ABR 7 al van velden FEIJENOORD lagen verlaten laoMaü Pekten» WE Pluvius had VOETBALDEN zeer onelegante bui IN REGEN - GORDIJNEN HO? België voetbalde stukken beter dan Duitsland (2-0) Paul Keres behaalde beste resultaat in ADO en waren top-scorers Huwe Tr Helpt Geen schim van Bern Fide-schaaktournooi zit er op 5 Coppens en Anoul scoorden met magnifieke schoten Nederland achtste in de rij Duitse doelman heeft handen vol Amerikaans Op top en Tricolores vissen. A LLE be; garris hij overdag des avonds handtekeni GELl Het duurde kwam uit ei weru veroord merken en tw hij niet dadel toond, dan w hem afgelopen niet met geld tuchthuis ging beeldig te ged jaar van zijn Nauwelijks vertrok naar riers een betel de Hollandse jarenlang van hij op een kwE de tweede ma baar gegeseld, merk tussen 2 Daarop werd en door gere Mechelse poor twee kinderen ter: zij hoorde hem. Onderweg r Magarris een bemachtigen 1 de kleren, en rig uniform, a van Carnabée binnenrijden, in een logemei te nu Jean Pi Het duurde laties aangekn jonge, maar ri, neerd was doo te overtuigen, onbemiddeld haar broer ui naar Vlaanderi lagen. Een re: vroeger kende, pen en zo kon dat Jean Piron goed dat hi. mocht noeme rentmeester b bezwaren opge garris huwde r zijn tweede of Het toeval v. na, de pastoor kreeg van zij Brussel, die J kende, want h vot zien staan ten korte mett diezelfde avon onderweg inde bij de pachters zo overhaast b Deze geschiedi het jaar 1756. de oorlog uit, ren. Abraham t JN Lansleboi denkteken fungeerde tie tussen het po bourg en het dienst bij one sneeuw. Als dingen onder beau aangewi werking met bezetting var teken. Maar.... in gebreider wori na gaat zijn ei ren, die een de diend. Wat der Kim, die elf vreselijke doi brandalarm te In een juist de dierenarts hond van de 1 Antoinette het teres niet kon heeft gepleegd vangen werd g een eenzame v de dier. Zij wc Toen de konir maakte en in voorbij reed b te beven en ti stortte hij zich de Nemours sc in de 19e eeuv ter Pilrac met straat werd ge1 dier mee en vi Toen de hond hij weer. Dr. P bijna vergeten maanden later tuigde nogmaa heid voor de poogde daarna de richting mi dokter aarzelde zijn jas. Dr. P dier. Het leidd lometer verder een moeder-ho een gebroken nam ook deze Advertenti Gemakke slank woi Gracial werkt zek dat het de oorzj dikte bestrijdt. ATTENTI Breng- in Uw m reen verandering, tijdens Uw kuur me to weinig mogeliji G R AC If) Vermageringsdrag Bij uw apotheker en pET GLAD OPGEZETTE competitie-program heeft zijn eerste deuken gekregen. Voor zo ver dat iemand is ontgaan: Het regende giste ren en veel wedstrijden werden afgelast. De wilde stortbuien maakten van veel voetbalwed strijden naargeestige waterballetten, waarvan verregende toeschouwers overigens de nodige verrassingen konden zien. De eervolle nederlaag van het Bredase NAC, dat lange tijd PSV in het onzekere hield over de zege bijvoorbeeld. De monsterzege, die Feyen- oord op het arme Juliana behaalde en de dito ervaring, die Brabantia bij ADO opdeed (1-8). Dergelijke verpletterende spektakelstukken werden verder niet meer opgevoerd. Men hield voor het overige de uitslagen kleintjes. Alleen BW wilde een royaal gebaar maken en daar om werden de Limburgers van VVV met 4-2 naar huis gestuurd. De Bossche ploeg zetelt thans aan de leiding in 1 C, met een heel trisje rivalen in het kiel zog. Meer afgetekend is het verschil in 1 D, waar ADO dank zij één meer gespeelde wed strijd, twee punten voorsprong heeft op