c LOUIS VRIENDS BORDUURT Wat is Msdoilieid Liefhebbers van vet spek aardig idee in Amerika TYPISTE: Van het breien stapte hij af BEGAAFDE LEERLINGEN werkten voor hun eigen modeshow Mijn dochter geeft de keuken een goede beurt Congres van de dikste vrouwen Kleine Giesela is niet bang Zelfs niet van leeuwen DE DIKBUIKIGE POT KOMT WEER UIT DE KELDER „Gemeubileerd" op Faroeks jacht Bijna 4000 kinderen dragen de gevolgen van de atoombom Als zijn zusters een kleedje willen hebben DAGBLAD DE STEM VAN Op dokters spreekuur MISSCHIEN OOK IETS VOOR ONS HEL huishouden doet mijn doch ter met overgave. Als ze goed op dreef is, liggen dweil en bezem en spons en zeem ordeloos in het rond en het water spat naar alle kanten, alsof de kippen aan het drinken zijn. een man als paedagoog GEEN VROUWELIJKE AMBTENAREN MEER In Italië heus een zwaar beroep a Op de voorgrond ziet u Athena en Elizabeth. Volijverig wordt er ge werkt aan mantelcostuums en ja ponnen, die op de modeshow zullen worden gedragen.... door de rnpi-'<?«? mmswww yOALS duizenden andere jonge meisjes in de Verenigde Sta- ten hebben Athena Reganis en Elizabeth Wilde op de H. B.S. vele uren naailes gehad. Zij begonnen met eenvoudige hand werkjes, maar later kwamen er ook moeilijker dingen op het leer programma te staan. Zij leerden kleding herstellen en het gebruik van de naaimachine werd hen bijgebracht. Tenslotte waren zij zover, dat zij aantrekkelijke en oorspronkelijke kledingstukken konden vervaardigen. Athena en Elizabeth bleken buiten gewoon goed met de naald over weg te kunnen en zij hadden ook pleizier in het maken van allerlei mooie dingen: de meest vrouwelijke bezigheid die men zich kan voorstel len. Op zekeren dag werd de beide meisjes een grote verrassing bereid Zn moesten bij het hoofd van de school komen, die hen een lang en nogal wonderlijk aandoend verhaal vertelde. Dit was wat hij de meisjes zei: drie grote Amerikaanse firma's, een naaimachinefabriek. een stoffen- fabriek en een bedrijf dat knippatro nen verkoopt, hadden gezamenlijk be sloten tot het geven van een bijzon dere naaicursus aan begaafde leerlin gen van Amerikaanse scholen. Welnu, er waren in totaal 44 meisjes, die hiervoor in aanmerking kwamen en daarbij waren ook Athena en Eliza beth. Vijf achtereenvolgende Zaterdagen kregen de meisjes onderricht van ex perts op het gebied van de naaikunst. Zij leerden als het ware, zoals de mo distes van de grote modehuizen in Parijs leren: met behulp van de mo dernste technieken en machines. Zij hoorden iets over de eisen waaraan 'n mannequin moet voldoen: kortom toen de vijf weken voorbij waren, telden de Verenigde Staten eensklaps 44 mo distes meer, waaronder er dan nog waren die het talent voor mode-ont werpster bleken te bezitten. Tijdens de cursus moesten de meisjes stuk voor stuk een tailleur of een japon maken. Het werkstuk werd door de maaksters zelf voorge bracht op een heuse modeshow, die het sluitstuk van de cursus vormde. Zoals dat in Amerika gaat, moesten duizenden van het schouwspel ge- Mijn vrouw laat ze maar begaan, net principe dat „ze toch iets te doen moet hebben", is tot een heilig principe geworden. En Dymphy weet dat, zoals ze alles weet wat maar een keer hardop gezegd is. Ze maakt er geraffineerd en op een ontwapenende manier gebruik van. "'T' 2e tafel en als je die dan afneemt, zegt ze' duTals ZaT' °P d^fdeZa.nTer dus als ze, na een dag van teveel snoepen voor een schuimpje vecht. ziinZaarZZlr "eventies maar" haar sterkte argumenten als schoonmaken, dat •er bleekwater voor nodig was. Bleekwater is vaak een uitkomst waar gewoon water faalt. Een klein restantje van het schoon maakmiddel, dat niet meer bleek, maar vrij groezelig was, bleef in de emmer achter. En