Het was hels heet op de Cols ÖLTEN kon zich meien metdeallerbesten Woutje in feite reeds te Pau de gele trui kwijt DAGBLAD DE STEM F W Q Veel vreugde en veel leed in Luchon Geen tiid om van 't "schap te geniete.. MET DE FRANSE SLAG U doet toch ook mee Koblet is kansloos geworden Hoofdprijs van de grote „Tour de France" prijsvraag van het Dagblad De Stem Tour de France-pri jsvraag ƒ8500 8 Hevea luxe rijwielbanden Slaapkamer ameublement bestaande uitLedikant - Hang Legkast 2 Nachtkastjes, 2 stoelen en 1 tafel ter waarde van il. 500.- STRENGE VREDERECHTERS Aangeboden door Meubelhandel A. C. HOOUcRS Haagweg 245, Hoek Heuvelstraat Breda prachtige prijzen JAP luchc rpoENl in I ere tat DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 21 JULI 1954 (Van onze speciale verslaggever). LUCHON, Dinsdagavond. E)NS ALLER WOUTJE heeft vanmiddag het kostbare goudgele tricot, dat onze equipe een fortuin aan Franse francs opleverde in onze munt omgerekend een slordig aantal brief- jes van duizend voor zijn weekse pioegshirt om moeten wisselen. Gilbert Bouvin, de N.O.C.-man en grootste ver rassing van deze 41e Ronde van Frankrijk, werd na een fantastische race tijdens de afdaling naar de eindstreep in liet hete Luchon, de nieuwe eigenaar en er zullen weinige te vinden zijn, die het hem niet gunnen. Vanochtend bij de start in Pau wisten we Gilbert zou zijn nog niet, dat het de energieke Eerder hadden we verwacht, dat „le beau" Louison het H.D.-shirt uit Yvette Horners handen zou ontvangen. Maar welhaast zeker kon men er van zijn, dat de kleine Breda- naar het kwijt zou raken. Niet alleen vanwege die luttele se conden (9) waaraan het lucra tieve kledingstuk hing, maar in hoofdzaak, wijl Wouter ver ging van de pijn en de voor bije nacht practisch geen oog had dicht gedaan. Bauvin Wagtmans MOET U dat even voorstellen. Een wond aan de elleboog, dik in de zwachtels, zonder meer reeds een handicap voor een mens, maar voor een coureur, die drie bergen op moet en met diezelfde arm niet alleen sturen moet bij klimmen en dalen, maar bovendien bij iedere pedaaltrap en bij elke daarbij behorende trekbeweging aan het stuur, die pijn, onder hoge lichamelijke druk, in hevigheid voelt toenemen. Er was alles aan gedaan om de pijn te verzachten, maar het sprak vanzelf, dat geen sterveling er aan dacht, Woutje vandaag prestaties te zien verrichten, waarover de wielerwereld in vuur en vlam zou geraken. Men maakte er in de karavaan dan ook geen geheim meer van, dat Wout reeds bij het vertrek zijn lei dersplaats had verloren. Een hard gelag voor onze dappere klei ne man, maar hij sloeg er zich met de hem kenmerkende energie doorheen, op een wijze die hem stempelt tot een der grootsten on der de cracks. Zijn 43ste plaats in de uitslag spreekt daaromtrent boekdelen, in meerdere mate nog als ge verderop Hugo Koblet op de 63ste plaats ziet genesteld. Maakte dus Woutje een tuimeling, die van mooie Hugo, twee dagen geleden slachtoffer ener val partij, spreekt nog sterker aan, al is het voor de Zwitser een even hard gelag als voor onze landgenoot. Al met al: voortreffelijk Afgezien van dat verlies met onze Wouter kan Nederland voor het ove rige meer dan tevreden