Eind hoven. VVV en Brabantia vervullen de droeve plicht van de rode lantaarndragers in de twee afde lingen. PSV—NAC 2-1. Beslissing 6 minuten voor het einde PSV mag heel tevreden zjjn met de krappe overwinning, die de ploeg gis teren op het bezoekende NAC heeft behaald. De Bredanaars waren in deze wisselende strijd minstens gelijke te genstanders en het heeft er dan ook lang naar uitgezien, dat de buit ge deeld zou worden. Doch nadat midvoor Canjes in de 22e minuut na de hervatting een hevig NAC-offensief met een doelpunt had afgesloten en de stand op gelijke voet had gebracht, bleven de gasten het antwoord op de opnieuw aanrollende stormloper van de PSV-ers schuldigd. De gevreesde Dillen kon daardoor zes minuten voor het einde het winnende doelpunt scoren 2-1. NAC had de ex-Dosko-speler Louis Overbeke op de rechtsbuitenplaats staan. Deze nieuwe aanwinst maakte het vooral in het begin van de strijd de PSV-back Scholten danig lastig en hü had dan ook een belangrijk aan deel in de niet te stuiten Bredse aan vallen, waarmee de strijd geopend werd. NAC, met als uitblinker linkshalf Storimans, had vrij snel vier corners te pakken er. bijna ook een doelpunt, toen de Eindhovense spil Wouters de bal naar keeper Steiger wilde terug koppen. Maar Steiger stond op een geheel andere plaats dan waar het le der terecht kwam, zodat back Flier- man haastig moest bijspringen. Hij deed dat prompt door de bal terug te koppen. Midvoor Canjels onderscheid- BVV—VVV 4-2. Geen gemakkelijke Zondag BW heeft geen gemakkelijke Zon dag gehad tegen VVV, al zouden de cijfers dat doen vermoeden. Ondanks het overwicht van de Bosschenaren waren er 25 minuten inspanning no dig, alvorens er een doelpunt aan de balk kon. Toen scoorde Enkel uit een hoekschop. Vijf minuten later scheen het weer te lukken. Van Beurden vond de VVV achterhoede niet thuis en een doelpunt van zijn voet werd slechts voorkomen, doordat Steeg hem ten val bracht. De hiervoor toegekende strafschap werd door v. Overbeek in een goal omge zet. (2-0). VVV kreeg vier minuten voor rust ook zo'n buitenkansje, doordat Brinkman te hard werd aan gevallen. Koopal maakte er 2-1 van. In de tweede helft startten de Lim burgers met een hele serie degelijke aanvallen en het resultaat daarvan was de gelijkmaker, die Heger met 'n boogballetje over de te ver uitgelopen Saris inschoot. Acht minuten voor tijd maakte van Overbeek er voor alle zekerheid maar 3-2 van op een aanzet van Heymans en zes minuten later was het weer Overbeek, die de bal franco ont vangen van v. Beurden in de Lim burgse netten werkte (4-2). Daarbij bleef het. E.B.O.H.-WILLEM II 2-1. Dordtenaren weer te sterk Evenals vorig jaar heeft Willem II ook dit seizoen het hoofd moeten bui gen voor de Dordtse tricolore's. Met de steun van de wind in de rug dezen dezen snel sterke dingen. De Tilbur- de zich in deze periode door snel langs hieiden zich ee„ ]lalf uur staande Wouters te glippen en een schot te los-1 Toen kwam Hijbeek, die een pas van sen, dat echter gedeeltelijk mislukte. Scheurwater in de zoete winst van 1-0 Iedereen zat al op een doelpunt van NAC te wachten, toen het zich lang zaamaan herstellende PSV een door braak forceerde, die, tegen de verhou ding in, tot een treffer van de thuis club leidde. Waterman gaf een scher pe voorzet en ofschoon Dillen ernstig door Storimans werd bedreigd zag hij toch kans om de bal achter keeper Goedhart te schuiven, 1-0. Tot aan de rust toe behield PSV een duidelijk