r< STREEK- 7. HH 14.' 18. 3 Zuid-Beveland i tlefow Z..VLAANDEREN Aardenburgse kinderen in Bergen op Zoom Goed beeld der schilderkunst uit de 17eeeuw Vit Acli Versluys te Kloosterzande met pensioen DEKLERKeZN Actie Brokkenwerk groot succes DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 30 JULI 1954 VE VOLGENDE PREMIES P^l OPRUIMING- Zelfs in de oudste geschiedenisbronnen Audiënties DODELIJKE AANRIJDING TE WACHTEREKE Fabrieksarbeider te Sluiskil omgekomen 150e SCHOOLREISJE OP „ROZENOORD" Mijn baby is vier maanden.... 49 90 BELLAMY PARK VLISSINGEN Middelburgse Gewicht Actie afgesloten Jury zag scherp toe DE GRINTWEG OOSTBURG-GROEDE Faillissementen Bij de tentoonstelling in Bergen op Zoom.... JAN VAN GOYEN EN ZIJN NAVOLGERS OVERSTE ST. MICHAELS- GESTICHT VIERDE ZILVE REN PROFESSIEFEEST AXEL OOSTBURG AGENDA HEDEN MORGEN E". Stem DE VI Advertentie) IN ON ZB SEIZOEN (Art verten treft men voortdurend aanwijzigingen, dat wijn ter versterking aan zieken en herstellenden werd aangeboden. De faam van de wijn is zo oud als de wereld. Meer dan veertig jaren brengen wij de bekende PLEEGZUSTER BLOEDWIJN in de han del, waaruit tienduizen den kracht en energie putten. Waardevolle opbouwstof fen zijn aan een heer lijke wijn toegevoegd. Voor zieken en herstellenden een be langrijke factor in het genezings proces. Voor ouden van dagen net dat op- kikkertje dat ze nodig hebben. PLEEGZUSTER BLOEDWIJN werkt sterk bloedvormend en zenuw versterkend. In het jacht- tige t^mpo van vandaag ook voor u een bron van extra energie. Vraagt vandaag nog aan uw apotheek of drogist zo'n fles vol levenskracht. Mgr Jos. Baeten, bisschop van Breda zal komende week geen audiëntie ver lenen op 1 en 4 Augustus. Op de wijk Walderdonck te Wachte- beke had een dodelijk ongeval plaats, waarvan een vrouw uit Zaffelaere het slachtoffer werd. Komende uit de richting Zelzaete, begaf zij zich naar Wachtebeke, waarbij zij werd aange reden door een bromfiets. De aanrij ding moet vrij hevig zijn geweest daar zij vrijwel onmiddellijk overleed. De politie heeft een nader onderzoek in gesteld. Gistermorgen, om ongeveer acht uur werd de 53-jarige fabrieksarbeider P. de Klerk uit Sluiskil bij werkzaamhe den op de C.N.A., getroffen door een vallend voorwerp en op slag gedood. De overledene was gehuwd en hij had 1 kind. VEVEN EN VEERTIG jongens van de R.K. Jongens, hooi uit Aarden- burg maakten met het hoofd van de school, de heer Keulemans, en met twee onderwijzers een uitstapje. Zij kwamen in Bergen op Zoom om een bezoek te brengen aan de speeltuin „Rozenoord" en zij mochten tot hun groote vreugde vernemen, dat zjj het „150e schoolreisje op Rozenoord" wa ren in dit seizoen. Voor het bestuur van dc stichting „Rozenoord" wat dit natuurlijk 'n aan leiding een tractatie te verzorgen. Daarbij vertelden de heer A. Weyts, directeur van de V.V.V., dat dit jaar circa 25.000 kinderen de speeltuin heb ben bezocht: een aantal, dat zeer hoog is, vooral gezien de zeer slechte weers omstandigheden. De jongens van Aardenburg moes ten, voordat zij over gingen tot het drinken van limonade en het veror beren van chocolade, allemaal op de foto. (Advertentie) EEN LEIDSMAN VOOR ZIJN ONDERGESCHIKTEN ADJUDANT VERSLUYS, groepscommandant der rijkspolitie in de groep Hontenisse, gaat na een diensttijd van 41 jaren, op 1 Augustus a.s. van een welverdiende rust genieten, bij het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. De scheidende adjudant werd op 8 Juli 1894 te Zuidzande geboren en is dus een rasechte Zeeuwsch-Vlaming. In 1913 ging hij vrijwillig bij het leger en werd ingedeeld