Tienduizenden bewonderden weergaloos schone bloemenstoet Walcheren Zuid.Beüeland Binnenkort weer zegels in guldenswaarden DE SLACHTOFFERS Z.-Vlaanderen Strijd om het dijkwater wordt onverdroten voortgezet Bezwaren van financiën, de Jacobpolder en de Gebrs Lindenbergh Sinte Clara liet Zundert in de steek Bl opmenheks in Zundertfs corso MIDDELBURG GOES De 9e ramp FRAAI ZUINIG - HYGIËNISCH AXEL HULST HEDEN MORDEN 2 2 VIERHONDERD MAN RIJKSPOLITIE HAD DE ZAAK IN HANDEN Z"1 EEN ZON BOVEN ZUNDERT. Maar wel meer dan één mil- V* lioen bloemen, die de zon van Sinte Clara vervingen. En die dat deden op een manier, die gedurende de hoogtepunten van het corso de regen deden vergeten. Geen van de tien- en tiendui zenden, die naar het Brabantse bloemendorp waren gekomen. en zij kwamen van ver, zelfs helemaal uit Rhodesia heeft zich laten wegspoelen. Men is gebleven, omdat men zich niet los kon trekken van de twee en een halve kilometer lange sprook jesstoet, die fel van kleur en imponerend door haar grootsheid, urenlang door het dorp trok. Men heeft de regen gelaten voor wat hij was: vies en drenzig en als het te veel de spuigaten uit liep, zette men zijn kraag op en begon een liedje te zingen, dwars tegen die spelbreker in. Zo hield men er de moed in. Die uren wachten zijn beloond met uren schoonheid, geen mens zal er spijt van hebben gehad zich te hebben laten natregenen. Want het dertiende bloemencorso in Zundert is opnieuw een weergaloos festijn geworden. Zundert zelf was op de dag- van gisteren voor één middag grootstad ge worden. Daar krioelden de tien- en tienduizenden dooreen, opgewekt ondanks de regen. De ramen puilden uit, de café's zaten propvol. Op de tientallen par keerterreinen stond een niet te schatten aantal auto's en autobussen. Vierhon derd man van de rijkspolitie zijn gisteren bezig geweest om deze vloedgolf van verkeer in goede banen te leiden. Het liep allemaal vlot. Vlaggen en wim pels sierden het dorp op. De tribunes liepen tegen half drie prop- en propvol. Zundert mag meer dan tevreden zijn Op het stadhuis ontving burgemees ter Manders met de parapluie boven jaquet en hoge hoed zijn gasten. Op het veilingterrein wandelde de jury met nauwkeurige gezichten langs de grote en kleine wagens, gaf punten, beraadslaagde en wreef zich met het potlood langs het voorhoofd. Want even goed als ieder ander jaar was het ook nu moeilijk om de juiste man de juiste prijs te geven. Muziekkorpsen uit Brabant en België trokken het dorp binnen, tamboer-maitres wierpen hun stokken cirkelend in de lucht en bij ons weten was er niet één, die mis greep. toen de stok terugkwam. De man van de reportage liet zich nadrukkelijk horen boven het geroeze moes van de tienduizenden. Hij riep: Daar komt de stoet! En meteen mar cheerde het eerste muziekkorps het Margriet van de Laerplein op en ver schenen ook de gasten op het bordes van het versierde stadhuis, dat omge ven was door hoge en eivolle tribunes. De eerste wagen riep alle gasten van Zundert een hartelijk en bloemrijk welkom toe. Applaus klonk op, toen de wagen voorbijtrok, een wagen van lou ter dahlia's, kunstig weggewerkt in 'n bouwsel van latten en gaas. Daarmee begon de stoet vol schoonheid, die practisch onafgebroken voorttrok langs de verbaasde toeschouwers. Wa gen na wagen trok op, iedere maal op nieuw verrassend door bijzondere vondsten en prachtige kleurencambi- 5 Txceemaal onzichtbare raderen De