N.V.V. - besluit kan N.V.V. treffen alleen C.H.Y.-voorzitter in radiotoespraak Koffers in Genève zouden al gepakt staan PLOETZENSEE: WAAR VERZETS MANNEN VIELEN Perzië en het consortium bereikten beginselaccoord IN SURINAME smijt men citroenen in het water DONAU r Vanavond spreekt K.A.B.-voorzitter Woensdrecht krijgt jachtvliegscliool „Geen gezamenlijk doorstaan leed" De spreeuwen zijn er goed mee AANGENAAM OPONTHOUD President René Cotv Bezetting spoedig beëindigd EEN IJZEREN BALK MET TWAALF HAKEN Gedenktekenen nog lang niet getemd On dem oer arische uitlatingen" eenzijdig voorrecht OP HET NIPPERTJE BEHOUDEN GERINGE SCHADEVERGOEDING ■■•«ffcfcVt# OMDAT DE PRIJS NIET LONEND IS: Het nieuwe Duitsland eert hen Erwtensoep garn 94e JAARGANG No- 21035 uitgave- N V Uitgevers M(j Neerlandia Verschijnt elite werkdag Bureaux: Bieaa. Reigerstraat 16 lel Redactie: 8181 Admi nistratie- 8778 - veraniwourdeliik Houtd- redacteur: J J ti A Bruna Kedactieraad. C. J v Hüdtegem LVli L)i A J J M ivies Mi H B L. de Rechte: U J v I Westende P v' M vercauteien Abunneineiusurijs oy vooruitdetaluig 1 3.8b pei kwartaal pei pust f 5b pei week (uitsluitend Dit niet-post- bestell i r U4S l"cassu wurrt' Berekend ÏS,. nummer. 18 cent Postrek no 878841. Voor God, Koningin en Vaderland DACR' AP VOOR zeeland DINSDAG 20 JULI 1954 Advertentieprijs vüüi de gehele oplage t U.3Ü pei m/m (Ingezonden Mededelingen t 0.75 per m m» Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie t U 12 pei m m i Ingezonden Meae- lelingen 1 0 31' pei m m) Bij contrict aan zienlijke. reductie, volledig tariel en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt Staal werk 6 ct pet m/ro extra. Inzendingen op advertenties welke de uit gevers om reder en te nunnei Oeoordeiing niet ver langen at te geven worden ver nietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden (JOKS. Westsingel 98. Telefoon nn 8888 - Bureau VOOI £epuwsch Vlaanderen: H1IUS1 Dubbele Hoort i Metuon 108 - (Bybureaux: ferneuzen. Nonrdstraat bb. la! 2,101 CM iS'l'Bl) HO N.euwstraai 41. Tel. no 35) TJE heer J. A. Middelhuis, voorzitter van de K.A. B., zal vanavond om tien minuten voor half acht voor de K.R.O.-microfoon een verklaring afleggen over de houding van de K.A.B. in verband met het besluit van het N.V.V. om de sa menwerking in de Raad van Vakcentralen op te zeggen. VOLGENS een bericht van het A.N.P. ligt het in de be doeling, dat eerlang de jacht- vliegscholen, die thans geves tigd zijn op de vliegbases Twen- the en Volkel, naar Woens drecht worden overgeplaatst. Op Twenthe worden de vliege niers getraind op Meteorstraal- jagers, op Volkel krijgen zij in structie op Thunder jets. Volkel en Twenthe zullen in de toekomst weer gaan funge ren als operationele vliegbases. Het N.V.V. had gehoopt, dat de ge reglementeerde samenwerking zou leiden tot een socialistische eenheids vakbeweging. „VREEMD...." IN HET Kronenburgerpark te Nijme gen hebben nachtelijke vandalen huis gehouden. Lantaarns werden bescha digd en hier en daar banken in het water geworpen. De schade bedroeg ruim 2000 gulden. OP DE WEG Nijmegen-Venlo (onder Mook) is een 24-jarig meisje uit Am sterdam door een onbekende fietser aangerand. De woesteling bifecht haar twee gevaarlijke steken in de hals en borst toe. PRINS BERNHARD, zijn moeder Prin ses Armgard en de prinsessen Beatrix en Irene hebben Maandag als gasten van Koningin Elisabeth en de hertog van Edinburgh geluncht op Bucking ham Palace. EEN melkhandelaar te Delft moest zo