Talrijke arrestaties van geheime agenten in Oost-Duitsland Otto John schreef dankbrief aan Grotewohl LEVEN EN LATEN LEVEN, meent Dr Flanders Dunbar Internationaal kindercircus iNEO DESTOUR in regering krach tig v ertegenwoordige! Cadeaux voor de Prinses Informeel overleg werd hervat REVOLVER HARRY" laat zich niet intervieiven Aftreden geëist van minister Kaiser Geen reactie op K.V.P.-verklaring Brutale inbraak opgelost K.L.M. heeft wel plannen Het geheim van de ouderdom.... DAGBLAD tfOOR ZEELAND Nieuw voorstel tot „Europese conferentie Overwegend droog De hervormingen in Tunesië „ONBEWAAKTE eiste opnieuw slachtoffers iïerste Kamer accoord met sodaproject PRETTIG KARWEI VOOR BREDASE KWEKELINGEN „En niet praten over die goeie oude tijd r Voortvarende „huwelijkscandidaat" ~N j-te JaAKGANG No. 21099 Uitgave: N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda Kasteelplein 11. Tel. Redactie en Ad ministratie 3351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur J. J H. A. Bruna. Redactieraac C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A.J J. M. Mes,Mi H. B. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende, P V M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.85 per kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend bij niet-post bestell f O-45- Incasso wordt berekend Losse nummers 13 ct. Postrek. no. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1954 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau vuur de Zeeuwse Eilanden. GOES WestsinEel 08, Telefoon no. 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Dubbele Poort 1, Telefoon 1U2 (Bybureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 26U1 (JUSTBUKG, Nieuwstraat 41. Tel. no. 35) 99 Sovjets blijven aandringen DE Sovjet-Unie heeft een nota ge zonden aan Engeland, Frankrijk en de Verenigde Staten met het voor stel, in Augustus of September een bijeenkomst te houden van de vier grote mogendheden ter voorbereiding van de conferentie over Europese vei ligheid, die vorige maand door de Sovjet-Unie werd voorgesteld. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Woensdagavond geweigerd zich over de nota uit te laten. Hij wilde zelfs niet toegeven, dat er een ontvan gen was. In de nota wordt blijkbaar geen plaats van samenkomst genoemd. IN BUXTON VILLAGE (20 kilometer van Georgetown in Brits Guyana) heeft de Britse veiligheidspolitie op grote schaal razzia's uitgevoerd. Het plaatsje wordt „klein Moskou" ge noemd. EGYPTE en Israël zijn op een verga dering van de gemengde bestandscom missie overeengekomen, 1300 weder zijdse klachten, die zich in de afgelo pen 20 maanden hadden opgehoopt, te laten vervallen. HET ZWEEDSE kustvaartuig, dat eer gisteren naar Antwerpen moest wor den gesleept, is niet, zoals aanvanke lijk werd gemeld, op een mijn gelo pen. De storing in de machinekamer had een technische oorzaak. NEDERLAND handhaaft de candida- tuur van Mr van Kleffens voor het voorzitterschap der Assemblee van de V. N. De regering heeft reeds voor een groot aantal landen de toezegging ge kregen, dat zy deze candidatuur zul len steunen. ARNHEM wil bij de herdenking van de bevrijding der stad in 1955 een can tate voor koor en orkest doen uitvoe ren, waarvan de muziek door Herman Strategier en de tekst door Jan En gelman geschreven wordt. OP DE KERMIS in Uithoorn viel de 43-jange grondwerker v. d. G. van T00gte uit een schommelschuit- Je* Met zeer ernstige hoofdwonden moest hij in het ziekenhuis worden op genomen. TWEE Nederlandse padvinders uit ierden, 19 en 13 jaar oud, zijn bij 'n stuw in de Ems te Lingen (Dtld.) te Mater geraakt en verdronken. De jon gens waren