Louison Bobet overvleugelde Kubler RAKONA Tijdrit werd fantastisch gevecht WIM VAN EST REED MET TE GROOT „MES Blozende Adriaan wilde aanvankelijk de strijd opgeven Een der Hoofdprijzen Gele trui draagt de sterkste man HERBERS& JENNISKENS f100 fa. JULIA v.d. WALLE - HULST We waren bijna nog een Bredanaar kwijt! MAAR HERSTELDE ZICH FANTASTISCH IN TIJDRACE Suijkerbuijk liet van Breenen achter zich 99 7 waardebonnen WAGTMANS GEEFT OP Riemersma Kinderwagen t.w.v. f 170. zo'n prachtig R.S.' Stokvis Sportrijwiel MET DE FRANSE SLAG jAllez Swiekerbiek EEN WESTMINSTER CARRILLONKLOK 120.- Nog even geduld 4 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 31 JULI 1954 (Van onze speciale verslaggever) NANCY, Vrijdagavond. T OUISON BOBET heeft zijn naam, zijn kwa- liteiten èn de gele trui, waarnaar hij in Briancon de zo succesvolle greep deed, vandaag nieuwe glorie en roem verleend. Niet in het eer ste gedeelte van de 21e etappe, dat in groep ge reden werd, daarvan maakte schone Louison en al zijn naaste concurrenten, onze landgenoten incluis, een toeristisch wandelingetje, van (al was het dat voor Blozende Adriaan allerminst, zoals we later zullen zien). Er wer din een zo danig slakkengangetje gefietst, dat Epinal, eind punt van dit ritgedeelte, een uur later dan was voorzien, werd bereikt. Niet dus in die eerste helft heeft Bobet zijn machtsvertoon de volke getoond. Dat hield hjj in petto voor de indivi duele rit tegen het horloge, een race over een af stand van 72 kilometer, waarin de specialisten zich naar volle waarde konden ontplooien. He' resultaat is denderend geweest voor frankrijke wieler-idool. Met twee en een halve minuut voorsprong op zijn felste tegenstander: Ferdi Kubler, die tweede werd, heeft Bobet bewezen, de beste en sterkste all round-wegrenner te zijn in deze 41e en hij zal met fier opgeheven hoofd, morgenmiddag in la ville lumière neer mogen strijken. WELK EEN ENTHOUSIASME hem daar in Parijs bereid gaat worden, heeft Nancy met een voorproefje duidelijk ge maakt. Ze braken daar straks eenvoudig de tent af, toen Loui son, met in zijn kielzog Fritz Schar, die hij op overdonderende wijze had ingelopen drie volle minuten! de in het stadion d'Essey gelegen wielerbaan op kwam gestoven. Zo'n hels kabaal zo'n frenetiek applaus, zulk een uitzinnig enthousiasme als het publiek hier ontketende, toen de gele truidrager langs hen flitste inderdaad flitste, want vechter Schar deed nog verwoede po gingen om langs Bobet te komen was in deze Ronde nog niet waargenomen. Ge moet dus niet vragen, wat dat op de slotdag worden gaat, als daar als gewoonlijk weer die millioenen langs de straten en wegen zullen staan. Het gaat een intocht worden, zoals in de annalen van de Ronde van Frankrijk nog niet staat opgetekend. Nu was er inderdaad aanleiding voor de Fransen om dol van vreugde te zijn. Had de wielerwereld niet ge suggereerd, dat Louison zich verder kalm ging houden en weinig aan de ze tijdrit gelegen zou laten liggen? Bo bet wilde echter aan niemand conces sies doen. Integendeel, dat is nu zon neklaar bewezen. Als hij zegevierend de Tour ging beëindigen zou het een zegepraal moeten zijn, grootser nog èn indrukwekkender dan vorig jaar. Daarom heeft Bobet zo hard gefietst; daarom gaf hij zich volkomen; daar om wilde hij geen enkele tegenstander naast zich dulden! Géén beter strijdperk Het zijn de allergrootsten, die er zo over kunnen en mogen denken. Wel nu Louison Bobet mag zich vanavond een beetje op de borst