TILBURGS DIERENPARK herbergt vreemdsoortige gasten Dikken Bminev Dui Het resultaat van een gevecht met struisvogels Twee wereld primeurs voor Tilburg ONZE PUZZLE Ik noem het geen pauwstaarten meer ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1954 Advocaten en rovers in dierenhuid 9 VIERDE BLAD Oplossing vorige week Bedriegelijk COLLECTIE WISSELT IMMER Handel Oer-staat Koning in onderbroek Weinig galant NVv/hGEBR. PETERS. AFO REGINA LATEX NZ VOORBURGWAL? C zeldzame oehoe-exemplaren, die, als onafscheidelijke joffers ach ter hun horretje, iedere bezoeker met de ogen volgen. DASTOOR Vanhoenacker te Stavele bü Ieperen is kampioen van Bel- ffië op fond en grote fond, de kapelaan vliegt trouwens ook niet slecht. Vroe ge prijzen schijnt hij zozeer niet ge wonnen te hebben, wel late, maar Z. E. heeft bijzonder vaste duiven, weer of geen weer zij zitten er altijd met hun tractement tussen. Op de tweede plaats prijkt de formidabele kampioen Maurits Delbar te Ronse, die zich langzaam maar zeker terug op het voorplan werkt. Derde is mijn goede vriend I'ortuné Faignard te St. Sau- veur, wiens „Kleine Blauwe" be schouwd wordt als de beste duif van de wereld. Op vluchten boven 900 km. plaatste hij zich zesmaal bij de twin tig eersten nationaal. Zelfs de „Stier" van Vanbruaene moet daarvoor pas sen, André liet hem trouwens bij voor keur Angouleme vliegen. Eén keer heeft hij Pau gevlogen, hij had toen los de eerste nationaal, slechts één duif gekend op de dag van lossing in heel België. Het jaar tevoren won hij 2e nationaal Chateauroux en le nationaal Libourne.Ik noem het geen pauw staarten meer, zulke Zatopekken. Waar moeten wij dan verschijnen met onze Hollandse kroppers. Nummer vier is Marcel Vanparijs te Overijssche in de streek van de druiven en nummer vijf Crustin van Andrimont. de zeer sterke Luikse crack Nicolas De ereprijzen voor de aangeduide duif. gaan in volgorde naar Gebr. Van Calster te Linkebeek met hun gevrees de ..Witteneuze", die de onderstaande prijzen won: Noyon 64, Etampes 15 en 27, Cahors 1, nationaal 1631 d.: 7, Mon- tauban 1, nationaal 950 d.: 88, St. Vin cent 1, internationaal 1604 d.: 85, San Sebastian 1, internationaal 2957 d.: 9, Limoges 1, nationaal 748 d.: 32. Op Ca hors won de „Witteneuze" 42.000 frank, op San Sebastian 56.000. En voorts naar Nicolas Crustin te Andrimont en Zénon Verdonk te Ledeberg (Gent). De duif van het jaar is de wereld beroemde „Angouleme" van Jan Ver wee te Kortrijk. Hij had reeds op zijn actief de le nationaal Brive en de le nationaal Angouleme. Dit jaar won hij maar eventjes de le nationaal Peri- gueux, de 2e nationaal Libourne en de 18e nationaal St. Vincent. In West- Vlaanderen wint hij de gouden me daille grote fond. Opvolgers Gebr. Cat- trijsse te ktoere, die het ook aan hun broek niet laten drogen. In de Z.N.B. vlogen wij Pont St. Max, een makke lijk vluchtje. Bij koel weer en lustig staartwindje vloog de snelste duif in de Bredase Bond honderd meter in 3.7 seconde of 1601 meter per .ninuut. Het waren merendeels late jonge duiven van twee maanden oud. Ik herinner mij niet of ik op deze leeftijd een der gelijke snelheid heb weten te ontwik kelen. Ziehier de uitslag: 1 B. Verdaas donk, 2 P. Hojka, 3 B. Vermunt. 