Noodvoorziening Weduwen en Wezen Op studie van de S.E.R. kan niet worden gewacht Bewogen koersverloop KEES AANRAAD (soldaat af) terug op de fiets Kooplui uit Hanoi brengen Hongkong meer rijkdom K.V.P.-bestuur vraagt aandacht der fractie voor >er jaar DERDE BLAD DONDERDAG 21 OCTOBER 1954 Canada vraagt weer musici iïauh 2 stuks voor 50 cent Diplomatiek incident te Moskou HOE HOOG DE NOOD IS Waar het geld zich opstapelt GEEN VISSERS MEER Waar alleen het beste goed genoeg is, daar wordt King's Cross gerookt King's Cross HOOP OP VAL VAN HET INDONESISCHE KABINET Felle discussie rond brievenbus Eerst amateur en dan wellicht beroepsrenner „En dan zal ik proberen bij de Pel mijn visitekaartje af te geven ONDERBROKEN WERELD VLUCHT Een K V.P.-commissie heeft een voorstel voor een noodvoor ziening ten behoeve van weduwen en wezen uitgewerkt. Welis waar heeft de S.E.R. opdracht ontvangen van de Regering zich te beraden over een wettelijke voorziening ten behoeve van de we duwen en wezen. Men moet echter aannemen, dat er zeker gerui me tijd zal verlopen alvorens een dergelijke regeling tot stand komt. Daarom meent de Commissie ook al staat zij bij het opbouwen van sociale zekerheid voor allen de verzekeringsgedachte voor te moeten adviseren, dat de totstandkoming van een Noodregeling Weduwen- en Wezenvoorziening, die op korte termijn in werking kan treden, wordt bevorderd. (Advertentie) Het „lekkere* levertraan product leverancier oratie p r.M-t-U*.»-» n n 11 Goede ervaringen Canada, dat met Nederlandse musici goede ervaringen heeft, vraagt op nieuw mensen voor de Iegerbands. De Nederlandse emigratiedienst verleent bemiddeling bij het overleg met solli citanten, die zich bij de Canadese mi litaire attaché moeten melden. Mensen die aangenomen worden, kunnen over enkele maanden al aan de slag. De Canadezen hebben belangstelling voor bespelers van fluit, hobo, clarinet bas, Franse hoorn, tenortrombone, bas trombone, bastuba en klein orgel. De selectie is zeer streng. Een regeling derhalve in de geest van de thans bestaande Noodwet- ouderdomsvoorziening. Zulk een nood- regeling dient uiteraard louter gezien te worden als een voorloper van een definitieve regeling, gebaseerd op de verzekeringsgedachte. Ook andere on derdelen zullen bij de definitieve voor ziening anders moeten worden gere- De commissie stelt voor een wedu- wenuitkering voor weduwen van jaar en ouder en een weduwen- en we zenuitkering ongeacht de leeftijd weduwe. KI.ASSEN (Advertentie) In het onderwerp is evenals in de Noodwet-Ouderdomsvoorziening op genomen een verschil in het uitke ringsbedrag naargelang de klasse der gemeente, waarin de rechthebbende woont. Dit is alleen geschied om de gelijkenis met de noodwet-Ouderdoms voorziening zo ver mogelijk door te voeren. Deze gelijkenis zal de tot standkoming en uitvoering van de noodwet weduwen en wezen verge makkelijken, temeer omdat b«ide noodwetten enige jaren gezamenlijk zullen gelden. I)e Commissie is van oordeel, dat toepassing van een gemeenteclassifi catie uit de noodwet weduwen en we zen zal moeten vervallen, wanneer een definitieve regeling van de ouder domsvoorziening de bestaande nood wet gaat vervangen. UITKERINGEN De raaximum-uitkoringeu voor. de weduwen lopen van 594 tot G96 gld. te vermeerderen met 6 pet. De uitkerin gen voor de wezen van 150 gld. voor het le kind tot 264 gld. voor het 6e en volgende kind, ook deze bedragen te verhogen met 6 pet. WJIW 'tWCljZÜJts 0 V Castella Schoonheidszeep voor een stralend uiterlijk, een huid. zo fris, zo zacht en geurend als de lente zelf. Houdt