9 pa^WaïJ pe DUITSE STEDEN HERRIJZEN DE CELWAGEN VAN TEMIXCO m IFECTIE Tel 264 WAAR MEN BERGEN BOUWT VAN PUIN COMMUNISTEN LEDEN NEDERLAAG IN MGR TROCHTA coors St. Sebastian, Dax en dubbel jubileum een ard kachels icomjilimten,ke?6us/irmt een test winner Mdoet Semmks weet Watts nu tM, makkersPj derde blad zaterdag 31 juli 1954 Un 1958 varen van Stuttgart naar Rotterdam energieke aanpak De Nederlandse kwaliteitshand De draaiende schi if niet corrupt met regiem Dikke» Bruinet Duivenkroniek 10 Ier uitgebreide sortering |i.) tUTO'S MOTOREN egens aanschaffing grotere een ^stelwagen Bedford 600 kgr. te oop. In prima staat. Bevr. Fa. reemaes de Potter, Gravenstr. 3, Clinge. 97g uto's (luxe) Chevrolet '49 Se- m de Luxe, Chevrolet '48 Se in de Luxe, Ford '47 Sedan; e Lahaye '48. Ford 250 kg, coda '49 Coach. 6738 ervolg. Vrachtwagens. G.M.C. iezijdige Netamkipper, motor i kipper nieuw, Ford '50 6 ton Fords met achteroverkippers. i ?dford achteroverkipper (ook i /onderlijk), Wendex (Volks- agenmotor) 2 ton, Dump Che- olet 1 1/ ton. Dodge leger- Jck- 6739 ?rvolg. in- en verkoop van itomobielen. Na 1946. Steeds bruikte wagens voorradig. C. v. d. Mast, Terh. weg 316 - eda. Tel. 7402. 6740 goede staat zijnde motor te op, merk Indian 750 cc. Bevr. de agent v. d. Stem, Polen- 5 Clinge.983 DIVERSEN Zondag l Aug. a.s .Grote neting bij Aug. de Nijs te Ust. Begin 3 uur. 981 ;rmisschieting op Zaterdav M li begin 4.30 uur bij J. Baatt >skam. Bij slecht weer binnen neten. 982 gelegenh. Kuitaartse ker- s Gaaibolling bij A. de Bak- Zaterdag 31 Juli en Maan- 2 Aug. om 18 uur. Zondag A.ug. om 17 uur. 980 Feestgedicht voor „hem' „haar". Guus Keddy treft juiste snaar! Guus Keddv, de Vest 26a, Breda. Tel. 75i7 2,50 50,— ;uwe ngen VAN DER STEEN I (Van onze speciale verslaggever). BEHALVE BONN heeft men ons op onze rondreis door Duits land drie steden in het bijzonder getoond: Stuttgart, de energiek omhoog strevende hoofdstad van Württemberg-Baden tussen wijnbergen en bossen; München, niet langer bezoedeld door het Bruine Huis, zijn oude naam als cultuurcentrum en joyeuse hoofdstad van het gemoedelijke Beieren herwinnend; Berlijn, de wonderlijkste kool ooit door de politiek gestoofd, 'n Siamese tweeling van democratie en dictatuur, van welvaart en soberte, broeinest van Intrigues, maar toch vol leven en her wonnen humor. sche nachtmerries dwaalde men er in 1945 rond. I.icht en water ontbraken. Eerst Stuttgart dan, dat in de oorlog 17 procent van zijn gebouwen en 35 procent van zijn woningen geruïneerd zag. Bijna 5 millioen kubieke meter puin was er op te ruimen. En nu heeft men daar dadelijk een zesjarenplan opgesteld, om die hele rommel kwijt te raken. Het grootste deel van al dat puin heeft men opgehoopt op de Bir- kenkopf in het Zuiden van de stad. Die Kopf is daardoor meteen de hoog ste top geworden in de krans van groene bergen, welke de stad omringt. Men heeft maar meteen het hele stads plan veranderd, om het toenemende verkeer te kunnen opvangen, en het is er nu nog een verward geheel als in Rotterdam-in-opbouw. Maar men pakt I er energiek aan en het wordt daar ook l een moderne stad, welke bij een inwo- I nertal van 563.000 inwoners (in 1939: 496.000, in 1945: 266.000) zeker niet zal stilstaan. Men vertoonde ons vol trots de electriciteits-, gas- en waterwerken, modem van opzet en uitvoering. Men vertelde geestdriftig van het plan om het dreigende drinkwaterge brek tegemoet te treden