Lachappelle Parket Een pak groeten van emigranten Zuid-Beüeland Z,-VLAANDEREN CANADA is en blijft een zeer merkwaardig land EMISSIE BODDAERT EN CO N.V. TE MIDDELBURG Fulda" hekelt nieuwe schoolwet DAGBLAD PE STEM VAN ZATERPAG 4 SEPTEMBER 1954 boordaalmoezenier kwam terug Kapelaan C. Backx TWEE PONTEN OP VEER KRUININGEN- PERKPOLDER Twintig minutendienst i.v.m. vlasvervoer Geef U* haar een brillante schittering!^; imiiimiunimimmmmwwiwmimHitm Tekort van f 2.841.008 C. P. BROERSE blijft Walcherse gemeenten dienen DE HEER C. KOOMAN NAM AFSCHEID Waar smaak en practische zin samengaan vindt men Lachappelle parket R. K. cursus fröbelonderwijs gaat door BURGEMEESTERS bezochten Aardenburg WEGVERBETERINGEN EDE-BRESKENS NIEUWE ZINKER DOOR DE ZANDKREEK NOTARIS A. SCHAAP TE WAALWIJK 75 JAAR 40-Jarig notariaat ZONDAGSDIENST DOKTOREN WEG BREDA-ANTWERPEN VEILIGER HET BRABANTS ORKEST „BUITENSHUIS" GOES V.V.V. EN K.N.A.C, IN HET VERKEERSHUIS TERNEUZEN AGENDA HEDEN MORGEN Oud-leerlingenbond St. Lanrentius vierde feest MAANDAG J^APELAAN C. BACKX van de parochie van de H, Joseph uit Bergen op Zoom is teruggekeerd van zijn trip naar Canada met een pak vol groe ten van emigranten uit Bergen op Zoom. Op de 23e Juni vertrok de ka pelaan als boordaalmoezenier naar het „beloofde land" en de gehele maand Juli had hU de gelegenheid om langs de emigranten te zwerven. Hi) trok van de ene plaats naar de andere, bleef hier één dag en vertoefde daar twee dagen. Zodoende sprak hij zeer veel mensen en dat de belangstelling van de kapelaan in het bijzonder uitging naar zijn plaatsgenoten, de Ber- genaren, Is vanzelfsprekend. MET OPEN ARMEN ONTVANGEN Omdat de kapelaan de opdracht heeft van de emigratie-stichting een rapport te schrijven over zijn bevin dingen, beperkte hij zich tot het overbrengen van de groeten en tot het vertellen van zijn ervaringen met de Bergenaren, die hij op zijn grote reis heeft ontmoet. „Ik ben", zo zeide de kapelaan, „bij talrijke families op bezoek geweest en ik ben er natuurlijk overal met open armen ontvangen. Een zeer ge slaagde emigratie heeft wel gepleegd de familie Arthur van Waterschoot van As. De familie trok in het begin van dit jaar naar Canada en Arthur is op het ogenblik hoofd van de school in Ailmer. Hij verricht er uitstekend werk en hij zou waarachtig niet meer terug willen. Ook zijn vrouw is het goed gewoon en de zes kinderen beginnen stuk voor stuk een aardig mondje Engels te spreken". De kapelaan noemde daarop enke le andere families, die hij in Canada sprak. „Ik heb de jongens W. en J. Nuyten gezien en gesproken. In Ber gen zaten zij in de tuinderij. In Ca nada oefenen zij het brave beroep van timmerman momenteel uit. Zij zijn er nog niet zo lang en wellicht zullen zij nog een keer een goed baantje op de kop weten te tikken. Ik heb ook contact gehad met de fa milie Nefs-Suykerbuyk. Men slaat zich goed door de moeilijkheden Mede in verband met het vervoer van vlas naar de vlasindustrie van Z. Vlaanderen is het veer Kruiningen - Perkpolder in sterke mate overbelast. Ten einde de vervoerscapaciteit van dit veer te vergroten wordt met toe stemming van de Begering zo spoedig mogelijk en uiterlijk tot het einde van de maand September een tweede Moerdijkpont aldaar in de vaart ge bracht. In plaats van een z.g. half-uursdienst zal nu van weerszijden, zulks in afwij king van de dienstregeling, een afvaart per twintig minuten plaats vinden. Ten einde dit schip te kunnen be mannen is het noodzakelijk een twee de schip, het M.S. „Zandkreek" dat dienst doet op de 'lijn Zierikzee - Katse Veer uit de vaart te nemen. Dit zou toch nodig zijn voor een perio dieke revisie van dit schip. Daarom is op Donderdag 2 Septem ber de „Zandkreek" onttrokken aan de lijn Zierikzee - Katse Veer, ter wijl Vrijdag 3 September de Moerdijk pont „Wilemsdorp" naar