abrubt remmen voor een bestelauto, dat hij met liet hoofd door het glazen windscherm van zijn carrier schoot. De halsslagader werd hem doorgesne den en voordat medische hulp kon wor den geboden was de man overleden. EEN NEDERLANDSE predikant, die momenteel Zuid-Afrika bezoekt, vindt veel landgenoten, die naar „De Kaap" emigreerden, te eigenwijs. „Ze hebben teveel critiek op de regering", zei hij, „inplaats van dat ze zich dankbaar to nen in zo'n welvarend land gastvrij heid te genieten". N EEN ZAKELIJKE REDE voor de N.C.R.V.-microfoon heeft Maandagavond de heer M. Ruppert, voorzitter van het Chris telijk Nationaal Vakverbond, commentaar gegeven op het be sluit van het N.V.V. oni de samenwerking met de K.A.B. en het C.N.V. in de Raad van Vakcentralen op te zeggen. In het beleid van de Christelijke vakbeweging, zei de heer Ruppert, zal het besluit geen enkele verandering brengen. Of er een gereglementeerde samenwerking is of niet, dat verandert niets in de beginselen en de practijk van de Christelijke vakbe weging. Zij heeft altijd haar zelfstandigheid en haar overtuiging gehandhaafd en zal dit blijven doen. De heer Ruppert meende, dat het besluit op het beleid van het N.V.V. wèl van invloed kon zijn. „Vandaag hebben we allerlei mensen horen zeggen: De socialistische vakbeweging zal nu haar ware gedaante weer gaan vertonen. Dat kan voor de Christelijke vakbeweging alleen maar winst betekenen \7ERDER verklaarde hij: Een van de v opmerkingen, die ik wil maken, sluit aan bij wat mijn collega Ooster huis voor de Vara-microfoon heeft ge zegd. Zijn wij goed geinformeerd, dan was de strekking van zijn betoog, dat de gereglementeerde samenwerking tussen de drie vakcentralen haar ont staan dankt aan het in de oorlog ge zamenlijk doorstane leed. Wij vertrouwen, dat Oosterhuis bij nadere overweging zal willen toestem men, dat hij zich in elk geval op dit punt heeft vergist. Het Nederlandse volk heeft inder daad veel leed doorstaan, maar van een tezamen met het N.V.V. doorstaan leed is geen sprake. De Christelijke vakbeweging heeft in het uur van nood, op 25 Juli 1941, toen zij onder commissariaat van Woudenberg werd geplaatst, niets ervaren van solidari teit,. Het volstrekte tegendeel is het geval. Wij zullen op deze dag niet gaan spreken, over de rol, die verschillende toenmalige bestuurders van de socia listische vakbeweging ten aanzien van de Christelijke vakbeweging hebben gespeeld. Wij laten dat thans rusten, maar wij moeten uitdrukkelijk be zwaar maken tegen de suggestie, dat gezamenlijk doorstaan leed tot de ge reglementeerde samenwerking zou heb hebben geleid. Ontijdig eind# van kersenoogst DE slechte weersomstandigheden van de laatste dagen, zo horen we uit Tiel, hebben de kersenoogst een ontij dig einde bezorgd. Waren de kersen tot vorige week ondanks de vele re gens nog enigszins bruikbaar, de onaf gebroken regen- en windvlagen van dit weekeinde hebben de oogst prac- tisch verwoest. De fabrieken blijken voor gesprongen kersen geen belang stelling te hebben. Men is er dan ook toe overgegaan de ladders te strijken en de kersen aan de spreeuwen te ge ven. Het prijsverloop was over het alge meen niet ongunstig, maar het weg vallen van deze laatste week betekent voor velen een schadepost. TK BEGRIJP niets van de opmerking A van de heer Oosterhuis, aldus de heer Ruppert, wanneer hij zegt, dat ik de morele fundamenten van de sa menwerking heb ondermijnd door te zeggen, dat er nog andere motieven dan die van de bisschoppen