BERCO'S November aanbieding Wintermantels Geen verzet, wel actie CADEAU Centrale prov. commando - post der B.B. gereed Klinkerweg of beton in Clinge? 49.75, 59.50, 67.50, 74.50, 89.75, 97.50,104.50 tol 156.- DAMESMANTELS 59.50, 69.75, 79.50, 89.50 79.50,89.50, 98.75 M 124.50 WINTERMANTEL NYLONKOUSEN Draagf goed passende kleding 59.50 62,50, 69.75, 74.50 Koopf ze nu zeker bij Van de kelder werd een bunker gemaakt rminiii vergadering studie kring zeeland s. V. d. l. adviseert over de melkprijs H-bom proeven in Rusland Masjumi eist dat regering heengaat Ook Antwerpen op ons televisienet SPOORBIELS LEUKE VLOTTE SWAGGERS mooie moderne stoffen Novemberprijzen Het echt aparte genre chique, modieuse modellen DAMESMANTELS in de extra grote maten, zeer goed passend „BOXCOAT" De echt sportieve, moderne mantel in zeer goed ver zorgd sortiment ALS SPECIALE ATTRACTIE BIJ AANKOOP VAN EEN EEN PAAR MOOIE PRIMA BACKFISCH MANTELS in swagger en aangesloten mo dellen GOES LANGE VORSTSTRAAT 80-82 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 2 NOVEMBER 1934 (Advertentie) VOOI Maximale zekerheid Minimale premie voor collectieve peraoneelvetgekeringen Hoofdkantoor: Oudmnaord - Utrecht Tal. 16591 <3 lijnen) Op initiatief van de chef-staf der provinciale B.B., mr L. Kakebeeke, brachten wij een bezoek aan de centrale commandopost, die gehuisvest is in de voormalige provinciale bibliotheek aan de Dam te Middelburg. uitgeput zijn, dan worden de mobiele Aanleiding daartoe was dat de in richting van deze belangrijke post ,die geheel Zeeland bestrijkt, gereed ge komen is. Het pand aan de Dam is een ideale gelegenheid gebleken voor deze instelling. Het is nl. voorzien van een formidabele kelder, welke na de nodige versterking van het plafond, als het ware een bomvrije kazemat is geworden, waarin het hart van het bedrijf" veilig gesteld werd. Dit hart is gesplitst in verschillende afdelin gen als de telefoonkamer voor de be richtendienst, waar de heer Heystek de leiding heeft; het mobilofoonver- trek, de verwarmingscentrale en de ruimte voor het noodaggregaat, dat in geval van uitvallen der PZEM-cen- trale de electrische stroom kan op wekken. Bovengronds zijn de werkkamers voor de staf met de grote piotkaar ten en allerlei oriënteringsmateriaal. Mr. Kakebeeke maakte in enkele woorden de organisatie der provin ciale B.B. duidelijk. De Middelburgse centrale staat via eigen telefoonlei dingen in rechtstreeks contact met de gewestelijke posten te Middelburg (bij Toorenvliedt), Vlissingen, Goes, Terneuzen, Oostburg, Zierikzee en Tholen. Zou de telefoonverbinding uitvallen dan grijpt de mobilofoon in, welke alle Zeeuwse posten bereiken kan. Indien bij eventuele calamiteiten de gewestelijke post hulp te kort komt, ontbiedt de centrale post die van el ders uit de provincie en zou Zeeiana U.V.V. hield jaarvergadering in Middelburg Te Middelburg werd de jaarlijkse provinciale vergadering gehouden van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilli gers. Deze drukbezochte vergadering werd bijgewoond door de ere-voorzit- ster, mevrouw De Casembroot-van der Feltz. de secretaresse van het hoofdbestuur, mej. dr Lub, mevrouw Pilaar-Gaarlandt uit Goes als provin ciaal vertegenwoordigster, alsmede door mevrouw Van Cruijningen-Eras- mus uit Oostburg en besturen en le den uit Middelburg, Vlissingen, Goes, Zierikzee en Westelijk Schouwen. Mevrouw Pilaar hield een interes sante causerie over bejaardenwerk in een Engelse stad, die zij onlangs be zocht. Mevrouw De Casembroot ves tigde de aandacht op de komende actie van alle Nederlandse vrouwenorgani saties, die in November gevoerd zal worden ten bate van de vluchtelingen in Karinthië en Griekenland. Daarna brachten de afdelingen