door het be geerde nat op te pompen uit liet Bo- denmeer en het met een 150 kilometer lange leiding over heuvels en door da- Ien naar Stuttgart te brengen. We hoorden spreken over de kanalisatie van de Neckar, die in 1958 gereed zal zyn en de rechtstreekse vaart van hier naar Rotterdam mogelijk zal maken. e hebben grote, frisse, ruim aange legde nieuwe woonwijken gezien doch moesten (als bij ons, helaas) constate ren, dat de eigenlijke woonruimte voor ieder gezin maar beknopt is. Veel veel woningen, is hier ook het parool' 'ge weest. Zal het zich in de toekomst niet wreken? We hoorden tot onze verbazing, dat de zwemkommen hier allemaal gevuld zijn met mineraalwater, terwijl er Wheel wat van dat geneeskrachtig vocht in de Neckar verdwijnt. We heb ben als kinderen op vacantie in een miniatuurtreintje rondgetoerd door 'n uitgebreid vermaaks- en wandelpark, terwijl we de terugtocht aanvaardden zwevend over boomtoppen en vijvers in een stoeltjcslift. Kortom men heeft ons hier de levenslust in alle vormen getoond. Geen volk, dat bij de pakken neerzit na de grootste ideologische po litieke en militaire blunders. Maar'met de vaste wil een nieuwe, oen betere toekomst te scheppen. DE BEIERSE HOOFDSTAD Van openbare verkeersmiddelen geen sprake. Verschillende oude cultuurmo numenten waren ernstig beschadigd, ook het beroemde Raadhuis, de hoofd kerken, de Pinakotheek. £n nu? Ne gen millioen kubieke meter puin geruimd. De hoogste* „berg" van Mün chen (100 nveter) is ermee opgebouwd. Een grote moderne stad, vol leven en bedrijf.is verrezen. En daartussendoor de oude, herstelde monumenten. We zagen tot onze vreugde de schone St, Michaelkirche .weer, een feestelijke ruimte, vol jubelende barok-schoon- heid, waar men met vqjl orkest een muziekmis liet deinen en ruisen. We vonden de schilderijen van de oude Pinakotheek (die hersteld zal worden) in een modern Haus der Kunst terug. Het Nederlandse genie straalt hier ook De Theatinerkirche in München en het bouwwerk daarnaast iveer geheel en gaaf na de zware scha de, door een bombardement op gelopen van vele wanden. Rubens en Rem brandt zijn er vooral in prachtige wer ktal aanwezig. We hebben indrukwek kende nieuwe stadswijken gezien. We zagen uit over de tuinen van het slot Nymphenburg der oude Beierse konin gen en we hoorden nog met piëteit spreken over de Wittelsbachers, al be seft men, dat herstel der monarchie buiten alle mogelijkheden ligt. We za gen het reusachtige fiofbrauhaus, stampvol, op ontelbare tafels de grote stenen kroezen vol met schuimend vocht, 't gezellig gepraat en geschater van een goedlachs volk de ruimte vul lend. We waren in een Kabaret waar de humor scheermes-scherp de eigen politiek ontleedde en ook de Ameri kaanse bezetter niet spaarde. Maar de volgende dag hoorden we aan een maaltijd de chef der Staatskanselarij, een man van adel. zeggen: „Heel aardig:, dat hekelen der Ame rikanen. Maar als zij hier niet waren geweest, dan zaten wij hier allen bij elkaar thans in de irranium-mijnen achter de Oeral". We mochten een kijkje nemen in het gebouw van cje Landdag, het. Maximir lianum, na geiLyejnieUng^YQor.