zijn om het lidmaatschap van het N.V.V. te ontraden. Een van die andere motieven is ter algemene vergadering van het C.N.V. genoemd, namelijk het leven in een milieu en vooral het lezen van een krant, die zo overtuigd zijn van de voortreffelijkheid van het eigen menselijk kunnen, dat de wezenlijke aard van de mens totaal uit het oog wordt verloren. Hoe door die overtui ging de morele fundamenten van de samenwerking worden ondergraven is me niet duidelijk. Men spreekt van „ondemocratische gezindheid". Maar zou het misschien zo zijn, dat het N.V.V. wel mag beto gen dat vakbeweging op levensbe schouwelijke basis verkeerd is, maar dat het C.N.V. NIET mag betogen, dat vakbeweging ZONDER levensbeschou welijke grondslag verkeerd is. Het is intussen eenieder wel duide lijk geworden, zeide de heer Ruppert, dat er met het N.V.V. iets aan de hand is. Hoe kan anders zo'n wonderlijke verklaring tot stand komen! Ze hangt opnieuw aan een zij den draad, de goud-gele trui van Woutje Wagtmans. In de gisteren verreden eerste bergetappe van de Ronde van Frankrijk de elfde in successie, van Bayonne naar Pau (241 k.m.l, welke de Neder landse zeven met succes gereden .hebben (Nolten en Wagtmans ar riveerden respectievelijk als 6e en 7e) wist Stanneke Ockers te ze gevieren, vóór de Fransman Bau- vin, die door de kleine Antwerpe naar 30 seconden boni-icatie ont nomen werd. Dit was precies vol doende om Woutje Wagtmans het kostbare shirt te doen behouden, zij het met nog slechts negen se conden voorsprong op de genoem de Bauvin. Maar Wouter heeft al te kennen gegeven, dat hij vandaag zal laten zien, dat hij er nog is, ondanks de val, die hij tijdens de afdaling op de Aubisque in de mist maakte, waardoor hij een flinke wonde aan een der ellebogen op liep. Ook Wim van Est heeft ge weldig gefietst, hij prijkt nu op de 8ste plaats in het algemeen klasse ment. Hoe enorm zwaar en.... ge vaarlijk de beklimming van die 1704 meter hoge Col geweest is, valt te lezen op de Tour-pagina. Als het vandaag wéér jukt, staan we er prima voor! Maar geen voorbarige vreugde, want het wordt alweer stukken zwaarder dan gisteren! Olie-onderhandelingen geëindigd T\E PERZISCHE minister van Finan- ciën, dr Ali Amini, heeft Zondag medegedeeld, dat er in beginsel over eenstemming is bereikt tussen Perzië en het consortium van acht oliemaat schappijen, dat gevormd is om de Per zische olie aan de markt te brengen. Over een afzonderlijke regeling van de schadeloosstellingskwestie tussen Perzië en de „Anglo-Iranian" moet nog overeenstemming worden bereikt, doch dit zal, volgens minister Amini, slechts twee dagen duren. Nu de onderhandelingsphase is ge ëindigd, zullen 12 deskundigen op het gebied van het volkenrecht en finan ciën de overeenkomst opstellen. In het eerste jaar van de overeen komst zal 13 millioen ton olie worden gewonnen. In de twee daaropvolgende jaren zal de productie stijgen tot resp. 20 en 27 millioen ton. Wat de afzonderlijke besprekingen met de „Anglo-Iranian" betreft, ver klaarde de minister, dat de schadeloos- ENKELE adviseurs van McCar thy's Onderzoekscommissie willen aftreden. De senator is daarover zeer verstoord, evenals over een uitlating van senator Flanders, die zijn loopbaan met die van Hitier vergeleek IN OXFORD komen Maandag a.s. meer dan 800 atoomspecialisten bijeen voor de grootste internationale confe rentie ter wereld over het vreedzaam gebruik van atoomenergie. Ook het Nederlandse Kankerinstituut zal ver tegenwoordigd zijn. IN