IN ad er onderzoek naar vermogenspositie kleine en middelgrote bedrijven Eden verenigt vijf landen achter zijn nieuwe plan Islamietische schaduwstaat werkt als een echte natie one >n UND en Verbetering nodig, eventueel niet fiscale middelen Beloofde belastingverlichting doet loonberaad vlotten r 1 ILS [JVER V Wens van KVP bij behandeling Middenstandsnota PBO-rechtspraak weldra een feit Amerikaanse steun aan de strijd der nationalisten Er blijven nog moeilijkheden Vragen over de schoolgelden Hasan Tiro in de „New York Times NA NEDERLAND, DE RUSSEN.... Goede kans op ZES procent Wervelstorm trof alleen Kioesjoe Ook al een wereldrecord ZON f 179 3 M DAGBLAD VOOR Geertje Wielema wees weihom! NI ROMP VAN „TRITON GELICHT Oostduitse arbeiders worden aangevuurd DEzwemmer Marcel Abras, die Zondagmorgen j.l. te ivater was gegaan in een bad te Doornik, is blijven zwemmen tot Maa dagavond. Hij is 34 uur en 10 minuten in het water ge weest, wat naar het schijnt een nieuw officieus wereldrecord is ijzersterk. an vulling. •J- en KINDER- Ook kunnen Wij hebben Victoria. 180-240 KOPEN igesteger It RESTIGE RCELEIN d kijken. ■oooooooooo< verschillende iy, e.a. ce vierkante iger. De Bico jm uw was- staan onder G. Vertegen raat, tel. 110, ooooooooooc nge ervaring eeswaren be- uit de omge- V arkensvlees, en gekookte gehakt. UE OOSTBURG 10ESEL N 1WIJN, enz. Telefoon 143 3 strekt voor ICHTSTRAAT lef. 78 istburg 3DINGZAAK wsch-Vlaande- ien wij u te leveren, ste en de t u geheel Tel. 264 HSüBliai^ M 93 z v> 94e JAARGANG No. 21134 Uitgave. i\ v uitgevers Mij Neenanciia Verscnijnt elke werkdag Bureaux: Breda Kasleeipiein 11. lei Redactie en Ad minislratie 3351 Verantwooidelijk Hoofd redacteur J J H A Bruna Redactieraad C. J v Hootegem Mr Ur A J J M Mes, Mi H. B L de Hechter L. J. v 't Westende, P V M Vercauteren Abonnementsprijs bij vooruitbetaling t o 85 per kwartaal, per posl t 6 55 per week (uitsluitend bij met-post- besteli.) t 0.45 Incasso wordt berekend Losse nummers 13 ct. Postrek no. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1954 Advertentieprijs vuur de geneie upiage I U.3U per m/m. (ingezunden Mededelingen t 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend m de Zeeuwse editie t 0 12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: G.')Eb. Westsingel 98, Telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41. Tel. no. 35) Eerste Kamer De Eerste Kamer is gisteren accoord gegaan met de wetsontwerpen tot in stelling van een rechts- en een tucht college, die het sluitstuk vormen op de PBO. Enkele sprekers zagen hier en daar een leemte in de ontwerpen. Het probleem van de lekenrechters (bijzitters) kreeg ook nu weer de aan dacht. De minister zag hierin geen bezwaar. Hij wilde niet beloven tot spoedige instelling van een hoger-beroepsin- stantie over te gaan. Het wetsontwerp tot het stellen van een leeftijdsgrens voor het notarisambt ondervond veel critiek van de zijde der AR, de VVD, groepen uit de KVP en de CHU. De tegenstanders vonden het onbillijk, dat de 70-jarige notarissen een pen sioen krijgen, waarvoor zij (1) zelf geen cent premie hebben betaald en dat (2) door de jonge en de candidaat- notarissen voornamelijk zal moeten worden opgebracht. De oude notaris sen maakten bovendien de vetste ja ren mee. Vandaag antwoordt de mi nister. EGYPTE IS als schuldige aangewezen in een incident aan de grens met Is raël, waarbij een Israëlische burger werd gedood. DE SNELTREIN AlgarveLissabon (Portugal) is ontspoord. Er kwamen 34 mensen om het leven en 34 passagiers werden gewond. ATHLETEN hebben een- bevrijdings fakkel van de Normandische kust naar Maastricht gedragen. Het vuur was startsein voor het bevrijdingsfeest. DE SCANDINAVISCHE Luchtvaart maatschappij opent op 15 November een route KopenhagenLos Angeles, waarbij dwars over de Noordpool wordt gevlogen. DE FANATIEKE Islam-organisatie „Mohammedaanse broederschap" in Egypte, heeft besloten te ageren tegen de overeenkomst inzake het Suez-ka- naal. (Van onze parlementaire correspondent). F)E MIDDENSTANDSNOTA is gisteren in de Tweede Kamer een belangrijk werkstuk genoemd voor de regering, het parlement en al degenen, die met de middenstand te maken hebben. De K.V.P.