^O prp- cent weer geheel opgebouwd. Overal getuigep kruisbeelden van liet -toch nog katholiek karakter van hét land, al zetelt in de regering de coalitie Rooms-Rood. GEFABRICEERD TE s-HERTOGENBOSCH BIJ DE LANDDAGPRESIDENT De Landdag-president, een fraai-ge- baarde figuur die sterk aan Van Cau- welaert in zijn jongere dagen deed denken, gaf een helder antwoord op gestelde vragen. Zo deed hij uitkomen, hoe de openbare school hier nog altfjd de Konfessionsschule is. Maar door het groot aantal vluchtelingen 2 mil lioen in Beieren vev Rvijnt het ein- heitlich katholiek karakter van het land wel. Toch: „Wij zijn hier meer naar de Middellandse Zee-cultuur toe gewend". Ja, zo dachten we, als in 1866 het Pruisendom niet de hegemo nie had veroverd in het Duitse Rijk, als meer naar de Middellandse Zee cultuur toegewende delen gestalte en wezen van het Rijk hadden kunnen be- invloeden, zou dan de loop der historie niet heel anders geweest zijn? We we ten niet, of de beminnelijke Landdag president dit bedoelde met zijn opmer king. Hij vertelde intussen niet zonder trots wat Beieren voor aparts heeft in zijn parlementaire leven. Het heeft nJ. wat andere Lander niet bezitten, een Senaat, die wetsvoorstellen met een advies weer naar de Kamer kan te rugsturen. Iets aparts is hier ook het openbaar vergaderen van de parlementaire com missies. Men wil helemaal niet weten van binnenkamerse discussies, waarbij de afgevaardigden soms wel eens an ders spreken dan wanneer ze weten, dat het publiek luistert.... We moeten wel fragmentarisch weer geven al wat we beleefden en hoorden, want daar zitten we al in een toestel van de Pan American Airways op weg naar Berlijn. Met een sprong van twee uur staan we op Tempelhof, dat zich vol trots het enige vliegveld midden in een grote stad noemt. Het is voor vandaag genoeg. Laten we t een vol gende keer over Berlijn hebben. LJET lijkt mij de moeite waard de lezers in enkele besprekingen een beetje in te leiden in Mozart. En, dat in het bijzonder hen die de mening verkondigen, dat deze com ponist wel lief en charmant is, maar dat van werkelijke universele grootheid toch maar betrekkelijk sprake is. Hij kan in het oog van dezen een vergelijking met b.v. Beethoven niet doorstaan. Deze misvatting is verklaarbaar. Onze tijd is er een die zijn noden en verlangens uitstalt. De maisa draagt haar wensen en wat haar overigens beroert op spandoeken naar buiten. Beethoven is de eerste massamens in de muziek. Hij behandelde de proble men die elke mens eigen zijn en daar mee tevens die van alle mensen teza men. Mozart is de laatste mens van adel; adel is gereserveerd in zijn uitingen; draagt zijn noden niet de straat op, doch doet de was in huis. Ik zet het nu allemaal heel scherp links en heel scherp rechts, zodat deze stelling op tal van details aanvecht baar is, maar daar gaat het nu niet om. Om iets heel duidelijk te zeggen, moet men dikwijls overdrijven. Doch als iemand ingetogen spreekt, wil >dat helemaal niet zeggen, dat hij niets te zeggen heeft. Wat hij zegt kan waardevoller zijn dan wat de ander zegt, die luidruchtiger is en met groter nadruk spreekt. Mozart is de man van de liefde in de meest verheven zin van het woord; de man van de innige blijheid omdat en opdat de ene mens de ander mag hoogachten, met hem mag omgaan, hem mag liefhebben. Daarom is Mo zart intiem. Hij leeft gezellig in de kring van mensen, waarmee hij con tact heeft (en die kring mag zijncnt: wege steeds groter worden) maar hij ziet steeds het individu. Beethoven is de man van de algemene mensenlief de. De mens in zijn algemeenheid, de mensheid moet men liefhebben. Beet hoven leeft niet in een intieme kring. Zijn gebied is de hele aarde, doch nie mand afzonderlijk daaruit. Mozart kon het