het stond daar ook nog te staan, midden in de keu ken, toen mijn vrouw naar boven geroepen werd door een smeekbede van haar zoon. Die bidt en smeekt wel meer op critieke momenten en niet zo zachtjes. Daar is hij op slot van rekening baby voor. Dymphy poetste en poetste. Maar haar fantasie heeft waarschijnlijk nog bergen vuil gezien. Ze zon op afdoender maatregelen en deugde lijker poetsmiddelen. Ze zag dat bleekwater staan en naar we mogen aannemen heeft ze een zware in nerlijke strijd gestreden. aankomt. Bij het op overreden schuimpjes zwichten we er wel eens wor, by kwartjes niet. rf.fi"r niet al te zeer af te dia P'!i huishouden wordt gron- sómfZ°Zeer> dnt "rouw eL 'kn- em huish°uden" zegt. wel lis Zaterfn em zeem zijn werk wat V°}dnendf' maar als het borstel nf ,s' F°nlt er een die wl°I eenJ>ezem bijgehaald. En me worden dan om beurten ae- oZrf Zolang m het te rei^en object geen spatje vuil meer ver linkt en de omgeving een slagveld DEZE keer kreeg de keuken een goede beurt. Of beter het derde eeel van de keuken. Want hoger jw een goede meter reiken Dym- armen niet. Ze beperkt zich °t de keukenkastjes, de tafelpoten, stuk van de muur en haar hertje. Dit laatste bij voorkeur, hmdat het tegenspartelt en dus de fnsatie geeft van de met moeite °erochten overwinning. Vertederd hadden we die dochter ari ons gadegeslagen. Maar omadt aa\An vertedering alleen geen hele "entend kunt vullen, was mijn vrouw ook haar eigen werk gaan «oen. Ze moest iets zo grondig Qe teerling viel. Midden in het bleekwater zogezegd. Want toen mijn vrouw, voldaan over de ma nier waarop ze René weer met het leven verzoend had, beneden kwam, zat er geen spatje vuil meer op de keukenkast. De tafelpoten hadden eveneens een grondige beurt gekre gen en met de keukenmat was Dymphy juist bezig. De lichtgroene verf van de kastdeurtjes was heel erg lichtgroen geworden en het heerlijke poetsmiddel liep er in straaltjes af. Natuurlijk lieten we onmiddellijk van onze waardering blijken voor Dymphy's werklust. Als je een kind niet in haar liefhebberijen aanmoe digt, gaat er gauw de aardigheid af. Je moet ze, die kleine fantasten, af en toe eens prijzend en liefko zend over het haar strijken. J. V. ]N Cavour, een klein dorp in de riin helftVan de Italiaar>se stad Tu- vrouwen T.congres van de dikste Zeventie o*"1 ?i j Plaats gevonden, ahe strfwo,? le1d dikke dames uit men eraan de"? het sch,'ooiland na- men eiaan deel om. zoals ieder jaar een „koningin der dikken" te kiezen' P1,'™3?1 veroverde Bemta Capra (151 HshèiHeh Pet diner. dat de plech tigheid besloot, maakte iets duidelijk van het optimisme van die dikke da- mes. Er waren 70 aanwezigen en er werden 35 volwassen kippen en ha nen verslonden. tuige zijn en daarom verscheen de televisie. Deze was er niet alleen tijdens de show, maar ook in de vjjf weken, die er aan voorafgingen. Aan fotografen ontbrak het niet. Eén opname heb ben we hierbij afgedrukt. Niet omdat de Nederlandse vrouwen en meisjes iets van de „Junior-misses" op de fo to kunnen leren. Maar omdat de Ame rikaanse idee van een aantrekkelijke cursus navolging verdient. En waarom dan niet hier? We zijn vaak geneigd om over honds dolheid wat geringschattend te spreken. „Hij gedraagt zich als een dolle hond" hoort men wel eens zeg gen en daarmee wordt een heel ge vaarlijke ziekte bij wijze van scherts genoemd. Hondsdolheid is niet iets. om er zonder meer aan voorbij te gaan, ook al is het tientallen jaren geleden, dat zich in ons land een geval van hondsdolheid voordeed. In de zomer woedde de ziekte echter zo diclit aan onzo Oostgrenzen, dat men het in Ne derland nodig achtte, de grootste waakzaamheid te betrachten met het in- of uitvoeren van honden. Wat is eigenlijk