zijn. Jan Nol ten, vandaag een der grote uitblin kers, stormde via de drie venijnige cols naar de vijfde plaats in het klas sement! Dat was één! Hein van Bree- nen zorgde voor de bizondere verras sing door als 19e door te komen, waar door hij de tweede best geplaatste landgenoot was. Zeldzame prestatie voor „Tarzan", wiens droom vandaag bijna werkelijkheid werd, want kwam Hugo Koblet niet vijftien minuten la ter binnen dan de joviale Amsterdam mer?! Dat was dus twee! Gerrit Voor- ting finishte in 29ste positie. Dat was nummer drie en dit alles maakte, dat we de tweede plaats in het landen- klassement behielden! Henk Faanhof, die zichzelf blijft overtreffen, bezette de 49ste plaats en achter hem volgde Wim van Est, die tijdens de afdaling van de Tourmalet tweemaal met band breuk af te rekenen kreeg, op de 54ste. Suykerbuyk ten leste werd 72ste, allerminst ongunstig, want hij liet nog 16 medestrijders achter zich, Alles bijeen dus voortreffelijk! Had de zon assistentie Dat weer is intussen hier al even grillig als in het lieve vaderland, dat vermoedelijk wel niet zo bar ver baasd geweest zal zijn over het verlie zen van de gele trui. Aannemende, dat men op de hoogte is geweest van de ernst van de verwondingen, welke Woutje had opgelopen en doordrongen was van de bovenmenselijke inspan ningen, welke de kleine Bredanaar daarna heeft moeten doen om het goudgele tricot althans nog in Pau te kunnen behouden. Dat weer dus! Was het gisteren nog koud, guur en winderig geweest, van daag scheen de zon buitengewoon fel; zij scheen wel assistentie van andere planeten te hebben gekregen. En daar moet men zich dan maar op slag aan weten aan te passen! Zo werd het dus vandaag een nieuwe lijdensweg, zij het van geheel ander karakter dan giste ren: toen snijdende kou, nu helse hitte. ij telden dubbel.... Koblet gaf niet op.... J^OBLET gaat opgeven, werd er in de karavaan gezegd, toen de Zwitser op de Tour malet al ongeveer 17 min. ach ter lag. Neen, zeiden Zwitserse collega's, Koblet zal niet op- geven, al is zijn kans in deze ronde verkeken, maar zijn ach terstand is groot geworden, in weerwil van de steun, welke hij van zijn ploegm.iats onder vond. Hij kwam als 63e bin nen, samen met de trouwe Cr~ci Torti, Pianezzi en Hu- ber, die hem evenals Graf tij dens de gehele rit gesteund hadden en hem moed hadden ingesproken. Hun achterstand was bijna 27 min. en hiermede correspondeert de duikeling in het algemeen klassement. Zij Dit maakte, dat de 161 kilometer, welke de brug sloegen tussen Pau en Luchon, ongeveer dubbel telden en voor degenen, zoals Wim van Est, die met pech af te rekenen kregen, wel driedubbel. Overigens waren het dit keer niet alleen rennersruggen, waar op de pechvogels neerstreken. Ook journalisten, waaronder radio reporters, moesten langs de kant gaan staan, omdat de hitte een spaak in het wiel der motoren had gestoken. Ge volg: radiatoren, puffend en hijgend als stoomketels, en zo meer! Die eerste vijftig kilometers, naar de voet van de Tourmalet (2113 meter) betekenden voor de coureurs weinig meer dan een wandelingetje, dat in middels gelegenheid bood om de stramme spieren van gisteren wat meer souplesse te verlenen en zich