R BINDINGS A V ONDEN, een fort in Maastricht en lof uit Engeland NOG 74000 VRIJWILLIGERS en de PLOEG IS COMPLEET IJsvorming ESSO) EXTRA De Vietminh-vlaggen in Hanoi Iedere dag stromen vluchtelingen [UW B. B.leidt een krachtig leven (2) Commandoposten worden tot in de puntjes uitgerust B. B Hoe staan de clubs er voor P Gekuip tegen missionarissen ,.Dit zag ik nooit" BEFFEN SIE klaring randsma DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 20 OCTOBER 1954 GOES JZEN Allereerst het rampgebied Veel initiatief Aarzeling is voorbij Sterk en gezontl „Wij van de Brits compliment Voorkom dit deze benzine voorkomt^ ijsvorming in de carburateur bQ de blauw/witte Esso pomp AFD. ZEELAND K.N.V.B. tandelingen zijn tussen de groep afdeling van 't ef, 180 km van ailitairen wér- ord-West-Tune - itsstrijders een n het bos. Zij e vijf leden van en zich verder nachinegeweren later hiéld de broers aan, die eroofde. van het proces an prof. Titus en, heeft de H. us Starmans O. ,or benoemd pa- ig O. Carm. te udt zich bezig ringen, die men pater Titus cregen. Gunsten die aan Titus' toegeschreven, ter P. Starmans, Doddendaal AANGFB. eemeubel in old te koop. divans ian de helft van Axelsestraat 10, leuzen.365 is vertrek pracht hang- én lég- Singer'* hand iet kast f 75. n onder no. 26 Goes. eumkachel f 12,50 f 15, rookfaut. 15, kinderstoel iet vlonder f 15, et wringer f 35, iérledikant f 15 ledikant f 15. 27 Bur. De Stem 27 IIZEN 15.500.- f 18.500.- Vrije vestiging, schikbaar. Makê- Berg Có, Nw. t 43, Breda. 493$ LOREN iruin costuum op ulst—St. Jansteen bez. bij Mölen- een. 675 ÏRSEN van tobben en st Weemaas, Tel. 676 er, wij kunnen u Ier bedrag. Vrije onder no. 8667. (Van onze redacteur) er wel eens WEET U wat het geheim is van een goedé bindingsavond? Dat hij een beetje onge bonden moet eindigen, om een echte bindings avond te zijn. We willen niet beweren ,dat de deelnemers aan een bindingsavond van de band moeten gaan, maar ze moeten zich tegen het eind van die avond niet meer ten volle aan de ernst des levens gebonden voelen. In Maastricht hebben we die bindings avond van de B.B. bijgewoond- B.B.-ers in de zaal en B.B.-ers op het toneel. En na afloop van Uitbundige vrolijkheid én diépe ernst zijn in M^^ZJrassêMTvan van elkaar. Ze ^s'enhm famiZeden, tussen twéé gal- iVnZLdréen naar eén toespraak van ^EelZ'ZtXrhZeelijké toespraak was het. Een praatje over Be scherming Bevolking. Over het voordeel van op-onverhoopte rampen te zijn voorbereid. Mensen, dachten toe, die de goéde dagen dés levens wé- ten te waarderen, hebben oog voor de mogelijkheid, dat kwade dagen kunnen komen. HET NUT VAN EEN STOELKNOOP Het is niet verwonderlijk, dat Be scherming Bevolking in de Limburgse hoofdstad floreert. Zo goed als in een groot aantal andere plaatsen heeft men er begrepen, wat die organisatie bete kent De manier, waarop men er de provinciale commandopost heeft inge richt, is tekenend voor de ernst waar mee het werk gedaan wordt. We hebben misschien een onverant woordelijke sprong gemaakt. Want in het eerste stuk over de persexcursie, die ons met de huidige stand van BB- zaken confronteerde, zijn we niet ver der dan Schijndel gekomen. En tussen Schijndel en Maastricht ligt Weert. Daar hebben we broeder Arnoldus en zijn mannen aan het werk gezien en daar