ver slag uit- van de werkzaamheden der leden in het afgelopen jaar, hetgeen veël -bespreking ten gevolge had. Na de lunch vertrok het gezelschap naar Veere, waar het ten stadhuize werd ontvangen door burgemeester jhr I. F. den Beer Poortugael, die bij zijn rond leiding door het stadhuis boeiend en met grote kennis van zaken vertelde over de kunstschatten. Ook werden onder leiding van de burgemeester de Schotse Huizen bezocht. Na een gezel lig thee-uurtje in de Campveerse To ren vertrokken de dames naar Mid delburg. (Advertentie) k'Maagpijn UU kunt Uw maag nu eenmaal l'irSuJig te 4 bicxrfkn t colonnes uit overig Nederland gealar meerd. Indien de centrale post geheel „be mand" zou zijn, had men, met de te* lefonisten mede, 24 personen nodig, waarvan de meesten vrijwilligers (sters) moeten zijn. Dit getal is ech ter nog niet bereikt, daar selectief te werk wordt gegaan. Mr. Kakebeeke deelde ons nog mee dat zijn post ook, voor de alarme ring ingeschakeld is bij de provinciale dijkwachit, waarbij dan speciaal de mobilofooninstallatie grote diensten kan bewijzen. Bestuurs mutaties bij „Terneuzen Klimop" In café „Du Commerce" werd een drukbezochte vergadering gehouden van „Terneuzen Klimop", de vereni ging van de handeldrijvende midden stand. In zijn openingswoord gaf de heer H. Ribbens een uiteenzetting van het verschil van mening tussen leden van het bestuur van „Klimop" en het uit voerend comité voor het plan „Terneu zen lichtstad". Dit geschil was uiteindelijk de oor zaak van het bijeenroepen van deze spoedeisende vergadering. Het voornemen, om op deze verga dering de leden een nieuw bestuur te laten kiezen kon door sommige bepa lingen in het huishoudelijk reglement niet ten uitvoer worden gelegd. Er werd dan ook besloten voorlopig drie nieuwe bestuimsleden te kiezen, omdat de heren H. Ribbens, voorzitter, R. Minnebo, vice-voorzitter en J. Ta- zelaar secretaris een herbenoeming niet zouden accepteren. De nieuwe le den zijn de heren J. Jurry Jr., W. Bliek en J. v. d. Have. De algemene bestuursverkiezing zal op korte termijn plaats vinden. De wnd. voorzitter de heer R. v. Grem- bergen bracht de afgetreden bestuurs leden, speciaal de heer Ribbens dank voor het vele werk dat zij in de voor bije jaren voor „Terneuzen Klimop" hebben verzet. De heer Ribbens dankte het bestuur voor de prettige samenwerking gedu rende zovele jaren en de leden die al tijd het bestuur hebben gesteund bij het ten uitvoer leggen van de vele verkoopacties en winkelweken georga niseerd in het belang van de Terneu- zense handeldrijvende middenstand. snel. zeker Dr. Bolkestein over toezicht °P gemeentebesturen hiplrfl!?ielt"?-e,Korenbeurs" te Goes instituut vnoleuring Zeeland van het Mn hiiïonv bestuurswetenschappen ,waar Middelburgs lezing hield over bet hogere toezicht op de gemeente-bestu- Dr. Bolkestein wilde het nut dezer controle niet ontkennen, maar signl- eerde ook het feit, dat ze^le gemeen tebesturen danig kortwiekt Het hoger toezicht is in handen ge legd van velerlei instanties en amhte naren, die niet alle belangen van een gemeente kunnen overzien, wat tot al ierlei wrijving aanleiding geeft Het stelsel van extra - bijdragen brengt meestal extra toezicht mee, wat de zaak steeds ingewikkelder maakt Na het betoog ontspon zich een in teressante discussie. Het feit, dat de kostprijzen van melk j>P kleine bedrijven relatief hoger "ggen dan op grote bedrijven, zoals ook de kostpryzen van melk van wei de- en van zandgebieden verschillen, is voor de Stichting voor de Landbouw aanleiding geweest maatregelen tot in terne verrekening van de garantieprijs Voor melk op te stellen en suggesties ten deze aan de regering voor te leg gen. De garantieprijs voor alle aan zui