bij het 2e Regt. Huzaren, waar hij spoedig in de politiediensten werkzaam werd ge steld. Op 2 Januari 1915 ging hij over naar de Kon. Marechaussee en kreeg als eerste standplaats Maastricht. In 1923 werd de heer Versluys wachtmeester, in 1940 opperwachtmeester en in 1942 adjudant-onder officier. Na de reorganisatie van het politiewezen kwam adjudant Ver sluys op 1 Jan. 1946 over naar de Rijkspolitie. Na een rij van stand plaatsen in de loop der jaren, kwam hij tenslotte op 16 Maart 1947 naar Hontenisse, waar hij het groepscommando toegewezen kreeg. Een rechtvaardig mens Adjudant Versluys is een plichts getrouw politieman die ten alle tijde de hem opgelegde taken met de mees te nauwgezetheid en plichtsbetrach ting heeft ten uitvoer gebracht. Als politieman is hij steeds rechtvaardig en correct geweest. Als commandant was hij voor zijn ondergeschikten een leidsman. Dat de adjudant wel zeer gerespec teerd en gewaardeerd wordt zowel door zijn superieuren als door zijn on dergeschikten is overduidelijk geble ken toen hij op 9 Juni van het vorige jaar zijn veertigjarig dienstjubileum herdacht. Ook de bevolking van Kloosterzan de koestert een grote achting voor deze nobele mens, want waar nood was klopte men bij de adjudant aan en nimmer tevergeefs. Politiekorps en bevolking betreuren, het heengaan van deze humane chef, maar meer nog dan zij betreurt de adjudant zelf dat hij zijn post moet gaan verlaten, want de door hem ruimschoots ver diende rust op zijn levensavond be geert hij helemaal niet. Liefst zou hij zoals hij dat 41 jaren lang heeft gedaan, nog dienst blijven doen, hij ADJ. VERSLUYS Iedere dag doe ik met Castella Pa rels de was van mijn vier maanden oude baby. Zonder dat ik er enig werk aan heb, komen alle luiers brandschoon en spierwit uit het sop. Het is geweldig! Niets te doen, niet te boenen, niets! Iedere keer denk ik: dat goed krijg ik zomaar niet wit, en iedere keer weer dezelf de verrassing. Trouwens: komt U ook mijn bonte was maar eens zien. Zo schrijft ons één van de vele tien duizenden huisvrouwen, die opgetogen zijn over de snelle en fantastische re sultaten die zij bereiken met Castella Parels, het wasmiddel van de nieuwe tijd. Castella Parels strooit men zó in het water en direct ontstaat verruk kelijk schuim. Geen papje vooraf te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Door de veel kortere behandeling gaat het goed veel langer mee; hier is nu eindelijk eens een 100 pet veilig wasmiddel. En staat ver steld van de blank heid, de helderheid en de zachtheid van alle goed, dat U behandelt met Castella Parels. Volg de beste raad, die U ooit werd gegeven: haal nog vandaag Castella Parels (47 ct per pak) in huis! IJ vliegt nu door de was heen! TWEE JONGENS vertrokken van de te Brouwershaven gestationneerde zeehonden jager buitengaats om een tochtje te gaan maken en eerst de volgende middag werd bericht ontvangen dat zij door een motorschip ter hoogte van Zonnemaire waren opgepikt. De hele stormachtige nacht hadden zij op een kale zandplaat doorgebracht, overge leverd aan de willekeur van de toen al zeer roerige elementen. Verschillende reddingsboten in georganiseerd verband en de vader op eigen initiatief waren reeds urenlang vergeefs aan 't zoeken geweest. Wie vanavond in Roosendaal niet weet hoe de tijd door te komen, moet naar het Vrouwenhof. Daar komt Vlug en Lenig uit Oud-Gstel een grootse gymnastiekdemonstratie geven met oefeningen aan rek, brug en rin gen, alles door mensen, die de naam van hun club eer aandoen. De drum band Excelsior uit Oosterhout met trommelende dames en hoorn-blazen de heren is ook van de partij en zul len met de Trommelaeren van Roesen daele een taptoe uitvoeren, dat het klinkt! Slecht weertje geweest, j? Dat merkte de B.B.A.