hebben we ons ook overtuigd van de paraatheid der plaatselijke vrijwilli gers. Ze lieten „gewonden" omlaag langs een nood-kabelbaan en in de stromende regen demonstreerden ze het nut van de stoelknoop. In finesses willen we daarover niet uitweiden, maar het is goed te zeggen, dat men door middel van een stoelknoop een tweede of derde verdieping zonder trap kan verlaten en dan toch heel huids op de grond komt. - Maai- goed, we maakten de sprong juicht. Dat"gehöuwtjë wordt nu aan de Geleidelijk aan worden alle cen trale posten van de B.B. (landelijk, provinciaal en in kring- of ge- nieenteverband) uitgerust met mo derne verbindingsmiddelen. Som mige zijn al voorzien van telefoon, radio- en mobilofooninstallaties, andere komen spoedig aan de beurt. In het voormalige rampge bied is men echter zo goed als klaar met de verbindingen. Aller eerst oordeelde de nationale lei ding van BB, moeten de afdelingen i.i dit gebied hun materiaal krij gen. Begin November zal het com municatienet in Zeeland, West Brabant en op de Zuid-Hollandse eilanden, gesloten zijn. Dat is een compliment waard! het cabaretprogram gezelligheid in drie z&len. Het sluitingsuur speelde een zeer bijkom stige rol. Het betekende niet meer dan t prille begin van het einde. Het gaf de mensen de kans om afscheid te nemen. Mant afscheid nemen is tijdens Maastrichter feestavonden een apart ritueel. Je moet daar tijd voor nemen. Als een agent diep ernstig binnenstapt en veelbeteke nend naar de klok kijkt, moet je je voornemen, over een uur of twee buiten te staan. Anders krjjg je last met de politie. gedaan. Is M minder dan 158 000 vrij willigers hébben zich gemeld en dê méestêfi daarvan zijn opgeleid of in op leiding. Nog 74.000 mensen zijn er no dig. om de organisatie compleet te maken. Komende maanden gaat de laatste grote wervingsactie be ginnen. Allereerst komt de red dingsdienst aan de beurt. In Ja nuari en Februari gaat men over de brandweer praten en de maanden Maart en April zijn ge reserveerd voor de medische dienst. Volgende zomer moet men kunnen zégen dat de laat ste vrijwilliger zijn verbintenis heeft getekend. Het is wel gebleken, dat men de mensen door huisbezoeken moet win nen. Een onpersoonlijke wervingsactie sorteert niet het gewenste effect. Door gesprekken van man tot man (of tot vrouw) lieeft men de beste krachten gekregen. Sommige moeten, wat niet verwonderlijk is, inderdaad overtuigd worden. Zien ze het but van de dienst eenmaal in, dan worden zij zelf toe gewijde propagandisten. Niet zozeer met het woord dan wel met de daad. Door de manier, waarop zê zich voor de BB inzetten, wekken ze geestdrift bij anderen. en na een paar maanden stond er in Geleen een gebouwtje, dat als hoofd en wijkpost kon worden gebruikt en waarvan de onderaardse afdeling even solide is als het oude fort in Maas van Schijndel naar Maastricht om U van de bindingsavond, maar vooral ook van de commandoposten te kunnen vertellen. Van daaruit im mers wordt het werk van de BB ge leid. De draden van alle diensten ko men er samen. En dit in de letter lijke betekenis van het woord. Een dienst als BB, met zijn vele tak ken, die alle floreren bij de gratie van de stam, kan niet zonder goede ver- bindingslijne r. Van de hoofdpost uit moeten alle afdelingen te bereiken zijn. Het HBB