-afgevaardigde Hooy noemde het een begin van een mid denstandsstatistiek en acht in de vermelde gegevens voldoende aanleiding aanwezig, om de regering te vragen een onderzoek in te stellen naar de vermogenspositie van de middengrote en klei nere bedrijven, naar de achteruitgang van de vermogenspositie in deze bedrijven en naar de middelen, om hierin verbetering te brengen, zo nodig ook met fiscale middelen. De P.v.d.A.-afgevaar digde Peschar drong aan op een regelmatig verschijnen van der gelijke nota's, aan de hand waarvan het parlement het midden- standsbeleid zal kunnen bespreken. Zowel minister Zijlstra als staatssecretaris Veldkamp zaten achter de regeringstafel, maar ook de staatssecretaris van Financiën, v. d. Berge, maakte ijverig notities in verband met de opmerkingen in de fiscale sector van het middenstandsbeleid. ENIG MOGELIJKE RESULTAAT De moeilijkheid van debatten over een nota we zien dat ook bij de in dustrialisatie-nota's is, dat er geen spectaculaire resultaten uit de be raadslagingen komen. Het enige, wat er ditmaal in zit, is een poging, om ae regering over de brug te laten komen tot hulpverlening in de geval len, die in de middenstandsnota als niet rooskleurig gekenmerkt zijn. Zo'n poging heeft de katholieke woordvoerder Hooy gedaan en we zullen vandaag van de regering horen of het met succes geschiedde. Volgens de heer Hooy is de vermogenspositie van de middengrote en kleinere be drijven steeds achteruit gegaan^ Er is een discriminerend belastingbeleid ge voerd t.a.v. de middenstand en het is thans zaak, dat onderzocht wordt of dit gerechtvaardigd is. Bij even tuele nadere bestudering van de mid denstandsvraagstukken en bij moge lijke maatregelen, zou de K.V.P. het begrip „randbedrijven" ruimer willen interpreteren dan in de nota geschiedt. In de nota wqrdt een inkomen van maximaal 3000 gulden per jaar als grens genomen voor het begrip „randbedrijf". De K.V.P# zou deze grens willen verleggen naar 6000 gul den. SANERING miebetaling gemakkelijker wordt. Voor de afgevaardigden van de an dere fracties, die tot diep in de avond aan het woord waren, was hiermee eigenlijk het weligste gras voor de voeten weggemaaid. Allen drongen aan op saneringsmaatregelen en we mogen aannemen, dat een en ander bij de komende algemene beschou wingen over de belastingen en bij de begroting van economische zaken nog wel eens opnieuw ter tafel zal komen. In de avondvergadering merkte de heer Van den Heuvel (KVP) nog op, oat de nota te eenzijdig was en zich voornamelijk bezighield met de de tailhandel. Ook de functionele secto ren in de middenstand moeten in de studie betrokken worden. De C.H.U.- afgevaardigde wees erop. dat verbe tering van de toestanden voor de mid denstand goeddeels veroorzaakt moet worden door zelfwerkzaamheid van de betrokkenen. Alle sprekers vroe gen de aandacht voor een positief kar- telbeleid. Over de credietverlening aan de middenstand is de heer Hooy tevre den. Over de sociale zekerheid wilde hij thans niet veel zeggen, maar hij hoopt, dat het advies van de S.E.R. de regering aanleiding zal geven spoedig met wetsontwerpen te ko men. Hij verzoekt echter de regering met nadruk de kinderbijslagregelings- voorstellen niet later tot stand te brengen dan