-bus van c!' dienst Den Bosch-Lage Zwaluwe. toe hij in Geertruidenberg moest uitw; ken voor een personenauto en op c drassige berm aan het glijden sloc Gelukkig was de vaart niet groot, z- dat hij, zij het angstwekkend hellen boven een gapende sloot bleef ha gen en de 40 passagiers zich geschrok ken maar heelhuids door de achter deur in veiligheid konden stellen. Bij Een opruimingspartij zonder weerga! Prachtig* kwaliteit DUBBELE VELOURS voor overgo, dijnen (B-keui. met zeer kleine, vrijwel onzichtbare weeffouti#») in de kleuren terra, bruin, groen wijnrood, beige en goud 120 cm brewed NU E»n baparkt* partij prima WOLLEN DEKENS jecquard'detsin. in verschillende kleuren. 1 persoons HU - 95 2 par,eon, NU voelt zich nog kerngezond en fit ge noeg om zijn overigens zware diensttaak te vervullen. De reglemen taire bepalingen inzake de pensioen leeftijd luiden echter anders. HET OFFICIëLE AFSCHEID Morgen om 11 uur zal in het ge meentehuis te Kloosterzande een of ficiële afscheidsbijeenkomst worden gehouden tijdens welke men de schei dende adjudant letterlijk en figuurlijk eens in de bloemetjes zal zetten. Hoewel adjudant Versluys een voudig en wars van alle opsmuk het liefst zo stil mogelijk en zonder ook maar enige ophef was heenge gaan, zal hij ditmaal toch moeten zwichten voor de eerlijke en gemeen de manifestaties van hulde en dank welke men hem zal brengen. De oproep, enkele maanden geleden door het Diocesaan Missie Brokken werk van de Missievereniging. St. Franciscus Xaverius aan de scholen van het Bisdom Breda gericht, is niet zonder vrucht gebleven. Het beoogde doel van f 500 voor plaatsing van kin derbedjes in een nieuw op te richten ziekenhuis in Suriname is met ruim f 125 overschreden, zodat ook nog f 100 aan de Medische Missiezusters kon worden afgestaan. Bovendien hebben nog lang niet alle scholen hun bij drage ingeleverd. De verwachtingen van het Brokkenwerk zijn dan ook ruimschoots overtroffen. Advertentie) Lewedorp Parochiehulde. In ons bericht van de hulde, die de parochie gebracht heeft aan de jonge priester Pater Ver- bart, werd gemeld, dat hem van de zijde van de K.A.B. nog een bureau geschonken zou worden. Dit is onjuist. Het geschenk zal niet geringer in waarde, maar wel geringer in omvang 'zijn. Bedoeld is nl. een brevier. Bovendien zij nog meegedeeld, dat de Maria-congregatie het gedicht „De Priester" voordroeg. De Middelburgse Gewicht Actie is weer achter de rug en de organisato ren, de Middelburgse Middenstands Centrale, zijn best tevreden over de deelname van het publiek. Rond 800 inzendinge kwamen binnen en dat is geen slecht resultaat. Ter afsluiting van de actie werd een feestavond gehouden in het Schutters hof, waar de deelnemende winkeliers op het podium moesten verschijnen om zich te laten wegen onder het scherpe oog van een jury. Dat dit we gen met de nodige hilariteit gepaard ging, vooral wanneer het gewicht zo tegen de 100 kilo liep, spreekt vanzelf. En vele winkeliers kregen een spon taan applausje voor iets, waar zij zelf toch niets aan konden doen. Als voor zitter van de M.M.C. sprak de heer L. J. van 't Westende een openingswoord en verder heeft het gezelschap van de heer M. de Jonge uit Kloetinge de tal rijke aanwezigen geamuseerd met con ference, schetsjes en liedjes. Aan het eind van de avond heeft de heer J. Allewijn Jr. de gedeeltelijke uitslag van deze Gewicht Actie be kend gemaakt. Er waren drie wijken met