en zijn assistenten moeten precies op de hoogte zijn van wat er op dit moment en op die plaats ge beurt. Vandaar, dat men in een com mandopost en telefooncentrale en een radio-installatie aantreft. En verder al le communicatiemiddelen, die bij het werk van belang kunnen zijn. De provinciale commandopost van Limburg is ondergebracht in een oud en solide fort. De muren zijn dik en de raampjes beschermd. De lucht kan regelmatig worden ververst, ook bij een gasaanval. De installatie, die de luchttoevoer moet regelen, is voorzien van filters, zodat geen schadelijke gas sen de onderaardse lokalen kunnen binnendringen. Is het verwonderlijk, dat de leiding van de BB in Limburg trots is op deze post? Dat het bestaan ervan een stimulans is voor de vrijwilligers? twS1J? .ma*eriaal' dan de opleiding. PClpe S steeds gehuldigd bij de n»tn,wmvan- .e or§anisatie. Al is het natuurlijk niet zo, dat men de nrona- vim omdat men toe een fort! beschikking heeft over eens praten" ta®Dcn Haf gin Ideaal voorbeeld van een B.B.-eom- Ten hebh' V"Z aUe A^m^n- Hcht tZ Teeds zo'n P°st in3*- schikken 26 niet alle be modatm T ondérgrondse acco- en 1;£°?U de B'Bin Maastricht enkele andere gemeenten BB verhuurd. Ook in Roermond hebben we de commandopost gezien. Daar hebben de plaatselijke vrijwilligers een ander verrassend initiatief ontplooid. Ze hebben 'n grote plaquette gemaakt van de stad, waarop geen straat en geen huis ontbreekt en die de „plotters" een overzichtelijk beeld geeft van iedere mogelijke situatie. In Arnhem heeft men, behalve een ideale hoofdpost, een oefenruïne. Goe de imitatie van een gebombardeerd ge bouw. De brandweer en de reddings ploegen kunnen er gebruik van maken, om zich in realistische oefeningen voor hun taak te bekwamen. Ergens, midden in Nederland, de centrale commandopost voor het hele land. Een goed verborgen, goed be schermd samenstel van lokalen, waar de modernste apparatuur voor communicatie-doeleinden staat opge steld. Hier komen alle draden uit het hele land samen. Hier zullen mensen van de burgerlijke overheid en van het leger in geval van nood de lei ding van de BB terzijde staan. Het le ger: omdat slechts de militaire instan ties weten, waar het gevaar dreigt. De burgerlijke overheid: omdat er bij rampen zoveel sociale noden te lenigen zijn. We hebben nog maar een klein deel gezien van wat in heel Nederland de afgelopen maanden tot stand is ge bracht. Maar het was genoeg om een beeld te krijgen van het geheel. Wat in Maastricht en Arnhem, in Nijmegen en Ede, in Weert en Geleen is gedaan, is ook in andere plaatsen verricht. De ene gemeente heeft de zaak steviger en voortvarender aangepakt dan de an dere. Maar geen enkele is werkelijk achtergebleven. Getuige het feit, dat er nog maar vier steden zijn, waar de personeelsbezetting nog niet aan de 50 procent toe is. De afwachtende houding van de eer ste maanden bespeurt men niet meer. De belangstellende informatie, of „Piet al een schop heeft" zal men niet meer vernemen. Zij hield ook geen werkelijk gemeende critiek in. De aarzeling moest zich in een grapje uiten, omdat zij anders zelf belachelijk zou zijn. Hoe dan ook: de aarzeling is over wonnen. De dienst Bescherming Bevol king is het stadium van de aanloop voorbij. De sprong is genomen en men mag gerust zeggen, dat