Bij dekreet„geografie en reumatiek Kommissie wijzigt gekompliceerde konventionele spelling MET EEN WAARDEBON OP 'T SPREEKUUR Filologen konkluderen: Het kan gemakkelijker ASSAM GEÏSOLEERD Wij moeten op de ingeslagen weg blijven voortgaan Loonvraagstuk volgende week in Stichting van de Arbeid Overste W. Kloppenburg nieuwe Gouverneur van de K.M.A. MAO LAAT EEN DUIFJE LOS DAGBLAD VOO* ZEIELANF McCarthy moet rekenschap geven Brazilië rouwt om Vargas We bleven „in de familie r LIEVER EEN ZUSJE.... 94e JAARGANG No. 21117 Uitgave: N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Kasteelplein 11. Tel. Redactie en Ad ministratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C j. v. Hootegem, Mr Dr A, J. J. M. Mes, Mr B. L- de Rechter, L. J. v. 't Westende, P. V, M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.85 per kwartaal, per post f 655. per week (uitsluitend bij niet-post- jjestell.) f 0.45. Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct. Postrek. no. 278841. Voor Goj, Koningin en Vaderland DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1954 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staafwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no_35) Onderzoeker onderzocht. Senator McCarthy, de man die zo veel communisten en vermeende com munisten het vuur aan de schenen heeft gelegd, moet Maandag zelf voor een Senaatscommissie verschijnen, om rekenschap af te leggen van enkele zaken, waarvan hij door die commis- sie wordt beschuldigd. Van de 46 beschuldigingen, die te gen hem zijn ingebracht, heeft de commissie er vijf gehandhaafd: 1. Weigering om te antwoorden op vragen inzake bepaalde financiële operaties. 2. Aanmoediging van ambtenaren, om in strijd met de wet informaties te verschaffen over activiteit van eventuele communisten in het rege ringsapparaat. 3. Het in bezit hebben of publice ren van vertrouwelijke documenten. 4. Belediging van bepaalde colle ga's. 5. Belediging van generaal Ralph Zwicker. ZES KAMERLEDEN van de P. v. d. A. gaan op 5 September voor een 10- daags bezoek naar Zuid-Slavië, om daar indrukken over de situatie op te doen. De heren Burger en Neder- horst maken deel uit van het gezel schap. DE 42-JARIGE Duitse mevrouw Hahndorf is bij het baden in zee, aan het strand te Terschelling, verdronken Een jongetje, aan wie zij zich in doods angst vastklemde, kon ternauwernood worden gered. DE ALGEMENE Katholieke Werkge versvereniging heeft te kennen gege ven, dat haar brief aan de leden der Tweede Kamer, inzake de wenselijk heid van belastingverlaging, niet het karakter van een „adres" had. De pu blicaties over het schrijven, hebben misverstanden gewekt. PREMIER NEHROE van India acht een Zuid-Oost-Aziatisch Verdedigings verdrag niet bevorderlijk voor de we reldvrede. Daarom, zegt hij, heeft In dia zijn medewerking geweigerd. HET BESTUUR van de Westduitse communistische partij heeft vorige week in een resolutie, de partijleden van „opportunisme, lafheid en secta- risme" beschuldigd. Het werk van de PartUj wordt gezegd, heeft niet aan zijn doel beantwoord. EEN AANTAL werkgevers- en werk nemersorganisaties in de schoenindus trie hebben de Sociaal Economische Kaad verzocht, een advies uit te bren gen over de instelling van een bedrijfs- schap voor het schoenen-, laarzen- en pantoffelbedrijf. OP PAGINA 3 vindt men een ver haal over de ontmoeting van twee Noorse dames met een vliegende schotelaar. Laat nu, na het afdruk ken van de pagina in kwestie, het bericht komen, dat de dames, dat verhaal van A tot Z hebben ver zonnen! Ze hadden zo'n spannend boek gelezen „U"1 EOGRAPHIE" moogt U voortaan niet meer schrijven. Het L* wordt verplicht „geografie''. Als U over een lijst of een lamp