Kruiningen vertrekt om na aankomst deel te ne men aan het vervoer aldaar. (Advertentie). heen. die voor bijna elke emigrant in de eerste tijd op het programma staan. Het Bergse meisje van Til burg, getrouwd met de Canadese Frank Salter, heb ik eveneens ge zien. Zij stelt het best. Marijn de Jong-Hopmans( van de "Noordsingel) is in de bouwvakken terecht gekomen, de familie Klaasen- de Krom maakt het uitstekend, even als de vrijgezel Kees van Broekho ven d,ie minder zorgen heeft, omdat hij nog alleen staat. De familie Schen- kenberg-Elich zag er goed uit. Hij werkt op het vliegveld van Dorvall en zij doet natuurlijk het huishou dentje". Tenslotte noemde kapelaan Backx nog pater Aarden SCJ van de Hal- sterseweg. Ook van hem wilde hij de groeten overbrengen naar zijn tal rijke vrienden en bekenden. Straks, als de kapelaan zijn reis- materiaal een beetje heeft gerang schikt, zal er nog wel iets meer zijn te vernemen van deze emigranten. Advertentie). Arthur van Waterschoot (onderwij zer van professie, in Bergen het laatst op het arbeidsbureau wer kend) heeft het goed geschoten in Canada. Hij is hoofd van de boven staande fraaie school geworden. Zijn vrouw en kinderen hebben het best naar hun zin. MIR1 Geef Uw haar de GEL-behandeling 1Do© ©0*i klein© hoe veelheid (ter grootte van een porefl le de palm van Uw hand. 2. Wrijf Uw handpol- men goed teaen elkaar, •fc zodat de Gel zich over beide handen verdeelt. j7N 3. Breng GEI luchtig over op Uw gehele kapsel. 4. Borstel zorgvuldig Houdt Uw kapsel correct en luchtig Bevordert de natuurlijke golving en oadulotie Geeft Uw haar dn schittering van een brillont Breda's begroting De Bredase gemeentebegroting 1955 is verschenen. Evenmin als die van 1954 sluit deze. De gemeentefondsuit kering zou f. 2.841.008.moeten be dragen over het komende begrotings jaar, wat dus hierop neerkomt, dat het tekort over 1955 f. 2.841.008.be draagt. Het is vooral het ..verzorgings niveau" dat B. en W zorg baart. Nog steeds is de gemeente niet aangepast aan de structurele veranderingen, wel ke Breda na de annexatie van 1942 heeft ondergaan. De kapitaalsdiensten blijken in deze begroting weer aan merkelijk hoger. Een groot aantal ka- pitaalswerken is op de begroting opge nomen: bouw van vele nieuwe scholen, aanleg van straten, riolering, bruggen bouw van vele nieuwe scholen, aan leg van straten, riolering, bruggen bouw, bouw politiekazerne, vernieu wing of vergroting gebouw van de ge neeskundige dienst, bouw gymnastiek lokale^ aanleg sportvelden en de ver dere 'realisering van de zgn. KMA- contracten. Uit de begroting blijkt, dat de las ten f. 818.000.per jaar bedragen. WEKELIJKSE UNDERBERG PRIJSVRAAG! Wel kan UNDERBERG hier doen? Zendt een aardige tekst bij deze tekening. Iedere week ontvangt de beste inzender 1 doos met 50 flacons UNDERBERG ter waarde van f. 35.- Inzenden voor a.t. Zaterdag aan de Importeur TONY van HEESWIJK - ROERMOND O* ««tlustopwakker, da katarvardrijva», na overvloedig* maaltijden, bij regenachtige dag ean opkikkertje, al» Je Je niet fcelemaal lekker voelt. Verkrijgbeer bi) Uw drankhandel»**. De wlnnaa* wordt 44 degen tater tn dB M»é bekend gemaakt Prijswinnaar adv. 21,8: Dhr P. Lingg Jr., Marialaan 13 D, Ommel-Asten Het bankierskantoor v. Westen te Middelburg, heeft de intekening open gesteld op de door de N.V. Boddaert en Co's ijzergieterij en machinefabriek nit te geven 400 aandelen, ieder van t 500. Het bedrijf is» volgens het prospec tus, in 1850 gesticht door jhr. W. Bod daert en kwam in 1946 op naam van ir. L. v. Gooi) 29 April jl. volgde om zetting in een N.V. Volgens de statuten der N.V. be draagt het maatschappelijk kapitaal f 450.000, waarvan vóór deze emissie f 150.000 is geplaatst en volgestort. Het bedrijf heeft in hoofdzaak twee productie-afdelingen, welke elk onge veer de helft