slaan, wat dit betreft._Hij-schitterde als een Koh Hi Noor onder de diamanten. Zijn mees terschap staat thans aan de Franse wielerhemel geschreven en ver daar buiten. Hij heeft in deze rit tegen het uurwerk nog eens uitgesproken alle monden-willen snoeren, alle boze ton gen bezworen, dat hij slechts dank zij hulp uit zijn omgeving zijn wereld prestatie van 1953 had kunnen herha- Advertentie) Juweliers - Horlogers Lièvevrouwesraat 6, BERGEN OP ZOOM schenken voor onze „TOUR"-PRIJS VRAAG ter waarde van EEN TOESCHOUWER bij de plechti ge kranslegging aan het gedenkte ken van Napoleon op de Col de Laffrey, werd op de volgende ma nier beetgenomen. Hij vroeg aan de ploegleider van de Zuid-Westploeg: „Voor wie zijn die bloemen?" „Het is een gedachtenis", antwoordde de ploegleider. „Vorig jaar is daar een renner gesneuveld, hij heette Napo leon". „O, juist", repliceerde de toe schouwer, „dat herinner ik me nog...." De ploegleider verklaart, dat deze geschiedenis authentiek is. IN DE TIJDRIT, gisteren verreden, van Epinal naar Nancy, loste Yvette Horner haar gedane belofte in: zij speelde vanaf haar auto populaire liedekens, rijdende achter Louison Bobet. Zij hield daarbij rekening met de pedaaltred en het rhythme, die schone Louison ontwikkelde. Op die manier moet je wel winnen MAURICE QUENTIN en zijn ploeg- makker Forlini stonden aan de start in Besangon. Forlini's shirt hing nogal onelegant rond het lijf, wat Quentin deed opmerken; „Je wordt te dik, mijn jongen, je moet een beetje meer aan sport gaan doen". Forlini reageerde niet. lachte alleen maar eens fijntjes. Hij is niet voor niets tot de hoffelijkste renner in de Tour uitgeroepen! LUCIEN TEISSEIRE, heeft Marcel Bidot ons toevertrouwd, durf ik, als hij op toeren is, bijna niet te nade ren. Dan lijkt hij wel van dynamiet te zijn en ben ik voortdurend be vreesd, dat hij ontploffen zal Nou, een beetje overdreven leek ons dit wel! DE SPEAKER op de top, van de Gali- bier maakte de uitslag bekend van de wifinaar van de prijs Lip-Hima- laya, uitgeloofd voor de beste klim mer. Enkele achterblijvers vingen de uitslag op. Zij reageerden als volgt: „Himalaya, tenslotte zullen ze ons óók dig nog op gaan laten klimmen. Die Garnault is een publiek gevaar". Wij herinneren er aan, dat Jean Garnault, de man is, die ieder jaar nieuwe parcoursen moet vinden voor de Tour. len. Hij had geen beter strijdperk uit kunnen zoeken dan juist deze tijdrit, waarin het om zuivere krachtsont plooiing ging, persoonlijke moed, in nerlijke welstand, begaafdheid en hersenwerk. Geen moeilijker opgaaf dan een rit tegen het horloge, maar ook geen gro ter triomf wacht de winnaar dan daarin. Bobet heeft zich een groot renner getoond. Daarom vandaag een extra diepe buiging voor Seigneur Bo bet. Die erenaam komt hem aan de vooravond van het grote avontuur zonder meer toe! De mooiste bladzijde Schreven wij gisteren niet, dat in deze Ronde alles mogelijk blijft en dat degenen die van oordeel waren: in Briancon is de Tour reeds geëindigd, een zeer aanvechtbaar oordeel hadden gelanceerd? De tijdrace van heden is een der mooiste bladzijden geworden van deze Ronde, niet in de laatste plaats, omdat Bobet het zich aan zijn eer, zjjn goede naam, zijn land en zijn Tour verplicht achtte, alle beschikba re energie er uit te persen. Hij heeft daarmede prachtig werk verricht en niet in de laatste jilaats aan zijn spor tieve plicht voldaan. Het wordt te dui delijker als men de resultaten van die race aan een nader