STAAKT HET VUREN" IN INDO-CHINA prijzen Afkondiging kwestie van ureri Slotzitting uitgesteld Men aanvaardde de feiten - en die veranderden niet „BESNORD ALKMAAR" Nederland wil Belgische soda-productie veilig stellen K.A.B. blijft zichzelf pakketten EN NU: TUNIS Binnen twee jaar algemene verkiezingen We hebben bet voor elkaar zette viering zevende eeuwfeest in Door „verklikker" in de val Dijk bij Boedapest bezweken ROY COHN treedt af als adviseur van McCarthy K.A.B.-voorzitter over het N.V.V.-besluit Weinig begrepen van Mandement het Zeventien Italiaanse militairen gedood r tG" ÏG TERUG.... Tour-ploeg en Bredase jongens i Trieste lijst.... MAALTIJD VOOR 1300 TERSONEN ONDERSCHEIDINGEN VOOR KOREA-STRIJDERS Kolonel Schilperoord ontving Legion of Merit WEER INVOER GECONDENSEERDE MELK DE OVERSTROMINGEN SUBCOMMISSIE VAN ONDERZOEK WANKELT „COMMUNISTEN KUNNEN LACHEN Vliegende DE Bredase politie heeft de bloem van de stedelijke jeugd een ernstige réprimande moeten geven. Zoals men weet is het vliegertijd en hoe mooier de vliegers, hoe meer vreugde bij de jeugdige bezitters. De jongens hebben er heel wat voor over. om hun eigendom passend te versieren. reclame.... Iruideniers beschik- r Ibon thuis, waarop akket in ontvangst Jet ergste wat Antontn de Franse nationale zyn overkomen is het Pan die biefstuk ge- deaux des morgens om JOT van de Zuid West- Ivroiijke jongen, die al- luiten als.... de koert is. In Pau kwam daar Iran, integendeel, hij was Ikwaad. Een coiffeur francs (45 cent) laten even zijn haar te laten pr goed. dat hij het niet heeft gedaan.... iJean Forestier weet er Ij het vertrek in Angers rit naar Bordeaux, had liszakje stampvol, onder In melet te-.sandwich ran pg een kilo. Bij de eer- ravitailleringspost, een Jlometers verder, greep lar een nieuwe voor- kt is toch niet normaal II gaat, dat de karavaan Jigs het huis waar Ma- verblijf houdt. Fotogra- volgers vroegen haar |n bij de doorkomst der weigerde met het ex- Ir advocaten een derge- leit zouden afkeuren. i Lijn naam verzwijgen, Iker straf zou uitlokken Iscommissarissen, maar Ippe naar Bordeaux zag ten toeschouwer staan, Idc-kt met een enorme Pl. Bij het naderen van I rig hij het hoofddeksel I u' en kwam zó de wie- |ien. Hoe moet dat nou? 5S kosten tenslotte geld. .EVOORRADINGSPOST =eds, een speaker om de He hoogte te houden. Hij 1 zeer sonore stem: „zie- loton, dat omvangrijke J grote peloton. Nu zult ftport zien". Dat was on- led gemeend, maar niet flijk ten opzichte van de lie daar drie minuten padden! _T, na 300 kilometer tiet- |t naar Bordeaux, tegen rijdende Geminiani: altijd niet, dat Frank- was". speviale verslag gever) [ïdagavond. |el te Bayonne, waal Ilse ploeg had gelo- |het Maandagmorgen ploeg was reeds vroeg In de hall stonden Ju in Klaas van Est hun kkken. ps van Klaas, Och, dat het is erger om naar en stille Jules Mae- aal spraakzamer dan [ijnaart. |t ingereden", vertelde ik op normale wijze ossen, had ik er vre- lad Maar iedereen t niet het geval was. ikkelijk met 't groep- nners, waarin de 6 ;n, na de valpartij (aan, maar ik ben bij Ven. Niemand heeft aagd, je kunt een ka- gevallen is, toch zo de steek laten. (porters uit Nederland een telegram aan Jac- gestuurd met het beide landgenoten te h te laten vertrekken ar Pau. een goed be- vergeefs gebaar, iongens stinden klaar tation te gaan. Maan- cn zij in Parijs, Dins- :ullen zij weer thuis de van Frankrijk was ;elopen. Het is