in de omgeving van Lin gen op kamp. AAN DE berichten uit Guatemala kan men geen touw meer vastknopen. Nu zouden de geregelde troepen weer ge capituleerd hebben voor het „bevrij dingsleger inplaats van andersom En Armas schijnt niet te weten of hii' wil aftreden of niet. P)E OOSTDUITSE Eerste Minister, Grotewohl, heeft Woensdag in de Volkskamer meegedeeld, dat Dr. Otto John, het uitge weken hoofd van de Westduitse geheime dienst, hem schriftelijk heeft dank gezegd voor de toekenning van asyl in Oost-Duitsland. Grotewohl las de brief voor „om een einde te maken aan de vele sensaties en gissingen over Dr. John in de hele wereld". John schreef o.a.: „Ik wil de gelegenheid niet voorbij laten gaa n.toe te zeggen, dat ik al mijn krachten zal gebruiken om van hieruit te strijden tegen het dreigende gevaar van een oorlog en voor de hereniging van Duitsland". LIET OOSTDUITSE Ministerie van A Binnenlandse Zaken heeft ver klaard, dat de laatste tijd in Oost- Duitsland veel agenten van de West duitse spionnage-organisatie Gehlen en van de Amerikaanse geheime dienst gearresteerd zijn. (De vroegere Duit se generaal Reinhold Gehlen heeft de leiding van een spionnage-organisatie die door de Amerikanen wordt gefi nancierd). De agenten, aldus het mi nisterie, hadden opdracht de vrede te verstoren en de hereniging van Duits land tegen te werken. Er waren ook enige agenten van het „Bureau ter Be scherming van de Grondwet" het bureau van Dr John gearresteerd. De Vrije Democratische Partij heeft het ontslag geëist van de Westduitse Minister voor zaken geheel Duitsland betreffende, Kaiser, wegens verant woordelijkheid, die hij draagt in de kwestie John. Vier jaar geleden heeft Kaiser zich voor John garant gesteld. DUBBELE JACHT. 17 N TERWIJL daarmee weer enkele nieuwe elemeenten aan de sensa tionele kwestie worden toegevoegd, trachten de journalisten in Berlijn nog meer klaarheid te verkrijgen over het geval John. Ze speuren momenteel naar „Revol ver Harry" Soedermann, de Zweedse detective, die met de Oostduitse Mi nister voor Staatsveiligheid, Ernst Wollweber, in contact zou trachten te komen. De Zwi. 'd heeft Wollweber in de oorlog het leven jered, door hem asyl in Zweden te bezorgen, terwijl de Nazi's zijn uitlevering vroegen. Soedermann jaagt dus achter John aan en de journalisten achter Soeder mann. Maar geen van beiden blijkt totnutoe veel succes te hebben. De hoop van de Oost- en Westduitse jour nalisten, dat men John tijdens een persconferentie onthullingen zou laten doen, is totnutoe ook niet in vervul ling gegaan De hulp der V.S. EISENHOWER CRITISEERT SENAATS BESLUIT PRESIDENT EISENHOWER heeft gisteren in zijn wekelijkse pers conferentie, critiek geoefend op het besluit van de Amerikaanse Senaat, om de hulp aan het buitenland met 'n milliard dollar te besnoeien. Dit be sluit, aldus de president, zal op de eerste plaats de Verenigde Staten tref fen. Eisenhower was van oordeel, dat de Senaat te weinig begrip heeft voor wat de Sovjet-Unie op hetzelfde vlak doet. Het partijbestuur zet de bespre kingen met deze partijgenoten voort, doch wenste vast te stellen, dat van de vorming van een werkgemeen schap binnen de partij slechts sprake kan zijn indien zulk een werkge meenschap de grondslag van een ge meenschappelijke levensovertuiging heeft. Soc. dem. iverkgeifieenschap nog in studie Het Partijbestuur van de P. v. d. A. heeft in zijn jongste vergadering vast gesteld, dat het overbodig was te rea geren op de verklaring van het Be stuur der K.V.P. naar aanleiding van de Kaderdag. „Deze verklaring im mers maakte de indruk meer haastig dan weloverwogen te zijn opgesteld." Deze niet-reactie