met ieder apart goed vinden. Beethoven leefde geslotener en lag nogal eens met anderen overhoop. De boodschappen, die deze twee gro ten de mensheid hebben te brengen zijn van gelijke waarde; zij worden al leen op andere wijze gericht en nu is het makkelijker mee te gaan met de man, die een algemeen gehouden ide aal predikt en daarbij overhoop haalt dc krachten, die de mensheid daar heen drijven en die haar daarvan weerhouden. Dat is makkelijker omdat nagenoeg ieder die krachten aan den lijve voelt en de spreker dus goed be grijpt. Moeilijker is het met de man mee te gaan, die als individualist vertelt, welke nood en smart hij voelt en hoe hu die in zich zelf door een blije lief de voor het leven, voor de mens over wint. Hierin zit tevens het geheim, waarom men irst op latere leeftijd Mozart begrijpt. Eerst dan is men zelf een uitgebalanceerde persoon gewor den. Mozart was reeds ver voor zijn 35ste jaar (zijn stervensjaar) de per soonlijkheid, die de meesten van ons op hun 50ste nog moeten worden. Hij was dat ook niet ineens. Men kan het merken in zijn muziek. Wilt U hem le ren kennen in zijn jonge tijd, alleen nog mnar in simpele blijheid: Diverti mento no. 10 op Decca TX 3105 of Di vertimento no. 2 op Decca TX 3061 met aan de andere zijde de beroemde Kleine Nachtmuziek. Beide platen van voortreffelijk gehalte. Geen proble men, alleen maar heerlijk vreugdevol. Tsjechische emigranten geven een toelichting op de veroordeling van Mgr. Dr. Stefan Trochta, welke Maan dag door Radio Praag bekend gemaakt is. De beide „misdaden", die Mgr. Trochta heeft bekend, en waardoor hij tot 25 jaar dwangarbeid veroordeeld is, zijn het zenden van bet door het canonieke recht voorgeschreven rap- Dat konden we ook constateren in München. Zes-en-zestig luchtaanvallen hadden hier 45 procent van alles wat er gebouwd was tot puin vermorzeld. Als in een spookstad vol surrealisti- Een blik in het moderne Stuttgart, dat aan het verrijzen is. O schoon zij hun ambt moeten uitoefenen in een stadje van nauwelijks 2500 ir.woners, mogen de politieagenten in het Mexicaanse Temixco niet klagen. Iedere Zaterdag avond, zo vertelt „Time", hebben ze het druk. Dat komt omdat de inwoners van T emixco de blijk baar onuitroeibare op vatting zijn toegedaan, dat de Zaterdagavond er is om feest te vieren en dat men om feest te vie ren minstens tien flessen vurige vloeitof moet in slaan. De Vrouwenbond voor Moraal en Fatsoen liet een protest horen. Niet tegen het feestvieren, maar tegen het ongehoorde schandaal, dat de politie van Temixco iedere Zaterdag tientallen eerzame mensen, ten aan- schouwe van het hele stad je naar het bureau voerde. Het bestuur van de bond kon erin komen, dat een burger op een gegeven mo ment zo lastig werd, dat het ingrijpen van de politie noodzakelijk was, maar, al dus het request, dat moest dan tactisch gebeuren. Geen gesleur en gesjor aan de jassen van weerbarstige arrestanten, maar onopval lend vervoer in een celwa gen. Een celwagen: dat was de oplossing. Maar Temix co had geen celwagen. Vandaar dat de dames hun verzoek vergezeld deden gaan van een dringend be roep op de burgemeester, om zo snel mogelijk zo'n voertuig aan te schaffen. Zijne Edelachtbare had er wel oren naar. Maar de deplorabele toestand van de gemeente-financiën liet de aanschaffing van een nieuwe wagen niet toe. Geen nood echter. Een welgesteld zakenman in het stadje had een tweede hands vrachtauto te koop en