onzichtbare raderen, die dat j hele prachtige bloemencorso voort- bewogen, mogen niet vergeten worden te vermelden. Daarmee bedoelen we niet alleen de leiding i van het geheel, dat opnieuw zorg- J i de voor een perfect verloop van de J i dag, maar ook degenen, die onder J de wagens liepen en ze voortbewo- gen. Deze mannen hebben het kwaad gehad. In meestal niet al te gemakkelijke houding liepen ze onder de wagens te duwen. On- 5 zichtbaar voor het publiek, dat zelfs hun voeten niet zag, maar zij waren de mensen, waar het gehele corso op liepl naties. Sommige imponerend door hun formidabele afmetingen, anderen weer troffen door hun liefelijkheid en char me. HUISHOGE WAGENS. üe beschermende hand was de titel van deze wagen. Prachtig deden het de twee rassinanten, geheel van bloemen opgebouwd, (buurtschap Moeren). De leiding van de Avond- gcliool B. en W. stellen de raad voor de heren J. Huisman, directeur der Tech nische school, met ingang van 1 Oc tober 1954 voor een tijdvak van 12 maanden aan te stellen als directeur van de Avondschool voor nijverheids onderwijs. De aanstelling draagt een tijdelijk karakter. De heer Huisman is ook in stedelijke dienst van de ver eniging „De Ambachtsschool". Wanneer de leraar P. I. Verhage met ingang van 1 October a.s. ontheven zal zijn van zijn tijdelijk directeur schap, wensen B. en W. hem aange wezen te zien als adj. directeur. B. en W. achten het om redenen van practische aard gewenst, dat de di recteur van de Technische school te vens de leiding heeft van de Avond school. Een weelde aan bloemen vonkte na drukkelijk door de regen heen over de straten. Duizenden foto's zijn deze middag in Zundert genomen en hon derden meters celluloid van film-ama teurs hebben da schoonheid van dit bloemencorso opnieuw vastgelegd. Langs de verbaasde toeschouwers trokken soms huishoge wagens, zij na men moeizaam de bocht om dan stra lend hun schoonheid te tonen. Er was slechts één roep, die alle kijkers uit- tentreuren hebben herhaald: Het is weer mooi, maar wat jammer van die regen. Men kan alleen maar bewondering hebben voor het werk, dat hier in eer lijke rivaliteit is tot stand gebracht. Bewondering ook voor de buurtschap pen in Zundert, die jaar op jaar steeds beter voor de dag komen en geen moeiten sparen om de bezoekers het schoonste te bieden, wat hun fantasie vermag te scheppen. Het is ook dit jaar weer buitengewoon, buitengewoon mooi geweest. Zundert mag over zich zelf meer dan tevreden zijn. Men heeft zich alleen voor een moeilijke opgave gesteld: het publiek verwacht, dat hel volgend jaar nog beter, nog mooier is. Maar de afgelopen jaren hebben be wezen, dat dat ieder jaar toch ook weer gelukt is. HOGE GASTEN. HET BEVRIJDINGSFEEST OP 29 OCTOBER Beethovenprogramma Het actie-comité deelde ons mede, dat het Rotterdams Philharmonisch Orkest op 29 October a.s. in de Grote Kerk en Beethovenprogram zal uit voeren. Behalve de „Ouverture Eg- mond" wordt voor de pauze het enigst vioolconcert, dat Beethoven schreef, gegeven, met Theo Olof of Herman Krebbers als solist. Na de pauze volgt als symbool der vrij heidsgedachte, de vijfde symphonie (klopsymphonie) Omdat men naar een volksconcert streefde, zijn de toegangsprijzen zo gesteld, dat ze voor iedere beurs te betalen zijn. Het aanvangsuur is iets vroeger dan gewoon, waardoor de laatste bussen en boten gemakkelijk gehaald kunnen worden. Evenals de vorige keer verwacht