U doet toch ook mee ƒ8500 DAGBT AD DE STEM I 2 Toen Wagimans achterbleef begon het DE KEUZE IS GEMAAKT Woutje „draaide" niet meer Fa Morres Vismarkt een zetel Tour de France-prijsvraag Omloop v. d. 6 Provinciën voor Kersten Nederlandse marathon-titel voor Janus van der Zande Overstromingen in Tibet Ve en vergisten zich in die 16e etappe PELLENAARS „Ook de anderen zijn er nog niet" prachtige prijzen Zie ze gieren door de bocht! Bus met arbeiders onder de trein MARKTEN D°°3 u DEtU DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 26 JULI 1954 (Van een speciale verslaggever) LYON, Zaterdagavond. »^/TJ KRIJGEN vast en zeker óók nog wel een klap" had Kees Pellenaars daags tevoren nog gezegd. „Maar daar zijn we op voorbereid. Overigens: de Zwitsers en de Fransen zijn er ook nog lang niet". Het beloop en de uitslag van de 16e etappe heb ben hem in het gelijk gesteld, althans wat het eerste gedeelte van zjjn voorspelling aangaat. Deze 16e etappe was door de organisatoren aangemerkt als een van de zwaarste van de hele Tour, niet alleen omdat ze wederom zeer geaccidenteerd was en uit een eindeloze aaneenschakeling van heuvels en bergjes, gescheiden door meer of minder lange af dalingen bestond, maar óók omdat men rekening moest houden met de vermoeidheid van de renners van de voorgaande dagen. hellingen zowel als in de afda lingen, al voor St Etienne, aan de voet van de 15 km lange klim naar de col van de republique. Daar had de kopgroep die Lucien Lazarides we gens bandenpech was kwijtgeraakt, niet minder dan negen minuten voor op sprong op de alleen rij- dende Alomar en zelfs 10 min 20 sec op de voor ste gelederen van het pe- leton. "w Tijdens de beklimming J| voerden Bobet, Kubler, en Schar het tempo sterk op. Het is een open vraag of Lauredi en Forestier, met goedvinden van Bo- j bet de benen hadden ge- nomen. Maar in elk ge val vond de drager van de gele trui diens ach terstand van 10 minuten rijkelijk voldoende. Ge holpen door zijn rivalen, Kubler en Schar, die on- middellijk van de partij waren, ook al omdat zij 1 niet onkundig waren ge- ,-k-viWMfcvwe.vAu&i bleven van de nood waar in Wagtmans en Bauvin verkeerden, trok hij er hard aan, op het hoogste punt van de col, waar Var- najo wederom eerste was, vóór Cle rici op 5 sec, van Genechten, Baha- montes, van Breenen, Lauredi, Dotto, Vitetta, Forestier en de Mulder, was het verschil al veel kleiner geworden. Croci - Torti, die was afgestapt om Twintig kilometer van de start, lag de eerste col van deze etappe, de Pertuis, meetellend voor het bergklas- sement. Maar lang vóórdat de eigen lijke klim begon en toen de hoogge legen kathedraal met de monumenten en kapellen bekroonde, in het midden van de stad oprijzende rotspunten van Le Puy, nog lang niet uit het gezicht waren verdwenen, openden Varnajo en Bahamontes de vijande lijkheden. Varnajo passeerde als eer ste het hoogste punt met twee secon den voorsprong op de Spanjaard, Clerici op 1 min 15 sec, van Genech ten op 1 min 17 sec en Dotto op 1 min 22 sec. Een groepje renners met van Breenen passeerde het hoogste punt drie seconden later en met 2 min en 5 sec achterstand kwam Suykerbuyk door en met 2 min 17 sec, Nolten. Het grootste obstakel van de etappe de col van de Republique was nog bijna 90 kilometer verwijderd. Maar al heel spoedig vormde zich een kop groep van 12 man, die wel vijf een heden kwijt zou raken, maar tot aan de finish toe onbedreigd de leiding kon behouden. Deze