Een schijnwereld stortte ineen „Voorbeeldboerderij" en modelstal „De Kleine Bazar" f l.75 Demonstratie GROOT BAL UNION GB ZIl f 1340.- BOETE VOOR MADESE HOOFDUITVOERDER H.Jonkers J. A. M, v. Esbroeck J, A M van Esbroeck 0. G. van Werkum filiaalhoudsters E R1 Drie Uniek bedrijf in bescheiden Zuiddorpe 25 Jaar geleden werden vele millioenen geruïneerd enkele hulp verkoopsters bekwame verkoopster A a DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 23 OCTOBER 1954 In zes jaar tijd werd een klein je een hypermoderne boerderij Het begon op die „Zwarte Donderdag" DE DRAAIENDE SCHIJF „ROSAMUNDE" EN TOEGIFT.... Goes vuurvaste THEE POTTEN in de zaal RUBENS bij de Heer OSC. NEEFS VKOOM DREESMANN EEN GROTE BIJVERDIENSTE FORD V-8 MOTOREN diversen DINS Zestl TeM VffIE IN ZUIDDORPE op de wr naar Oude Polder de smalle ingang van de Vrouwestraat passeert, zal wellicht niet vermoeden, dat enige honder den meters verder een bezienswaardigheid te zien valt, welke tot nog toe uniek is in Zeeuwsch-Vlaanderen en welke dan ook al veel belangstelling heeft getrokken. Niet alleen uit eigen gewest, maar zelfs van mensen in het buitenland! Het is de „voorbeeldboerderij" (kleinbedrijf) met de thans geheel gereed gekomen modelstal, van de heer Ph. Samjjn. Uniek in Zeeuwsch- Vlaanderen Zes laar geleden is men begonnen het bedrijf om te schakelen en tot voorbeeldboerderij te vormen. De pro motors waren de heer C. A. v. Beest, hoofdassistent van de Rijkslandbouw- voorlichtingsdienst en de heer Impens, rayon-assistent van deze dienst. Het doel was, het bedrijf met eigen middelen omhoog te werken en tot een voorbeeld te maken voor de streek Vandaar uiteraard de naam „voor- beeidboerderij". Nu was dit waarlijk weidingssysteem werd toegepast. Eerst iedere acht dagen, daarna met dag rantsoenen; een door het schrikdraad thans gemakkelijk te verwezenlijken idee. Het resultaat was uitstekend. Vroe ger hield men op de weiden drie stuks melkvee, 3 stuks jongvee en een paard en nu, dank zij deze verbetering: ze ven melkkoeien, zeven stuks jongvee en een paard! Vroeger moest men begin Juli al bij voeren in het weiland en kon men geen hooi winnen. Ook dit is totaal anders geworden. Er wordt nu niet meer bijgevoerd en al het grasland geen gemakkelijke onderneming en het wordt zelfs nog eens voor hooi ge is zowel voor landbouwer als voor leek interessant te zien hoe men daar bij te werk is gegaan. In de eerste twee jaren had men de opzet, zo weinig mogelijk marktbare gewassen te verbouwen en zoveel mo gelijk eiwitrijke veevoederproducten. Men begon daarvoor eerst het gras land te verbeteren. Er werd een elec trise afrastering geplaatst en het om- maaid. Eei van de vele voordelen is ook, dat men nu door het hooi eiwit- voer voor de winter wint! ZELFS OVERSCHOT. Voor de veevoeding werden vervol gens 35 are voerbieten verbouwd, die ingekuild werden in silo's. Twee silo's werden op de voorbeeldboerderij ge- Dit is de fraaie modelstal voor de koeien van de heer Samijn in Zuiddorpe. Voor een koe Is dit hetzelfde als een dure hotelkamer voor een mens; alle comfort is bereikt. Het laatste werk was het aanbrengen van een brandvrij plafond. BERGSE KANTONRECHTER DEED UITSPRAAK IN KWESTIE ARBEIDSOVERTREDINGEN Donderdagmorgen deed de Kanton rechter van Bergen op Zoom uit spraak in de zaak tegen d« hoofduu- voerder J. de V., uit Made, die verant woordelijk was voor niet minder dan zevenenzestig overtredingen van de arbeidswet, gepleegd bij de bouw van het militaire kamp te Ossendrecht. J. de V„ werd veroordeeld tot net be talen van een geldboete van zevenen zestig maal f 20.(zijnde f 1340. subsidiair een gevangenisstraf van ze venenzestig maal vier dagen. Veertien dagen geleden eiste de Ambtenaar van het Openbaar Minis terie een geldboete van l 10.050.