Conferentie der Negen in Parijs zet Europa weer op de been Lid van Russische emigranten organisatie verdwenen i „Armenzorg" wordt officieel „Maatschappelijke Zorg" Adenauer ontmoet begrip bij zijn coalitieleiders inzake de Sciar Wapen-pool" later in discussie CONSISTORIEEL PLEIDOOI Een nieuw stuk Nederland groeit „Ja, wij slaan arrestanten, maar dat zijn we gewoon Nobelprijs voor geneeskunde voor drie Amerikanen „Meneer, wilt u plaatje ON ift m m R WERELD 94e JAARGANG No. 21567 OS6BLW VOOR ZEELAND) Het ging vlot en in stijl Mendès-France.... De slag aan liet aardappelfront Lijk van krankzinnige smid gevonden Zaterdag volgt ondertekening Israël ontsticht over Egypte Frankrijk draagt enclaves over Overstromingen in Venezuela Antwoord van Indonesische regering: Geen hijstand van een raadsman Britse regering aarzelt met het inzetten van troepen Staking voert tot complete cliaos Eindrapport van Staat scom m issie Communistisch blad doet triomfantelijk WEER EEN REEKS „ONTHULLINGEN" jetau riteiten verzocht naar de Sovl'et-unie terug te mogen keren. Hy heeft Sovjet-agent infiltreerde Water hier en daar tien nieter lioog KNIP DIT UI7 .H UW geheel g£ Penny- acolade Victoria t (Petit Marie). Sft ifViV I 1954 D"71 |jj| §S B B uitgave N. V. Uitgevers Ml). NeerlancUa. VerscMjnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Kasieeipleui lei.: Redactie en Ad ministratie 8351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: q j v. Hootegem, LVir Ur A.J J. M. Mes, Mr H. M L. de Rechter, L J V. 't Westende, f V M. Vercauteren. Abonnementsprijs dij vooruitbetaling 1 5.85 per kwartaal, per posi f 6.55, per week (uitsluitend by met-post- bestell.) t 0.45. Incasso wordt ber®*e"<jL Losse nummers 13 ct Postrek no. Voor God, Kantoato Vod&knd v R IJ D A G 22 OCTOBER 1954 Advertentieprys voor de gehele oplage t U.3U per m/m. (Ingezonden Mededelingen t 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselyke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie t 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen t 0.30 per m/m) By contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, weike de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. c,landen- GUUS, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor de Zeeuwse Eilanden. Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Tele foon 102 (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel, oo. 35) De situatie is verbeterd Ongeveer 8200 mar. vechten op het ogenblik aan het aardappelfront om de oogst nog tijdig gerooid te krijgen. Er zijn 3000 vrijwilligers bezig, n.l. studenten, scholieren, brandweerlieden gemeentewerklieden en zelfs een klein aantal Belgische arbeiders. Het weer is in de afgelopen tijd zo danig geweest, dat de oogst nu vrij aardig opschiet, al zal met het „staan de leger" nog wel enige tijd gestreden moeten worden, voordat de overwin ning definitief behaald zal zijn. Het bureau oogstvoorzicning, maakt zich thans niet zulke grote zorgen meer als voorhpen over de afloop van de oogst. Vrijwiligers voor de aardappeloogst kunnen zich nog melden bij het Ar beidsbureau van hun woonplaats. Na een slopende klopjacht van vele uren in hpt gebied van het Franse dorp Dun de Poelier, waar de dorps smid zijn vrouw, zijn drie kinderen en zijn ouders vermoordde, heeft men gisteren het lijk van de zesvoudige moordenaar gevonden. Hij had zich met een karabijn door het hoofd geschoten. Zijn lijk werd gevonden in een riviertje, dicht bij zijn woonplaats. Rober Barboux, zo als de man heet, heeft gehandeld in een aanval van krankzinnigheid. SINDS MENDèS-FRANCE eerste minister van Frankrijk is, waait er een nieuwe wind door de vergaderzalen van de wereld. Mendès intro duceert een nieuwe politiek, namelijk die der voldongen feiten, waarmee hij eerder in deze weck reeds een sprekende zege op Adenauer be