voorhoede be stond uit twee Franse nationalen: Lauredi en Forestier, twee Belgen: de Mulder en van Genechten, drie renners van de Franse Zuidoost ploeg Lucien Lazarides, Dotto en Vitetta, de twee Zwitsers Clerici en Croci- Torti, onze landgenoot van Breenen, de Spanjaard Bahamontes en de man van de Franse Westploeg, Varnajo. SCHRALE TROOST Achter hen viel het peleton uiteen in vele, telkens van samenstelling veranderende groepjes. Wagtmans reed helaas verre van goed hy ge bruikte een weinig parlementaire term om zijn prestaties te ken schetsen en dat Bauvin er nog erger aan toe was en nog eerder dan Wagt mans contact met de hoofdgroep had verloren, vormde een schrale troost voor hem. Wout raakte op normale wij ze achter, hij had een inzinking zonder dat hiervoor een speciale reden kon worden opgegeven, ondanks de hulp van Voorting, Faanhof en Suykerbuyk. Hij raakte achterop op de steile f Advertentie) Meubelhandel Hulst schenkt voor onze „Tour"-prijsvraag ter waarde van f 50.- NEDERLAND BLIJFT MEDELEVEN (Van een speciale verslaggever). LYON, Zondagavond. UIT NEDERLAND blijven de brieven en telegrammen toestro men, waarin landgenoten van al lerlei rang en stand in kernachti ge welgekozen en dóódsimpele be- woordigen, de Nederlandse ploeg y en zijn leider gelukwensen met de behaalde resultaten. Kees Pelle naars vond er te Lyon meer dan honderd op zich wachten en hij vroeg zich af, waar hij de tijd van daan moest halenom dat alles te lezen, laat staan te beantwoorden. Kees heeft intussen ook een klap van de man met de hamer gekre gen in die étappe van Le Puy naar Lyon, al liet hij dat niet merken. Maar de geboren leider komt pas geheel tot zijn recht, niet als alles voor de wind gaat, maar juist in dagen van tegenspoed. Dat weet Pellenaars ook wel. Zelfs de hardste en strengste lei der heeft overigens wel eens een klopje op de schouder nodig, als hij tenminste tevens een man met een warm hart is, die alles voor zijn jongens over heeft. En dat laatste geldt zeker voor de leider van de Nederlandse ploeg. Daarom was Kees zo verheugd over dit medeleven. aan de van het DAGBLAD DE STEM Tal van tot een totale waarde van ruim Dit biljet uiterlijk op Dinsdag 27 Juli 1954 inleveren bij de agent van het Dagblad De Stem of bij een der kantoren van het Dagblad De Stem te Breda (Reigerstraat 16), Roosendaal (Molenstraat 45), Bergen op Zoom (Zuivelstraat 26), Waalwijk (Grotestraat 189), Goes (Westsingel 98), Hulst (Dubbele Poort 7), Terneuzen (Noord straat 56) of Oostburg (Nieuwstraat 41). 1. WIE WINT DE TOUR DE FRANCE 1954 IN WELKE TIJD wordt de laatste étappe (Troyes - Parijs ,180 km) door de winnaar van die étappe afgelegd uur min. sec. Naam Straat Plaats Duidelijk Invullen (Niet duidelijk ingevulde formulieren moeten terzijde worden gelegd). Wanneer (J Uw biljet inlevert, gebruikt U dan a.u.b. geen enveloppe. Zendt U het per post, vergeet dan vooral niet om vóór op de enveloppe te vermelden: Tour de France prijsvraag. Leest ook dagelijks het étappe-verslag in het (U kunt er gewoon niet buiten te drinken en meteen contact verloor werd door de groep Bobet ingehaald. VEEL ACHTERSTAND IN GEHAALD In grote lijnen werd de verdere strijd tussen vijf groepen: de eerste groep van 10 man met van Breenen, Forestier en Lauredi, de tweede groep met Bobet, Kubler, Schar, Ockers, Bergaud, van Genechten en enkele an deren, een derde groep van tien man waartoe Wim van Est, Alomar, Rol land, Privat, Teisseire