de definitieve Ouder domsvoorziening, omdat dan de pre- door ZWEEDSE VISSERS ONDER VUUR "WOLGENS de New York He rald Tribune heeft de Ame rikaanse Zevende Vloot, die in de wateren rond Formosa ge- stationneerd is, opdracht gekre gen om de Chinese nationalisten „logistieke steun" te verlenen voor de verdediging van het eiland Quemoy. De Amerikaan se Stille Oceaanvloot zal wor den versterkt. De opdracht betekent in feite het verlenen van alle mogelijke hulp be halve actieve deelneming aan de strijd. Als de communisten een inva sie op Quemoy zouden uitvoeren, is het waarschijnlijk dat de V.S# zullen ingrijpen. De aanvoeren van 'wapens en voorraden naar Formosa gaan ge woon door. De nationalisten hebben gisteren belangrijk minder aanvallen op het vasteland uitgevoerd, dan tot dusverre. De premier van nationalis tisch China heeft gezegd, dat de com munistische aanval op Quemoy in begin September een invasie op het vasteland zou rechtvaardigén. Zweedse vissers hebben gisteren gemeld ,dat zij in do Botnische Golf onbekende oorlogsschepen, waaronder mogelijk een of meer duik boten, zijn beschoten. Er werd geen schade aangericht. De Zweedse mari ne heeft enkele schepen gestuurd naar de plaats waar de beschieting plaatsvond. Nader is vernomen, dat in al lerijl versterkingen gezonden worden naar Quemoy voor een offensieve actie tegen de com munisten in het gebied van Amoy. De eerste versterkingen zou den de vorige week reeds gear riveerd zijn. Naar verluidt, zou, het nationalistische offensief eind September kunnen begin nen. Het Nederlandse zwemstertje Geertje Wielema, die er in slaagde, tijdens de Europese zwemkampioenschappen te Turijn voor Nederland op het nummer rugslag dames, een gouden medaille te veroveren, is door Hil versum in jubelstemming ingehaald. Geertje Wielema zwaait tijdens een rijtoer de verzamelde menigte toe. ZEVEN FRANSE grotonderzoe kers zijn bij een expeditie 752 me ter beneden het aardoppervlak ge komen. Zij eisen het wereldrecord voor zich op. OP DE Geldersekade in Amsterdam is de bekende operazanger Theo Baijlé licht gewond geraakt, toen hij met zijn auto tegen een tram aanreed. DE DOOR-en door republikeinse staat Maine in de V.S. heeft een demo cratische gouverneur gekozen. Een graadmeter voor „Ike's" populariteit. EEN Braziliaans vliegtuig met 26 in zittenden is Maandag in de baai van Guabanera neergestort. Er zijn twee doden en vijf vermisten. FISCHER, alias Rollins, heeft erkend een Duitser te zijn. Zijn geheugen is weer teruggekomen, vertelde hij. Hij wordt vervolgd wegens onwettige grensoverschrijding. Bij LUCAS Bol's branderijen in Schie dam ontplofte een distilleerketel. Drie arbeiders liepen brandwonden op. CANADA ZAL de candidatuur van mr Van Kleffens als voorzitter van de al gemene vergadering van de V.N., steu nen. IN DE buurt van Emmen is een moe der. die haar eenjarig kind bij zich op de fiets had, in het water gereden en verdronken. Ook het kind kwam om. ENGELAND staat er economisch zó goed voor, dat er plannen zijn om het Pond Sterling op goudbasis met de dollar inwisselbaar te maken. TWEE HOOFDDADERS van de uit moording van het Franse dorp Ora- dour in 1944 zagen hun vonnis: de doodstraf, gewijzigd in levenslange dwangarbeid. JAPAN zal een uitnodiging ontvan gen om als volledig deelgenoot toe te treden tot het Colombo-plan voor coöperatieve economische ontwikke ling in Zuid- en Zuidoost-Azië. ENIGE REGEN Weersverwachting, vanavond. geldig tot Toenemende bewolking met in de loop van de middag van het Westen uit enige regen. Matige tot vrij krachtige wind tussen Zuid en Zuidwest. Weinig verandering in temperatuur. Vandaag: zon onder 18.57 uur. Morden: zon op 6.15 uur. Een gedeelte van de romp van de „Triton" komt