van de totale productie voortbrengen, t.w. de Ijandvormerij en de machinale vormerij. Daarnaast be schikt het bedrijf over een hulpmodel makerij. een zandinstallatie en een bescheiden machinefabriek. De handvormerij maakt voorname lijk zware gietstukken tot 15 a 20 ton stukgewicht en diverse soorten giet werken van minder gewicht. Door de meer dan 100-jarige ervaring en een behoorlijke outillage worden deze be langrijke producten thans in snelle opeenvolging gefabriceerd. De machinale vormerij legt zich toe op aanvullend werk met het oog op de grote ovencapaciteit en maakt daarom min of meer zwaar seriewerk, zoals dit niet voor massagieterijen aantrek kelijk is. DOEL DER EMISSIE. Het herstel van de oorlogsschade met daarbij uitgevoerde verbeteringen vergde circa f 200.000, terwijl aan nieu we investeringen daarna nog uitgege ven werd circa f 280.000. Samen werd dit voor het grootste deel uit eigen middelen gefinancierd, maar voor een gedeelte uit een lening op hypotheek. Door het uitbreiden van de omzet heeft het bedrijf behoefte gekregen aan meer eigen geld, waartoe het gewenst was de maatschappelijke vorm te wij zigen in een naamloze vennootschap en aandelen uit te geven. Uit de beschikbaar komende gelden kunnen dan de bankrekeningen wor den teruggebracht en een verbetering in de liquiditeit worden bereikt. Ook de vaste onkosten worden hierdoor verlaagd. De door de omzetting te verwachten belastingaanslagen ten gevolge van de fiscale opwaardering van het actief, alsook de kosten van de oprichting van een naamloze vennootschap zijn ten laste van de privérekening van ir. van Gooi gebracht, zodat deze geen nade lige invloed hebben op de resultaten van het lopende en komende jaren. Wel kan hiervan een gunstige invloed verwacht worden omdat door de mo gelijkheid van nieuwe fiscale afschrij vingen de belasting op de commerciële winst voorlopig aanmerkelijk lager dan normaal zal uitvallen. Sinds 1947 is de omzet meer dan ver drievoudigd. In de jaren 1947-1950 steeg de winst van f 37.000 tot f 61.000. In 1951 was de winst f 56.000 en in het voor de gieterijen depressie-jaar 1952 nog f 26.000. De watersnoodramp deed het bedrijf veel indirecte schade lijden, zodat het jaar 1953 sloot met een verlies, wat vóór de oprichting der N.V. afgeboekt werd van de privé-rekening. Het lopende jaar bracht het bedrijf weer op peil en in de eerste 6 maan den bedroeg de winst f 31.247. Na de emissie zullen de rentekosten dalen, zodat het tweede half jaar be looft nog iets beter uit te vallen. Er is voldoende werk, terwijl de al gemene situatie voor gieterijen op dit moment gunstig mag heten. De nieuw uit te geven aandelen de len voor de helft in de resultaten van het boekjaar 1954 en te volle in die van de komende jaren. Philatelisten bijeen „ZEELANDIA 1954" TE VLISSINGEN GEOPEND De nationale philatelistische ten toonstelling „Zeelandia 1954" die te Vlissingen wordt gehouden ter gele genheid van de algemene vergadering van de Ned. Bond van Verenigingen van Postzegelverzamelaars, is gister middag onder grote belangstelling ge opend door de wnd. burgemeester van Vlissingen, de heer M. A. van Pope- ring. De voorzitter van de bond, de heer J. Poulie, hield een begroetingsrede, waarin hij de autoriteiten en de vele belangstellenden van harte welkom heette, o.a. B. en W. van Vlissingen en de heer T. van Houwelingen, voorzit ter van de stichting Nederlands Post museum. De heer van Popering, wnd. burge meester van Vlissingen, zei in de ope ningstoespraak, dat hij hoopte, dat met deze tentoonstelling ook de belang stelling van niet-verzamelaars zou worden gewekt. Met de wens dat „Zee landia 1954" zou slagen, verklaarde hij de tentoonstelling voor geopend. Hierna werd een rondgang over de fraaie expositie gemaakt, waarna in een gebouw elders in de stad de alge mene