VRIJDAG PRIJZEN JANUS VAN DER ZANDE VEROVERDE prachtige zevende plaats Van Est (en Wagtmans?) naar Bordeaux-Parijs? Waardebon roocnl Dreesmann Europese athletiekhampioenschuppev De wielerwereldkampioenschappen te Wuppertal Europese roeikampioeiiscliappen Organisatie is weer voorbeeldig Boehen plank Alweer een kaart vol alweer een gulden voor moeder! 75 75 MARKTEN 524ste STAATSLOTERIJ 4»ki«s - 7, morgen abnormaal Hqe prijs 1 75 morgen DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1954 r a.s. laten rting profi- in 25 jaar. ran Haren Nederland. had zijn han- tmpen, nu stort- ermassa's klem- 0 van de grote 1 hem heen ver- r. Lang zou het hun lot moeten zijn spieren kt. ••••••••«•••«•••••••••••••••••••••■••a EMIL ZATOPEK WEDEROM WINNAAR OP DE 10.000 METER DE EUROPESE athletiekkampioenschappen, die voor de vijfde maal gehouden worden en waaraan bijna 1000 athleten uit 28 landen deelnemen, zijn Woensdagmiddag in het Neufeld-stadion te Bern officieel geopend door de Zwitserse president de heer R. Rubattel. Ongeveer 15.000 toeschouwers waren bij de opening aanwezig. De Fin Veikko Karvonen won de marathon met 20 meter voorsprong op de Rus Grischaev en met 400 meter op de Rus Filin. Vierde werd de Fin Puo- lokka. vijfde de Zweed Jansson, zesde de Brit Iden en 7e Janus van der Zande, die daarmede een schitterende prestatie verrichtte. Intussen is deze uitslag nog officieus. De officiële uitslag zal vandaag pas worden bekend ge maakt, evenals de tüden. Saat en Ru lander naar volgendie ronde Op de tienduizend meter was het wederom de Tsjech Zatopek die de lauweren voor zich opeiste tiij had er 28 minuten 58 sec voor nodig. Tweede werd de Hongaar Kovacs en derde de Brit Dando; hun tijden wa ren respectievelijk 29.25.8 en 29.26,6. Het Europees kampioenschap speer werpen bij de dames kwam in handen van Dana Zatopkowa (Tsjecho Slowa kije) met een worp van 52.91 meter. Op de tweede plaats kwam de Rus sin Roolaid. die de speer 49.94 meter wierp. Derde werd haar landgenote Konjajeva met 49.49 meter. Onze landgenoten Saat en Rulander hebben in hun series op de 100 meter respectievelijk een eerste en tweede plaats weten te behalen. Saat won in 10,9 sec voor de Roemeen Nagdas en de' Italiaan Dangermano, terwijl Ru lander tweede werd achter de Hongaar Zarandi. De Hongaar liep in 10.8 sec onze landgenoot had er 11 seconden voor nodig. Zij hebben zich dus voor de volgende ronde geplaatst. Bij de loting voor de halve finales op de 100 meter werden onze landge noten Rulander en Saat respectievelijk in de eerste en derde serie geplaatst. De eerste twee van elke serie gaan over naar de finale. Het resultaat van de loting was: Eerste serie: Fuetterer (Did), Carlg. son (Zweden) Jones (Engeland), Ru lander, Derderian (Frankrijk), Bjarna son (IJsland). Twe?3e serie: Pohl (Did), Ellis (En geland), Wehrl (Zwitserland), Mag das (Roemenië), Rjabov (Rusland). Derde se'rie: Zarandi (Hong.), Boni no (Fr), Saat, Stawczyk (Polen), Ja necek (Tsj. Slow.). Pronk en Kunst in de stayersfinale (Van een speciale verslaggever). Wuppertal, Woensdag. De zon scheen zowaar, toen de oud wereldkampioen George Paillard het startschot loste voor de tweede serie van de stayers, waarin acht renners uitkwamen. De wedstrijdcommissaris sen hadden n.l. het onbillijke van hun beslissing om 6 renners uit elke se rie in de finale te plaatsen en de her kansing te laten vervallen ingezien, waardoor Joop Kunst n.l. uitgescha keld zou zijn en hadden besloten hem in de tweede serie nogmaals te laten uitkomen. Van start gingen dus in deze volg orde: Pronk, French, Michaux, Gueug net, Kittseiner, Kunst, von Bueren en Martino. Kunst, die een veel te laag verzet