anders zij zich hadden voor- toch, als Maenen en ïst het volgend jaar ns krijgen om in de den opgenomen, dan dankbaar aanvaar- esteld zijn zij wel, helemaal niet. 94e JAARGANG No- 21080 Uitgave: N V Uitgevers Mij Neerlandia Verschijnt elke werkaag Bureaux: Breda Reigerstraat 16 Tel Redactie: 8181 Admi nistratie: 8778 - Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J H A Bruna Redactieraad C J v dootegem Mi L)i A J J M Mes Mi H B L, de Rechtei U J v '1 Westende r V M vercauteren Abonnementsprijs oi.) vooruitDetaling t 3.85 pei kwartaal per posi f 6 55. oei week tuitsluiiend dij mei-pust Destell l U 45 Incasso wordt oerekemd Losse nummers 13 cent Postrek no 378841 Voer God, Koningin en Vaderland aaWa DAGBIAD VOOR ZEELAND WOENSDAG 21 JULI 1954 Advertentiepi ijs vooi de genele oplage i 0.30 per m'm (Ingezonden Mededelingen t 0.75 per m/m) Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie t 1)12 per m/m (Ingezonden Mede delingen t 0.30 pei m/mi Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tariel en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen al te geven, worden vernietigd. Bureau voor landen. GOES Westsingel 98. Telefoon na 2236 - Bureau voor Zeeuwsch Vlaanderen: Hl)LSI. Dubbele Poort 7. Telefoon 102 - (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 5b, Tel. 2601. OUSTBUKG. N.euwstraat 41, Tel. no. 35) DIJN A 100.000 militairen van de Fr*mse unietroepen zij-' J in de zevenjarige oorlog ge- t sneuveld. Naar schatting zijn J de verliezen bij de Vietminh t nog groter. Van de „Franse" J gesneuvelden kwamen slechts 19.000 man uit het eigenlijke J Frankrijk. Men neemt aan, dat 37.000 Fransen zijn gewond. De mees- i te slachtoffers vielen onder Franse officieren. Vooral de Indo-Chinese troepen leden grote verliezen met 43.000 do- den. Het aantal doden bij de Franse koloniale troepen en in het vreemdelingenlegioen be- i droeg 30.000. J De kosten van de oorlog zijn eveneens hoog geweest meer J dan 28 milliard gulden. Hier- toe droeg de Franse belasting- betaler meer dan 16 milliard gulden bij en de Verenigde Sta- ten 10 milliard.' P\E Franse regering is Dinsdag be- sprekingen met Tunesische natio nalistische leiders begonnen om te ko men tot een diepgaand overleg ter op lossing van de crisis in de Frans-Tu- nesische betrekkingen. Mendès-France is van plan, in de komende paar dagen na het bereiken van een regeling voor het Indochine- se conflict zijn „nieuwe koers" ten aanzien van Frans-Noord-Afrika in te slaan. ^JENDèS FRANCE, de „tovenaar van Genève", heeft zijn be lofte gestand gedaan. Met opgeheven hoofd zal hij Donderdag voor de Franse Nationale Vergadering kunnen verschijnen. Ai kwamen laat in de avond de ministers nog bijeen en al is, op het moment dat we dit schrijven, het accoord nog niet officiéél af gekondigd: na meer dan twee maanden van moeizaam onderhan delen, lagen Dinsdag de documenten voor het bestand in Indo- China ter ondertekening gereed. Het accoord behelst in grote trekken het volgende: 1. Een bestandslijn zal Vietnam in twee bijna gelijke stukken verdelen. Die lijn loopt langs de 17e breedtegraad en wordt on geveer gevormd door de rivier Song Ben Hai. 2. De Vietminh-troepen worden uit Laos en Cambodja terugge trokken. 3. Binnen twee jaar zullen algemene verkiezingen worden ge houden. 4. De internationale bestandscommissie bestaat uit India, Polen en Canada, met India als voorzitter. 