en Lucien La zarides, behoorden, een vierde groep van zeven man met Noltcn, Deledda, Tonello, VIvier, Bober, Bernardo Ruiz en Perez en een vijfde groep waarin Wagtmans zwoegde, tezamen met Voorting, Suykerbuyk, Faanhof, Mo- linieres, Close, Hendrickx en later nog Bauvin. Even vóór Vienne, 30 kilometer voor de finish had de groep Bobet zijn achterstand op de leiders van ongeveer 10 minuten teruggebracht tot drie en 'en halve minuut. De iroep van Est had daar min 40 sec achterstand, de groep Nolten 9 1/2 minuut en de groep Wagtmans 35 minuten Deze verschillen wijzig den zich nog enigszins en uit de leidersgroep viel kort voor de finish Var najo, die de prijs voor de meest strijdlustige ren ner veroverde, nog terug, maar de grote lijn bleef gehandhaafd. Alhoewel er wel dege lijk strijd is geleverd en alhoewel er wèl van in- -.ïnkingen maar NIET van luieren sprake is geweest bleef het gemiddelde in deze etappe beneden dat van het route-schema. De kopgroep haalde 35,383 km per u. in plaats van 38 km, waarop het sche ma was berekend. De grote hitte en de inspanningen van de vorige da gen, waren hier ongetwijfeld mede de oorzaak van. En het slotresultaat: we derom kwamen enkele renners niet binnen de tijdslimiet van 12 procent binnen, zodat zij uit de strijd moesten worden genomen. PROFS ONDER amateurs PLOEG VOOR DE WEST Terlouw verontwaardigds „Nee" TN EN OM de beroepsvoetbalclubs in het Zuiden en in Rotterdam lopen geruchten, dat enkele van de spelers, die op dit moment met het bondselaf- tal van de K.N.V.B. de Westindische tournée meemaken, reeds contracten zouden hebben getekend met beroeps clubs. Een dag na het vertrek van de bondsploeg werd met betrekking tot de profclub „Rotterdam" de naam van Terlouw genoemd. Sparta wist niets van een eventueel tekenen van Terlouw. Bij het bonds- bureau van de K.N.V.B. kon men de geruchten noch bevestigen noch tegen spreken. De heer Hopster, die de trip mee maakt had van de geruchten niets ver nomen, doch verklaarde niet verbaasd te zullen zijn, wanneer bij terugkeer in Nederland een dergelijke ontdek king zou worden gedaan. Terlouw daarentegen was verontwaardigd. „Er is geen sprake van", zei de Spar taan, „wel hebben ze mij een aanbod gedaan, mar ik heb geweigerd. En ik kan u wel zeggen dat niemand van de jongens, die hier op Curagao zijn, een contract heeft getekend". KOCH WON PROFCOURSE IN BREDA. De in Breda gehouden profcourse over 120 km. is gewonnen door de Utrechtenaar Koppie Koch. Hij ver sloeg resp. Paymans, Tilburg. Piet van As, Roosendaal Toon van Oers, Cor Bakker, Zaandam. Op 300 meter volg de Cor Witte veen, die zesde werd. 7 Hans Dekkers, Eindhoven. 8 H. Die lissen, Eindhoven. 9 H. Schoenmakers 10 Klaas van Est, Fijnaart. ArtvertenVei In Biervliet won Maas Piet Maas uit Pindorp heeft Zater dag in Biervliet een nieuwe zege ge boekt. In de eindsprint klopte hij zijn naaste rivalen van Overveld, Wim v. As en de Zeeuw van Wijchen gedeci deerd. Het was overigens een vrij matte vertoning, want sleghts 17 renners gingen van start. Na 10 ronden open de Piet Maas reeds het offensief en ging met van As, van Overveld. vac Wijchen, Oosthoek en Corthals aan de haal. Oosthoek en Corthals moesten echter vrij spoedig weer lossen we gens het hoge tempo maar de overge blevenen op kop wisten gemakkelijk de eenmaal verkregen positie te hand haven en de voorsprong bij elke ron de te vergroten. De uitslag luidt: 1 P. Maas (Pin dorp) 100 km. in 2 uur 58 