U aan Castella Schoon heidszeep rijk aan huidversterkende-ohen, discreet geparfumeerd! Ongewenste tafelgenoten Zeven Westelijke ambassadeurs, o. w. de Britse, de Amerikaanse en de rranse, hebben Dinsdagavond een di ner, dat in Moskou werd gegeven door e Birmaanse ambassadeur, Maung ™r|aten, toen bleek, dat zij met communistisch-Chincse en de Oost- moesten zmenadellrS tafe' )Ü'1e^CSteli:'ke ambassadeurs bemerk- Wo? na aa,nkorr>st in het Sovietskaja dat z'ii^H33^®4 diner werd gegeven, j Chinese en de Oostduitse S? f,nn als tafelgenoten hadden. de Nederlandse ambassadeur in Moskou, Jhr. Mr. P. D. E. Teixeira do he? hotel reeds kort na aankomst De voornaamste gast op het diner as de Russische minister van Bui tenlandse Zaken, Molotof. De zeven Westelijke ambassadeurs hebben hem Persoonlijke boodschappen gezonden waarin zij verklaren, dat hun vertrek Voor de weduwen is het bedrag der uitkering afhankelijk van de klasse der gemeente en van haar jaarlijks in komen. Indien het inkomen, waarvan eerst 200 gld is afgetrokken, niet meer dan f 50,— per jaar bedraagt, dan ont vangt de weduwe de maximum-uitke ring. In de derde klas gemeenten zal de maximum-uitkering voor een weduwe zonder kinderen bedragen 642 gld; voor een weduwe met 1 kind 792 gld.. met 2 kinderen 960 gld., met 3 kinderen 1128 gld., met 6 kinderen 1860 gld. (tel kens te vermeerderen met 6 pet.). De vrijstelling van eigen inkomen be draagt in deze gevallen resp. 200, 250, 300. 350 en 500 gld. De noodwet zoxi moeten worden uit gevoerd door de Raden van Arbeid en de Rijksverzekeringsbank. KOSTEN De commissie taxeert, dat ongeveer 75.000 weduwen voor de bedoelde uit kering in aanmerking zullen komen en dat de kosten van de noodregeling maximaal 50 millioen per jaar zuilen bedragen. Het K V P.-bestuur heeft zijn instem ming betuigd met het voorstel. Het i i i i i i f Uit een studie van Dr J. Delfgauw J blijkt o.a., dat in 1949 van de ge- i huwd geweest zijnde vrouwen be- 4 neden de 65 jaar 56 pet. een jaarlijks inkomen had van minder J dan f 1000,terwijl bovendien i nog 13 pet. een inkomen had tus- 4 sen de f 1000— en f 1500—. Der- halve had 69'pet. van deze vrou- J wen een inkomen beneden de 4 f 1500,slechts 10 pet. had een inkomen van meer dan f 3000. J Deze inkomens zijn in vele geval- f len mede bestemd voor het ïevens- 4 onderhoud van de nog afhankelij- J ke kinderen. 4 zal de nadrukkelijke aandacht der Ka tholieke Tweede Kamerfractie ervoor vragen. (Van onze correspondent) HONGKONG, October. Van welke zijde men Hongkong ook binnen komt, het eiland maakt met zijn marmeren bruggen, deftige bankgebouwen en gro te handelshuizen een oerstevige indruk. En zodra men spreekt met de bewoners, ervaart men een wonderlijk optimisme. Nieuwe han delshuizen schieten als paddestoelen uit de grond. Overal wordt gebouwd en overal vraagt men personeel. Honderd jaar geleden was Hongkong een klein, arm visserseilandje. Nu zijn er geen vissers meer, omdat de zaken wereld iedere vierkante meter grond nodig heeft. De stad is nu liet zaken centrum van het Verre Oosten. Ner gens ziet ge meer neonlichten. Nergens ook zien er de vrouwen verzorgder uit. Iedereen schijnt hier in welstand te baden. In de havens wordt nu dag en nacht gewerkt. De winsten stapelen zich op tot kapitalen. Toch ziet men bij helder weer de rotsachtige kust van het Chinese continent, liet begin van de andere wereld. Allen zijn het er over eens, dat Peking de relaties met Londen en Hongkong dermate hard nodig heeft, dat liet zich geen luxe yan een slechte verstandhouding 'kan ver oorloven. Vooral