de heer Flavio, tot ver in de omtrek bekend om zijn bekwaamheid als smid, was bertid, op het chassis een keurige cel te bouwen, zodat men het geheel niet meer zou kunnen onder scheiden van de echte cel wagens in de grotere ste den. TRIBUNE Het werd, kortom, alle maal met veel élan èn voortvarendheid voor el kaar gebracht. En op een gedenkwaardige dag, in Kleine demonstratie.. zeer recent verleden, deed de burgemeester invitaties uitgaan naar alle stedelijke autoriteiten, de bestuursle den van de Vrouwenbond niet op de laatste plaats, om een kleine demonstra tie bij te wonen met het trotse voertuig. Er werd een tribune ge bouwd voor het gemeente huis en omdat het Zater dagavond was, had men aan de plechtigheid enige feestelijke luister gegeven. De erewyn ging rond en nog vóór de celwagen zijn neus om de hoek stak, wa ren alle autoriteiten al zo opgetogen, dat de politie overwerk vreesde. De burgemeester tracht te de aandacht af te leiden. Hij begon een speech over de voortreffelijke eigen schappen van de wagen, die een ogenblikje ge duld, waarde burgers over enkele minuten zou komen aanglijden. Hij sprak over het voordeel van een celauto in het licht van de reputatie der stad en hij maakte een galant gebaar naar de leden van de Vrouwenbond, die hij ge heel en al de eer van het initiatief wilde geven. De dames hieven het glas. riepen „hoera" en fluisterden luidruchtig, dat de burgemeester een char mant magistraat was. RAMP Uit de verte kwam mo torgeluid. Het naderde snel. En even later stoof de celwagen voorbij, gehuld in stofwolken en indruk wekkend van afmetingen. Hij raasde voorbij de tri bune en het geluid van de motor overstemde het ploppen van de champag- nekurken. Maar even later was er grote ontsteltenis. Want honderd meter voorbij de tribune maakte een der voorwielen zich van de auto los en terwijl dat wiel aan de rechterkant van de weg in de greppel rolde, botste de celwagen aan de andere kant met groot ge raas cn gerammel tegen een boom. De heer Flavio, met zijn grote reputatie als stads- smid, sprong van de tribu ne, holde de chauffeur voorbij, die midden op de weg verbaasd en gerafeld zijn positieven bijeen zocht, en wierp een keurende blik op het wrak. „De wa gen", zei hij, „is er ge weest. maar als oud roest kan ik hem nog wel ge bruiken". De tribune was inmid dels ontruimd. Luidruchtig en reddend wat er van de feestflessen te redden viel, vluchtte de eerste burger van de Vrouwenbond voor Moraal en Fatsoen het stadhuis in. En laat in de avond, heel laat zelfs, kwam de politie in touw, om weerbarstige autoritei ten, ten aanschouwe van een ademloos toeziende burgerij, naar het bureau te voeren. De burgemees ter was de enige, die onder de catastrophe kalm ge noeg was gebléven, om zonder geleide naar huis te gaan port aan Rome over de godsdienstige toestand in zijn di~:ees, en het oplei den van priesters op een niet door de regering toegelaten en voorgeschreven seminarie. I>e bisschop heeft eenvou dig zijn plichten vervuld, hetgeen hjj steeds met medeweten van de staat heeft gedaan. De pogingen hem voor het regime te winnen zijn echter mis lukt, waardoor de staat een veroorde ling nodig vond. Na de revolte van 1948 in Tsjecho- Slowakije scheen het de toenmalige bewindhebbers opportuun toe de bis schop van Leitmeritz Mgr Trochta naar voren te schuiven, terwijl hij meer de juist man scheen dan de Aartsbisschop van Praag, Mgr. Beran. Deze toch stond erom