maakt de indruk, dat men er niet goed raad mee weet. Men kon er echter niet onderuit, te reageren op de pogingen van partijge noten, die een sociaal-democratische werkgemeenschap willen oprichten. Het dagelijks bestuur blijkt een be spreking gehad te hebben met die par tijgenoten. In deze bespreking is zegt een uitgegeven communiqué gebleken dat het in het openbaar ver schijnen van een circulaire op een mis verstand berust en dat de betrokken partijgenoten dit ernstig betreurden. PtANK zij knap speurderswerk pnkplo Amsterdamse nolitie: BIJ EEN BRAND in een Ameri kaanse fabriek van gedistilleerd te Pckin (Illinois) zijn 42.000 va ten vhisky verloren gegaan. De vlammen waren op 20 kilometer afstand zichtbaar. gèlisÜBdeAinep u51001" dc Bntse zaak" PhufüS ekmg een nota aan de Chinese regering laten overhandigen waarin schadeloosstelling wordt geëist wegens het omkomen van drie Am rb5u?teCHhSnVa^l"iei™'^^ DE STATEN der Nederlandse Antii len hebben de behandeling van het Koninkrijksstatuut uitgesteld omdat zii eerst een klaar besluit van de landsre gering wensen inzake de schorsing van een der leden van de eilandenraad van Aruba. EEN RADIO-TECHNICUS te Mook, de heer Wijnand, heeft een apparaat geconstrueerd, waarmee aardstraalba- nen en dergelijke langs electrische weg kunnen worden geregistreerd. Op plaatsen, waar eerder met de wichel roede aardstralen waren vastgesteld, deed ook het apparaat zijn plicht. pE COMMISSARIS der Koningin in Limburg, Dr F. Houben, heeft de aan dacht van Provinciale Staten gevraagd vo°r plannen tot omvorming van het Maastrichts Stedelijk Orkest tot een Provinciaal Limburgs Orkest. RADIO WARSCHAU heeft meege- deeld, dat Polen de uitlevering heeft geeist van de Pool Antoni Klimowicz, die door de Britse politie van een schip werd gehaald, waarop hij als verstekeling werd vastgehouden. Kli mowicz was b\j de Poolse koopvaar dij ontslagen wegens misdadigheid, al dus de nota. In het Kinderkamp van de World jr2teran Federation te Baarn is het jeest geweest. Een groot aantal autoriteiten werd door de kinderen op e Internationale Feestdag'' uitgenodigd. Het hoogtepunt was wel de uitvoering van het „Internationaal" circus. Links: Marco Lippi uit Italië ie zijn „collegauit India narersh Gulati de helpende hand biedt bij het schminken. J Weersverwachting, geldig tot vanavond: Veranderlijke bewolking, maai bijna overal droog weer. Zwakke t uit matige wind aanvankelijk uil I uiteenlopende richtingen, later in hoofdzaak Westelijk In het Oos- ten van het land minder warm. „Vandaag: tun onder 20.25 uur Maan onder 22.01 uur. Morgen I Zon op 5.08 uur. Maan op 13.59 WAARSCHUWING VAN ROYER DE LA TOUR T"NE DOOR de Tunesische kabinets- formateur Ben Ammar aan de Bey voorgestelde nieuwe regering zal uit tien ministers bestaan: zes gematigde nationalisten en vier leden van de sterk nationalistische Neo Destour. Men verwacht een krachtige reactie van rechtse politieke kringen in Pa rijs op de ruime Neo Destour-verte genwoordiging in de nieuwe regering. De nieuwe Franse Resident-Gene raal in Tunis, generaal Boyer de la Tour, heeft in een radiotoespraak er voor gewaarschuwd, dat hij „draconi sche" maatregelen zal treffen tegen iedereen, die de rust in het land ver stoort. Hij zei te hopen, dat de zojuist genomen besluiten de kalmte in het land zullen herstellen. „Niets blijvends worden in wanorde kan gedaan anarchie'' ®endès France heeft Woens- vm 8, een delegatie ontvangen nn rl» ^?seï ln Tunesië. die hem op de hoogte bracht van de bezwa ren der kolonisten tegen de voorgestel de hervormingen. Na afloop verklaarde een der dele gatieleiders, dat hij de overtuiging ge