boven wateropge licht door een aantal grote lucht zakken. De bergingswerkzaamheden gaan nog steeds voort, al worden zij ernstig belemmerd door de zwa re zee» die er in de monding van de Shannon-rivier staat. Voor de eerste maal sinds het Oost- Duitse oproer van 17 Juni 1953, heeft het bestuur van de Oost-Duitse com munistische partij de arbeiders dfirven aansporen tot hogere prestaties. De term ,.de arbeidsnorm moet om hoog", werd uit de oproep van de communisten angstvallig weggelaten. De opstand van vorig jaar ontstond namelijk mede naar aanleiding van verhoging van de arbeidsnorm. Wil Oost-Duitsland het vijfjarenplan waar aan men thans bezig is, tot een goed einde brengen, dan moet de arbeids productiviteit per arbeider tot 106,1 procent verhoogd worden. Onze parlementaire correspon dent tekent hierbij aan: Het compromis, dat thans is bereikt wettigt nog niet de veronder stelling, dat de moeilijkheden van de lucht zijn. De vertegen woordigers van de organisaties, die het compromis bereikten, moeten hun standpunt nog in 1eigen organisatie verdedigen en 'daarvan zal het afhangen, of Vrijdag een eensgezind advies ,jkan worden uitgebracht. VANDAAG: HARDE NOOT IN PARIJS De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Eden, die een diplomatieke reis door Europa maakt, zal vandaag de zware opgave krijgen om ook de Fran sen te winnen voor zijn idee van uit breiding van het Brusselse Pact, zodat ook Duitsland en Italië daarin kunnen worden opgenomen. Morgen komt de NAVO-raad in Pa rijs bijeen om het verslag van Edens reis aan te horen. De Beneluxlanden, Duitsland en Italië schijnen reeds voor Edens plan te zijn gewonnen. Adenau er, die Edens denkbeelden belangrijk genoeg achtte om er zijn beloofde uit eenzetting over de buitenlandse poli tiek in de Bondsdag voor uit te stel len, verklaarde, dat Eden de West- duitse aanspraken op volledige sou- vereiniteit had gesteund. Audenauer zal, naar hij zei, spoedig een bespre king met Foster Dulles hebben. In Amerikaanse kring gelooft men, dat een hervorming van de NAVO in die geest, dat West-Duitsland erin zou kunnen worden opgenomen, de meest juiste oplossing zou zijn..Om de Duitse Van onze parlementaire correspondent Nauwelijks was de Tweede Kamer na een bekort reces weer bijeen, of de katholieke P.v.d.A.-afgevaardigde Wil- lems vroeg het woord over het getalm met de afwikkeling van het wetsont werp tot afschaffing der schoolgelden, dat thans in werking zou moeten zijn getreden. Minister Cals is echter blij ven steken tijdens de schriftelijke ge- dachtenwisseling met de Kamer. Zijn memorie van antwoord blijft uit. Ka mervoorzitter dr. Kortenhorst zal de bewindsman over deze aangelegenheid spreken. De minister schijnt moeilijk heden te hebben met het vinden van een compensatie voor de gemeenten, die bij het afschaffen van de school gelden een behoorlijke veer moeten laten. Ook de verlaging van de college gelden is slepende. Op afdoening werd aangedrongen. Van onze parlementaire correspondent) een uiteenzetting ten departemente, waarbij de ministers Suurhoff en Zijlstra het één en ander hebben verteld over op handen zijnde tege moetkomingen op fiscaal gebied, zijn de besprekingen in de stichting van tie arbeid over de loonhoogte hervat. Men kwam tot een gemeenschappelijke slotsom, inzake een voorstel, dat mogelijk reeds a.s .Vrijdag ter kennis van de regering zal worden gebracht. Het voorstel, zal door vertegenwoordigers van de centrale organisaties eerst in eigen kring worden verdedigd. Minister Suurhoff heeft, zo verne men we, mededeling gedaan van be langrijke concessies van de regering op het gebied van de belastingen voor het bedrijfsleven. Opgemerkt zij, dat de werkgeversorganisaties hun con