— of wel zesenzestig maal drie dagen hech tenis. De Kantonrechter nam verzachten de omstandigheden in aanmerking. Hij achtte de hoofduitvoerder schul dig, maar wilde rekening houden met de omstandigheid, dat hij werkte in dienst van een aannemersfirma die echter de verantwoordelijkheid voor oe nakoming van de arbeidswet op zijn schouders had gelegd. bouwd en intussen hebben deze be tonnen opslagplaatsen voor het voer een ruime toepassing gevonden op vele bedrijven. Het resultaat daarvan was niet al leen verheugend, maar zelfs verba zingwekkend. Zes jaar geleden nl. moest per 'aar 30 ton natte pulp wor den aangekocht en op het ogenblik koopt men op het bedrijf in het ge heel geen wintervoer, hetgeen natuur lijk een flinke besparing betekent. Twee jaar geleden is het zelfs ge presteerd een overschot van eiwitpro ducten op het bedrijf te produceren, hetgeen volgens de heer Impens wel een unicum in Nederland zal zijn! BETERE STALLING. Inmiddels kon men aan de tweede faze, een betere stalling, beginnen. Nu was dit voor een kleinbedrijf als dit een gewaagde stap, want het zou veel geld gaan kosten. Na veel zorgen en gereken lukte het echter en thans kan men ook dit on derdeel van de modernisering en ra tionalisatie een geslaagd experiment noemen. De modelstal, waarvan er nog maar één in Zeeuwsch-Vlaanderen bestaat, voldoet aan de allerlaatste eisen van comfort, hygiëne en veilig heid. De stal is sedert het voorjaar in ge bruik en onlangs heeft men er de laat ste hand aan gelegd: er kwam een brandvrij plafond en een electrische verlichting. Er zijn brede loopgangen, een afvoer- goot en een voergleuf vernuftige bind- kettingen en verder letterlijk alles wat een stal maar modern en doelmatig kan maken. De koeien staan op een „verhoog" met opgebonden staarten. De bindkettingen (van drie verschil lende sluitingen voorzien) kunnen van boven verzet worden en met een een voudige handbeweging worden losge maakt. Van het opbinden van de staarten heeft men in dit voorjaar een demon stratie gegeven, want het is waarlijk vakwerk. Waagt een leek zich er aan dan kan het gebeuren (en het is al eens gebeurd) dat na enige tijd de staarten afvallen.... Elke koe heeft haar eigen drinkbak, waarin zij zichzelf door met de snuit een ijzeren klep neer te drukken, be dient van stromend en dus zuiver wa ter. Buiten is dan nog de mestplaat (de mest gaat hier niet meer in de grond) en de gierkelder, resp. 40 vier kante meter en 24 kubieke meter groot. In de paardenstal zijn naast de be staande voerkribben, hooibakken met rooster aangebracht. Het stof valt nu naar beneden en de dieren krijgen het niet langer op zich. Anna, de vriendelijke echtgenote van de heer Samijn, die bij diens af wezigheid de honneurs van de stal waarneemt, laat ter vergelijking eens de oude stal zien om te tonen hoe daar het vee stond. „En ge ziet welk een grote vooruitgang het is!" zegt ze met voldoening. DRUK BEZOEK. Evenals de eerste jaren voor de wei den en de silo kwamen dit jaar van alle zijden bezoekers naar de model stal. Studieclubs uit Oostburg, Aarden burg en Biervliet, gezelschappen uit landbQUwkringen uit geheel het land en uit België. Drie heren -uit Pakistan, Iran en Su riname, die een studiereis door Neder land maakten, deden eveneens het kleine, ver afgelegen Zuiddorpe aan. Wat hier bereikt werd met mede werking van de Rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst en met de aan kleine bedrijven beneden de 10 H.A., verleen de subsidie, dwingt respect af! Te knap voor school Een echtpaar te Boston is beboet om dat het zijn negenjarige zoon niet naar school liet gaan, aanvoerende dat hij de school niet „intellectueel stimule rend" vond. De jongen kan Chinees en Duits le zen en ook wat Sanskriet.... 24 OCTOBER 1929 vijf en twintig jaar geleden dus heeft de catastrofe onze samenleving getroffen. Wallstreet, de heilige tempel van een schijnbaar onstuitbare welvaart, werd op die dag in October het brandpunt van een panische schrik, die zich in steeds wijder wordende kringen aan de gehele wereld meedeelde. Op die dag ontviel aan een machtig bouwwerk van mensenhanden het fundament van het vertrouwen. Die 24ste October is de geschiedenis ingegaan als „Black Thursday", Zwarte Donderdag, de dag die het breukpunt betekende tussen de jaren van hoogconjuctuur en die van de depressie der dertiger jaren. Na de eerste wereldoorlog kenmerkte een schier onbegrensde bedrijvig heid het Amerikaanse leven. Industrieën bloeiden ais nimmer te voren. Op een voor ieder waarneembare wjjze nam