t DULLES als ARENLEZER achter de ..BRITSE MAAIER" EDEN - ut West-Europa brandpunt van de diplomatie Ï7f De marktfeesten te Etten geopend En daar zijn de schotels weer Tot in het hart van Nederland Dezelfde premie en toch meer ziekenfonds-verstrekkingen irlijk! Pleisteractie Nieuwe aanvallen op rood-China Spoedige conferentie van de negen mogendheden FRANKRIJK niet enthousiast •v«. 5 Harvard" stortte neer bij Empel C.N.V. bekrachtigt overeenstemming Vliegen brengen een huidziekte over STAATSGREEP in één uur tijds.... Angstig nachtelijk avontuur „Merapi" begint weer te werken Socialisatie van de mijn-industrie Communisten laten hun baard staan r ï0i Ier steen Voor God, Koningin en Vaderland DAGBLAD VOOR ZEELAND van katholieke E.H.B.O. De vogelvrije voetganger PILOOT GEDOOD ONTPLOFFING IN MUNITIE-FABRIEK EEN ADVIES AAN DE REGERING HET LOONBERAAD Vreemd diplomatiek verkeer Ook dit is myxomatose Volop najaar Notarissen-wet' is erdoor Eenzame Fransman onder „verdovende straal" Metaalachtige ges tal ten.... VAKBONDEN EISEN Heet ogenblikje in de kou Ynine! I in-vita- [cdzame orihm- ors nmtiT ot won. -\— j' - 94e JAARGANG No. 21135 Uitgave; w v uitgevers Mo LNeei idiicUa Verscmjnt elke werkdag Bureaux: Breda Kasteelplein 11 lel Kedactie en Ad ministratie 3351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur J J H A Bruna Kedactieraad C. J v Hootegem Mr Ui A J J 1V1 Mes, Mi H. B L de Hechter L J v 't Westende, P V. M Vercauteren Abonnementsprijs Dij vooruitbetaling t 5.85 per kwartaal, per posl t 6.55 per week (uitsluitend bi) met-post- bestell.) t 0.45 Incasso wordl berekend Losse nummers 13 ct. Postrek no. 378841 DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1954 Advertentieprijs vuur de geneie oplage i U.3U per m/m. (Ingezonden Mededelingen 1 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen t 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Ut)Kb. Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bpbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, TeL 2601OOSTBURG^Jieuwstraat^41^TeL^nq^3^ Zondag, 26 September, rammelt de katholieke EHBO veer met de bus, maar zij blaast er op diezelfde dag ook in! Er komt weer een pleister-actie met voor f 25.000 aan prijzen en als premie een neon-kruis, bestemd voor de toren van één parochiekerk in het land. Er is weer een geheim aan de actie verbonden. Koop 's morgens een pleister en ervaar 's avonds in of bij de kerk, of u goed gegrepen hebt. Nationalistisc e vliegtuigen hebben bij hernieuwde bombardementsvluch- ten boven Amoy zware schade toege bracht aan stellingen en verdedigings werken. De communisten kregen een ka nonneerboot en een vrachtvaarder van de nationalisten onder schot. Zij brachten beide schepen tot zinken. Vier andere vaartuigen werden be schadigd. Engeland heeft van Pekmg-Chma een schadevergoeding van f 4 millioen geëist voor het neerschieten van ccn Brits passagiersvliegtuig bij het eiland Hainan, op 23 Juli jl. Er kwamen des tijds tien personen om het leven. In communistisch China wil men in het komende halfjaar 450.000 man onder de wapenen roepen, als eerste stap naar invoering van algemene militai re dienstplicht. Uit N.-Korea is het eerste contingent Chinese troepen ver trokken. IN ORLEANSVILLE en omgeving zoekt men nog steeds naar lijken. Er zijn er nu 1.460 geborgen. Onder de omgekomenen zijn 59 blanken. DE ECONOMISCHE liga voor Europe se Samenwerking heeft verbolgen ver klaard, dat het verhogen van het in voerrecht op horloges door de VS een heilloze maatregel is. IN Katwijk aan de Rijn zijn nu 108 gevallen van paratyphus. Bij geen der patiënten vreest men voor het leven. PRESIDENT TITO van Zuid - Slavië gaat weer op reis. Nu zal hij India en Birma bezoeken. EEN CONSTELLATION van een Ame rikaanse luchtvaartmaatschappij is op Shannon geland met motorstoring. DE WERVELSTORM, die Japan heeft geteisterd, maakte daar 63 slachtof