schrijft, is het toegestaan, deze voorwerpen met „hij" aan te duiden. Een woord als „rheumatiek" wordt voortaan zon der ,-h" geschreven. De woorden compliment, conducteur, con ventie moogt U met een „c" blijven schrijven, maar een ,,k' heeft dezelfde rechten. Dit zijn enkele van de belangrijkste besluiten, die de commissie van Nederlandse en Belgische deskundigen tot samenstelling van een woordenlijst der Nederlandse taal heeft genomen. De beslui ten van deze commissie zijn bindend en van heden af zullen alle officiële instanties de nieuwe richtlijnen volgen. Ook de scholen zullen ze in toepassing brengen. Koningin Juliana en Koning Boudewijn krijgen een exemplaar van de nieuwe woordenlijst. „HIJ-LAMPJE" KRIJGT BESTAANSRECHT De samenwerking tussen de Neder landse en Belgische regering bij de totstandkoming van de Nederlandse spellingswet van 1947 en het Belgische spellingsbesluit van 1946, is voortge zet bij de samenstelling van de offi ciële woordenlijst. In 1947 begon de commissie, waarin vooraanstaande taalgeleerden uit beide landen zitting hebben, met haar werk. Behalve over de spelling in eigen lijke zin geeft het nieuwe woorden boek ook voorlichting over het woord geslacht. En hierin verschilt de lijst aanzienlijk van wat tot nu toe in woorden lijsten of handboeken te vin den was. De taak van de commissie was, on der de vanouds vrouwelijke woorden De overstromingen in Azië De Brahmapoetra is thans zo ver buiten haar oevers getreden, dat de staat Assam (Noord-Oost-India) van de rest van India is afgesneden. De spoorweg- en telegraafverbindingen zijn verbroken en aan de oogst en de veestapel is grote schade aangericht. In de afgelopen twee dagen werden de districten in de vallei van de Brah mapoetra door vloedgolven getroffen. Het hoge water kwam in het week einde plotseling opzetten en het is nog niet mogelijk geweest verbinding te krijgen met honderden dorpen, waar van er vele zijn weggespoeld. Uit China wordt inmiddels gemeld, dat 20.000.000 mensen door de over stromingen van de Jangtse dakloos zijn geworden. Naturalistische -vliegtuigen hebben boven het rampgebied grote hoeveelheden rijst uitgeworpen. DE UITWISSELING van krijgsgevan genen in Vietnam wordt momenteel vertraagd door transportmoeilijkheden ™en y™est de uitwisseling van daag (de officieel vastgestelde datum) niet voltooid zal zijn. OP 17 SEPTEMBER wordt het 10-ja- rig jubileum van de Benelux herdacht met een plechtige zitting in de Rid derzaal te Den Haag. Minister Luns zal die bijeenkomst leiden, 's Avonds houdt het comité Benelux in de Rid- derzaal een receptie. DINSDAG 24 AUGUSTUS (midzo mer) werd in alle Utrechtse zwem- en badinrichtingen tesamen de somma van f 0.15 aan entréegelden ontvangen. Is dit record in West-Brabant of Zee land soms geslagen? RE ZUID-KOREAANSE minister van defensie zou met zijn Amerikaanse collega overeenstemming hebben be reikt aangaande de versterking van de Zuid-Koreaanse strijdkrachten met Amerikaanse steun. OP CYPRUS („De Engelsen moeten verdwijnen") wordt binnenkort een hieuw vliegveld aangelegd voor de Britse luchtmacht. Het zal ruim 10 millioen kosten. HET CENTRAAL Werkcomité Vacan- t,e beeft de Raad van Ministers er nogmaals op gewezen, dat de lagere scholen onvoldoende medewerking ge ven bij de vacantiespreiding in ons land. DE GARANTIE- en verreken prijs voor melk van landbouwbedrijven is met o0 cent verhoogd. Deze verhoging heeft geen directe gevolgen voor de prijs van de drinkmelk. ZONNIGE PERIODEN Weersverwachting, geldig tot vanavond: Wisselende bewolking met flinke opklaringen, maar in de middag hier en daar vorming van een bui. /wakke tot matige wind tussen Noord en Oost. Dezelfde of iets hogere temperaturen. Vandaag: Zon