MING Dat was een klap die aan kwam! Nederlandse ploeg leed gevoelige verliezen in Lyon Hein v. Breenen hield onze vaan hoog mg m Waglmans en Nolten konden slecht mee MET DE FRANSE SLAG EN HEBBERS &JENNISKENS :R VAN MANTELS |0/115 24.50 ELS 69.50 rSTRAAT 80-82 'EDING Tekenaar vn rare huren 'n hens "rgeten fat zun Msgoed tehohen! y- Het AHer ogen nu weer op vandaag gericht EEN WESTMINSTER CARILLONKLOK Met de fiets in de armen rolt beter plakt beter brandt beter Zo won Forrestier in Lyon D Wagtmans niet spraakzaam in Lyon uspojtr<htmr**s liiiue en 24.75 van Hoofdplaat ïullen op Aanbesteden: ratingswerken en riolering, |ig verkrijgbaar ter se- 5.Restitutie f 2,50 bij de dag der besteding. |UIS TE BREDA an het nieuwe Diacones- JYVAAM ZELFSTANDIG Fe inlichtingen, verlangd |:nbureau M. J. Duintjer, iterdam. 354-00 M§I! VAN DER STEEN TWEEDE BLAD MAANDAG 26 JULI 1954 i Advertentie) (Van onze speciale verslaggever) WAS heus geen pretje om .vandaag de hol-,lis OP te i"aken van onzc p,oeg' en ze" ker niet wat Wagtmans en Nolten betreft, nu deze duikelingen maakten, waar je min of meer van omviel. De uitzonderlijk mooie tweede „lm(s vveike Hein van Breenen (nooit zo sterk ^Bietst als op deze snikhete Zaterdag) hier boekte kon daar slechts magertjes als tegen- han«er toe dienen. En óók de alweer verbeterde poritie van Willi van Est, van Voorting, van „Tarzan" zelf, en het feit, dat Faanhof en Suy- RAAGT MEN ONS naar de oorzaken, dan zijn die ongetwij- w fgld te vinden en óók kan men het ontstaan verklaren, hoe wel tegelijkertijd merkwaardige bij - omstandigheden op de voor grond treden. Als we dan met Jan Nolten beginnen, de man, die men beste kansen gegeven had om zegevierend Lyon binnen te rif den, dan geldt voor de lange Limburger zonder meer, het feit, dat zijn knie onwillig bleef, waardoor hij al blij mocht zijn de cols en de onbarmhartige warmte het hoofd te kunnen bieden op de Wijze als hij vandaag gedaan heeft. Hij slaagde erin, bij de favo rieten te blijven, maar kreeg extra tegenslag te incasseren, toen hij tegen het einde door bandenpech werd geplaagd. Was hier dus van een inzinking zeker geen sprake, bij Wagt- mans bestond daaraan geen twijfel De jongen kon, zoals dat in fcvielerjargon heet, geen meter doen en hoezeer hij ook de beschik- fcare energie aanwendde, het lukte niet en het bleef mislukken. De „waterdragers" uit onze ploeg: Faanhof en Suykerbuyk heb- tben de kleine Bredanaar geen moment in de steek gelaten en gedrieën hebben zij de lijdensweg tot de laatste meter in arren moede afgelegd. Het had overigens nog erger kunnen zijn, in de ze zin, dat zij te laat binnen zouden zijn gevallen, maar tegen het slot hebben zij elkaar nog eens extra moed ingesproken, zodat uiteindelijk de achterstand op de winnaar tot 20 minuten beperkt bleef. Evengoed al een hard gelag, vooral voor Wagtmans, na diens denderende successen! kerbuyk hun plaatsen konden consolideren, vermochten de mineur - stemming in de vader landse gelederen niet op te heffen. Met diepe wonden in het hart zochten onze jongens hun hotel op en de vooruitzichten op een exceptio neel gezellig samenzijn tijdens de rustdag, dat des ochtends nog in het verschiet gelegen had, waren in rook vervlogen. Te harde klappen wa ren geïncasseerd moeten worden, te diep waren de wonden der teleurstelling geslagen, dan dat onze equipe voldaan in de Franse zijdestad kon neerstrijken 1 Natuurlijk is het geen schande, als