fers. Er zijn 200 gewonden en 74 ver misten. Duizenden huizen zijn ver woest. KONINGIN JULIANA is gisteren aan wezig geweest op het Congres voor lichamelijke gebrekkigenzorg in Sche- veningen. IN WEST-EUROPA gonst het van diplomatieke activiteit. De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Eden, arriveerde nau welijks in Parijs om te proberen daar de kroon op zijn verzoe ningswerk te zetten, of Foster Dulles stapt in Bonn bij dr. Ade nauer binnen, teneinde aan de weet te komen wat er nu precies door Eden is voorgesteld. Vóór Dulles was Murphy een andere topdiplomaat uit de V.S. reeds op het oorlogspad. Dulles zou ongerust zijn over de Britse initiatieven, die op Edens Europese reis zijn ontvouwd. Sommige van de mogelijkheden, die door Eden zijn voorgesteld, stemmen niet overeen met de Amerikaanse opvattingen. In het bijzonder geldt dit voor het plan, om West- Duitsland lid van een Europese verdedigingsorganisatie te maken. Daardoor zouden de V.S. genoodzaakt zijn voor lange tijd troepen in Europa te houden. Het voornaamste motief voor Dulles' komst is echter, dat Washington vreest, dat het initiatief in Europese zaken geheel en al naar Londen overgaat Dulles zal nadat hij vandaag met Adenauer heeft gesproken naar Londen gaan om daar een onderhoud te hebben met Churchill en Eden, die dan ook weer terug zal zijn. In Wash ington geeft men Eden weinig kans op een succes in Parijs. Dulles liet nog weten, dat er spoedig een mo gelijkheid zal zijn om de kwestie Duitsland ook door te praten met de Benelux, Frankrijk en Italië. Hij zei, dat later in de maand waarschijnlijk een Europese bijeenkomst zal worden gehouden waaraan de afgevaardigden van een aantal belanghebbende lan den zouden deelnemen. Dulles hoopte dan een verdere en bredere gedach- tenwisseling te hebben. Eden zal naar verluidt niet aanwe zig zijn bij de opening van de alge mene vergadering van ,de Ver. Na ties. De Belgische minister Spaak gaat evenmin voorlopig naar New- York. Het is niet uitgesloten, dat dit verband houdt met een spoedige ne gen mogendheden-conferentie. In Londen verwacht men deze conferen tie binnen twee weken te kunnen houden. De assemblée van de Raad van Europa zal weldra een resolutie voor zich krijgen, waarin de toetreding van de Bondsrepubliek tot de NAVÓ (onder zekere voorwaarden) wordt voorgesteld. De resolutie dringt aan op het vinden van nieuwe formules voor de administratieve en technische integratie van Europese strijdkrach ten in continentaal verband. PRATEN MET SOVJETS EEN LOPER van honderden me ters lengte zal in Johannesburg (Z. Afrika) worden uitgelegd. Op 7 October gaat Prins Bernhard er overheen lopen. TEGEN EEN 36-jarige langvinger uit Emmen is wegens het plegen van 14 diefstallen in kerken, drie jaar met af trek geëist. IN BUENOS AIRES stapten Dinsdag 120 uitgeweken Guatemalanen, die sinds de val van Arbenz in de Argen tijnse ambassade hadden gezeten, aan land. MEJ. DR. A. DE WAAL heeft de com missie Paedagogische en Didactische voorbereiding leraren M.O. geïnstal leerd. HET VLIEGKAMP Dc Kooy bij Den Helder, waar sinds 1940 geen vliegtui gen meer landden of opstegen, is gis teren heropend. HASAN TIRO, die we zo langzamer hand al beginnen te kennen, zal de V. S. moeten verlaten, omdat zijn vi sum verlopen is. NEDERLAND zal officieel deelnemen aan de algemene wereldtentoonstel ling in Brussel, die in 1958 zal wor den gehouden. gen, niet meer aan te dringen op een speciaal souvereiniteits- verdrag. Eenzijdige opheffing van de bezettingsstatus door de Geallieerden was minder tijdro vend en even effectief. Voor de ze oplossing had Adenauer bij Eden, maar ook bij de Ameri kaan Murphy volledig begrip gevonden. Mendès-France heeft de permanen te Franse vertegenwoordiger in de NAVO-raad, Alphand, die een aan hanger van de E.V.G. was, vervan gen. Naar in Parijs wordt vernomen, heeft Eden aan Mendès-France