kregen had, dat de premier niet van plan is, de positie van de Fransen in Tunis in gevaar te brengen. Hij was echter nog niet overtuigd van de waarde der voorgestelde bescher mingsmaatregelen. In Marokko duren de ongeregeldhe den nog voort. In Petitjean hebben zes Joden bij betogingen het leven verloren. Bij het optreden van de po litie werden vier de demonstranten gedood. van enkele Amsterdamse politieman nen, heeft men de daders kunnen ar resteren van de brutale inbraak, die een goede week geleden in een horlo- gewinkel in de-A hoofdstad werd ge pleegd. Via een door hen zelf gehakte ondergrondse gang hadden twee zwa re jongens zich toegang tot de winkel verschaft en voor een waarde van 15000 gulden aan horloges gestolen. Behalve de daders zijn ook twee he lers gearresteerd. De mannen hadden <le buit broederlijk verdeeld en toen één van de inbrekers ook de portie van zijn maat wilde gaan verkopen, liep hij in de handen van een recher cheur. De helft van het gestolen goed was daardoor meteen terecht! Van de overige horloges werd een groot deel bij de helers aangetroffen. 99 Amerikaan en Deense studente verongelukt 17 EN 38-jarige Deense ingenieur en een 26-jarige Amerikaanse studen te zijn gisteren dodelijk verongelukt, toen de personenauto, waarmee zij op reis waren, op een onbewaakte over weg tussen Harmeien en Vleuten (pro vincie Utrecht) door een trein werd verpletterd. Even nadat het ongeluk gebeurd was, werd het wrak nogmaals gegre pen door een uit de tegenovergestelde richting komende trein. De naam van de Deense ingenieur was Iver Max de Hemmer Güdmer. De studente heette Vera Ruth Andersen. Woensdagmiddag hebben op Paleis Soestdijk delegaties van o.a. de Ko ninklijke Marine en de Vereniging van Oud-strijders van de voormalige Koninklijke Nederlandse Brigade Prinses Irene" aan Prinses Irene, die vandaag haar verjaardag viert, geschenken aangeboden. Boven: De Ver eniging van Oud-strijders bood bij monde van de Kap. R. W. Hemnes (links) een lederen schrijfmap aan. Onder: De Koninklijke Marine schonk een enorme taart met een model van de Karei Doorman erop. r-)E EERSTE KAMER heeft gisteren hD wetsontwerpen, verband hou dend met het soda-project te Delfzijl, met 28 tegen 16 stemmen aanvaard. De P. v. d. A. en de C.P.N. stemden tegen en van de A.R. onthield de heer Hellema, partijgenoot van minister Zijlstra, zijn goedkeuring aan de voorstellen. De debatten leverden geen nieuwe gezichtspunten meer op. Het wetsontwerp tot verbod van be- drijfsarbeid voor veertienjarige meis jes kreeg eveneens de goedkeuring van de Kamer en ook het ontwerp tot financiering van bouw en inrichting van de kernreactor in Nederland. De heer Sassen (K.V.P.) merkte ten aan zien van dit project op, dat een twee de technische hogeschool voor de scho ling van bekwame deskundigen be langrijk is. De Kamer zal voor Dinsdag 14 Sep tember niet meer bijeen komen. In fabriek te Budel M.T.S.-LEERLINGEN MAAKTEN NOODLOTTIGE VAL TWEE M.T.S.-leerlingen, die drie A maanden practisch moesten wer ken bij een fabriek te Budel, zijn daar van 13 meter hoogte gevallen. In zorgwekkende toestand moesten zij naar het ziekenhuis te Weert wor den vervoerd. Een van hen, de 19-ja- rige J. O. uit Brunssum, overleed kort na aankomst in het ziekenhuis. De an dere, de 19-jarige L. de J. uit Vught verkeert in levensgevaar. De jongens, die pas eergisteren aan hun volontairschap waren begonnen, waren tijdens de bestudering van een bepaald werk in de fabriek op een dunne stang- gaan zitten van een 13 meter hoge balustrade. Deze knapte af, met het noodlottige gevolg. Het helicopter-verkeer Sabena gaat ook Midden-Brabant