jaarvergadering van de bond werd gehouden. Tijdens deze jaarvergadering werd besloten, de opbrengst van bepaalde catalogi van nu tot en met Juni 1955 beschikbaar te stellen voor getroffenen in Zeeland. Advertentie) In de vergadering van de Ver. van Burgemeesters en Secretarissen op Walcheren in Hotel „De Burg" on der voorzitterschap van burgemeester J. L. Dregmans gehouden, is o.a. me degedeeld. dat de Landschapsarchitect van de Stichting „Nieuw Walcheren" de heer C.P. Broerse voor de laatste maal namens het Landschapsarchitec- tonisch Bureau dg beplantingen in de diverse gemeenten zal controleren en daarover een rapport zal opstellen. Daarmede zal offcieel een einde komen aan de verhouding op dit punt tussen de Stichting en de Walcherse gemeen ten Het ligt echter in de bedoeling van de heer Broerse als Landschaps architect voor de gemeenten te behou den. In principe is reeds een toezeg ging ontvangen, zodat de nieuwe be plantingen onder deskundig toezicht zullen blijven. 43 jaren op de Rechtbank De heer C.J. Kooman heeft na een diensttijd van meer dan 43 jaar, de Griffie van de Middelburgse Arron dissementsrechtbank (waar hij werk zaam was als hoofdschrijver) verlaten. In de rechtbankzitting heeft de vice- president. mr P. van Empel. mede na mens de Officier van Justitie, de ge voelens van het college vertolkt en de heer Kooman dank gebracht voor de wijze, waarop deze steeds de dienst heeft behartigd met een zeldzame nauwgezetheid en ijver. Namens de Balie sprak mr A. J. van der Weel, die ook gewaagde van de ac curatesse en de rustige werkwijze van de heer Kooman en hem dankte voor zijn aandeel in het op tijd ter be schikking stellen van de afschriften van stukken voor de advocaten en procureurs. Na afloop der zitting hebben de Griffier, de Substituut-Griffier en de ambtenaren afscheid genomen van de heer Kooman. De Griffier, mr Muller wees op de grote werkkracht van de scheidende ambtenaar en stelde hem ten voorbeeld. Tenslotte sprak de heer Verbeek als bureelchef woorden van dank voor de aangename samenwer king. De heer Kooman ontving diver se geschenken. Meer dan een eeuw geleden begon Lachappelle in Zwitserland van s'werelds edelste houtsoorten ma chinaal vloeren te maken. Deze parketvloeren - zoals genoemd werden - oogstten in enkele tientallen jaren zo n eclatant succes, dat ook in ons land een machinale parketfabriek werd gesticht. Dat is nu 50 jaar geleden Lachappelle maakt met de modernste machines en speciale iegmethoden een vloer voor het leven. Lachappelle parket voldoet aan alle eisen enis daarom voordeliger dan Iedere andere vloerbedekking. Vraagt U onze jubileumbrochure maar eens aan] De oudste fabriek met de meeste ervaring Amsterdam Raadhuisstraat 49 s'-GravenhageL Houtstraat 13 1 1 BREDA Omdat zich voor de R. K. cursus tot opleiding voor fröbel-onderwijzeres te Vlissingen voldoende candidaten op gaven, gaat deze door. Behalve van de eilanden kwamen er ook gegadigden uit Zeeuwsch- Vlaanderen. Een gezelschap burgemeesters, wet houders en leden van de Vereniging van Nederlandse gemeenten, vormend het bestuur van de Fraude - Risico - Onderlinge van Gemeenten te 's-Gra- venhage bracht een bezoek aan Aar denburg. Op het gemeentehuis wer den zij door burgemeester van Don gen ontvangen, die hen rondleidde. Tevens werd ook het sportpark be zichtigd en het zwembad, waar de gas ten een verversing in het sportpavil- joen werd aangeboden. Ook hadden zij interesse voor de gerestaureerde Sint Baafskerk en zij lieten zich voor lichten omtrent de gevonden graven en fresco's. In de hoofdweg; vanaf de Belgische grens te Eede naar de boot In Bres kens, bevinden zich nog steeds enkele gedeelten, die deze voorname en druk ke route de naam van rijksweg niet waardig maken. Daar is allereerst het gedeelte tussen Breskens en Schoon- dijke