onderzoek onder werpt. Hoe groot de zege was Ge ontdekt dan in de eerste plaats, dat Ferdi Kubler, als tijdrijder terecht befaamd en gevreesd, 2',4 minuut pre cies tekort komt bij Frankrijks wieler- held. Fritz Schar, de Zwitserse beul, volgt als derde met drie minuten ach terstand. De vierde man in het ver haal isde jeugdige Belg Brankart, zonder twijfel de grote verrassing in dit kader; hij had slechts tien secon den langer nodig om de finish te be reiken dan Schar. Een baas-racer was ook de Franse Zuid-Wester Bergaud. Pas daarna komt Stan Ockers in het stuk voor en nadat Clerici en Bauvin zijn gevolgd, prijkt pas de naam van Wim van Est op de lijst, die met ze ven minuten en 1 seconde achterstand op Bobet op de 9e plaats staat geklas seerd. De wielerdeskundigen staan daar wel een beetje erg verbaasd over. Vo rig jaar scheelde het weinig of hjj was als nummer een in de tijdrit geëin digd. En nu dit. Er zijn diverse rede nen voor. Wim van St Willebrord had een extra groot „mes" (grote versnel ling) laten monteren; bewijs, dat hij Advertentie ZEEUWSE TEXTIEL COMBINATIE, HULST schenkt voor onze „Tour"- prijs vraag (1 van f 15 en 1 van f 10 en 10 van f 5) IN TOTAAL voor een grote voorraad energie in het vat had; bewijs tevens, dat hij zich inner lijk sterk en lichamelijk capabel acht te om een ophefmakende daad te gaan stellen. Mis getast Het moet nu wel zó zijn, dat hij in deze mis heeft getast. Maar we hebben ook nog naar een andere verklaring gezocht en ze in deze wellicht ge vonden; Wim is onbewust onder de indruk gekomen van de verdwijning uit de Tour van Wagtmans en.... misschien deed Suykerbuyk er van daag nog een schepje bij, toen verno men werd, dat blozende Adriaan het voorbeeld van zijn stadgenoot had willen volgen in die toerrit naar Epi nal. Dat het tenslotte, gelukkig, niet door is gegaan, doet eigenlijk weinig af aan het inzicht, dat de zenuwen van de Willebrordse Wim geducht aange tast geworden zijn. En overigens was de situatie met on ze ploeg al veel en veel minder gun stig dan vorig jaar. Ge moet daar toch allemaal niet zo licht over denken. De psyche van een mens, óók van een wielrenner, is moeilijk te doorgronden en wordt aangetast op manieren, die lang niet aitjjd zijn te verklaren. Goed, Wim van Est heeft dus rijke lijk in deze rit tegen het horloge te leurgesteld. In feite méér dan Gerrit Voorting, die de snelste tweede Neder lander was (23e) en Nolten, die in 26ste positie eindigde, met niet min der dan elf minuten achterstand op de winnaar. Héél merkwaardig is, dat Suyker buyk, die een paar uur tevoren op had willen geven, beter heeft gereden dan Van Breenen en Faanhof. Hij eindigde als 47e, terwijl Van Breenen 48ste en Faanhof in 54ste positie werd geklas seerd. Ze zullen het halen En daarmede behoort dan ook die irriterende „horlogerit" weer tot het verleden. Het is nu wel zonder meer aan te nemen, dat we met het halve dozijn kranige jongens Parys halen zullen. Morgen gaat de reis naar Troyes (216 k.m.) een uitgesproken, vlakke etappe, die de karavaan tot op 180 k.m. van de Fransse hoofdstad brengt. Het zijn peuleschillen, vergeleken bij wat achter de rug ligt. En daarom mag men er beslist op rekenen, dat de Ne derlandse zes getuigen zullen worden van de apotheose, welke de ville lu mière de dwangarbeiders van de weg als steeds gaat bezorgen. We hebben vernomen, dat vele land genoten de reis naar het Pare des Princes gaan maken. Zij zullen de Ne derlandse coureurs een minder