haalde bij de besprekingen over de toekomst van de Saar. Ook de Parijse negenmogendhedencon- ferentie, waar de indertijd in Londen overeen gekomen gedragslijn in vaste vormen moet wor den gegoten, draagt de signatuur van Mendes- France. Gisteravond reeds werd bekend gemaakt dat er overeenstemming is bereikt over de toe lating van West - Duitsland en Italië tot de Westeuropese Unie, over de bewapening van West - Duitsland binnen dit pact en een stelsel van toezicht op het bewapeningspeil van de con tinentale landen, die deel van de Unie uitmaken. Hoe ver gevorderd de ontwikkelingen nu ook zijn, toch staat of valt alles met de houding van het Franse parlement, dat door Mendès liet ei sen: „Éérst een Saar-overeenkomst". 77 Naar verluidt heeft Adenuer, die deze grote concessie niet op eigen houtje durfde doen begrip ontmoet bij de leiders van de regeringspartyen. die hij naar Pariis had ontboden. Ook Ollenhauer, de socialistenleider en vele Saar- deskundieen waren gisteren bijeen om het geval te bespreken. Na afloop van de kleine conferentie werd gezegd: „Wy hebben goede hoop, dat Zaterdag de gehele kwestie in orde is". Vanmiddag zal de NAVO-minister- i-aad beslissen over de toelating van West-Duitsland als het 15e NAVO-lid. De definitieve tekst van de overeen- komts over de Westduitse souvereini- teit zal daarna worden goedgekeurd. Dat de besprekingen zo vlot verlie pen, dankt men aan de bereidheid, welke Mendès-France toonde, om zijn voorstel voor een „bewapeningspool" later te behandelen. Hiervoor is als datum 17 Januari vastgesteld. TROEPENSTERKTE. Voor wat de troepensterkte der aan gesloten landen betreft, werd besloten, dat Duitsland 12 divisies en Frankrijk 14 divisies zal bijdragen. De zetel van de nieuwe gemeenschap komt in Lon den; het controle-orgaan zal zich in Pai-ijs vestigen. De Westeuropese Unie verplicht zich elk jaar over al zijn activiteiten te rapporteren aan de V. N. De geallieer- HET BELGISCHE parlement krijgt spoedig een wetsontwerp voor de neus, waarin o.m. wordt voorgesteld, vrou wen als vrijwilligers tot de militaire dienst toe te laten. DE ITALIAANSE kardinaal. Domeni- co Jorio, is op 87-jarige leeftijd over leden. Vier van de 70 zetels in het col lege van kardinalen zijn nu onbezet. EEN EXPORTMANAGER in Den Haag had zich ontfermd over een jon geman. die een erfenis van een paar ton had gekregen en daarmede in de handel wilde. Na 1.5 jaar was er geen j cent meer van de erfenis over. De raadgever zit in de cel. EEN ZWEEDSE vissersboot, die was uitgevaren naar de visgronden, ten N.- Oosten van Aberdeen, is sinds 5 Octo ber vermist. SINGMAN RHEE heeft eieren voor zün geld gekozen en op Amerikaans bevel de Koreaanse munteenheid, de Hwan, gedevalueerd. EEN HAAGSE advocaat, die ervan verdacht wordt f 50.000 te hebben ver duisterd van door hem beheerde gel den, is gearresteerd. DE BELGISCHE regering denkt er over, de dienstplicht-leeftijd voor on derofficieren te verhogen van 35 tot 45 jaar. De oudjes kunnen dan nog herhalingsoefeningen meemaken. TEN NOORDEN van Hamburg reed een trein op vier losgeraakte goederen wagons in. Twaalf personen werden gewond. DE OOSTENRIJKSE minister van On derwijs, Ernst Kolb, heeft kanselier Raab toestemming verzocht om zich terug te trekken. EEN JONGE ambtenares (natuur lijk gebeurde het in Den Haag), kreeg bij het passeren van een ex peditie-auto een pak boter van 10 kg. op haar hoofd. Gelukkig werd ze niet gewond. „Wij hebben zo veel boter op ons hoofdzei ze. NA DE rumoerige verkiezingen in Jor danië zal er een nieuwe regering wor den gevormd. De tegenwoordige re gering zal direct aftreden. EEN DUITS wetenschappelijk insti tuut heeft de radar zo kunnen verbe teren, dat b.v. niet alleen telegraafpa len, maar ook de draden op het scherm te onderscheiden zijn. TEGEN DE hoofddaders in de zaak van de katoendiefstallen