op had staan, bleek al spoedig tot de zwakkere broeders te behoren. Hij werd het eerst door Pronk gelapt en toen de Nederlandse kampioen na 18 km. Kunst voor de tweede maal voor bij ging, gaf niemand een cent meer voor de kansen van de Amsterdammer om in de finale te komen. Maar zon der geluk vaart niemand wel en ze tar geen wielrenner. De Zwitser von Êueren kreeg na 20 km. een inzinking JR verdween uit de baan. De Austra- bër French reed aanvankelijk zeer maar toen ook hij na 45 km. een •.ram" kreeg en van fiets verwisselde, zaê het er voor Kunst plotseling veel Janus van der Zande S mocht er zijn De kleine, maar lenig en soepel lopende Janus van der Zande van 01ymp;a te Halsteren, heeft zijn geboorteplaats, zijn club én Ne- derland op bijzondere wijzer eer aangedaan in de Marathon, giste- Z ter tijdons de Europese athletiek- Z kampioenschappen gelopen. Te- Z midden van de allergrootsten op Z dit gebied, heeft hij gedurende l lange tijd mede de toon aange- J geven en pas op het laatst moest hij zich gewonnen geven, namelijk toen de eindstrijd door de grote favorieten, de Russen en de Finnen meesters op dit gebied werd ingezet. Dat onze landgenoot er Z tenslotte nog in slaagde de zeven- Z de plaats te bezetten, bewijst, dat Z hij uit het goede hout gesneden is Z en bij meerdere training op deze 2 afstand van der Zande loopt slechts zelden zoveel kilometers zou hij het volgens deskundigen nog heel wat verder kunnen bren- gen. In elk geval: hoeden af voor de kleine man uit Halsteren! Anvoer van slachtvee: 866 stuks. Prij- zenle kw. 2.75-2.80, extra kwaliteiten boven notering, 2e kw. 2.55-2 65, 3e kw 2.30-2.40, vette stieren 2.55-2.60, worst koeien 2.10-2.35, alles per kg gesl. gew Vette kalveren zware soorten 2.35-2.55. vette kalveren middenklasse 2.15-2,30, vette kalveren lichte soorten 1.85-2.10, nuchtere slachtkalveren 1.35-1.45, zware soorten 1.60-1.85, slachtzeugen 1.72-1.80 I met 4 kg tarra, fijne jonge slachtvarkens 1.85-1.05 met 4 kg tarra; alles per kg lev. gewicht. Overzicht: Ruimer aanvoer van rund vee, uitgezonderd van de melk- en kalf- DE MIDDELBURGERS TE FOLKESTONE Eigen wormen haatten niet De Middelburgers die zo uitstekend onthaal vinden in Folkestone, hebben op hun beurt hun gastheren en vrou wen en verdere belangstellenden een klinkende Zeeuwse avond aangeboden in de Leasecliffhall. die, hoewel er 1200 plaatsen zijn, bomvol was. Het meeste succes hadden de Zeeu wen met de rei-dansen in Zeeuws cos- tuum. Bovendien volgden gymnastiek- koeien, handel redelijk, goede soorten demonstraties, accordeonmuziek en so lo-dansen en gaf Jo den Hollander vrolijke songs ten beste. Wat de sportdemonstraties betreft: Na het succes in de zwemnummers, kwam de terugslag bij de andere spor ten. De Middelburgers moesten zowel bij het tennissen als bij het baskett en hockey-spel in de Engelsen hun meerderen erkennen. Ook de henge laars kregen klop, niettegenstaande zij hun eigen wormen hadden meege nomen! Waarschijnlijk bijten de En gelse vissen met meer graagte in „za gers" uit eigen bodem! Coak voetbalt voor goetle (loei Het elftal van de COAK, dat steeds I weer bereid gevonden wordt om als tegenstander van de Zeeuwse clubs te fungeren voor het spelen van een lief- dadigheidswedstrijd, gaat nu zelf lief dadigheid bedrijven. Het heeft het eerste elftal van Mid- delburg uitgenodigd om heden, Don derdagavond, om half zeven op de Na dorst een wedstrijd te spelen ten bate I van het militair Sanatoriumfonds. lui-prijshoudend. Groter aanvoer van guiste koeien en weidevee, minder koop lust, waardoor stroeve handel met ge drukte prijzen. Zeer grote aanvoer van stiervaarzen en pinken waardoor flauwe