de welvaart toe. Er groeide uit zilveren zaad een boom die gouden vruchten droeg. Wie aandelen bezat in de industrieën kon zijn deel hebben aan deze vruchten. Ongezond was deze begeerte niet. Dat werd zij pas als door speculatie koorts in de jaren '27 en '28 de waarde notering van effecten los van de werkelijke waarde, die zij vertegen woordigen wegschieten in een ir- rieële ruimte. Eerst in opwaartse richting, later, na die Donderdag in October '29 steil omlaag. Het doet allemaal zo sterk denken aan de beruchte dwaze tulpenhandel uit onze eigen vaderlandse historie. De koersen bewogen zich in een vrij wel ononderbroken stijgende lijn. Wie nu kocht, zou zijn bezit over enkele jaren van de hand kunnen doen met een winst, die zijn toekomstdromen van een vriendelijk eigen huis ergens buiten, van auto's, van grote vacan- tiereizen en van dure kleren plotse ling heel erg dichtbij bracht. Amerika kende geen andere gesprekstof meer. Geen nieuwspagina's in de krant, die konden wedijveren met de belangstel ling, die de pagina's met de beurs koersen trokken. GOEDE RAAD... Het was de tijd van de .waardevolle tips." De kantoorbediende kreeg ze van het kantoor waar hij werkte. De chauffeur kreeg ze van een dagelijkse klant, die het goed met hem meende. De timmerman pikte ze op in zijn stamkroeg en de huisvrouwen hoor den ze van welmenende vriendinnen, die ze weer hadden van haar echt genoten. Dit is wat een insider adviseerde in het in honderdduizenden gezinnen gelezen Ladies Home Journal onder de titel „Iedereen kan rijk zijn": ,De weg naar deze welvaart is om iedere maand een bedragje al is het maar vijftien dollar opzij te leggen en daarvoor goede aandelen te kopen Wie daarbij met overleg te werk gaat, heeft na twintig jaar een kapi taal bijeen van tenminste 80.000 dol lar en kan rustig en goed leven van de rente." Niet dat het ontbrak aan bedacht zame lieden, die waarschuwden tegen al te hoog gespannen "er- wachtingen over het koersverloop, maar tegenover hen stond een veel voud van anderen, die het publiek verzekerden, dat de bloei door en door gezond was. PANIEK AAN DE BEURS. De Beursbarometer stond nog hoog, toen op die beruchte 24ste October de New-Yorkse beurs opende. In het begin verliep de handel nog vrij rus tig. Er kwamen echter enorme - kopen los, die de noteringen deden afbrokkelen in een te: ipo, waarbij de officiële noteringen meer dan ander half uur achter raakten. Al spoedig stond vast, dat men wist waar het einde zou zijn. Aandelen in de radio industrie vielen van 66' tot 44' Ge neral Electric tuimelde nog dieper, van 400 naar 283. En zo ging het over de hele lijn. Paniek beving de mensen. Onbe schrijfelijke ("«telen speelden zich af in het gebouw. Geschreeuw, gegil, ruzies, vechtpartijen, samenscholin gen. Daarbuiten bleek politieverster- king nodig om de menigte te beletten de beurs te bestormen. Faillissementen dreigden, de eerste in een lange rij. In de dagen die volgden, groeide het getal der zelf moorden onrustbarend. Geen stad en geen dorp of er waren families ge ruïneerd. Beleggers, die droomden van een veilige levensavond stonden weer waar zij waren begonnen. Of erger nog, wanneer zij speculeerden met geleende gelden, konden zij uit de nuchtere knersiijsten becijferen hoe zwaar de schuld was, waaraan zij nu het hoofd hadden te bieden. LUGUBER DRAMA. Op de Vrijdag en Zaterdag, die volgden, leek de rust enigszins her steld. Wel wisselden op deze dagen paketten van duizenden aandelen van eigenaar, maar de koersen schenen zich op lager niveau te hebben ge consolideerd. Slimmelingen meenden veel te kunnen kopen, nu de koersen uiterst laag stonden, vertrouwend op herstel engrote winst. Maandag 28 October. Nieuwe cata strofale dalingen. Bethlehem Steel verloor 17'.! punt. General Electric moest er opnieuw 36 prijs geven. Toen kwam Dinsdag de negen-en-twintig- ste. Bij wat zich op deze dag af speelde, verkregen de gebeurtenissen van Donderdag de betekenis van een voorspel tot een luguber drama. De paniek herhaalde zich. Zo zelfs, dat uit alle fondsen, niet alleen uit die van de meest gevraagde aandelen, maar ook uit die van buitenlandse papieren, de bodem