min.; 2 M. van Overveld (Hoogerheide); 3 v. As (Roosendaal): 4 Theo van Wijchen (Goes); 5 op 1 ronde J. Corthals (Aar denburg): 6 K. Keepers (Roosendaal); 7 C. Oosthoek ('s-Heerenhoek); 8 op 2 ronden B. Louisse (Kapelle) 9 op 3 ronden V. de La Ruelle (Overslag, België); 10 op 4 ronden H. Burgers (Oudenbosch). Ronde van Yerseke voor van Son Onder grote belangstelling werd Za terdag in Yerseke een wielercourse voor nieuwelingen verreden, georga niseerd door de wieier- en supporters club „Y.W.V.". Nadat de helft van de te verrijden afstand was afgelegd hadden v. Son en Engelen reeds meer dan een mi nuut voorsprong. Toen er nog 10 van gpg de 26 te rijden ronden moesten wor- rv, den afgelegd ontsnapte de Roo alleen uit het peleton en begon aan een jacht, die echter op niets uitliep. De 1 beide koplopers reden een onbedreig de zege tegemoet. Van Son klopte in de einsprint zijn rivaal van Engelen gedecideerd. Een vijftal andere renners had zich in de laatste ronden losgemaakt uit het peleton en verzekerde zich aldus nog van een goede plaats. De sprint van het peleton werd gewonnen door Groot. De uitslag luidt: 1 A. van Son (Nieuwkuik) 70 km. in 1 uur 50 min.; 2 A. van Engelen (Eindhoven); 3 op 1 min. 17 sec. M. Hogelaars ('s-Herto- genbosch); 4 F. Libregts (Vlijmen); 5 J. de Haan iKlaaswaal); 6 G. Visser (Eindhoven); 7 P. de Jong (Breda); 8 J. Groot (Beverwijk); 9 T. Lam- bregts (Etten); 10 A. Graafman (Gil- ze). R. B. C. op bezoek in Zeeland Middelburg heeft tegen de Roosen- daalse eerste klasser in de wedstrijd ten bate van het Koningin Wilhelmi- nafonds een verpletterende nederlaag geleden. Het rammelde geducht bij de Zeeuwse hoofdstedelingen, waarvan de Brabanders een dankbaar gebruik maakten. Het begon overigens hoop vol voor Middelburg, want reeds spoe dig had men de openingstreffer ge plaatst. RBC bleef het antwoord niet lang schuldig en nog voor de rust werd deze achterstand in een 14 voorsprong omgezet. Na de thee was het weer de thuisclub die het eerst succes boekte, maar daarna was het gedaan. Met de regelmaat van een klok verhoogde R.B.C. de stand tot 2—9. Vlissingen speelde eveneens tegen de Roosendalers. De wedstrijd werd gespeeld in het kader van de jubile umviering van de Vlissingse sportver eniging Marathon. Ondanks de nederlaag van de rood- witten (14) was er geen groot krachtsverschil, zeker niet op het in dividuele vlak. R.B.C. was echter als eenheid beter. LAGER VOETBAL IN ZUID I TEGEN VERGOEDING HET BESTUUR van de belangen vereniging van 2e, 3e en 4e klassers van district Zuid I is te Breda bijeen geweest ter bespreking van het voor stel van het verbondsbestuur v»n de K.N.V.B., dat in de op 14 Augustus te houden buitengewone bondsvergade ring zal worden behandeld. In principe verklaarden alle leden zich tegen het geven van een vergoe ding in welke vorm ook. In de loop van deze week zal ech ter een enquête gehouden worden on der alle 2e, 3e en 4e klassers van Zuid I, waarin het standpunt der verenigin gen worden gevraagd over het instel len van een hoofdklasse en over het geven van vergoeding aan spelers, le n hoofdklasse spelers, 2e aan le klas se spelers en 3e eventueel 2e, 3e en 4e klasse spelers. Op Zaterdag 7 Aug. zal bovendien te Breda een algemene ver gadering worden gehouden waarvoor alle verenigingen worden uitgenodigd AaH de hand van de enquête en de be sprekingen op de vergadering zullen de leden van de bondsvergadering hun definitief standpunt bepalen. Grote