handel met lagere prijzen. Goede soorten graskalveren handel redelijk, de beste soorten ruim-prijshoudend, groter aan voer van vette kalveren, de handel was over het geheel flauwer, de zware soor ten lui-prijshoudend, de rest kalme han del met lagere prijzen. Vanwege de kor te aanvoer van nuchtere slachtkalveren verliep de handel stug-duur. Vette scha pen en zuiglammeren vlugge handel met stijf-duurdere prijzen. Grote aanvoer van fokzeugen, handel flauwer, de goede soorten bleven prijshoudend, de rest prij- Perziken 10. Druiven 117-128. Bramen 74- zen iets lager. Ruimer aanvoer van lo pers en biggen, over het geheel kalme handel, prijzen iets lager, plm. f2 a f 3 per stuk. Groter aanvoer van slachtvee, handel verliep over het geheel stroef met wat lagere prijzen, eveneens voor de vette tieren en worstkoeien. Slachtzeu gen handel trager met lagere prijzen. KAPELLE. 25 Aug. Industrie- en exportveiling. Appelen en peren: Manks Codlin A 38. BC 33.40. 1 gr. 38.10, 1 fijn 31.50, K 18.70. fabr. 14.90. Perzikappel A 56.30, 1 gr. 47.50, 1 fijn 43.80-44.10, 2 28.30. K 28.10-36.60, fabr. 19. Zigeunerin A 62.40 EC 63, 1 gr. 59. 1 fijn 49-52.50, 2 32, K 23.40-30, fabr. 13-19.40. James Grieve AA 58.70, A 60, 1 gr. 55.50, K 32.90-42.80, fabr 20. Codlin Keswik 1 gr. 32.30, 1 fijn 24.10, 2 11.10, K 15, fabr. 10.60-13.30. Early Vic toria 1 fijn 20.05, 2 11. K 15.60, fabr. 13. Clapps Favorite A 53.60, BC 37.70-38.10, 1 gr. 48.50, 1 fijn 36.30-36.60, 2 27.50-27.70, K 28.30 fabr, 13.80-20.25. Precose de Tre- VOUX A 56.10, BC 51.60, 1 gr. 56 60. 1 fijn 4.9.50, 2 25.10, K 30.85, fabr. 17.60. Jutten- peer A 55, B 52, 1 38.20. 2 17.10-17.30. zure kroetappelen 3.50, valappelen 8.30, kroetperen 9.10-10.50, bramen A en B 68.20, afw. 44, dubb. princessebonen 1 en 2 86.30-86.60. afw. 46.30. Gewone veiling. Verpakt fruit: Zigeu nerin AA 72-74, A 70-72, B 63-68, C 51-57. 116. Pruimen: R. Vict. 22-70, Belle de L. 20-51, Wijnpruim '19-59, Jefferson 26-54, R. Cl. d'Althan 20-55, Boere witte 25-55, Czar 19-46, R. Cl. d'Ouillin 30-69, Purple Pershore 17, Kirkes, R. Cl. Verte 57, M. Hative 57-62. Appelen en peren: Precose de Trevoux 18-36, Clapps Favorite 12-48. N. H. Suikerpeer 8-16, Dr Julius Giot 10- 22, Juttenpeer 15-50, Zigeunerin 16-33, Perzikappel 19-23, Worcheter 18-33, Lady Seedling 37, James Grieve 18-44, Yellow Transp. 20-54, Nelsons Glorie 6-17. Groen ten: aardappelen 8.5-11, kropsla 10-11, bloemkool 9-36, snijbonen 47-80. savoye kool 12-14, andijvie 9-16, wspeen 24, stek- uien 6.5, komkommers 12-20, rode kool 14, stokprincessebonen 65-80, augurken 120. WATERSTANDEN Mannheim 507 (+52), Kaub 334 (^55), Trier 205 (+11), Koblenz 316 4-451Keu len 303 59), Ruhrort 487 (+48), Loblth 1076 J-32), Nijmegen 853 -31). Arnhem 855 (-20)), Eede 396 24). Deventer 299 22), Namen la Plante 203 (-591, Borg haren 4115 (-115), Belfeld 1148 7), Grave 475 (—7)). rooskleuriger uit. French raakte n.l niet minder dan 5 ronden achter en dat was ruim genoeg voor Kunst om onbedreigd de zesde plaats te bezetten, Jan Pronk behield de kop na 2 zwak ke aanvallen van Gueugnet en mocht na afloop de ere-ronde rijden voor het vrij talrijke publiek. De finalisten voor neden, Donder dag, zijn: Pronk en Kunst, Gueugnet en Bethery (Frankrijk), Schorn en Kittsteiner (Duitsland), Verschueren en Michaux (België), Bunker (Gr. Br.), Martino (It.), Besson (Zwits.) en Timoner (Spanje). PIET VAN AS TWEEDE TE EECLO Te Eeclo is een internationale wie lerwedstrijd voor profs gehouden. 