velfabrieken en standaardisatiebedrij- ven geleverde melk moet voor het melkjaar 1954-1955 worden gesteld op 23.60 cent per kg. melk met een vet gehalte van 3.7 pet. (de kale kostprijs van melk van zandgebieden). Door de verrekening van de algemene garantie- prijs ontvangen alle bedrijven bij een gemiddelde zuivelwaarde voor de eer ste 18.000 kg. een gemiddelde op brengst van de algemene garantie prijs, plus 1.2 cent. De rest van de melk zal dientengevolge een gemid delde opbrengstprijs ontvangen van minstens 22.40 cent. De prijs van de in consumptie te brengen melk zou 10 pet. boven de al gemene garantieprijs van 23.60 cent moeten liggen. Afgerond is dat 26 cent per liter van 3.7 pet. Klassiek Verbond liield streekdag in Middelburg Het Nederlands Klassiek Verbond heeft Zaterdag in de Zeeuwse hoofd stad zijn streekdag gehouden, die werd bezocht door ruim 40 leden, af komstig uit de Zuidelijke provincies en uit Zuid-Holland. De organisatie van deze dag was in handen van de afdeling Walcheren. De deelnemers en deelneemsters werden in de burger zaal van het Stadhuis officieel ont vangen. Burgemeester mr dr N. Bolkstein wees op de grote waarde van een klas sieke opleiding, met name in een tijd waarin de techniek (die niet en ner gens meer kan worden gemist) wordt verheerlijkt. Het is juist nu van het grootste belang niet uitsluitend op de technische en de materiële kant der dingen te letten, maar ook en vooral de geestelijke zijde naar voren te schuiven. De2ö toespraak werd beantwoord door de voorzitter van de afdeling Walcheren van het Klassiek Verbond, dr B. Teilegen Azn.,'die o.m. herinner de aan de grote culturele betekenis, v/elke Middelburg in de loop der euwen voor binnen- en buitenland heeft gehad. Na de broodmaaltijd in Hotel „De Burg" hield dr H. Fortgens, de rec tor van het gymnasium, een lezing over de geschiedenis van de Latijnse Scholen in Zeeland. Vervolgens werd de stad bekeken en werd een bezoek gebracht aan de Prov. Bibliotheek, waarna de Gentse hoogleraar, prof. v. Pottelbergh, sprak over de eerste Europeeën Hesiodos. KRUININGEN PLANTTE BOMEN Aan begin van ivinkeliersiveek Aan de winkelweek, die van 30 Oc tober tot 6 November te Kruiningen wordt gehouden, werd door Krui- ningse winkeliers een boomplantactie verbonden. Zaterdagmiddag werd de winkel week geopend door burgemeester A. Schipper met een toespraak. Hij ge waagde van de durf en het doorzet tingsvermogen der Kruiningse mid denstanders, die na de overstromings ramp, thans weer zoveel hebben op gebouwd, dat het organiseren van een winkelweek mogelijk is. Het ontbreken van bomen in de ge meente wordt echter wel zeer sterk gevoeld. De voorzitter der winkeliersvereni ging, de heer I. Quaak, dankte hierop de burgemeester voor zijn medewer king, waarna de kinderen der lagere scholen een tweetal voor deze gele genheid gemaakte liederen zongen. De muziekvereniging EMM verleen de medewerking en marcheerde ver volgens aan het hoofd van de stoet naar het plantsoen aan de Zandweg, waar de burgemeester zelf de schop hanteerde voor het planten van de eerste boom. Vervolgens werd nog een boom geplant op het plein van de beide openbare scholen en van de kleuter school, waarbij de schoolkinderen mochten helpen. Tenslotte werden de kinderen op de markt getracteerd op diverse ver snaperingen. DUITS SCHIP GEZONKEN Na aanvaring onder Walsoorden Zaterdag is onder Walsoorden het 750 ton grote Duitse s.s. Meppen, dat op weg was naar Antwerpen, met ce ment, aangevaren door het Britse s.s. Kirkwood. Het voorschip kreeg on der de waterljjn zo'n groot gat, dat de Meppen na een kwartier zonk. De vijf opvarende mannen, twee vrouwen en twee kinderen, waren in de sloep gestapt en werden later door schip