bekend dat hij zelfs niet wilde overwegen met de communisten onderhandelingen te be ginnen. Mgr. Trochta daarentegen, die als eenvoudige Saleziaan altijd nauw contact had met de arbeidersjeugd en naar de geest van Don Bosco de be langen van de eenvoudigsten behartig de, had bewezen een bewonderd man te zijn bij de jeugd der industrieste den. De communisten zagen bij hun aan de macht-komen terstond, dat hij met zijn inzichten in de sociale nood van het volk een geschikt instrument in hun handen moest zijn om het contact met het werkende volk levendig te houden. De verhouding tussen Regering en Mgr. Trochta is op de duur echter steeds slechter geworden, aangezien de communisten met hem niet het succe6 bereikten, dat zij verwacht had den. In 1951 kwam hij onder huisarrest te staan, en werd van zijn kudde afge sneden; slechts zelden mocht hij be zoek ontvangen. Geschiedde dit wel, dan was er steeds een communistische vertrouwensman bij aanwezig. Het be stuur over zijn diocees werd uitge voerd door een door de staat erkende patriottische priester, de vroegere di recteur va.A de charitas in Praag, Mgr. Oliva. Deze is lid van de priester-vre desorganisatie. Deze toestand heeft drie jaren geduurd. Advertentie) moderne winkelinterieurs en 'exterieurs .Wittebaard", die een paar weken ge leden de 2e nationaal Montauban won, de eerste poule van duizend. On ze gelukwensen. DUEL? <^AN SEBASTIAN was de laatste grote fondvluclit van het seizoen in België. In het zuiden van Frankrijk was het heet, daarna moeten de vogels in een overgangsgebied met onweersbuien zijn gekomen. En aan deze kant van Parijs was het natuurlijk helemaal huilen. Toen kwamen ze in de luchtlagen van polaire oorsprong, die- ons huidige weertype nu alreeds een maand of drie bepalen, d.w.z. van het eene stortbuitje in de andere Bij wijze van opfrissing, op het laatste rechte eind, lustig staart- uindje, juist iets naar de tand van de fameuze „Van Ilauwaert" van de Gebr Himpe te Desselgcm (West-Vlaanderen), die 's Zondagsmorgens als eerste over de meet bolde, ruim anderhalf uur los vooruit op de tweede duif. Er vlogen 2951 duiven, ze waren het luchtruim ingegaan in de Spaanse badplaats aan de Golf van Biscaje, Zaterdagmorgen te 10.30. Vroege dui ven worden gemeld door Deleersnij- der te Celles 8.59, Collette te Thillier 9.29, Lcjeune te Bethune 9.32, Van Deurne te Waarschoot 10.05. Hector Desmet te Geraardsbergen pakt te 10.45 en te 11.Maurice Delbar te Ronse te 10.58. Er vlogen 31 duiven tot duizend en 3 tot tweeduizend. Van deze laatste, zeer selecte kategorie zit de „Tarzan" van André Vanbruaene te 11.20 en de crack van Demol-De smet te Merelbeke tc 13.39. Die van de Gebï\ Cattrijsse stuurde de kat, De Antwerpse Union nam deel met 209 duiven, doch kwam er zeer be kaaid af. Er wordt gesproken over een sensationele weddenschap tussen personen die op dc fond gewoonlijk niet op de uitslag komen. De inzet moet hoog geweest zijn, doch tot en met Dinsdagavond hadden ze nog geen pluim thuis. Alles is dus bij het oude gebleven. Isidoor Van Damme te Nederhoelare wint met zijn bekende QP het moment dat ik dit schrijf hangen de 4000 kleppers op het groot nationaal concours van Dax in de Bredase Bond, zijnde het be sluit van het seizoen met de overja rige duiven in Nederland, ook weer in de lucht. Over weinige uren zul len wij weten, wie ermee weg zijn. Zal het een duel worden tussen Staf Dusarduijn te Groede, die zich