46 Renners verschenen aan de start. Win naar werd de Belg Marcel Rijckaert die de 180 km. aflegde in 5 uur. Onze landgenoot Piet van As (Roosendaal) ging als tweede door de finish, 30 se conden achter de winnaar. De Baere (Belg.) klasseerde zich derde, terwijl de Australiër Strom als tiende eindig de. Kansen der Ned. ploegen staan niet slechta Dr D. Willebrand, de chef d'équipe van de Nederlandse ploeg, ziet de Europese kampioenschappen met ver trouwen tegemoet. „Onze équipe is meer dan ooit' een eenheid," zei hij. „De jongens zijn in goede conditie, helpen elkaar waar zij kunnen en zijn altijd samen vrolijk aan tafel." Dat hebben wij zelf kunnen consta teren, toen zij allen gisteren namid dag in het Bosbaanrestaurant aan de lunch zaten. Hier niets van de sfeer van gespannen nervositeit, die som mige buitenlandse ploegen (ook al door de vreemde omgeving) omgeeft. Men lacht en maakt grapjes en is vol vertrouwen. De twee zonder van het Spaarne, de acht van Laga en double sculls acht dr Willebrand goed voor finale-plaatsen. Sinds Henely zijn de Spaarne-roeiers veel sneller gewor den. De acht heeft gunstig geloot en ook de double sculls moet de heats kunnen overleven. De vier met stuur man heeft tegen de winnaars van Helsinki en Kopenhagen, de Tsjechen, geloot en in de heats zullen de man nen van Njord het dan ook zwaar krijgen. De vorm van de ploeg is de laatste dagen in stijgende lijn en Njord kennende, zou men wel eens een uitschieter kunnen verwachten. Rob van Mesdag, de sculler, is een constant roeier met een gelijkmatige conditie. Een finale-plaats zit er mis schien. voor hem niet in, maar hij is uit het goede mentale hout gesneden. De twee met stuurman van „De Hoop" is sterker dan- het vorige jaar, maar zal het waarschijnlijk op moeten ne men tegen veel jongere tegenstanders en dan is er tenslotte nog de wispel turige vier van Willem III, die, dat hebben de Nederlandse kampioen schappen bewezen, de ene dag uitste kend en de andere dag nergens is. Deze ploeg is voor de Nederlanders dan ook het grote vraagteken. Heeft zij haar dag, dan kan men nog voor verrassingen komen te staan. De Ne derlanders oefenen nu sinds enige da gen op de Bosbaan, die door de druk te niet erg bevorderlijk is voor de concentratie, maar dit geldt voor alle ploegen. De eerste dag vonden de Oranje-jongens de training zeer ver moeiend, óók al doordat er altijd vele lieden met chronometers langs de kant meefietsten. Na die eerste dag ging het echter al veel beter. Men was gewend, voelde zich ontspannen en vooral men heeft vertrouwen en vechtlust. Het is thans zo, dat iedere Nederlandse ploeg verlangend de dag van vandaag tegemoet ziet, hetgeen de beste mentaliteit is vóór een wed strijd. De masseurs van alle ploegen hebben het deze dagen zeer druk: vele roeiers klagen door het slechte weer over pijn in de rugspieren en vooral voor de buitenlanders zijn de laatste dagen niet bevorderlijk geweest voor de conditie. Gisteren was het echter gelukkig droog en mocht dat vandaag ook zo zijn, dan wacht Nederland met de 25 heats, die geroeid worden, een enerverend en spannend begin van de Europese kampioenschappen. De regeling van de 13e internationale Scheldebekerzwemwedstrijd. die zoals bekend, Zaterdag wordt gehouden, dwingt ook nu weer aller bewondering af. Vele tientallen boten en een legertje van enkele hon derden mensen zijn nodig om deze wedstrijd voor de 20 deelnemers en deelneemsters vlot, maar vooral veilig te doen verlopen. STERKE BEZETTING In jubileumtouriiooi Hellas Zondag organiseert de Goese hand balvereniging Hellas ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan een natio naal tournooi met een zeer sterke be zetting. Er zal worden gespeeld in ze ven groepen en hoewel het aanvanke lijk de bedoeling was, om elke groep een halve competitie te laten spelen, t hiervan in verband met de ge steldheid van de speelvelden moeten worden afgezien. De indeling luidt als volgt: districts eerste klasse): Hellas (Goes), HEW (Eindhoven), Ada (Amsterdam) Athene (Den Haag), en Marathon (Vlissingen) H5?