hondsdolheid? Alweer, zoals bij zovele ziekten, die wij hier behandeld hebben, is het een infectie-ziekte. Ditmaal één, die het centrale zenuwstelsel aantast. Honden, wolven, vossen en katten kunnen de ziekte krijgen, als zij door een besmet dier worden gebeten. Zij verspreiden de infectie door het bijten van ande re dieren. De voortdurende neiging tot bijten, die zij vertonen, maakt be grijpelijkerwijs de ziekte nog gevaar lijker. Een hond om maar dicht bij huis te blijven die de ziekte heeft, be gint met rusteloos te worden. Hij zal vaak een hardnekkige verstopping hebben, overal in willen bijten en voortdurend zal 't speeksel hem langs de kaken lopen. Zijn geluid wordt he ser en na 2 of 3 dagen krijgt hij rode ogen, de kop vertoont rimpels en het dier begint er uit te zien als iemand, die veel verdriet heeft. Het dier lijdt dan ook erg onder deze ziekte. Hij is bang voor witte voorwerpen en voor water, maar verder bijt hij naar alles wat hem voor de bek komt, zelfs als het zijn intiemste vrienden betreft. Later komen er verlammingen en krampen, waarna het dier sterft. Als de besmette hond of kat een mens bijt, dan krijgt deze na een tijd, die wisselt van enige weken tot 1 of 2 maanden, dezelfde zieke, welks verwekker een virus nog niet geïdentificeerd is. Aan Louis Pasteur dankt de wereld het, dat aan de vreselijke ziekte een halt kon worden toegeroepen. Pasteur ontdekte, dat men de ziekte ook kan overbrengen door het brengen van een deeltje van de hersenen van een be smet dier in de bloedbaan van een ge zond dier. Maar hij stelde nog meer vast. Wanneer hij de entstof overbracht van b.v. het ene konijn op de andere, dati nam de gifwerking van de stof steeds toe. Deed hij hetzelfde bij apen. dan werd de kracht van de entstof veel gerin ger. Hij entte nu gezonde honde"-, met deze door „apen-passage" verzwakte entstof en ziet deze dieren bleven gezond, ook als ze door besmette die ren werden gebeten. Dat is werr één van die grote wonderen, die er bij dui zenden zijn in ons bloed. Datzelfde bloed begon een anti-stof te vormen, die de besmetting keerde. Toen men dat wist, kon er opgetreden worden. Er volgde een vaccinatie van huisdieren op grote schaal. Met hoe veel resultaat blijkt wel, als men weet, dat er sinds 1923 geen geval van be smetting meer is geweest. Helaas had men echter niet de in het wild levende dieien onder controle. Zij zijn het, die de ziekte opnieuw gevaarlijke vormen lieten aannemen! Bij dreigende hondsdolheid is het de plicht van iedere hondeneigenaar, dat hij Zijn dier laat inenten. Elke vee arts kan dit doen. Wordt men zelf ge beten door een vermoedelijk dol ge worden dier, aarzel dan geen seconde met het roepen van een arts. De plaats waar men gebeten is, moet men direct afsr.oeren. De wond uitzuigen en daar na zo mogelijk met brandende sigaar of sigaret uitbranden is hetgeen men zelf kan doen, hoewel het een pijnlijke behandeling is. Aarzeling kan echter rampzalige gevolgen hebben. zout, 2 peperkorrels of 4 jeneverbes sen, (1 lepel karnemelk). De kool schoonmaken, zeer fijn scha ven en met het zout (en de karnemelk) zolang kneden tot er pekel gevormd wordt De jeneverbessen of peperkor rels er door roeren. De kool overdoen in een schoongemaakte Keulse pot en stevig aandrukken. Een schone doek er op leggen en langs de kanten in stoppen. een plankje en een steen hier boven op plaatsen en tegen het stof een doek leggen. De pot op een koele maar vorstvrije plaats laten staan. Na 14 dagen de kimlaag (schimmel), die zich op de pekel boven het doekje ge vormd heeft, verwijderen en steen, plankje en doek schoonwassen, voor men ze weer op de zuurkool legt. Deze bewerking herhalen, wanneer dat no dig blijkt. ~- Wanneer de