men ook nu weer een grote belangstelling voor het Rotterdams Philharmonisch Or kest. W'emeldinge Evenals ieder jaar ontving burge meester Manders ook ditmaal vele gas ten. Onder hen bevond zich o.m. de Commissaris der Koningin in Noord- i örabant, prof. dr. J. E. de Quay, gene- real Penders, inspecteur-generaal der rijkspolitie, brigade-generaal K. Puf- fius, gouverneur der K.M.A. Kolonel van der Kroon van het wapen der Kon. Maréchaussee, Kolonel Lagaune, be velhebber van het 5e militaire district, kolonel van de Vliervoet, gewestelijk commandant der rijkspolitie, de procu- 1 reur-generaal van het Bossche Ge- rechtshof Mr. E. Baron Speyart van Woerden, oud-minister Sassen, staats raad Mr. Dr. Dekkers, voorzitter van de algemene vereniging voor vreemde lingenverkeer, generaal b.d. Sitzen en diverse hoge militaire autoriteiten uit België. De Toverheks, een wagen, die gisteren bij het publiek tijdens het corso in Zundertzeer veel belangstelling trok en daarom op warm applaus werd onthaald buurtschap Achtmaal). Charmante hulde Er maakte zich op de Markt een alleraardigst klein figuurtje los. Het meisje behoorde tot de groep „Tuinieren is ons leven". Het ging onvervaard naar mevrouw v. Gin- neken, de weduwe van de stichter van het bloemencorso. En met een onbeholpen doch charmant gebaar bood het mevrouw van Ginneken een bouquet bloemen aan. Die was daarmee uiteraard zeer vereerd. Het lieve meisje was een dochter tje van de haer Huub Kunst. Van verfijiide charme was ,.Uit de ouae ja.nuie-aiou...ouiinaer, u.i. de aardige figuurtjes in het boek gedwongen werden een parapluie op te steken (buurtschap Molenstraat) Philatelisten congresseerden in Vlissingen Sluiting waarschijnlijk over twee of drie weken Komt er een stenen dam of zullen er kleine caissons worden gebruikt Na de ernstige tegenslag dichting van het Dijkwater Dreischor en Sirjansland is men van zelfsprekend niet bij de pakken blij ven neerzitten. Onmiddellijk zijn de nodige maatregelen getroffen om te voorkomen, dat het grote gat, ont staan door het onderloops worden van het Oostelijke djjkhoofd nog gro ter zou worden. De breedte van dit gat Is naar schatting 100 meter en bij laag water is het 3.5 tot 4 meter diep. Wat thans gebeurt is erom begonnen te houden wat behouden bleef en ge lukkig is men daarin tot heden ge slaagd. Geregeld wordt er zand in 't bij degat gespoten en al gaat daarvan veel tussen verloren, het helpt mee verdere uit schuring te voorkomen. De nieuwe sluitingsdatum staat nog niet vast en evenmin de wijze, waarop deze slui ting tot stand zal worden gebracht. Het ziet er naar uit, dat het nog wel twee of drie weken zal duren. Het grootste gedeelte van de hou ten steiger is tot heden intact geble ven, evenals een flink stuk van de kistdam, waarin vorige week bij de eerste sluiting klei werd geworpen. Doordat evenwijdig aan deze kistdam zand is gespoten is de dam veel ste viger komen te liggen, zodat verwacht mag worden, dat zich hier verder geen moeilijkheden zullen voordoen. Om mogelijke uitspoeling van klei te voorkomen, is een houten damwand geslagen. De situatie aan de andere kant van het gat (Sirjansland) is minder aan genaam. Nadat korte tijd na de slui ting het dijkhoofd hoofdzakelijk door de aanwezigheid van grote hoeveelhe den drijfzand onderloops was gewor den, en in de diepte was verdwenen, is men begonnen het uiteinde van de overgebleven dijk te versterken en te verdedigen met rijswerk en steen. STROOM VERPLAATSTE ZICH Sinds de oorlog is de K.L.M. thans voor de 9de maal getroffen door een vliegramp waarbij slachtoffers zijn te betreuren. 