de overkant is bereikt. In alle sectoren van de uitge breide organisatie is veel en goed werk ^—3*ps». Dc constatering, dat het goed gaat met Bescherming Bevolking gronden we niet alleen op de wetenschap, dat er steeds meer vrijwilligers komen. Het getal zegt ook in deze niet veel. Wel belangrijk is de manier, waarop de noodwachters en alle anderen van de BB hun werk doen en al gedaan hebben. Natuurlijk heeft iedereen kunnen waar'nerheh. dat et 'cursussen werden gehouden, dat hier en daar een oefe ning was en dat men inderdaad moei te deed, om de plaatselijke afdelingen van de organisatie uit te bouwen. Dit alles echter geeft geen indruk van wat de BB in haar geheel is geworden. Wat enkele jaren terug nog een dienst op papier was, is nu een over het gehele land vertakte organisatie, een veelledig lichaam, waarvan een enkel lid nog gebrek aan groeikracht vertoont, maar dat als geheel een ster ke en gezonde indruk maakt. Bescher ming Bevolking leeft. Er is geen ge vaar meer voor verschrompeling door (Advertentie) Perla de Cuba 26 ct. Smaakvol en geurig. In opdracht van de stichting Bevordering Bescherming Be volking te 's-Gravenhagé is één Amsterdamse filmmaatschappij bezig met het vervaardigen van èen film, die tot voorlopige titel draagt „Wij van de B.B." Hoewel de opnamen reèds voor driekwart óp het celluloid staan, trekt het filmteam nog stéêds door het lar.d voor het Verfilmen van oefeningen der onderscheidene B.B.-gröepen. De régie berust bij Willy van Hêmêrt, het camerawerk wordt verricht door Albert Brosens en de productieleiding is in han den van S. Leute, die ook hei scenario Schreef. Men hoopt de film in de loop van de volgende maand gereed te hebben. De stichting Bevordering B.B. wil in de film laten zien, hoever de B.B. vandaag is. gebrék aan geestdrift. Iedere plaats ontplooit haar eigen initiatieven en zo nu en dan kunnen zelfs mensen uit Den Haag, die de eerste stoot gaven, verrast worden door een niet vermoede activiteit in Geleen, Appingedam, Ber gen op Zoom of Den Helder. Iedere afdeling is op zichzelf ko men te staan. De meeste plaatsen heb ben geen opwekking van bovenaf meer nodig, om het werk goed en grondig te doen. Dat was het probleem van de eerste maanden: Iedere plaats zo enthousiast te maken, dat de dienst er een eigen leven kon leiden, wat niet hetzelfde is als een eigengereid leven. Nergens is er meer onderlinge samenwerking en organisatorische binding nodig dan bij Bescherming Bevolking. Elke plaats in elke kring is op de andere aangewe zen ên als we hier spreken van „een eigen leven leiden" dan geldt dat al leen voor de opbouw en de training van iedere afdeling apart. En ook voor de manier, waarop de mensen zich één tonen in de wetenschap, dat zij in dit verband en op deze plaats een hoogst nuttig werk doen. Twee jaar terug moest men naar Engeland, om daar te gaan zien, hoe een goede „Civil Defense" moest wor den opgebouwd. Enkele maanden terug kwam een Britse deskundige op dit gebied in ons land. Hij nam een kijkje hier en daar en toen dat kijkje geno men was, zei hij: ..Ik kan nu mijn col lega's wel eens naar Nederland sturen om wat van Bescherming Bevolking te Ieren Dat heeft de mensen van BB natuur lijk goed gedaan, al heeft het hun niet het gevoel gegeven, dat ze er nu zijn. Er moet