scheen wegge slagen. Aandelen, die In de dagen van hoogconjuctuur 48 dollar per stuk boekten en die bij de opening van deze beursdag nog 11 1/8 noteerden, waren te koop voor één dollar. De verkooporders waren niet meer te verwerken. DROEF SYMBOOL. Een makelaar verzamelde zijn op drachten, die van alle kanten binnen stroomden, in een prullenmand. Toen de beurs sloot, stond de mand er nog net zo. In de verdwazing van deze dag was de man zelfs aan ordening van de inhoud van die mand niet toe gekomen. Over het gehele land moes ten de banken extra loketten openen om de stroom van verkopen het hoofd te bieden. Voor vele miljarden lol- lars ging in die dagen verloren. Wie nu terugziet ot> deze beurs krach van '29, moet onweerstaan baar denken aan mensen, die on bekommerd leven op de hellingen van een gevaarlijke vulkaan. Hel heeft hun niet ontbroken aan waar schuwingen tegen het gevaar, dat hen iedere dag bedreigde, maar zij hebben deze in de wind geslagen, erop vertrouwende, dat het alle maal wel zou loslopen. In die gees tesgesteldheid heeft de debacle pan October 29 het Amerikaanse volk getroffen. Een economische revolutie, die solide banken deed instorten of op hun grondvesten deed wankelen, die onrust en onzekerheid over de wereld bracht, zette in. Ondanks verzekeringen, dat zich binnen 60 dagen herstel zou aftekenen, tjn de koersen in de maanden nadien blijven dalen, zij het ook niet in een zo scherp tempo als in die be ruchte Octoberdagen. HOE BEGON HET7 Over de vraag waardoor de krach ontstond, is men het nog steeds niet eens. Zeker is, dat overproductie van niet beslist onontbeerlijke goederen daarbij een rol heeft gespeeld, even als prijsafspraken op een te hoog niveau. Niet in het minst echter de psychologische factor, die zijn intrede deed toen eenmaal een scherpe neer waartse beweging zich aftekende. Als een olievlek breidden de ge volgen van de crisis zich uit. De prij zen, die landbouwproducten maakten, daalden in Amerika binnen een jaar tot de helft. De industriële produc tiviteit kromp in, zodat Amerika reeds eind 1930 een leger van zes millioen werklozen telde. Het zouden er bin nen 3 jaar twaalf millioen worden. Wie nog werkte, deed dat met het schrikbeeld voor ogen, dat ook tij morgen tot degenen kon behoren, die op de grote hoop der overtolligen kon worden geworpen. De ontwrichting, die de wereld in de dertiger jaren kenmerkte, nam de plaats in van de schijnwelvaart van de twintiger jaren. Wie daaraan terug denkt, zal moeten beamen, dat Don derdag 24 October inderdaad een „Zwarte Donderdag" was. Invasie uit Siberië NOTENKRAKER: EEN ZELDZAME VOGEL In de buurt van Haarlem is een no tenkraker waargenomen, terwijl uit andere delen van ons land ook enkele waarnemingen van deze vogel zijn binnengekomen. Het gaat hier om een bruine kraaiachtige vogel met witte stippen, afkomstig uit Siberië, die slechts enkele malen, en wel in zo genaamde „invasiejaren", hier voor komt Deze invasiejaren waren: 1900, 1907, 1911, 1912, 1913 en 1917. Van de daartussen gelegen en latere jaren zijn geen, of hoogstens vijf waarnemingen per jaar, bekend. De leider van een waarnemingsnet ui; Duitsland en Denemarken bericht te, dat er overal in Noord-Duitsland zeer veel notenkrakers gezien wor den, en wel vooral in het kustgebied. Midden December 1823 kreeg Schu bert opdracht de muziek te compone ren voor een toneelstuk in vier bedrij ven, dat een adellijke dame in H enen, schrijfiustlg, heel goedmoedig, een beetje belachelijk en niet al te proper had geschreven voor een weldadig- heidsopvoering. Zij zelf had er vijf da gen voor gebruikt om het ding op pa pier te zetten; Schubert had geen tijd genoeg om een ouverture ervoor te gaan 1"IT*"' Het stuk is twee keer In gaan, waarvan naar het schijnt twee keer te veel. De volledige muziek van Schubert onderging daarna hetzelfde lot. Van de heerlijke „Rosamunde" mu ziek hoort men nu enkele delen op concertuitvoeringen; de romance, de koren der geesten, der jagers, der her ders op kooruitvoeringen. Doch geluk kig: men hoort ze tenminste. (Dezelfde drukdoende dame heeft met haar on zalige tekst Weber's opera „Buryan- the" geheel onmogelijk