overwicht, doch direct na de hervat ting waren de rollen weer omgekeerd. NAC liet na rust de ene aanval na de andere los, waarbij Hogenhuyzen en Bruynincks keeper Steiger op de proef stelden, echter zonder resultaat. In de 22ste minuut volgde de climax van dit Bossche overwicht. Een verre uittrap van keeper Goedhart leidde een scrimmage in, die door Canjels met een doeltreffend schot werd besloten, 1-1. NAC hield geruime tijd stand en viel regelmatig ook zelf aan (waarbij de Wit een buitenspel-doelpunt scoor de), maar zes minuten voor het einde moest de NAC-defensie zich toch ge wonnen geven. Eerste klasse D A.D.O. Eindhoven Feijenoord S.V.V. Emma Longa M.V.V. Juliana Sparta NOAD Bleyerheide D.F.C. Brabantia wist om te zetten Tot op dat moment had Willem II nog weinig laten zien. De Tilburgena- ren hadden enkele hoekschoppen te nemen gekregen en eenmaal was het bijna prijs. Bij een doorbraak van Van Rocssel, schoot de Tilburgse aanvals leider hard in de bovenhoek, maar Eerste klasse C B.V.V. 3 2 10 5 9- 6 Willem II 4 2 115 6- 4 Hermes D.V.S. 4 2 115 4- 3 E.B.O.H. 4 2 115 i3-io Sittardia 4 13 0 5 7- 6 P.S.V. 3 2 0 1 4 8- 4 N.A.C. 4 2 0 2 4 8- 7 Limburgia 4 12 14 4-4; R.B.C. 3 1113 5- 5 Kerkrade 3 10 2 2 4- 5 Xerxes 3 10 2 2 1- 3 Excelsior 3 10 2 2 6- 10 J V.V.V. 4 0 0 4 0 6-14 doelman Broere kon de bal nog juist wegwerken. Net voor rust verhoogde EBOH zijn voorsprong. Een snelle rush van Schoon ontketende zoveel verwarring voor het Tilburgse doei, dat Wouters plotseling een vrije kans kreeg, waarvan hij dankbaar gebruik maakte (2-0). Willem II zette de tweede helft met een stevig offensief in. .De meeste Til burgse aanvallen liepen echter dood op hot goede spel van de Dordtse mid denlinie en slechts zelden kon Van Roessel gevaarlijk worden. EBOH pro beerde het met snelle uitvallen, doch ook hier bleef succes uit. Eerst vier minuten voor het einde hadden de be zoekers succes. Bij een aanval over de rechtervleugel kreeg De Bruijckere 'n goede pass toegeschoven, die hij fraai afwerkte. (2-1). Fel viel Wi.llem II in de laatste minuten nog aan om de ge lijkmaker te forceren, maar doelman Broere kende geen pardon meer. BLEIJERHEIDE-EINDHOVEN 0-2. Landskampioenen kregen teveel Eindhoven heeft meer gekregen dan haar toekwam. De Bleijerheidenaren vochten als leeuwen, om een zo goed mogelijk resultaat te bekomen tegen de landskampioenen. Wat zjj aan techniek te kort schoten, vergoedden zy door ontembare geestdrift en gedu rende de tweede helft kwam Eindho ven er helemaal niet meer aan te pas. Eindhoven domineerde lichtjes en had het middenveld goed bezet. In de vijf en dertigste minuut gebeurde het, waarop de plm. 1000 toeschouwers Doelman Tini de Jong was een van de grote figuren in de wedstrijd MOCRoosendaal, te Bergen op Zoom gespeeld. Hij maakte veel aanvallen onschadelijk. Hier ziet men de keeper de bal wegstompen, nadat een vervaarlijk schot van een MOC-voet was vertrokken. hadden zitten wachten. Van ongeveer 30 meter loste de Rooij een schot op doel, waar Vroomen grandioos^ naast greep. Vijf minuten later doelpuntte dezelfde speler. 