glo rieuze entree zien maken, dan vorig jaar. Doch schraap extra de kelen, klap extra in de handen voor de zes dapperen die straks de Parijse „hel" binnen zullen rijden. Want zij hebben méér dan in 1953 moeten afzien; zij hebben ontzaglijk veel meer inspan ningen moeten doen, zij hebben ten slotte de moed en de kracht opge bracht om het einddoel te halen en de manier waaróp zij uit het strijdperk treden moge dan minder glansvol zijn als van Bobet c.s. en van Kubler en de zijnen, die ditmaal de lauwerkran sen zullen mogen in ontvangst nemen, het blijft een grote verdienste op zul ke mooie plaatsen te kunnen eindigen. Ondanks de vele tegenslagen komen zij inderdaad nog zéér eervol van het tournooiveld. Voor de laatste maal: prettig weekend!! Etappeklassementen Eerste gedeelte 21ste etappe van Be sangon naar Epinal (134 k.m.). 1 Mahé (Fr. Westploeg) 3 uur 45 min. '48 sec. 2 Hendrickx 3.45.50. 3 Dar- rigade (Fr.). 4 Forlini (lie de France). 5 Groci-Torti. 6 Lucien Lazarides (Fr. Zuid-Oostploeg), 7 Alomar, allen in dezelfde tijd als Hendrickx. 8 Schnei der (Luxemburg-Oostenrijk) 4.00.55. 9 Ockers 4.01.03. 10 Schar, 11 Debruyne, 12 Kubler, 13 Van Est, 14 Bober (lie de France). 15 Van Genechten. 16 Gil les (Fr. Westploeg). 17 Van Breenen. 18 Demulder. 19 Querinel (Fr. West- Een leeggereden Wout, omringd door trainen en andere Tour-autoriteiten kort nadat hij Donderdag opgegeven had. Wie had dat van de man-van- de-gele-truien kunnen denken ploeg), allen in dezelfde tijd als Oc kers. 20 Mallejac (Fr. Westploeg). 24 Bobet (Fr.). 32 ex aequo een groep waarin Faanhof, Nolten en Voorting, allen in dezelfde tijd als Ockers. Onze landgenoot Suykerbuyk kwam ais 70ste en laatste binnen in de tüd van 4 uur 4 min. en 26 sec. Stablinsky van de Franse Noord- Oost-Centraalploeg heeft de strijd ge staakt. Tijdrit Tweede gedeelte 21e etappe, indivi duele tijdrit van Epinal naar Nancy over 72 k.m. 1 Bobet 1.47.10. 2 Kubler 1.49.40. 3 Schar 1.50.10. 4 Brankart 1.50.20. 5 Ber gaud (Fr. Zuid West) 1.53.22. 6 Ockers 1.53.25. 7 Clerici 1.53.47. 8 Bauvin (Fr. N.O.C.) 1.53.58. 9 Van Est 1.54.11. 10 Mallejac (Fr. W.) 1.54.33. 11 Privat (Fr. Z.W.) 1.54.34. 12 Vitetta (Fr. Z.O 1.55.25. 13 Forestier (Fr.) 1.55.54. 14 Meunier (Fr. N.O.C.) "1.55.56. 15 Lau- redi (Fr.) 1.56.16. 16 Bahamontes 1.56.21. 17 De Bruyne 1.56.44. 18 Ruiz 1.56.47. 19 Varnajo (Fr. W.) 1.56.53. 20 Bouvet (Fr. W.) 1.56.58. 23 Voorting 1.57.56 26 Nolten 1.58.32. 47 Suyker buyk 2.01.34. 48 Van Breenen 2.01.39. 54 Faanhof 2.02.41. Algemeen klassement 1 Bobet 128.19.43. 2 Kubler 128.35.32 op 15.49. 3 Schar 128.41.29 op 21.46. 4 Dotto (Fr. Z.O.) 128.48.04 op 29.11. 5 Mallejac (Fr. West) 128.51.21 op 32.28. 6 Ockers 128.55.45 op 36.56. 7 Bergaud (Fr. Z.W.) 128.57.38 op 38.50. 8 Vitetta (Fr. Z.O.) 129.00.57 op 41.09. 9 Bran kart 129.01.51 op 42.15. 10 Bauvin (Fr. N.O.C.) 129.02.04 op 42.28. 11 Lauredi (Fr.) 129.02.25. 12 Clerici 129.61.19. 13 Nolten 129.18.07. 14 Apo Lazarides (Fr. Z.O.) 129.23.46. 15 Mahé (Fr. West) 129.28.50. 16 Van Est 129.29.24, 17 Voor ting 129.30.03. 18 Ruiz 129.31.11. 19 Rol land (Fr.) 129.32.03. 20 Van Breenen 129.38.53. 47 Faanhof 131.30.48. 59 Suy kerbuyk 132.12.18. Ploegenklassement tijdrit 1 Zwitserland (Kubler, Schar, Cle rici) 5.33.37. 2 Frankrijk (Bobet, Fo restier, Lauredi) 5.39.20. 3 België (Brankart, Ockers, De Bruyne) 5.40.29. 4 Frankrijk Zuid West (Bergaud, Pri vat, Vivier) 5.47.16. 5 Frankrijk West (Mallejac, Varnajo, Bouvet) 5.48.24. 