4 en 7 J. Snelders, 5 D. var. Osch, 6 P. Mar tens, 8 M. JDirks, 9 Frans Verdaasdonk, 10 J. van Oosterhout, IIP. Loueiy 12 Jac van de Velde, 13 J. H. Huybregts 14 J.C. Maas, 15 P.C. van Nijnatten, 16 Jac. Horward, 18 A. B ood, 19. M. Poossen, 20. G. Kuyten, 21. C. van de Velde, 22 H. Verschuren, 23 Willem Verdaasdonk, 24 P. Mouwen, 25 H. Sterckx enz. enz. Serie van vijftig M. Dirks, pik in 't is winter. In de „Gevleugelde Vrienden" te Chaam overvleugelt vliegenier Jan Olieslagers de laatste tyd al zijn me deleden: 1 en 5 J. Olieslagers voor noemd, 2 Jos Vromans, 3 4 8 en 12 de ontembare Piet van Loon, 6 en 7 J. Oomen, 9 C. van Boxtel en 10 A. van der Put. Hoewel de eerste duiven zeer hard vlogen, was het toch nog niet rap ge daan. VELEN TE VOET Ziehier de uitslag op St. Quentin in de machtige C.C. Bergen op Zoom en omstreken, in concours altijd nog 968 duiven, dezelfde dag passeerden zes tien duiven de toerniketten, de rest kwam Maandagmorgen, velen te voet: 1 A. Lambregts. 2 J. Mentzij, 3 H. Bo- gers, 4 C. Zandbergen, 5 J. van de Wouw, 6 H. Hachmer, 7 Th. van den Boom, 8 P. Kommers, 9 C. Gabriels, 10 C. Govers, 11 J. Mennes, 12 Gebr. Stof fels, 13 J. Lindhout, 14 F. Alleman, 15 C. de Groot, 16 G. Otto, 17 C. Alleman, 18 D. Klisters, 19 J. van Kaam, 20 M. van der Veeren, 21 F. Goossen 22 P. Demmers, 23 J. Govers, 24 A. Petie, 25 J. Snelders, enz. De series twee (in Bergen koppelsprint genaamd) wor den resp. gewonnen door de grote kampioenen C. Govers met 1 en 57, L. Verhezen met 53 en 73 en A. Helle- mons met 35 en 114. En dan heb ik hier de stand der kampioenschappen met de jonge dui ven na Orleans: 1 A. Theuns VBP 284 p., 2 Gebr. Uitdewilligen F. 277 p., 3 A. Verbiest Bvl. 275 p., 4 L. van Giels Vrd. 270 p., 5 J. Seegers VBP 258 p., 6 A. Hugens VBP 247 p. Ook de verenigingen staan er niet slecht voor, oordeel zelf: 1 VBP 217 p., 2 Halsteren 218 p., 3 De Reisduif bij Jan Verpalen 419 p.. 4 Fort 474 p., 5 Bvlt. 563 p., 6 Kladde 595 p. Toekomende week hoop ik U de eindstanden en officiële kampioen schappen in Bergen op Zoom te kun nen brengen. Nog acht dagen geduld dus. „De Vrede" te Sas van Gent hield haar jaarlijkse liefdadigheidsvlucht ten bate van de T.B.C.-bestrijding. Het werd een reuzen succes en de afdracht voor het goeie doel was door de elf honderd gulden. Er is geen tak van sport of liefhebberij die navenant zo veel doet voor de Charitas als onze wakkere duivenmelkers. Hier twee uitslagen uit Kaatsheuvel, waar ze ook van huisje tot deur zit ten en dat mij altijd na aan het hart gelegen heeft. St. Quentin: 1 de formidabele kam pioen W. Jansen, die steeds harder be gint te vliegen, 2 9 22 en 25 L. van Ree, 3 A. van Boxtel, 4 H. van Nieuwstadt, 5 J. van Beers. 6 Gebr. Kuys, 7 Jac Klercx, 8 A. Mosselveld, 10 Chr. van Heeswijk, 11 M. Kemmerén, 12 en 14 F. van den Assem, 13 Th. Schaafstra, 15 M. Soeterboek enz. Pont St. Maxence: 1 9 en 17 J. van Riel, 2 3 en 7 J. van Heeswijk, 4 10 en 11 F. van den Assem, 12 J. van Beers, 13 M. Soeterboek, 14 C. van Rooy, 15 G. Grootswagers enz. In Brabants uiterste Westhoek wa ren er van St. Quentin ook niet veel door: 1 C. Slokkers, 2 en 11 H. Luijks, 3 en 5 W. Jansen, 4 M. Meesters. 