cessie van 5 procent min of meer ver bonden hadden met een nadrukkelijk verzoek aan de regering om belasting verlichting. De mededeling van de mi nister schijnt dermate belangrijk te zijn geweest voor de werkgevers, dat zij tegemoet konden komen aan de wens van de werknemersorganisaties. Bij de komende millioenenota zul len zij direct belastingverlichting in het verschiet krijgen. Een tweede me dedeling van de minister is geweest, dat voor een (verplichte) loonronde ter compensatie van een huurverho ging, (die is losgemaakt van de huidi ge loononderhandelingen, maar nader aan de orde komt) eveneens belang rijke belastingverlichting in de plaats komt, met name de afschaffing van de extra-belastingheffing, die na Korea helverwege 1951 werd gedaan voor vier jaar, en die halverwege 1955 ten einde loopt maar niet verlengd zal worden. Hoever thans de werkgeversverte genwoordigers bij het bepalen van het limiet der vergunning tot loonsverho ging zijn gegaan, wordt angstvallig geheim gehouden. Er is goede grond te veronderstellen tot 6 procent. De werknemersorganisaties zouden voor het laten vallen van een veer ge compenseerd zijn door een medede ling van de minister, dat de komende belastingfaciliteiten een verlaging ten gevolge zullen hebben van de prijs van sommige consumptiegoederen. In het bereikte compromis ligt bo vendien de toezegging van werkne merszijde verankerd, dat harerzijds zal worden meegewerkt aan verlaging van de verplichting, verbonden aan de sociale voorzieningen, omdat de des betreffende fondsen een grotere toe stroming van premiën krijgen, dan ze voor de uitkeringen nodig hebben. Het verbondsbestuur vari het N.V.V. heeft reeds het gevoerde beleid van haar vertegenwoordigers in de Stich ting van de Arbeid goedgekeurd en tegen Donderdag een speciale hoold- bestuursvergadering uitgeschreven om het definitieve standpunt ten opzichte van hetvoorgestelde vergelijk te be palen. herbewapening aan beperkingen te binden, zou men dan voor alle landen contingenten moeten vaststellen. De landen met overzeese verplichtingen zouden nationale troepen mogen hou den. Dit zou ook de Britse en Ameri kaanse troepen in Europa houden. In Moskou kwamen inmiddels Tsje choslowaakse leiders bijeen om de toe stand in Europa te bespreken. In Oost- Berlijn hielden de Westeuropese com munistische leiders, onder wie ook Paul de Groot, een kleine Kominform- bijeenkomst. De nieuwe propaganda- tactiek, na het mislukken van de E.V. G., was onderwerp van bespreking. In Moskou wordt een verklaring uitgegeven, waarin onder meer wordt gezegd dat, nu het plan voor het in stellen van een EVG is mislukt, „de voorwaarden aanwezig zijn voor een vreedzame regeling der internationale vraagstukken". Laat in de avond verscheen er een gezamenlijk communique van Eden en zenn Italiaanse ambtgenoot Piccioni, waarin wordt gezegd dat er spoedig een conferentie zal worden gehouden over de inschakeling van West-Duits land in de Europese defensie. jQE INDONESIëR HASAN TIRO, die in New-York woont en zichzelf beschouwt als gevolmachtigd minister van de Islamietische Re publiek Indonesië een schaduwstaat heeft een ingezonden stuk in et invloedrijke blad „New York Times" geschreven. Zijn ontboezeming etekent een nieuwe stap in zijn campagne tegen de huidige, officiële n onesische regering, die aldus Tiro niet gekozen is door het volk, oei zie zelf bij de gratie van de Indonesische communistische partij, op ufvo 6 j a ^Ceft ffebracht- Ti™ vertelt de Amerikanen (wat hen al jaren geiecten door Nederland is voorgehouden), dat de Indonesische ei an en springplanken zijn naar de Philippijnen en Australië. De com- i i Z1'1".?lch hler weI van bewust en zij hebben in Indonesië de e ,O0ï. V .