in de Rotter damse haven (een affaire, waarbij voor f 37.000 gestolen werd) zijn straf ten van één tot anderhalf jaar geëist. SIR WINSTON CHURCHILL heeft in het Lagerhuis gezegd, dat hij nog al tijd genegen is, om met Malenkov over de wereld van nu te spreken. VOOR DE vluchtelingen in de DP- kanipen in Oostenrijk en Griekenland is op het giro 5100, Den Haag, een be drag van f 357.000 ontvangen. DE 80-JARIGE voorzitter van de Ned. Middenstandsbond, de heer L. de Groot b®noemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. NV EIK DAN REGEN Weersverwachting, vanavond: geldig tot ,.„?Waa« !,e"olkt met nu en dan' regen ot motregen. Matige, tijde-! krachtige wind in hoofdzaak '"srsen. Zuidwest en West. Weinigl verandering in temperatuur. X andaag: Zon onder 17.33 uur., Zon op 7.17 uur. Maan op ■l al uur. 1U Z.H. Paus Pius XII luistert naar het pleidooi van de consistorieel rechters, die een opsomming geven van de wonderen, door de Franse priester Martin Moye, de Italiaanse monnik Placido Ricardi en de Italiaanse non Assunta Pal- lotta. Een speciaal hof kondigde later aan, dat deze drie binnenkort zalig verklaard zullen worden tij dens een plechtigheid in de Basiliek van St. Pieter. Z.H. de Paus volgt met aandacht het pleidooi van een consistorieel rechter. Engeland vredestichter Israël heeft dc overdracht van de Suezkanaal-zone met lede ogen aan gezien. Egypte beschouwt zich nog steeds als een niet-bevriende mogend heid en de Iraëlische schepen, die door het kanaal moeten, zullen dat wel merken. De Britse regering, hoewel zij geen zeggenschap meer heeft, verwacht moeilijkheden en heeft in Cairo la ten weten, dat de Egyptenaren de voor Israël bestemde schepen niets in de weg mogen leggen. Engeland wil graag het zijne doen om de geschillen tussen de twee landen uit de weg te ruimen. Vrede in het midden - Oos ten is zijn eigen belang. den zullen in West-Duitsland enkele bevoegdheden behouden, o.a. de ver antwoordelijkheid voor onderhandelin gen met de Sovjet-Unie over de Duit se eenheid. De overeenkomsten, waarbij een en ander wordt geregeld, zullen morgen worden ondertekend. India kreeg zijn zin Frankrijk en India hebben gisteren een overeenkomst getekend, waarbij alle Franse gebieden in India met in gang van 1 November zullen worden overgedragen. Het gaat hier om Pondicherry, Ka- rikal. Mahe en Janaon, de laatste res ten van het rijk overzee, dat door de Franse Oostindische compagnie in de 17e eeuw werd gesticht. Drie dagen geleden spraken de 320.000 bewoners van de gebieden zich voor de over dracht uit. Sinds 1948 is er al onder handeld over een overdracht, waarbij Frankrijk steeds eiste, dat de bevol king zou worden geraadpleegd. Nu dat eindelijk gebeurd is, zijn er geen moei lijkheden meer. Het leven in de gebie den zal niet noemenswaard verande ren. In de Venezolaanse hoofdstad Cara cas zijn 16 personen gedood en vele gewond, doordat een groot aantal wo ningen als gevolg van aardverschui vingen, veroorzaakt door de zware re gen, die in de afgelopen vijf dagen boven Venezuela is gevallen, is inge stort. Het water staat in de straten van Caracas ruim een meter hoog. Ver scheidene rivieren hebben hun dijken doorbroken. OVtterkelijk vlug; heeft Indonesië geantwoord op de Nederlandse nota, waarin geprotesteerd werd tegen mis handeling van 13 Nederlandse arres tanten door Indonesische politieman nen, die hen moesten verhoren. In de Nederlandse nota werd o.m. gezegd dat bekentenissen werden afgedwon gen en dat de verdachten geen bij stand van een r-ia^sroan kregen. De laconieke antwoordnota erkent, dat het inderdaad weieens is voorge komen, dat een verdachte .die ver hoord werd, ..met de hand" werd ge slagen, maar dat was dan, omdat ..die verdachte zijn verklaringen verdraai de en een provocatieve houding aan nam". Hieraan wordt toegevoegd: „Dit kan bij elk