gemaakt, zodat men die helemaal niet meer te horen krijgt). De Deutsche Grammophongesell- schaft brengt op de plaat nummers 18101/2 de volledige muziek gespeeld door de Berliner Philharmoniker met het Berliner Motettenchor, alles onder leiding van Fritz Lehmann. Zó volledig, dat zelfs beide ouvertu res zijn opgenomen. Zoals hierboven immers gezegd werd, had Schubert geen tijd een ouverture te schrijven. Hij nam daarvoor toen eenvoudig een ouverture, die hij voor zijn stuk „Al- phonse en Estrella" geschreven had en die hij voor dat werk een beetje te pedant vond. Hij zou daar wel een nieuwe voor schrijven. Bij de tweede opvoering verving Schubert deze ouverture weer door een andere, die hij bedoeld had voor een stuk „De Toverharp". Deze laatste ouverture nu is de alom bekende ouverture „Rosamunde" ge bleven. Het beroemdst is de muziek van het vierde bedrijf met zulke heer lijke vondsten, dat Schubert het niet kon laten, die later nog in enkele an dere werken te gebruiken. De andere delen zijn echter niet minder in open- bloeiende melodieënrijkdom, harmoni sche welluidendheid en innige poëzie, kentekenen van een der meest heerlij ke meesters van de romantische mu ziek. Men mist veel als men de koren niet kent. In de uitvoering van de D.G.G. wor den ze voortreffelijk gezongen. Ge luidstechnisch is de uitgave eveneens prima. Liefhebbers van romantische zang kunnen bovendien hun hart nog opha len aan de beide toegiften: „Stand- chen" op. 123 en Psalm no. 23, voor vrouwenkoor en altsolo. Het eerste heeft de getuigenis van de dromer Schubert zelf mee, die tot tweemaal toe uitgenodigd, tot twee maal toe vergat en die toen men hem gehaald had, na afloop stil op zijn stoel bleef zitten met de verklaring, dat hij niet wist. dat het zo mooi was! Is het een wonder, dat zolang er romantiek op de aarde zal zijn, deze serenade zal blijven gezongen? FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen). Geboren: Therese, doch ter van mr. R. Holla - de Bruyn. Vught. J. van Geersdaele en M. P. van Geersdaele- Broeckaert zeggen mede namens hun ouders dank voor de vele blij ken van belangstelling, welke zij bij hun huwelijk mochten ondervinden. Vllssingen, 17 Oct. 1954. Voorlopig kosteloos Bij vonnis van de Arrondis- sements-rechtbank te Mid delburg d.d. 13 October 1954 is verklaard in staat van fail lissement W. C. M. van Es- broek, wonende te Westdorpe Molenstraat 2. Met benoeming van de E. A. Heer Mr J. A. E. Rink tot rechter-commis- saris en van de ondergete kende tot curator. Mr H. C. M. van Son Grote Bagijnestraat 20, Hulst Wegverhardings materialen WEGENPUIN en SINTELS levert in elke hoeveelheid, franco bestemming. P. Blommaert, Absdaal- seweg 16, Post Hulst Telefoon 79 brengt heden een groot assortiment vanaf NOTARIS te GOES, is voornemens om: 4. op Woensdag 27 October 1954 n.m. 13 uur te Kapelle, in Hotel de Zwaan, ten ver zoeke van Mevr. Blokde Ja. ger Publiek te verkopen: Het woonhuis met erf, grote tuin, schuur en garage, aan de Stationsstraat 43 te Kapel le, groot 9.68 A. Geheel ontruimd te aanvaar den behoudens goedkeuring B. en W. van Kapeile. Bezichtiging op Dinsdag 19 October en Donderdag 21 October a.s. n.m. 25 uur B. op Vrijdag 29 October 1954 n.m. 13 uur te Kapelle, aan genoemd woonhuis Stations straat 43, publiek te verkopen: de gehele inboedel bestaande uit: mah. kabinet, linnenkast, brandkast, ledi kanten, dekens, tuinbank, vloerkleden, schilderijen, stoelen, tafels, kasten, lam pen, kachels, bedden, vloer bedekking, gordijnen, glas. en aardewerk tuingereedschap, en alles wat verder te voor schijn zal worden gebracht. Bezichtiging op de dag der verkoping v.m. 1012 uur. WOONHUIS te SAS VAN GENT. NOTARIS te SAS VAN GENT zal ten verzoeke van Mevr. Wed. El. Termotc-Steyaert te Graauw, op Zaterdag 23 Oct. Oct. 1954 nam. 2 uur in de zaal van de heer B. Plas- schaert te Graauw (Dorp), publiek verkopen: Diverse huishoudelijke goe deren, als: kamerameuble- n.ent: 2 slaapkamerameuble menten met wastafels (met marmerenblad) en nachtkast jes, dressoir, 2 buffetkastjes. 