nog veel werk worden verzet voor men van een volledige en vol maakte organisatie kan spreken. Maar met een variant op het gezegde, dat een goed begin het halve werk is, mogen we hier toch wel constateren, dat het voorbeeldige halve werk bepa lend is voor het hele werk, dat de BB te doen staat. JEUGDLECTEUR Sint Nicolaas werpt zijn schaduwen reeds vooruit. De jongensboeken Ko men los: herdrukken en nieuwe. Van de herdrukken noemen we hier Keesie Oranje van Kees Valkenstein (Uitga ve Van Holkema en Warendorf). Het Is het verhaal van een aardige frisse jongen, die in een circus terecht komt en een groot dierentemmer wordt, liet kleurige cireusleven, de verschillende karakters, de intrigues, ze worden le vendig en boeiend beschreven. Er n warm-menselijk verhaal, dat ook de hedendaagse jeugd moet aanspreken. Nieuw is De Misdaad op de Dubbele S (Uitgave Boekdrukkrij Helmond) van W. J. verbeeten, die al heel wat jongensboeken op zijn naam heeft staan. Het speelt zich af in de voor de jeugd steeds aantrekkelijke sfeer van ranchers en cowboys. Het begint met een vreselijke overval op de boer derij de Dubbele S, waardoor Jack Stevens eenzaam op de wereld komt te staan. Eerst bij een quasi-joviale, maar in werkelijkheid onbetrouwbare oom, daar in andere avontuurlijke om standigheden opgroeiend, kan hij aan i Advertentie Gevaren bedreigen Uw auto op kille, vöclitige dagen. Nu reeds kan ijsvorming optreden in de carburateur met 3 gróte nadelen. RIJD IJSVRIJ: tank Esso Extra Winter Grade. Niet alleen is de vluchtigheid (zoals steeds) aangepast aan de eisen van de winter, maar deze benzine bevat bovendien een speciaal „anti-stalling" ingredient tegen ijsvorming in de carburateur. Ook in het koudere jaargetijde alle voordelen van een klop vaste benzine met hoog octaangetal en een snellere start met een motor, die vlugger op temperatuur komt. Vertrouw op de wereldreputatie van Esso. Ijsvorming in de carburateur heeft tot gevolg een verminderd motorvermogen verhoogd benzineverbruik grote kans op afslaan bij station- nair draaien Hiervan behoeft U geen last te hebben 1 tSSO NIBIklAND N.V, .ISSO.GEBOUW" DEN HAAG het einde meehelpen om de moorde naars van zijn vader en zijn broer op te sporen en ook oomlief krijgt het loon voor zijn deugnieterijen. Het biedt een bekend recept, dat echter altijd in de smaak valt. Een nieuw boek is ook Oudesonk de Woudloper van Thom Brouns (Uit gave Malmberg, Den Bosch). Het ver haal speelt zich af in het zeventiende- eeuwse Canada, als Fransen, Hollan ders en Engelsen daar hun nederzet tingen hebben, terwijl de Jezuïeten er het missiewerk zijn begonnen ondc de Indianen. Een missionaris speelt er een hoofdrol in. Hij raakt verstrikt in de strijd van Indianenstammen en de wraakzucht van een woudloper. Er komt heel wat aan te pas, eer recht en deugd zegevieren, maar natuurlijk doen ze het. Thom Brouns vereelt smakelijk voor de jongens, die van heldhaftigheid en ridderlijkheid hou den. Het boek is mooi uitgegeven met afwasbare kaft. (Advertentie) Vakkleding van MANCHESTER Weef-echt, sterk en hecht r 3e KLASSE B: Taxandria 6 6 0 0 12 18— 5 Uno Animo 5 4 0 1 8 18— 8 WSC 6 3 1 2 7 10—10 Heusden 5 1 4 0 6 11— 8 RKC 5 2 1 2 5 10—10 Hieronymus 5 2 1 2 5 9— 9 Concordia 5 2 0 3 4 11—12 RKDVC 5 2 0 3 4 7—10 RKTVV 6 1 2 3 4 13—15 Zwaluw 5 1 1 3 3 9—10 St. Mich.