ï1661,,6611 onbekwame regering, een economische crisis, waarvan een groot deel een „vrijheidscomplex" heeft. FRONT TEGEN HET COMMUNISME De Nederlandse kolonialisten heb ben plaats gemaakt voor Russische, zo zegt Tiro Om het communisme, dat een race met de tijd houdt om de macht in de Archipel over te ne men. te weerstaan, is op 21 Septem ber 1953 een ..Islamietische Republiek Indonesië" uitgeroepen. Volgens Tiro functionneert deze republiek, die door millioenen Islamieten gesteund wordt, als een echte natie. President is de Atjeher Daud Beureuh en vice-pre sident is Kartosuwirjo. Deze regering heft belastin gen, roept dienstplichtigen on der de wapenen en geeft wet ten. Tiro zei, dat de regering die hij vertegenwoordigt, niet zal rusten eer Indonesië een Islam- staat is. Met eventuele bijstand van een „Derde Macht" (Tiro zei niet welke) zou men kans zien, de zaak voor de V.N. te brengen. Inmiddels prepareert de minister van Buitenlandse Zaken van de ..an dere republiek Indonesia", mr. Su- narjo, zich op zijn toespraken over de kwestie Nieuw Guinea, die hij per soonlijk in de V.N. zal voordragen. Hij zal o.m. protesteren tegen het zenden van Nederlandse troepen naar Nieuw Guinea. De vertegenwoordiger van Indonesië bij de V.N de heer Sudjarwo, heeft naar aanleiding van Tiro's activitei ten gezegd, dat deze de oogmerken van bepaalde groepen zullen dienen, die geneigd zijn oppositie te voeren tegen de Indonesische zaak. Volgens Sudjarwo was de „schaduwstaat van de Islam" in feite niets anders dan de Darul Islam, die nog steeds op vele plaatsen in Indonesië actief is. MASJUMI BEVREESD Gisteren is de Russische ambassa deur met een gevolg van zeven man in Djakarta aangekomen. Hij ver klaarde, dat er hoogstens een bezet ting van 15 man op de ambassade zal zijn en dat hem er alles aan gelegen was, nauwere betrekkingen aan te knopen met Indonesië. Afgesproken was indertijd, dat de Sovjet-Unie en Indonesië een gelijke vertegenwoor diging in anderer land zouden heb' ben. Indonesië heeft acht man in Moskou zitten. De regeringspartij Nahdatul Ulama (die is afgescheiden van de Masjumi) heeft gezegd, de re gering te zullen overreden, dat de Sovjet-Unie ook niet meer dan 8 man in Djakarta zal hebben. In Bandung heeft de Masjumi een anti-communis tisch front gevormd, waarin alle niet communistische partijen kunnen op gaan. De Masjumi, een Islamietische partij, vreest de communisten vooral omdat die, als ze eenmaal aan de macht zouden zijn gekomen, de Mas jumi-leiders zouden doden. Er is spra ke van een geheime instructie waarin dit vermeld wordt. De Indonesische regering heeft ook een industrialisatieplan opgesteld, voor welks verwerkelijking echter geen naar geld beschikbaar is. Men wil nu een nationale lening uitschrijven, waaraan .iet hele volk moet meewer ken. Iedere Indonesiër zou dan 10 roe- piah moeten betalen. De wervelstorm die gisteren Japan bedreigde heeft alleen het Zuidelijke eiland Kioesjoe getroffen. Hier zijn Maandag veertig mensen om het leven gekomen en 132 gewond. Er worden 57 personen vermist. De wervelstorm is nu op weg naar Siberië. Op Kioesjoe zijn ruim 11.000 huizen overstroomd of verwoest door de storm en stortregens. Door een aard verschuiving. als gevolg van de storm, zijn ongeveer veertig mensen bedol ven in het dorp Minakami in het dis trict Koemamoto. Er zijn vijf lijken geborgen en men vreest dat niemand meer in leven is. Er zijn 33 schepen gezonken en 73 beschadigd of op drift geraakt. voor een gesloten circuit bete kent. Marcel Abras heeft de helft van de premies, welke hij tijdens deze geslaagde record poging verdiend heeft, bestemd voor de familie van Ted May, de onlangs verdronken Britse kanaalzwemmer.

de Stem | 1954 | | pagina 1