groente niet meer on der het vocht staat, een lichte zoutop lossing (2 g., dat is een theelepel zout per liter water) toevoegen tot ze weer onder staat. Na 6 a 8 weken is deze inmaak goed. Zuurkool kan ongeveer 7 maanden be waard worden. HOE MAKEN W E ZELF W ITTE KOOL IN Herinnert u zich de Keulse pot nog? Veel huisvrou wen zweren bij de Weck, maar wie spreekt van inmaken, denkt toch nog allereerst aan de Keulse pot met zijn smakelijke, zoute of zure inhoud. Hier volgt de bereidingswijze van zuur kool. Witte kool of voor 1/3 deel savoye en voor 2'3 deel witte kool; per kg. schoongemaakte kool: 10 a 12 gram "pOURISTEN die Egypte bezoeken, wordt een nieuwe attractie gebo den: een bezoek aan Faroeks luxe- jacht, de „Kassed Khier", waarop de afgezette koning zijn bedenkelijke le vensmoraal in daden omzette. De touristen die dit jacht bezoeken, krijgen de gelegenheid appartemen - ten aan boord te huren. De prijs voor zo'n appartement, waarin vol gens een persbericht uit Egypte: „het parfum van Faroeks vele vrouwen nog hangt" bedraagt 100 gulden per dag. Minuutje voor een menu'tje J^ITMAAL zullen we het eens hebben over spek VET spek. Onze voorouders meenden, dat een maaltijd veel vet moest bevatten, wilde hij het lichaam werkelijk ten goede komen. Ze hiel den ervan, gerechten te eten, die „in de maag stonden". Een liefhebberij, die we ons op koude dagen heel goed kunnen voorstellen. Wanneer de tempera tuur buiten flink laag is, moet ons lichaam veel warmte produceren. Het heeft daartoe, evenals Uw kachel, brandstof nodig. Brandstof wordt door alle voedingsmiddelen in meerere of mindere ma te geleverd, maar door vet wel in het bijzonder. Daarom is het eten van VET spek in de koude wintertijd niet af te keu ren, als (want ook hier zit, als bij zo vele din gen, een „als" aan vast) als U maar niet uit het oog verliest, dat dat VETTE spek niet dezelf de waarde heeft als vlees, vis of ei. Eén van deze levensmiddelen vindt immers iedere dag een plaats op onze dis, omdat ze ons de zo no dige eiwitten leveren. VET spek speelt helaas als eiwitleverancier geen enkele rol. Plaatst U echter naast het spek ook één van de juist opgesomde eiwit- houdende levensmidde len op het menu, dan is dit bezwaar onder vangen. Er is nog een tweede voorwaarde aan de vette spekmaaltijd verbonden, waar we even Uw aan dacht op willen vestigen. Wanneer U n.l. denkt, dat U door het eten van vet spek het boter- en margarine-rantsoen voor die dag kunt ver minderen, omdat U toch wel genoeg vet hebt ge geten, dan bent U abuis. Boter en margarine ont lenen hun belang voor ons lichamelijk welzijn niet alleen aan het feit, dat ze ons van vet voor zien, maar voornamelijk daaraan, dat ze ons de vitamines A en D leve ren, die in spek niet voorkomen. Als aan de beide voor waarden is voldaan, d.w.z. als u dus zorgt, naast VET spek ook die levensmiddelen te ge bruiken, die U van ei witten en vitamines voorzien, kan dat spek zonder bezwaar uit een oogpunt van voedings leer en met succes uit een oogpunt van smaak op het menu worden ge plaatst. We moeten echter nog wel een kleine domper op de spekvreugde zet ten. Denkt U aan de slanke lijn? Wat U wint door het Ia- ten staan van koekjes en door hét vermijden van suiker in koffie en thee, verliest U maar al te ge makkelijk als U VET spek eet. En dit geldt voor ieder een: al kunt U dan ge rust eens VET spek eten doe het niet te dik wijls en zéker niet da gelijks. Er is trouwens nog een andere oplossing moge lijk: een speksoort, die onze dagelijkse portie vlees of vis in voedings waarde meer nabij komt en die de slanke lijn niet bederft. Mogen wij U helpen herinneren aan MAGER spek? Goede menu's met spek: Gebakken spek, capucij- ners, aardappelen, koolsla