0-2. Nog voor de rust moest linksbuiten Rutten zich bij de thuisclub laten vervangen door Don- ners, hetgeen een belangrijke ver zwakking betekende. Wie gedacht zou hebben, dat Bleij- erheide zich na de rust met wind te gen gewillig ter slachtbank liet voe ren kwam bedrogen uit. Gedurende de gehele tweede helft domineerde Bleijerheide en de strijd speelde zich hoofdzakelijk af op de Eindhoven- helft. Dit offensief leverde geen an der resultaat op dan 10 corners, ter wijl rechtsbuiten Donners enkele prachtkansen om zeep bracht. Boven dien onthield de scheidsrechter Bleij erheide een geheide penalty. „Primeur" in Etten \EEN„ voetbal kan raar rollen... Het leder was de zijlijn ge- passeerd en zou, wat normaal i is, weer worden ingegooid. Dank zij de felle wind en mis- schien óók wel tengevolge van de striemende regen, kon de J man, die de bal het veld in S wilde werpen niet verder ko- men dan.... de ruiten, die in de tribune op het Internos-terrein de bezoekers tegen de weers- J invloeden beschermen. Een der S ruiten vloog aan scherven Argeloos nam een speler hei leder op en de wedstrijd werd voortgezet. Echter voor niet lang. want men zag plotseling de scheidsrechter het lederen geval opnemen en lnternos-be- stuurderen om een andere bal vragen. Wat dacht u? Wel, er was een stuk glas in het leren omhulsel S blijven zitten en het sprak van- zelf, dat de arbiter daarmede niet verder wilde laten spelen. Al eens eerder van zoiets gehoord? Wij niet! In Dordrecht moest Willem II Zondagmiddag in EHBO zijn meerdere erkennen (12). Het moment in beeld, waarop voor EHBO het doelpunt ivordt gemaakt door Wouters. V.l.n.r.: Scheurwater (E.), van Loon, van Beers, doelman van Neer en nog een Willem Il-verdediger, die allen het nakijken hebben. BRABANTIA—ADO 1-8 Na rust genadeslag Het gaat de verkeerde kant op met Brabantia. Ook de wedstrijd tegen ADO werd verloren en het erge was, dat deze nederlaag met zulke duide lijke cijfers werd omschreven: 1-8. Het zag er overigens voor rust niet naar uit, dat de Eindhovenaren zulk een stevig pak slaag zouden krijgen, want in de eerste helft waren zij Ze nker niet de minderen. Brabantia nam in de 6e minuut door Mollen de lei ding en het duurde tot kort voor rust, alvorens Vreeken met een kopbal de gelijkmaker wist te scoren. Na de her vatting hadden de Hagenaars de wind mee en waren zij voordurend in het offensief. De doelpuntenmakers in de tweede helft waren: Theo Timmermans Wasmus (driemaal), Verhoek en Vree ken (driemaal). Israël 22 p., 8 Nederland 21 p., 9 10 Bul garije Engeland 17 p., 11 Zweden 15 p., 12 IJsland 13.5 p. KLASSIF1CATIEGROEP EINDSTAND JN HET CARLTONHOTEL te Amsterdam vond een gezellig slotfeest plaats der organisatoren van en deelnemers aan het F.I.D.E.-landentornooi. Vele sprekers hebben voor en aan tafel het woord gevoerd. De medaille, beschikbaar gesteld door Koningin Juliana, werd uitge- (reglement'va"? hJt tornoof^^Oo?6 reikt aan de aanvoerder van het Russische team, Bondarewsky. terwijl tenrijk 36, 4 Denemarken 34.5, 5 Italië Botwmnik, die de beste persoonlijke score der bord 1-spelers had ge- i 28 5, 6 Columbia 27.5. 7 België 27, 8 maakt, de medaille van Priins Bernhard mocht ontvangen. J Finland 26.5, 9 Frankrijk 26. 10 Saar Ongeslagen In het F.I.D.E. tornooi zijn Botwinnik, Smvslov, Bron- 11 Noorwegen 22 12 Griekenland stein en Keres, allen Rusland, verder Burstein (Frankrijk) en Bolbo- Ierland 11. ,4 Luxemburg 7. chan (Argentinië). WjWAViJiD*Jtl,i taat scoorde Paul Keres (Rusland), Jarrrm*. Luxemburger Philippe verloor alleen maar Kovacs (Oostenrijk) was tot op de laatste dag ongeslagen. Hij speelde in de laatste ronde van de kwalificatie- groep tegen de Saai-vertegenwoordiger Weichselbaumer. Hij stond op winst, maar in de volkomen verlaten Apollo- hal iedereen had zich reeds naar het slotfeest in het