belangstelling voor zwemwedstrijden „Het Sas" Ondanks het slechte weer was de belangstelling voor de zwemwedstrij den, die de Goese zwemvereniging Het Sas" had georganiseerd, niet slecht. Bij de heren was J. Boogaard uit Goes boven de 16 jaar de sterke map. Hij won niet alleen de 50 m. schoolslag en vrije slag, doch ook de één-kilometer zwemtocht door het ka naal. De Ned. ploeg voor de wereldkampioenschappen De Sportcommissie van de K.NAV.U. heeft de Nederlandse ploeg voor de wereldkampioenschappen wielrennen, die van 20 t.m. 29 Aug. a.s. in Duits land worden gehouden, samengesteld. De ploeg voor de baanwedstrijden, die eventueel nog uitgebreid zal kun nen worden, bestaat uit: Sprint profs: Derksen en Van Vliet. Sprint amateurs: Hijzelendoorn. Achtervolging profs; Adr. Voorting en Wim van Est. Achtervolging amateurs: Piet van Heusden en de Groot. Stayers: Pronk achter Wiersma. DE WEGWEDSTRIJDEN. Voor de wegwedstrijden op 20 en 21 Augustus op een circuit bij Solingen zijn twee selectieploegen samengesteld Bij de amateurs zijn het: Boelhou wers, van der Borgh, van der Broek, Wies van Dongen, van dcDungdn, Gramser. Kersten, Nieskens, Schoen makers, Sjoerd de Vries, Wolfs en van der Weyden. Liiclor weer kampioen van Zeeland De zwem- en poloclub Luctor et Emergo uit Middelburg is Zaterdag onbedreigd kampioen van Zeeland ge worden. Tijdens de derde en laatste wedstrijdmiddag van de Zeeuwse zwemcompetitie, door de Kring Zee land in samenwerking met het ge meentebestuur van Aardenburg geor ganiseerd in het gemeentelijk zwem bad te Aardenburg. bezetten de Mid delburgers op 10 van de 15 nummers de eerste plaats. Bovendien v-üover den zij nog zes tweede en elf derde plaateen. WESTDORP WON 2e ETAPPE De Limburger Kersten, tweede in het nationaal kampioenschap voor amaturs te Zandvoort, heeft zijn kwa liteit bevestigd. In de Omloop van de 6 Provinciën (gesloten spoorwegover gangen, een wereldrecord aan lekke banden en massa's regen) legde hij beslag op de le plaats. De tweede étappe, die Zaterdag werd verreden, van Enschede naar Hoogeveen over 169 km werd gewon nen door Westdorp ('s-Heerenhoek) in 4 uur 19 min 1 sec., met bonificatie 4.18.01. Tweede werd van Dungen (Tilburg) in 4.19.16 met bonificatie 4.18.46. Met dezelfde tijd volgde op de derde plaats Wolfs (Vlijmen), die dus de 15 sec. bonificatie kre<-g, ter- wijl van Grjnsven (Eindhoven) als Dodelijk ongeluk bij 500 cc race Geen verrassingen op het Solitude-circuit De internationale motorraces op het Duitse Solitude-circuit, welke golden voor de wereldkampioenschappen, hebben geen verrassingen opgeleverd. Wel een dodelijk ongeval. Tijdens de race in de 500 cc klasse verloor de Engelsman Denis Lashmar in een bocht de macht over zijn stuur. Dui zenden toeschouwers zagen met ont zetting hoe de zware BSA onder zijn berijder weggleed en hoe Lashmar met zijn hoofd tegen het wegdek sloeg. Toen enkele mecaniciens bij de ongelukkige Brit kwamen bleek deze reeds te zijn overleden. De na Assen vrijwel zekere wereld titel van Werner Haas in de kwart liter klasse werd nu door een vijfde overwinning in successie van de Duit se NSU-crack geconsolideerd, terwijl Rupert Hollaus wereldkampioen werd in de 125 cc klasse. Ondanks een „slippertje" in de 8ste ronde, hetgeen zijn machine een voet steun kostte, heeft Ray Amm met Norton in de 350 cc klasse gezege vierd. De zege van de 500 cc categorie, die over 207 km ging en waarin de eerste plaats fel betwist werd tussen Duke en Amm, Lg uiteindelijk bij Duke. vieide eindigde eveneens met 4 19.16. Leider van het algemeen klasse ment werd toen al Kersten (Sieben- gewald) De uitslag van de derde en laatste étappe van de Omloop van Zuidwolde naar Amersfoort over een afstand van 188 km luidde: 1 v. d. Borgh 5 uur 14 min. 56 sec met bonificatie 5.13.56. 