CASTRICUM (Friesland) reed een zware vrachtauto een ijssalon binnen. Er werd niemand gewond, maar de schade bedroeg een kwart ton. De auto is waarschijnlijk geslipt. KAREL APPEL, een Amsterdamse kunstschilder, heeft voor zijn werk op de Biennale te Venetië een T'nesco- prijs gekregen. ENKELE TIENTALLEN personen in Egypte zijn gearresteerd, omdat zij po gingen zouden hebben aangewend, de verboden communistische partij weer nieuw leven in te blazen. MINISTER DONKER voelt niets voor vervanging van het paspoort door an dere (eenvoudiger) legitimatiebewij zen. Het geeft te grote administratieve en andere moeilijkheden, vindt hij. Iels warmer Weersverwachting, vanavond: geldig Aanvankelijk flinke opklaringen later weer toenemende bewolking met in het Noorden en Noordwes ten enige regen. Meest matige wind, k; impend van Noordwest naar Zuidwest. Dezelfde temper- turen als gisteren of iets hogere. Vandaag: Zon onder 20.49 uur. Maan op 22.16 uur. Morgen: Zon op 4.44 uur. Maan onder 11.45 uur. stelling „zeer gering", waarschijnlijk minder dan 30 millioen pond" zal zijn. Dr Amini verklaarde nog, dat het consortium om te beginnen 100 mil lioen dollar (ongeveer 375 millioen gulden) in de raffinaderij van Abadan zal beleggen om deze weer op gang te brengen. De kwestie W'est-Duitsland JENGEL AND en de V. S. zijn voorne mens hun bezetting van West- Duitsland tegen eind September te be ëindigen, ongeacht of Frankrijk al dan niet hetzelfde doet, zo is Maandag van gezaghebbende diplomatieke kringen te Bonn vernomen. Als Frankrijk het E.V.G.-verdrag en de conventies van Bonn niet tegen 15 Augustus heeft bekrachtigd, zijn de V. S. en Engeland van plan, de Fran se regering uit te nodigen de conven ties van Bonn, zonder het E.V.G.-ver drag van kracht te verklaren. Mendès France is bereid, het zomer reces van de Franse Kamer tot 15 Augustus uit te stellen. „Gratis" nog te duur "jyjET honderden kratten tege lijk worden momenteel in Suriname de citroenen in de Commewijnerivier gegooid. Dat komt, omdat de prijs zo laag is, dat verscheping naar Europa geen enkele winst oplevert. De verpakking vraagt dan een ho ger bedrag dan de vruchten op brengen. Volgens het Dagblad „De Tijd", dat in Paramaribo verschijnt, gooide men op een der plantages 600 kratten ci troenen in het water. De hele middag hadden de arbeiders nodig voor dit karwei. De citroenen, mooie gele vruchten, werden op de oever van de rivier opgestapeld, waarna arbeiders op de aldus ontstane „heuvels" klom men en de citroenen in het water schopten. Bij duizenden dreven ze op 't water. „De rivier", aldus „De Tijd" leek wel een mozaiekvloer, zo la gen de vruchten naast elkaar, in al lerlei tinten van grasgroen tot boter geel. De plantage-directeur, die het verwijt kreeg te slikken, dat de toe stand veel weg had van de situatie indertijd in Brazilië (toen men met koffiebonen locomotieven stookte), verdedigde zich met te zeggen, dat hij de vruchten graag gratis naar Prama- ribo wilde sturen, als de ontvangers dan maar voor het vervoer zorgden. Hiervoor waren echter niet genoeg liefhebbers. Het Unie-overleg HERVATTING FORMELE BESPREKINGEN ""TERWIJL de Nederlandse en Indo A nesische delegaties voor de Unie besprekingen in Den Haag informeel vergaderden, had in Djakarta de sec tie Buitenlandse Zaken van het In donesisch parlement een werkconfe rentie met premier Sastroadmidjojo en andere autoriteiten. De voorzitter van de sectie ver klaarde na de bespreking, dat het Unie-overleg zal worden