Carltonhotel bege ven maakte hij iir de late avond nog een blunder en.verloor. Philippe (Luxemburg) kan weinig trots gaan op zijn score. De Luxem burger heeft 0 punten uit elf partijen. Zijn landgenoot Jerolim heeft het er iets „beter" afgebracht. Hij veroverde een half punt, maar hae daarvoor 17 partijen nodig. De Canadees Anderson, slecht begonnen in de voorgroep, her stelde zich in de kwalificatiegroep vooi'treffelijk en boekte 12 punten uit 13 partijen. Maar het allerbeste resul- die veelal aan bord 4, maar toch ook wel aan bord 3 en 2 heeft gezeten. Hij wist 13.5 pnt. uit 14 partijen te behalen, een percentage, van ruim 96, In totaal zijn in dit tornooi met voor ronden, eindgroep en klassificatiegroep niet minder dan 916 partijen gespeeld. In de finalegroep heeft West-Duits- land twee keer de volle buït, 4 punten, binnengehaald, nl. tegen Bulgarije en Zweden. Rusland heeft dat resultaat slechts één keer bereikt, nl. tegen IJsland. Ierland heeft het record op zijn staan het grootst aantal malen met 4-4 te hebben verloren. In de klassi ficatiegroep gebeurde dat met de Ierse ploeg zes keer! Luxemburg is dat vijf maal overkomen. EI! JSTAND WINNAARSGROEP 1 en wereldkampioen Rusland 34 p. 2 Argentinië 27 p., 3 Zuid-Slavië 26.5 p., 4 Tsjecho-Slowakye 24.5 p., 5 West Duitsland 23.5 p., 6 Hongarije 23 p., 7 HET internationaal volleybalprogram ma voor het komende seizoen luidt als volgt: 2 Oct. 1954 te Parijs: Vier- landentournooi voor dames tussen Nederland, België, Frankrijk en Italië. 6 Febr. 1955: Nederland Frankrijk dames en heren. Eind Februari-begin Maart 1955: Neder landBelgië dames en heren. Voor deze beide wedstrijden wordt de plaats nader vastgesteld. October- November 1955: BelgiëNederland dames en heren in de -Handelsbeurs te Antwerpen. EEN IN vergelijking met de ploeg, die Woensdag j.l. te Cardiff met 3-1 van Wales won, op twee plaatsen gewijzigd Zuid-Slavisch voetbalelf tal heeft te Saarbrücken weinig moeite met Saarland gehad; het werd met 5-1 geklopt. J^E LANDENWEDSTRIJD tussen België en Duitsland Zondag middag in een uitverkocht Heyselstadion te Brussel gespeeld, is op volkomen verdiende wijze door de ploeg van de Rode Dui vels, onder aanvoering van midvoor Coppens, met 2-0 gewon nen. Duitsland, wereldkampioen in begin Juli te Bern geworden, na een onverwachte zege op de sterk gefavoriseerde Hongaren, speelde zijn eerste landenwedstrijd na zijn grootse triomf en daarbij bleek de ploeg een schaduw te zijn van het voortreffelijke team, dat zich op zo'n uitmuntende wijze in Zwitserland had geweerd. Nu dient men hier direct aan toe te voegen, dat. het elfttal voor Brussel slechts 7 spelers bevatte van de ploeg, welke wereldkampioen werd. RODE DUIVELS SPEELDEN VASTBERADEN In geheel Europa bleek belangstel ling voor deze wedstrijd te bestaan. In 15 jaren hadden immers de natio nale voetbalploegen van België en Duitsland elkaar niet ontmoet en ook uit dien hoofde bestond er veel be langstelling. Op uitstekende wijze heeft onze landgenoot Bronkhorst, ge assisteerd door de grensrechters van Gelder en Martens, gefloten. Liebrich bijvoorbeeld kon tegen de handige, snelle, doortastende Coppens niet op. Het manneke van Beerschot, met de ietwat gebogen rug, die op een meter grond zo veel met de bal weet te doen, vormde weer de motor van de Belgische voorhoede en hij was het, die zijn land in de zevende minuut de leiding gaf. Toen Coppens een vrij veld voor zich vond, had hij geen moeite