voor gesteld, dat het herziene Pact van OUITSf reCENAAM. DUITSE VEAOEOlGINC «e n r u Verder wordt erin gezegd, dat elke gelegenheid moet worden aangegre pen om met Rusland te onderhande len over Duitsland en de ontwape ning. Dit dient echter te geschieden op basis van volkomen solidariteit van het Atlantische verbond. De Europese veiligheid mag er niet door in gevaar worden gebracht. Voor wat betreft het Europese le ger wordt gezegd, dat West-Duitsland niet rechtstreeks lid van de NAVO zou worden. De politieke leiding van de orga nisatie zou de vorm kunnen krijgen van een internationale autoriteit zo wel als die van een ministerraad, die bij meerderheid van stemmen (van veto mag geen sprake zijn) besluiten zou kunnen nemen. De parlementaire controle zou kunnen worden toever trouwd aan een adviserend lichaam, zoals de Raad van Europa, of aan een werkelijk Europees parlement. In Bonn is Edens voorstel om het pact van Brussel te wijzigen en uit te breiden, goed onthaald. Eden zou nog twee andere mogelijkheden heb ben genoemd, maar volgens Adenauer konden die een Frans veto uitlokken, waarmee de rechtstreekse opneming van de Bondsrepubliek in de NAVO zou zijn bedreigd. De medewerking van Parijs aan Edens plan wordt be twijfeld. Wat het herstel der Westduit- se souvereiniteit betreft, heeft Adenauer zijn fractie opgedra- 11 Brussel als geheel in de NAVO wordt opgenomen. Men verwacht weinig enthousiasme bij de Fransen voor Edens plannen. Frankrijk heeft door ditzelfde Pact van Brussel reeds een garantie tegen herlevende Duitse agressie. Door herziening zou het pact zich keren tegen agressie uit de Sov jet-Unie. Doch Frankrijk is wat dit betreft reeds voldoende gedekt dooi de NAVO. IJET uerbond poor Veilig Ver- i keer heeft een heel rapport J opgesteld over de problemen J van de voetganger in het mo- t derne verkeer. De belangrijkste i voorstellen in dit rapport zijn: „Lichten bij de oversteekplaat- sen en verplicht gebruik hier- van door de voetganger, die dan voorrang zou moeten hebben, behalve ten aanzien van afbui- gend verkeer op geregelde kruispunten. Bij kruispunten moet ook de voetganger aan de S lichten of aan de verkeersagent die de zaak daar regelt, gehoor- zamen. Voorlichting, vooral op J de scholen, is heel belangrijk. i De voetganger is echter het vei- ligst. geloven wij, als hij auto- mobilist wordt IT Machine afkomstig van Gilze-Zlijen Een twee-persoons Harvard lesvliegtuig van de vliegbasis Gilze-Rijen is gistermiddag kort na half drie neergestort in de gemeente Empel, onder de rook van Den Bosch. De bestuurder van het toestel, de 36-jarige adjudant J. N. Vermey uit Gilze Rijen, kwam om het leven. De tweede inzittende, H. C. J. van Wijck uit Gilze-Rijen is in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis overge bracht. Ooggetuigen vertelden dat het toestel in glijvlucht naar beneden kwam en weer opsprong, nadat het de grond had geraakt. Even later viel het weer op de grond en vloog in brand. Boeren die op het land aan het werk waren, slaagden erin de tweede piloot uit de brandende machine te halen. Hun hulp kwam te laat voor de be stuurder. Een commissie van onder zoek van de vliegbasis stelt ter plaatse een onderzoek in. Het brandende wrak werd geblust met een nevel-apparaat van de Bossche brandweer. Deze kaart geeft een overzicht van de krijgshandelingen rond Nijmegen en Arnhem, nu juist 10 jaar geleden Een rookkolom van honderd meter spoot omhoog boven de gebouwen van de wapen- en springstoffenfabriek in Karlskoga (Zweden) toen zich daar een ontploffing voordeed. Dit gebeur de gistermorgen. Brandweren uit de omtrek snelden naderbij, maar de brandweerlieden durfden de fabriek niet binnengaan, omdat ze nieuwe ontploffingen vrees den. Drie arbeiders werden bij de ex plosie gedood en zes liepen verwon dingen op. Eigenlijk kan het niet, maar we doen het toch, is het „Leitmotiv" in een ver