6 Bosters-De Klerk, 7 J. Koenraadt, 8 F. Oerlemans, 9 H. Perdaems, 10 F. de Wit enz. „Het Zuiden" te Oud Gastel vloog Pont St. Maxence: 1 C. Antes, 2 3 6 en 10 H. van Oers. 4 W. van Oosterhout, 5 H. Wierckx, 7 en 8 K. Lambregts, 9 Ant. van Hooydonk. Bij de ouden vloog dhr Ant Tak 1 2 4 en 7. Tot slot de C.C. Ulvenhout en omstreken: 1 Koos Kokx, een oude jonge melker die zijn duiven speelt van uit een kurkdroog kippenhok. 2 bakker Van Dorst. 3 en 10 Marijn Martens, 4 Jan Antonissen, 5 Willem van Oosterbosch 6 Koos de Kort, 7 Jantje Martens, 8 Antoon de Jong, 9 Van Eil-De Weerd enz. W. Z.-VLAANDEREN West Zeeuwsch Vlaanderen stuurt mij reeds ztfn regionale kampioen schappen. „Door onderlinge misver standen een ietwat verwrongen beeld van de ware toestand. De animator J. Kools had het zeker liever sportiever opgevat gezien. Daar zal gedurende de wintermaanden nog wel eens over ge boomd worden! Hoe dit zij, de mannen die aan de kop staan, waren dit seizoen „lastige klanten" (zij stelden zich met weinig prijzen niet tevreden) en hun ereplaat sen zijn dubbel en dwars verdiend": Vitesse 1 C. Marteijn te Sluis 223 p., 2 Jaap van der Linde te Biervliet 171 p., (Jaap Fiets), 3 J. van Haneghem te Retranchemeru 169 p., zat er ook op als de kippen, 4 A. de Putter te Cadzand 163 p., 5 Ch. de Poorter te Sasput 153 p. Halve fond: 1 J. Kools te Zuidzande (een oudgediende, die trouwens nog lang niet uitgediend is), 544 p., 2 Staf de Wever te Schoondijke, 433 p. 3 D. Luteijn te Oo tburg 398 p., 4 A. de Putter te Cadzand 363 p., 5 C. de Meijer te Sluis 330 p. Fond: 1 R. Groosman te Hoofdplaat, zit reeds ja ren aan de kop met dezelfde duifjes ras van meester Oubrie te Helmond, in Zeeland ge enonbekende, 614 p. A. de Smet te IJzendijke, ras Remi Buijse van Hooglede, 571 p., 3 Staf Dusarduijn te Groede, 4 Th. de Boevere te Bier vliet, 5 Staf de Wever te Schoondijke enz. enz. Hiermee ben ik voor van de week weer aan het einde van mijn Latijn. Eindstanden van kampioenschappen worden van nu af aan ingewacht op mijn bureau, zo mogelijk vergezeld van particuliere bijzonderheden, ras sen enz. Dan zorgt mijn welversneden pen wel voor de rest. Allemaal goeie. DIKKEN BRUINE Enige hokken verder wonen de i» v f MÜÜ HORIZONTAAL: 1. schiereiland in Azie,, 4. zoogdier, 6. een der Molukken, 10. voorzetsel, 11. vr. munt, 12. niet door twee deelbaar, 14. geogr. aanduiding, 15. zonnegod, 17. feestdos, 19. muziekteken, 21. militair (afk), 22. verlangen, 24. familielid, 25. gewicht (afk), 26. vervoermiddel, 27. voorzetsel. 29. titel, 31. familielid, 32. uitroep. 33. gedeelte, 35. as, 37. jongens naam, 38. roofvogel. 40. kraan, 42. voor zetsel. 45. handel, 49. kreet, 51. omroep vereniging, 53. muziekterm, 56. bij woord, 57. getij, 58. te zijner plaatse, (lat. afk), 60. bevel, 62. aanzien, 64. lidwoord, 65. voegwoord, 67 vruchten nat. 69. geheel de uwe (lat. afk), 70. hofjonker, 72. geleerd, 74. meisjesnaam 75. windrichting (eng. afk), 76. maan stand (afk), 77. water in Brabant, 78. voegwoord, 80. slanke, 81. sportterm. 