2 fauteuils, haarden, waaron der een kookhaard (z.g.a.n.) merk „Davo"; vulkachel, een Belgische buiskachel met oven (nog in prima staat); 'afels, stoelen spiegels, bed den met ressort; theetafel, lopers koperen wasmachine damesrijwiel nieuw) merk „Batavus", trapjes, klok, bloe- menstandaards, potten en pannen, geleierd- en aarde werk, en hetgeen verder zal worden aangeboden. Betaling contant. NOTARIS te SAS VAN GENT zal ten verzoeke van de heer C. v. d. Vliet te Zierikzee op Woensdag 3 Nov. 1954, nam. 3 uur, in 't hotel de la Bourse te Sas van Gent, Westkade bi, publiek verkopen:: Het WOONHUIS m. aanbeho- ren en erf te Sas van Ge it, aan de Markt no. 17, kad. sec tie C no. 263, groot 1.57 are. Vrij van huur te aanvaar den op 1 December 1954. Betaling d koopso uite"- lijk 1 December 1954. Nadere inlichtingen en kantore van gen. Notaris. NOTARIS te HEINKENSZAND zal op Woensdag 3 Nov. 1954 nam. 2 uur, in na te melden café, krachtens art. 1223 B.W. publiek verkopen: Het café-pand met schuur, erf en tuin, Dorpsstr. 58 te Driewegen, Kad. Sectie B no. 553, gr. 7 A. 40 c.A. Betaling kooppenningen uiterlijk 3 Dec. a.s. Na afloop zal mede t.v.v. de WelEdelGestr. Heer Mr. J. G. van der Burgt, als curator in het faillissement van dhr. Jacs. v. d. Guchte Jzoon om contant geld publiek worden verkocht: de volledige café-inventaris, bestaande uit tafels, banken, stoelen, krukken enz. Nadere inlichtingen ten kan tore van gen. Notaris. Voor onze filialen vragen wij: bij voorkeur 2 zusters of vriendinnen. Leeftijd niet boven 40 jaar. Voor goede krachten prettige werkkring op gun stige voorwaarden verzekerd. Brieven met uitvoerige inlichtingen aan: Carel's Bakkerijen, Lauriersgracht 55-63, Amsterdam. Op de volgende plaatsen en tijden zal een demonstratie met een ondiepe bietenlichter worden gehouden DINSDAG 26 OCTOBER, van 9 tot 10 uur bij de GEBR. DE JONGE, THOLEN, postadres Poort vliet, van 13 tot 14 uur, op het proefbedrijf „DE SCHELDEMONDEN", BRUI- NISSE, van 16 tot 17 uur, bij de Heer H. J. GAST, BROUWERSHAVEN. 727-o De Technische Commissie van de Landbouw Zeeland. De Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst. GEVRAAGD voor onmiddellijke indiensttreding a) Een prima MONTEUR-ELECTRICIëN Vereist: volledige vakkennis diploma's Gewenst: zelfstandig kunnende werken. b) Een Machine-bankwerker - Lasser Vereist: diploma. Aanmeldingen 's avonds na 7 uur bij: Fa. R. A. POLSPOEL KOEWACHT Emmabaan 63. Telefoon 35 op ZONDAG 24 OCTOBER a.s. GRAAUWSE POORT HULST ORKEST THE FLYING STARS Entree f 1.— VRIJ DANSEN GEZELLIG ZITJE WIJ VRAGEN: voor de a.s. St. Nicolaasdrukte nog voor diverse afdelingen Teven3 voor vaste dienst een voor de Wol-afdeling Wij bieden: goed salaris, prettige werkkring, goe de sociale voorzieningen. Persoonlijk aanmelden, afd. Personeelszaken Dins dag - Donderdag van 10 uur v.m. tot 19 uur n.m. BERGEN OP ZOOM Grote finantiële instelling biedt aan nette personen de gelegenheid door hun vrije uren rendabel te maken. Na gebleken ge schiktheid is ook vaste aanstelling mogelijk. Brieven te zenden aan de Inspecteur P. van Geel, p.a. Nteuw- straat 3, Koewacht. 637-0 Te koop gevraagd: gebruikte LUXE-AUTO en een BESTELWAGEN Br. no. 58728-0 bureau Dagblad De Stem, Goes PERSONKEL GEVR. Flink dienstmeisje gevraagd v. dag en nacht. Mevr. Lantain Mauritsstraat 30 Breda. 5037 Deftig werkmeisje gevraagd Zelfst. kunn. werken. Hoog loon Biltris, Ankerstraat 22, Sint Niklaas. Waes. 678 Gevraagd net meisje voor dag of dag en nacht bij Mevr. Fri- cot, v.d. Maelstedeweg 2 Hulst, Bij de OCIO te Ossendrecht is is plaats voor een gedipl. ana lyst en verder voor enige leerl.- analysten. Uitv. soil, aan het hoofdkantoor te Haarlem. Spanjaardslaan 7 5268 Gevraagd: Meisje voor dag en nacht in klein gezin. Adres Mevr. H. de Meyer-Thielman. Scheldekade 48 Terneuzen. 693 Kath. gezin vraagt meisje voor dag en nacht. 33 Dennenburg- dreef Kapellen, Antwerpen Tram 72. 8674 Net dienstmeisje gevraagd, niet beneden de 17 jaar. Hotel De Gouden Leeuw, Fortuinstr. B. op Zoom. 8675 Komt veel vraag a. s. seizoen naar tuin- en landb.-gras en klaverzaad, zaaigr., Pootaard. Ernstige en verkoopkrachtige personen gevr. voor de verte genwoordiging voor hun plaats en omgeving door Serrarens Zaadhandel, Goes. 33 600 stuks Ford V -8 motoren met waterpompen en drukgroep. Hebben gelopen 500 a 5000 Km. DUS ALS NIEUW. Prijs 350.