14 November 1946: Dakota op Schip hol. 26 doden. 26 Jan. 1947: Dakota op Kastrup (Ko penhagen), 22 doden. 20 October 1948: Constellation „Nij megen" te Prestwick, 40 doden. 21 Juni 1949: Constellation „Roer mond", in zee gestort bij Bari, 23 do den. 12 Juli 1949: Constellation „Frane- ker" bij Bombay, 45 doden. 2 Februari 1950: Dakota postvlieg tuig in Noordzee gestort, 7 doden. 22 Maart 1952: DC 6 „Koningin Ju liana" bij Frankfurt, 44 doden. 23 Augustus 1954: DC 6 B „Willem Bontekoe" Noordzee bij Egmond, 21 doden. 5 September 1954: Superconstellation „Triton" bij Shannon, 28 doden. De vloedstroom heeft zich vorige weck helaas zo verplaatst, dat dit nieuwe uiteinde van de dijk ernstig gevaar voor uitschuring liep, zodanig zelfs, dat begin van vorige week met man en macht gewerkt moest wordep om verdere achteruitgang te gen te gaan. Momenteel is het dijks- hoofd zwaar verdedigd. Arbeiders waren bezig om het nog boven water uitstekende losse stuk van de weggeslagen dijk dat de verplaatsing van de stroom veroor zaakte af te vlakken in de hoop, dat de stroom zijn oude loop zal her nemen. In het gat zelf wordt regel matig gezonken. Dit gebeurt ook in de omgeving van het gat aan de zee kant. DE SLUITING PASSAGIERS: Grondhoud A.J.L., Hengelo; Kouwenaar Prof. dr W. Amsterdam, Kouwenaar mevr. C.H., Amsterdam; Lignac Prof. dr. G.O.E., Oegstgeest, Lignac, mevr H. Oegst- geest; Bakker J., New Hampton (VS) Nederlander; Bakker - de Vries mevr. H. New Hampton, (VS) Neder landse: Brongers J.A. 's-Gravenhage; Schaap, mevr. A. (Nederlandse) Grand Rapids (VS); Habig H.W. Duits land; Habig mevr. H.C.M. Duitsland; Schultz H.K.A., VS; Cooper E„ VS; Hodson W., VS; Coultas W.H. VS: Ellis mevr. E., VS; Polak, F.J. VS; Thompson mej. G.D. S„ VS; Griffith, mevr. L., VS: Tulles, W.G. VS; Hyde mevr. H., VS; Ibrahim G., Egypte; Bahan, Birma- U Tin Pe, Birma; Mevrouw Plantz (VS). BEMANNING: Willem van Buren- steward, Bob Westergaard, steward, Helga Loewenstein, stewardess. Zeelandia 1954 gesloten Zaterdag werd te Vlissingen de 42e Nederlandsche Philatelistendag ge houden. Om half een werden de con gressisten officieel door het' gemeen tebestuur van Vlissingen ontvangen en tijdens deze ontvangst werden vele waarderende woorden aan heide zij den gesproken. Burgemeester Kolff was verheugd, dat Vlissingen nu weer plaats mag bieden aan een landelijk congres, het geen hij in verband met de excentri sche ligging uitermate belangrijk vond Hij belichtte de ontwikkeling van de postzegel in de laatste eeuwen en even stond hij stil bij de geschiedenis van Vlissingen. Hij wees ,erop, dat de stad steeds tracht haar relaties in binnen- en buitenland te bestendigen en te verstevigen en wenste, dat het con tact met de Bond mag blijven bestaan. Voorzitter Jan Poulie zei blij te zijn, het besluit te hebben genomen naar Vlissingen te komen. Niemand heeft er spijt van en we zijn buiten gewoon tevreden. Hierna begaf het gezelschap zich aan de gemeenschappelijke koffietafel waarna men de rede aanhoorde door Prof. K. Seizinger over de ontwik keling der zegels van schets tot „klaar voor uitgifte" toe, welke rede hij toe lichtte met talloze tekeningen. Prof. Seizinger is uitermate bekend door zijn werkzaamheden als graveur voor onze bankbiljetten en als ontwerper der postzegels der Ver. Naties. Tijdens het bondsdiner, dat 's-avonds volgde, werden nogmaals woorden van lof en dank gebracht. Mede aanwezig waren o.a. F. A. Hofman, hoofddirec teur der Posterijen, L. Neher, dir.