82. hoepelvormig huldeblijk, VERTICAAL: 1. jongensnaam, 2. het romeinse rijk, 3. nauw, 4. vogel, 5. kledingstuk, 7. in sect, 8. welwillende lezer (lat. afk), 9 windrichting, 11. vlek, 13. lekkernij, 16. tandeloos zoogdier, 18. waterhoogte, 20. goud (fr). 21. onder andere (afk), 23. menselijk geluid, 26. deel v.h. been, 28. water in Friesland, 30. herkauwer, 31. voorzetsel, 32. waterhoogte 33 zangnoot 34. zangnoot, 35. de oudere (afk), 36. bergruimte 37. deel van een berg, 39. rivier in Nederland, 41. geneesmiddel, 43. rondhout, 44. voorzetsel, 45. van on deren (afk), 46. gebogen been, 47. ge wicht, 48. nabericht, 49. doorzichtige stof, 50. dierengeluid, 52. onder het no dige voorbehoud (lat. afk). 54. land bouwwerktuig, 55. lengtemaat, 57. we derhelft, 59. meisjesnaam, 61. toiletar tikel, 63. voegwoord (fr), 64. kinder- groet, 66. voorzetsel, 68. van het lopen de jaar (lat. afk), 70. teerproduct, 71. pl. in Duitsland, 72. huisdier, 73. stoot, 75. de onbekende, 79. zangnoot. Horizontaal: 1. as, 3. sec, 6. est, 9. kg, 11. Corsica, 14. ariadne. 16. pi, 17. gal, 18. ei, 19. or, 20. sela. 22. soep, 25. km, 27. kano, 28. tabel, 30. elke, 31. e.a. 32. le, 34. torn. 35. is, 36. en, 37. nooit, 40. veter, 42. fat, 43. rad, 44. kreek, 47. te gel, 50. aa. 51. el, 52. air, 54. ra, 55. oo, 57. asem, 58. sneek, 60. slop, 61. nt, 62. smet, 64. gort, 66. pa, 67. eg. 69. ore, 70. op, 71. vergaan, 74. liniaal,'78. sl. 79. ijle 80. dor, 81. ss. Verticaal: 1. ac, 2. sopraan, 3. ss, 4. eire, 5. cc, 6. er, 7. sire, 8. ta. 9. knikker 10. ge, 12. ri. 13. agaat. 14. alsem. 15. de 19. oke, 20. solo, 21. It. 23. ol, 24. pest, 26. men, 29. bom, 33. eifel, 35. ieder, 38 oer, 39. tak. 40. vat. 41. ere. 44. kasteel 45. eems. 46. die, 48. gast. 49. looppas, 50. aan. 52. anton, 53. regel, 56. opa, 58. se, 59. ko, 63. maal, 65, reno, 68. gr. 70. oa, 71. vs, 72. gij, 73. ae, 75. id, 76. ir, 77. Is. TAE papagaaien en kakatoes, krijsend en flarl- dterend in de oprijlaan naar het houten res taurant van Burgers Dierenpark te Tilburg, doen onweerstaanbaar aan grote, levende orchi deeën denken, zoals ze, bont. vreenidvormig, aan de stijve stengel van hun zit-stok te schom melen hangen: heen en terug heen en terug- Ze confronteren je al dadelijk met een beweging, die bij de verdere tocht langs kooien en hokken op de duur tot een obsessie wordt: de tragiek van het achter dik gaas verschanste dier, tot schrijnend leven gewekt in rusteloze passen en vinnig kop-draaien: heen en terug, heen en te rug. De apen, groteske dans tegen de spijlen, de leeuwen op zachte kouse-voeten, de beren, log en moedeloos, alles gaat heen en terug, heen en terug. Olifanten, tijgers, zeboe's, struisvogels op dikke, dunne, korte en lange poten, met ron de, hoekige, grote of kleine koppen: heen en te rug, heen en terug, een slinger in krampachtige poging om de klok op gang te brengen, waar van de wijzers hardnekkig op ballingschap zijn blijven staan. Het bezorgt je een intens gevoel van medelijden, het medelijden dat je krijgen zou met een groep acteurs, die over het holle, décor-loze toneel ijsberen in nerveuze afwach ting van een regisseur, die nooit komen zal voor een stuk, dat nooit wordt opgevoerd. Je