«eSTTB AliSvricts tweede klasse): Hellas 11, De Zeeuwen (Vlissingen) Dl°s (Den Haag, 01ympus tvS- gen) en Athene II. Dames C I (afdelings eerste klasse)- Tonido (Goes), Volharding (Goes) Marathon II en Roda (Rotterdam). Dames C II (afdelings eerste klasse): Athene III, De Zeeuwen II, Luctor I en II (Heinkenszana). Heren A (districts eerste klasse): Hellas, Tonido, Marathon en H.EW. Heren B (districts tweede klasse): Hellas II, Olympus, Dios en HEW II. Heren C (afdelings eerste klasse): Tonido II, Hellas III, Marathon III en Volharding. Open teiiiiistournooi te Domburg ln Domburg werd een open tennis- tournooi gehouden, waarvoor vele sterke spelers en speelsters hadden in geschreven. Het heren-enkelspel werd gewon nen door C. v. d. Peyl uit Terneuzen, óie in de finale E. d'Arnaud van Hoeckholt uit Den Haag klopte. Ook de prijs voor het dames-enkelspel ging naar Terneuzen en wel naar mevrouw Van der Peyl, die mevrouw Kerstens uit Tilburg in de finale een nederlaag bezorgde. het heren-dubbelspel waren E. van Boeckholt en Domiricus (Middelburg) in de finale sterk den Hoed (Rotterdam) en Jun neuzen). Bij het dames-du ging de eindstrijd tussen de Kersten uit Tilburg en mevrout se uit Middelburg met mevrouv. ril 'Sii13561 HJet werd een zege de Tilburgse dames. wonnpr! wnengd dubbelspel tenslotte de final* Uw eyse en den Hnefi iinaie van mevrouw Zwaepr Pn Laane, beiden uit Bergen op If™. De 13e int. Scheldebeker- zwemwedstrijd Er is een complex van veiligheids maatregelen getroffen en meselijker- wijs gesproken kan er bij dit evene ment 'niets gebeuren. Iedere deelnemer heeft een eigen volgjol, bemand met roeiers, een ervaren stuurman en een lid van de reddingsbrigade. De medi sche afdeling bestaat uit zeven art sen en een groep Rode Kruismensen. De start by de vuurtoren van Nieu- wersluit, nabij Breskens, zal plaats vin den omstreeks kwart voor twee en dus niet omstreeks half een, zoals aan vankelijk werd medegedeeld. Het bepalen van de juiste starttijd is een uiterst nauwekeurig werkje, en welke gevolgen een verkeerd tijdstip kan hebben, ondervonden de deelne mers enkele "jaren geleden, toen tien minuten te vroeg werd gestart. Zij hebben toen uren moeten worstelen om het Vlissingse badstrand te berei ken. Zaterdagmorgen om kwart over acht, zal door een team des kundigen worden beslist, of de wedstrijd met het oog op de weersomstandigheden kan door gaan. Mocht dit niet het geval zijn, dan zal een 5-km wedstrijd door het kanaal van Middelburg naar Vlissingen worden gehou den- De start hiervan is bepaaid op twee uur van de Winterstraat te Middelburg. Iedere deelnemer, die de Scheldebe- kertocht volbrengt, krijgt een zilveren herinnenngsmedaille. De eerstaanko- mende zwemmer komt in het bezit van de door de oud-burgemeester van Vlissingen, wijlen de heer van Woel- deren. beschikbaar gestelde Schelde- De robijnen van Minos. VARENDE VORSTEN OP KRETA De koninklijke gasten van Koning I Paul van Griekenland, die een tocht I door de Middellandse Zee maken op de ..Agamemnon", bezichtigden Woensdag de robijnen van het geslacht van Koning Minos, wiens paleis 4000 jaar geleden op Kreta is gebouwd. Het paleis ligt in de heuvels op een I geringe afstand van de hayen Hera- klion, waar de „Agamemnon" meerde. De „Agamemnon" zet na Heraklion i koers naar de eilanden Thera en Rho- dos. beker. De wisselschaal voor de eerst- aankomende dame werd beschikbaar gesteld door wijlen dr Staverman. Voorts zijn er nog enkele andere