aan 't herpakken is en Jan Aarden te steenbergen? Of zal de halve fond bij flinke staartwind kans krijgen, roet in het eten te gooien? Piet de Bruin, de bekende visboer uit de Abeelstraat vierde dezer dagen zijn gouden bruiloft, tevens herdacht nij het heugelijke feit dat hij zestig jaar duivenliefhebber was. No<* vele jaren, mijnheer De Bruin en in de beste gezondheid, jongen. Over de prestaties van uw soort, zal ik maar niet te lang uitweiden, er zou trou wens een boekdeel mee te vullen zijn. Dourdan vlogen er te Breda nog -.37 duiven en de uitslag was als volgt 1 M. van Rooy, 2 A. C. de Prenter, 3 L. Remie, 4 D. van dor Linden 5 Chr. van den Berk. 6 K. Braun 7'd Schecrhoorn. 8 W. Hens, 9 G Bavings' 10 M. van den Strate, 11 P. M.' Ver meulen. 12 P. Heercn, 13 A. Horward 14 M. van der Strate. 15 J. van Eer beek, 16 F. Vlemminx, 17 H. van Oudheusden. 18 A. van Dun, i9 W. De serie wordt gewonnen door A. Horward met 13 en 21. In Ulvenliout was de uitslag op Dourdan: 1 en 3 J. Marijnissen, 2 C. A. van den Broek, 4 Driek van der Aa, 5 A. van den Broek, 6 Van Eil- De Weerd, 8 P. van Eijnatten, 9 Jan Frijters, 10 Kest Martens enz. Op het scheiden van de markt zijn er altijd mensen, die nog eens gauw proberen Jan en alleman onder tafel te jassen, zo bijv. in Bergen op Zoom de heer Alfons Bogaart; Dourdan 539 duiven: 1, 2, 4, 16 enz. Alfons Bo gaart, 3 A. van Elzakker, 5 M. Akker mans, 6 A. Goossen, 7 M. Buuron, 8 Gebr. Baks, 9 A. Verduit, 10 en 17 A. Lambrechts, 11 A. Passier, 12 en 19 Gebr. De Nijs, 13 C. de Bonte, 14 J. B. Stok, 15 M. Loos, 18 A. van Aart en 20 A. Verbiest. De Huyskens- Van Riel's van de heer Bogaart zijn met heel de brandkast op de loop. Oostburg gaf een Bondsconcours op Chimay met het onderstaand re sultaat: 1 Jac. Risseeuw te Breskens, 2 I. Porrey te Cadzand, 3 J. Carels te Breskens. 4 I. Leenhouts te Schoon- dijke. 5 G. de Wever te Schoondijke, 6 en 7 Joh. Carels te Breskens, 8 Bram van Gijs te Groede, 9 A. de Putter te Cadzand, 10 J. Bakker te Oost burg enz. BLOEMEN VOOR RIETJE glERVLIET-KERMIS bracht, on danks het slechte weer veel vreugde, speciaal bij de heer Jaap van der Linde, die zijn zoveelste fiets in de wacht sleepte. „De Hoop" heeft een nieuwe zaal voor haar traditio- ,,an nele kampioenendag, piekfijn is het van de Waard, 20 W. Roovers enz. enz. woord, wat zal dat van de winter kasjèt geven. Van der Linde wijdde haar in met het winnen van de twee eersten, zowel bij de jongen als bij de ouden. En de gratis prijzen waren nog eerder weg dan de namen op de uitslag. Het gewestelijk concours op Chimay, gegeven door de P.V. „Ho- geweg" te Hoofdplaat bracht 581 dui ven aan start: 1 P. Buijze te Breskens, 2 C. de Waele te Hoofdplaat, 3 en 5 Jaap van der Linde te Biervliet, 5 A. de Reu te Sasput, 6 Jac. Risseeuw te Breskens, 7 Clemens de Pré te Bier vliet, 8 J. Pycke telloofdplaat, 9 Th. de Smit te Sasput, 10 Jac. van Ee te Biervliet. Ziehier de uitslag bij de jonge garde: 1 A. Blaakman te Sasput 2 A. Bondewel te Breskens, 3 A. Ha- melynck te Breskens, 4 en 5 Jaap van der Linde te Biervliet, 6 J. Wisse te Breskens, 7 C. Brakman te Groede, 8 Th. Steijaert te Hoofdplaat, 9 Jan van Gijs te Brsekens, 10 Gebr. Tem merman te Hoofdplaat. En dan schakel ik nu over op de Jonge duivenvluchten. Neufvilles in de Bredase Bond zag de overwinning van Mej. Riet Bos, de vrouw die hon derd man te erg is en die ik dan ook bij deze een bos riot, ik bedoel bloe men op de hoed plant, schitterend Rietje, een pracht prestatie kind, wat zal Mej. Lilian Talsma, ons andere vrouwelijk lid, jalours op U zijn, en fin die kan er ook wat van, dat is, als ze haar goeie mee heeft, om zo te zeggen ook geen katje om zonder hemdsmouwen aan te pakken: 1 mej. R. Bos, 13 seconden los vooruit, 2 Hein Roks, 3 C. M. van Dorst, 4 Jac. Verhezen. 