6 Frankrijk Noord Oost Centraal (Bau vin, Meunier, Telotte) 5.48.34. 7 Neder land (Van Est, Voorting, Nolten) 5.50.39. 8 Spanje (Ruiz, Alomar, Tro- bat) 5.52.41. 9 Frankrijk Zuid Oost (Vitetta, Dotto, Mirando) 5.53.01. 10 lie de France CCarlé, Quentin, Hoorelbe- ke) 6.01.36. 11 Luxemburg-Oostenrijk (Kemp, Dierkens, Schneider) 6.14.09. i Advertent)») Algemeen Ploegenklassement 1 Zwitserland 385.12.48. 2 Frankrijk 385.30.36. 3 België 385.48.12. 4 Neder land 386.21.26. 5 Frankrijk Zuid Oost 386.24.26. 6 Spanje 387.21.44. 7 Frank rijk West 387.56.28. 8 Frankrijk Noord Oost 389.01.07. 9 Frankrijk Zuid West 389.26.32. 10 lie de France 389.41.14. 11 Luxemburg-Oostenrijk 395.25.45. Puntenklassement 1 Kubler 160 pnt. 2 Schar 233 pnt. 3 Ockers 234 pnt. 4 Bobet 460.5 pnt. 5 Van Est 482.5 pnt. 6 Bauvin 551.5 pnt. 7 Vitetta 601.5 pnt. 8 Forlini 603 pnt. 9 Mallejac 606.5 pnt. 10 Nolten 616 pnt. De prijs voor de meest strijdlustige renner ging naar Bobet, terwijl de prijs voor de renner met de meeste pech werd toegekend aan Stablinsky. Advertentie) VOOR DE GROTE „TOUR DE FRAN CE-PRIJSVRAAG" VAN HET DAGBLAD DE STEM Aangeboden door: (Van een speciale verslaggever) EPINAL, Vrijdagmiddag. TAE 21e ETAPPE was verdeeld in twee stukken. Voor het eer- ste, van Besangon naar Epinal, gingen vanmorgen om 8 uur 71 deelnemers van start, twee minder dan de vorige dag. (Wout Wagtmans en de Zwitser Rolf Graf hadden immers opgegeven). Niemand verwachtte veel van deze eerste halve etappe. De tijd rit zou immers pas in de middag beginnen! Bovendien waren zo als bekend, de beslissingen voor de gele, de groene trui en het bergklassement eigenlijk reeds gevallen. Van het bergklasse- ment stond de uitslag eigenlijk al definitief vast, want Bahamon tes kon niet meer worden ingehaald. De etappe telde nog een kleine pashoogte van de derde categorie, de laatste van de gehele Tour, maar dit kon geen invloed meer uitoefe nen op de bezetting van de eerste vier plaatsen, die reeds aan Baha- montes, Bobet, van Genechten en Le Guilly in deze volgdorde waren ten deel gevallen. Nóg met vier onder eerste twintig Door de laatste uitlopers van de Jura, met veel kleine klimmetjes, en de eveneens nog al geaccidenteerde gedeelten van Franehe-Conte reed 't peleton gegroepeerd in de richting van Epinal. Het gemiddelde was berekend op 40 km per uur. maar dit werd, al thans in het begin niet gehaald. De voor de grote Tour de France-prfjsvraag van het Dagblad De Stem vederlicht lopend in een moderne kleur GINNEKENSTRAAT 61 BREDA groten bleven aan kop omringd door hun schildknapen en dachten er niet eens aan, het elkaar lastig te maken. Pas bij Servigney, 60 km van Be sangon, stak Goddet, aan de staart van het peleton rijdend, voor de eerste maal de rode vlag uit, als teken, dat een uitlooppoging was begonnen. Siguenza, Meunier, Darrigade, de Bruyne en Alomar reden zich los. Ook Cro.ci-Torti ging mee. Forlini en de Mulder gingen eveneens naar voren maar in het peleton werd het tempo opgevoerd door toedoen van Kubler en een van de gevolgen hiervan was. dat Suykerbuyk succesievelijk naar de staart afzakte en toen geheel con tact verloor. De achterstand op het tijdschema, bedroeg na 74 kilometer reeds een half uur, maar het groepje Alomar ging door. Marcel Hendrickx sloot zich er bij aan en de voorsprong groeide tot 2 minuten, bij Fougerolles, 82 km van de start. STRAF TEMPO Dat van Wout Wagtmans is een tragedie. Dat uitzichtloos uitval len. Die volledige ontreddering, die