Chefarine 4 A WATER NAAR 156.000 percelen in onrendabele gebieden ©ALL F ide~] andenschaaktournooi Toneelvereniging ..Sempre Avanti opent seizoen VAN TILBURG UIT VERTROKKEN 27 DEELNEMERS Viervoudige werking... met extra geneeskracht Publieke Tribune DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1954 IS Belangrijke mededeling van ir van Rooi jen nog DIT JAAR BEGINT MEN AAN UITVOERING VAN HET TIEN-JARENPLAN Congres te Bergen op Zoom het groene kruis groeit nog Pech met de Zwitserse giebouwen toenemende oester- en mossel-export Lijk van slachtoffer watersnood aangespoeld GEWESTELIJK COMMAN DANT RODE KRUIS NEEMT ONTSLAG Raad van bedrijfsvoor lichting en landbouw- organisaie K. a. v. -sters uit Hulst naar Lourdes HANS VELU NAAR HULST Vrijdagavond voor J oiigereii-gemeenschap Nieuwe leerlingen R.L.W.S. te Goes ZUSTER APOLONIA IN HET ZILVER Kloosterjubileum te Hulst Bloemententoonstelling te Kloetinge Brabant en Zeeland sterk vertegenwoordigd Sclioolwedstrijden te Aardenburg jan hijzelendoorn geschorst Onbehoorlijk gedragen in wedstrijd merkel leidde eerste trainingsavond vlissingen-barome wordt a.s. Zaterdag gespeeld RUSLAND-NEDERLAND (zwemmen) IN 1955 WEMELDINGE HEEFT NIEUW SPORTTERREIN Burgemeester Sas opende het heinen verlaat profclub „Utrecht'' Hector Middelkamp 6de te Waesmunster DE ENGELSE LEAGUE de Bruyn wagen met .evolg, dat oofd werd eerste hulp Dffer naar vervoeren City Lights Mijn nicht in Texas. Vergadering r het Rotter- in het. Bio- ro: Histoire a 7 en 9 uur )ouw: Leden- ngbouwver. - is studente. „TN 1963 zal 93cc van het aantal Nederlandse panden zijn aangesloten op het net van de een of andere waterleidingmaatschappij". z0 deelde ir Van Rooyen van het Rijksinstituut voor Drinkwatervoorziening Dinsdagmorgen in Bergen op Zoom mede. Het geschiedde in de rondvraag van de vergade ring van de „Vereniging voor Waterleidingbelangen :n Nederland" en de me dedeling was belangrijk, omdat vooral de boeren in de afgelegen streken op dit nieuws zaten te wachten. Ir Van Rooyen verhaalde, dat in het genoemde jaar 156.000 van de 300.000 nog niet op een net van de waterleiding aange sloten panden dan van water zijn voorzien. De overblijvende 144.000 panden zijn nog niet opgenomen in directe uitvoeringsplannen, omdat bij aansluiting per pand meer dan 1.000 onrendabel is. In zijn inleiding, uitgesproken bij de opening van het congres, schonk de voorzitter van de „Vereniging voor Waterleidingbelangen in Nederland", de heer ir M. J. Stoel Feuerstein, reeds aandacht aan de onrendabele gebieden. Hij zeide hieromtrent, dat de vereniging de problemen, die aan de onrendabele gebieden zijn verbon den, met de meeste aandacht volgt en dat het streven is van de onderschei dene maatschappijen al het mogelijke in het werk te stellen om op zoveel mogelijk plaatsen drinkwater te bren gen. Een groot aantal afgevaardigden luisterde in ..Het Huis van Nassau" te Zierikzee naar jhr. Roëll toen deze als algemeen voorzitter van het Zeeuwse Groene Kruis de jaarvergadering opende met een beschouwing over het wel en wee van deze organisatie. Het getal afdelingen bleef op 77 staan, maar het ledental nam toe van 42.614 tot 43.647, niettegenstaande vele leden bij de watersnoodramp om het leven zijn gekomen. Een verheugend feit was voorts, dat de minister van Socia le Zaken toestemming gaf een derde districtsverpleegster voor de kinderhy- giène aan te stellen. 'n Grote tegenslag ondervond men met de bouw van de twintig wijkge- bouwen, uit een gift van de Zwitserse Radio Glückskette. Toen het zover was, dat te Utrecht, de aanbesteding van 11 wijkgebouwen in Zeeland en één in Noord-Brabant kon plaats hebben, waren de bedragen waarvoor werd ingeschreven, zó hoog, dat de gunning niet kon plaats heb ben. Dit was wel een grote teleurstel ling. Het gevolg hiervan is, dat het bestuur van de ANV zich opnieuw zal moeten beraden over de vraag, hoe verder gehandeld dient te worden om het vurig begeerde doel te bereiken. SUDDEREN OP 'n PITJE! In zijn uitgebreid jaarverslag oefen de de secretaris de heer de Lange, cri- tiek uit op verschillende afdelingsbe sturen. Hier en daar, zei hij, krijgt men de indruk, dat het Groene Kruis-pan- netje op een klein pitje staat te sud deren en dat een cursus voor bestuurs leden over de taak van de Groene Kruis-besturen noodzakelijk is daar er nog velen zijn, die hun taak te beperkt zien. Nadat secretaris en penningmeester hun verslagen hadden horen goedkeu ren hadden de verkiezingen plaats. De aftredende heren mr. v.d. Hoeven, dr M. Polderman en H. Brakman, werden herkozen. In de vacature voor Schou- wen