elk 26 deelnemende winkeliers. Het totale gewicht van deze heren (of dames, want die deden ook mee) was voor wijk A 1885 kg., voor wijk B 1912,5 kg. en voor wijk C 1979.3 kg. Het bleek, dat in Wijk A N. Becks het totale gewicht precies had geraden en dat voor wijk C de hoofdprijs ging naar G. P. Vermeulen. Twee inzenders yoor wijk B kwamen met precies de zelfde uitkomst. Verbetering op komst In een spoedeisende vergadering be sloot de raad van de gemeente Groede om, overeenkomstig het voorstel van de Grintweg-commissie Oostburg— Groede, deel te nemen in de kosten van teren en van het aanbrengen van een slijtlaag op gedoemde grintweg. Deze weg was al jaren een bron van ergernis yoor alle gebruikers, zodat men het in Groede, zowel als in Oost burg zeer zal toejuichen, dat een defi nitieve verbetering op komst is. De kosten bedragen f 44.282, waar van 2/3 deel komt voor rekening van Groede. Geëindigd is het faillissement van de C.V. Stoomkoekfabriek „Brabant" en „Hens Pepermints Works", Rijs- bergen en de enig beherend vennote H. M. Polak-Kloezeman, Rijsbergen, door het verbindend worden der eni ge uitdelingslijst. Aan K. H. ter Horst, h/o Het Zaad huis, Groene woud 63, VliFsi^sen, is definitief surséance van betaling ver leend voor de tijd van l.o - i- gaande op 4 Mei 1954. Bewindvoerder is Mr. J. G. van der Burgt, Goes. RECTIFICATIE d.d. 23 Juli 1954 publiceerden wij, dat het verhoor in de surséance van betaling van C. A. Briels, Emmalaan 9, Amsterdam, is bepaald op Maan dag 6 October 1954, dit moet zijn Woensdag 6 October 1954. villa Pinksterbloem gebeurde het en daar hebben zich de laatste tijd reeds meerdere ongevallen voorgedaan, dus nu niet alles op 't weer steken! In Tilburg bestaan plannen tot de oprich ting van een nieuw museum. De be doeling is, om hier bijzondere voor werpen bijeen te brengen, voorname lijk die, welke betrekking hebben op Tilburg als textielstad. Wanneer een en ander zijn beslag zal krijgen, weet men nog niet, want eerst moet het Volkenkundig Museum, thans in het Paleis-Raadhuis gevestigd, naar de Spoorlaan verhuizen. De heer Leo pold van Molle vierde te Overslag zijn 60-jarig jubileum als schutter op de staande wip, en dat is niet mis, want 97 gildebroeders waren voor een ju- bileumschieting overgekomen. Wie de jubileumvogel naar beneden haalde, kreeg zomaar 100 pietermannen neer geteld. Om in de stijl te blijven ont ving Pol. zoals hij in onvervalst Over- slags heet, van zijn dochter uit Zuid- Afrika een negerschutter, compleet met boog, pijlen en koker. Bovendien een prachtig bloemstuk, maar dat was Hollands. In Tilburg weer had een pater zijn portemonnaie in een te lefooncel laten liggen. Zijn verstrooid heid bemerkend, keerde hij nog net op tijd terug, om twee mannen ermee vandoor te zien gaan. De pater waar schuwde een agent en die w' .er wel raad mee, als wij de krant geloven mogen, waaraan wij het volgende ci taat ontlenen: ..Bij ondervraging ont- tenden zij, waarna de agent de mannen usilleerde en bij een van hen de por- unonnaie aantrof." Het lijk ging op c bon, zo vernamen wij bij nadere formatie. Het gaat maar goed met - wederopbouw in Oosterland. Dezer igen heeft de grote windmolen voor •t eerst sinds de watersnood zijn ichtige wieken gezwaai In heel i 200-jarig bestaan hebben die maar ■•eemaal hun rondgang gestaakt en iedereen hoopt, dat het een hele tijd duren zal, voordat het weer gebeurt. Het landschap het sterkst vertegenwoordigd P)E TENTOONSTELLING, in gebouw Thalia Bergen op Zoom inge richt en gewijd aan de schilders uit een van de meest verheerlijkte perioden uit