per Kornet uit Werkendam, opgepikt en naar Hansweert gebracht, waar zij weer op verhaal kwamen. Eergister zijn ze naar Duitsland teruggekeerd. De Meppen ligt 15 meter onder wa ter, maar kan nog gelicht worden. Artsen over de loongrens De vergadering: van de Kon. Ned. Mij. tot Bevordering der Genees kunst heeft na langdurige bespreking niet kunnen besluiten zonder meer de gevolgen van een eventuele ver hoging van de loongrens voor het ziekenfondswezen te aanvaarden. Duidelijk is gebleken, dat de verga dering het optreden van het zg. Co mité van Actie, waarover de laatste dagen vele persberichten zijn ver schenen, betreurt. Dat staat te lezen in een communi qué omtrent deze niet voor de pers toegankelijke vergadering. Intussen is er wel zoveel van uit gelekt, om tot de conclusie te komen, dat de artsen het optrekken van de loongrens van 5300 tot 6000 gulden niet met enigerlei vorm van verzet zullen beantwoorden. Wel willen ze bij de Overheid actie gaan voeren voor een reorganisatie van het ziekenfondswezen. O.m. is er veel sympathie voor een vervanging van de loongrens door een inkomen- grens, waarbij rekening gehouden wordt met gezinsgrootte en bijver diensten. Ook wil men zeer beslist af van het systeem in de grote steden, waar specialisten hun patiënten, op genomen in gemeentelijke ziekenhui zen, niet zelf meer mogen behandelen. De actie van een aantal doctoren achtte de meerderheid echter in strijd met goede organisatorische verhou dingen. Molenstraat pas verbeterd in voorjaar 1955 Na lang wachten was dan eindelijk bericht binnengekomen van Ged. Staten, waarin aan het gemeentebestuur vergunning werd verleend om de Molenstraat ter hand te nemen. De erbarmelijk slechte toestand van deze drukke verkeersweg, eist op korte termijn een grondige verbetering Thans konden de vroede vaderen hierover hun oordeel vellen. Zij moesten enkel hun accoordbevestiging aan Ged. Staten kenbaar maken, wat dan ook prompt geschiedde. In klinker gelegd werd de weg vanaf de Gravenstraat tot aan de rijksweg begroot op f 208.630. De riolering werd begroot op f 8750, terwijl er voor aankoop van grond f 3000 was uitgetrokken. Daar er voor uitwegen op de rijks weg nog enkele formaliteiten moesten vervuld worden .adviseerde Ged. Sta ten om de Molenstraat voorlopig te verbeteren tot aan de Waterstraat. De Raad kon zich met dit advies ver enigen. Mogelijk ook zal de Molen straat in beton worden gelegd. Indien de kosten voor het leggen van een be tonweg veel hoger zijn dan een klin kerweg, zal de raad hierover weer moeten beslissen Voorlopig zuilen de bewoners van de Molenstraat en het passerende ver keer het moeten stellen met een zeer slechte weg, die pas in het voorjaar 1955 verbeterd zal worden tot aan de Waterstraat. SALARIS TE LAAG? Bij de aanbesteding van de kleuter school was als laagste inschrijver de gebr. G. en L. de Bruyn uit Hulst uit de bus gekomen. Door omstandighe den kon deze aannemer het werk niet uitvoeren, waardoor het college van B. en W. hem een boete oplegden van f 2000. Op zijn verzoek om dit bedrag te verminderen, werd deze boete te ruggebracht op f 1500. Aan de winkeliersvereniging Clinge Vooruit werd toegestaan om op een vijftiental dagen voor het St. Nico- laas-feest de winkels open te stellen tot 22 uur. Deze dagen zullen nader bekend gemaakt worden. Aangaande de 6 pet. loonsverho ging dringt de heer de Keyzer er op aan, dat het loon van de gemeente arbeiders toch _wel aan de lage kant is. Zou het niet mogelijk zijn, om i GZf^ verhogen. De voorzitter be loon deze kwestie eens nader te be zien, echter meent hij gebonden te zijn aan de instructies van Ged. Sta- 1 ten. Slechts het plaatsen in een ho gere rang kan aan gemeente-arbei ders een hoger