benoemde men de heer J. Romeyn te Ouwerkerk. Uit het fonds „Scheldemonden" zo rbesloot men,, zal een geluidsfilmappa raat worden gekocht en meegedeeld nog, cat men in yiissingen start, met de ontsmettingsaiènsi Tenslotte heeft de alg. secretaris, de G. Cath, een lezing gehouden over de bouw in inrichting van wijkgebouwen. In de oester- en mosselbedrijven be gint het, mede door het koudere weer steeds drukker te worden. De vraag naar oesters, vooral vanuit België is voor het begin van het seizoen zeer goed, terwijl de export van geschoon de mossels naar dit land op volle toe ren draait. Wanneer voor Parijs deze week de verzending toegestaan zal wor den, zullen alle beschikbare werk (Advertentie) Later kwam ir Van Rooyen op de ze materie terug en hij gaf een min of meer gedocumenteerd overzicht, Hij deelde mede, dat een commissie van rapporteurs reeds in 1951 aan de minister een verslag overhandigde, waarin de mogelijkheden werden uit eengezet om drinkwater te brengen in de afgelegen gebieden. Het verslag werd in studie genomen en na drie jaren is men thans zover, dat de voorstellen zo goed als zijn geaccep teerd en dat men aan de vooravond staat van de realisering van de des tijds ingediende plannen. In een ge lijkmatig tempo worden deze uitge voerd, zodanig, dat men inderdaad in 1963 156.000 percelen heeft aangeslo ten. Een tweede punt, van algemeen be lang, werd nog door de voorzitter aangesneden. Hij zeide, dat het toe nemende waterverbruik voor de maatschappijen zeer grote zorgen met zich meebrengt. Vandaar dat hij een ogenblik stil stond bij de strijd, die de bedrijven voeren tegen de water verspilling. De bedrijven zelf zullen alles in het werk stellen om verbe teringen aan te brengen in hun bui zennetten. Bijna achttien en een halve maand na de watersnoodramp, die in Fe bruari van i t vorig jaar Zuidwest Nederland teisterde, is het stoffelijk overschot van een der slachtoffers aangespoeld. Het lijk kon worden ge ïdentificeerd als dat van mevrouw Van de W. uit Nieuwerkerk. Het dorp Nieuwerkerk had ruim 270 ramp slachtoffers te betreuren. DE ECHTE NAVY-CUT VAN VROEGER Thans ook verkrijgbaar in 10 st. verpakking 38 ct. Dokter v.d. Slikke, de gewestelijk commandant van 't Rode Kruis heeft tegen 1 Januari a.s. zijn ontslag als zo danig aangekondigd. Dokter v.d. Slikkc. die gemeentege neesheer van Middelburg is, bereikt tegen die datum de pensioengerechtig de leeftijd en meent dat hij, ook bij het Rode Kruis zijn plaats aan een jongere moet afstaan. Het Zeeuwse Rode Kruis betreurt dit heengaan zeer, want het verliest in dokter v.d. Slikke een commandant die getoond heeft wat hij waard is en nooit schroomde werkkracht en orga nisatietalent in dienst te stellen van krachten ingeschakeld moeten worden het Rode Kruis om aan de vraag te kunnen voldoen. wie zijn opvolger wordt u „og niet bekend. (Advertentie) Elk tablet Chefarine „4" bevat BXtra ge- geneeskracht, dank zij de samenwerking van 4 wereldberoemde geneesmiddelen. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN i FL 0.85 Zondag en Maandag j.l. heeft de R.K. Toneelvereniging „Sempre Avan ti'' uit Sluiskil het toneelseizoen inge luid in Zeeland. Een nieuw seizoen waarin onze toneel-amateurs hun kun nen gaan tonen en waarin ongetwijfeld de Provinciale Overheid ook deze maal een concours zal uitschrijven. Dit vroegtijdig openen van liet sei zoen vond zijn oorzaak in het feit dat de geestelijke adviseur van Sempre Avanti en tevens van het W.K.A. Zee land Zondag j.l. zijn zilveren klooster- feest vierde en als toneelminnaar de wens uitte dat zijn feest zou besloten worden met een stuk uit zijn studie jaren n.l. de tragedie comedie in 4 be drijven „De Violiers" van W. Schu mann. Dit stuk dat voor het eerst in 1911 door het N.V. Toneel in Amsterdam werd opgevoerd, is voor Sempre Avan ti een zware opgave geweest. Ander zijds wist Pater Gonzaga wat nij van zijn club kon verwachten. De ver wachtingen die hij en met hem vele Sluiskilse toneelminnaars hebben ge koesterd zijn zeker overtroffen. Het stuk speelt zich in hoofdzaak af tussen de jood Mark Violier en de Christen Rudolf van Es, beiden win keliers. Het gelukt Violier om met be hulp van Van Keulen, door ongeoor loofde practijKen van Es financieel er onder te krijgen en zover door te voe ren dat van Es zijn zaak moet verko pen Maurits van Keulen weet voor Violier de transacties te sluiten met verlangen om hierdoor in de gunst te komen van Violiers dochter Esther. Esther heeft echter genegenheid opge vat voor de Christen van Es. Violier verzet zich enerzijds uit haat, ander zijds uit