de .voorraadschuur" van een coureur bijna leeg is geraakt. Zeker niet in deze 41e Tour, die qua karakter veel en veel meer energie, kracht en door zettingsvermogen eist, dan die der voorafgaande jaren. Ongetwijfeld was het de bedoeling der organisatoren, dat dit tot uiting zoo komen. De Tour de France is nu een keer een heel bi- zondere etappewedstrijd en men *jitrec£t ernaar ze dit te allen tijde te doen zijn. Heett men dan wellicht te- Veel verwachtingen op de deelnemers gesteld, of is men misschien te veel- 1 eisend geweest? Zo op het oog zou men het menen en zeker als men,zich bealisccrt. dat de renners een week lang zich meer dan de ziel uit het lijf hebben moeten fietsen, over de Pyre neeën en daarna over die inderdaad zeer lastig gebleken mindere goden onder de bergen, tot hier in Lyon toe! En dat alles zonder een rustdag te kunnen genieten, temeer verbeid, nu er van Amsterdam af zo onbarmhartig V hard gereden is en het deze week zo jwerschrikkelijk warm was bovendien. Knokpartijen op leven en dood jj Daarbjj is er ongelooflijk hard ge fenokt. Eerst tegen de Nederlandse ploeg, wier successen onvermijdelijk Strijd in alle gelederen der tegenstan ders uit moesten lokken. Daarna van Frans nationale zjjde tegen „uitschie ter" Bauvïn en vervolgens tussen de equipe Bobet en de Zwitsers, vooral toen Koblet het strijdtoneel verliet en de Helveten meer armslag kregen voor gezamenlijk optreden tegen de toen groot favoriet voor de eindzege jjeworden schone Louison, Dit vergde temeer krachtsinspan ning en gevechten, nu de Franse tri colores de enige nog volledige equipe in de strijd A" zich dit jaar zo M i geweldig sterk en homogeen in iede re rit gedragen. Wat dat betreft staan wij er, na het verlies van die drie dappere jon gens: Thijs Roks, Klaas van Est en Jules Maenen, er heel wat ongunsti- j ger voor. In een «j etappe als die van vandaag is dat v. weer eens duide- llMiP lijk aan het licht Hein van Breenen getreden. Knech- Ontembaar ten ter beschik king hebben in ogenblikken, dat inzinkingen moeten worden overwonnen, is in een Tour van onschatbaar belang en het toeval wilde dat een van onze „waterdragers" Hein van Breenen, -mee in de voorste gelederen, omdat dit, zo was bepaald in het ontworpen schema, die steun ditmaal niet kon geven. Advertentie! Juweliers - Horloges Steenbergsestraat 30 - Tel. 1821 BERGEN OP ZOOM schenken voor onze „TOUR"-PRIJSVRAAG ter waarde van Geen lieve kindertjes En zo is dan geschied, dat met uit zondering van „Tarzan", die de Tour Tour van zijn leven fietst, alle overige landgenoten in meerdere of mindere mate tekort zijn geschoten. Men weet, dat het geen van alle lieve kindertjes zijn en het niet in hun brein opkomt compassie te tonen met collega's, die in de een of andere faze van de wed strijd in moeilijkheden zijn geraakt. Men weet, hoe het Bauvin vergaan is, toen hij zijn befaamde inzinking kreeg. De heren gingen allemaal er nog een schepje op gooien speciaal omdat Bauvin zich ten opzichte van een collega onsportief had gedragen: een zege toezeggen en later zelf win nen! en daar lag meteen Gilbert's gele trui aan flarden. Ook Wout je beentje gelicht Met onze Wouter is daar zeker geen sprake van geweest. Maar het was toch alweer een normaal verschijnsel in de ontwikkeling van de koers, dat de tegenstanders te harder gingen rij den, naarmate vast kwam te staan, dat Wagtmans een klap van de man met de hamer had gehad en de