onze vaderlandse geschiedenis, geeft een goed overzicht van de schilderkunst dier dagen. Wij zien er immers de thema's, die in die burgerdagen het onderwerp waren van de schilders: groeps- en familieportretten, stillevens en stadsgezichten, zeegezichten en bloem stukken, maar bovenal landschappen, die de sterkste troef van deze expositie uitmaken. De zeventiende eeuwse opvattingen en omstandigheden maakten, dat de schilder dier dagen zich specialiseerde in één richting, in één genre, op één gebied. Was een van de eerste specia listen van het zeestuk Simon de Vlie ger, één van de eerste ontdekkers van de schoonheid van hét Hollands land schap van Jan van Goyen, die naast Salomon van Ruysdael en Pieter Mo- lyn de eerste en voornaamste verte genwoordiger is van de eerste bloei van de Hollandse landschapkunst, waaraan hij een nationale richting gaf. Op de expositie hangen van hem drie stukken, waaruit spreken zyn kleur-vervuldheid, uit louter grijzen opgebouwd, die echt Hollandse gemo duleerde toon, het volkomen middel tot het weergeven van de typisch Hol landse landschapsfeer.. Hebben de Hollandse water-schilders hem hierbij geleid, hij gaf de logische voleinding, h\j gaf het Hollands landschap die kenmerkende atmosfeer, die zo direct in tegenstelling is met de helle klaar heid van de Italianen. Zeer goed is hij vertegenwoordigd met de wazige sfeer van zijn typisch kleurenpalet van zijn „Landschap", met de ijle en toch zwa re sneeuw-dooilucht van zijn „IJsge- zicht", waaruit zo duidelijk spreekt zijn gevoel voor atmosfeer en ruimte, voor tere nuanceringen en het tran sparante zonlicht. Fraai is ook zijn „Storm op de Haarlemmermeer" met de magnifieke stormlucht, zwaar brui nig met een enkele flard blauw en de witgekamde golvenkoppen op de voor grond. Wat sterk is de compositie van de zeilschuiten op de voorgrond, die tegen de storm optornen! Uit van Goyen's school en onder zijn invloed kwamen mannen als Croos, Knyff, van der Hulst, Salomon van Ruysdael en Albert Cuyp, van welke meesters ook fraaie stukken te zien zijn. Het „Bergachtig rivierland schap" van deze laatste is een zeer goed voorbeeld van het creatief ver mogen van deze meester. Het wekt grote reminiscenties aan van Goyen, maar het is veel arcadischer dan diens oeuvre. Dit schilderij heeft ook die voor Cuyp zo karaktesistieke goud glans met zijn onzegbaar fijne nuan ceringen. Dat Cuyp als dierenschilder naast Potter mag gezet, toont hier de meesterlijke compositie van de vijf koeien links op de voorgrond. Groots is het lichteffect dat hij op dit paneel weet te bereiken op het tafereeltje op het heuveltje rechts! Geheel anders is het juweeltje van een „Maanlandschap" van een onbe kend meester, dat, behalve aan van Meer doet denken aan Jacob van Ruysdael, wiens al even prachtig „Landschap met bosvijver", duidelijk markeert de sterke persoonlijkheid van deze schilder met zijn dramatische inslag. In deze twee doekjes zien we een radicaal andere visie dan die van van Goyen c.s. De verven, waarin scherp contrast tussen licht en don ker, zijn meer geborsteld dan gepen seeld. De schaduwwerking is verras send en uit het geheel proeft men de bewogenheid van een geladen roman tiek, die echter van een mannelijke ro buustheid is, die in de negentiende eeuw veelal ontbreekt. Uit de school van Rembrandt is daar in diens vroege stijl het im ponerende „Oude man metstok". De typerende Rembrandt-sfeer treedt uit dit doek naar voren: Het type van de oude man met zilveren baard, een volkse figuur met zijn goedig ver weerd en afgeleefd gezicht, het spel van licht en donker van de