principe tegen een eventueel huwelijk tussen zijn enigst kind en de Christen. Tenslotte is het Esther die haar vader vaarwel zegt en met van Es de wijde wereld intrekt. Dank zij de goede regie van André de Buck heeft Sempre Avanti en dan nog met enkele debutanten een zeer aanvaardbare en volkomen verant woorde vertolking gegeven. Natuurlijk waren er onvolkomendheden; maar uit het oogpunt van het amateurisme was de uitvoering een succes, hetgeen ook de Geestelijk Adviseur in zijn dankwoord terecht naar voren bracht. Het stuk kent zijn hoogtepunten in het 3e en 4e bedrijf waar A. van Pamelen als Mark Violier een zware hoofdrol speelt. H. van Pamelen als zijn doch ter Esther speelde op de manier die wij van haar gewoon zijn, even voor treffelijk als R. van Cleemputte als Maurits van Keulen en M. David als Rosalie. Zowel Mej. van Opdorp als de moeder van Violier, A. Dumoleyn als commissaris, D. Jacobs als van Dam Truus Meert als dienstbode en de win keldames J. Compiet en R. Buck wis ten in hun bijrollen de gelijke tred te behouden met de hoofdrollen: een evenwicht tussen hoofd- en bijrollen die Sempre Avanti telkenmale weet te handhaven. Het décor was van Guust van Pamelen, terwijl ook de gri me door hem werd verzorgd. Voor een meer critisch gehoor zal Sempre Avanti dit stuk Zondag a.s. spelen te IJzendijke waar door het Werk Verband Katholiek Amateur To neel Zeeland de jaarlijkse St. Gene- siusdag wordt gehouden. COÖRDINATIE VAN LANDBOUW KUNDIG ONDERZOEK In de tweemaandelijkse'vergadering van de Raad voor de landbouwvoor lichting in onze provincie werden twee hoogst belangrijke onderwerpen aan de orde gesteld. Het eerste betrof de verhouding tus sen de verenigingen voor bedrijfsvoor lichting en de landbouworganisaties enerzijds en die tussen deze verenigin gen en de overheid anderzijds. De raad was van oordeel dat de ver enigingen voor bedrijfsvoorlichting 'n nuttige functie vervullen, maar dat het niettemin gewenst zou zijn, met de be sturen van deze verenigingen van ge dachten te wisselen omtrent haar plaats In de agrarische samenleving. Omtrent de wenselijkheid het land bouwkundig onderzoek in de provincie te coördineren en te verbreden liet de raad, bijgestaan door daartoe uitgeno digde vertegenwoordigers uit het be drijfsleven en Hoofden van Dienst zich inlichten door dhr J. Dorst. De daaropvolgende gedachtenwisse- ling leidde tot het besluit om deze voor landbouwend Zeeland belangrij ke aangelegenheid verder in studie te nemen. Op de eerstvolgende vergade ring van de Raad zal daarom deze kwestie nogmaals aan de orde worden gesteld. Binnen de afdeling Hulst der Kath. Arb. Vrouwen is in de voorbije twee jaren ijverig gespaard om de benodig de gelden bijeen te krijgen voor een bedevaart naar het Maria-genade-oord te Lourdes. Thans is men zover en zullen 7 da mes uit de afdeling Hulst deel kun nen nemen aan de grote KAV-bede- vaart, welke van 16 tot 24 Septem ber zal plaats vinden. De zes deel neemsters (de dames Blommaers, Fer- ket, de Gucht, Picaves, Thijs enVer- cauteren) zullen als zelfspaarsters me degaan, terwijl mevrouw Eggermont via het R. K. Ziekenfonds O. Z. Bre da aan het ziekentransport zal deel nemen. Donderdagochtend zullen de dames vanaf de Markt te Hulst vertrekken naar 's Hertogenbosch, waar zij zich zullen voegen bij de bedevaartsgroep om nog dezelfde dag de treinreis te aanvaarden. De voorzitster der KAV Hulst, me vrouw Schelfhout-de Kort, zal met een groot aantal KAV-leden de pel grimerende collega's uitgeleide doen. De bijeenkomst van de Jongeren- gemeenschap O. Z. Vlaanderen, waar in mr Hans Velu zal spreken over het onderwerp „Europa, ons nieuwe vaderland", wordt gehouden op Vrij dagavond aanstaande in het St Aloij- siuspatronaat te Hulst om half acht. Tot de eerste klasse der Rijksland- bouwwinterschool tc Goes zijn toege laten 31 leerlingen, waarvan 22 uit de Bevelanden en de rest uit Walche ren, Tholen, Schouwen en Zeeuwsch- Vlaanderen. Onder grote belangstelling heeft zuster Apolonia in het R.K. Zieken huis te Hulst haar zilveren klooster jubileum gevierd. De feestdag werd begonnen met een plechtige H. Mis uit dankbaarheid welke door rector de Grauw in de kapel van het zieken huis werd gecelebreerd. Later op de dag volgd een receptie, die druk werd bezocht en waarop de sympathie bleek, welke de jubilaresse zowel van de zijde der kloosterlingen als van de zijde de rdok'toren en de burgerij geniet. Tijdens de receptie waren o.a. aan wezig wnd. burgemeester P. Warnier, dr Dorepaal uit Terneuzen en de dok toren uit Hulst. Ook was voor deze gelegenheid mogen overkomen de