pedalen niet meer behoorlijk rond kon krijgen. Tenslotte was Woutje, met die be trekkelijk geringe achterstand op Bo bet, de Zwitsers Kubler en Schar en op Mallejac, een voortdurende bedrei ging gebleven voor de ereplaats en niemand liever dan zulke probeert men een beentje te lichten. Is dit vandaag met Wagtmans dus volkomen gelukt zijn achterstand op Bobet bedraagt nu ruim een half uur! ook ten aanzien van Jan Nol ten, die juist als klimmer werd ge vreesd, moet dit worden vastgesteld. Geen sprake is daar echter in deze van met Wim van Est, die nu de 15e plaats inneemt en zeer constant blijft rijden, al was ook de St Willebrorder ditmaal niet in de buurt, althans er niet bij, toen de beslissende slag viel. Geen kwestie van onattent zijn, maar doodeenvoudig een kwestie van niet kunnen. Overigens geen schande! Méér dan knecht Te merkwaardiger is daarom het rij- den van Hein van Breenen. Zeker, de Amsterdammer is vandaag van begin af mee naar voren getrokken, zodat hij steeds kon controleren wat ging gebeuren, maar een feit is daarnaast, dat Tarzan in een ongewoon goede conditie verkeert, bovendien aan de fi nish het hoofd zó koel hield en zó uit stekend oplette, dat een tweede plaats in het etappeklassement zijn deel werd. Ongetwijfeld een daad van bete kenis en een die aantoont, dat Hein dit jaar meer is dan alleen 'n knecht. Natuurlijk zal moeten worden afge wacht of hij tot het einde toe van in zinkingen bespaard zal blijven, maar in ieder geval heeft hij tot vandaag zich schitterend geweerd. Niet ontevreden zijn! Enfin, men moet tegenslagen weten te incasseren, zeker in een evenement als dit. En dat zullen onze jongens on getwijfeld ook doen. Bovendien, als we in de beginne minder voortreffe lijke posities in hadden genomen, zou den we als kleine wielernatie heus niet ontevreden zijn geweest met de plaatsen, welke thans door onze ver tegenwoordigers worden ingenomen. Tenslotte prijken nog drie onzer on der de eerste vijftien, de 21ste en 22ste plaats wordt eveneens door landgeno ten bezet en Faanhof staat met zijn 48ste evenmin en zeker voor zijn doen, ongunstig geklasseerd. Blozende Adriaan sluit als 66e de rij, maar ver geet niet, dat die knaap onafgebroken beulenwerk heeft moeten verrichten in dat hondenbaantje, hetwelk hem werd toebedeeld. Daarnaast is het natuurlijk heel erg, dat Nederland zijn positie in het ploe- genklassement zo heeft zien verzwak ken. Vanochtend stonden wij nog schitterend op de tweede plaats, met minder dan tien minuten achterstand op de Zwitsers. Nu prijken we als nummer vier, achter Kubler c.s., Bo bet en de zijnen en onze naaste Zui derburen. Twee en twintig minuten is het ver schil met de Helveten geworden. Nog niet zo gek, dat allerminst, maar er zouden toch wonderlijke dingen moe ten gebeuren, als teruggewonnen gaat worden, wat plotsklaps, tot aller ver bazing in de karavaan mag men ge rust zeggen, teloor ging. Aller wens. In aller harten is nu uiteraard de wens levendig, dat die met groot ver langen tegemoet gezien rustdag hier in Lyon, zóveel opwekkende krachten tevoorschijn gaat toveren, dat we de komende week ouderwets slag zullen kunnen gaan leveren. Ontzaggelijk veel zal in deze vier en twintig uur van het leiderschap van de Pel wor den gevraagd. Maar die is van geen kleintje vervaard. Hij weet bovendien precies hoe dr instelling van de jon gens is en daar zijn grote kracht te vens ligt in het bezweren van moei lijke