- generaal der PTT, T. v. Houwelingen, voorzitter Stichting Ned. Postmuseum en de directeur hiervan Dr. R. E. J. Weber. Belangrijk was, dat van de zijde der PTT medegedeeld werd, dat binnen kort de zogenaamde zegels in gul denswaarden verkrijgbaar zullen wor den gesteld: Naar deze zegels was veel vraag en hieraan bestond een grote behoefte. Binnenkort krijgen wij dus naar alle waarschijnlijkheid zegels in de waarden van f 1,f 2,50, f 5,en f 10,—. Zondag maakten de congresleden met hun echtgenoten een rondrit over Wal cheren met bezoeken aan Westkapelle en Domburg, waar een gemeenschap pelijke maaltijd volgde. Hierna ver trok men via Veere en Middelburg naar Vlissingen waar de Nationale Philatelistische Tentoonstelling Zee landia 1954 gesloten werd. FEESTELIJKHEDEN OP KOMST De raad besprak o.m. de komende feestelijkheden bij de opening van 't sportterrein op Zaterdag 11 Septem ber a.s. Zo zal het plein van de O.L. school beschikbaar worden gesteld voor een openluchtbal op Vrijdag 10 en Zaterdag 11 September. De heer Hamelink was hiertegen Met alge mene stemmen besloot de raad een eventueel nadelig saldo van de fees telijkheden tot een bedrag van ten hoogste f 100 voor rekening van de gemeente te n-fnen. Yerseke CONTROLEUR GAAT MET PENSIOEN De heer A. Eckhardt, controleur bij de Visserijpolitie, zal op medisch advies de dienst bij het Visserijbe- stuur gaan verlaten en met vervroegd pensioen gaan. Hij heeft 41 jaar deel uütgemaakt van hst corps Visserij politie. Sas van Gent Advertentie). DE AMERIKAANSE OU AKER OLIEST°OK-KACHELS en HAARDEN 'n Sieraad in uw woning of bedrijfsruimte Vraagt prospectus bij uw leverancier of bij TECHNO-IMPORT N.V. Groothandelsgebouw - Weena 713 - Telef. 119580, AMSTERDAM. Bezoekt onze stand op de Jaarbeurs in de IRENE-HAL. 45-oo MINIATUURTREIN KWAM IN BOTSING Bestuurder ernstig gewond De kermisvreugde werd Zondaga vond verstoord door een verkeerson geluk, dat zich nabij het park af speelde. Een personenauto die met grote snelheid de Westdam kwam af gereden, ramde nog juist het uit de Molenstraat komende miniatuurtrein- tje, dat door kinderen en enkele vol wassenen was bezet. De bestuurder van het treintje probeerde nog naar rechts te zwenken doch slaagde er niet in. Het treintje reed tegen het het werk van een woning. De bestuur der bleef bewusteloos en hevig bloe dend in de cabine liggen. Dokter van Loyt liet de bestuurder naar het zie kenhuis vervoeren, waar men consta teerde dat hij een zware hersenschud ding had. 40 JAAR ONDERWIJZER De heer A. J. Schieman, onderwij zer aan de openbare lagere school, alhier, zal Dinsdag jubileren. Die dag zal het 40 jaar geleden zijn. Zoals gezegd is niet bekend welke sluitingsmethode straks zal worden toegenast. Het is wel zo goed als ze ker, aat niet opnieuw met een kist dam zal worden gewerkt. Er worden zover wij konden na gaan, twee mogelijkheden overwo gen. De eerste bestaat uit het maken van een grote stenen dam, zowel langs de reeds opgespoten dijk aan beide kanten als langs het sluitgat, geheel aan de kant van de Grevelin- gen. Deze dam komt dan te liggen op zinkstukken en zal worden opge hoogd tot boven