zuster van de jubilaresse, zuster Eu- phenia, die in een klooster te Breda verblijft. Zuster Apolonia heeft ver schillende cadeaux mogen ontvangen en talrijke bloemstukken. Het jubi leum werd in de intieme kloosterkring voortgezet. De dahlia domineerde De vereniging van Oud-leerlingen van land- en tuinbouwwintercursussen organiseerde in samenwerking met de leden van de Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde te Goes een bloe mententoonstelling in de garage van de heer W. v.d. Endt. Deze expositie, die geheel door ama teur - kwekers is aangelegd trok veel belangstelling. De dahlia domineerde als vanouds en vooral de collectie van de heer P. Hermes uit Goes trok weer bijzonder de aandacht. Do schookinderen van Kloetinge had den eveneens hun beste beentje voor gezet. De uitslag van deze wedstrijd luidt als volgt: 1. H. Keukelaar, 2. J. Verburg, 3. J. van Wijkhuyse. Gesneria: 1. A. Hoog- strate, 2. 2. F. Slabbekoorn, 3. H. Ha- rinck. Geraniums: 1. D. Minaard, 2. W. Blomaard, 3. J. Schipper. Uitslag kwekers. Groep 1: 1. P. Hermes, 2. D. Fokke, Groep II: 1. J. v.d. Guchte. en G. Bru- ël. 2. A. v.d. Lee, Groep III: 1. G. de Jager, 2. J.A. van 't Veer, 3. L. Pol- fliet. Groep IV: 1. W. Bos. Snijbloemen W. Bos. De gebr. Everse, bloemisten te Goes, hadden een collectie buiten me dedinging, welke de lof van de jury verkreeg. FAKKELRALLYE IS BEGONNEN (Van onze sportredacteur) TILBURG. Om één minuut over tien gisteravond werd de eerste deel nemer aan de 6e Internationale Fakkel-rallije gestart. Voor de eerste maal geschiedde dat niet in Eindhoven, maar te Tilburg, althans wat de deel nemers uit Nederland betreft. Op hetzelfde tijdstip werden namelijk óók nog rijders in Luik en Reims op weg gezonden. KAMPEREN II Enige dagen geleden, ontdekte ik in dit dagblad 'n artikel gewijd aan kam peren en geschreven door iemand die zich voorzichtigheidshalve „opmerker" noemt. Bij het lezen van dit artikel rees onmiddelijk de vraag bij me op, öf deze inzender öf niet weet wat kamperen is, of 'n dusdanige hekel aan kamperen heeft, dat hij alleen maar oog heeft voor de weinige misbruiken, die zich bij kam peren voordoen en het goede, dat het vorige ver overtreft,, probeert niet te zien. Op de allereerste plaats beweert de de heer O, dat kamperen alleen dient om reservekracht te bewaren voor de wintertijd, m.a.w. om 'ns goed uit te rus ten en zo af en toe wat te doen aan ont spanning, hetzij op geestelijk, hetzij op lichamelijk gebied. Deze redenering raakt kant noch wal. Integendeel kamperen dient om de jeugd te leren: a) al rondtrekkende de schoon heden van de natuur e.d. te DOEN zien. b) niet alleen de zoete, maar ook eens de minder zoete kant van het leven te bekijken. Hiermede bedoel ik dat zich bij kam peren wel eens moeilijkheden voordoen. Die moeilijkheden moeten overwonnen worden, m.a.w. kamperen verruimt de wil! En die wilsverruiming zal later ook wel eens van pas komen! c) zich ook eens met iets minder dan men thuis gewend is tevreden te stellen. d) Kamperen kweekt een sociaal voelen aan: ook wel eens iets voor een ander over hebben! Natuurlijk zullen er nog wel meer dere punten zijn, maar iedereen zal het wel met mij eens zijn, dat dit de vier voornaamste zijn. Verder heeft de heer O 'n rare kijk op kampeerboerderijen. Slapen op hooi zolders geeft niets en ik weet zeker, dat een jongen, waar 'n beetje spirit in zit, tijdens zijn kampeertochten liever slaapt op 'n hooizolder dan in een bed met troonhemel. En dan die onzin over mestvaalten, die met kamperen niets te maken heb ben, en over ratten en muizen, die over je lichaam springen. Belachelijk! Natuurlijk heb je op je tochten wel eens te kampen met muggenplagen. Maar wat geeft dat, we moeten mensen zijn die tegen een stootje kunnen en geen sjappe vaatdoeken. Mensen van dat soort moet men maar eens in de prairie, tus sen de wilde dieren e.d. zetten. Dan zul len ze wel genezen! Het toezicht op kamperen is zeer goed, ook de leiders en leidsters zullen heus niet altijd in hun plichten tekort schie ten, toch zeker geen leiders( sters) in uniform. Denk b.v. maar eens aan de wetten, inspecties e.d. op verkenners- kampen, waaraan streng de hand gehou den wordt. Natuurlijk komen er wel eens mis bruiken voor. Deze zijn echter te onbe langrijk om er over te spreken. Boven dien haalt het aantal misbruiken 'n zeer klein percentage. Toch, evenals hier, geldt overal dat, waar mensen werken, misbruiken ont staan. C. RASENBERG. In het gemeentelijk zwembad te Aar denburg werden voor de eerste maal wedstrijden gehouden in het zwemmen tussen diverse scholen uit Aardenburg Eede en Oostburg. De wedstrijden stonden onder leiding van de bad meester Pb. v.d. Velde en als officials de lieren F. Snijders en W. Klooté. Bij de jongens werd de overwinning van de 4 x 25 m. estafette behaald door de R.K. Jongensschool Aarden burg in een tijd van 1 m. 49 1/4 sec. met als deelnemers Johnny v.d. Voor de, Stanny Spinnewijn, Pierre Talloen en Theo de Baerdemaeker. 