-Gestel 5 1 1 3 3 8—18 Gudok 4 0 1 3 1 4—13 3e KLASSE B: VOAB 6 4 2 0 10 19—11 Dongen 6 3 2 1 8 18— 8 WVO 6 3 2 1 8 10— 6 Hero 5 3 1 1 7 7— 5 Baardwijk 5 3 1 1 7 11— 8 BSC 5 3 0 2 6 17— 8 RWB 5 3 0 2 6 17—10 DHV 5 2 1 2 5 6— 9 ODIO 5 2 1 2 5 12—16 VES 4 0 0 4 0 3— 8 Virtus 5 0 0 5 0 9—22 Zierikzee 5 0 0 5 0 221 3e KLASSE D: Axel 5 5 0 0 10 17— 4 RCS 5 3 1 1 7 14— 7 Hulst 6 3 1 2 7 15—11 RKFC 6 2 3 1 7 13—11 Terneuzen 5 3 0 2 6 19—11 N Borgvliet 5 3 0 2 6 8—10 Zeeandia 6 2 2 2 6 12—13 Me to 6 2 2 2 6 10—11 Hontenisse 5 2 0 3 4 12—13 De Zeeuwen 6 1 2 3 4 15—20 JN DE STRATEN VAN HANOI wapperen de vlaggen van de Vietminh. u i?laaii,?e t gaat door' Men kan reeds over cijfers praten: meer dan een half millioen. En men verwacht dat nieuwe groepen zullen volgen, tot het einde van de periode van de „driehonderd dagen", uiterste termijn vastgesteld door de conferentie van Geneve. Sommige groepen overtreffen het grote cijfer Ja1 du,'end personen. Het zijn vooral d Katholieken die zich thans in de laatste basis in Tonkin, de havenstad Haiphong, aanmelden. Sommige werden met geladen geweren in bedwang gehouden. Hun antwoord: „Schiet maar' Wii verkiezen de dood ver boven uw slavernij!" Dit was de goede manier van aan pakken; dadelijk waren er chefs te vinden die hun transport met alle mid delen vergemakkelijkten, en wagens en boten ter beschikking stelden. De grote geloofsgemeenschap van KE SAT (acht duizend gelovigen) ver liet gezamenlijk de parochie met hun priesters en de klokken van de kerk. Een Amerikaanse prelaat, van de „Hulp aan Geteisterden", verklaarde te Saigon, na een bezoek aan Tonkin' „Vele evacuaties maakte ik mee; nog nooit zag ik dit!" Veel werd er in de ganse wereld ge schreven, ook in ons land, over de Vietminh en hun nood aan culturele en handelsuitwisselingen met het Wes ten. Het is juist, dat enkele Fransen in Hanoi mogen verblijven: technici van de gas- en waterdiensten, van de brou werij en de ijsfabriek, en enkele avon turiers die misschien hun diensten zul len laten betalen. En tenslotte blijft er de categorie der ongewensten, waar men echter maar niet zo van af geraakt: de mis sionarissen en de zusters. De zusters trachten hun Kliniek van St. Paul te laten functionneren, en denken er sterk aan de grote school Sainte Marie te heropenen. Maar.... op de uurrooster moet twee uur marxistische dogmatiek staan! En men kan best de twijfel van de Eerw. Moe der van Saint Paul de Chartres begrij pen. De Vietminh geven geen duidelijk antwoord op de vraag, of er een ga rantie bestaat voor wat betreft de bescherming van de blanken: „Er zal aan de blanken (Fransen) bescher ming verleend worden in overeen komst met hun „gebruikswaarde" voor de Regering van de Republiek van de Vietnam". Welk is nu de waarde van een missionaris en een „bonne-soeur" in de ogen van een rode rebel! Nochtans, ergens staat geschreven: „Geen haar van uw hoofd zal geraakt worden.... Door uw verdraagzaam heidHebt vertrouwen, ik overwon de Wereld". Elke Zondag verdwijnt een Franse katholieke parochie in Hanoi. De Viet namese parochies functioneren nog, doch smelten wegDe parochie school van St. Antonius heeft nog der tig leerlingen te verwelkomen. Verle den jaar kregen zeven honderd leer lingen hier