hoog waterpeil! Aan de landzijde van deze dam wordt dan zand gespoten. Bij toepas sing van dit systeem zal men niet kunnen spreken van een bepaald tijd stip van sluiting CAISSONS? De tweede mogelijkheid die wel licht de voorkeur zal krijgen be staat in het gebruik van'kleine cais sons, die bij gunstig weer op een van te voren nauwkeurig vastgesteld tijd stip in het sluitgat zullen worden gevaren. Er moeten in ons land nog wat van deze kleine typen caissons beschikbaar zijn, welke voor dit doel uitstekend geschikt zijn. Maar officieel waren toen een aantal heren van het departement van Waterstaat onder leiding van ir Dibbits de stand van het werk in ogenschouw kwam ne - men en besprekingen voerde over de sluiting geen inlichtingen te ver krijgen over de wijze, waarop men het Dijkwater van de zee hoopt af te sluiten. De inpoldering van een deel van het Noord-Sloe G. S. ZULLEN ADVIES AAN DE KROON UITBRENGEN Onder voorzitterschap van de heer C. Philips, lid van Ged. Staten, is ter Prov. Griffie een samenkomst gehouden, waarin de heer J. van 't West einde te Nieuwdorp namens de S. A. Mobilière et Immobilière du Centre en Cons, te Brussel gelegenheid heeft gekregen zijn verzoek om eonsessie tot indijking van gronden in het Noord-Sloe, waaronder de onegveer 50 jaar geleden ingelopen Calandpolder, toe te lichten en nadere inlichtingen te verstrekken omtrent de bestaande plannen, Degenen, die tegen deze plannen schriftelijk bezwaren hadden ingediend, ontvingen eveneens de ge legenheid deze toe te lichten. Het bleek, dat deze bezwaren afkomstig wa ren van de minister van Financiën namens de Staat, van het bestuur van de Jacobpolder en van de gebroeders Lindenbergh te Wcmeldingc. Een door de minister van Verkeer en Waterstaat aangewezen deskundige, ir H. A. M. C. Dibhits, woonde deze zitting bij. De gang van zaken is nu verder deze, dat Ged. Staten na het horen van de plannen en de daartegen in gebrachte bezwaren een advies aan de kroon zullen uitbrengen. ONEVENREDIGE LASTEN? De bezwaren van de minister van Financiën richten zich in hoofdzaak daartegen, dat de grote dijkslengte voor de te bedijken gronden oneven redig grote lasten voor onderhoud en herstel ten opzichte van de gewon nen oppervlakte met zich zou bren gen. Voorts wordt gesteld, dat de ontworpen waterkeringen een onvol doende profiel zouden hebben en on voldoende door steenglooiing zouden zijn beschermd, terwijl inscharing van de Zuidelijke oever van de Zandkreek op den duur kostbare voorzieningen aan oever en zeewe ring van de nieuwe polder zal vergen. Voorts rijst bij deze minister de vraag, of deze kleinere bedijking thans nog zin heeft met het oog op de voorgenomen uitvoering van het Drie-eilandenplan. WAT ER TEGENOVER STAAT De aanvrager der concessie heeft deze bezwaren bestreden door aan te voeren, dat de kosten der bedijking in ongeveer vijf jaren door de nieu we polder zullen zijn opgebracht en dat de kosten van jaarlijks onder houd daarom nimmer een bezwaar kunnen zijn, aangezien deze te allen tijde aanzienlijk geringer zullen ziin dan die van de bedijking. Door reeds nu partieel te bedijken ontstaat werk gelegenheid en zullen jonge landbou wers vijf jaar eerder een eigen be drijf kunnen verkrijgen. De heer Van 't Westcinde heeft verder aangevoerd, dat de djjken z.i. hoog genoeg zijn ontworpen en ook voldoende beschermd, terwijl de laat ste jaren uit peilingen zou zijn geble