omstandigheden, zijn we heus niet zo ongerust voor de laatste lood jes, die Maandag voor de deur staan. Daar komt dan nog bij, dat ook de andere renners niet met konen als ro zen in Lyon binnen zijn gereden en het blijft dus een volkomen open vraag, hoe zij het er in die laatste week af gaan brengen. In ieder geval is de situatie er ene, welke alle soorten van verrassingen in zich houdt en dat geve de burger dan de moed, die hij er moet in houden, totdat de beslissende faze hetzij Dinsdag of Woensdag, achter de rug is. Wij hebben allerminst de moed ver loren en de jongens zeker evenmin. Wij wachten nu met intense spanning het herbegin af. Maandagmorgen zul len we kunnen zien hoe de rustdag heeft gewerkt en we maken ons sterk dat onze mannen met nieuwe moed aan de slag zullen trekken. Weest verstandig, gij in het vader land, doe als zij. Het zal best gaan en wie weet voor welke goede dingen de zeven van onze ploeg nog gaan zor gen! Advertentie) Kubler ivas jarig (Van een speciale verslaggever) LYON, Zaterdagavond. t Verdi Kubler is tijdens de etappe van Le Puy naar Lyon jarig geweest. Hij werd 35 en is dus ook al niet meer van de jongste. Dat nam niet weg, dat hij zich vanmiddag eens bizonder in wilde spannen om alle riva len in de eindsprint van het peleton aan zijn jarige laars te lappen. Ockers, Bobet en Schar legden hem het vuur dicht aan de schenen, maar Ferdi liet zich vandaag niet insluiten. Ferdi liet zich nu eens niet verrassen en hij smaakte het genoegen zijn landgenoot Schar allereerst achter zich te laten en vervol- gens Ockers en Bobet. Daarna i kwam men hem van alle kan- ten gelukwensen. Kubler bleek er zeer gevoelig voor, dat was hem van het lachende snuit af te lezen. Etappeklassement 16e etappe van Le Puy naar Lyon (194 k.m.). 1 Forestier (Fr.) 5.28.58. 2 Van Bree nen. 3 Vitetta (Fr. Z.O.). 4 De Mulder. 5 Lauredi (Fr.). 6 Clerici. 7 Dotto (Fr. Z.O.) allen in dezelfde tijd als Fores tier. 8 Kubler 5.34.06. 9 Schar. 10 Ockers. 11 Mallejac (Fr. West). 12 Bo bet (Fr.). 13 Brankart. 14 Van Ge- nechten. 15 Bahamontes (Spanje). 16 Varnajo (Fr. West). 17 Bergaud (Fr. Z- West) allen in dezelfde tijd als Ku bler. 18 Rolland (Fr. 5.36.17. 19 Van Est z.t. 20 Quentin (lie de France) z.t. 35 Nolten 5.45.40. 36 Voorting 5.47.17. 47 Faanhof 5.49.01. 48 Bauvin (Fr. N.O. C.) z.t. 53 Wagtmans z.t. 61 Suyker buyk z.t. Algemeen klassement 1 Bobet (Fr.) 94.51.20. 2 Schar 95.01.38 op 10.18. 3 Kubler 95.01.50 op 10.30. 4 Mallejac (Fr. West) 95.08.14 op 16.54. 5 Bauvin (Fr. N.O.C.) 95.10.48 op 19.28. 6 Dotto (Fr. Zuid Oost) 95.11.24 op 20.04. 7 Vitetta (Fr. Zuid Oost) 95.12.17 op 20.57. 8 Ockers 95.13.45 op 22.25. 9 Lauredi (Fr.) 95.14.27 op 23.07. 19 Bergaud (Fr. Z.W.) 95.17.51 op 26.31. 11 Brankart 95.21.17. 12 Nolten 95.21.51. 13 Wagtmans 95.22.13. 14 De Mulder 95.25.26. 15 Van Est 95.27.00. 16 Clerici 95.27.51. 17 Apo Lazarides (Fr. Z.O.) 95.28.34. 18 Deledda (Fr. 95.29.44. 19 Geminiani (Fr.) 95.33.25. 20 Mahé (Fr. West) 95.34.11. 21 Voorting 95.36.12. 22 Van Breenen 95.37.07. 48 Faanhof 96.36.11. 66 Suykerbuyk 97.21.39. Ploegenklassement 16e étappe 1 Frankrijk (Forestier, Lauredi, Bo bet) 16.31.02. 2 Frankrijk Zuid Oost (Vitetta, Dotto, Apo Lazarides) 16.34.13. 3 ex aequo: België (De Mul der, Ockers, Brankart) 16.37.10. Zwit serland (Clerici, Kubler, Schar) z.t. 5 Spanje (Bahamontes, E. Rodri guez, M. Rodriguez) 16.46.40. 6 Neder land (Van Breenen, Van Est, Nolten) 16.50.25. 