klaring van de Ziekenfondsraad, waar in wordt gezegd, dat het aantal ver strekkingen zal worden uitgebreid, ter wijl de hoogte van de ziekenfondspre mie niettemin op 4 procent zal worden gehandhaafd. Het besluit is in de vorm van een advies aan de regering voorgelegd. Over de uitbreiding van de verstrek kingen is het volgende geadviseerd: a. Tot bijdrage in de kosten van sa natorium - verpleging te stellen op 75 procent van de totale verpleegkosten. Thans wordt een bijdrage verstrekt van 75 procent der kosten met een ma ximum van f. 6.per dag. De verbondsraad van het Christelijk Nationaal Vakverbond heeft in navol ging van het N.V.V., de overeenkomst die in de stichting van de arbeid is getroffen, goedgekeurd. Op enkele on dergeschikte punten zijn nog beden kingen, maar de grote lijn een wel vaartsronde werd toch goedge keurd. De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft nachtelijk bezoek gehad van duisterlingen, die zich van de diplomatieke onschendbaar heid niets aantrokken, doch een voudigweg de brandkast kraakten. Zij kwamen binnen door een tuimel raam van de badkamer. In de afdeling „Marine" stond een safe die vakkun dig werd geopend. Er lag misschien wel voor millioenen aan staatsgehei men in die safe. maar de dieven na men alleen f. 2.000.mee, die zij er ook in vonden. b. De invoering van een vergoeding voor brilleglazen en voor de indirect- verzekerde kinderen van een vergoe ding voor brilmonturen. c. Verstrekking van een vergoeding voor gehoor - apparaten voor indirect- verzekerde kinderen beneden 16 jaar. d. Verhoging van het aantal zieken huis - verplegingsdagen van 42 tot 66 per geval. i (Van onze correspondent) De gemeente-arts van Sint Jansteen heeft bij verschillende dorpelingen een huidziekte geconstateerd, die i'olgens hem veroorzaakt wordt door de aan wezigheid van cadavers van konijnen rond het dorp. De konijnen zijn gestorven aan my xomatose, de gevreesde konijnenpest. Insecten, die met deze cadavers in aan raking zijn geweest, brengen een be paalde smetstof over naar de mensen. Deze doet huidziekten ontstaan. Van gemeentewege wordt dringend ge vraagd, alle konijnencadavers te be graven of te verbranden. In Putte (N.B.) en in de Kampina bij Boxtel zijn nu ook gevalllen van konijnenpest ontdekt. De nodige maatregelen zijn getroffen. „In een uur ttfds kan ik hier in Vietnam een staatsgreep uitvoeren" heeft de chef - staf van het Vietna mese leger gisteren gezegd. Hij voegde eraan toe, „maar ik zal het niet doen, want ik ben voorstander van gehoor zaamheid aan de regering". Zoals men weet had de Vietnamese premier hem opgedragen het land „met verlof" te verlaten, hetgeen de chef - staf geweigerd had. Nu schijnt dit geschil te zijn bijgelegd. De chef - st^' heeft ingestemd met een kort ver lof. op voorwaarde, dat hij in functie blijft en zelf een plaatsvervanger mag aanwijzen. Weersverwachting geldig tot van avond. Over het algemeen veel bewol king met tijdelijk, vooral in het Noorden van het land enige re gen ol motregen. Matige tot krachtige mogelijk tijdelijk harde wind tussen West en Zuidwest. Ongeveer dezelfde middagtempe- raturen als gisteren. Vandaag: zon onder 18.55 uur. Morgen: zon op 6.16 uur. Op de publieke tribune in de Eerste Kamer zaten gisteren enkele grijze heren, die zelfs voor oningewyden heel duidelijk notarissen naren. Be zorgd luisterden zij naar hetgeen er achter de regeringstafel werd gezegd over de leeftijdsgrens, waarop een no taris met pensioei. dient te gaan. Minister Donker betoogde, dat zijn wetsontwerp de enige mogelijkheid geeft, om de notarissen een pensioen te bezorgen. De koppeling van leef tijdsgrens (70 jaar) en pensioenfonds is inderdaad bezwaarlijk, maar er was geen andere weg. Met 23 tegen 7 stem men nam de Kamer het wetsontwerp tenslotte aan. Bij de Tweede Kamer arriveerde intussen een wetsontwerp tot wijziging 'an de wet betreffende verplichte