de laatste maanden gaat het weer uitstekend in Hongkong. De prijs van de grond steeg in de afgelopen acht weken weer eens met 45%. Hoe wel er met man en hiacht nieuwe woonhuizen, kantoren en opslagplaat sen worden gebouwd stijgen de Jiiuren met de maand. Er is niemand werke loos. Ook de nieuwkomers vinden in enkele dagen tijds een behoorlijke werkkring. Niet alleen in de particuliere, doch ook in de regeringssector heerst een koortsachtige activiteit. Het grote Kai- Tak-vliegveld wordt uitgebreid. De kosten bedragen 40 milliioen dollar en een zelfde bedrag zal worden uitge geven voor de bouw van een tweede waterreservoir, dat een einde moet maken aan de waterschaarste. Thans is er nog waterdistributie. Slechts zes uren per etmaal stroomt er water uit de kranen. De autoriteiten zijn voorts nog doende met de bouw van een sta dion, met de aanleg van enige parken en met de bouw van enige administra tieve gebouwen. Toen door de blokkade-maatregelen der Westelijke mogendheden de China- handel van Hongkong werd getroffen, meende men, dat de gouden tijd voor de Blitse kroonkolonie voorbij zou zijn. Maar slechts enkele pessimisten deden hun zaken van de hand. De meerderheid der Chinese en Europese zakenlieden liet zich echter niet ont moedigen. Men zocht en vond nieuwe mogelijkheden, ook nieuwe wegen naar het continent. Thans heeft Hongkong weer een gouden heden en een dia manten toekomst. Vrijwel iedere dag worden er nieuwe firma's geopend. Overal verschijnen nieuwe winkels. Restaurants, bars en cabarets, waarmee de stad toch al rijkelijk zwaar was be zet, komen er nog steeds bij. Want alles en iedereen trekt hier een wissel op een toekomst met ongekende mo gelijkheden. De afscheiding van Noord-Vietnam, dat onder communistisch bewind viel bracht weer meer kapitaal naar Hong kong. Rijke kooplui, vooral Chinezen, uit Hanoi en Haiphong brachten hon derden millioenen dollars en waarde volle relaties naar de kroonkolonie, want hier voelen ze zich zekerder dan in Saigon. Nieuwe industrieën worden gepland, want geld stinkt niet. De lie den die uit angst voor de communis ten uit Noord-Vietnam naar Hongkong zijn gevlucht ho'peh op voordelige han delsrelaties met Peking. Iedereen rent hier achter winst aan en 'wekelijks poogt men de winst te verdubbelen. Men rijdt in dure wagens. Men woont luxueus, maar men vergeet de rode vlaggen in de Chinese wijken.... (Advertentie) 20 stuks 80 cent. Ook in luxe dozen van 50 en 100 stuks DAAROM IS KING'S CROSS AL JARENLANG DE SIGARET MET HET GROOTSTE AANTAL VASTE ROKERS Wekelijks beursoverzicht van 14 tot 21 October 1954 In de afgelopen berichtperiode heeft de Amsterdamse beurs een veel bewo- gener verloop gehad dan in de daar aan voorafgaande week. Konden wy in de vorige week gewag maken van een regelmatige vaste tendens met op lopende koerden en dientengevolge be langrijke koerswinsten, deze week heeft zich gekenmerkt door twee zeer Vrijdag j.l. ontstond in de Breestraat te A. een felle discussie rond de brieven bus van Mevr. K. Het viel vele huisvrouwen op, dat deze brievenbus zo bijzon der mooi glansde. Mevr. K. vertelde, dat haar brie venbus 14 dagen geleden gepoetst was. Dat wilden de andere huisvrouwen be slist niet geloven. Zij be weerden, dat in ons land een gepoetste brievenbus niet langer dan 4 a 5 dagen werkelijk mooi blijft. Mevr. K. vertelde toen, dat zij Erdal Weerbestendig Poets extract gebruikt. Omdat dit poetsextract weerbestendig is, blijft in ons vochtige klimaat de glans véél langer. kunt nog tijdelijk voor slechts 15 ct een handig busje Erdal