hem moedeloos in de bezem wagen deed kruipen. Daar heeft Wagtmans stilletjes om zitten sim men en het was toch geen senti mentaliteit. Want de Tour is een vreemde bezigheid, een hooggebergte, dat schone vergezichten biedt maar beduidend harder wordt, wanneer men er afvalt. Wagtmans is er afgevallen. Die per dan Koblet en die simde ook, terwijl het geen sentimentaliteit was. Wout was omhoog geklom men tot op de hoogste toppen van de roem. De simpele jongen van twee jaar geleden had het zo ver gebracht, dat hij in de kostelijke gele trui door Europa fietste, om zwermd door nauwgezette verslag gevers en bejubeld door een gro ter legioen dan dat van de E.D.G. De journalisten zeiden, dat de Bredanaar alles kon en dat ge hem nooit kon doorgronden. Maar dat hij steeds tot de sterksten be hoorde. En opeens is het masker afge vallen. Wagtmans. zelfs Wagtmans kan uitvallen. Gij kunt U niet voorstellen hoe zwaar dat is voor zo'n man. Hij kan zich troosten met de gedachte, dat in deze zelf de Tour groten als Robic en Ko blet zijn afgestapt, maar hij doet het niet. Deze nederlaag, voor heel het continent geleden, moet hij zelf dragen. Gij weet het nog wel, Wout. Hoe gij daar in Gap het vo rig jaar het andere uiterste beleef de. Die triomf van de weten schap, dat gij één dag de hele club te snel af was geweest. Wij hebben dat wel gezien. Wij hebben ze toen ook zien simmen, de overwinnaar zowel als de verslagenen. Went de wielersport is berstensvol emotie. En dit jaar was zuiver vak technisch gezien - ook zo mooi be gonnen. Ritzeges op een ogenblik, dat niemand ze durfde verwach ten en de meest begeerde buit van het sportseizoen: de gele trui. En de berg illusies, die gij toen zon der twijfel hebt gekoesterd. Wat is daar van over gebleven in het ene moment, dat Wagtmans opgaf. Voor zijn supporters de we tenschap, dat het ondanks alles goed is geweest. Voor Wagtmans zelf niets. Daarom hebben wij dit stukje opeens zo serieus gemaakt. Omdat het geen sentimentaliteit is maar emotie, a.e de wielersport belang wekkend maakt. En omdat we het U graag wilden vertellen. Rond de 90e kilometer begon, met een snelle afdaling naar het Vogezen- stadje Remiremont, het laatste stuk van de halve etappe, 34 km van de Col van Peutet naar Epinal. De kopgroep was in straf tempo blij ven rijden en maakte de bres steeds groter. Het peleton bleef na melijk luieren, de groten reageerden niet, omdat hun positie geen gevaar liep en degenen, die er wél belang bij hadden, dat de voorsprong van Mahé, Lucien La zarides en de vijf anderen niet te aan zienlijk zou wor den, namen even min het initiatief voor een achtervol ging. De heren dachten alleen nog maar aan de tijd rit en het feit, dat zij acht minuten achter lagen, baarde hun geen zorgen en de stromende regen kon geen ver andering meer brengen in hun positie. DE TIJDRIT BOBET een hele grote Het is bekend, dat een tijdrit alleen dan een zuiver beeld van de krachtsverhoudingen geeft, als de omstandigheden van weer en wind voortdurend gelijk blijven. Ditmaal was dat niet het geval. Tussen 1 en 5 uur wap perden de vlaggen van de mas ten in het stadion te Nancy strak in de straffe wind. Na 5 uur zakte de wind af en om 6 uur was er nauwelijks een rim peling in het vlaggedoek te be speuren. En het bleek, dat de renners, die het laatst uit Epi nal vertrokken waren en dat waren juist de best geplaatsten in het algemeen klassement het minst van de tegenwind te lij den hebben gehad. Bobet vertrok het allerlaatst