2 Mehagnout 5 uur 15 min. 32 sec. m. bonificatie 5.15.02. 3 Post 5 uur 15 min 32 sec, m. bonificatie 5.15.17. 4 Van den Dungen 5.15.32. 5 Van der Broek 5.15.32. 6 Snijder z.t. 7 Kersten z.t. 8 Hamelink 5.15.53. 9 Konings z.t. Het eindklassement luidt: 1 Kersten Siebengewald 15.09.19. 2 Mehagnoul, Amsterdam 15.10.03. 3 Post, Nieuw- Vennep 15.10.18. 4 Snijder, Halfweg 15.10.33. 5 v. d. Broek, Breukelen 15.10.33. 6 Rol, Alkmaar 15.11.12. 7 v. Bockel, Amsterdam 15.11.21. 8 Jqnissen Amsterdam 15.12.32. 9 Van 't Hof, Sassenheim 15.12.56. 10 Wolfs, Vlij men 15.17.21. 11 Verhoeven, Overschie 15.23.50. 12 Konings, Breda 15.24.43. 13 Hamelink, Den Haag 15.26.45. 14 v. d. Dungen, Tilburg 15.28.32. 15 v. d. Borgh, Koingsbosch 15.28.56. Op het Zanduoortse circuit zijn het afgelopen weekeinde races voor motoren en auto's gehouden. We zien hier een opname van de autorace voor de 1000 tot 1300 cc klasse: nr. 24 is G. Th. Reys (Skoda'; 25 is jhr C. A. de Pesters (MG Special); 29 is R. Dooyes jr. (Simca Special) en achteraan rechts 32 J. C. v. d. Morte met Porsche 1300 en links 22 J. A. Heidendahl met Peugeot 203. Nieuw Nederlands record Janus van der Zande heeft het door de Gooise athletiekclub georganiseer de Nederlandse marathon-kampioen- schap gewonnen. Zijn tijd van 2 uur 32 min. 45.8 sec. betekende een nieuw Nederlands record. Drie en dertig athleten gingen in de stromende regen in 't Hilversumse sportpark van start. Het parcours voerde hen van Hilversum, via Baarn en Bilthoven terug naar Hilversum. Van der Zande nam reeds spoedig de leiding, gevolgd door Geeroms en O verdijk. Geeroms viel later terug. Overdijk werkte zich toen naar de tweede plaats en van der Linden lag in derde positie. Zo bleef de situatie tot aan de finish, waar ondanks de regen velen op de been, waren om van Selioolsportdag in Terneuzen Ongeveer 4 a 500 kinderen, o.a. ook uit Sluiskil en Hoek. hebben In Ter neuzen dc aan het Westelijk Bolwerk georganiseerde schoolsport-wedstrijden meegemaakt. Drie persoonlijke nummers, n.l. hoogspringen, hardlopen en balwer- pen moesten door ieder kind persoon lijk worden afgewerkt. Overeenkom stig de bereikte resultaten worden hen opklimmende diploma's uitge reikt. Zowel de jongens als de meisjes van de Hervormde School te Terneu zen wonnen de slagbalwedstrijden. De tweede prijs werd gewonnen door de openbare school te Hoek en door de meisjes van de openbare school A te Terneuzen. De heer Klompe te Goes, consulent voor de lichamelijke opvoeding, toon de zich uiterst tevreden over deze sportdagen in Zeeland waaraan dit jaar in totaal ongeveer 10.000 kinde ren deelnemen. der Zande met gejuich te begroeten. De uitslag luidt: 1 Janus van der Zande (Olympia '47, Halsteren) 2 uur 32 min. 45.8 sec. 2 Overdijk (AAC, A'dam) 2 uur 44 min. 5 sec. 3 Van der Linden (Holland, Leiden) 2 uur 48 min. 27 sec. 4 Chris van der Zande (Olympia '47, Halsteren) 2 uur 51 min. 1 sec. 5 Bahnerth (DOS, Utrecht) 2 uur 51 min. 24 sec. 6 Geeroms (Zaan land, Zaandam) 2 uur 52 min. 18 sec. 7 Muurlink (AAC. A'dam) 2 uur 55 min. 14 sec. 8 De Jong (GAC, Hilver sum) 2 uur 57 min. 