de uitlopende Herkenrath de keeper van „Rot Weiss", Essen, die de Nederlandse voetballiefhebbers Woensdagmiddag in het Goffertsta- dion tegen het Voorlopig Nederlands Elftal aan het werk zullen zien, te passeren, (1-0). VANAF 'T EERSTE FLUIT SIGNAAL knappen en nog de pech had, in de eerste helft 'n blessure aan de linker- knie op te lopen, waardoor hij ge-1 dwongen was zich door Geerts te la- j ten vervangen. Het samenspel tussen Lemberechts, j Mermans en Coppens, met Anoul als i uitstekende verbindingsman was weer j voortreffelijk. In de tweede helft bleef een zeer geestdriftig spelend Belgisch team op gezweept door de tienduizenden sup- porters, de eer voor zich opeisen, de 1 wereldkampioenen te verslaan. Cop- pens deed altijd wat goeds met de bal, zijn combinaties met Mermans en Lemberechts en eveneens met Houf en Anoul waren enkele malen ver bluffend. In de achtste minuut na de hervat ting dribbelde Lembreechts het halve veld over, gaf op het goede ogenblik de bal aan Anoul over, deze richtte voortreffelijk en schoot met de lin kervoet in de hoek van het Duitse doel. Het schot was onhoudbaar voor de uitstekend spelende Herkenrath, (2-0). Ondanks het feit, dat Duitsland met de wind in de rug speelde, bleef het initiatief aan Belgische zijde en de gasten kregen geen kans te doel punten. In een uitverkocht Heyselstadion II brussel heeft het Belgische nationale elftal de Belgische gemoederen danig in beroering gebracht door en dat volkomen verdiend Duitsland, het land, dat Hongarije in Zwitser land de wereldtitel voetballen uit handen griste, een 20 nederlaag toe te brengen. Foto: Een spannend moment voor het Duitse doel. De Duitse keeper heeft, zoals onze telefoto toont, de handen vol aan de pittige Belgische aanval. De Rode Duivels hadden van het begin af het initiatief in handen, waarbij de middenlinie met Carré aan het hoofd, een belangrijke rol speel de. Herkenrath moest herhaaldelijk ingrijpen voor gevaarlijke schoten, in tegenstelling met Gernaey. die slechts weinig gevaarlijk werk kreeg op te I Kort benut. LONGA-SPARTA 2-1. Regen en goed voetbal Regen en goed voetbal. Dat hebben de Tilburgers, die zich niet door wat wolken lieten verontrusten, voor hun centen gekregen. Op het goede Lon- ga-veld presenteerden beide clubs vooral in het begin voortreffelijk voet bal. De Rotterdammers namen een erg klein heftje in handen, dat tot de 26e minuut ongevaarlijk werd gehouden door het kwieke Longa-keepertje de Beer. Het Sparta-binnentrio deed ech ter zo veel goede dingen, dat hij het op de duur niet kon bolwerken. Bij een snel opgezette Rotterdamse aanval zorgde Boot voor 0-1. Het doelpunt was voor beide clubs een stimulans. Er werd fel en tech nisch af en toe bijzonder goed ge speeld. Longa deed het allemaal een pietsie beter, want vlak voor de rust kwam de gelijkmaker van het hoofd van H. de Kort. Het Longa-overwicht was ook na de thee merkbaar. De Tilburgse voorhoe de wroette net zo lang tussen de Spar- ta-defensie tot het winnende doelpunt kon worden gescoord. Men had er 25 min. voor nodig. Worseling sloeg de bal in wanhoop weg en de daarvoor toegekende penalty werd strak door de f Origineel Amerikaans recept van Wallbrook Tobacco Co. Inc. Goldsboro, North Carolina U.S.A Originele Amerikaanse vulling en melange van de fijnste en rijpste tabakken. Originele Amerikaanse King Size lengte 84 mm. U geniet langer en intenser voo> TWEEDE BLAD MAANDAG 27 SEPTEMBER 195

de Stem | 1954 | | pagina 6