hebt vroeger vaak benauwd naar de goudvissen op de schoor steenmantel gekeken: dartele vrolijkheid, in de glazen kom tot een enkele trage staartslag teruggebracht. Hetzelfde gevoel, maar oneindig verhevigd, bekruipt je bij een wandeling door Tilburg prachtige gaar de. al hebben mensen, die het weten kunnen, je duizend maal verteld, dat zebra's zich niet vervelen en dat het de leeuw om het even is, of hij je als belangstellend bezoeker vanachter zijn tralies dan wel als toe komstige maaltijd vanachter wuivend helmgras beloert. Misschien was de grijze Septembermiddag debet aan die stem ming de bladeren van de boomreuzen langs de Tilburgse weg brui nend en omkrullend aan de randen als papier, dat verzengt; één rit selt voor je voeten neer maar het zouden naargeestige uren geworden zijn, daar tussen die beesten met hun eeuwige tredmolen-gang, wanneer de heer Dobbelsteen en zijn struisvogels er niet geweest waren. openspert, waarin twee slagtanden als blikkerende dolken naar voren wijzen, dan ben je blij met de ver zekering van de heer Dobbelsteen, dat de afrastering heus van goede kwaliteit is. Het schijnt trouwens zezels, kruising tussen zebra en ezel, die Burgers Dierenpark be roemd heeft gemaakt, omdat dit het enige paar ter wereld is. Zij vertonen de strepen van hün vader op een huid, grauw als die van hun moeder en kijken met grote, tries te ogen de wereld in. als treurend over de onvruchtbaardeid, waartoe zij gedoemd zijn. Want zezels kun nen zich, zo vertelde dc heer Dob belsteen, niet voortplanten en die wetenschap schijnt hen als een zwa re last te drukken. Opvrolijkend gezelschap hebben zijn al evenmin, want hun naaste buur is de bison, een geweldenaar met piekerige war-haren wild rond de welvende schedel. Het gaas van zijn verblijf - extra zwaar - is uit gaan bollen onder de voortdurende stormlopen van zijn hoge lijf, mas sief, dom-fataal als een tank. Re gelmatig voert hij, bij gebrek aan beter, zijn grillig humeur bot op de bomen, die d irna, geknakt al waren het rietstengels, weggedra gen kunnen worden. De schors ligt dan in grote lappen over het gras verspreid. In het bassin even verd-r heeft Tilburgs tweede wereld-primeur een plaatsje gevonden. Het is de zee-beer en dier, dat veel op die verre neef van hem, de zeerob, lijkt, maar zich met rollende be wegingen, snel wentelend om ei gen as, door het water beweegt, de rug glanzend-zwart boven het op pervlak als de kop van 'n mijn.Hij is trouwens, zij het dan op zijn ma nier, niet minder gevaarlijk. Ge lukkig wel zeldzamer. Heel bedriegelijk zijn de gieren. Ze lijken even afgestorven als de tak, waarop zij stom te staren zit ten: een stelletje middeleeuwse ro- De heer Dobbelsteen is namelijk reclame-chef van Burgers Dieren park en als zodanig de aangewezen man om van de rondleiding c m plezierig en leerzaam gebeuren te maken. En de struisvogels waren een span, zoals er alleen op de hel verlichte terrasjes van de Parijse achterbuurt-café's aantreft: hij een echte dandy in zijn opzichtig ve- renpak, de vuurrode nek als een scheeuwende stropdas daarboven de kop blufferig in hautaine hoek schuin gehouden. Zij heupwiegend onder het te korte