be kers, een lauwertak en medailles. De prijsuitreiking vindt om zes uur plaats in de Nederlandse Loodsen sociëteit. Engelse League op Woensdag Eerste divisie: Cardiff City-Preston North Eind 2-5 Everton-Arsenal 1-0. Manchester City- Sheffield United 5-2. Newcastle Uni ted-West Bromwich Albion 3-0. Ports- mouth-Huddersfield Town 4-2. Totten- ham Hotspur-Wolverhampton Wande rers 3-2. Tweede divisie: Birmingham City-Bristol Rovers 2-1 Derby County-Fulham 3-4. Doncaster Rovers-Swansea Town 2-1. Leeds Uni- ted-Rotherham United 2-4. Lincoln Ci- ty-Hull City 0-1. Middlesbrough-Ips wich Town 0-1. Notts Forest-Stoke Ci ty 0-3. Dr. N. van Doornik M.S.C. Het ge loof van de Katholiek, (het Spectrum, Utrecht). „Wat vraagt ge van de Kerk Gods", aldus vraagt de priester elke dopeling, die zich voor het doopsel presenteert. En zijn prompte antwoord luidt „het geloof". Maar dan verder? Wat doen we in de jaren van groei en volwassenheid met dit gevraagde geloof. „Niet zo erg veel" zou het bescha mende antwoord van velen zijn, „trou wens, ik weet er beslist te weinig van, om er veel mee te doen." Het is al veel dat deze bekentenis in vele kringen openlijk gedaan wordt. We mogen veilig constateren, dat de geloofskennis op alle fronten te wen sen, veel te wensen overlaat. Hoe kan men leven naar en uit een geloof, van welks rijkdom men niets weet? Dr. van Doornik, de directeur van het Una Sancta-werk in Den Haag, biedt in dit boekje aan de verlangend zoekenden een smakelijk verteerbare kost, niet bepaald de melk voor on- mondigen, maar toch een licht ver teerbare spijs, die IEDER, zowel de intellectueel als de niet-intellectueel met smaak tot zich zal nemen. En wie de voorgezette spijs wil proeven, zal ervaren, dat dit gerecht, dat onverteerbaar en oud-bakken leek, zeer aantrekkelijk is bereid en van een onvermoed gehalte is. De lezer zal zich verzadigen. Tot welke profeet zei Jahweh ook weer ..verslind dit boek?" Zonder oneerbiedig te zijn wil ik de ze opdracht in de vorm van een wens en een hartelijke aanbeveling herha len tot de duizenden: eet dit boekje op. MET DE PROFCLUB „Utrecht" gaat het niet zo vlot. Twee Elinkwijk- spelers: Joop v. d. Schilden en Ber- tus van Beek, hebben de profschoe nen reeds aan de wilgen gehangen en keerden naar hun oude club te rug. Zij deelden mede, dat de gang van zaken bij de beroepsvoetbalclub hun niet zinde. BIJ EEN wegwedstrijd voor profs over 155 km. welke te Waesbergen (B.) is gehouden, bezette onze landgenoot Paymans de 6e plaats met 1 min. 30 sec achterstand op de winnaar, de Belg Vermeiren, die de afstand in 2 uur 55 min. had afgelegd. >n r- ei I .es cy- I .lias voor VANUIT ST. WILLEBRORD bereikt ons het bericl dat het vaststaat, dat zowel Wim van Est als Wout Wagtmans zullen uitkomen in de monsterrit Bordeau Parijs. Nu Woutje zijn bivak voorlopig te St. Willebror heefl opgeslagen zal op de dag van de rit de spanning i West-Brabanl e>* zeker in St. Willebrord wel ten top st' gen, om te -ou vat beide favorieten presteren- Intussen heeft Vv out,je Wagtmans bij navraag tegengespro ken, dat lii.i tot de deelnemers zal behoren. Nog maar even afwachten dus! GOES, 25 Aug. Export- en Industrie veiling: Pree. de Trev. BC 47, 1 48. 2 28 20 Clapps A 50. BC 36.80-37.10, 1 gr. 40, 1 35.60, 2 26.80-27.10. Perzikappel BC 32, 1 gr. 33, 1 47.30, 2 29. Zigeunerin BC 38, 1 gr. 53, I 46. 2 29. Manks Codlin A 36. BC 30, 1 gr. 36, 1 29.60 2 18. James Grieve A 48.50, 1 47.52, 2 28. dubb. pr. bonen 2 83.90, afw. 81. Verpakt fruit: James Grieve 1 45-56. Zigeunerin A 70- 72, B 66. 1 60-66. Pree. de Trev, B 54, C 48, I gr. 56-58. Clapps A 54-55. 