onderzoek gebeu ren en men kan dit geen opzettelijke mishandeling noemen. De behandeling van de arrestanten is niet in strijd geweest met de normale gang van za ken bij de Indonesische politie". Alle verdere beschuldigingen wor den categorisch ontkend. Wel wordt toegegeven, dat de verdachten geen contact met een raadsman mogen heb ben, tijdens het vooronderzoek. Maar ook dit behoort tot de procedure, zo als die bij de Indonesische wet is vast gesteld De nota vermeldt niet, dat volgens Indonesische opvattingen, het de groot ste belediging is .als men iemands hoofd aanraakt. Dat het uitdelen van klappen met de hand", als een on schuldige manier van verhoren moet worden opgevat, is derhalve een aper te leugen. De Engelse havens, waar op het ogenblik gestaakt wordt zijn Londen, Liverpool, Birkenhead, Garsten (bij Liverpool), Southampton, Rochester en Hull. Door een ultimatum van 3000 arbeiders, die de installaties van het kanaal van Manchester bedienen om op 8 November te staken, als hun looneisen niet ingewilligd worden, is de toestand nog hopelozer geworden. De Britse handel overzee, ligt voor minstens de helft stil en goederen ter waarde van tientallen millioenen gul dens worden opgehouden. De regering heeft nog niet durven besluiten tot 't inzetten van troepen in de havens uit vrees voor sympathie-stakingen in het gehele land. Het feit, dat de regering een onder zoek naar de oorzaken van het geschil heeft ingesteld, maakt niet de minste indruk op de stakers. De „Oranje", die vandaag Southamp ton zou moeten aandoen, om 100 En gelse passagiers van boörd te zetten, zal rechtstreeks doorvaren naar Am sterdam. liijdrage in de strijd tegen kinderverlamming De Nobelprijs voor geneeskunde van dit jaar is aan drie Amerikaanse spe cialisten op t gebied der kinderver lamming gezamenlijk toegekend, zo wordt te Stockholm meegedeeld Het zijn de artsen J.F. Enders Th Weller en F. Robbins, allen verbondon aan 'n kinderziekenhuis te Boston Dc prijs is 181.646 Kronen groot. De artsen hebben hun prijs gekre gen voor ..hun oritdekking. dat het vi rus van kinderverlamming kan groeien in culturen van verschillende weef sels". Maatregel tegen kartel van horloge-fabrieken Om het hoofd te bieden aan de Ame rikaanse maatregel tot verhoging van de invoerrechten op horloges, hadden dochtermaatschappijen van Zwitserse uurwerkfabrieken in de VS een trust gevormd. Deze zal door de Amerikaanse rege ring worden ontbonden en dit heeft bij de Zwitsers kwaad bloed gezet. -Uw actie zal een terugslag hebben op de betrekkingen tussen Zwitser land en Amerika", zo werd in Was hington meegedeeld. De 100 Engelsen zullen dan met de dagboot de oversteek maken. In het kanaal van Manchester wer den 62 schepen opgehouden, doordat 55 loodsen afwezig waren. De loodsen waren niet in staking, maar zij raak ten door teveel werk oververmoeid. Zij vroegen aanstelling van meer per soneel. Woordenwisseling in VN- beheerschapseommiesie Indonesië en Nederland hadden Woensdag in de beheerschapscommis- sie van de VN een woordenstrijd over de status van West - Nieuw - Guinea. Indonesië had er herwaar tegen, dat Nederland over Nieuw - Guinea aan de VN rapporteert, alsof dat gebied niet - selfbesturend is. Nederland zei hierop, dat de ver plichting tot rapportage gebaseerd is op het feit van het bestuur over het gebied en niet op de kwestie van sou- vereiniteit. In de Algemene Vergadering heerst een voorzichtig optimisme, nu de Sov jets één onderdeel van het controle systeem op de ontwapening schijnen te willen aanvaarden. In de negen jaar. dal de VN be staan, is er heel wat afgepraat. Da gelijks werken 475 vertalers aan ver slagen van besprekingen uit de jaren 1946 - 1949. Men is hopeloos achter. Zwervend langs de omtrekken van Oostelijk Flevoland, de nieuwe polder die door de wereldbefaamde Nederlandse waterbouwkundigen aan