2e werd de O.L. School Markt Aardenburg, 3e R. K School Eede, 4. O.L. School Oost- burg. Bij de meisjes werd de Openbare Lagere School Aardenburg overwin naar in de snelle tijd van 1 min. 45 3/4 sec, met als deelneemsters Rietje Schouten. Sarie Wille, Elly Cambier, en Ria Corthals, 2e werd de R.K. School Eede, 3e R.K. Meisjesschool Aardenburg, 4e O.L. School, Oostburg. Het aantal inschrijvingen was niet bar groot: een kleine veertig. Dit is toe te schrijven aan het late tijdstip in het seizoen. Volgend jaar, zo ver namen wij, zal deswege' de datum sterk worden vervroegd. Het is name lijk de bedoeling deze rallije dan in Juni te houden. De belangstelling bij het vertrek in Tilburg aan hotel „De Bremhorst", was niettemin zeer groot. Het bestuur van de RAC-Zuid en het Bayeux-comité uit Eindhoven was daarbij tegenwoordig. De RAC-Zuid- praeses, de heer Mutsaers, fungeerde als starter en de secretaris dezer or ganisatie, de heer Ed. de Groot, zorg de voor de overige noodzakelijke for maliteiten. Er heerste een zeer opge wekte stemming. De equipe A. Stöpler, A. de Jager, mevrouw Stöpler-Diepen, winnaars van vorig jaar, vertrokken als num mer één, zoals dat de gewoonte is. Op de gebruikelijke manier, met een minuut tussenruimte volgden de an deren, zes en twintig in totaal. KWALITATIEF Zó! Het aantal moge dan betrekkelijk klein zijn, dat zich voor wt automo- bilistisch evenement van grote allure meldde, de kwaliteit was denderend, want practisch alle cracks, óók onder de kaartlezers, gevonden zich in de met de laatste technische snufjes uit geruste wagens. Breda is alweer sterk vertegen woordigd met de kaartlezers: Jan Smulders (v. d. Meulen), Walthuizen (Van Rooy) en v. d. Hoorn (Seegers). Uit Zeeuwsch Vlaanderen doen mee de epuipes A. Wolfertmevrouw S. Wolfert-de Regt en C. Brinkhorst G. v. d. Peyl, alle uit Terneuzen. In eerste aanleg de afgelopen nacht en vandaag gaat de tocht naar Deauville (Fr.) over een afstand van 699 km. I)e sportcommissie van de K.N.W.Ü. heeft Jan Hijï.elendoorn geschorst voor de periode 11 Sept. 1954 tot en met 10 Oct. 1954, in verhand met zijn gedrag tijdens de Ronde van de Kin kerstraat te Amsterdam op 5 Sept. j.l. Hijzelendoorn is niet gestart in de ze ronde, toen hem er op werd ge wezen, dat hij slechts aan baanwed- strijden mocht deelnemen in zijn rood-wit-blauw tricot van amateur- sprintkampioen van Nederland. Later heeft hij een dreigende houding aan genomen tegenover de wedstrijdcom missarissen en de microfonist. Steiger en Rijnvis niet op Houtrust Max Merkel, voorlopig in dienst van de K.N.V.B., leidde Dinsdagavond op Houtrust voor de eerste maal de training van de spelers, die in aan merking komen voor een verkiezing in het Nederlands Elftal, dat Zondag 24 October te Antwerpen de eerste landenwedstrijd va ndit seizoen tegen België speelt. Zestien spelers waren uitgenodigd naar Den Haag te komen. Slechts twee lieten verstek gaan, te weten Steiger van P.S.V., van wie men niets had gehoord en Rijnvis van A.D.O., die zich op het ogenblik in militaire dienst bevindt. Max Merkel, de 36-jarige Oosten rijker, eist veel van zijn pupillen, maar daarnaast beschikt hij over voortreffelijke capaciteiten als trai ner en paedagoog, zodat hij ook veel van zijn spelers gedaan krijgt. Voorts doet hij elke oefening voor, traint met de spelers mee, zodat zijn pupillen een onbegrensd vertrouwen in hem stellen. Zo gebeurde het ook Dinsdag avond op Houtrust, waarbij Merkel de candidaten voor het Nederlands Elftal een condiditietraining oplegde, welke veel van de jongens vergde. Teneinde tegemoet te komen aan de wens der v.v. Vlissingen in welke plaats Zondag a.s. een belangrijke wegwedstrijd verreden wordt, heeft Baronie goed gevonden, dat de voor Zondag 19 Sept. a.s. vastgestelde com petitiewedstrijd VlissingenBaronie a.s. Zaterdag wordt gespeeld. De ont moeting is bepaald op 5 uur. Donderdagmorgen wordt dan aan het tweede deel begonnen: Bayeux Eindhoven: een hele kluif, want dan moeten 1400 km worden weggedraaid. De eerste deelnemer kan Vrijdag middag rond half zes in Eindhoven worden terugverwacht. Tevoren wacht de rallije-deelnemers dan de klim- proef op de Cauberg. De laatste bespreking tussen de