rokje van haar vleugels, hals en poten goor-bleek als van banketsel, de ogen groot en dom, coquette en vor send tegelijk. Het leek allemaal heel naief. zoals ze geveinsd onver schillig, langs het hoge gaas fla neren en de uitnodiging van de heer Dobbelsteen om in de kooi een foto te maken had niets verdachts. De poort was echter nauwelijks dichtgevaren of daar kwamen ze: hij voorop, dreigend langzaam po- lijf zwaaiend boven de schrale po ten als dat van een bokser in de ring; zij erachter, de bek sissend open voor een serie bitse scheld woorden, die halverwege haar me- terlange nek pruttelend bleven vastzitten. Het gevecht, dat volgde, ging ra zend snel. Dekking zoekend achter bomen en de beesten met een haas tig opgeraapte boomtak afwerend probeerden we de verre veilige om heining te bereiken. Wie zegt, dat struisvogels laffe dieren zijn, had ze bezig moeten zien, de veren in fel protest omhoog, de kop agres sief naar voren gestrekt, de poten, waaraan de centimeters-lange, vlijmscherpe nagel nu pas opviel, driftig weggeschopt zodra we bin nen bereik kwamen. In hardlo pen kon je onmogelijk van hen winnen, Wel met vlugge bochtep en wendingen, want in hun blinde woede stuiven ze niets-ziend door. De heer Dobbelsteen kwam op het laatste moment te vallen en het mannetje stapte zwaar op zijn rug, niet bij machte echter, zijn vaart af te remmen en aan te vallen, v at zijn bek in gorgelende teleurstelling opensperde. Grauw van pijn en schrik wist de vriendelijke gids toen het beschuttende gaas te be reiken. ken klein en ongevaarlijk, maar het gezicht, dat zij trokken, toen het blitz-licht flitste wekte een andere indruk. Het zijn dan ook de ge vaarlijkste dieren, die de wildernis herbergt. Enkele grepen, vrij willekeurig, uit de grote collectie van Burgers Dierenpark zijn dit. Alles beschrij ven is ondoenlijk, want de levende have wisselt geregeld, omdat de ei genaren, de heren v. Dijk, tevens een uitgebreide dierenhandel drij ven met vangers en opkopers ran alle kusten, waar boten meren en op alle plaatsen, waar vliegtuigen landen kunnen. Hun aanwinsten gaan naar Tilburg, waar zij in hok ken en kooien tijdelijk te zien zijn, in afwachting van verder vervoer. Die handel is een verhaal op zich. De heer v. Dijk kan daar uren over bezig zijn en draagt de herin nering aan menig avontuur in lit tekens met zich mee. Hij spreekt Zo'n voorval, in zich triviaal, heeft het voordeel, dat de suffe die ren voor één ogenblik in hun oer staat ziet en dat je, wakker ge schud, het hele park met andere ogen gaat bekijken. Het valt nu lichter, tralies en kunstrotsen, heel dat vaste décor, weg te denken en een leeuw, een panter, een buffel in al hun soepele majesteit te zien: één bundel spieren en instincten, klaar voor de sprong. Daar waren bijvoorbeeld die drie tijgers, pas uit Sumatra aange voerd. De eerste nacht van 1 un verblijf in de Tilburgse diergaarde hadden zij een gat in de dik-houten vloer van hun kooi geknauwd en waren onder de hokken gekropen, nog licht- en mensenschuw Honger geprikkeld door de zoete geur van bloedend vlees in rode lappen door een oppasser aangedragen, had er één uit zijn schuilhoek gelokt, juist