— per stuk. Ford-dump-versnellingsbakken ALS NIEUW PRIJS f 65.per st. In strumenten voor Jeep, Ford, Dodge, enz. w.o. ampèremeters f 3.50, kilometer- klokken f 10,fabrieksnieuwe bobines 6 Volt f 7.50 per stuk. Nieuwe zware richtingaanwijzers 12 Volt a f 10.p. stel. 50.000 KG SNEEUWKETTINGEN ad f 0.40 per Kg. TIENDUIZENDEN stuks beitels, schroevendraaiers, door slagen enz. Prijs bij afname van 100 stuks gesorteerd: f 75,per honderd. GROTE PARTIJ WIELEN, 10 gaats met en zonder ring. Prijzen f 45.en f 35,— per stuk. z BANDEN BANDEN! BANDEN BANDE* prijs f 65,f 75,en f 100,per stuk prijs f 75,f 100.en f 150,per stuk prijs f 75,f 100,en f 150,per stuk prijs f 250,per stuk prijs voor binnen en buitenband f 45,— 1ANDEN BANDEN 1000 stuks 825 15 500 stuks 1050 16 100 stuks 900 20 100 stuks 1200 20 400 stuks 900 13 95 150 stuks 559 16 99 tc prüs f 25,per stuk 150 stuks 525 16 7 5 prijs f 25,per stuk 100 stuks 450 16 99 prijs f 25.per stuk AUTOBANDENGROOTHANDEL annex SLOPERIJ „METROPOLE" J. P. C. Vrakking, Oosterhoutseweg C 65 TETERINGEN tussen Breda en Oos terhout) TFLEFOON K.-1691 No. 216. 663-00 Ook 's avonds te bereiken. Wij verzenden ook op telefonische aanvraag door het gehele land. J Gevraagd: een nette R. K. bo- venmeid, op hoogte van kinde- rên. Hulp van een 2de Hol lands meisje aanwezig. Aanbie den: Jonckheer Solvijns, 700 Bredabaan, Brasschaat, Poly- goon (Antwerpen).5207 Gevraagd R. K. meisje voor dag of dag en nacht wegens huwe lijk der tegenwoordige, per 15 Nov. a.s. Mevr. Timmerman van Dijk, Anna Paulownalaan 6 Breda. 5278 LESSEN TE KOOP GEVR Antiek te koop gevraagd o.a.: meubelen, porceleine kristal, ko peren en tinnen voorwerpen, ouderwetse mahonie stoelen en ronde tafels, oud goud en tafel zilver enz. enz. J. Jansen, Veemarktstr. 33 Tel. 7936 Bred.a Hoge prijzen betalen wij voor uw oud goud, zilver, koperen en tinnen voorwerpen. Antieke meubelen, porselein en kristal len enz, enz. A. Jansen, Catha- nnastraat 34, Breda Tel. 7327. TE KOOP AANGFB. 1 Stel Oriam anti-slipkettingen te koop. maat 13 x 30, in zeer goede staat. Fa. Hectors, Wouw. Tel. 325 (K. 1658). 9361 Te koop een flinke schuurlad- der 40 sporten, als nieuw bij Abr. de Koeyer, Boschdorp 108 Gem. Hulst. 692 Te koop z.g.a.n. dames- en he renrijwiel vanaf f 50 bij L, Vonck, Wilhlminastr. 25 St Jansteen. tel. 144. 695 Studeer techniek thuis. Stel u voor u beslist, eerst op de hoog te van de talrijke mogelijkhe den die U worden geboden door het Koninlijk Technicum PB NA. Vraag vóór alles kosteloze toezending van de brochure Kijk Vooruit aan het Koninklijk Technocum PBNA Arnhem Vel- perbt. sl. 710. 58561 AUTO'S - MOTOREN Te koop aangeb: weg. overcom pleet motorcarrier met JLO-mo- tor in prima staat, laadbak v. achter. Boussen's Bakkerijen St Jansteen Tel. 112 en 65. 694 HANDEL Bontmantels naar maat. Bij 1ste klas bontzaak kunt u thans voor a.s. winter alle soorten Bontmantels bestellen, speciaal in het betere genre. De beta ling kunt u regelen. Schrijft u eens onder no. 58662 bureau van dit blad en de coupeur bezoekt u door het gehele land. 58662 Kindje blij zegt tatata. Plastic broekje S.G.A. 58701 Meubelen rechtstreeks van fa briek op zeer gemakkelijke be talingscondities. Lage contant- prijzen. 100 Toonkamers, Ge heimhouding verzekerd. Brie- ven onder no. 58668 bur. blad. Te koop 3 jongensfietsen Ift 7-14 pr., 2 meisjesfietsen lft. 7-14 j. A. Vermeulen, rijwielh. St Jan steen Tel. 93. 691 Jcnge hanen te koop aangeb. mnd. oud N.H. Br en wit x rood bij Dekker, Westsluis Tel. 2024 Terneuzen. 376 Enige houten en ijzeren ledikan ten met en zonder bedden, 2- pers. opklapbed te koop, voor minder dan de helft van de prijs. Vink, Axelsestraat 10, Tel. 2165 Terneuzen. 368 Hard houten antieke schrijf- bureaux te koop gevraagd. Vink, Axelsestraat 10 Teief. 2165 Terneuzen. 374 Nieuwe Tudor accu's te koop, 6 Volt. 90 Amp., f 45, met 15 m garantie, f 7.50 voor uw oude terug, ook zwaardere verkrijg baar. Bestelkantoor J. Tijs, Tal- mastraat 61. Breda. Tel. 4542. Partij open bakfietsen en on derstellen te koop, als nieuw, transport- en grote bakkers bakfiets. J. Tijs, Talmastr. hl, Breda. Telef. 