Weerbestendig Poets extract kopen (of voor 50 ct een grote voordelige bus). En dan ondervindt U zelf, dat dit poetsextract betekent minder poetsen, langer glans. tof) betekende, doch een gevolg was van de aanwezigheid van ambassa deurs van landen, waarmee hun rege ringen geen normale betrekkingen on derhouden. geringschatting van hem (Molo- Ier moeten duren® Hugo Hooftman ziek in Honolulu De luchtvaartjournalist Hugo Hooft man uit Boskoop, die op het ogenblik een vlucht om de wereld maakt, heeft zijn vlucht in Honolulu tijdelijk moe ten onderbreken. Hij moest met zware koorts in een ziekenhuis worden op genomen, waarschijnlijk als gevolg van het drinken van geïnfecteerd wa ter in Japan. De vlucht die met voor de toeristen klasse ingerichte vliegtuigen in 25 da gen zou worden gemaakt, zal nu lan- (Van onze speciale verslaggever). „ETN PROBEER JIJ nu weer kampioen te worden?" Deze vraag werd Kees Aanraad, soldaat van het korps Bewakingstroepen gesteld in de cantine van de Oranje-Nassaukazerne te Bergen op Zoom. De wielrenner zat achter een zoet drankje verscholen en waarover zou hij anders mijmeren dan over de wielersport, die zijn hart heeft gestolen en die hij in het begin van de maand November weer ter hand kan nemen? Op Zaterdag 30 October zegtj Kees immers de dienst vaarwel. Hij heeft zijn twee jaren onder de wapenen er op zitten en gaat weer fietsen, dat er de stukken afvliegen. „Ik heb goede hoop, dat ik er iets van zal maken" fluisterde Kees die zijn materiaal tijdens de weekeinds in orde maakt om zo spoe dig mogelijk weer te kunnen trainen in het Antwerpse Sportpaleis. „Als het enigszins mogelijk is, hoop ik tegen het einde van dit jaar nog een wedstrijd te betwisten" meende Aanraad. koersen. Ik wacht de wedstrijden van het aanstaande voorjaar af, maar mar cheert het goed, dan ga ik over naar de beroepsrennersklassC. Ik zal dan bijtijds mijn visitekaartje afgeven aan Kees Pellenaars, die eenvoudig om jonge renners schreeuwt". Met hetzelfde optimisme, waarmee hij naar de nationale kampioenschap pen vertrok, is Aanraad thans bezield. Hij heeft zijn racefietsen gereed staan en voor velen van zijn collega's is dit het .sein voor hem op te passen! vaste dagen, waarop de hoofdfondsen stijgingen van 8 tot 20% konden no teren, gevolgd door een gevoelige da ling op Vrijdag j.l., waarop de koers van Olie's kwam op 498 na 572.5, van Unilevers op 402 na 413.5 en van Phi lips op 298 na 309.75 en van de overige fondsen naar verhouding. Zoals de laatste tijd steeds het ge val is, gaven aandelen Koninklijke Olie de pas aan en eens te meer bleek hoe de notering voor dit aandeel onder invloed van New York staat, met als gevolg veel grotere koersschommelin gen dan die, waaraan het Nederlandse publiek gewend is. Het feit, dat aan delen Koninklijke Olie in NeW York noteren per aandeel van ƒ50, waarvan de koers circa 68 bedraagt, brengt deze grote koersafwijkingen mede. Wanneer men zich realiseert, dat 1 koersverschil in New York uitkomt op iets meer dan 7.5% in Amsterdam, en dat koersverschillen van 3 per dag in New York vrij veel voorkomen, zal men in de toekomst met grote koers verschillen rekening moeten houden. Het publiek zal - langzamerhand wel aan dergelijke afwijkingen gewoon ra ken en zich hierdoor steeds minder laten verontrusten. Voor de speculant zijn dergelijke verschillen aantrekke lijk en de belegger behoeft er zich weinig van aan te trekken. Na de daling gedurende de officiële handel op Vrijdag trokken de koersen in de nabeurshandel reeds aan, daar New York weer hoger afkwam. Op Maandag begon