kop en de handen, die de stok omklemmen, de warme ietwat mysterieuze donkere rood fluwelen gloed in de mantel. Met een ontzagwekkend scherp waarne mingsvermogen is hier een beeld ge geven van „de oude dag". In dit war me tafereel wordt zonder enige onop rechtheid de vroege Rembrandt bena derd en dit maakt het tot een van de beste portretten van de expositie. Even raak en knap is de contenspo- raine copie van Dirck Hals naar een doek van zijn beroemde broer Frans. Met penseelstreken vol ontstuimige vaart is van dit „Vrolijk gezelschap" zoiets als een „momentopname" ge maakt, die Zuidelijk beweeglijk aan doet. De portretten van Burgemeester Op meer en zijn vrouw uit de Delftse school verraden een stofbehandeling en trant die meer zestiende dan zeven tiende eeiiws is. Onnavolgbaar geschil derd is het fijne gezichtje met de iet wat melancholieke blik van de burge meestersvrouw. De manier waarop haar mutsje is weergegeven is zo fijn en subtiel, dat alleen een waarlijk groot meester dit vermag. Er hangen nog goede portretten van Jan Ver- spronck, een kolonel van de wat pro vinciaalse Jan van Ravesteyn en een knap meisjesportret van Jan de Stom me. Het doek „Susanna en de ouderlin gen" van de laatste meester van de Antwerpse school Jan van Noordt laat fcien hoe men in het Zuiden nog in de barokke trant van Jordaens, Rubens en van Dyck werkte. Een aardig doek om vergelijkingen te maken. emanuel de witte Van deze schilder zijn er twee kerk interieurs, waarvan de Renaissance kerk een slecht, de Gothische een des te beter beeld geeft van deze schilder van licht en donker, van speels zon licht en ruime perspectieven. Van ziji\ leermeester Luttichuys hangt er een stilleven. Advertentie) éérst nog King's Cross! Wie op vacantie gaat, merkt altijd dat er bijna iets vergeten zou worden. Laat U dat niet met Uw King's Cross-sigaretten gebeuren! Die horen er óók in Uw vacantie bij! Dan heeft U dubbel plezier! KING'S De sigaret met het grootste aantal vaste rokers Sas van Gent Ofschoon he, eerst op 12 Augustus 25 jaar geleden zal zijn, dat Soeur Marie Crescentiana (in de wereld mej. Maria Hendrika van de Sande, overste van 't St Michaëlsgesticht al hier, de kloostergelofen aflegde werd dit heugelijke fei, reeas nu gevierd vooral ook omdat de leerlingen van de Bijz R. K. Lagere Meisjesschool de jubilarisse is tevens presidente van het schoolbestuur dan m va cantie zullen zijn. Soeur Marie Cres centiana is nog pas kort in Sas van Gent, n.l. sinds September 1953. Voor dien was zij o.a. In Vlissingen, Ter- neuzen. Nispen en Delft. In beide laatstgenoemde plaatsen was zij even eens overste van het convent. De feestviering ving Donderdag aan met" een H. Mis uit dankbaarheid, waarbij de vaste gezangen werden uit gevoerd door leerlingen der school. De heer Vercaueren, organist verras te de feestelirnje met een door hem speciaal voor deze gelegenheid gecom poneerde cantate. Na de H. Mis. werd de jubilartsse weer door bruidjes afgehaald en de feestviering werd voortgezet in het gymnastieklokaal der school Ondertussen kwamen de felicitaties van alle kanten binnen, vaak vergezeld van bloemenmanden en bloemruikers en andere kleine ge schenken. De leerlingen van de school hadden hun presidente bedacht met een drietal mooie beelden, vier grote vazen en een bloemenmand. Dinsdagavond werd speciaal voor de ouders der leerlingen een herha ling gegeven van hetgeen door de kinderen bij de feestviering van j.l. was op touw gezet. In de loop van de dag bestond er nog gelegenheid de jubilaresse per soonlijk te komen gelukwensen, waarvan door velen werd