onder 19.42 uur. 7nann ""der 18.38 uur. Morgen: n °P 5<*2 uur. Maan op 4.34 uur. Nieuwe onlusten in Rio Bewogen taferelen hebben zich in de Braziliaanse hoofdstad Rio de Janeiro voorgedaan, toen Woensdag de kist met het stoffelijk overschot van pre sident Vargas naar het vliegveld werd gebracht. De menigte doorbrak het politiecordon en mensen uit het pu bliek namen de kist op hun schouders om de overledene op die manier eer te bewijzen. Vargas wordt in zijn ge boorteplaats Sao Borjo begraven. Het ministerie van luchtvaart in de hoofdstad werd aangevallen en de po litie moest versterkingen laten aan rukken om de woedende menigte in toom te houden. Er werd een persoon bij de onlusten gedood. Zelfs de bladen, die tegen het re giem van Vargas gekant waren, eren hem als een groot man. Darcy Vargas, een schoonzuster van de overledene, stierf van schrik toen zij het bericht vernam van de zelf moord van haar zwager. „Eens temeer", schreef Vargas in zijn „politieke testament", waarvan som migen de authenticiteit in twijfel trek ken „hebben de tegen het volk ge richte krachten zich verenigd en op mij geworpen". President Joao Cafe Filho, die het presidentschap heeft overgenomen, zal vermoedelijk een regering op brede basis vormen, dit onder sterke aan drang van het leger. een verdeling te maken tussen die, waarbij het gebruik van de voornaam woorden hij, hem, zijn, in geschrifte is toegelaten waarbij men zich dus naar de gesproken taal mag richten - en die waarbij de vrouwelijke voor naamwoorden verplicht blijven. Voor werpsnamen in de ruimste zin nu mo gen voortaan als „hij-woord" worden behandeld. Behalve de schrijfwijze van de tus senletters in samenstellingen (handels school met één of twee s'en bijvoor beeld) behandelde de commissie ook het probleem van de zogenaamde bas taardwoorden, zoals exercitie, concilie, grammofoon ,enz. Hier heeft het in de commissie nog eens gespannen tussen „links" en „rechts". De vooruitstre- venden, onder wie op de eerste plaats de Belgen, wilden deze woorden, naar de spelling, volkomen ver-Nederland sen. De „conservatieven" voelden daar niets voor. Sommigen wilden de „h" afschaffen in woorden als „theorie, apotheek" e. d De slotsom: op het eind van een woord en vóór een medeklinker moet de h verdwijnen, voor een klinker is ze facultatief. Wat de „k" en de „c" be treft in woorden, die Nederlands bur gerrecht hebben gekregen, deed men ook hier aan beide partijen recht. De ene schrijfwijze is even goed als de andere.Tenslotte: „i" na „1" wordt „j" (miljonair)! Dat zijn zo de voornaamste beslui ten van de commissie. Belangrijk ge noeg, want als U voortaan „geogra- phie" of „rheumatiek" schrijft, maakt U een fout. Zonder meer.... Mende* France: VERDRAGEN VAN BONN LOS VAN E.V.G. Ook industrie-commissie zegt „nee" Premier Mendès-France van Frankrijk heeft verslag uitge bracht over de conferentie van Brussel aan de drie comissies van de Franse nationale verga dering: de commissies voor de fensie, buitenlandse zaken en overzeese gebiedsdelen. De premier deelde de drie commis sies mee, dat naar zijn mening de overeenkomsten van Bonn, waarbij de Duitse souvereiniteit wordt hersteld, geratificeerd moeten worden, ongeacht de uitslag van de stemming over de E.V.G. Hij gaf tevens te kennen, dat ratificatie van deze overeenkomsten, indien nodig, door de regering zou kunnen geschieden, zonder inschake ling van het parlement. De commissie voor industriële pro ductie van de nationale vergadering heeft zich met 18 tegen vier stemmen bij vier onthoudingen tegen goedkeu ring van de E.V.G. uitgesproken. Dit is de achtste commissie van de nationale vergadering, die een ongunstig oordeel over de E.V.G. velt. Directeur Aler bij aankomst op Schiphol: „NEUTRAAL" RAPPORT S.E.R.