daarna het stuk tussen Draai brug en De Liter en tenslotte het ge deelte tussen de kom van Aardenburg en de Aardenburgse steenfabriek. Het heeft lang geduurd voordat rijkswaterstaat deze gedeelten heeft aangepakt doch thans is men blijk baar daartoe gekomen. Het gedeelte tussen Breskens en Schoondijke is reeds aangevat en thans wordt bericht, dat binnenkort ook met het stuk tussen Draaibrug en De Liter zal worden begonnen. Aangezien het verkeer hierbij zal moeten worden omgelegd, en dit voor val in het komende bietenseizoen gro te moeilijkheden kan veroorzaken, is men het nog niet eens geworden over deze omlegging Te hopen is echter dat spoedig aan deze wegverbetering zal worden be gonnen en dat ook het laatste stuk slechte rijksweg te Aardenburg spoe dig zal worden aangepakt. Er rest dan op deze hoofdroute in West Zeeuwsch Vlaanderen nog de voorziening die nodig zou zijn op het gevaarlijke kruispunt te Draaibrug, waar reeds meedere ongelukken zijn gebeurd. Naar verluidt, heeft Rijks waterstaat ook hier plannen om toti wegomlegging te komen. De nieuwe eternit zinker, die een middellijn heeft van 10 cm., en 250 m. lang is, ligt sinds gisteren op de Z.- Bevelandse oever tegenover Kortgene Dinsdagmiddag om 3 uur zal hij met een stalen kabel door vrachtauto's, die op de N.-Bevelandse oever staan door de Zandkreek naar de overkant wor den gesleept. Daardoor zal de water toevoer, die tot nu toe via een smalle plasticbuis geschiedde, vele malen worden vergroot, wat een eerste ver eiste is om de gehele watervoorzie ning voor N.-Beveland te verzekeren. Op 25 September zal notaris A. Schaap te Waalwijk zijn 75ste verjaar dag herdenken. Het zal ongetwijfeld de bedoeling van de heer Schaap zijn dit in alle stilte te laten passeren, zijn te eerbiedigen bescheidenheid kennen de. Maar toch is er nog een andere reden om nu met énkele regels zijn figuur op de voorgrond te halen. Want wel niet op 25 September, maar dan toch op 11 November, zal notaris Schaap zijn 40-jarig notariaat herdenken en dat is de moeite waard om er even bij stil te staan. In November 1914 kwam de heer Schaap naar Waalwijk en volgde er notaris A. J. Rant op. Gedurende de 40 jaar van zijn notariaat heeft de ac tiviteit van de heer Schaap zich niet enkel beperkt tot het vervullen van ambtelijke bezigheden. Hij heeft zich daarnaast ook op sociaal en maat schappelijk gebied zeer grote verdien sten verworven. We mogen o.m. her inneren aan zijn activiteiten in het Wit-Gele Kruis, waarvan hij jaren lang secretaris is geweest. Velen zullen de jubilea, die de heer Schaap gaat vieren, aangrijpen om van hun waardering en vriendschap te ge tuigen. Te Goes wordt Zondag dienst ge daan door dokter Doeleman. te Mid delburg en Vlissingen resp. door dok toren Reyerse en Vader en te Hein- kenszand. Arendskerke en Wolfaarts- dijk door dokter Zonnevylle. Dokter Luv^x te 's-Heerenhoek neemt waar voor dokter Fólmer en dokter Gelder blom te Nieuwdorp voor dokter Ki- viet. Slipvrij gemaakt De ANWB heeft enige tijd geleden bij de directeur - generaal van de Rijkswaterstaat aangedrongen op ver betering van de traverse door Zundert in de zeer drukke verbinding Breda - Antwerpen. Op dit weggedeelte von den in 1953 vijf en veertig aanrijdin gen plaats, waarbij in twintig gevallen het slippen der voertuigen hoofdoor zaak was. Dezer dagen is de Rijkswaterstaat gereed gekomen met het slipvrij ma ken van de weg. Het wegdek heeft 'n dubbele oppervlaktebehandeling on dergaan. Het vjjfde seizoen van het Brabants Orkest zal een zestal gastdirigenten, Eduard van Beinum, Eduard Flipse, Willem van Otterloo, Jean Martinon, André Rieu en Jan de Hoog op het Brabantse podium brengen. In dit seizoen zal Het Brabants Or kest concerteren in het Concertge bouw te Amsterdam om een serie volksconcerten te openen, die tijdens de