onderricht. TONKIN Enkele berichten van Sontay en de Franc' missionarissen: niet onmiddel lijk onrustbarend, maar niet verheu gend. De betrekkingen tussen de Mis sionarissen en de politieke Regerings commissarissen zijn ware beproevin gen aan het worden. De Pater krijgt de „plaat van de dag" te horen. Vol gende delen: maestoso: de Grote Over winning; allegretto: de vriendschap voor het Franse volk; fastidioso: las ter over Ngo Dinh Diem; molto vivace: tegen de Amerikanen; lamento: de „H"-bom. Tot nu kreeg een Pater gedaan dat de politieke manifestaties niet in de onmiddellijke nabijheid van zijn Kerk gehouden worden. De volwassen mensen schijnen op eerste zicht hun houding ten overstaan van de Paters niet te hebben gewij zigd; doch de jongeren tonen zich ge sloten, terughoudend; de kinderen to nen reeds overmoed en ook vijandig heid. Een andere Pater bedient een katho lieke gemeenschap in het dorp KE BAC, een tiental km. boven Hanoi, De Christenen ontvangen nog steeds de Pater met grote blijken van vriend schap. Ondergronds wordt er tegen de Pater gestookt. Vroegen de kinderen niet of het wel waar is, dat de Pater 's nachts met de soldaten op tocht gaat.... Morgen zullen ze bereid zijn om dit onder eed te bevestigen voor een volkstribunaal. GSBW RKJVV Zaltbommel Ons Vios Oisterwijk Vlijm. Boys OJC Haarsteeg Nevelo SVG Wit Zwart Nieuwkuik 4e Veerse Boys Gilze Groen Wit TAC Were Di PCP TVC SCO ZIGO Boeimeer Breda Madese Boys 4e KLASSE D: Schutters SC Gastel Zundert Steenbergen Burgh. NSV Halsteren RKVVU Kaaise Boys Grenswachters RSV HSC 4e KLASSE F; 5 4 4 3 3 3 3 2 2 1 4 0 0 5 0 Steen Aardenburg Clinge Luctor Sluiskil Breskens Hoofdplaat Yerseke Koewacht Oostburg EMM RIA 4e KLASSE G: 6 1 5 1 6 1 1 1 9 16— 5 1 1 7 12— 6 1 1 7 14— 9 1 1 7 13—11 3 1 7 11—11 0 2 6 13— 7 0 2 6 17—10 1 2 5 12—13 2 2 4 8—14 1 4 3 10—18 1 4 2 8—20 0 5 0 9—17 E: 0 1 10 23—10 0 0 8 16— 7 0 1 8 14— 5 0 2 8 11— 8 1 1 7 11— 9 1 3 5 15—17 3 2 5 13—19 2 3 4 11—12 0 4 4 15—24 1 3 3 10—16 1 2 1 4—11 1 5 1 8—13 F: 0 0 10 17— 3 0 0 8 16— 3 0 2 8 17—13 0 2 6 12— 9 0 2 6 14—12 0 2 6 16—18 0 3 6 15—10 0 3 4 12— 8 0 3 4 8—14 0 4 2 11—19 0 4 0 4—12 0 5 0 7—28 G: 0 1 8 21— 6 0 1 8 27—12 1 1 7 16— 9 0 2 6 12— 7 2 2 6 14—20 1 2 5 10—12 1 1 5 12— 9 1 3 5 12—16 3 2 5 13—15 1 4 3 18—29 1 3 3 7—21 1 4 3 10—18 Uitslagen Zondag 17 October le Klase A.: Retranchement 1 Domburg 1 01, Noormannen 1 Groede 1 61, IJzendijke 1Schoon- dijke 1 15, Walcheren 1—Sluis 1 5—2. le Klasse B.: Graauw 1—Kwadendam- me 1 01, Lewed. Boys 1Volharding '32 1 5—1. Rapenburg 1—Kruiningen 1 15. le Klasse C.: Zierikzee 2Re- nesse 1 13, Burgh 2Dreischor 1 3—1. 2e Klasse A.: Breskens C—Zuid- zande 1 56, RCS 3Middelburg 4 2—5. Zeelandia 3—Vhssingen 4 04. 2e Klasse B.: Hontenisse 3Hulst 3 2—1, Axel 3—RIA W 2 1—2. 2e Klasse C.: Zierikzee 3—Renesse 2 0—5, Zon- nemaire 1—Dreischor 2 31, Brou wershaven 1—SVOWK 1 4—0. 3e Klas se A.: Walcheren 2—Leved. Boys 2 0—4 3e Klasse B.: Vogelwaarde 2— Koewacht 2 4—1, Luctor 3-s-HA.- 3 2 2 Kwadendamme 2Steen IN DEZE RUBRIEK werd vorige week bericht, dat Rob Calon uit IJzen- dpke bij de militaire athletiekwed- strijden te Paramaribo de 500 meter had afgelegd in 17 min. 21.4 sec. De lezer zal hebben begrepen, dat deze afstand 5000 meter heeft bedragen.

de Stem | 1954 | | pagina 5