verder voor te bereiden op hetgeen daar boven te verhapstukken was. Geen appelepap, want na die Tourma let volgden nog de Aspin en tenslotte de Peyresourde, respectievelijk hun neus 1439 en 1563 meter de lucht in stekend. Hartverheffend en -verscheurend Bahamontes, gisteren reeds klimmer nummer 1, bleek vandaag nog niets van zijn glans- te hebben verloren en Louison Bobet excelleerde eveneens tijdens de klimpartijen, welke er deze namiddag in allerlei stijl te zien zijn geweest. Hartverheffend en.... hart verscheurend. Want o, wat hebben die mannen afgezien! Het hart blijft in tussen zowel voor de ais gemzen de bergruggen opklauterende reuzen van de weg kloppen, als voor die andere categorieën: de zwoegers, de sleurders, de ziel uit het lijf fietsende dwangar beiders! Je staat daar maar te kijken en te noteren en te roepen en te schreeu wen en aan te moedigen. Het helpt al tijd een beetje, maar in hun binnenste wensen ze zichzelf èn de toeschouwers naar de hel. Altijd vragen ze: hoeveel ben ik achter? Wie zitten er voor me. Heb je niets te drinken? Ik schei er dadelijk mee uit. Ik kan niet meer. En tóch komen ze er. De een wat vroeger, de ander wat later. Maar zij, die de eindstreep halen, zijn allemaal helden. Stuk voor stuk. Van de eerste tot.de laatste! Of ze nu Bauvin, Bobet, Nolten, Wagtmans, Van Est. Koblet, Ockers, Voorting, dan wel Van Bree- nen of Suykerbuyk heten. Altijd weer onbegrijpelijk Als ze de hel doorgekomen zijn, past voor hen allen het praedicaat: doorzetters, karaktervasten, energie ken, krachtpatsers. Want het is met ons nog immer zó, dat we niet kun nen begrijpen, hoe het mogelijk is met zijn lichaam, zij het op een lichte fiets, die toppen te beklimmen. En we staan iedere keer opnieuw verbaasd er over, dat niet minstens één van die allen tijdens de afdalingen h^t hoofd ver liest en de dodelijke val in het ravijn doet! Zij verdienen goed, de jongens, maar och, wat moet er veel voor in de waagschaal worden gelegd! Fantas tisch! En als je dan zoals Wagtmans en Koblet je lichaam, barstend van pijn bijna, tegen die bergflanken op moet sleuren, om tenminste dan toch nog tijdig langs de chronometers te kun nen zeulen, welnu, dan staat het hui len je nader dan het lachen en je bent meer dan begaan met het lot, dat hen de voorbije dagen én vandaag, trof. Nog geen beslissing Het belangrijkste feit is en blijft in- tussen, dat onze zeven jongens heel huids en in goede tijden over de Py reneeën zijn gekomen. Velen hadden gedacht, dat daar de eindbeslissing reed vallen zou. Dat is naar onze me ning niet gebeurd, orodat Bobet, in top vorm, er niet ernstig- naar getracht heeft zegevierend hier in Luchon bin nen te fietsen. En zonder onbeschei den te zijn: dat kan eveneens van Nol ten worden getuigd. Wij vermoeden dat de ontknoping in de Alpen zal geschieden en misschien vinden we daar, als het een beetje meeloopt Bobet èn de lange Limbur ger steeds beter in conditie, als de twee grootste rivalen. Misschien, want welke voorspelling heeft het in deze 41ste Tour al gehouden?!! Morgen staat weer een, wat men Vaak is het landschap, dat de Tourrenners omringt rijk geschakeerd en van betoverende schoonheid, zó dat een