en custardvla toe; Zuurkoolstamppot met gekookt spek én worst (fruit); Gebakken spek, hieten, aardappelen en gries- meelpap toe; Stamppot rauwe andij vie met gebakken spek en hangop of yoghurt toe; Stamppot rauwe andij vie, gebakken ei met spek (fruit). Giesela Niebling uit Altenberg (Did.) is nog maar tien jaar en zij heeft 'n krukje nodig om haar 2 ..leeuwen-liefjes" Simba en Caesar j in de ogen te kijken terwijl zij j hen een nieuw I dressuurnummer aan het inpren ten is. Ondanks die tien jaar en die kruk kan men echter moeilijk zeagen dat Giesela een bange kleuter is, want zij voert het nummer uit zonder een spoor van zenuwen. De twee leeuwen zijn de grootste attrac tie van de privé- dierentuin van Leonhard Niebling de stiefvader van Giesela. 't Blond je mag nooit de kooi in zonder dat de heer Nieb ling er bij is. Maar flink blijft het toch... buiten kijf Ware medische monstruositeiten JTEN congres van Japanse vroedvrouwen, dat in Hiro- sjima werd gehouden, heeft een afgrijselijk rapport over de ge volgen van de atoombomaan val op de stad Hirosjima horen voorlezen. De feiten, die in dit rapport wor den genoemd, zijn ronduit verschrik- kelijk. Het ergste is. dat de schuld van alles wat er werd aangericht in deze stad, die in enkele seconden in een rokende puinhoop veranderde, op de mensheid zelf terugvalt. Dit zijn de cijfers die tijdens het congres werden bekend gemaakt. Sinds het einde van de oorlog zijn in Hirosji ma ruim 30.000 kinderen geboren, "TERWIJL overal elders in de wereld de vrouw steeds meer zeggen schap krijgt in het openbare leven hebben wij in Nederland geen vrou welijke staatssecretaressen? draait men in Italië de klok terug. Daar zul len alle ambtenaressen tussen de 45 en 65 jaren met vervroegd pensioen worden gestuurd. De jongere vrouwe lijke ambtenaren worden zonder meer ontslagen. De gehele vrouwelijke ambtenarenstand zal aldus binnen kor te tijd geheel verdwenen zijn. waarvan er ruim 4000 abnormaal wa ren. Een eenvoudige rekensom leert ons, dat er dus op elke zeven kinde ren. die er in deze stad werden ge boren, één abnormaal kind voorkomt. Van de 4000 kinderen werden er 471 doodgeboren. In 181 gevallen moest de zwangerschap door medisch ingrij pen worden onderbroken, met het oog op het risico van het sterven van moeder en kind beide. Zo blijven er 3630 kinderen over die levend ter wereld kwamen. Zij lijden aan ver schrikkelijke ziekten, zoals beender- verweking. zenuwontstekingen en an dere gebreken. Vele ervan zijn ware medische monstruositeiten. Het rap port spreekt dan ook- terecht van: „In leven gebleven misgeboorten." BOND VAN ONSCHULDIG VEROORDEELDEN Vrouwen die vertrouwen TN STOCKHOLM is een merkwaar- dige vereniging ontstaan. Deze noemt zich „Bond van onsohuldig ver oordeelden". Aangezien de direct betrokkenen meestal niet in omstandigheden ver keren om actief aan het bondswerk deel te nemen, zijn het hun vrouwen die lid worden. De vrouwen, die van de bond deel uitmaken, helpen elkaar moreel en materieel door de moeilijke tijden heen. Het ministerie van Justi tie heeft geen bezwaren tegen de bond. Deze kan een goede invloed hebben op de gevangenen ook als zij terecht veroordeeld zijn (wat in de meeste gevallen zo is). Maar de vrouw blijft altijd geloven in gerechtelijke dwalingen. Gelukkig BELANGSTELLING VOOR EENZAAMHEID Spaanse bladen maakten een tijd geleden melding van het droeve lot van een weerkundige waarnemer, die op een van de hoogste toppen in de Pyreneeën de wacht moet houden. Deze man, die daar een aanvallig huisje bewoont, klaagde tegen over een journalist zijn nood. Er was geen vrouw te vinden, zo zei hij, die zijn eenzaamheid wou delen. Binnen korte tijd ontving het „weermannetje" honderd