bedienen De K.L.M. z te eniger tijd insprin gen in het helicopter-verkeer", al dus de heer I. A. Aler, directeur van de Koninklijke Luchtvaart Maat- schappij, tijdens de herdenking van de eerste vlucht van de Sabena-dienst Rotterdam-Antwerpen-Brussel. De heer Aler liet zich tot die mede deling verleiden door een ietwat uit dagende opmerking van burgemeester Van Walsum. Deze namelijk sprak de hoop uit, dat de K.L.M. nog eens zal aandurven, wat de Sabena heeft ge daan en wel ten opzichte van andere verbindingen, waaraan Rotterdam be hoefte heeft. „Wanneer de K.L.M. begint en met welk materiaal, kan ik nog niet zeg gen", aldus de heer Aler, „maar wel dat het in samenwerking met de Sa bena zal zijn". De heer Deswarte van de Sabena deelde mee, dat er plannen bestonden voor een helicopter-verbinding Brus- sel-Antwei'pen-Eindhoven, zodat ook Midden-Brabant wordt ingeschakeld. Voor Zeeland ziet men nog niet de mogelijkheid om tot een rendabele lijn te komen. Pakjes voor de pater van Bordeaux FAE jongens van de St Franciscus- kweekschool te Breda, die in Bor deaux pater De Bruin O.F.M. een handje helpen bij zijn moeilijk werk onder de arbeiders van de havenstad, hebben op het station van Bordeaux een allerprettigste ontmoeting gehad met de pelgrims van de 57ste Natio nale Bedevaart naar Lourdes. De pelgrims namelijk overhandig den hen op het perron en ook de pater was te klein, om al het geld op brengst van een pakkettenactie, die voor de pater was gevoerd. Een grote lorrie was in een minimum van tijd volgeladen en de portemonnaie van de pater was te lein, om al het geld te bergen dat hem werd overhandigd. Voor de microfoon dankte hij de pel grims en wat hij in woorden zo gauw niet kon uitdrukken, vertelde zijn stralende gezicht wel. DE UNIE-BESPREKINGEN Minister Luns ingesprek met mi nister Sunarjo van Indonesië over de hervatting van de Uniebespre kingen. Voor dit onderhoud onder brak de Nederlandse minister zijn vacantie in de Vogezen. fJENJAMIN FRANKLIN schreef in 1780 al: „Alle ziekten kunnen zeker worden vermeden of geheeld, ook de „ouderdomsziekte''. Onze le vens kunnen aanzienlijk verlengd worden Sommige moderne geneesheren zien in die uitlating van Franklin een waarheid die van alle tijden is. Een vrouwelijke arts in New-York, Dr. Flanders Dunbar, gaat van de opvatting uit, dat men, om het geheim van de ouderdom te ieren kennen, mensen moet bestuderen, die de hon derdjarige leeftijd zijn gepasseerd. Door middel van vragenlijsten en persoonlijke gesprekken ondervroegen Dr. Dunbar en haar medewerkers j ^_eer.lan ifiehonde,r? eeuwlingen. De uitslag van die enquête werd zegt, dat het Is omdafuf^óoWe^n bleven. Een bankier die zijn zaak op 100-jarige leeftijd opgaf werd dadelijk daarop actief als een organisator van jongensclubs. Een vrouw van 113 hielp verschei dene achterkleinkinderen het college te bezoeken door hen de nodige fond sen ter beschikking te stellen door middel van het naaldwerk, dat zij ver richtte. Dr Dunbar redeneert als volgt: De mensen moeten niet te vlug met pensioen gaan. Degenen die gezond blijven na 65 jaar, willen werken en zij blijven gezond omdat zij blijven werken. De honderdjarigen verschillen na tuurlijk van mening over de redenen wereldkundig gemaakt op het jongste congres van de International As sociation of Gerontology in Londen. 