de wateren van het IJselmeer wordt ontrukt, vond onze fotograaf op diverse plaatsen taferelen, waarin de enorme bedrijvigheid rondom deze land aanwinning duidelijk tot uiting komt. Foto boven: Het gat in de Knar- dijk, welke loopt tussen Harderwijk en Lelystad, en niet minder dan 23,5 km lang is, dat vermoedelijk op 28 October zal worden gedicht. Zoals bekend werd met de bouw van deze dijk eerst in Harderwijk begonnen in het voorjaar van 1951 en ging men in 1954, nadat het werk door de droogmaking van Schouwen-Duiveland bijna een jaar had stil gelegen, in snel tempo ook bouwen aan de dijk vanuit Lelystad. Dui delijk is de overkant van het gat met de kranen aan het werk te zien. Foto onder: Een gezicht op het in aanbouw zijnde slakkenhuisgemaal „Lovink" in de buurt van Harderwijk, waar ook de Hardersluis zal worden gebouwd. DE PLANNEN VAN DE GAULLE Een woordvoerder van generaal de Gaulle heeft Woensdag persberichten tegengesproken, volgens welke de ge neraal van plan zou zyn voor het einde van het jaar zijn partij, de „Franse volksconcentratie", te ontbinden. Hij verklaarde, dat de generaal plan- men voor reorganisatie van de partij zal bekendmaken op een nationaal congres, dat op 4 December in Parijs zal worden gehouden. De partij zal door de reorganisatie meer in over eenstemming met de huidige politieke omstandigheden in Frankrijk worden gebracht. Het eindrapport van de Staatscom missie Vervanging Armenwet is ver schenen. Bij het rapport is gevoegd een ontwerp van wet tot regeling van de maatschappelijke zorg. In het ontwerp is alles verdwenen dat wijst op armenzorg en arme. Het begrip armenzorg is vervangen door maatschappelijke zorg. Het woord „ar me" is vervangen door 't woord „aan vrager". Onder instellingen voor maatschap pelijke zorg zullen ook behoren de zo genaamde federatieve instellingen. Er zijn afzonderlijke regelingen voor krankzinnigen, blinden, doofstommen, enz., waarbij in de eerste plaats de be palingen inzake het verhaal van kos ten op de familie buiten werking kun nen worden gesteld. De commissie wijst er op, dat zij dit punt van de regering op korte ter mijn een daad verwacht. ORGANISATIE. mede en zuiver ambtelijke gemeente lijke dienst voor maatschappelijke zorg De kerkelijke en particuliere instel lingen worden elk in een afzonderlijk hoofdstuk geregeld. De verplichtingen voor de kerkelijke instellingen zijn zeer minimaal. Kerkelijke en particu liere zorg blijven primair. Het „ver plichte verzoek" aan de kerk, voor de gemeente op het verzoek tot steun mag beslissen, zal echter vervallen. In eelke gemeente zal een beroeps commissie moeten zijn, door de ge meenteraad in te stellen. Formeel recht op steun wordt niet toegekend. Wel wordt de plicht van de overheid tot het verlenen van hulp duidelijk geuit. Het geheel van sociale raden in ge meente en provincie zal worden over koepeld door een landelijke sociale raad. De instelling en eerste samenroeping van de nieuwe sociale raad zal binnen één resp. twee jaar moeten geschie den. De algemene armencommissie wordt opgeheven. In elke gemeente zal moeten zijn een zelfstandige gemeentelijke instel ling voor maatschappelijke zorg, als- „piTLENKO, lid van een oude, aristocratische Russische familie, en vóór "I" 9.ct°ber"revolutie van 1917 architect in z(jn vaderland, heeft de Sov- ei varen dat de NTS een anti-communistische organisatie van Russische emigranten geen politieke organisatie is. doch een lichaam, dat door de Amerikanen wordt gebruikt voor spionnage", aldus meldt de „Oesterrei- - - -é- Ion in Beiroet, Bagdad en Perzië te vormen, „De vorige maand werd hij uitgenodigd zich van Wenen, waar hij zich toen bevond, haar Frankfort te begeven. Daar bevond hij, dat de NTS geen politieke organisatie, doch een voor de Amerikaanse geheime dienst werkende spoinnagegroep is. Bij terug keer in Wenen