wachtmeester C. van der Esch uit Dordrecht, werd hierbij op slag gedood. De chauffeur van de auto, de 22- jarige wachtmeester W. J. van Gulik uit Amsterdam, kreeg zware verwon dingen. De drie andere inzittenden werden licht gewond. De vrachtauto was voorzien van een brandend ach- Van het middelste balkon van de Basiliek van St Pieter toont Paus Pius XII aan de enorme menigte het gekroonde schilderij van de Ma- I donna, na officieel het „Koninginneschap van de Maagd Maria" te hebben aangekondigd. In België heeft de arrestatie van een drietal generaals der reserve, die er van worden beschuldigd steekpennin- i gen van aannemers van militaire wer ken te hebben aangenomen, grote be roering teweeg gebracht in militaire kringen. Het betreft hier de reserve-generaal JuJes Maroye, mede-directeur van een onderneming, welke een gedeelte van de aanleg van een benzine-aanvoer- leiding der NAVO heeft uitgevoerd, de 59-jarige reserve-generaal Camille Grimart, die belast was met het onder zoek van de aanbestedingen van mi- i litaire werken, alsmede de 62-jarige reserve-generaal Ridder Paul de Ha- veskereke. Kolonel Grimart zou de centrale persoon in deze knoeierijen zijn. Hij zou giften hebben aangenomen van aannemers die ingeschreven hadden op de aanbesteding van belangrijke militaire werken, zoals de ..Pipeline" van de NAVO. en aan wie deze wer ken dan uiteindelijk gegund zouden zijn. De beide andere reserve-gene- Habte-Ab Bairou, de enige Ethiopiër, die buiten de officiële kring dus als toeschouwer het bezoek van zijn Keizer aan Nederland zal bijwonen. Omdat er in ons land buiten de diplomatieke dienst geen Ethiopiërs zijn, heeft Radio Nederland Wereldomroep hem uitgenodigd uit Londen over te komen om als spreker op te treden voor een viertal transcriptieprogramma's over Nederland en enkele reportages met de microfoon van het Keizerlijk bezoek, die zullen worden aangeboden aan Radio Addis Abeba. De heer Haste-ab Bairou, die tot een aanzienlijke Amhaarse familie behoort, is 26 j. en studeert in Londen Sociaal Recht De Minister van Verkeer en Water staat heeft een adviescommissie inge steld, welke een studie moet maken van de technische en nautische vraag stukken, die in het kader van het Del ta-plan zullen zijn verbonden aan de bouw van en het werken met een be weegbare stormvloedkering in de Rot terdamse Waterweg, aldus weet „Het Parool" te melden. De commissie dient te worden gezien als een aanvulling op de Delta-commissie. PRESIDENTS - VERKIEZINGEN 'SZ CONGRES VERKIEZINGEN 'SZ --y HUIS VAN AFGEVAARDIGDEN 21 1 11 i'.i v-'- •fri ^ZETELS 't or steun van net ei* CON6MES AAN OE USA BU TE NL POL'TIE a £b°!o -EEC VA'A pE DOUANE-INSPECTIE te Kerkrade en de douane-recherches in Kerk- rade en Nijmegen hebben gezamenlijk een complot van koffiesmokke- laars Ontdekt. Bij deze smokkelaffaire bedienden de smokkelaars zich van een truc, waardoor zij een dubbele winst opstreken, doch waarbij de koffie- verkopers aanzienlijke schadeposten kregen te incasseren. Eind Augustus van dit jaar verscheen zowel in een Nederlandse als in een Duitse krant een berichtje, waarin er melding van werd gemaakt, dat de douane van Aken een party koffie van 300 kg in beslag had genomen. De Nymeegse douane recherche informeerde bij haar Duitse collega's, naar de toedracht, doch vernam, dat bij de douane in Aken niets bekend was over in beslag geno men koffie. enige Nederlanders had ge.wend, met het verzoek hem koffie te leveren. De Nederlanders hadden hier wel oren naar en kochten bij verscheidene win keliers koffie op. Deze werd dan in een bestelauto geladen cn terwijl de koper en verkoper over de prijs on derhandelden. reed de chauffeur van de auto de koffie naar Duitsland. Kor te tijd later belde hij dan op met de mededeling, dat de Duitse douane de auto had aangehouden en de koffie in beslag had genomen. Met diverse verontschuldigingen ver telde hij diezelfde of de volgende dag persoonlijk nog eens zijn belevenis sen tijdens de smokkelrit en om zijn verklaringen te staven, legde hij een berichtje uit een aldaar verschijnend blad over, waarin het verhaal stond afgedrukt. De smokkelaars deelden hierna aan de koffieverkoper mede, dat het hun Direct werd een onderzoek