1 gr. 48. Gewone veiling: Brmen 79-97, druiven 130, Czarpruimen 1 30-42, 2 8-16, gr. 21-26, F 13-16. Washington 1 55, 2 28, gr. 43-51, F 25-32, Belle de Louvain 1 29-45. 2 18- 33. gr. 32-38. F 17-29. Witte wijnpruim 1 44-48, 2 22-26. gr. 40-46. F 5-33. Reine Vietori 1 48-63, 2 22-34, gr. 35-55. F 23-28. Reine Cl. verte 1 55, gr. 56. F 26-29. Rei ne Cl. d'Althan 1 55, gr. 28-51, F 21-28. Clapps K 26-34, F 17-20, Pree. de Trev. K 25-36. F 16-18, Perzikappel K 37-38, F 25-38, Zigeunerin K 17-34, F 10-24, Manks Codlin 10-19, F 8-17, James Grieve K 28- 36, F 13-19. Groenten: bloemkool 11-40, komkommers 8-17, tomaten 31-62, krop sla 5-7, Saxa bonen 41, stoksniibonen 53- 83. stokprinc. bonen 74-81, rentegevers 78. gr. sav. kool 8-12, andijvie 10-14, wor telen 35-38, kroten 14-15. uien 5-6, poste lein 34, Eerstelingen 7-8. Eigenheimers 7. Bintjes 7-9, meloenen 37-69. bosselderij 's-BOSCH. 25 Aug. op de markt van heden werden aangevoerd 5545 stuks vee. n.l. 2037 run nuchtere lc slachtzeugcr schapen en De prij zei kalfkoeien kalfvaarzen guiste vaarzen graskalveren 230-325, nuchtere fokkalve- ren 90-155. nuchtere slachtkalveren 45- 60, drachtige zeugen 340-455, lopers 85- 110, biggen 52-70, vette schapen 70-115. zuiglammeren 72-88, weilammeren 60-70, '31 vett.e kalveren, 353 113 fokzeugen, 253 "pers. 1794 biggen, 365 'en. n als volgt: melk- en 19 Suiste koeien 560-815, "-0 klamvaarzen 560-665, 535-670, pinken 355-510, Een blij geluid in huis: een tas vol prima boodschappen en daarbij een kaart vol zegels van De Spar. Dat betekent een gulden voordeel. Zo kan elk gezin zeker een gulden per week op de kruidenierswaren besparen. Omdat De Spar 10°lo korting geeft op meer dan 200 artikelen. Op alles wat U normaal nodig heeft. Begin ook met minstens een gulden per week te besparen. Ga dus eens naar de Spar-kruidenier in Uw buurt. Probeer en ondervind het. Elke week ook nog een verrassende waardebon. Bij 250 gram verse VANILLESPRITS voor 67 cent GRATIS een mooie gekleurde rubberbal. DESHUI Zelfstandige kruideniers lijst HOGE PRIJZEN I 2000 14720 1000 8389 9030 11349 12644 12882 17159 17699 400 1048 2404 5543 8668 9326 9462 10035 18349 18712 21028 200 2350 2728 4360 4872 4992 5546 5596 6836 6956 7226 7455 8710 8747 9035 9615 10311 10471 11535 12849 13320 14282 15976 16087 16261 16900 17319 17707 17731 18510 19292 19513 19669 19974 20245 PRIJZEN VAN ƒ80 11039 104 362 364 379 380 415 473 487 629 637 945 958 12225 255 275 477 557 569 576 589 742 777 785 952 955 970 13011 059 094 307 325 340 482 958 980 981 14030 159 168 196 253 275 279 299 378 444 508 671 691 764 771 872 915 944 950 15002 051 072 150 156 169 182 222 579 629 766 16005 047 170 174 233 273 321 392 417 566 678 724 941 945 17007 023 042 184 242 349 421 438 522 588 623 624 659 770 922 953 18124 474 523 656 669 680 804 988 19365 524 587 611 677 786 821 861 960 20070 231 276 277 295 309 384 498 565 674 905 966 992 21013 023 109 233 303 450 452 509 539 605 918 926 1009 147 150 188 224 379 460 657 663 780 830 2169 284 320 498 740 793 848 865 3012 053 137 206 328 410 430 615 646 746 855 858 862 903 980 4031 272 298 315 567 830 866 960 5142 320 419 430 436 514 551 661 762 891 953 6ÖÓ4 036 131 231 235 240 400 456 509 622 646 661 701 712 733 796 891 861 7042 123 228 345 347 614 779 819 861 869 920 924 960 8003 019 050 175 282 283 363 516 526 682 730 944 953 9060 103 195 222 252 275 327 364 382 396 413 591 732 755 837 862 914 973 10034 036 114 225 228 231 267 281 343 387 419 441 ,535 589 626 690 789 NIETEN 1030 073 094 119 153 154 198 207 220 241 270 280 302 307 386 409 495 553 571 620 636 658 681 684 778 783 788 834 847 883 891 893 936 940 947 957 2004 024 028 047 061 063 074 088 107 124 165 174 175 206 317 321 