loon geven. In de rondvraag deelt de voorzit ter de raad mede, dat de electrifica- tie van de polders Louisa, Saeftingen en Nieuw Kielclrecht reeds begroot zijn. Het gaat hier om 12 aansluitin gen. Uit het fonds onrendabele gebie den zal f 5350 worden bijgedragen; door de gemeente zal f 4269 moeten worden bijgedragen, terwijl de be langhebbenden zelf in totaal f 39,900 zullen moeten bijdragen. Voorlopig zullen enige besprekingen met de PZEM plaals hebben. De heer Hageman acht het voetbal veld te Nieuw Namen in een onbe hoorlijke toestand. De voorzitter acht te dit terrein nog zo slecht niet. Bo vendien wordt de huur voor dit ter rein ten volle door de gemeente be taald. In ieder geval zal er toch eens aan dacht geschonken worden aan het ter rein. Aangaande enkele gevaarlijke pun ten in de gemeente meende de heer de Keyzer. dat het wel eens nodig zou zijn om in de Molenstraat en aan het eind in de Gravenstraat (Zeegat) waarschuwingsborden te plaatsen voor oversteken van de weg door wielrijders. Er zullen geen borden komen, doch wel witte strepen op de weg, zodat het zeer duidelijk aange geven zal zijn waar de wielrijders moeten oversteken. Tenslotte vroeg de heer de Poorter of er deze winter ook kolen aan de ouden van dagen verstrekt zouden worden. De voorzitter achtte dit wel nodig en gaf opdracht aan dezelfde commissie van vorig jaar om het be nodigde werk uit te voeren. Hierna trok de raad zich terug in geheime zitting. DUITS PREPARAAT TEGEN ATOOMSTRALING Proefnemingen in Noord-Japan heb ben aangetoond, dat de Russen in de afgelopen 20 dagen opnieuw proefne mingen met waterstofbommen hebben volvoerd. Een Amerikaanse atoomgeleerde verklaarde, dat op de Marshall-eilan den, in de buurt waarvan de VS met atoombommen experimenteerden, 236 mensen het haar hadden verloren en brandwonden hadden opgelopen als gevolg van radio-actieve straling. Ook zouden 28 Amerikanen zijn besmet. De geleerde vermaande de autoritei ten, om de gevolgen van de experi menten niet kleiner voor te stellen dan ze zijn. Uit Duitsland wordt gemeld, dat er een nieuw preparaat is gevonden, dat bescherming biedt tegen atoom-stra lingen. Het heet „Periston" en het lijkt iets op plastic. Zweden denkt er over ook atoomwapens aan te schaf fen, zulks in het kader van een mo dernisering der strijdkrachten. Indonesïè De Masjumi, de grootste politieke partij in Indonesië heeft het aftreden van de regering geëist, daar zy door het uittreden van de drie P.I.R.-minis- ters niet meer over voldoende steun in het parlement beschikt. Nog steeds pogen de politieke leiders 't eens te worden over 'n „herschik king" van 't kabinet, maar de Masjumi ziet dit met wantrouwen aan. In Makassar is een agent van de K.P.M.. die de havenarbeiders ver maande voortaan op tijd aan het werk te gaan, ernstig door havenkoelies mishandeld. Met de uitzending voor de televisie van Antwerpen uit naar ons land, die oorspronkelijk 13 November a.s. zou beginnen, is dezer dagen reeds 'n aan vang gemaakt. Iedere avond om half acht wordt door „Antwerpen" een pro gramma uit gezonden. Het typische feit doet zich thans voor. dat Nederland in drie ontvang- gebieden is verdeeld: één waarin Duitsland wordt bezien, één waarin af gestemd wordt op Lopik en thans het Zuiden van ons land, dat voor een groot gedeelte Antwerpen gaat opvan gen. MAUS GATSONIDES zal aan de Rallye Monte Carlo 1955 deelne men als leider van een team van drie Aston Martins 3 liter db 2/4. Hij zal met Marcel Becquart als medebestuurder te Lissabon star ten in één van deze wagens. Pe ters Collins heeft met de tweede wagen van dit type ingeschreven; wie de derde, zal rijden is nog niet bekend. T (Handbalcompetitie) ENIGE VERRASSINGEN In de Zuidelijke