Amerikaanse reis van het Concert gebouworkest wordt gegeven. Het orkest zal ooi: optreden in Maastricht en Roermond, terwijl behal ve voor het traditionele concert in Turnhout (B.), ook een uitnodiging is ontvangen om in Hasselt te spelen. De tweede serie lustrum-concerten bi.) gelegenheid van het vijfjarig be- *an van Het Brabants Orkest in Mei lgend jaar zal onder leiding staan var luard van Beinum. De Westduitse bisschoppen hebben in Fulda besloten tot een protest te gen de Woensdag in Hannover aan vaarde nieuwe schoolwet. Deze schoolwet is sedert meer dan een half jaar in het land Nedersaksen het onderwerp van hartstochtelijke strijd geweest en zij wordt door de katholieke geestelijkheid gezien als een aanslag op de katholieke scholen. Ondanks tal van massale protestbeto gingen der katholieken tegen de wet heeft een meerderheid in de landdag zich er voor uitgesproken. De Duitse bisschoppen hebben ver klaard dat de wet het geweten geweld aandoet, het ouderlijk recht minacht en de godsdienstige gevoelens van de katholieke bevolking krenkt. In de verklaring van de bisschoppen wordt gezegd, dat de meeste katholieke scho len op grond der wet zullen moeten worden opgeheven en dat de stichting van nieuwe bijzondere scholen wordt bemoeilijkt. De bisschoppen verklaren, dat zij de katholieken in hun verdere strijd te gen de wet zullen blijven bijstaan. Mej. Klompe, die sprak over de Ko len- en Staalgemeenschap en Dr. Sa- lat, die de Unesco en Ver. Naties be handelde, bepleitten beiden hetzelfde: namelijk de noodzaak van een steeds groeiende samenwerking der katho lieken op internationaal terrein en de doordringing van de katholieke ideeën en opvattingen in de wereldstaatsor ganisaties en in de internationale neu trale organisaties als het Rode Kruis en de Artsenorganisaties. (Advertentie). In het Verkeershuis met wachtlo kaal dat aan de Koepoort wordt ge bouwd voor de AMZ, zal ook een afde ling gereserveerd worden voor het V VV-büreau en de KNAC. Dank zij dit laatste zullen de automobilisten, voor hun triptieken en carnets niet meer naar Breda hoeven te gaan. Kapelle Maandagavond om half acht komt de raad bijeen. Op de agenda staat o, m. de gunning van de afbouw van het gemeentehuis. In de bermsloot. De fruitkweker M. Gijzel Czn. uit Biezelinge had Vrij dagmiddag het ongeluk met zijn fiets in de bermsloot te rijden. Hij reed met zijn kleinzoontje en deze stak zijn voet tussen het wiel. Beiden wisten poedig op het droge te komen, maar A»aren eerst kopje onder gegaan. Al- leeen het stoeltje van de fiets ligt nu ergens op de bodem van de berm. CfeecCe 6oreK#cc£Vu&sseKr Zomert reut, GUtpctg Bekleed met Iraale. duurzame lamast. Onovertroffen blnnenve- ing. Degeliike afwerking. En de nofdzaak van allea: Zij zijn warm n II slaapt er heerlijk op. Concert. De muziekvereniging „Harmonie. Terneuzen" zal vandaag een concert geven in de Bloemen- buurt Sas van Gent KERMISPROGRAMMA OLYMPIA THEATER Ter gelegenheid van de Sasse Ker mis brengt het Olympia Theater een programma voor ieder iets. Als eerste film staat op het programma op Vrij dag, Zaterdag en Zondag de nieuwste film van Marika Rökk naar de ge lijknamige operette „Maské in Blau". De liefhebbers van de lach komen Zondag in twee matinee's en Maandag aan hun trek in de klucht „Abbot en Costello ontmoeten Dr. Jekyll en Mr. Hyde". Tot besluit „Wie van de he ren", piet in de hoofdrollen Joan Elan en Leo Genn. Een uitermate komische film met goede spelmomenten. OUDEN VAN DAGEN IN HET OLYMPIA THEATER Op de Maandag van de Sasse ker mis. dus op 6 September des mid dags biedt de directie van het Olym pia Theater een GRATIS filmvoorstel ling aan voor ALLE Ouden van Dagen van Sas van Gent Zandstraat en Westdorpe. Het belooft weer een heel gezellige middag te worden. Clinge GEMEENTE CLINGE. Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van de gemeente Clinge maken bekend, dat er gelegenheid bestaat kinderen tot 7 jaar kosteloos te laten inenten tegen diph- terie, kinkhoest en tetanus (klem). Deze inenting bestaat uit 3 inspui tingen met tussenpozen van 3 weken. De eerste inspuiting vindt plaats in het Wit-Gele Kruisgebouw, Dorp, Clin ge op Dinsdag 7 September te 3 uur nam. Alle kinderen, waarvan bekend is, dat zij nog niet ingënt zijn, krijgen nog een persoonlijke oproep thuis. Graauvo leid, waar te 10 uur een plechtige H. Mis uit dankbaarheid werd opgedra gen. Celebrant was kapelaan Dhaese, eveneens oud-leerling der school, ter wijl de kapelaans Hoste en Duytschae- ver assistentie verleenden. In de feest zaal van de school werd om 1 uur een feestdiner «aangeboden aan de ruim 150 oud-leerlingen. Onder dit diner werden toespraken gehouden, o.a. door de voorzitter van de bond, de heer de Clercq. Broeder Overste, en Broeder Assistent Orest. terwijl ook de voorzitters van de oud-leerlingen bonden van Olse Merksem, Nederbra- kel en Gent het woord voerden. Tot slot van deze gedenkwaardige dag werd een vergadering gehouden in de Katholieke Kring" waar professor Éaur de gelegenheidsrëdenaar was en een kies probleem aan de orde stelde n.l. „Het onderwijsprobleem". Eede WEGVERBETERING Zoals reeds bekend was, zou de Hazewegeling of zoals deze in de volksmond heet „Het Hazestraatje", in het kader van de ruilverkaveling worden verbeterd. Na lang wachten is men daar thans eindelijk mee begon nen. Een grote dragline is begonnen de wilgen aan de kant van deze weg er uit te trekken om zodoende een bredere weg te kunnen krijgen en te voorkomen, dat deze wilgen voor gro tere voeren met landbouwvruchten in de weg staan. Reeds maanden geleden werden de klinkers voor deze weg aangevoerd en wanneer ze zal zijn voltooid, zal het een mooie verbetering zijn, speciaal voor de transporten naar en van het vlasindustriegebied, nabij de Coöpera tieve warmwaterróterij en de vlas- sersschool. De Kling e (R-) ZESDE LEERKRACHT Het Bestuur van onze R.K, Lagere School ontving deze dagenbericht, dat men kon overgaan tot benoeming van een boventallige leerkracht, in verband met het te grote aantal leer lingen voor de huidige personeelsbe zetting. Ongetwijfeld zal de aanstelling van een zesde leerkracht aan onze school het onderwijs niet weinig ten goede komen; de bezetting der klassen was onhoudbaar geworden. VERBETERING WEG NAAR PAAL Was reeds maandenlang de steenweg Graauw-Paal door een mooie bitume- weg vervangen, het is en blijft tot op heden levensgevaarlijk v»or het ge motoriseerd verkeer, speciaal voor au tobussen en vrachtwagens vanwege de te geringe breedte van het wegdek. De zijkant langs de dijk, die even eens verhard moet worden, moest tot op heden zó blijven liggen omdat de afvoer der oudé keien maar steeds op zich liet wachten. Men is deze week gelukkig met de afvoer begonnen, zodat op korte ter mijn wel een aanvang zal worden ge maakt met de zo noodzakelijke ver breding van de weg. Kloosterzande Geslaagd. Te Amsterdam behaal de onze dorpsgenoot G .E. Steyns het patroonsdiploma smid, bankwerker en constructeur. Heille KERMIS Ter gelegenheid van de jaarlijkse kermis is door de wijkraad en de ver eniging „ONA" weer een heel pro gramma samengesteld. Op Zondag 5 September vindt er bij café Leliaert een algemene gaaibolling plaats met 12 bollen^ terwijl daar tevens in sa menwerking met de Schuttersvereni ging St. Sebastiaan uit Aardenburg een grote schieting. op de liggende wip zal worden gehouden. Bij slecht weer schiet men dan binnen. Op Maandag 6 September is er om 9 uur een H. Mis voor de overleden Hcillenaars in de parochiekerk te Aardenburg. Om 3 uur in de namiddag beginnen dan de kinderspelen waarvoor prij zen zijn beschikbaar gesteld door de