55 T~AE FRANSE premier, f».e sinds ryn komst in Genève bijna dap en nacht heeft gewerkt om zyn doel te bereiken, was Dinsdagochtend reeds in zeer optimistische stemming. Guy la Chambre, de Franse minister van Verbonden Staten, omhelsde bij het verlaten van de vergaderzaal een Franse perschef en zei: „We hebben het voor elkaar gekregen". De ministers kwamen voor het laatst bijeen, maar terwijl zij vergaderden, werkten typistes al onder hoogspan ning om de documenten gereed te kry- gen, waarin telkens nog kleine veran deringen moesten worden aangebracht. Zo werd te elfder ure bekend, dat de drie Indo-Chinese staten „geneutra liseerd" zullen worden en dat zij geen bases aan vreemde mogendheden mo gen a/staan of deel mogen nemen aan bondgenootschappen. DE VERDELING. DE„ NOORDELIJKE zone van Viet nam, die aan de Vietminh komt en waarin de stad Hanoi ligt, zal on geveer 13 millioen inwoners tellen, te gen slechts acht millioen in de Zuide lijke zone. De rijkste rijstgebieden van Vietnam, afgezien van die in de delta der Rode Rivier, zouden in Frans-Vietnamees gebied komen. De opbrengst van de delta zou niet vol doende zijn om de behoeften van de Noordelijke zone te dekken, doch waarschijnlijk zal China de Vietminh helpen. Behalve over voldoende rijst beschikt men in het Zuiden ook over uitgestrekte rubberplantages en mi neralen, als kolen, ijzer en phospha- ten. Het hergroeperen van de strijd krachten in de twee zones moet blijk baar binnen tien maanden voltooid zijn. In Hanoi blijkt er geen paniekstem ming te zijn. De meeste bewoners hebben al lang plannen gemaakt om de otad met de Fransen tp verlaten. AANVANKELIJK VERWACHTTE MEN, dat Dinsdag- avond om negen uur de voltallige vergadering der ne gen landen in Genève voor een slotzitting bijeen zou komen en dat de overeenkomst dan zou worden getekend. Er deed zich echter vertraging voor, doordat tussen twee bijeen komsten van de ministers Eden, Mendès France en Molotof een pauze lag van 4 uur, inplaats van de 90 minuten, die men verwachtte. Om kwart voor tien kwamen de ministers weer bijeen. De reden van het uitstel was niet bekend. Men sloot de mogelijkheid niet uit, dat Dinsdagnacht nog slechts de mi litaire overeenkomsten zouden worden getekend en dat eerst hedenmorgen de plenaire slotzitting zou worden ge houden. De Westelijke ministers wilden in elk geval van daag naar hun hoofdsteden terugkeren. Al was Mendès France formeel aan een onderhandelingsperiode gebonden, die om 12 uur in de afgelopen nacht is verstreken, zijn re gering zal hem het uitstel van enkele uren wel niet euvel duiden Men verwacht, dat ongeveer een derde van het aantal inwoners zal achterblijven. Zij zullen waarschijnlijk het nieuwe regiem aanvaarden, zoals zij in de afgelopen negen jaar achter eenvolgens een Japanse, een Chinese, een Vietminh- en een Franse bezetting hebben aanvaard. Men verwacht, dat het wel enkele dagen kan duren, voordat overal in de moeilijk toegankelijke gebieden van Vietnam het vuren is gestaakt. J~N Alkmaar, de nijvere stad in in de „Kop" van Noord-Hol land, zijn Dinsdag de feesten begonnen ter herdenking van het feit, dat "Alkmaar 700 jaar geleden de stadsrechten kreeg EEN ITALIAANS militair vliegtuig met vier man aan boord is bij oefe ningen in de Middellandsche Zee ge stort. Er is nog niets van het wrak ge vonden. OP DE begraafplaats „Park Friedhof Vorwerk", even buiten de Duitse ha venstad Lübeck, is Dinsdag een Ne derlands