ken. dat d oeverljjn zich niet alleen Zuidelijk, maar ook wel weer eens In tegengestelde richting verplaatst. Bovendien zal bij uitvoering van het Drie-eilandenplan de ontworpen zee dijk als eerste binnendijk een functie kunnen vervullen. DE UITWATERING De bezwaren van de Jacobpolder richten zich daartegen, dat inpolde ring op de voorgestelde wijze dicht- slibbing van de uitwateringskreken met zich zal brengen, alsmede opstu wing van het water, waardoor op de dijk van de Jacobpolder een grotere druk zou ontstaan. Dit laatste zou dijksverzwaring noodzakelijk maken. Hiertegenover stelde de aanvrager echter, dat reeds onderhandelingen gaandr zjjn om aan de bezwaren te gemoet te komen. De oplossing zou hierin kunnen bestaan, dat de nieu we dijk Westelijker zou worden ge legd. De bezwaren van de Jacobpol der voor wat betreft de verhoging van de druk op de dijk van die pol der zouden daardoor komen te ver vallen. De Jacobpolder kan dan via de nieuwe bedijking afwateren. In hoeverre dit laatste mogelijk is zal afhangen van het polderpeil van de nieuwe bedijking. Wat tenslotte de bezwaren van de gebroeders Lindenbergh aangaat kan worden medegedeeid. dat deze zich daartegen richten, dat zij als mede eigenaren van de te bedijken schor ren nog geen overeenstemming met de bedijker hebben bereikt. dat h(j voor het eerst als jong on derwijzer voor de klas kwam te staan. De heer Schieman is sedert 1 April 1917 aan de openbare lagere school alhier werkzaam. Voordien was hij onderwijzer te Clinge en te Graauw. Hij is sedert tal van jaren ook di recteur van de plaatselijke harmonie „Concordia". Overplaatsing. De heer A. van Egdom, wachtmeester le klasse der rijkspolitie, is met ingang van 1 Sep tember overgeplaatst naar Yerseke. Schooltekeningen in Burgerzaal De wnd. burgemeester, de eher P. Warnier, heeft aan de prijswinnaars van de schooltekenwedstrijd de prij zen uitgereikt. Zij die met de eerste prijs gingen strijken, kregen van het gemeentebestuur van Hulst een fraaie medaille, die ze natuurlijk trots op speldden en velen werden verrast met een prachtige doos kleurpotloden, ter wijl iedere deelnemer een diploma kreeg. Het ligt in de bedoeling, binnen kort een selectie uit de ingezonden te keningen ten toon te stellen in de Burgerzaal van het Stadhuis, zodat iedereen die nog niet in de gelegen heid is geweest de producten van de Oost Zeeuwsch-Vlaamse jeugd te be wonderen, ze alsnog kan gaan zien. 6 raautv TELEFOON ONDER STROOM Doordat een vrachtwagen op het „Jagertje" een paal van de boven grondse leiding ramde, kwam er con tact met de telefoonleiding naar Graauw. Toen een broer van de kan toorhoudster 's avonds thuiskwam en een doordringende brandlucht op merkte, ging deze op onderzoek en kwam tot de ontdekking, dat de te lefooninstallatie onder stroom stond en een reuk van gummi-verbranding verspreidde. Per auto werd de heer Danckaert te Hulst gewaarschuwd, die zich voor onderzoek eerst naar het kantoor te Hulst begaf. De lijn volgende kwam hij al spoedig tot de ontdekking van de spelbreker. Een noodleiding werd gemaakt en alle ge vaar was spoedig uit de wereld ge holpen. IJzendijke REIS OUDEN VAN DAGEN Ook de IJzendijkse ouden van da gen maakten hun jaarlijks uitstapje en ditmaal had het comité voor hen een tocht langs de Belgische kust ge organiseerd. Onder ideale weersom standigheden vertrokken des morgens de twee bussen en een particuliere auto om