deelneming in een bedrijfs- pensioenfond Dit houdt direct ver band met het streven om de notaris sen van een „bedrijfspensioen" te voorziep. De wet moet technisch ge wijzigd worden om dit mogelijk te maken. De communist Brandenburg heeft gisteren arlementaire behandeling gevraagd van de overeenkomst tussen de V. S. en Nederland tot legering van Amerikaanse troepen in ons land. De minister brengt dit voorstel de vol gende week in stemming. JWIARIt'S DEWILDE. een 34-jarige metaalbewerker uit het Franse dorp Quarouble, is dezer dagen bij de politie gekomen met een wel heel merk waardig verhaal. Aangezien hij een man is, die nooit drinkt en over te weinig fantasie beschikt nm te kunnen liegen, fronste men bij de politie heel diep de wenkbrauwen, toen de man kwam vertellen, dat hij een vliegende schotel ach ter zijn huis had zien staan, dat hij twee bewoners van een andere planeet had ontmoet en dat hij met oen geheimzinnig wapen was bewerkt, zodat hij even het bewustzijn had verlorenHier is zijn relaas: Het was rond half twaalf Vrijdagnacht; mevrouw Dewilde was juist naar bed gegaan en Marius zat in de keuken nog wat te lezen. Plotseling begon zijn hond Kiki, die op de koer in zijn hok zat, vervaarlijk te blaffen. Dewilde nam een zaklamp en ging naar buiten om te zien wat er aan de hand was. benen die in verhouding waren met hun lichaam. „Ik was een beetje uit mijn lood ge slagen." „Ik ging op de aankomenden toe, om hen aan te spreken. Maar van het „ding" op de spoorweg kwam een sterk licht, als van een booglamp. Het scheen een soort groene straal te zijn en deze verlamde mij geheel. Ik stelde vast, dat ik geen been voor het andere kon zet ten. ZWARTE ROOK „Achter mijn huis loopt de spoor weg", vertelde Marius vandaag. „Ik zag iets onbepaalds, van grote afme tingen en eerst dacht ik dat het een wagen of zo was die naast de sporen stond. Plotseling hoorde ik voetstap pen op het paadje, dat door mijn tuin naar de sporen loopt. Mijn hond was geweldig aan het blaffen en rukte wild aan de leiband. Ik richtte 't licht van de lamp naar de naderkomenden en zag twee figuren op drie tot vier meter afstand, de een achter de ander. Mijn lamp scheen op de voorste man. die een metalen glans vertoonde, ik had de indruk, dat hij een soort dui kershelm ophad. Beide mannen waren klein, hadden enorme hoofden, maai veer zes meter lang bij drie. Bij het verdwijnen glom het rood". Omdat de geschiedenis met zoveel details werd verteld en Marius bekend staat als een ernstig man, heeft de po litie de zaak niet eenvoudig afgewim peld. Op de spoorweg heeft men vast gesteld dat de ballast ingedrukt was en ook op het houtwerk meende men het effect van een warmtebron te mer ken. Maar dit is niet voldoende als be wijs, daar dat ook het gevolg kan zijn van andere factoren. Van voetstappen werd niets gevon den. VLIEGENDE SIGAAR „De twee personen stapten op het ding toe. Het groene licht werd uitge schakeld en het ding begon te stijgen als een helicopter. Er was geen an der geluid dan een gesis, terwijl zwarte rook opsteeg. Het gevaarte ging. een tijdje recht omhoog en daarna, toen het hoogte genomen had. verdween het m de richting van het Westen. Het was half cirkelvormig en scheen mij onge- De ervaring van boer Mazaud, te Bugeat, was al even ongewoon. Toen Mazaud van zijn velden terugkeerde, zag hij in een veldweg tussen hagen, een onbekende van normale grootte, die een helm droeg. De vliegende - schotel - man drukte Mazaud de hand en kuste hem, waarbij hij onverstaan bare woorden mompelde. Daarna stapte hij in een donker, si- gaarvormig toestel van drie a vier meter lang. Het toestel steeg recht om hoog en vloog in Westelijke richting. Het maakte niet meer geiuid dan een bij. Hier werden echter helemaal geen sporen gevonden. BOVEN HELSINKI Verscheidene personen hebben ver klaard, dat zij vorige nacht in de na bijheid van Helsinki een