ereveld ingewijd, waar 130 Nederlanders, die tijdens de oorlogs jaren om 't leven kwamen, hun laat ste rustplaats vonden. DE NEDERLANDSE vereniging A. V. O., die de minder-validen een waardi ge plaats in de maatschappij beoogt te geven, gaat in de komende dagen haar jaarlijkse collecte houden. Op het werk van de vereniging, dunkt ons, mag wel even de aandacht wor den gevestigd. DE SOVJET-UNIE heeft opnieuw ge protesteerd bij de Verenigde Staten, tegen de aanhouding van het Sovjet schip „Toeapse" voor de kust van For mosa. Al hebben de Chinezen het ge daan, de Amerikanen zijn verantwoor delijk, aldus de nota. NOORD-KOREA wil aan Zuid-Korea electriciteit, fabrikaten en steenkool leveren, als laatstgenoemd land in stemt met de in Genève gedane voor stellen tot economische uitwisseling. IN ITALIë hebben vier dagen lang de douane-beambten gestaakt. Toch hadden de smokkelaars geen vrij spel. De douane-politie nam het werk van de beambten name lijk over. DE A.K.U. gaat nu naast de Enkalon- garens ook Enkalene-garens leveren. Het product blijkt niet alleen sterk, maar ook kreukvrij te zijn, zodat het zich uitstekend leent voor dames- en herenkleding. In Emmen zal de nieu we vezel vervaardigd worden. BIJ GELEGENHEID van de opening der 47ste sociale week te Rennes in Frankrijk, heeft de H. Vader aan de voorzitter een brief gezonden, waarin belangrijke dingm worden gezegd over doel en betekenis van het Staats gezag. KONING BOUDEWIJN en de Belgi sche Koninklijke Familie zijn door de Koning en Koningin van Grie kenland uitgenodigd voor een bootreis op de Middellandsche Zee. Omdat Ko ning Boudewijn een reis naar de Con go op het programma heeft, zal hij waarschijnlijk de invitatie niet kun nen aanvaarden. PREMIER CHURCHILL van Engeland beert in het Lagerhuis gezegd dat men desnoods zonder deelneming van de Sovjet-l nie het plan voor een wereld bank voor atoomenergie zal trachten uit te voeren. MAANDAG begint te Amsterdam het tweede congres van de Wereldunie van Katholieke Onderwijzers, waar aan afgevaardigden uit 24 landen deelnemen. De openingszitting vindt plaats in Krasnapolsky. IETS LAGERE temperaturen Weersverwachting, geldig -,t vanavond: Aanvankelijk veel bewolking met hier en daar wat lichte regen of motregen maar later opkiarin gen. Matige, af en toe kraehtigi wind. Over het algemeen iets la gere temperaturen rlin gisteren Vandaag: Zon onder 10.47 uur Maan op 22.34 uur. Morgen: Zon op 4.46 uur. Maan onder 13.08 uur. In de Grote Kerk te Alkmaar werd Dinsdag 20 Juli een samenkomst gehouden ter inleiding van de vie ring van het 700-jarig bestaan van de stad. Een foto van de Grote Kerk tijdens één van de toespraken. Appie, Kootje en Willy A PPIE D. had aan de grens van Hilversum in een auto zitten wachten, terwijl zyn maats, Kootje W. en Willy B., een horlogewinkel plun derden. De jongens bekerde figu ren van het Rembrandtplein in Am sterdam, hadden tot schrik van de winkelier een ruit ingeslagen en de horloges bij handenvol weggegrist. Daarna poetsten zij, zo snel mogelijk, de plaat. Dat was in Maart van dit jaar en de politie zou er wellicht niet zo gauw achter gekomen zijn, als een ere zware jongen van het Rembrandtplein niet voor verklikker had gespeeld. De knapen werden ingerekend, toen zij met een heler onderhandelden. En nu stonden ze dan voor de Recht bank in Amsterdam. Tegen Appie, de man achter de schermen, eiste de Of ficier twee jaar met aftrok en