eerste klasse heren wist Hellas op het nippertje de beide punten te veroveren door DES 2 op eigen veld een 89 nederlaag te be zorgen. De Goessenaren kwamen door deze overwinning in de lift. PSV 2 behield de leiding, want het haalde b(j HEW de beide' punten weg (10— 13). Agressive behaalde een niet ver wachte grote zege op Geel Blauw (133), waardoor de stand als volgt luidt: PSV II 5—10; HEW 5—7; Agres sive 55; Woensel 44; Hellas 44; Geel Blauw 5—4; DES II 5—2; Mara thon 30. In de eerste klasse dames deed Hellas het minder goed. De Goesse dames kregen bij het leidende DES met 83 de kous op de kop en kwa men op de onderste plaats, want WHV veroverde een kostbaar puntje op Eindhoven (3—3)PSV 2 stuurde RPC met een 62 nederlaag naar huis en bleef dus zonder een enkel verlies- puntje op de tweede plaats, maar LEW bracht het op eigen veld tegen Swift niet verder dan een 33 gelijk spel. In de Zuidelijke tweede klasse B behaalden de heren van Tonido weer een daverende overwinning. Ditmaal moest EBHV met een 185 nederlaag naar Breda terug, zodat de Goesena- ren zonder een enkel verliespuntje de leiding behielden Bij de dames in de tweede klasse B deed De Zeeuwen het weer uitste kend, want het behaalde een 52 overwinning op het bezoekende EBHV. IN ZEELAND. Bij de heren in de afdeling Zeeland vond 'sleahfs een wedstrijd door gang. Volharding stuurde Marathon 3 met een 103 nederlaag naar Vlissin gen terug en haalde dus de eerste pun ten binnen. In de eerste klasse A dames klom Olympus een plaatsje op de ranglijst door een stevige 9—2 overwinning op De Zeeuwen 2. Bij de wedstrijd Wal cheren 2-Marathon 2 liet de scheids rechter verstek gaan. Er werd nu vriendschappelijk gespeeld, Marathon 2 won met 1—4. Bij de dames in de eerste klasse B klom Volharding naar de derde plaats, doordat het Luctor in Heinkenszand een 12 nederlaag bezorgde. BRUTALE GAUWDIEF Tot hun verbazing hebben de spelers van Enschedese Boys 2, die Zondagmorgen tegen Wa peningen 2 uitkwamen, na af loop van de wedstrijd moeten ontdekken, dat al hun porte- monnaies en portefeuilles ge stolen waren. Naar gebleken is, heeft een brutale gauwdief kort na de rust van de ontmoeting kans gezien het kleedlokaal open te breken en zijn slag te slaan. Hij leidde de terrein knecht om de tuin, door hem een pleister te vragen en, toen de man zich enkele minuten verwijderde om de verband- trommel te halen, bracht hij zijn boos plan ten uitvoer. Het signalement van de dader is echter bekend. DE PLANNEN om Barcelona als etap pe-stad te doen opnemen in het par cours van d® Ronde van Frankrijk 1955, zijn opgegeven. De groep Spaanse sportlieden die zich hier voor interesseerde, heeft de candida- tuur van Barcelona moeten intrek ken in verband van de spe len van de Middellandse Zee die daar in de loop van Juli 1955 zullen worden gehouden. (Korfbalcompetitie) Volharding promoveert naar eerste klasse Beslissingswedstrijd in derde klasse C Volharding heeft er in de promotie competitie geen twijfel aan laten be staan, dat het sterker is dan Vitesse. Werd vorige weck de uitwedstrijd reeds met 24 gewonnen, nu bleef men met 62 baas in eigen huis. Hierdoor promoveert Volharding naar de eerste klasse en zal Vitesse het volgend jaar in de tweede klasse moeten proberen. In de eerste klasse werd de laatste wedstrijd gespeeld. Togo won in Wilhelminadorp met 82 van Scam- polo en eindigde dus op de tweede plaats. In de derde klasse C is het, zo als te verwachten was op een beslissings wedstrijd uitgelopen. Campolo 2 haalde bij Zeelandia 2 de beide pun ten weg (27) en eindigde daardoor samen met Luctor op de eerste plaats, zodat beide ploegen op een neutraal terrein de beslissende strijd om het afdelingskampioenschap zullen moeten