7 Frankrijk Zuid West (Ber gaud, Privat, Vivier) 16.54.06. 8 Frank rijk West (Mallejac, Varnajo, Mahé) 16.55.29. 9 lie de France (Quentin, To- nello, Bober) 17.07.17. 10 Frankrijk N. O.C. (Cieleska, Bauvin, Stablinski) Jean Forrestier op het moment, dat hij de zestiende etappe van de Tour wintvoor Van Breenen, Vincent Etetta, Marcel de Mulder en Lauredi. I f' is de nare waarheid, dat er aan het einde van iedere Tour-dag maar gele trui en één etappe-overwinning te vergeven is, terwijl er toch - renners zijn, die ieder voor zich hun beste krachten geven, om - el begeerd kledingstuk of „kusje van de plaatselijke schone" te llp,'b'e»fe7j f zuur is het, als je vlak voor de finish nog een - ,e band. krijgt ook en je ziet je mederenners, die aanvankelijk zo les achter je reden, de een na de ander langs je stuiven, terwijl je F,Z' y 9- f v'be verwisseltHet slachtoffer op dit plaatje is mile Guerinel, die weinige seconden vóór de witte streep ten val kwam en toen maar met de fiets in de armen over de streep ging Het zoontje van onze vriend E heeft dat heel sterk. Dat geheel en al spellen van de Tour-versla gen, met inbegrip merkwaardig genoeg van de stukjes met de Franse slag. Dat voor de 100 pro cent meeleven met de barre le vensstandaard van de renners in Frankrijk. Dat harde roepen, wan neer het goed is gegaan. En wan neer het niet goed is gegaan. Tot dusverre liet zijn vader, die zijn paedagogische inslag reeds op vijf oudere kinderen heeft kunnen scherpen, het jongetje begaan. „Dit wordt wel minder", zeide hij, ..Dit tempert wel. Dit zwakt wel af". Maar neon. Want Zaterdag heeft het zoontje zijn interesse in de practijk gebracht. Want toen sloeg hij aan het hardfietsen. Hij haakte in bij de gedachte van een ouder lid uit zijn relatie-kring. Deze had er eens een nachtjje over geslapen en toen een Tour georganiseerd voor belangstellenden, die een kwartje inschrijfgeld betaalden ter be strijding van de onkosten. Die, zo als later met walging werd ge constateerd, bestonden in limona de, ijsjes en zuren voor de initia tiefnemer en een geldbedrag van f 0,15 aan prijzen. Het zoontje van onze vriend E. liet zich niet kennen. Hij startte toch. Op het rijwiel van zijn va der, die sliep en uit dien hoofde niets in de gaten had Het rijwiel van zijn vader was dit met het oog op zijn kan sen in desolate toestand. Het had twee wielen en een ketting, omdat proefondervindelijk was vastgesteld, dat anders de voort beweging in het gedrang kwam. Het had geen remmen en dit werd in het eerste stadium van de jeugd-Tour reeds gevoeld als een klemmend gebrek. Het zoontje liet zich nog steeds niet kennen. Het zette door in be proefde stijl. Het aantal ronden zou in nader overleg met de koersorganisator worden vastgesteld, maar deze verdween, gedreven door een ge heimzinnige missie, in een koek jeswinkel. Dit had één groot voordeel: Het werd onze vriend E. mogelijk in te grijpen. Hij ontwaakte geweldig. „Waar", zo vroeg hij zijne echtgenote, „is ons Sjaakie?" De berichten waren verwarrend. Sjaakie was verdwenen met de ouderlyke fiets en de mededeling, dat er geld verdiend ging worden. Dat de eventuele zorgen opzij konden worden gezet. En zo. Successievelijk werd E. helemaal wakker. Nu ontwaakte zijn wan trouwen weer. Hij toog op onderzoek uit, aan zienlijk gehandicapt door het ge mis van zijn fiets. Het werd een lijdensweg, want het parcours was uitgelegd in een ver geboste. Doch