-COMMISS1E Reden tot optimisme Morgen, Vrijdag, zal de Soci aal-Economische Raad het rap port in behandeling nemen van de vaste commissie voor lonen en prijzen uit dit college. Vol gens een bericht in de „Volks krant" zou een van de voor naamste conclusies uit het rap port deze zijn: „dat er op korte termijn een nieuwe loonsverho ging moet komen". GEDEGEN LOOPBAAN Tot Gouverneur van de Koninklijke Militaire Academie te Breda is, zoals nu officieel wordt bevestigd, benoemd de Luitenant-Kolonel W. Kloppenburg van de Generale Staf. Hij zal als zo danig Brigade-Generaal K. F. Puffius opvolgen, die met ingang van 6 Octo ber eervol van zijn functie is onthe ven. Overste Kloppenburg is, voor de tijd dat hij Gouverneur van de K.M.A. blijft, tot Kolonel bevorderd. De nieuwe Gouverneur van de K. M. A. is in 1909 te Burum (Friesland) geboren. Hij doorliep de H.B.S. te Groningen en de K.M.A. te Breda en werd in 1933 benoemd tot 2e luitenant der huzaren bij het 3e regiment hu zaren te Den Haag. Van 1942 tot 1945 vertoefde hij in krijgsgevangenschap. Hij legde met goed gevolg het Staatsexamen af. In 1945 en 1946 volgde hij herscholings cursussen in Engeland en werd gede tacheerd bij Engelse tank- en infante- rie-regimenten. Na terugkeer in Ne derland studeerde hij aan de Hogere Ki'ijgsschool en werd bevorderd tot Ritmeester. Na een verblijf in Ame rika gaf hij zelf les aan de Hogere Krijgsschool en enige tijd werkte hij in het Kabinet van de Chef Generale Staf. Van 1951 tot 1953 was Overste Klop penburg commandant van het regi ment huzaren van Boreel in Amers foort. Op 1 Juli 1953 werd hij Luite nant-Kolonel. Daarna bekleedde hij de functie van hoofd van de sectie per soneel bij de Nederlandse territoriale bevelhebber in Den Haag. Luitenant-Kolonel Kloppenburg heeft ook bekendheid gekregen om zijn hippische prestaties. Hij is Offi cier in de Orde van Oranje-Nassau met de Zwaarden. Dit niet slechts op grond van de grotere levensduurte, maar omdat het redelijk is, de arbeiders te doen delen in de stijging van het nationale inko men. Tegelijk zou het huurpeil om hoog moeten worden gebracht en deze huurverhoging zou door belastingver laging moeten worden gecompenseerd. Van bevoegde zijde wordt echter ontkend, dat de commissie, die de hui dige loonsituatie heeft onderzocht, een uitspraak doet over de wenselijkheid van een loonsverhoging, of over de vorm waarin zij zou moeten worden tot stand gebracht. Het rapport be paalt zich tot beschouwingen over de mogelijkheid en de gevolgen van een eventuele loonsverhoging in de hui dige economische omstandigheden. De beoordeling van de wenselijkheid van verhoging der lonen wil men aan het overleg van het georganiseerde be drijfsleven overlaten. Deze laatste mededeling kan inder daad op logische wijze in verband worden gebracht met het besluit van de Stichting van de Arbeid, om de vergadering, die deze week gehouden zou worden, tot na het beraad van de S.E.R. uit te stellen. Volgende week komt de Stichting bijeen. De vakbonden zullen dan hun eisen kenbaar maken. Men neemt aan, dat de sfeer, waarin het overleg tot nu toe is gevoerd, inderdaad reden geeft tot de verwachting, dat loonsverho ging op betrekkelijk korte termijn te gemoet kan worden gezien. HAILE SELASSIE NAAR ONS LAND Keizer Haile Selassie van Ethiopië zal, naar men verwacht, van 3 tot 6 November een officieel bezoek bren gen aan ons land. Nadere bijzonder heden over dit bezoek worden nog be kend gemaakt. VERNIEUWING K. L. M.