via Knocke en Ostende naar Adinkerke te rijden, waar een bezoek werd gebracht aan de „Meli" een fraai natuurpark, waar zich tevens 't bekende bijenpaleis bevindt. Nadat men hier geruime tijd vertoefd had, ging de tocht verder het Vlaamse land in, om via Veurne, Yperen, Menen en Kortrijk, Gent te bereiken. Precies op tijd was het gezelschap weer terug in IJzendijke waar zoals steeds „Ge duld Overwint" haar muzikale op wachting maakte. Hier bracht de voorzitter van het comité, de heer A. G. Calon, dank aan allen, die mee geholpen hadden deze tocht te doen slagen en op de vrolijke wijsjes van „Geduld Overwint" werden tot slot nog enkele rondedansen gemaakt. De eerste in Zeeland BIGGEKERKE HELPT OOSTENRIJK Blg|ekerke is naar alle waarschijn lijkheid de eerste gemeente zeker in Zeeland die uit de gemeentekas een bedrag beschikbaar heeft gesteld voor de door het water getroffen ge meenten in Oostenrijk. De raad be sloot nl. voor dit doel 5 cent per in woner te geven of in totaal rond f 45. Wanneer alleen al alle Walcherse ge meenten dit voorbeeld volgen, dan kan aan Oostenrijk dat ons vorig jaar na de watersnood op zo buiten gewone wijze hielp f 3500 worden overgemaakt. HET INPLANTEN VAN BOOMGAARDEN Zonder overleg geen vergoeding Het komt nog steeds voor dat men niet op de hoogte blijkt te zijn van de regeling die getroffen is voor de herinplant of nieuwe aanleg van boomgaarden in de herkavelingsge- bieden. Vooral in de Zak van Zuid- Beveland en op Tholen komt deze vraag naar voren. Wij wijzen er daar om nogmaals op dat voor boomgaar den die herplant zijn zonder overleg met het bureau van uitvoering geen enkele vergoeding wordt gegeven als de herverkavelingswerkzaamhe den schade toebrengen aan de boom gaard. Iedere grondgebruiker in de her- verkavelingsgebieden die nieuwe bo men wil insteken wordt dus in zijn eigen belang aangeraden, contact op te nemen met het bureau van uit voering. Dit geldt dus voor hen die geheel verloren gegane boomgaarden willen herplanten, doch ook voor de genen die hun boomgaard willen uit breiden of verjongen. In de meeste gevallen zal men door overleg een op lossing voor dit probleem vinden. Het kan echter voorkomen dat in gebie den waar omtrent de voorlopige toe deling en de uiteindelijke ligging van wegen e.d. nog niets bekend is, een beslissing omtrent nieuwe boom gaard enige tijd zal moeten worden aangehouden. AGENDA op DE KLINGE. Het huis der verloren liefde en Het intiem leven van Cleo patra, Kïnema Van Dijck om 7.30 uur. GOES In Grand: City Lights. HULST. Scaramouche, Bioscoopge bouw om 8 uur. KOEWACHT. Kermisschietingen or staande wip. - Bal bij Th. Misseghers. Schieting op liggende wip bij J. Aerens, begin 3 uur. MIDDELBURG. In Electro: City Lights en in Schouwburg Niagara. OOSTBURG. Ledel 8 uur Because you re mine." PAULUSPOLDER. Gaaibolling bij A. Sponselee. SAfc VAN GENT. Café J. Maas 4 uur schieting. Olympia 8 uur filmvoorstel ling ouden van dagen. TERNhUZEN. Luxor 8 uur ,,De grote Caruso". VLISSINGEN. in Ariënsgebouw: Ver gadering „St. Eloy" 20 uur; in Alham- bra: City Lights en in Luxor: Mexi caans goud. AXEL Sensualita, Het Centrum om 8 uur. HULST Scaramouche, Bioscoopgebouw om 8 uur. KOT*WACHT Kermiss^hieting op staan de wip. Ba] bij Th. Misseghers en A. de Nis. SA? VAN GENT Olympia uur. Wie van de heren. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De grote Caruso.

de Stem | 1954 | | pagina 2