zich een herstel te ont wikkelen, waarbij de drie genoemde hoofdfondsen tot resp. 520, 414 en 309 aantrokken. Op de laatste dag van de berichtperiode was de markt vrij lus teloos en brokkelden de koersen iets af. Per saldo ondergingen echter de meeste fondsen koersverbetering, waarvoor wij eenvoudigheidshalve naar onderstaand koerslijstje verwij zen. CULTUURWAARDEN Kees Aanraad komt dus terug in de wielergelederen, die hij noodgedwon gen vaarwel moest zeggen. Hij heeft zonder enige twijfel een mooie toe komst voor zich, want wie herinnert zich niet de vechter Aanraad, die op elke koers werd gevreesd om zijn ver rassende en niet zelden vernietigende demarrage. Hoeveel duels heeft de Oud-Gastelaar niet uitgevochten met Wies van Dongen, die op weg is een grote te worden, met Jantje Konings en Brammekc Hoeren, met Bertus de Vree en Tini Wolfs? Kees Aanraad trad niet zelden als overwinnaar te voorschijn. Hij was een doorzetter in elke wedstrijd, een man, die durfde te putten uit het reservoir van zijn krachten en die op weg was een naam te gaan vertegenwoordigen. Kees Aan raad moest in militaire dienst. Hij nam echter voorlopig afscheid op de mooist denkbare wijze. Want op de 6e 1 Juli 1952, twee maanden voordat hij j 's lands wapenrok ging dragen, trok hij. gewapend met een grote dosis op timisme, naar Zandvoort. Aanraad i'eed een puike wedstrijd en wist zich I te tooien met de nationale trui. Hij werd kampioen van Nederland over circa tweehonderd concurrenten, die I op die warme, zomerse Zondag niet tegen de Gastelaar waren opgewassen. Kees Aanraad pikte daarop nog en kele zegepralen mee en verdween toen van hei wielerpodium. „Ik voel me, ondanks het feit, dat ik met voetballen mijn arm heb ge- Kees Aanraad kijkt zijn militaire pak- Opvallend was ook de vaste stem ming voor Cultuurwaarden. Hierbij werd de toon aangegeven door de Ver enigde Deli-Maatschappijen op geruch ten. dat ook voor dit fonds notering te New York zou zijn aangevraagd, welke geruchten echter gevoeglijk naar het rijk der fabeltjes kunnen worden verwezen. Zulks nam echter niet weg, dat de koers toch met circa 12% kon verbeteren. Wil men een reden zoeken voor de vaste stemming van Cultuur waarden in het algemeen, dan zou men deze kunnen wijten aan de zeer zwak ke positie, waarin het Indonesische Ka binet langzamerhand geraakt is. Ter beurze hoopt men n.l., dat het aan het bewind zijnde Kabinet zal vallen cn dat het dan vervangen zal worden door een ministerie, dat meer dan de tot heden opgetreden kabinetten oog zal hebben voor de economische belangen van Indonesië en dat een mildere hou ding ten opzichte van het buitenlands (speciaal dan het Nederlands) kapi taal zal aannemen. Men doet echter goed een zeer nuchter standpunt ten aanzien van deze zeer ingewikkelde politieke kwestie in te nemen; de hou ding van de Indonesische autoriteiten zal wel zeer veel moeten veranderen en ook daarna zal dan nog veel water door de Rijn moeten stromen voor en aleer er van een werkelijke opleving in Indonesië zal kunnen worden ge sproken, waarvan dan zou kunnen blij ken uit een hervatting van de divi dendbetaling. Zo er al van optimisme sprake zou kunnen zijn na een rege ringswisseling in Indonesië, dan zou dit optimisme toch in ieder geval zeer gematigd moeten zijn. LOCALE FONDSEN teriaal dus in koers aantrekken. Verblijdend was dus de reeds in ons vorig overzicht even aangestipte aan kondiging van de emissie van aande len Bierbrouwerij De Amstel in de vorm van niet-royeerbare certifica ten. Het aangeboden bedag is gróót 1.240.000 en de toekomstige