5 J. H. Huijbregts, 6 L. C. Nooyen, 7 L. Lammerse, 8 C. Aerts, 9 M. Lambregts, 10 L. Smeekens, 11 VOORHAVEN 101 TEL 34971 - ROTTERDAM A. van Sluijs, 12 S. van Helvert. 13 F. van Gageldonk, 14 W. van Til burg, 15 C. Joosen, 16 J. Grauwmans, 17 F. Schotanus, 18 P. Jansen, 19 Th. Abbenhuis, 20 M. van Rooy, 21 A. van Boxtel, 22 H. Derks, 23 P. van Noort, 24 Koos Verhoeven, 25 N. Lok hof, 26 Jan van Bakel, 27 L. Smee kens, 28 C. Gerritsma, 29 J. Jaspers, 30 W, Dijkers enz. enz. De fiets is voor W. Rernie met 53 en 107, de stofzuiger voor J. Aarts met 44 en 147, daar moet zijn vrouw nu het kot mee kuisen. De serie van honderd tenslotte is voor A. van Box tel. die van vijftig voor N. Lokhof. Eduard Tollenaar pikt de overschot. SUCCES VOOR JAC. WEIJDT JN Bergen op Zoom schoot Jac Weijdt anders de kalmte en de bezadigd heid zelf, uit zijn krammen, ze had den hem zeker uitgedaagd, nou en dat moet je Koos niet doen want dat neemt hij hoog op: 1. 2. 6 enz. Jac. Weijdt, toe maar jongens, in cou- cours 1627 duiven, 3 J. Maas, 4 J. van Elzakkers, 5 J. P. Schoonen, 7 J. van Elzakker. 8 Christ van Tilburg, 9 Jac. Key (kwam als een baksteen naar beneden), 10 H. Joosen, 11 H. Hellc- mons, 12 C. Bocht, (met tachtig in de....?), 13 A. J. Levolger, 14 C. de Groot, 15 C. Mulders. 16 A. Verduit, 17 J. Bernaards, 18 H. Bogers, 19 Chr. Alleman, 20 L. J. Jansen enz. De heer Weijdt zat er niet wijd neven, hij wint o.a. de haard aange boden door de fa. Hubert C. Beckers voor de twee snelste duiven, de Liga wisselgeker, de dr. an der Werf- wisselbeker voor de drie eerstge- toonden, stel U eens even voor, die die was op 1627 duiven aan de zesde prijs al weg, iedereen had altijd wil len wedden één tegen honderd dat zoiets nooit kon gebeuren, maar zie je, als 't lukt kalft de os. Ko van Rijs wijk wint de Klokkenberg-beker voor de vijf eerstgeklokten. Jan de Weerd te Steenbergen was ir. een bui, dat hij niet te genaken was, goed dat het geen bui regen was anders had heel Steenbergen nat ge weest. Neufvilles 912 duiven: 1, 2, 7, 10 enz. de heer Jan de Weerd. 3 en 23 Gerard van Erp. wint tevens de heeft- wie-heeft. 4 Gebr. Hoendervangers, 5 Th. de Groot, 6 P. IJzermans, 8 C. van Agtmaal, 9 de watervlugge Wil lem van Campenhout (hoe staat het erbij op Dax, Willem?). 11 J van de Kleijn. 12 Ant. Stoffelen. 13 Gebr. Van Giels. 14 M. van Agtmaal, 15 Gebr. Lichtenberg enz. De K.V.P. te Kaatsheuvel zat met 1227 duiven op Neufvilles: 1 M. Voogd 2 J. Brent, 3 L. van Geel, 4 C. de. Kort 5 M. van Boxtel, 6 W. Jansen, 7 Gebr. Kil ijs, 8 M. Ververs, 9 B. Kemmeren, 10 J. Brouwers. 11 F. Damen, 12 W. Aussems. 13 H. Schoenmakers, 14 H. van de Pas. 15 W. Kemmeren. Raad van de week: Uw nek nog eens extra invetten met ongezouten, reuzel dat hij niet al te stijf wordt van het in de lucht kijken naar uw in aantocht zijnde kampioenen van Dax. Op St Vincent zijn er verschillende personen gewe.est die mijn raad in de wind gpslagen hebben, doch het hun slecht bekomen Die lopen nou mg zo scheef als een krab. Allemaal goeie. DIKKE BRUINE

de Stem | 1954 | | pagina 9