en hij reed dus onder de meest gunstige om standigheden. Hiermede willen wij niet zeggen, dat hij anders geen- win naar zou zijn geworden, maar wij herhalen slechts, dat de omstandighe den voor de verschillende deelnemers vrij sterk uiteenliepen en dat de Ne derlandse ploeg er zeker niet door bevoordeeld is. DUIDELIJKE CIJFERS De tijden van Bobet spreken duide lijke taal. Zijn tussentijd, die voor de eerste 50 kilometer over een weg onder veel hoogteverschillen, bedroeg 1 uur, 17 min 35 seconden, hetgeen een gemiddelde betekende van 38.9 kilo meter per uur. Hij moest toen nog 32 kilometer rijden over een meer geac cidenteerd terrein, waarin een steil klimmetje zat. Zijn gemiddelde over de gehele afstand liep toen op tot 40.3 kilometer per uur, zodat hij de laatste 22 kilometer met een gemid delde van ongeveer 42.5 moet hebben afgelegd. De conclusie kan dus slechts luiden, dat hij op de eerste 50 kilo meter geremd is door de wind en dat deze wind in het laatste half uur op het laatste stuk aanmerkelijk in kracht was afgenomen. IN VERBAND met onze ver huizing, hadden we nog geen gelegenheid om alle in zendingen op de laatste etap pe-prijsvraag te controleren. Wel kunnen we U reeds mede delen dat het aantal goede in zendingen ditmaal zeer groot is. Het Bondselflal maakt pover tournee TWEEDE NEDERLAAG TEGEN CURAgAO Het Nederlandse bondselftal heeft voor de tweede maal een nederlaag geleden tegen Curagao. Met 2-1 gingen de Oranje-hemden, die wel veel beter speelden, te Willemstad ten onder. Ondanks alle goede wil lukte het niet in de aanval, waarin zowel Bley- enberg als Van Melis waren opge steld. Het achtertrio Steiger, Tebak en Wiersma faalde ook verschillende ma len en beide doelpunten van Curagao werden daardoor veroorzaakt. De gastheren openden in de 25e mi nuut de score, maar v. Beurden zorg de spoedig voor de gelijkmaker. Hij verschalkte daarmee de puik spelende doelman Hato, in de volksmond de Zwarte Panter. De eindstand werd voor de thee be reikt. Bijna waren we blozende Adriaan kwijt (Van een speciale verslaggever) NANCY, Vrijdagavond. "D lozende Adriaan deed vanochtend tijdens dat eerste gedeelte van de 21e etappe, van Besangon naar Epinal deze bijzondere naam geen eer aan. Op een gegeven ogenblik zag hij krijtwit en we moesten het ergste vrezen. Tijdens een rush 'van het peleton met al de groten, was Adri de aansluiting kwijt geraakt en hij zakte steeds verder af. We ble ven in zijn buurt en bemerkten dat hij op een gegeven moment volkomen was gedemorali seerd. Hij riep: „Ik heb geen macht meer. Ik kom veel te laat in Epinal en dan mag ik niet meer starten voor de tijdrit. Ik ben helemaal leeg.Huilend zat hij op zijn fiets een toon beeld van ellende. Hij zwoegde en stampte en herhaaldelijk moest hij overgeven. Maar men sprak hem moed in en Suykerbuyk stapte niet af! Bij het plaatsje Faymont begon de klim naar de 5 kilometer verder en 250 meter hoger gele gen pas-overgang van de Peutet, de laatste Col van de Tour. Het publiek aan weerszijden van de weg applaudisseerde en moedigde hem aan met „allez Swiekerbiek. De anderen zijn niet ver" De blos op zijn gezicht keerde terug. Hij haalde de top, zij het met veel moeite en in ademnood en al kwam hij als nummer laatst in Epinal, hij was op tijd en mocht de tijdrit meedoen. Hoe schitterend hij zich daarin heeft geweerd, kunt ge in de uitslag constateren.'! Zijn volhouden werd rijkelijk beloond! Bravo! SUYKERBUYK Bravo!

de Stem | 1954 | | pagina 4