hij vond hem. In passieve toestand. Want hij was uit de strijd geworpen. Bij een valpartij was een aanzienlijk deel van het peleton geblesseerd. Het merendeel had de strijd hervat, ofschoon het materieel beduidend in waarde was gedaald. Sjaakie evenwel, die midden in het veld zat. voelde onmiddellijk de nood zaak van remmen. Hij greep ijdei en smakte op de keien. E. nam de verwondingen in ogen schouw. Met een doktersrekening van f 195.67 was de zaak mis schien zuinigjesaan op te lossen. Dit was de ernst van het onge luk echter wel waard. Want Sjaa kie was, volgens eigen verkla ring, niet alleen gevallen. Hij was daarna ook nog door twee ande re deelnemers overreden, terwijl ook het hierop volgend handge meen een duit in het zakje had gedaan Sjaakie liet zich nog im mer niet kennen. Het deed geen zeer, zei hij. Maar eenmaal uit het gezicht van de concurrenten barstte hij in tra nen los. (Van een speciale verslaggever) LYON, Zondagavond. E NEDERLANDSE PLOEG, die, naar Pellenaars met zekere voldoe ning vaststelde, tot nu toe de gunstigste financiële resultaten heeft behaald, in weerwil van die teleurstellende etappe van Le Puy naar Lyon, heeft het grootste gedeelte van de rustdag, in het hotel en op bed doorgebracht. Wim van Est, Faanhof en van Breenen, zijn 'savonds nog wat gaan fietsen, om niet helemaal uit de cadans te raken.. Maar Wagtmans, die nog niet wil verklaren waarom hij de vorige dag in de buurt van St. Etienne opeens niet meer meekon, voelde er even weinig voor als Jan Nolten en Gerrit Voorting. De uitdrukking in de ogen van Wout Wagt mans beviel ons Zaterdag bij de aankomst op de wielerbaan te Lyon helemaal niet. Anders zo snel reagerend, zo vlot met antwoorden, ont week hij de vragen, welke de journalisten hem stelden. Hij stond er lusteloos bij, alsof het vuur in hem was uitgeblust. Wij hadden verno men, dat hij in de laatste dagen des morgens moeilijk uit zijn bed kon komen, een teken van vermoeidheid en ook van een psychische inzin king. Wagtmans wilde de gehele dag gebruiken om te rusten, iets waar aan hij dringend behoefte had. Misschien kon hij op die manier zijn vorm hervinden. „Fietsen doen we morgen weer", zei Jan Nolten. „Alles op zijn tpd en vandaag wil ik geen fiets zien". De blonde Limburger heeft nog altijd last van een geforceerd spiertje in zijn rechterknie. Vandaag voelde hij zich echter veel heter en Leon Sonnet gelooft stellig, dat de crisis thans voorbij is en dat Jan in de komende dagen weer van zich zal doen spre ken, al zal hij niet in topvorm zjjn. 17.27.03. 11 Luxemburg-Oostenrijk (Kemp, Dierkens, Schneider) 17.59.59. Algemeen landenklassement 1 Zwitserland 284.28.21. 2 Frankrijk 284.41.36. 3 België 284.46.34. 4 Neder land 284.50.47. 5 Frankrijk Zuid Oost 285.28.46. 6 Frankrijk West 285.46.03. 7 Spanje 286.08.20. 8 Frankrijk N.O.C. 286.32.43. 9 Frankrijk West 286.40.16. 10 lie de France 286.59.51. 11 Luxemburg- Oostenrijk 290.04.25. Puntenklassement 1 Kubler 130 pnt. 2 Schar 181 pnt. 3 Ockers 193 pnt. 4 Van Est 334.5 pnt. 5 Forlini 340 pnt. 6 Bobet 397.5 pnt. 7 Bauvin 397.5 pnt. 8 Wagtmans 435 pnt. 9 Nolten 475 pnt. 10 Van Genech- ten 505.5 pnt. Bergklassement 1 Bahamontes 52 punten. 