gebruik ge maakt. the glenn miller story Vanaf heden tot Woensdag vertoont het Olympia Theater „The Glenn Mil ler Story", een verhaal over het leven van de beroemde musicus en arran geur. James Stewart en June Allyson, een sterke combinatie, spelen de voor naamste rollen. Het verhaal is opgebouwd aan de hand van historische gegevens. De te kening van de sfeer wordt nog verbe terd doordat de film in kleuren is op genomen. fVestdorpe schooljeugd op reis De laatste dag van het schooljaar zullen de leerlingen van de hoogste klas van de lagere school een school reis maken. Het is de bedoeling een bezoek te brengen per autobus aan Schouwen-Duivenland en Walcheren, Zo zal o.m. ook „Miniatuur Walche ren" te Middelburg worden bezocht. Het is te hopen dat het weer de jonge reizigers gunstiger zal gezind zijn dan dit de laatste dagen het geval is ge weest. muziekvereniging naar sas van gent Op Maandag a.s. zal ter gelegenheid van de kermis aan de Brug te Sas van Gent de Muziekvereniging van West- dorpe een concert geven. hengelwedstrijd Aan de Grote Kreek werd vanwege de hengelsportvereniging „Gëduld Overwint Alles" een kampioenswed strijd gehouden. Ruim 50 liefhebbers hebbeh aan de wedstrijd deelgenomen. Animo was er dus zeker, terwijl de uitstekende or ganisatie „G.O.A." alle eer aandeed. De jury heeft na afloop tot kampi oen uitgeroepen, Th. Lippens met 4 kg. 670 gram. veilig verkeersdiploma's In het leslokaal van de hoogste klas se der Openbare Lagere School wer den aan de leerlingen de verkeerdi- ploma's 1954 uitgereikt. Het is geen grote klas, 23 leerlingen, maar wel een goede, want allen waren, zowel voor het theoretisch als het practisch exa men, geslaagd. Vier candidaten, die vorig jaar ook reeds een diploma behaald hadden, kregen nu een veilig verkeersinsigne aangeboden. Geslaagd. De heer A. de Visser alhier slaagde aan de Middelbare Tuinbouwschool te Frederiksoord voor tuin- en landschaps-architectuur. Clinge clingse hengelaars content De hengelaarsvereniging De Clingse Hengelaars doet alle moeite om het vissen voor haar leden aangenamer te maken. Verschillende malen hebben vis-aankopingen plaats gehad, zodat de leden des te gemakkelijker een vis je kunnen vangen. Daar nu aan het viswater de Zestigvoet langs de zij kanten geweldig veel riet groeide de laatste tijd, werd besloten om met de visserij-inspectie in onderhandeling te treden. Deze onderhandelingen had den tot gevolg, dat een maaiboot een bezoek gebracht heeft aan de Zestig voet. Langs de kanten werd het riet op een diepte van 1.20 m. uitgemaaid. Het ziet er thans goed uit en voor de vissers is het een reuze verbetering. Koewacht IJzendijke de kermis weer voorbij Zelden heeft Biervliet de weersom standigheden zo tegen zich gehad als nu. Drie dagen kermis, drie dagen re gen. De kermisexploitanten op het marktplein werden daardoor buiten gewoon gedupeerd. Ook de sportwedstrijden trokken niet de verwachte belangstelling. Toch waren het ondanks alles drie drukke dagen voor de neringdoenden. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Glenfl Miller Story. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Meisjes slaapzaal. ANTWERPEN Vlaamse Opera 8 uur.' Parsifal. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: Afscheid in Wenen. DE KLINGE - Kinema van Dijck 7.30 uur: Het Oorlogspad. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Du bist die Rose vom Wörthersee. ST JANSTEEN Kermisschieting bij J- Baart, Roskam om 4.30 uur. KUITAART Kermisschieting bij P- Dankaart. begin 5 uur. Gaaibolling bu A. de Bakker, begin 18 uur. OOSTBURG Ledel 8 uur: Stalag 17. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Meisjes slaapzaal. GOUDEN BRUILOFT Op 4 Augustus a.s. viert het echt paar Eugeen de Coninck en Maria de Schrijver uit onze gemeente het gou den huwelijksfeest. AANGESLAGEN Deze week werd er op een vroege morgen door de ambtenaren der in voerrechten en accijnzen aan de grens post alhier, 6000 kg. kunstmest aan geslagen, welke per auto naar België werd gesmokkeld. AANRIJDING Woensdagmiddag had er op de Em- mabaan alhier een aanrijding plaats. Domien de Bruijne van Koewacht, die per fiets van het dorp kwam, stak on verwachts de weg over. Een lesauto van de Garage Kerckhaert uit Hulst, welke achter de fietser kwam remde uit alle macht en week zoveel moge lijk uit, zodat hij tegen een boompje van de provincialeweg terecht kwam. Echter kon niet worden belet dat de wielrijder werd geraakt. Hij kwam met zijn hoofd tegen het raam terecht, zodat hij een verwonding aan het hoofd opliep. Ook liep hij een verwon ding aan de voet op. Hij werd per am bulance naar het ziekenhuis overge bracht. Geslaagd Aan de K eekschool voor de Zeevaart te A'dam slaagde voor het B.S. diploma de heer I van Cruyningen alhier. CONCERT DOOR AMICITIA Zaterdag 31 Juli "s-avonds 8 uur zal op de Markt een concert plaats vinden, dat uitgevoerd zal worden door de Kath. Kon. Harmonie Amici- tia uit Eecloo (B.) Het programma luidt als volgt: National Embleme, Bagly; El Guarang, Gomez: Judex, GoUnod; Finlandia, Sibelius; Parade Marche. Prevoost; Cavaleria Rustica- na. Mascagui: Rhapsodie Slave, Frie- deman; Pro Amicitia. Pr. v. Eeckaute. Het corps, dat 70 deelnemers telt, zal worden opgewacht nabij de ma rechaussee-kazerne, van waar om half zeven eerst nog een muzikale rond gang door de gemeente zal worden gemaakt. Biervliet DAT op de Noordlimbi met de stei uur tüds m streeks finnen neg aan En toch aan hee die trouw - tuurlijk den na Donderdagr hebben latt lijk goed v zomerse all ken, een gr En niet a gezet, de werd gezon de fanfarek later de nog een La scl IJCft het gebeur ror w gez lan d b ie zie grens zo aspect van Bijna... vreemd publiek gehuld in blijft een - Vierdaagse zijn, die zie lange, degel die onder 1 hebben gest blijven. Maar het ve, al was men vandaa en afwisselt velden en dennenbosst develden, ri beek op na dorp aan d Onder ve digheden da dagen zün NWB-vierda gestart. Hie afweten. Vrijdagavt voor de laa in het Bosl enig muzik want degen nen zijn, v, door de „P gezamenlijk pen. FAMILIE (uit ant Gehore J. Mulderm Tilburg. O n d e r t r Koning, Vlis Beun, Goes. O v ér 1 e Vlieger, 75 Lijntje Kort» jaar, Breda jaar, Oostbu Leeuwen, w Heijmans 85 Jes Asser-Ba Met vreugde nis van de g dochtertje er CHR dat bij het namen ontvin Christine, Jo: De Heer en J Welt Yvonne Goes, 29 Juli Oostsingel 13: 4- Heden I onze di na voorziei de H.H. Sat Stervenden, geliefde ecl ter, tante CATI FRA1 VAN geboren in de ouder 72 jaar. Uit Graauw en 28 Juli 195 De plech dienst zal in de Part O. L. Vr neming te Zaterdag terwijl de het R.K. zal plaats uitvaartdier 11.30 uur. C 31 ke: Op Woensd; hoopt onze Behuwdzuster de Eer M. G Mar van ir (i.d.w. Dochter H. Hai Djl. Bruderar redjo (,- denken, jaar in den. Dat gegeven wens (Java) waa 't kl haar mog van de Fam. Lamswaarde Kloosterzandt Bij vonnis mentsrechtbai burg van 28 verklaard in lissement de zeel ningen Zn. ge Zoute en haar fi» Bruynzeel ei Bruynzeel, w dingen resp. 21 'Schore), uitoefende va zulks met be Edelachtbare Sieperda. Li Rechtbank to missaris. en H. Dieleman kantoorhourte burg aan de tot curator Mr. 28 Juli 1954.

de Stem | 1954 | | pagina 2