45 dagen. De heden: negen kinderen", NOOIT KWAAD WORDEN Vf/AT HAD Dr Dunbar gevonden? Ten eerste dat het hoogste per centage honderdjarigen in die delen van de V.S.A. wordt aangetroffen, waar het leven het meest zenuwslo pend is, bijvoorbeeld langs de Oost kust van de V.S.A. van Boston tot Carleston en langs de Mississippi, maar niet in de „hemels van rust" die Californië en Florida worden ge noemd. Verder vond de Amerikaanse dok ter, dat de honderdjarigen mensen zijn die niet zeer rijk, maar ook niet zeer arm zijn. Op de derde plaats waren 98 pro cent van de honderdjarigen gehuwd. Bijna al de honderdjarigen hebben steeds een gezond*- slaap gehad en een goede gezondheid genoten. Er was een vraag die luidde: hoeveel dagen van uw leven bracht gij in bed door? Een oude dame antwoordde: „Juist geteld LJONDERDJARIGEN vormen een apart soort mensen en de meesten hebben nog een vrij goed gezicht en gehoor en blijven actief. Zij zijn over het algemeen optimis ten. Zij vertonen geen heersersneigin gen. Zij leven graag en laten ook le ven. Zij hebben vele vrienden en zijn vrij geestig; zij praten niet steeds over „die goede oude tijd. Zij kunnen goed verdragen, dat de wereld ver andert en spreken daarover alsof zij nog wel een honderd jaar kunnen le ven om het allemaal mee te maken. Een bepaalde factor zag Dr Dunbar als zeer belangrijk: De honderdjarigen zijn erin geslaagd de gevaarlijke leef tijdsklip (van 50 tot 70 jaar) zonder moeilijkheden te omzeilen. BLIJF BEZIG! FhR DUNBAR stelde verder vast. dat de honderdjarigen een ding ge meen hadden: namelijk dat zij bezig dronk, een andere omdat hij nooit dronk of rookte. Er was 'n oude dame die beweerde, dat zij 100 werd omdat zij iedere morgen appelcompote bij 't ontbijt had. De meesten gaan intussen accoord met wat de I03-.iarige man uit Illinois, McHenry zegt: ..Indien ge lang wilt leven, maakt u dan nóóit kwaad. MAD AT Woensdagochtend de leiders ■i van de Nederlandse en Indonesi sche delegaties hij de Unie-besprekin gen, de heren Luns en Sunarjo, een bespreking hadden gevoerd, zijn 's middags de delegaties in informele be sprekingen bijeen geweest. De bijeen komst diende ter bestudering van de door minister Yamin uit Djakarta meegebrachte suggesties, die het over leg weer op gang zouden moeten bren gen. Ook Yamin heeft nog met minister Luns gesproken en hem een toelich ting gegeven op de door Indonesië ge wenste wijzigingen in het ontwerp- protocol. De eerstvolgende dagen zullen de delegatieleden onderling van gedach ten wisselen over de nieuwe voorstel len. Men wil blijkbaar spoed betrach ten. omdat de Indonesische delegatie graag voor 17 Augustus, de dag waar op negen jaar geleden de Republiek Indonesia werd uitgeroepen, tot resul taten wil komen. Brits-Perzische oliegeschil VANDAAG PUBLICATIE DER VOORWAARDEN HET Brits-Perzische oliegeschil is,' naar men mag aannemen, nu defi nitief van de baan. Vandaag zullen de voorwaarden worden gepubliceerd door het consortium van de acht maat schappijen, dat de onderhandelingen heeft gevoerd. Aanvankelijk zouden deze voor waarden reeds gisteren openbaar zijn gemaakt, maar men wilde de Minister van Buitenlandse Zaken van Perzië in staat stellen, de Sjah en de Perzische regering de tekst ter goedkeuring voor te leggen. De publicatie zal gelijktijdig in Teheran. Londen en Washington ge schieden. gEN 41-jarige Amerikaan, zoon van een rijke advocaat in Maine, is Dinsdag geboeid van Canada naar de Verenigde staten gebracht. Hij wilde in Canada een vliegtuig kopen en er mee naar Engeland vliegen om met Prinses Margaret in het huwelijk te treden! Toen hij op het vliegveld Dorval bij Montreal inlichtin gen inwon over de aanschaf fing van een vliegtuig, dat hem over de Oceaan kon brengen, waarschuwde men zijn vader. De politie werd telegrafisch verzocht hem in handboeien te rug te brengen. Een politieman zei, dat de man voldoende beid bij zich had om een vliegtuig te kopen.

de Stem | 1954 | | pagina 1