tegen Kootje dezelfde straf, Willy hoorde twee jaar jeugdgevangenis tegen zich eisen en Sannie F. (die de auto had bestuurd) kwam er af met een eis van eén jaar waarvan zes maanden voor waardelijk. TE ZAND VOORT is een 53-jarige Duitser uit Wuppertal bij het zwem men in zee. ten Noorden van de Ro tonde, verdronken. De man was ge huwd, doch had geen kinderen. uit handen van Willem II, Graaf van Holland en West- Friesland. Na een bijeenkomst in de Raadszaal, waar burgemeester mr dr H. Wijtema een feestrede uitsprak, begaven de tientallen autoriteiten zich naar de St Laurenskerk voor de feestzitting. On der de ere-gasten zagen we minister president W. Drees, de ministers Beel en Kernkamp, de Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Hol land. burgemeester d'Ailly van Am sterdam, de burgemeester van het En gelse Bath en veel andere collega's van Alkmaars eerste burger. Minister Drees zong de lof van Alk maar als de eerste stad, die de Spaan se opmars weerstond en als wereld vermaard centrum van de kaashandel. Aan de voet van de historische Waag- toren was er een burgermaaltijd, waaraan ruim 1300 personen deelna men. Burgemeester d'Ailly feliciteer de de jarige stad namens de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en na tuurlijk stonden al deze feestelijkhe den in het centrum van de belangstel ling der besnorde stedelingen. Tijdens de officiële opening van de festiviteiten werd er overal in de stad ook al „onofficieel" gefeest. Alles wijst erop. dat het in Alkmaar de ko mende weken gezellig gaat worden. IN DE Prins Bernhard-kazerne te Amersfoort is Dinsdag aan vier en twintig leden van de Koninklijke Landmacht, die in het Nederlands de tachement in Korea gestreden hebben, een Amerikaanse onderscheiding uit gereikt. De hoogste onderscheiding ontving luitenant kolonel C. M. Schilperoord, commandant van het Nederlands de tachement Verenigde Naties. De Ame rikaanse ambassadeur speldde hem de „Legion of Merit" op de borst. Ver volgens traden de overige gedeco reerden naar voren om de bronzen ster in ontvangst te nemen. Pater Lucas de Bruin O.F.M. conv., die in de buurt van Bordeaux woont en daar werkzaam is in de krottenwijken, ziet men hier, temidden van de Nederlandse Tour-de-France-renners. In het gezelschap zijn ook Broeder Venitius en een tiental jongens van de St. Franciscus Kweek school te Breda, die Pater de Bruin in hun grote vacantie helpen bij zijn moeilijke arbeid. BENELUX-MINISTERS VERGADERDEN LJET COMITÉ van Ministers van Be- nelux heeft op de Dinsdag gehou den vergadering uitvoerig beraad slaagd over de bezwaren, die van Bel gische zijde zijn geopperd tegen het Nederlandse project tot oprichting van een sodafabriek te Delfzijl. De Belgische ministers hebben de Nederlandse ministers gevraagd, de parlementaire werkzaamheden inzake het project gedurende een korte pe riode op te schorten teneinde alsnog uitvoerig overleg te kunnen plegen over het Belg. standpunt. De Neder landse ministers hebben echter niet met dit voorstel kunnen instemmen, omdat een dergelijk uitstel zowel practisch als politiek onmogelijk zou zijn in verband met de vorderingen die het desbetreffende wetsontwerp reeds in de Staten-Generaal heeft ge maakt maar zij legden er de nadruk op dat zij bereid waren in onderhande ling te treden teneinde de soldapro- ductie in België veilig te stellen. Het comité van ministers heeft overeenstemming bereikt over een