voorzitter van de K.N.Z.B., de heer de Vries, en enkele vertegenwoordi gers va nde sectie zwemsport van het Sportministerie van de Sowjet-Unie hebben nog geen definitieve data voor de landenwedstrijd RuslandNe derland (zwemmen en waterpolo) op geleverd. Zoals bekend was reeds eerder in principe tot het houden van een officiële landenwedstrijd tussen beide landen besloten. Waarschijnlijk zal de wedstrijd tijdens de Paasdagen 1955, 10 en 11 April, of op het week einde da daarop volgt te Moskou of Kiev worden gehouden. De kans bestaat, dat het waterpolo- zevental reeds in November van dit jaar in Moskou zal uitkomen. Ter ge legenheid van de opening van een overdekt zwemstadion in de Russi sche hoofdstad zal namelijk een inter nationaal landen tournooi worden ge organiseerd, waarvoor ook Nederland een uitnodiging zal ontvangen. Na lang wachten heeft Wemeldinge een nieuw en behoorlijk sportveld ge kregen. Burgemeester Sas heeft het onder veel belangstelling geopend. Hij vertelde dat met de plannen reeds in 1950 was begonnen en noem de het een hard gelag, dat het terrein prachtig gelegen aan de Bonzijweg nabij het kanaal, de eerste twee jaar niet bespeeld mocht worden, maar zei des te meer verheugd te zijn nu het ogenblik, waarop zovelen met verlan gen hebben gewacht, was aangebroken. De secretaris van de voetbalvereniging „Wemeldinge" de heer Schouwenaar, voerde hierna namens de sportvereni gingen het woord. Deze bracht in het bijzonder dank aan de heren P. Dekker Joh. Clement, D. Lindenberg en Joh. Florussen, die lange tijd hun terreinen beschikbaar gesteld hebben voor de di verse verenigingen en waaraan het te danken is, zo zei hij, dat deze vereni gingen niet geruisloos ten onder zijn gegaan. Ook dankte hij de gemeente voor haar medewerking. Hierna begonnen de diverse wedstrijden en kinderspe len, die zeer geanimeerd verliepen. Vooral de voetbalmatch Wemeldinge - Rillandia had de aandacht. 's-Avonds feestte men in het dorp door. Er werd een lichtstoet gefor meerd en een gondelvaart op het ka naal gehouden. Een openluchtbal was het gezellige sot. De profclub „Utrecht" heeft mee gedeeld, dat in de zo pas aangevan gen competitie het merendeel van de wedstrijden op Zondag zal worden gespeeld. Dit vanwege de moeilijkhe den die het spelen op Zaterdag blijkt op te leveren. Voor de spil van de profclub „Utrecht" Wout Heinen uit Spaken burg bestaan echte ronoverkomenlijke (principiële) bezwaren tegen het spe len op Zondag. Om deze reden is hij door de profclub „Utrecht" ontslagen van zijn contractuele verplichtingen en zal hij voor zijn oude club Spa kenburg in de Zaterdagmiddagcompe titie van de K.N.V.B. blijven uitko- Te Waesmunster werd een nieuwe lingenwedstrijd georganiseerd. De zoon van ex-wereldkampioen Fiele Middelkamp, de jeugdige Hektor, reed een zeer opmerkenswaardige koers. Hij kon echter niet verhinderen, dat een 6-tal renners ontsnapte. De koers werd gewonnen door G. van den Berghe, die de 73 km aflegde in 2.05 uur. De 2e en volgende plaatsen werden ingenomen door L. van den Branden, L. van Buijnde, R. Rossier, S. Stevens, Hektor Middelkamp, G. Maes, W. de Vucht, F. van Daele en R. Doorns. De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld voor de Engelse leaque, lui den: Eerste divisie: ArsenalManchester City 2—3. Derde divisie Zuid: Bristol City- Colchester United 40 Derde divisie Noord: Carlisle Uni tedBradfort 32; Tranmere Rovers Chesterfield 00. AANBESTEDINGEN GRAAFWERKEN IN REIGERSBERGSE POLDER In het café Hoek te Rilland werd door de N.V. Grond Mij te Zwolle, voor het waterschap De Reigersberge Polder aan besteed het graven van 1.7 km hoofd- ontwateringsleiding en verwerken van uitkomende specie. Ingeschreven werd: J. de Kroon, Rhenen 69.777. P. Bakker en J. v. Bergen, R'dam 57.443. N.V. Hillen en Roosen, A'dam 77.200. G. v. Hoek, Delft 88.700. J. v. Seventer, Sliedrecht 89.700. W. Uil, A'dam 87.000. S. Sanders, Delft 79.500. R. Kremer, Vinkeveen 95.000. Raming 82.900. .WEGENAANLEG OP SCHOUWEN In Concordia te Zierikzee werd aanbe- sted door de Ned. Heid Mij het maken van de Lijkweg en Stoof weg in de Vier Bannen Polder met bijkomende grond werken. Inschrijvers waren de fa. De Oude en De Jonge te Zierikzee voor 216.000. Fa. Volkers te Sliedrecht 218.700. M. v. d. Velde te Bruinlsse 222.222. Fa. D. v. d. Heuvel te Zierikzee 213.800. Fa. Wijnands en Cornet te Werkendam voor 226.700. Laagste inschrijver fa. D. v. d. Heuvel. De gunning is aangehouden. MEERSTOELEN TE HOEDEKENSKERKE Op het kantoor van de provinciale Waterstaat in Middelburg werd aanbe steed het bouwen en herstellen van