-VLOOT „Geen enkel incident mag ons ervan weerhouden, op de inge slagen weg voort te gaan. Wij moeten niet vergeten, dat sedert Maart 1952, toen een van onze toestellen bij Frankfurt veronge lukte, de KLM 3.2 milliard pas sagiers - kilometers heeft gevlo gen...." Aldus de president-directeur van de K.L.M., de heer I. A. Aler, gisteren bij zijn aankomst op Schiphol. De heer Aler, die van de ramp met de „Wil lem Bontekoe" hoorde, tijdens zijn verblijf in Seatüe, heeft van minuut tot minuut contact gehouden met Schiphol. Enkele weken terug, op heenreis naar Amerika, werd zijn toe stel door Charles Harman, de veron gelukte gezagvoerder van de „Bonte koe", gevlogen.... De heer Aler sprak zijn vertrouwen uit in de passagiers-vliegtuigen met straalaandrijving. De Lockheed- en Douglas-fabrieken, zei hij, zijn ook be zig, een transporttoestel met straalaan drijving te ontwikkelen. Binnen een jaar, verklaarde hij, zal het besluit moeten worden genomen over vernieuwing van de K.L.M.-vloot. De eerste nieuwe toestellen zouden dan over twee jaar kunnen worden geleverd. Nadat Woensdagochtend in alle vroegte de mijnenvegers „Volkerak" en „Hollandsch Diep" van de Ko ninklijke Hederlandse Marine uit Den Helder waren vertrokken om de Maandag begonnen speurtocht naar het wrak van de „Bontekoe" voort te zetten, werd de zeesleep boot „Orkaan" in allerijl uitgerust met duikmateriaal, om bij een eventuele vondst direct duikers- assistentie te kunnen verlenen. President Vargas van Brazilië, die zich in het presidentiële paleis door middel van een schot door het hart van het leven heeft beroofd. Hij heeft de 71-jarige leeftijd bereikt. £)OKTER P. v. Oerle uit de Aca ciastraat in Breda had gisteren een wel zeer bijzonder spreekuur. Daar stond namelijk een delegatie voor de deur, bestaande uit de re clame-chef van „Peek en Cloppen- btirp en drie mensen van Dagblad De Stem, om dokter de waardebon van 300.- te overhandigen. Daar voor kunnen dokter Van Oerle of zijn echtgenote (P. en C. verkoopt immers ook dames-regenkleding) te gast gaan in de zaak van P. en C. en dat net zo lang tot de koek op is. Het moest natuurlijk toevallig zo zijn, dat de dokter twee weken geleden al eens op verkenning was gegaan bij P. en C. Aankopen wa ren toen eventjes uitgesteld. Maar dat kan nu gebeuren. Dokter van Oerle is waarschijnlijk niet de enige arts, die heeft meege daan aan onze prijsvraag, maar hij is wel de enige, die bij de prijswinnaars is. De sportieve arts had tesamen met zijn vrouw vier kansen gewaagd. Eén daarvan had resultaat (foto onderi. Een andere grote prijs, de Marco- wasmachine. beschikbaar gesteld door de firma gebr. Mensen uit Roosendaal, belandde in Bergen op Zoom. Het echtpaar Andriessen, dat acht kinde ren heeft, kreeg hiermee een prijs die zeker bruikbaar is. Moeder Andriessen dankt haar „Marco" aan een regen achtige middag. Eens zaten de acht kleinmannen aan tafel en zij waren niet zo zoet als gewoonlijk. „Gaan jul lie maar naar boven", zei vader An driessen, „dan kun je je daar verma ken". Zij kregen een stapeltje prjjs- vraagformuiieren mee. Het zoontje Walter en een ander broertje overleg- den samen welke tijd zij zouden in vullen. Enzij raadden juist! (foto midden-boven) DE LOCOMOTIEF Toen Wim Valentijn, die op de Roo- sendaalsebaan in Bosschenhoofd woont, 's avonds van zijn werk thuis kwam, wachtte hem een plezierige boodschap. Hij was winnaar geworden van de locomotief-fiets. Een prachtig, donkerbruin karretje en.... van het zelfde merk als dat, waarmee onze Tour-renners naam wisten te maken. De hele familie Valentijn moest het mooie karretje aanschouwen (foto links-boven) en zelfs Wims patroon kwam even langsrijden om de geluk kige de hand te drukken. Ook in het gezin Valentijn had ieder meegedaan aan onze prijsvraag. Maar alleen Wim had de juiste tijd gevonden. De 19-ja- rige winnaar is een echte sportvriend en hij heeft al enkele