aandeel houder moet voor inschrijving kunnen beschikken over 5 claims van oude aandelen. Er vond direct een levendige handel plaats in de claims, welke nog incourant worden verhandeld en de eerste prijs stelde zich op 215 per claim. Later betaalde men tot 250 per claim, doch deze prijs kon zich niet handhaven, zodat uiteindelijk de claims op een prijs van 225 van eigenaar verwisselden. Op deze koers komen de aandelen op circa 215%. waarin dan het halve dividend over 1954 is begre pen. Ter vergelijking zij medegedeeld, dat de aandelen Bierbrouwerij De Drie Hoefijzers 205.75% en de aandelen Hei- neken 249% noteerden. OBLIGATIEMARKT Van de obligatiemarkt is weinig nieuws. Deze week verscheen het pros pectus van een obligatielening van de bekende Bensdorp Fabrieken. Deze is groot 1.500.000 (voorgeplaatst 250.000; de rente is 4% en de looptijd 15 jaar, terwijl de koers van uitgifte gesteld is op 100%. De inschrijving sluit op 22 October a.s. Verondersteld wordt, dat liefhebbers zullen moeten vechten om een stukje te krijgen. Daarnaast verscheen het prospectus van de Bank voor Nederlandse Ge meenten, waarin de inschrijving op 25 October a.s. wordt opengesteld op een obligatielening van 20.000.000, renten de 3.25%, looptijd 40 jaar, tegen een koers van 99%. Ook deze lening zal haar weg naar de belegger gemakke lijk vinden. (Advertentie) blesseert, bijzonder fit", vertelde de renner. „Ik geloof, dat ik spoedig mijn wielervorm te pakken zal hebben, ik begin natuurlijk weer als amateur te je nog eens goed aan. Nog een paar dagen en dan zal hij zich weer tooien in zijn rennersshirt. Een „gevreesde man" keert terug op de weg! OBLIGATIES 12 10 '54 19/10 '54 3 Ned. '62-'64 101 1/16 101 3-3'/-% Ned. 1947 100 7 16 100 5 '16 3 Ned. '47 dol.l. 96 97 1/4 3 Ned. 1937 98 36 99 3 Ned. Inv. cert. 100 5 8 100 3 4 3 Gr.b.obl. 1946 99 5/16 99 18 3 Ned.-Indië '37 A 99 13 16 99 3 4 3*/4% Ned. 1953 103 15/16 104 AANDELEN A'damsche Bank 227 223 R'damsche Bank 202 199 7 '8 Twentsche Bank 210 200 Nat. Handelsbank 151 12 151 3 4 Ned. Handel-Mij 202 1 4 199 Alg. Kunstz. Unie 240 1,4 253 1,4 v. d. Bergh's Jurgens 301 305 Mach. fabr. „Breda"' 151 1 2 155 3 4 Van Gelder Zonen 260 253 3 4 Unilever 398 1 '2 411 3 4 Holl. Kunstz. Ind. 135 1 4 133 1 2 Ned. Kabelfabr. 229 3/4 225 G. B. v. A. Philips 288 1 '2 310 Kon. Ned. Hoogovens 250 1 2 253 Wilton Fijenoord 218 1 2 219 Int. Gew. Betonbouw 146 147 3 4 Internatio 146 148 3 4 Billiton Mij II 280 1 '2 295 Kon. Petroleum 494 1 4 517 1 4 Rubb. C. Mij. „A'dam" 91 1/4 93 5 8 Bandar Rubber Mij. 133 138 Holl. Am. Lijn 166 3 4 165 12 K.N.S.M. Nat. Bez. 152 153 Ned. Scheepv. Unie 143 1,4 146 R'damsche Lloyd 136 137 K. Jav.-China Paketv. 138 7 8 141 1-8 Ver. Vorstenl. C. Mij. 22 14 22 1 2 Handelsver. .A'dam" 127 130 1 '2 Ned. Ind. Suiker Unie 75 7 8 75 1'2 Ver. Deli-Mijen 117 1 2 128 1 2 Senembah 105 1 2 109 15/16 Intussen hebben veel bezitters van de thans hoog genoteerde internatio nale waarden hun bezit afgestoten en zoeken zij nu naar herbeleggingsmo- gelijkheden. Dit heeft vanzelfsprekend vraag naar locale waarden tengevolge, welke bij gebrek aan voldoende ma- AMERIKAANSE FONDSEN (eert. v. aand.) Anaconda Copper M. C. 42 5'8 41 1 '4 Bethlehem Steel C. 78 3 4 77 1 2 Genera] Motors 89 5 8 87 1 '4 International Nickel 49 1 2 47 1 2 Rep. Steel Corporation 65 61 3 4 United St. Steel Corp. 59 58 1 8 Cities Service Comp. 105 7 8 104 Shell Union Oil C. 57 54 Tide Water Ass. Oil C. 26 .26 7 16 Southern Pacific C. 45 1 4 45 3 4 Union Pac. Railr. C. 134 3 4 138 1 2

de Stem | 1954 | | pagina 9