fotograaf de verleiding niet kan weerstaan om naast zijn zakelijke Tour-foto's een kijkplaatje te maken. Zo ontstond bovenstaand tafereeltje uit de Tour. En de renners? Nau welijks bewust van het schoon dat hen hier op deze bosweg in Les Lan- des omringt jagen zij voort naar de volgende finish, de volgende bloe men, de volgende gele trui. Dat is nu eenmaal het leven in de Tour. hier vlakke rit noemt, voor de deur. Na 205 kilometer strijkt de karavaan in Toulouse neer, de stad waar de ge broeders Albert en Toon van Schen- del eertijds onze belangrijkste ele menten in de vaderlandse ploeg wonen. Zullen zij een landgenoot zien zegevieren? Wiet weet?!! Etappeklassement Twaalfde etappe van Pau naar Lu chon (161 k.m.). 1 Bauvin (Fr. N.O.C.) 5 uur 27 min. 27 sec. 2 Bahamontes (Spanje) 5.27.28. 3 Mallejac (Fr. West) z.t. 4 Bobet (Fr.) 5.29.26. 5 Nolten 5.32.02. 6 Dotto (Fr. Zuid Oost) 5.32.57. 7 Van Genechten 5.33.1. 8 Le Guilly (lie de France) 5.34,28. 9 Kubler z.t. 10 Bergaud (Fr. Zuid West) 5.35.16. 11 Clerici 5.36.17. 12 Brankart 5.38.14. 13 Schar. 5,38.15. 14 Bober (lie de France) z.t. 15 Geminia- ni (Fr.) 5.38.17. 16 Vitetta (Fr. Z.O.) z.t. 17 Apo LazaridesMFr. Z.O.) 5.39.13, 18 Ockers 5.39.35. 19 Van Breenen z.t. 20 Rolland (Fr.) z.t. 29 Voorting 5.40:52 43 Wagtmans 5.45.56. 49 Faan hof 5.47.55. 54 Wim van Est 5.51.27. 63 Koblet 5.54.23. 72 Suykerbuyk 5.57.06. Tijdens deze etappe hebben Gaul (Lux.-Oost.) en Surbatis (lie de Fran ce) de strijd gestaakt. AOvertentte) Algemeen klassement 1 Bauvin (Fr. N.O.C.) 70.55.14. 2 Bo bet (Fr.) 70.59.06 op 3.52. 3 Schar 70.08.54 op 13.40. 4 Kubler 71.10.06 op 14.52. 5 Wagtmans 71.14.34 op 19.20. 6 Mallejac (Fr. West) 71.15.30 op 20.16. 7 Nolten 71.17.33 op 22.19. 8 Ockers 71.20.59 op 25.45. 9 Mahé (Fr. West) 71.24.29 op 29.15. 10 Vitetta (Fr. Zuid Oost) 71.25.21 op 30.07. 11 Van Ge nechten 71.25.30. 12 Geminiani (Fr.) 71.25.46. 13 Koblet 71.26.14. 14 Lauredi (Fr.) 71.26.51. 15 Deledda (Fr.) 71.27.21. 16 Ruiz (Spanje) 71.27.52. 17 Dotto (Fr. Zuid Oost) 71.27.56. 18 Brankart 71.28.3. 19 Bergaud (Fr. Zuid West) 71.29.15. 20 Le Guilly file de France) 71.30.01. 21 Van Est 71.32.05. 22 Apo La- zarides (Fr. Zuid Oost) 71.33.39. 23 Voorting 7124.21. 30 Van Breenen 71.41.59. 54 Faanhof 72.14.44. 78 Suy kerbuyk 73.00.12. Bergklassement 1 Bahamontes 29 pnt. 2 Bobet 23 pnt. 3 Mallejac (Fr. West) 22 pnt. 4 Van Genechten 18 pnt. 5 Le Guilly (lie de France) 17 pnt. 6 Bauvin (Fr. N.O.C.) 13 pnt. 7 Ockers 8 pnt. 8 Dotto (Fr. Zuid Oost) 6 pnt. 9 ex aequo Schar en Kubler 5 pnt. 11 Nolten 4 pnt. Vreugde en leed Er is vandaag dus alweer veel vreugde en veel leed geweest. Maar van vernedering is in geen enkel ge val sprake, hoogstens van nederlagen, als gevolg van lichamelijke pijnen, pech en andere ongemakken. Vreug* e was er in de Franse en Spaanse harten. Leed in de Zwitserse en Nederlandse rijen. Maar liet vak van de wegrenner is hard en de be oefenaren werden dit vanzelf. Daar om treden zij iedere dag opnieuw met grote doses moed aan. Daarom geven zij de moed nimmer op. En daarom moeten wij de dingen ook niet somber willen zien. Er is bovendien geen en kele reden voor. Zelfs niet nu Woutje Wagtmans naar de