meer- stoelen nabij de provinciale drijvende aanlegplaats te Hoedekenskerke, met bij komende werken. Ingeschreven werd als volgt: L. v. d. Klippe, Vlissingen 41.000. G. v. d. Straa- ten, Terneuzen 39.100. C. v. d. Klippe, Vlissingen 38.900. fa. A. Verhagen, Breda 38.950. J. la Gasse, Koudekerke 38.550. A. v. d. Straaten Jr.'s aann. bedr. N.V. Hansweert 37.700. A. de Bourgraaf, Wil- helminadorp 37.300. L. Dekker, Vlissin gen 37.240. Aann. bedr. T. Swets Bzn., Hardinxveld 36.970. De gunning werd aangehouden. P)E Dinsdagochtend werd aangewend afgebroken partijen uit de eerste ronden prijkt Rusland aan de leiding minder, op de vijfde plaats. i Nederland op de 5e plaats na twee ronden Hongarije en Argentinië hebben de punten gedeeld (2-2). Engeland ver loor met 1/23 1/2 van de Sovjet-Unie Finland klopte Ierland (4-0). Oosten rijk heeft voorlopig met 2-1 de leiding over Denemarken. Griekenland en België maakten remise: 2-2. Zwitser landItalië werd 1-1 (voorlopig). Ca nada won van Frankrijk (3 1/21/2). Een voorlopig (2 1/21/2) resultaat verkreeg Noorwegen contra Saarge- bied. Zweden verloor van Joegoslovië (1 1/22 1/2), IIongarije-Bulgarije werd remise: 2-2. In de kwalificatiegroep kreeg Italië geen kans tegen Zwitserland en- ver loor met 3-1. Noorwegen won met dezelfde cijfers (3-1) van Saargebied. DE STAND NA TWEE RONDEN De stand in de winnaarsgroep na twee ronden luidt: 1 Rusland 7 pnt. 2 en 3 Israel en Zuidslavië, beide 5 1/2 pnt; 4 Argentinië 5 pnt: 5 Nederland 4 1/2 pnt: 6 en 7 Tsjechoslowakije e;i Hongarije, beide 4 pnt: 8. 9 en 10 Bul garije, Engeland en IJsland allen 3 pnt; 11 Zweden 2 pnt; 12 West Duits land 1 1/2 pnt: Stand in kwalificatiegroep. eveneens na twee rondèn: 1 Canada 7 pnt: 2 en 3 Noorwegen en Zwitserland beide 5 1/2 pnt; 4 Oostenrijk 5 pnt plus 1 afgebr. partij; 5 Griekenland 5 pnt: 6 Denemarken 4 1/2 pnt plus 1 afgebr. partij; 7, 8 en 9 Columbia, België en Finland, alleen 4 V2 pnt; 10 Saar 2 i/2 pnt: 11 en 12 Frankrijk en Italië, beide voor het afspelen der daags tevoren en tweede winnaarsgroep. Na twee en Nederland komt met 2 1/2 punt 2 pnt; 13 Ierland 1 1/2 pnt; 14 Luxem burg 1 pnt. DERDE RONDE De resultaten van de derde ronde luiden: Winnaarsgroep: Tsjechoslowakije Nederland 2-0 (voorlopig). Pachman Dr Euwe 1-0. Filip-Donner 1-0. Sajtar Prins, afgebr. Ujtelkyv. Schelti.i- ga afgebr. IJslandHongarije 0-3 plus een af gebr. partij. Classificatiegroep (3e ronde) Krank- rijkLuxemburg 3 1/21/2; Ierland Oostenrijk 0-4: BurgarijeArgen tinië 1 1/21 1/2 plus 1 afgebr. parui; Sovjet-UnieIsraël 1 1/21/2 plus 2 afgebr. partijen; JoegoslaviëGroot Brittanië 2 1/21/2 plus 1 afgebr. partij; West DuitslandZweden 3-0 plus 1 afgebr. partij. Classieficatiegroep: Columbia—Grie kenland 2-1 plus 1 afgebr. partij; Saar gebied—Canada 1-0 plus 3 afgebr. par tijen; Italië— Noorwegen 3-0 plus 1 afgebr. partij; DenemarkenZwitser land 2-0 plus 2 afgebr. partijen; Bel gië—Finland 1 1/2—1 1/2 plus 1 af gebr. partij. DOOR DE tafeltennisclub „Animo" te Sas van Gent zullen op 18 Sept. a.s. de Sasse Tafeltenniskampioenschap pen voor dames en heren worden georganiseerd. Zij worden gehouden in de ruime, geheel gemoderniseerde zaal der Glasfabriek. Er wordt aan 8 tafels gespeeld. MARKTEN GOES, 14 Sept. Export- en industrie veiling: Tr. de Vienne A 43-45, B 46, C 38 I 42-47, II 32, Br. Lebrun 1 gr. 34-35, I 26, II 8, B. Louise A 41.50-43, B 37, C 27, I 33.50-38, II 14-15, Br. Hardy A 55-58, B 51.10-51.30, C 44.70, I 39-52, II 24, Will. Lach. 1 gr. 22.10, 1 21.70-22.20, 2 8.10, S. Esperen A 30, 1 gr. 27 1 21. Marg. Manllat 1 gr. 28, 1 21 2 11. Br. Merode 1 gr. 33. 1 2, 2 8.50. Transp. A 19.10-23, BC 16.80, 1 gr. 15.70-16.10, 1 15.90, 2 8.20 Zigeunerin A 23-24.70, BC 19.50, 1 gr. 16.20, 1 14.10, 2 8.50, Manks A 28, BC 21.80, 1 gr. 25, 1 16.90, 2 7.80. J. Grieve A 32-35, B 37, C 34, 1 31-35, 2 20, Ell. Orange A 31.30, BC 24.30, 1 gr. 27.30, 1 19.20-21, 2 11.40. Jac Lebl 1 gr. 16, 1 14, 2 9. Cox Orange AAA 45, AA 44, A 41, B 36. dubb. princ. bonen 2 93.50, afw. 92.10. Verpakt fruit: Ell. Orange AAA 43, AA 45-46, A 49, 1 47. Zigeunerin A 20-26, B 19, 1 16-26, J. Grie ve 1 40-44, Br. Hardy AA 58, A 62, 1 54. Tr. de Vienne 1 50-51, Bonne Louise AA 46, 1 39-42. Gewone veiling: Tr. de Vienne' K 26- 36, F 18-24, Br. Lebrun K 8-15, F 4-6, Bonne Louise K 20-25, F 10-20, Br. Hardy K 17-32, F 13-20, Will. Duch. K 6-8, F 3-5, Zigeunerin K 6-10, F 3-6, Manks K 9-16, F 5-7, Transp. K 10-14, F 6-10, Ell. Oran ge K 13-18, F 8-9, J. Grieve K 15-26, F 9-23. GOES, 14 Sept. Eierenprijzen. Be richt van handelaren. Kipeieren 11.5, poelje-eieren 