keren als nieu weling in een wedstrijd gereden. Na de diensttijd die hem wacht, wordt het misschien allemaal ernst. Het is wel vreemd en u moet er niets van denken maar we zitten wel in één familie met de pryzen. De winnares van de linnen-uitzet is een nichtje van mevrouw Schrauwen uit Rucphen, die de eerste prijs won. En mevrouw Valentijn uit Bosschenhoofd is weer een nicht van de tweede prijs winnaar. De heer C. Stoop uit de Langewip- straat in Zevenbergen mocht in de fraaie winkel van Rakona te Breda de door hem gewonnen fiets komen ha len. Ieder jaar trouw stuurde de heer Stoop zijn formuliertjes voor onze prijsvraag in. maar pas dit jaar schoot hij in de roos. De aanhouder wint, dat bleek ook in de Tour. Is er dus een toepasselijker prijs dan een fiets? Dit exemplaar is een R.S.-sportrijwiel. Op de foto (rechts-boven ziet u de heren J. W. de Groot en J. Kooijman van Ra kona. die de prijs aan een laatste in spectie onderwerpen. De huidige helicopters, meende de heer Aler, kunnen niet rendabel wor den geëxploiteerd. Naar aanleiding van de ramp met de Bontekoe merkte de president-di recteur van de K.L.M. op, dat het ver trouwen in de DC 6b niet in het minst geschokt is. Naar de oorzaak van de ramp wordt ijverig gespeurd. „Het wrak", aldus de heer Aler, „moet ge borgen worden". Gisteren hebben twee mijnenvegers de hele dag op de door Sillevis aange duide plaats naar het neergestorte vliegtuig gezocht. Laat in de avond was er echter nog niets gemeld, dat op aanzienlijke vorderingen duidde. Volgens journalisten, die de Britse Labour-delegatie bij haar tocht door China vergezellen, heeft Mao Tse Toeng tegenover Attlee een „vredes- program" ontvouwd, dat de volgende punten behelsde: 1. De Amerikanen moeten hun ze vende vloot uit de Chinese wateren terugtrekken. 2. De V. S. moeten geen Duitse herbewapening aanmoedigen. 3. De V. S. moeten ophouden met het activeren van de Japanse herbe wapening. 4. De delegatie zou de gehele La- bour-partij moeten overreden, een „re delijker standpunt" in te nemen wat betreft de buitenlandse politiek. Als Amerika aan de in het program gestelde eisen voldeed, had Mao Tse Toeng beweerd, zou niets een vreed zaam samengaan tussen China en Amerika in de weg staan. Voormalige communistenleider „DIE LAARZEN BRACHTEN ME TOT INKEER" Wilhelm Prinz, die tot 1951 leider is geweest van de communistische partij-afdeling Hamburg, is na het uit zitten van een gevangenisstraf in O. Duitsland in Hamburg teruggekeerd. „De laarzen van de geheime politie", zei hij, „hebben mij tot de slotsom ge bracht, dat democratie tóch beter is". In Februari 1951 werd Prinz uitge nodigd, een communistische vergade ring in Brandenburg bij te wonen. On middellijk na aankomst werd hij door de Oostduitse veiligheidsdienst gear resteerd. Men stelde hem verantwoor delijk voor het gebrek aan succes van de partij in West-Duitsland. Prinz verklaarde, dat de lichamelij ke en geestelijke kwellingen, die hij tijdens de nachtelijke verhoren had moeten ondergaan, de kwellingen van het concentratiekamp Sachsenhausen te boven gingen. £EN moeder in Bristol had haar peuters verteld, dat ze binnenkort een broertje of zusje bij zouden krijgen. De kinderen echter gaven de voorkeur aan een zusje en om het zekere voor het onzekere te nemen, gingen ze met een geparkeerde kinderwagen aan de haal, waar in een schot von een baby te slapen lag. „Asjeblief mama," zeiden ze, „nu hoeft u geen zusje meer te kopen...." Mama kreeg zowat een appel flauwte en de dame, die haar baby gekidnapt zag, schrok na tuurlijk niet minder. Dank zij de politie kwam alles weer op zijn pootjes terecht. De baby in de kinderwagen bleek een jongen te zijn....

de Stem | 1954 | | pagina 1