vijfde plaats is teruggevallen. Zelfs niet nu Wim van Est die an dere pechvogel vandaag de 21ste positie in het algemeen klassement in neemt. Want: Jin Nolter prijkt als ze vende onder de klimmers-groten en de vier anaere landgenoten staan, to taal gezien, zeer goed geklasseerd. En komen er niet nóg elf etappes, waaronder na Lyon (de rustdag op a.s. Zondag) de Alpen, waarvoor we de lange Limburger als favoriet mogen verklaren. JAE DRIE VREDERECHTERS, zoals de Tourmalet, de As- pin en de Peyresourde worden genoemd, hebben in de ze étappe een vriendelijk gezicht getoond. Hoog dreven wit te wolkjes boven de toppen aan een diepblauwe hemel en de sneeuw op de Noordelijke flanken glinsterde in de stra lende zon. Maar het vonnis van de rechters is streng. „De JONGE zaak met GROTE reputatie" Bertus is als wielerkenner waar deloos. Zelfs de vijftig procent denker moet dat constateren, wan neer hij Bertus serieus beluistert in zijn sportstellingen. Het tragi sche is, dat Bertus zelf denkt een aardig mondje vol te kunnen mee praten. Gedreven door dit verme tel vertrouwen komt hij wel eens bij nauwe vrienden binnenvallen om zijn laatste gedach+-n omtrent de Tour het licht te doen zien. Als vriend laten wij hem dan een tijdje zijn gang gaan. Ten slot te gaat hij de gang op. Met ge weld. Er zijn grenzen. In het sombere duister van gis terenavond ver- ;te hij evenwel een geselecteerde groep van zijn vrienden met een hoogdravende gedachte. Daar komt die kletsmajoor ook aan zo zei de selecte groep reeds van verre. En jawel. De goede Bertus ging geheel en ai zitten en sprak inlei dend: Die Jaques Goddet is gek". Daarop verviel hij in stilz' ij- gen om het effect van zijn woor den te vergroten en bestelde een potje. Bier. Dat moet je hem eens schrij ven", zei Adriaan ten slotte. „Dat zal hem als koud water op het hoofd vallen." Dat dacht Bertus ook wel. Het deed overigens aan de diepere strekking van zijn woorden niets af. Het naakte feit lag er. De za ken stonden er nu eenmaal zo bij. Zo speelde het nu eenmaal. Want. Hij organiseert de Tor ver keerd. Het kan veel mooier" Meende Bertus. Verklaart U nader", sprak Adriaan, die de kletsmajoor nog immer serieus neemt. „Omschrijf deze gedachte." En dat heeft Bertus gedaan. En waarachtig: ER ZAT WAT IN. HET WAS EEN SUGGESTIE. Een Tour zonder étappe plaatsen en rustdagen, dat is je ware" stelde hij. „Men stuurt de renners in AmsterrT. n op pad. Het beste, jongens, kan r.-.en bij die ge legenheid nog zeggen. Fiets er op los. Rammel op de pedalen. Méér niet. En dan maar kijken wie de route het eerst heeft afgelegd. De organisatie wordt dan ook heel wat vergemakkelijkt. Men komt de deelnemers in Amsterdam een rugnummer geven en desnoods wat instructies voor onderweg en gaat na een klein maandje naar Parijs om te zien, wie er heeft ge wonnen. Voor de vorm kan men Jean Garnault nog in een volgauto meesturen om af en toe wat ver keer te regelen." Er viel een diepe stilte na de bekendmaking van dit plan. Wij kunnen Goddet in deze zin een ontwerp voorleggen", zei Toon, die Goddet per sé niets heeft voor te leggen dan lege briefjes, maar wei eens graag se rieus uit de hoek komt. Het zou wel sensationeel