14 sec. 9 Van den Berg (Adelaar, V-ught) 2 uur 59 min. 27 sec. 10 Poelgeest (Blauw Wit, A'dam) 2 uur 59 min. 54 sec. DE VIERDAAGSE TE NIJMEGEN ■•ui)* u-I Deze renners zullen nog: starten in de Omloop van de Kempen op 8 Aug. a.s. en waarschijnlijk in de Acht van Chaam. Daarna zal de definitieve ploeg van zes man worden aangewe zen. De amateurs vertrekken reeds op 16 Augustus naar Solingen om zich terdege voor te bereiden op het cir cuit zelf. Bij de professionals zijn twaalf ren ners aangewezen. In overleg met Kees Pellenaars, zal op een later te bepalen datum de definitieve keuze van de ploeg van acht man worden gemaakt. De geselecteerde renners zijn: Van Breenen, Wim van Est, Nico van Est, Faanhof, Maenen, Nolten, Roks, Henk Stevens, Suykerbuyk, Adri Voorting» Gerrit Voorting en Wagtmans. Antilliaanse voetballers naar Nederland Naar aanleiding van het bezoek van het Nederlands .Bondselftal aan de West, heeft de voorzitter van de Cura- gaose Voetbalbond aan het Nederland se gezelschap medegedeeld, dat een bezoek van een Antillaans voetbalelf tal aan Nederland niet onwaarschijn lijk is. Hij zei, dat veel zou afhangen van de prestaties, die de Curagaose spelers zullen leveren in de komende wedstrijden tegen Nederland en in de wedstrijden van de pan-Amerikaanse spelen. Zijn die resultaten goed, dan bestaat de kans, dat een vertegen woordigend elftal in 1956 enkele wed strijden in Nederland zal spelen. Kraak en Clavan tekenden voor „Den Haag" De profclub „Den Haag" heeft, naar wij vernemen, thans met 11 spelers een contract getekend: Het zijn: DE HARDER (ex-Bordeaux), van der Steen (ex-Wassenaar), Willems, An- raad, Krijbolder, CLAVAN, (allen ex- ADO), Onink, Willemsen (beiden (ex- VUC), van der Borg (ex-DHC), KRAAK (ex-Stormvogels) en Walhout (ex-NOAD). De Hongaar Halpern is oefenmeester. (~)P een onbewaakte overweg te Abenheim, zes k.m. van Worms, is Zaterdag een autobus met arbeiders door een passagierstrein gegrepen, waardoor 21 inzittenden van de bus werden gedood en vijf ernstig gewond. Reddingsploegen moesten van snij branders gebruik maken om de doden en gewond uit de volkomen vernielde autobus te bevrijden. De chauffeur kwam om het leven, terwijl de machinist van de trein een zenuwinstorting kreeg. REEDS 1800 DODEN? TN DE Tibetaanse stad Gyantse zou- 1 den 1800 personen om het leven zijn gekomen als gevolg van overstromin gen van de stad door de rivier de Namtsjoeng. In berichten, die Zondag in Calcut ta zijn ontvangen, wordt een nog gro ter aantal slachtoffers genoemd. De overstromingen zouden zich op 17 Juli vrij plotseling hebben voorge daan. Er zou een enorme schade zijn aangericht aan de gewassen en een grote hoeveelheid vee zou verloren zijn gegaan. KANS OP EEN DUITSE „LABOUR-PARTIJ?" f~\P de slotvergadering van het con- gres der Wcstduitse socialisten, heeft de partijvoorzitter, dr Ollenhauer meegedeeld, dat een speciale commis sie een nieuwe theoretische basis zal ontwerpen voor de Duitse sociaal-de mocratie. Er bestaat een krachtige stroming in de partij, om zich los te maken van de Marxistische leerstellingen en te streven naar een vrijere positie, zoals b.v. die van de Britse Labour-partjj. Ollenhauer werd door het congres met 342 tegen 24 stemmen herkozen als voorzitter. KAPELLE, 24 Juli Industrie en «x* port: Rode bessen II 62.50, id. afw. 58.90, Duitse Zure II 62.50, id. afw. 62.80, Zwar te bessen II 125.40. Gewone veiling: Kersen: Klerken 43- 108, Krieken 