voorlopige oplossing van de moeilijk heden welke zich hebben voorgedaan op het gebied van de invoer van Ne derlandse gecondenseerde melk in Bel gië. België heeft nu de minimumprij zen aanvaard, zodat de import zal kunnen worden hervat. Ook de ontwikkeling van de lonen en prijzen is de drie landen is bespro ken. ACCIJNSRECHTEN. r\E BELGISCHE ministers hebben uiting gegeven aan hun vaste voor nemen om de prijzen op het tegen woordige peil te handhaven. Van Ne derlandse kant heeft men de aandacht gevestigd op de ontwikkeling van de lonen gedurende de laatste tijd, zon der dat men echter wilde zeggen, dat die ontwikkeling thans een einde heeft genomen. Het comité heeft zich voorstander getoond van de inwerkingtreding, bin nen een op de volgende vergadering te bepalen termijn, van zekere accyns- rechten waarvan de unificatie is vast gelegd in de conventie van 18 Febr. 1950. Dit zijn de accijnzen op bier, ta bak en mineraalwater. Het comité van ministers heeft ook een algemene gedachtenwisseling ge had over de gemeenschappelijke libe- ralisatielijst die bij de OEES is inge diend. Unaniem was het accoord over de noodzaak, door een gelijkwaardige inspanning de vrijheid van de inter nationale handel te bevorderen. OP VELE plaatsen in Zuid-Hongarije zijn dijken langs de Donau over grote afstanden bezweken. De vlakte van Mohacs, een groot wildrijk eiland tussen twee armen van de Donau, staat bijna geheel onder water. De be roemde kudden herten kwamen bijna alle om. Radio-Boedapest meldde Dinsdag ochtend, dat een dijk ten Noorden van de Hongaarse hoofdstad over honderd meter is bezweken, waardoor de hoofd waterkering in dit gebied „onhoud baar" is geworden. Bij Esztergom, 40 kilometer ten Noorden van Boedapest, ontstond een dijkdoorbraak, waardoor 725 hectare landbouwgrond blank kwam te staan. genafor Joseph McCarthy heeft Dinsdag het aftreden be kendgemaakt van Roy Cohn, de voornaamste adviseur van zijn subcommissie van onderzoek. Cohn was een leidende figuur in het recente onderzoek naar P ZIJN REDE voor de K.R.O.-microfoon over de stap van het N.V.V., de samenwerking in de Raad van Vakcentralen op te zeggen, heeft de K.A.B.-voorzitter, de heer J. A. Middelhuis, Dinsdagavond het volgende betoogd: „Het N.V.V. zegt hiertoe genoodzaakt te zijn, omdat de grond slag van de gereglementeerde samenwerking is vervallen. In de toelichting op het reglement in kwestie echter kan men lezen, dat de practijk van het leven had beslist en dat men met hand having van de eigen overtuiging, de feiten aanvaardde, zoals die nu eenmaal waren. Welnu, die feiten zijn altijd dezelfde geble- VPIl"' ..j^IE FEITEN, aldus de heer Middel huis, waren en zijn dat de vorm van de Nederlandse vakbeweging af wijkt van die in het buitenland. In Nederland waren en zijn er drie rich ting-organisaties, N.V.V., C.N.V. en K.A.B. De K.A.B. stelde zich steeds op 't stand punt, dat alle katholieke arbeiders lid dienen te zijn van de K.A.B. en noch in het N.V.V. noch in enigerlei andere niet-katholieke vakorganisatie thuis horen. „UIT ERVARING". ALS de opgegeven redenen de werke- lijke motieven zijn, dan had het N.V.V. nimmer aan deze samenwer king moeten beginnen. Want in de feiten heeft zich geen verandering voorgedaan. Ook niet in het feit, dat de K.A.B. steeds achter de bisschop pen stond, zo goed als de bisschoppen in bewogen tijden voor de K.A.B. op kwamen. Het verbondsbestuur van de K.A.B. constateert