toen wij aankwamen. Met een val luik was hij van het gat afgesloten en het deed je huiveren, de manier, waarop hij diep-grommend van rijn verbolgenheid over die list blijk gaf, het machtige, bruin-gestreepte, scherp-riekende lijf in woede krampen over de vloer wentelend, de muil, die schuimend in je rich ting hapte... Daar was ook de mantelbaviaan uit Zuid-Amerika. Het bovenlijf gaat schuil in een statiekraag van glanzend, parel-grijs haar, waarop zilveren lovertjes schitteren. Daar onder doet het achterwerk met zijn bultige, fel-rode eeltplaten komisch aan: een koning in baaien onder broek. Maar wanneer het beest naar de tralies vliegt, zodra je wat dicht in de buurt bent, en een bek dat al veel mensen het leven er tussen de harige grijpvingers van deze wildemannen bij ingeschoten zijn, daar in Brazilië. De kraagberen, die een kooi ver der staan, zijn een ander soort. Wankelend op hun achterpoten, de voorpoten als smekende armen naar je uitstrekt, lijken zij toneelspelers, die zwarte pels, befje van wit haar een warm-pleitende ad vocaat parodiëren. Gooi je ze echter het visje toe, waarom heel die co- medie begonnen is, dan is het met die would-be deftigheid gauw ge daan. Zij buitelen over elkaar heen als vechtende kwajongens, met dit verschil, dat het inderdaad vaak op leven en dood gaat. De weinig galante manieren, die in de dierenwereld heersen, vallen je trouwens voortdurend op. De heer Dobbelsteen vertelde van het stekelvarken dat vorig jaar en kele jongen ter wereld had ge bracht, alleen om ze even later smakelijk door papa verorberd te zien Ook beren hebben dat voor een handje, zodat moeder haar ba- bies onmiddellijk na de geboorte verstoppen moet. vers onder de sombere mantel van I hun vleugels. Zij kijken je met e- venloze ogen aan, maar in dat kille' geel lees jt de wens, dat je een lijk en binnen bereik van hun snavel was, die, gebogen en scherp, aan een slagersmes denken doet. Ook hier waagde de fotograaf zich bin nen de tralies en onmiddellijk gaan ze in wild-fladderende duikvlucht over, zorgvuldig afstand bewarend echter, want geen dier schijnt laf fer te zijn. Dan waren er nog panters, fraai gevlekt, diep weggekropen in de duistere kratten, waarin zij voor verzending gereed stonden. Ze le- over duizenden zoals wij over cen ten; begrijpelijk, als men weet, dat een onaanzienlijk vogeltje als de Cock of the Rock alleen al een 900 gulden kost. Vooral het transport en de daaraan verbonden risico's maken de meeste dieren onbetaal baar, maar komt een zending goed aan, dan is de winst goed. (Advertentie) Natuurzuivere I schuimrubber matras Regina is vervaardigd va n zu ivere latex, daa r- door reukvrij. Let op de natuurlijke kleur. Blijft Uw leven lang nieuw De millioenen lucht- cellen zorgen vooreen nooit verflauwende veerkracht. Opschudden over bodig. Stofvrij. Gewelfd bovenvlak gepaard aan de juiste graad van veerkracht, gevenelklichaamsdeel volmaakte onder steuning. 130 jaar vakmanschap Uw garantie dat ook deze moderne Regina Latex matras aan de hoogste eisen voldoet. Schenkt koninklijk slaapcomfort Uitsluitend verkrijgbaar tn de goede bedden- en meubelzaak.

de Stem | 1954 | | pagina 7