aanbinden. In de derde klasse D kreeg kam pioen Vios 2 van Vopo 2 een 53- nederlaag te slikken. Luctor 2 en Elto 2 scoorden elk drie maal en deelden dus eerlijk, maar Blauw Wit 2 liet te gen Togo 3 verstek gaan. Bij de A-adspiranten tenslotte zag Elto kans om Scampolo een doelpunt loos gelijk spel af te dwingen (00), waardoor het de rode lantaarn kon overdragen aan Vios, dat met 51 van Vopo verloor. Scampolo verloor in Goes nog met 20 van Togo. Geen Ned. succes te Gent Te Gent zijn gisteren Internationale wielerwedstrijden gehoude, waaraan ook Adrie Voorting deelnam. De uit slagen luiden: Individueel voor profs: Sprint: 1 van Daele (B.) laatste ronde in 10.1 sec. 2 Bobet (Fr.) 3 Baetsle (B), 4 Adri Voorting. Australische achtervolging: 1 Bobet 20 ronden in 4 min. 5.8 sec. 2 A. 3 van Daele, 4 Baetsle. Tijdrit van 500 meter met vliegende start: 1 van Daele 32,1, 2 Bobet 32.4, 3 Beatsle 33.1, 4 A. Voorting 43,1 sec. Het eindklassement luidt. 1 van Daele 6 pnt. 2 Bobet 7 pnt. 3 A. Voor ting 13 pnt. 4 Baetsle 14 pnt. Om de persoonlijke Zeeuwse schaaktitels De wedstrijden om de persoonlijke schaaktitels van Zeeland werden voortgezet. In de hoofdklasse won Plinsinga van v. d. Sande, waardoor de stand als volgt werd: M. J. Quak- kelaar en W. J. Plinsinga 2 uit 2; P. J. v. d. Sande en S. Sanders 0 uit 2. In groep B van de eerste klasse speelden Wismeyer en Woudstra re mise. Wistneyer won bovendien van Seheele, waardoor hij de leiding be hield. Breel heeft zich uit deze groep teruggetrokken, zodat de stand nu als volgt luidt: P. J. Wismeyer 2 uit 3; A. J. Seheele 1 uit 2; L. J. Woudstra 1 uit 3. In groep C won Holster van Jozias- se. De stand is hier: A. J. Niemarkt 2 uit 2; K. Holster 2 uit 3;. L. A. de Vlieger 1 uit 2, D. Joziasse 0 uit 3. MARKTEN GOES, 29 Oct. Groenten: Bloem kool Al 34-46, A2 21-37, BI 22-26. afw. 9-26, tomaten A 58, B 52, C 20-45, krop sla A2 8-13, BI 6-7, gr. sav. kool 8-12, rode kool 6-11, uien 2-6, spruiten 35-54, andijvie 6-8, wortelen 22-23, waspeen 20-34, dubb. pr. bonen 80-90, pronk- bonen 36, knolselderij 4-15, bosselderij 3.50-5, veldsla 27-31, druiven 77-111. KAPELLE, 1 Nov. Exportveiling: Appelen en peren: Goudreinette AAA 25.10. A 21, BC 16.10, 1 grof 18.20-18.70, 1 fijn 15.20-15.60, 2 10.10, K 14.30-14.40, F 9.30, hagel 7.80, Sterappelen A 25, BC 22.10, 1 grof 21.50, 1 fijn 16.70-21.10, 2 4.80, K 14.20, F 5.30. Jonathan 1 grof 21.30 -24.30. 1 fijn 16-21, 2 8.20, K 10.90-11.90, F6.70, Cox Orange pippin K 24.70, F 9.10-9.90, Glorie van Holland 1 grof 24.80, 1 fijn 16.80, K 15.10, Zure Bellefleur 2 4, Comtesse de Paris 1 grof 30.55, 1 fijn 24.70, 2 4.10, K 9-9.30, F 3.10, 1 grof rijp 22.10, 1 fijn rijp 21.60, Zwijndrechtse wijnpeer 1 grof 21, 1 fijn 9.30-9.50 K 7.70 F 3.30. Nouveau Poiteau 1 grof 7.90, 1 fijn 7.40-7.60, Jodenper 1 grof 21, 1 fijn 21, K 3.50. St. Remy 1 grof 13.50, 1 fijn 13.80, 2 9.80, K 8.90. F 6.20-6.30. Ponds peer 1 grof 9, 2 6.30. Gieser Wildeman 1 29.60, 2 10, Zure kroetappelen 3, Bra men A en B 41-41.10, Beurre Alex Lucas 1 grof 32. 1 fijn 32.20, 2 5.10. Gewone veiling: Bramen 32-49, mispels 10, appelen en peren: Zoete Ribbeling 5-13, Z. Armgaard 8-15, Beurre Duran- deau 6-20, Soldat Laboureur 13, Cox Orange pippin 12-41 Groentenveiling: Spruitkool 41, prei 21- 24, andijvie 6-9.5, bloemkool 9-30, kroten 23, tomaten 20-50, dubbele princessebo- nen 48, kropsla 10-11, savoye kool 14-16, rode kool 9.5-15, witte kool 13, uien 13. ROTTERDAM, 1 Nov. Binnenlandse granen, officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam: tarwe, rode, op vocht- conditie tot 26.50, voor voederdoeleinden 24-25.50, zomergerst vast, speciaal in de prima soorten, naar kwaliteit en vocht gehalte 24-25.25, geschoonde