bovendien, dat het N.V.V. van de ware strekking en inhoud van het mandement weinig heeft begrepen en daarvan een mistekende voorstel ling geeft. De Bisschoppen spreken ook uit er varing. Zij zeggen in het mandement woordelijk „de ervaring van het ver leden met een schrikbarende ontker stening in socialistische milieu's doet ons ernstig vrezen voor het behoud van het christelijk geloof en van de christelijke zeden bij hen, die zich bij socialistische gelederen aansluiten. Het verleden spreekt hier onmisken bare taal". Het is naar onze mening duidelijk, dat de bisschoppen hierbij niet uitslui tend en zelfs niet op de eerste plaats aan Nederland hebben gedacht. De toestanden in tal van landen zijn in dat opzicht vaak schier wanhopig. GEEN POLITIEK DOCUMENT. T~AE K.A.B. wil zich zelf blijven, ook in trouw aan de bisschoppen, doch blijft tevens open staan voor samen werking met allen, die werken voor het welzijn van de menselijke ge meenschap. Wij betreuren daarom het uittreden van het N.V.V. uit de Raad van Vakcentralen, doch ook, omdat naar onze mening noch het bisschop pelijk mandement, noch de houding van de K.A.B. daarvoor de „hoogst gewichtige redenen kunnen vormen, welke het reglement van samenwer king bedoelt". De heer Middelhuis herinnerde nog eens aan zijn woorden, gesproken tij dens de Verbondsvergadering van een maand geleden. Hij betoogde toer dat het mandement eerst en vooral een pastoraal en geen politiek document was. Hopelijk, zei hij, is de vrees onge^ grond, dat we in vroegere, minder ideale verhoudingen terugvallen. „Doch mocht onverhoopt de oude onvruchtbare strijd op het terrein an de arbeid buiten onze wil herleven, dan zullen wij strijden volgens Schdepman's devies, nl. met scherpe doch blanke wapens. Een ieder wete zijn plaats". het geschil van McCarthy met de minister van het leger. McCarthy verklaarde, dat „het af treden van Roy Cohn grote bevredi ging zal geven aan communisten en sympathiserenden met het commu nisme'. Uit de „belediging en druk', waar aan Cohn heeft blootgestaan, blijkt, aldus McCarthy, dat een „actieve an ticommunist het in Washington niet lang uithoudt". In zijn ontslagbrief verklaarde Cohn, dat hij aftrad, omdat er onder de leden van de subcommissie on enigheid bleek te bestaan over voort zetting van zijn werk. Volgens de „Chicago Tribune" had Cohn voorts verklaard dat hij de commissie niet meer van nut zou kunnen zijn, aan gezien bij elk toekomstig onderzoek waarbij hij zou optreden als voor naamste raadsman, „alle tegen hem uitgebrachte laster herhaald zou wor den om het belang van de naar voren gebrachte bewijsstukken te kleineren". Autobus stort in ravijn JN het gebied van Trento (Zuid-Tirol) is Dinsdag een autobus met Italiaanse militai ren in een ravijn gestort. Ze ventien militairen kwamen om het leven, twee liepen ernstige verwondingen op. Circus Mullens heeft mo menteel zijn tenten in Breda opgeslagen. Maar de mensen die niet de propaganda belast zijn, merkten, dat de aanplak- biljetten niet lang op hun plaats bleven. Ze merkten eveneens, dat vooruitstrevende knapen ze van zuilen en mu ren rukten, om de koppen van clowns, acrobaten, leeuwen en u)at al niet op hun vliegers te plakken. Een origineel, maar niettemin laakbaar werk. De knipperij is inmiddels 'n halt toegeroepen. Vliegende c- clame wordt door een circus directie niet in alle omstan digheden gewaardeerd....

de Stem | 1954 | | pagina 1