vliegende schotel hebben gezien. Het cirkelvor mige voorwerp bewoog zich op een hoogte van ongeveer 800 m. Het ver spreidde een hel licht en sleepte achter zich een roodachtige staart, die onge veer driemaal langer was, dan de dia meter van de schijf. Het voorwerp bleef zeven seconden zichtbaar. BOVEN OEGANDA Te Kampala (Oeganda) beweerden twee regeringsbeambten dat ze tijdens de nacht een gouden bol in de lucht hebben gezien. Een ambtenaar van het departement van informatie beschreef het voorwerp dat hij had waargenomen als kleiner dan dc maan en groter dan een ster. Hij zei dat het omstreeks drie uur in de morgen gedurende vijf minuten bo ven Kampala hing en daarna langzaam daalde tot het aan de horizon ver dween. Een metgezel zag het eveneens. Een ander ambtenaar meldde dat hij de bol gedurende vijf minuten boven Entebbe zag hangen. Hij sloeg hem door een verrekijker gade. Ook zijn va der zag het. Hij voegde er aan toe, dat hij de jongste tijd verscheidene malen des nacht omstreeks hetzelfde uur een ge lijkwaardig voorwerp heeft gezien. Bij de opening van de marktfeesten te Etten verscheen burgemeester J. P. Godwaldt met een versierde koe, velke hij onmiddellijk verhandelde. Hij had echter vergeten het kwartje aanvoergeld te offeren. Dit werd tijdens de feestelijke bijeenkomst op het gemeentehuis prompt voldaan. In de vele dorpen die tegen de hellingen van de vulkaan Me rapi op Midden-Java liggen, heerst grote spanning. Er wordt namelijk gevreesd voor een nieuwe uitbarsting van de vul kaan. In het begin van dit jaar braakte dè Merapi een vuurwolk uit, die 26 men sen doodde. Men evacueerde destijds 15.000 mensen uit het gevaarlijke ge bied. Ditmaal wil de regering 30.000 mensen evacueren. Uit Djakarta zijn de auto's die bij de evacuatie nodig zullen zijn, al vertrokken. De mijnwerkers-vakbond in West-Duitsland heeft weer ge- eist, dat de mijnindustrie wordt gesocialiseerd. Het gaat nu niet om politieke oogmerken, zegt de vakbond, maar om strikt economische. In het Ruhrgebied werken dertig mijnen met verlies. Zouden deze mij nen tegelijk met andere door de staat worden geexploiteerd, dan was het emplooi van de negentienduizend man die er nu werken, tenminste verze kerd. En houden in de moskee „vergiftige preken Een Egyptische sjeik, die hoofd is van de Mohammedaan se broederschap in zijn land, is ondergedoken. De regering kan hem zonder moeite arresteren, maar zij laat dit na, omdat de sjeik anders door het volk tot held en martelaar van de Mo hammedanen zou worden ver heven. De Mohammedaanse broederschap in Egypte is onlangs verboden wegens het bedrijven van een politiek die de re gering niet ligt. De minister van voor lichting zei: „Er zijn communisten die hun baard laten staan en zo de mos kee binnenwandelen om er vergiftige preken te houden." De Mohammedaanse broederschap is er van overtuigd, dat de regering van Egypte een afspraak met Amerika heeft gemaakt. Deze afspraak behels de erkenning van Israël en het verbod van de broederschap. In ruil zou Egyp te militaire en economische steun ont vangen. De regering heeft dit ont kend. QP een haventerrein in Rotter dam, UT:ar een rits koetioa- gens stond< vernamen de arbei ders, die deze koelwagens met vlees moesten laden, een be nauwd gekrijt. Toen het opmer kelijk lang duurde, gingen de mannen eens op onderzoek en zij ontdekten, dat er in één van de koelwagens een collega zat opgesloten. De man had bevro ren zweetdruppels op het voor hoofd en hij was aan de rand van 'n neurose. Toen zijn maats hem liefderijk mee nerden, viel er een brok vlees uit de kle ding van de bevrijde. Even later werd een handzaag gevonden... Een controleur nam het vlees en de zaag mee en verborg een en ander onder zijn eigen kle ren. De rivierpolitie ontfermde zich er later over. De controleur werd meegenomen naar het bu reau. waar hij in de cel terecht kwam.

de Stem | 1954 | | pagina 1