4542. 5316 4- en 2-tons luchtbandenwa gens te koop, zware en lichte luch tonderstellen, grote partij verschillende maten autobanden wagenzadels en broeken en En gels zadel. J. Tijs, Talmastraat 61, Breda. Telef. 4542. 53.7 Jonge hanen t koop aangeb. 3 mnd. oud, blauw cn wit bij Dekker, Westsluis tel. 2024 Ter neuzen. 375 Te koop e engoTd onderh. ar beiderswoning met grote tuin en boomgaard. Te bevragen Ro- versbergsestr. 32 Lamswaarde HUIZEN Koopt geen breimachine zonder gewichten alvorens eerst gra tis inl. te vragen aan N. V. Brei- machinehandel Amsterd. straat- 176-178 Utrecht. 58590 Marktbezoekers uit Zeeuwsch- Vlaanderen, let eens op de Kra men van 't Interlockhuis! Enor me sortering prachtige Treffers- lakens en slopen voor vuldens beneden de normale prijs. Wij hebben ook prachtige flanellen lakens 180 br. voor 5,95 - in 150 br. voor 4,95. 't Kraam 't Interlockhuis. 34 Marktbezoekers uit Zeeuwsch- Vlaanderen, let eens op het Kraam 't Interlockhuis. Enorme sortering prachtige baddoeken, theedoeken, keukendoeken, bad- hand jes en tafel- en ontbijtla- kens voor zeer voordelige prij zen. 't Kraam 't Interlockhuis. Marktbezoekers uit Zeeuwsch- Vlaanderen let eens op 't Kraam 't Interlockhuis. De mooiste en beste kwaliteitt Dames- en He- ren-onderkleding in prachtige zware winterkwaliteit - zie de prachtige K.T.W. Dames-onder jurken en het leuke gespikkel de Frivola Meisjes-onder goed.- Dus voor al uw onderkleding 't Kraam 't Interlockhuis. 3« H. W. Harnis, Wijn, Likeur en Gedistilleerdhandel Vlissingen, Spuistraat 6 Tel. 2013. Huis van vertrouwen. Franco toezending. Philips televisie uit voorraad leverbaar. E. Kwint-de Waal. Kloostcrzande Tel. 41. 687 Radio: Philips cn Siemens. Gro te sortering. Wed. E. Kwint- de Wnal, Klobsterzande Tel. 41. Wasmachines: Miele, Erres, Hoover. Pope, Bico, Marco en ook machines met kolen stook inrichting. Alles uit voorraad leverbaar. Wed. E. Kint-de Waal Kloosterzande Tel. 41. 639 Goed onderhouden woonhuis te koop met stenen bijgebouwen en grote tuin. ong. 70Ö m2 groot Gelegen en te bevragen Heren weg 8 Aardenburg, Begin Nov vrij. 188 Hulst: Kermis in „Nieuw Hulst" fzg Buurmans Kermis). Schut ters Soc. „Graauwse Poort'' bij G. Nijs, Grote Kermisschieting op Zondag 24 Oct. Vooruit f 50. Begin 2.30 uur. Het bestuur. IND 19f I huis t( kenhuis er van Zuid-i worden ge een „thuis' A.s Dinsds geheid op heli hoekstraat. II paal. doch a:| kregen result! nenkort defitT heien van d< dit gebouw B gebouw, voll" het St Joseph ook voor Vlis Van Dishoeks'- 8 meter hoo^ verrijzen. Een (met waarsch zusters) zal aangebracht t een lengte kï deeltelijk een en 20.65 met' verpleegsters king staan, hierin aanwez centrale verw: der zusterkarB staan ten die: de zusters, zoi niet in het ontvangen, jal kan houden. L ontbreken naf in grote mate voor de hoof' tor komen ev Als „uitbou „vleugel" een een drietal affl heel weinig worden getarj biedend aan „halve" afschl met de hieral Wanneer meiL men niet in <fl de boekenka* ken. Deze kaq^ bracht, doch plaatsbaar. Di van de leszai door een nieu' Het is een wand, die vofl De P.Z.E.M. neel drie zi heer M. van ten kantore nen huize in toegesproken PZEM, ir. T. van de Pers. J. Huser, bra se hartelijk sten, welke ging bewees aandenken a dankte de juM medewerkers/1 uitstekende lel den Buuse op Mevrouw vat bloemstuk a I werd de heetl een bijeenkor| monde van cl vend geschenl Dc tweede I Haartsen, dis I IJzendijke, v, dienstwoning sprak hem hl voor zijn vee. f en overhand! enveloppe. D; volgens de Froyen, de bt R. Vis, de li heer S. Brevt I wensen uitsp f mens het pet denken aanbc Personeel-cht Beuzekom en de heer Voor) het Bestuur I ging, die evet de. Uit de g dat de heer rieuren, als personeel in Ik heb noo Joze koning had en dat t te pakken ha frater A. K. ik nog veel hen ik er ac schadelijk he Zekere lie» liad om deze acht en twi Ammaai, n ze houd» en ik zit hel ik slijt er n stand. Hij peinsdi kunst machti van de slecl: waren er m moest geruirr wel, waar it geen kans vcb tig zijn prijs] ren tip top

de Stem | 1954 | | pagina 4