organisatoren, daartoe in staat gesteld door een collecte onder de bevolking. Als bijzonderheid aan de Heillese ker mis is er ook altijd nog een bolling voor dames aan verbonden. Dit wekt toch altijd weer de belangstelling op van het publiek, getuige daarvan mo ge zijn. dat na deze krachttoer van de dames de muziekvereniging Apollo" uit Sluis een serenade komt brengen Dinsdag 6 September wordt de ker mis dan Besloten met een algemene kaarting in café Leliaert. Fanfare onderscheiden. Dezer da gen kreeg de fanfare „De Albrechts- vrienden" het vererend schrijven toe gestuurd, dat zij op de provinciale muziekwedstrijd was ingedeeld in de tweede divisie. Tot nu toe was zij steeds ingedeeld in de derde divisie. AXEL. Van de wal in de sloot. Het Centrum om 6.30 en 9 uur. DE KLINGE. Paula. Vooraf Onover winnelijke jeugd, Kinema Van Dijck HULST. Scaramouche, Biscoopge- bouw om 8 uur. KOEWACHT. 4 uur A. de Wijs, schie ting. KOEWACHT. Bal bij Th. Misseghers. om 7.30 uur. MIDDELBURG. Electro: City Lights. Schouwburg Niagara. OOSTBURG. Ledel 8 uur: „Beause You're mine." SAS VAN GENT. Olympia 8 u.: Mas- ke in Blau. TERNEUZEN. Luxor 8 uur: Caruso". ,,De grote TERNEUZEN. Concertgebouw 8 uur: „Opgejaagd". VLISSINGEN. Alhambra: City Lights Luxor: Meximanen. In alle goede zaken verkrijgbaar vanaf f. 92.50 N.V. FABRIEK AUPING DEVENTER Zelzate De bond van oud-leerlingen der St. Laurentius-school te Zelzate vierde op grootse wyze zyn zilveren jubile* um. Op de speelplaats van de mid delbare afdeling der school had in de morgenuren de ontvangst plaats van de afgevaardigde oudleerlingen der ge lijksoortige scholen uit Merksem, Gent, Leopoldshurg en Nederbrakel Te kwart voor tien werden de hon derden aanwezigen voorafgegaan dooi de Katholieke Harmonie „De Vrede kring" naar de St. Laurentiuskerk ge- AXEL. Van de wal in de sloot, Het Centrum om 4.15 uur. Sensualita, Het Centrum om 8 uur, DE KLINGE. Paula - Vooraf Onover winnelijke jeugd, Kinema Van Dijck om 3 en 7.30 uur. GOES. Grand City Lights. HULST. Scaramouche, Bioscoopgebouw om 2.30 - 5.15 en 8 uur. Schieting bij Jos. v. Helsland-d'Hooghe, begin 3 u. ST. JANSTEEN. Schieting bij Jos Pluym, begin 3 uur. KOEWACHT. Kermisschietingen op staande wip. Bal bij Th. Misseghers en A. de Nijs. Schieting op liggen de wip bij J. Aerens. begin 3 uur. Schieting bij Albert Wauters, begin 3 u. MIDDELBURG. Electro City Lights. Schouwburg Niagara. OOSTBURG. Ledel 4.30 en 8 uur „Be cause you're mine" PAULUSPOLDER. Gaaibolling bij A. Sponselee. SAS VAN GENT. —Olympia 2.30 uur A. en C. ontmoeten Dr. Jekyll en Mr. Hide. 5 en 8 uur Maske in Blau. TERNEUZEN. Luxor 4.30 en 8 uur „De grote Caruso". 2 uur „Opgejaagd" TERNEUZEN. Concertgebouw 8 uur „Opgejaagd". VLISSINGEN. Alhambra: City Lights Luxor: Mexicaans goud. ZANDBERG. Kermisschieting bij P. Leeraert, begin 3 uur. DE KLINGE. Het huis der verloren liefde en Het intiem leven van Cleo patra, Kinema Van Dijck om 7.30 uur GOES. In Grand: City Lights. HULST. Scaramouche, Bioscoopge bouw om 8 uur. KOEWACHT. Kermisschietingen op staande wip. Bal bij Th. Misseghers. Schieting op liggende wip bij J. Aerens, begin 3 uur. KOEWACHT. Dansen bij A. de Nijs. MIDDELBURG. In Electro: City Lights en in Schouwburg Niagara. OOSTBURG. Ledel 8 uur „Because you're mine." PAULUSPOLDER. Gaaibolling bij A Sponselee. SAS VAN GENT. Café J. Maas 4 uur schieting. Olympia 8 uur filmvoorstel ling ouden van dagen. TERNEUZEN. Luxor 8 uur „De grote Caruso". VLISSINGEN In Ariënsgebouw: Ver gadering „St. Eloy" 20 uur: in Alham bra City Lights en in Luxor: Mexi caans goud. DV 26) Hce ls stond m ten ze g met een a sof zij wondern sprak zij „Ringe zaam, ei lag een docht. Loder Bij het E hand los instinctm woorden maar aarzelen, draaide licht om de gehel Niets onvei wi Lorler d zijn ban trad ha

de Stem | 1954 | | pagina 2