37-60, Morellen 17-26, Zure Morellen 38-44, Abesse de Mouland 36, Vleeskersen 45-55, Markiezen 39-60, Mier- lose zwarte 55, Wilhelminakers 36, Zwar te Blanche 43, Aardbeien 74, Prolefic 98, Yellow Transparante val 5-/4. Frambo zen: Malling Promise 95-170, Pruissen 75- 151, Hornet 87-100, Kruisbessen 10-36, Witte bessen 13-16, Pruimen: Early Lax- ton 25-74, Oranjepruimen 29-39, Ruth Gerstetter 20-45. TERNEUZEN, 23 Juli Sla 3.50-7.20, bloemkool A 49-67, B 33-41, C 18-30, witte komkommers A 25, B 22-25, C 16-24, me loenen 35-51, selderij 3-6, peen II 23-30, kroten 9-12, uien 5-19, Eerstelingen bon ken 8.00-10.20. I 8.00-9.70, II 5.00-7.00, Bintjes 6.10-10.00, Eigenheimers 7.OO-9.70, andijvie 6-25, princ. bonen 1.14-1.20 Wa genaars 90-106, Saxa 167-113, doperwten 50-56, kroten 5-12, rode kool 9-15, s»v. kool 27-30 rabarber 17-18, tomaten A 39~ 57, bonken 56, B 46-56, C 30-49. Pruimen: Orangepruimen 12-59. Aardbeien: Jucun- da 114, Rode bessen: Prolific 66-99, Duitse Zure 73-78. Bramen: Kruisbessen rijp 30" 51, witte bessen 39. DE ZOON VAN ARAM 27-6. Nadat zij Kara de Zigeunerin een laatste rustplaats hadden gegeven, sprongen Aram- en Bazijn weer in het zadel. Diep on der de indruk van het voorgevallene dach ten zij na over de laatste woorden, die de zi geunerin gesproken had. „Het is duideiiijk. dat zij oorspronkelijk een Handlangster van Morgahn was," zei Aram, „en daardoor wist zij van Morgahns plan om mijn zoon te ont voeren. Toen wij haar echter van de wolven gered hadden, kreeg zij berouw." Bazijn knikte, „zij wilde U waarschuwen, maar om dat zjj bang voor Morgahn was, goot zij haar waarschuwing in de vorm van die zonder linge voorspelling. De schurk schijnt echter iets bemerkt te hebben en dat werd haar noodlottig." Een tijd lang reden zij zwijgend voort. „Waarheen gaat ge eigenlijk?" vroeg Bazijn tenslotte. „Naar de druipsteengrot aan het Schaduwmeertje", antwoordde Aram, .Kara heeft immers gezegd, dat wij Ronald daar moesten zoeken." „Kent ge die plaats dan?" vroeg Bazijn. „Ja," antwoordde Aram langzaam, „het is dezelfde plek, die op de schatkaart van Norfolk staat aangegeven." „Wat?" riep Bazijn, „dus in die grot moet er gens de schat verborgen zijn?" „Misschien", antwoordde Aram, „maar thans interesseert mij meer, dat mijn zoon daar verborgen is." En hij zette zijn paard tot grotere spoed aan. De gehele dag reden zij voort. „Wij zijn er thans bijna", zei hij, „wij zullen de paarden hier achterlaten en te voet verder gaan; het is te verwachten, dat Morgahn de grot laat bewaken." En dit bleek inderdaad het geval te zijn.... 94e eer tweede een ki een ha de afv venstei men. z'n ev< raam z'n pyz gen en ven ge meisje zij na waswal sc: del hee bijeenk. DE PA: russisch land, g.| kou in opvolgel Sovjet-lf HET heeft gil brug aa een deu| trisehe door dei volgeI de expl| berge, en 26 li de expl<f cylinder) PORTUI gevallen grondge| ren van klein Pcj Zij blev in de Staatslol van 25.q viel opl GENE heldin MaanJ men de StJ AmeriJ sen aq engel! eensteml king vaj deren, geldt vd blok, uil lijst wol zulks ml engelJ van GuJ IN PAD plomateil een gebtf rond kW maatregg in Mosk^ vaat". uit hei se presicj Parijs aan h. in de ook het| den. Ool( maanden (ogen pJ het gevq richt zoo BIJ GEl| jaardag schop vJ Beel mef, tot Com] Nederlar DOOR j. rikaansel tot apostf het beie het de H in Londq f t I J Weeji 4 vanavcj Enke f ringen. tussen f J temper] lagere. J Vanq J Maan i Zon op

de Stem | 1954 | | pagina 6