besloot hij daarop de Sovjetrussische autoriteiten te verzoe ken. hem toe te staan naar Rusland terug te keren", aldus de „Oesterrei- chische Zeitung". Het blad vervolgt: „De NTS heeft tot het einde van de tweede wereld oorlog voor Hitier gewerkt. Het is een spionnennest, dat de gemene an- ti-Sovjet-plannen van de Amerikaan se geheime dienst uitvoert. De NTS heeft een school te Bad Homberg, in West-Duitsland, waar spionnen, sabo teurs en moordenaars worden opge leid voor het vuile werk, dat zij in de Sovjet-unie moeten opknappen On der hen bevinden zich door de Nazi's ontvoerde Russische kinderen, die, na door de NTS te zijn opgeleid, uit Amerikaanse vliegtuigen boven Sov jetrussische gebieden worden afge worpen." Volgens de „Oesterreicbische Zei tung" trad Pitlcnko in 1950 tot de N TS toe, waarop hem door de NTS-lei- der voor het Nabij en Midden - Oos ten, Baidalakof, werd opgedragen cel- NTS-VERKLARING Het NTS-hoofdkwartier te Frank fort heeft meegedeeld, in de afgelopen jaren talrijke waarschuwingen te heb ben ontvangen dat Pitlenko een Sov jet-agent was. Het was niet mogelijk geweest, deze mededelingen op haar betrouwbaar- beid te toetsen, omdat Pitlenko in Li banon woonde. Tncn hij echter verleden maand via Oostenrijk naar West-Duitsland reisde om te Frankfort de jaarvergadering van de NTS bij te wonen, werd hij vier uur aan de tand gevoeld. „Hieruit bleek zonneklaar, dat Pit lenko een Sovjetrussische agent was. H(j is op staande voet uit de NTS ge stoten. Inlichtingen over hem z(jn aan de Westduitse politie verstrekt. Pitlenko heeft We^t-Duitsland uit sluitend ongehinderd kunnen verla ten, omdat hij in het bezit was van een Libanees paspoort", aldus de ver klaring van het NTS-hoofdkwartier. Besloten wordt met de opmerking, dat de Russische communisten thans pogen, politieke munt uit het geval - Pitlenko te slaan. De publicatie in het Weense blad, zou dan nog slechts het begin van een fikse propaganda-actie zijn. IN HOLLAND MARSH H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard hebben telegrafisch aan de Nederlandse ambassadeur in Canada verzocht, hun oprecht medeleven met de slachtoffers van de ramp, die Hol land Marsh heeft getroffen, over te brengen. Uit gedetailleerde berichten over de omvang van de ramp in dit door veel Nederlandse immigranten bewoonde gebied blijkt, dat het water er 3 tot 10 meter hoog heeft gestaan De wo ningen van 1200 mensen hebben daar door schade opgelopen. Er is een groot deel van de oogst verloren gegaan en menige immigrant is alles kwijt. In Ontario zijn 78 doden geteld. Er zijn 2.000 daklozen. Voor inlichtingen omtrent verwan ten of vrienden in Canada kunnen Ne derlanders zich wenden tot het Ca nadese Rode Kruis. Jarvis Street 460. Toronto, Canada. Het informatiebureau van het Ned. Roode Kruis (Jan Evert- senstraat 9 Den Haag) wil eventueel bemiddelen. Minister Mansholt, die op 4 Novem ber naar de VS gaat. zal ook de ge troffen Nederlanders in Canada bezoe ken. pf/oensdagmidda.g verloor een Haagse marktkoopvrouw lot haar grote schrik een bedrag van f 4500. Het was haar be drijfsgeld, bestaande uit een bankbiljet van f 1000 en vele briefjes van f 100, dat zij netjes in een zakdoek geknoopt bij zich had gedragen. Een tien jarige jongen heeft het bun deltje gevonden en heeft aan voorbijgangers de „plaatjes" uitgedeeld. Een aantal mensen, die op deze wijze in het bezit van bankbiljetten waren geko men, ging met het geld naar de politie. Op een bedrag van f 1200 a f 1300 gulden na is het verlorene weer terecht. Men neemt op het politiebureau aan, dat verschillende mensen de uitgedeelde ..plaatjes" zo aardig hebben gevonden, dat zij ze wilden bewaren. De eerlijkste van allemaal was ongetwijfeld dat tienjarige joggie. Hij heeft van die vele duizenden guldens niet eens voor een cent drop gekocht!

de Stem | 1954 | | pagina 1