2 Bobet 36 pnt. 3 Van Genechten 24 pnt. 4 Malle jac 22 pnt. 5 Le Guilly 17 pnt. 6 Var najo 15 pnt. 7 Kubler 14 pnt. 8 ex aequo Bauvin en Close ieder 13 pnt. 10 Ockers 22 pnt. 16 ex aequo Gemi niani, Masip en Nolten, ieder 4 pnt. 17 ex aequo: Voorting, Darrigade en For lini ieder 3 pnt. 22 ex aequo: Quen tin en Van Breenen ieder 2 pnt. De volgende renners kwamen na de sluiting van de controle aan: Bouvet (Fr. West), Agut (Fr. Zuid West), De- ryeke. Guerinel (Fr. West), Dacquay (Fr. N.O.C.) en Polo (Fr. Zuid West). De prijs van de meest strijdlustige renner werd toegekend aan Varnajo, (Fr. West), terwijl de prijs voor de renner met de meeste pech werd toe bedeeld aan Lucien Lazarides. Bouvet (Fr. West), Guerinel (Fr. West) en Agut (Fr. Zuid West), heb ben van de wedstrijdleiding toestem ming gekregen om voor de 17e etappe te starten, terwijl Derycke, Dacquay (Fr. N.O.C.) en Polo (Fr. Z. Oost) uit de wedstrijd zijn genomen. Derksen wou omnium van van Vliet rriNDER ZEER slechte weersomstan- digheden zijn in afwachting van de renners van de Omloop van de zes Provinciën voor amateurs, te Amers foort wielerwedstrijden gehouden. Van Vliet en Derksen reden een om nium, bestaande uit 2 sprints en een tijdrit. De tijdrit over 1 ronde m 1250 meter werd door van Vliet ge wonnen in 1 min. 43 sec. Derksen deed er 0.4 sec. langer over. De beide sprints won Derksen met 'n minimaal verschil, zodat hij ook winnaar van de omnium werd. EEN OPGEWONDEN toeschouwer kwam Zaterdagochtend bij de start in Le Puy naar Marcel Bidot toe, de leider der Frans nationale ploeg. Meneer, zei hij tegen Marcel, ik zie aan uw kledij dat ge journalist zijt. Ik heb een mooie tip voor U. De Franse tricolores gaan vandaag aanvallen. Wie heeft U dat gezegd, vroeg Marcel. „Wel", zei het man netje zonder blikken of blozen, „van Marcel Bidot zelf!".... FRITZ SCHaR, aan de kop van het peleton rukkend alsof zijn leven er van af hing, deed Lucien Teisseire uitroepen: Met 80 van die knapen in het peleton zou je beter naar de mijnen kunnen. ALEX BURTIN, de ploegleider der Zwitsers, weet zijn mannetjes óók op te juinen. Vooruit Schar, riep hij, naar de kop. Nou dat gebeurde, maar toen hij daar Kubler op zijn gemak zag fietsen, liet hij zich weer afzakken. Burtin afwachtend. Toen deze in zijn auto langs kwam riep hij: Als je nog eens wat weet.... DAAR IS OM GELACHEN in de ka ravaan! Bahamontes, Lucien Lazari des en Close waren weggevlucht en een Franse wedstrijd-commissaris, kennelijk pas in de Ronde, reed ach ter ze aan. Vertel eens, vroeg hij aan een fotograaf, wèike van de drie is nu eigenlijk de Belg? ROBERT VARNAJO heeft een dezer dagen gezegd: Mijn droom is een étappe te winnen, maar ik vraag me steeds af, welke me het meeste ple zier zou bezorgen.... RAOUL REMY vertrouwde zijn lei der, Louison Bobet, toe: Ik vind al les goed, maar je kunt ook teveel van me verlangen. Eerst moest ik bij Wagtmans blijven en de goeie jongen verloor zijn gele trui: daar na moest ik aan Bauvin's wiel gaan hangen; ook hij raakte het H.D.- shirt kwijt. Moet ik nou voortaan aan jouw wiel gaan plakken....? DE op de nyto-sintelhaan te Rot terdam gehouden landenwedstrijd atltletiek tussen Nederland en Bel gië heeft een verrassende Neder landse zege opgeleverd. Onze land genoten wonnen met 216 tegen 195 punten. DE NATIONALE ath.etiekwedstrijden op het Mosveld te Amsterdam zijn door de zeer slechte weersomstan digheden gedeeltelijk afgelast moe ten worden. Enkele nummers kon den nog worden afgewerkt, maar reeds na ongeveer een - ur na de aanvang dwong Pluvius de weinige toeschouwers het kijken en de orga nisatoren de wedstrijden te staken.

de Stem | 1954 | | pagina 5