zijn", meende Adriaan. De gehele selecte ploeg was vóór. Het kon bovendien gemak kelijk zijn, dat de Tour-directie zodanig met het plan zou zijn verguld, dat zij ons allemaal een baantje van 1000 in de maand gaf. Wij klopten Bertus waarderend op de schouder. Doch deze glimlachte fijntjes. Het zal wel niet kunnen", zei hij. „Er is altijd wel een stiekume coureur, die dan de verleiding niet kan weerstaan en een stukje van de weg afsnijdt. En dan is het niet eerlijk meer." aan de van het DAGBLAD DE STEM Tal van tot een totale waarde van ruim Dit biljet uiterlijk op Dinsdag 27 Juli 1954 inleveren bij de agent van het Dagblad De Stem of bij een der kantoren van het Dagblad De Stem te Breda (Reigerstraat 16), Roosendaal (Molenstraat 45), Bergen op Zoom (Zuivelstraat 26), Waalwijk (Grotestraat 189), Goes (Westsingei 98), Hulst (Dubbele Poort 7), Terneuzen (Noord straat 56)'of Oostburg (Nieuwstraat 41). 1. WIE WINT DE TOUR DE FRANCE 1954 2. IN WELKE TIJD wordt de laatste étappe (Troyes - Parijs ,180 km) door de winnaar van die étappe afgelegd uurmm. Naam Straat Plaats Duidelijk invullen (Niet duidelijk ingevulde formulieren moeten terzijde worden gelegd). Wanneer U Uw biljet inlevert, gebruikt U dan a.u.b. geen enveloppe. Zendt U het per post, vergeet dan vooral niet om vóór op de enveloppe te vermelden; Tour de France prijsvraag. Leest ook dagelijks het étappe-verslag in het (U kunt er gewoon niet buiten Ploegenklassement 12e étappe 1 Spanje (Bahamontes, Trobat, Ruiz) 16 46.12. 2 Frankrijk (Bobet, Geminia ni. Rolland) 16.47.18. 3 Zwitserland (Kubler, Clerici, Schar) 16.49.00. 4 Frankrijk Zuid Oost (Dotto, Vitetta, Apo Lazarldes) 16.50.27 5 België (Van Genechten, Brankart, Ockers) 16.51.20. 5 lie de France (Le Guilly, Bober, Quentin) 16.52.22. 7 Nederland (Nol ten, Van Breenen, Voorting) 16.52.29. 8 Frankrijk Zuid West (Bergaud, Vivier, Agut) 16.59.52. 9 Frankrijk West (Mal lejac. Mahé, Bouvet) 17.00.10. 10 Frankrijk Noord Oost Centraal (Bau vin, Cieliska, Stablinsky) 17.02.07. 11 Luxemburg-Oostenrijk (Kemp, Morn, Schneider) 17.50.31, Algemeen ploegenklassement 1 Zwitserland 212.56.17. 2 Nederland 213.08.30. 3 Frankrijk 213.15.08. 4 Bel gië 213.19.30. 5 Frankrijk West 213.32.44. 6 Frankrijk Noord Oost Cen traal 213.35.45. 7 Frankrijk Zuid Oost 214.06.55. 8 11e de France 214.08.22. 9 Spanje 214.12.20. 10 Frankrijk Zuid West 214.14.13. 11 Luxemburg-Oosten rijk 215.28.26. De prijs voor de meest strijdlustige renner ging naar de Spanjaard Baha montes. Puntenklassement 1 Kubler 106 pnt. 2 Schar 141 pnt. 3 Ockers 166 pnt. 4 Forlini 237 pnt. 5 Bauvin 249.5 pnt. 6 Wagtmans 281 pnt. 7 Wim van Est 285.5 pnt. 8 Bobet 291.5 pnt. 9 Koblet 312.5 pnt. 10 Nolten 328 pnt. A<i verten ti«> ad f 6.75 voor 8 prijswin naars werden voor de „Tour"-prijsvraag beschik baar gesteld door: HEVEA RUBBERFABRIEKEN Havensingel 14, 's Hertogenbosch TWEE JOURNALISTEN in de Tour lagen in Bayonne overhoop met de plaatselijke politie. Alex Virot werd achter de afzetting geduwd en even later moest Gaston Bena dat voor beeld volgen. En dat allemaal, om dat ze in zulke vreemde kledij rond huppelden. Jelui horen niet bij de Tour beslist de champetter. Nu moe ten we eerlijk