brieven van meisjes en vrouwen, die zeiden altijd te hebben gesmacht naar 'n leven, hoog in de bergen.... Doktoren zeggen: Liet opmerkelijk grote aantal ziekte meldingen van typisten de meisjes dus die vrijwel de hele dag achter de schrijfmachine zitten heeft zowel de Westduitse als de Fran se autoriteiten genoopt tot een uitge breid onderzoek, Hierbij is komen vast te staan, dat het beroep van ty piste zwaardér is, dan over het alge meen wordt aangenomen. Er zullen aldus deze autoriteiten, ingrijpende maatregelen genomen moeten worden om de werkmethoden van deze meis jes te verbeteren. De omstandigheden waaronder en de manier waarop gewerkt wordt is verouderd, of beter gezegd, heeft nooit gedeugd. HET BEGON MET CLUBEMBLEMEN I OUIS weet het niet zo goed meer hoe hij er toe is gekomen op dit specifieke vrouwelijke terrein te tre den. Was hij ooit langdurig ziek ge weest, dan zou het normaal zijn, dat hij zijn tijd op de een of andere wijze probeerde te doden. Dit is echter niet het geval. Toen de jongeman de lage re school had doorlopen, bezat hij reeds een zekere vaardigheid in het hanteren van de breinaald. Hij maak te jasjes voor zijn zusters en als moe der graag de beschikking had over een fijne, winterse wollen trui, behoef de zij Louis maar een seintje te geven en hij toog aan de slag. Avonden aan een stuk zat hij vorstelijk te breien. Hij vertelde dat natuurlijk niet tegen zijn makkers van de H.B.S. Die zouden misschien gelachen hebben. 'Op de duur begon het breien Louis echt te vervelen. Hij stapte daarom over naar de borduurnaald en hij wist zich een grote, beter gezegd, verbazingwekken de vaardigheid eigen te maken. Het begon feitelijk simpel met een op dracht van de athlietiekclub „Olympia" Wie zou er bereid zijn, de clubemble men op de blouses te borduren? En kele dames wilden dat graag doen, maar ook Vriends meldde zich aan. Het werk beviel hem zo, dat hij ook kleedjes begon te maken. Sinds een paar jaren al is hij daarmee bezig. Hij is nu ook zo ver, dat hij zelf ontwer pen maakt voor zijn kleedjes. Zo bor duurde hij viermaal, diagonaal tegen over elkaar, een Assepoesterfiguur op het witte katoen. Momenteel is hij be zig bloemmotieven aan te brengen op weer een ander kleedje. is misschien al te vrijpostig om in het „domein van de vrouw" met een man, althans een jongeman te komen aandragen. Er is echter een gegronde reden voor, want in Bergen op Zoom, op de hoek van de Potterstraat, woont achter de étalages van een schoenwinkel, een zekere Louis Vriends, zesentwintig jaar oud. Hij is van beroep facturist en bezit een diploma van de driejarige H.B.S. Hij is een actief lid van een athletiek-korfbalvereniging en hij bezit naast al deze kwaliteiten nog enkele bijzondere eigenschappen, die men slechts zelden bij een man tegenkomt. Louis Vriends is namelijk een uitstekend breier en een voor treffelijk borduurder. Nu de eerste najaarsstormen zijn gepasseerd en de avonden reeds lang worden, heeft hij zijn borduurnaalden opgezocht en is hij aan de slag gegaan. Hij werkt nu avond en avond GROENTENKALENDER I/"OOP de groenten van het sei zoen. Niet alleen zijn zij het voordeligst in de tijd, dat de na tuur ze levert, maar zij zijn dan ook uit voedingsoogpunt bezien het beste. De hier bedoelde groenten zijn vet gedrukt: Andijvie, Aubergines. Bleekselderij Bloemkool, Boerenkool, Chin, kool, Kervel, Knolselderij. Koolrabi, Koolrapen, Kroten (Bieten), Pa prika, Pepers, Peterselie, Postelein Prei, Princessebonen, Ramenas, Rode kool, Savoye kool, Schorse neren. Selderij, Sla. Snijbiet, Snij- en Pronkbonen, Spekbonen, Spina- t zie. Spruitjes, Tomaten, Uien, Win- terpeen, Witlof, Witte kool, Wor- teltjes. t

de Stem | 1954 | | pagina 9