gedroogde daarboven; haver ,kalm, naar kleur en vochtgehalte 23-24.50, extra blanke daar boven; rogge goed prijsh., doorsnee kwaliteit 18.50-19.50, bakrogge 22; peul vruchten: groene erwten tot 92.50, schok kers tot 127.50, bruine bonen tot 125. ROTTERDAM, 1 Nov. Aanvoer in totaal 1552, vette koeien en ossen 1036, varkens 371, schapen of lammeren 145, Vette koeien le kw. 2.60-2.76, 2e kw. 2.40- 2.56, 3e kw. 2.16-2.28; varkens (lev. gew) 1.92, 1.90, 1.88; lammeren 105, 100, 90. Vette koeien aanvoer iets minder, handel kalm, eerste kw. iets stijver in prijs, verder onveranderd, prima's boven no tering. Varkens aanvoer kleiner, handel vlot, even stijver in prijs, enige prima exemplaren boven notering. Schapen aanvoer even meer, handel kalm, prijzen als vorige week Dinsdag. TERNEUZEN, 1 Nov. Sla 300-640, bloemkool A 26-52, B 21-31, C 9-14, peen 14-26, kroten 12, andijvie 9-11, rode kool 14, sav. kool 18-21, witte kool 12-13, prei 8-21, uien 2-13, witlof 30-59, Goudreinette K 11-14, F 7-9, Jonathan Hl 13-15, H2 10, K 16, F 7, overige soorten appelen 3-6, overige soorten peren 3-9. WATERSTANDEN Mannheim 313 (0), Kaub 232 (+0.02), Trier 276 (—4.05), Koblenz 272 (+0.09), Keulen 261 (+0.09), Ruhrort 475 (—0.05), Lobith 1100 (0), Nijmegen 879 (0), Arn hem 876 (—0.01), Eefde 427 (+0.02), De venter 326 (+0.03), Namen la Plant® (geen opgave), Borgharen 4071 (—0.22), Belfeld 1225 (+0,13), Grave 520 (+0.09), Binnenkort zullen publiek wor den verkocht 200 EIKEN, en GRENEN BIELS en WIS- SELIIOUTEN, van 3—6 m. lang, aangevoerd rechtstreek» van de spoorwegen. Nader te adverteren. (Uitsl. bij vooruitbetaling) UltaL toot d» Zeeuw* oplage 4 regel* af minder t 0 90. tedere regel cneer 10 ct Bij 3 achtereenvol gende plaatsingen wordt de derde plaatsing tegen halve prijs oerekend 25 Letters cijfer, of leeste- PERSONKEL GEVR. Gevraagd zo spoedig mogelijk een bakkersknecht leerling of halfwas. Brieven onder no. 705 "Dagblad De Stem. Hulst. Gevr. meisje van nette familie voor verzorging kinderen en licht huiselijk werk. Zeer goed salaris. Thomais, Bresstraat 5, Antwerpen. 8700 TE KOOP AANGFB Te koop z.g.a.n. dames- en he- henrijwiel vanaf f 50 bij L. Vonck, Wilhelminastraat 25, St. Jansteen, tel. 144. 695 Twee fauteuils, 4 stoelen, tafel, dressoir f 320, 2 clubs, 4 stoe len slechts f 60, f 80, f 155, keu kenstoelen f 5. f 7, f 9, f 9.75, losse clubs, tafels, rookfauteuils salontafels, keukentafels, bed den, ledikanten, dekens, vloer kleden, tafelkleden, Oud-Holl. doeken, spiegels, schilderijen, naaiboxen enz enz. Ook inruilen Alles gratis thuisbezorgd. Jan Schoone, O. L. Vrouwestr. 152, Zegge. Kade 38 Roosendaal TE HUUR GEVR. Vanaf l Jan. t.m. April 1955 2 of 3 gem. kamers met keuken gevr. voor echtpaar met 2 kind. Goede prijs. Liefst benedenwon. in Breda of omg. Brieven aan; J. Vinders, Singel 54, Bussum. VERLOREN Verloren, schijf van tractor- ploeg, tussen Dreischor en - Zwarte Hoek, teg. bel. terug bez. A. Heyen, Drieschouwen 18, Axel. AUTO'S - MOTOREN Hollandse nieuwe Tudor accus te koop, 90 Amp., 6 Volt, f 45 en f 7.50 voor uw oude terug, ook zwaardere verkrijgbaar, mei 15 mnd garantie. Bestelkantoor J. Tijs, Talmastr. 61 Breda Tel. 4542 Grote partij open en gesloten bakfietsen, losse onderstellen enz. te koop. J. Tijs, Talmastr. 61, Breda. Tel. 4542. 5663 2 1/2 Tons luchtbandenwagens te koop, zware en lichte onderstel len, grote partij paardentuig, Engels rijzadel, grote en klei ne dresseerkarren, 4-wielig wa gentje voor Shetlander, grote partij gebruikte autobanden shetlandse ponny's. J. Tijs, Tal- mastraat 61, Breda. Tejef. 4542. HANDEL Nu oe winter nadert: voor aan- maakkachelhout F. de Smet Zuidiandsestr 95 Oostbu.g. ..OTtro

de Stem | 1954 | | pagina 3