bekennen, dat onze collega's met hun exotische over hemden en dassen wel een rare in druk op die politieman moesten ma ken. Maar ze kunnen in hun ijver ook wel eens te ver gaan. Wat U? OVER DIE DROOM van Hein van Breenen hebt ge natuurlijk gelezen. Laat nou Jacques Vivier, de Zuid wester óók hebben gedroomd. Maar die was niet zo leuk! Er lag welis waar een dikke portefeuille op zijn nachtkastje, maar er naast was te vens een gratis spoorkaartje gelegd. GUY LAPEBIE, een paar jaar geleden nog Tour-coureur, nu eigenaar van een café in Bordeaux, was de grote winnaar van de rustdag. De hele ka ravaan voelde zich verplicht een glas bij hem te gaan drinken. De volgende morgen vertrouwde hij ons toe: ik heb nog nooit zoveel aan de Ronde van Frankrijk verdiend als gisteren.... Of daar ook dikwijls geklonken is! MARIUS GUIRAMAND, leider der Zuid-Oost-equipe, heeft in het hotel nooit behoefte aan een uurwerk. Al tijd precies op tijd zijn z'n jongens er alser gegeten moet worden. Hun magen noemt hij deswege: sprekende horloges! NELLO LAUREDI was maar matig content over Louison Bobet's contro lemaatregelen tijdens de koers. „Tien dagen lang heeft hij me zon der ophouden toegeroepen om op kop te fietsen. En die ene keer dat ik nu eens werkelijk ga, klapt mijn band. OP ééN VOORWAARDE zal ik naar de top van de Tourmalet gaan, zei de jonge renner Di Caro uit Mar seille, tegen Raoul Remy, dat je bij de eerste bent op de col, want ik heb geen licht op mijn fiets JE KUNT MAAR aan iets gewoon zijn! Eugène Telotte (N.O.C.) wei gerde een regenjasje van de Tour organisatie te aanvaarden. Ik kreeg van mijn vrouw he plastic-tafel kleedje mee. Doe dat maar om als het regent, zei Telotte's echtgenote, dan voel je je een beetje thuis! MEN BEHOEFT nog geen Wim van Est te zijn, om tot de wetenschap te komen, hoe groot Frankrijk wel is. Neem bijvoorbeeld Marcel Dussault (Zuid West), die was eergisteren voor het eerst in Bayonne. En die is nog wel van de streek! Een rennersmaag stelt heel wat eisen, getuige de uitgebreide menu's die de hoteleigenaars voor de renners krijgen gereed te maken, als de hon gerige teams na een wilde rit tot rust komen. En dan te bedenken, dat ook onderweg de inwendige mens verre van vergeten wordt. De Belg Derijcke en Woutje Wagtmans laten blijkbaar ook wat dit onderdeel van het programma betreft, niets aan het toeval over en slaan behoorlijk in alvorens aan een nieuwe vermoeiende tocht te beginnen. tweeën I was gel aanvanl j-ners pa clen de sprong 1 Achtel Genechtr slonken] mende van de die mee bij eenl kwam II met Ge| jaard, ter Bali 20 sec. I geblevel min. 531 Suijke minde Gerrit] malet a| terstand Spanjaa min., W| Wim terstand Suykerd kerbuyw Tourma| schildkn Een li ravitaillT Campari de klin 13 km. kerd dd door did en wind dan diel minder 1489 m| Nolten Bobet, aangegil zijn pol had nu| alleen en vanl met Ocl Op dJ doorkoit een hal BahamcL 6 Le Cl Genechl op 4 ml sec. en I sec. Vol respectil 10 min.I was 40e 13 mini min. Dl was nol Wim geredgil wegens zagen TourmJ staan, druk bl nieuwe! Faanhcf Est nal omdat beter die M ploegn Bij Arreau sourdel Noltenl óók F(f vijfde scheen! werkeï de ma| ren.

de Stem | 1954 | | pagina 4