ingesteld. Het spoor leidde naar Zuid Limburg, waar de douane-inspectie en de dou anerecherche van Kerkrade zich me de met deze zaak gingen bemoeien. Ongeveer een maand later eind September werd in Heerlen door ambtenaren van de douane-inspectie Kerkrade inderdaad een bestelauto met 200 kg koffie in beslag genomen. Hierbij werden drie personen aange houden, namelijk een koffiehandelaar, die de koffie had verkocht, de chauf feur, alsmede de eigenaar van de be stelauto. Een nader onderzoek wees uit, dat een Duitse koffiehandelaar zich tot als gevolg van cle geleden „strop" on mogelijk was, de koffie te betalen. De koffiehandelaar legde zich hier bij neer. Weliswaar was hij gedupeerd doch hij gaf de zaak niet bij de po litie aan, bevreesd, dat hij eveneens zou worden schuldig verklaard. De correspondent van de desbetref fende krant is door de politie eveneens verhoord, waarbij hij heeft toegege ven het bericht te hebben doen opne men. doch hiervoor geen geld van de smokkelaars te hebben ontvangen. Inmiddels zijn twee van de drie ge arresteerden weer op vrije voeten ge steld. Het onderzoek duurt evenwel nog voort, aangezien de recherche aanneemt, dat nog meer personen, ook uit Duitsland bij deze zaak zijn be trokken. raals zouden eveneens bij deze knoeie rijen betrokken zijn geweest. Volgens sommige kranten hebben deze hoge militairen zich niet alleen aan het aannemen van steekpenningen doch ook aan verduisteringen schul dig gemaakt. De gearresteerden hebben reeds vol ledige verklaringen afgelegd. Nieuwe arrestaties worden verwacht. Profclub in het gelijk gesteld De Bredase Rechtbank heeft Dins dagochtend uitspraak gedaan in het kort geding, dat de „Profclub Den Haag" aanhangig had gemaakt tegen de Tilburgse Eerste klasser Noad. De profclub is in het gelijk gesteld. Jo Walhout mag niet meer voor Noad spelen, op straffe van een dwangsom van f 5000 voor iedere keer dat hy dit verbod overtreedt. Zoals gemeld, had Walhout zich niet aan het contract gehouden, dat hij met de Profclub had gesloten. De eerste keer dat hij in Den Haag moest spelen, verscheen hij niet, maar wel kwam hij even nadien voor Noad uit. Dit was voor het bestuur van de vereniging in Den Haag aanleiding om de zaak bij de Rechtbank aanhangig te maken. De pleiter voor Noad had betoogd, dat het contract ongeldig moest worden verklaard op grond van verplichtin gen. die Walhout tegenover de K.N. V.B. had. Ook zou de profclub zich niet hebben gehouden aan afspraken, die, buiten het contract om, met Walhout gemaakt waren. Het verbod, dat nu aan Walhout is opgelegd, heeft een absoluut karakter. Hij mag noch als speler, noch als re serve of trainer in het veld verschij nen. De nieuw-uitgebroken staking in de Londense havens dreigde gisteren weer gevaarlijke vormen aan te ne men. Zesduizend arbeiders legden het werk neer, uit protest tegen het feit, dat niet-georganiseerde vrachtauto- chauffeurs hielpen by het vervoeren van geloste goederen. Op een dertigtal schepen werd niet gewerkt. De helft van de stakers ver gaderde gisteren over de te volgen ge dragslijn en zij besloten om voor her vatting van het werk te stemmen. Vanmorgen zou blijken of de anderen dit voorbeeld zullen volgen. In Sydney zijn 2500 havenarbeiders voor 24 uur in staking gegaan uit pro test tegen een nieuw systeem van wer ving van arbeiders door de Australi sche regering. "N J7en man bracht Dinsdagavond een 16-jarige knaap op het politiebureau Marconiplein te Rotterdam. Hij had gezien, dat de jongen in de Mathenesser- straat een aanrijding had ver oorzaakt met een personen auto, die beschadigd werd. Hij was echter met zijn auto door gereden. maar de man achter volgde hem per motor en hij wist de jongen tot stoppen te dwingen. Het bleek, dat de knaap Zondag uit het Rijks opvoedingsgesticht te Ginneken was ontvlucht en in Breda een auto had gestolen. Bij de Moer- dijkbrug had hij motorpech ge kregen, zodat hij de wagen moest achterlaten. Maandag was hij in Zwijndrecht weer in een auto gestapt, die te Rotterdam niet verder wilde. Daarom nam hij weer een andere wagen weg, waarmee hij de aanrijding ver oorzaakte. De jongen is aan de kinderpolitie overgegeven. Hij woont in Rotterdam.

de Stem | 1954 | | pagina 1