8, eendeneieren 8, kalkoen eieren 15, ganzeneieren 15. KAPELLE, 14 Sept. Industrie- en exportveiling: Appelen en peren: Zigeu nerin A 25.10, BC 18.50, 1 grof 21.10, 1 fijn 13.60, 2 6.90, K 8-8.50, F 5.10. Manks Codlin A 26, BC 21.20, 1 grof 24.60, 1 fijn 16.90-17.20, 2 7.80, K 8.40-8.80, F 6.70. Ja mes Grieve 1 grof 31.80, 1 fijn 30.25-30.95, 2 11.50, K 18.3018.60, F 11.40-15. Ellisons Orange AA 31.10, A 34, BC 24.80-27.90, 1 grof 23.10, 1 fijn 17.10-18.90, 2 12, K 10.05, F 7.20-7.30, Transparante de Croncel A 19.70, BC 17.10, 1 grof 16.60, 1 fijn 16, 2 7.70, K 12.30-12.90, F 6.60-6.80. Jack Lebel 1 grof 20.20, fijn 14.90, 2 7.10, K 13.50, F 7.90-8.20 Codlin Keswick 1 grof 11.20. 1 fijn 8.10-8.30, 2 5.70, F 5.80. Triumphe d Vienne (brons) BC 49, 1 grof 49.40, 1 fijn 46.60-48.30, 2 29.50-29.30, K 28.20, F 17.80, Idem, groen 1 grof 38, 1 fijn 35.30, 2 22.50. Beurre Hardy A 56.10, B 49.40, C 47.20, 1 grof 46, 1 fijn 36.50-44.50, K 22.70, F 12.80. Bonne Louisse AA 41.60, A 41.30- 41.50, B 36.80, C 26.40, 1 grof 34.60-36, 1 fijn 25.20-33.20, K 18.60-20.80, F 11.60-12. Beurre Lebrun 1 grof 33.80-34.60, 1 fijn 26, 2 7.90, K 16.50, F 5.20. Pitmaston Duch. A 22.30, BC 21, 1 grof 18.30-21, 1 fijn 17.30, 2 7.10, K 8.80, F 4.80. Souvenir de Con gres K 8.60, F 4. Geplukte zurekroetap- pelen 3.10, valappelen 3.10, bramen A en B 74.20, afw. 40, dubb. princessebonen 2 91, afw. 71.10, stek 34. Verpakt fruit: El lisons Orange AA 37, A 36. ROTTERDAM, 14 Sept. Aanvoer in totaal 4454 (6175), Vette koeien en ossen 700, gebruiksvee 1304 (570), vette kalveren 160, graskalveren 454 (251), nuchtere kalveren 454, varkens 188. biggen 302, paarden 146, veulens 88, schapen of'lam meren 614, bokken of geiten 44. Vette koeien le kw. 2.70-2.80, 2e kw. 2.50-2.65, 3e kw. 2.20-2.40, vette kalveren 2.50-2.60, 2.30-2.40, 2.00-2.20, graskalveren 350, 275, 200. nuchtere kalveren 64, 54, 50, biggen 55, 50, 40, slachtpaarden 2.05, 1.98, 1.90, veulens 425 325 250, schapen 125 110 90. lammeren 100, 90, 80, kalfkoeien 1025, 950, 800, melkkoeien 1025, 950, 800, vare koeien 770, 670, 600, vaarzen 800, 700, 550, pinken 525, 425, 325. Vette koeien aanvoer ruim, handel traag, prijzen teruglopend, enige prima's boven notering. Vette kalveren aanvoer als vo rige week, handel stroef, prijzen iets la ger. Graskalveren aanvoer even groter, handel lui, prijzen onveranderd. Nuchtere kalveren aanvoer ruimer, handel tame lijk, prijzen prijshoudend, biggen aanvoer meer. handel lui, prijzen lager. Slacht paarden aanvoer als vorige week, handel kalm, prijshoudend. Veulens aanvoer klei ner, handel willig, prijzen iets hoger. Schapen aanvoer als vorige week, handel vlot, prijzen even hoger, er was een af deling fokschapen, waarvoor goede be langstelling bestond. Lammeren aanvoer als vorige week, handel vlot, prijzen even hoger. Kalfkoeien aanvoer gewoon, handel iets levendiger, prijzen constant. Melkkoeien aanvoer gewoon, handel iets levendiger, prijzen constant. Vare koeien aanvoer redelijk, handel lui, prijzen voor al niet hoger. Vaarzen aanvoer ruim, handel traag, prijzen onveranderd. Pin ken aanvoer ruim, handel traag, prijzen onveranderd. Bokken of geiten iets meer aanvoer, handel even beter, prijzen sta biel. TERNEUZEN. 13 Sept. Per 100 stuks in centen: sla 3.50-11.70, per stuk in cen ten: bloemkool A 34-48, B 21-35, C 8-14, witte komkommers C 8-16, meloenen 49- 71, per bos in centen: peen 20-30, kroten 12-13, per kg in centen: andijvie 7-15, stoksnijbonen 77-87, princ. bonen 73-82, rode kool 18-20, sav. kool 14-18. witte kool 5-6, prei 8-34, tomaten A 31-35, C 23-26. CC 21, uien 5-7, Appelen: Ellisons Orange A 26.20-28, BC 22.40-24.40, H grof 26.20-28. Hl 18.30-28.30, H2 12-14, K 17, F 8.20-10. James Grieve K 22-24, F 18. Manks Codlin BC 13.80-15.60, H grof 19.20- 21, Hl 13.80-15.60. H2 4.20-6, K 7.20-9, F 5.50-7. Transparant de Croncels H grof 17.50-20, Hl 11.90-15, K 13-16, F 7» overige soorten appelen 3-10. Peren: Bonne Louise d'Avranches A 33.20-38.40, B 29.90- 31.70, C 22.20-24. H grof 27.20-29, HI 22.20- 24, K 22.50-23.20, F 15-22 Triumphe de Vienne K 16.20-26, F 13-23, William Du- chesse II 4.20-6. K 4.20-6, F 3-5, overige soorten peren 3-12, bramen per doosje druiven II 1.02 p. kg. WATERSTANDEN Mannheim 341 (—0.051, Kaub 238 (—0.02), Trier 144 (-0.02). Koblenz 237 (—0.05), Keulen 219 0.08), Ruhrort 428 0.06), Lobith 1040 (—0.07). Nijmegen 815 (—0.13), Arnhem 829 (—0.08), Eefde 354 (—0.04), Deventer 257 (—0.07), Namen la Plante 160 0.31), Borgharen 4030 (^0.18), Bel- feïd 1148 (+0.38), Grave 468 (—0.02).

de Stem | 1954 | | pagina 3