336 356 385 389 402 414 431 432 437 439 493 502 543 565 569 573 610 613 641 683 699 812 889 931 933 943 3005 007 037 058 082 088 095 127 145 147 149 172 183 200 202 245 251 289 291 419 424 431 447 475 516 570 577 610 613 628 632 633 648 650 654 693 697 729 758 813 816 819 830 896 966 1047 122 136 176 212 231 299 314 316 320 365 387 391 419 466 483 484 573 596 605 609 617 667 703 718 738 762 785 815 828 858 867 926 967 970 »O70 096 103 112 135 140 141 174 216 251 260 282 350 367 379 464 533 575 579 617 625 656 709 717 846 921 930 933 962 976 6000 «031 037 074 169 203 212 229 246 250 282 368 370 375 391 423 425 437 458 467 468 499 529 553 556 569 576 577 625 663 671 678 707 722 734 738 745 889 960 975 988 1011 026 045 063 079 102 145 175 176 205 213 245 263 269 304 310 311 358 388 397 436 461 471 481 532 537 580 585 612 624 632 636 690 694 696 706 781 794 799 802 897 913 917 950 959 969 986 987 991 1025 037 056 058 072 078 120 140 145 170 224 361 380 414 434 439 441 463 496 499 503 518 563 567 604 645 647 686 714 715 765 787 803 810 831 857 891 938 959 '93 096 104 111 134 138 202 248 268 277 '78 315 363 381 386 399 415 444 469 470 >08 517 518 549 562 575 588 595 614 616 985 998 782 788 840 843 870 954 962 963 '91 018 021 026 037 051 084 092 096 102 ■t32 Ao? 3!1 218 232 234 256 258 354 361 15 25! 432 507 594 620 676 686 708 730 13 768 770 790 838 855 873 911 913 926 932 965 999 11004 015 035 042 129 130 131 162 180 210 220 401 419 422 431 457 458 467 472 525 526 557 561 568 586 621 625 636 640 642 668 675 693 705 763 788 822 852 878 922 937 12008 025 105 113 115 117 165 190 191 207 299 328 376 398 447 480 490 498 529 532 573 574 600 618 647 669 703 788 866 897 905 90S 930 942 953 991 997 13019 077 085 103 107 139 140 174 194 279 301 308 361 380 385 402 436 487 491 499 904 909 951 646 704 711 728 783 836 14onS SS 279 085 128 132 144 1(52 172 Sin 222 310 399 442 4*>2 490 573 694 710 723 733 760 770 803 852 903 909 933 Ï5019 027 057 120 142 184 201 249 254 267 212 SI4 335 358 362 403 433 627 632 657 659 747 752 770 781 842 867 875 903 947 949 996 16004 012 042 052 281 359 418 421 435 443 454 457 459 574 611 622 667 671 679 681 741 742 912 925 973 981 17016 022 026 035 051 082 141 150 191 202 214 284 316 340 381 384 428 432 519 535 536 544 552 579 648 679 680 681 789 816 825 836 839 845 875 876 885 927 938 940 18005 008 017 018 026 048 060 157 175 313 401 418 422 430 545 563 583 604 615 63S 614 664 704 808 816 828 849 869 894 896 901 948 953 979 985 19003 005 074 142 177 197 211 264 322 34° 358 418 455 503 539 553 573 582 621 666 731 753 793 809 871 914 922 928 70031 054 061 107 137 183 199 202 246 262 290 302 404 460 510 663 677 799 801 851 910 929 931 962 965 977 985 995 '11007 019 050 073 093 097 116 131 138 155 192 193 216 220 271 296 327 329 330 333 361 362 414 433 445 448 479 627 633 673 686 696 711 71.3 718 770 7S7 832 865 893 909 924 930 969 ■PRMi bieden wij U 5 arti kelen aan tegen een Sportieve damestas enveloppe model, met prac- tische draaglus, solide rits sluiting, geheel gevoerd, in alle moderne CA kleuren Ze Schoolpakket practische inhoud, 11 -delig juist iets voor de jonge scholier, nu slechts Q9 Lingeriewol 2-draads, zeer geschikt voor lingerie en babykle- ding, in rose, wit en bleu, per knot 100 gram éA Wollen kinder- ledikantdeken met aardig speelgoeddessin 90 x 130 cm, rondom ge festonneerd, in de kleuren zalm en bleu C nu voor .'-aj Onze bekende Engelse zachte caramels chocolade en va- /t niIIe, 200 gram Prijzen van f 806861 moet zijn 6961. BREDA BERGEN OP ZOOM Schriftelijke bestellin gen, welke Zaterdag in ons bezit zijn, wor sen prompt uitgevoerd

de Stem | 1954 | | pagina 7