voortgezet, zonder West-Irian ter sprake te bren gen. Indonesië, zei hij, zal echter an dere middelen zoeken om de kwestie op te lossen. Men verwachtte, dat het informele overleg in Den Haag zou leiden tot hervatting der formele besprekingen. Yvette Horner en Wout Wagtmans beide deelnemers aan de Tour de France tijdens een opgewekt praatje in een van de rustpauzes. Wout en Yvette, die op een van de reclamewagen als acordeoniste meerijdt, moeten elkaar zo langzamerhand al goed kennen.... LAATSTE LOODJES ZWAAR OF MET Mendès is optimistisch DAT Tsjoe En Lai, de minis ter van Buitenlandse Za ken van Rood-China, tijd heeft gevonden om in Genève een diner te geven voor Charley Chaplin en diens echtgenote, mag wellicht mede een aandui ding zijn van het feit, dat de onderhandelingen in feite tot een goed einde zyn gekomen. Officieel is er nog niets bekend, maar de sfeer rond de conferen tiezaal doet iets in die richting vermoeden. Druk is er gisteren nog geconfereerd Men fluistert echter, dat het nog slechts om formaliteiten zou gaan en dat Mendès France het accoord al ge reed heeft liggen. Hijzelf heeft be weerd, dat hij vóór vandaag de beslis sing verwacht! Aan de andere kant zijn er minder optimistische stemmen, die de veronderstelling openbaar maken, als zouden de moeilijkste punten van de op handen zijnde overeenkomst eerst op het laatste nippertje geregeld wor den. Een foto van president René Coty van Frankrijk, die van Woensdag 21 Juli a.s. tot en met Zaterdag 24 }uli een bezoek aan Nederland zal brengen, vergezeld door zijn echt genote. die zich in Frankrijk en ook buiten de grenzen van dat land zo'- populariteit wist te ver- Van onze bijzondere correspondent TJET is vandaag 20 Juli. Tijdens ons verblijf in Berlijn is die ons J~L scherp in de ziel gebrand. We waren in de gevangenis Plöt- zensee, waar verscheidene ter dood veroordeelden als gevolg van de mislukte bomaanslag op Hitier, nu tien jaar geleden, zijn om gebracht. bouwtje. Het is er donker en vunzig. Langs de muren hangen aan weerszij den vele linten met opschriften. Dan wordt het oog als het ware gefasci neerd door een verroeste ijzeren balk, waaraan twaalf grote vleeshaken. De ze haken droegen de stroppen. En die stroppen droegen dappere mannen, die met één slag een einde hadden willen maken aan de schande en het lijden van hun volk, aan het oorlogslijden van heel de wereld. Toen, op die som bere dag der mislukking, was deze ruimte in tweeën gedeeld door een groot zwart doek. Vóór het doek werd nog eenmaal het doodvonnis voorge lezen. Dan verdwenen de mannen er achter, één voor één. En die ijzeren balk, die vleeshaken, deden hun dienst Hitier en zijn trawanten waren nog eenmaal de sterksten gebleven. De sterksten? Ondanks martelingen had den de slachtoffers fier voor hun rech ters gestaan en ze verzwegen hun, af- rijden op een grauwe dag langs de muren, waarachter een somber gebouw ligt verdoken. Het is, of heel de atmosfeer van triestheid door drenkt is. Op ons bellen zwaait een grote poort langzaam open. Op een binnenplaats breidt zich een broed granietblok met als enig opschrift: Den Opfern der Hitler-Diktatur 1933- 1945. In de gedachte breekt plotseling het visioen open van die lange, lange lijdensstoet welke als gevolg van de waanzinnige eerzucht van één man door deze twaalf jaren is getrokken: de millioenen Joden, gemarteld en vergast, de in concentratiekampen vernederden en verhongerden, de op executieplaatsen neergeknalden, de in gevangenissen verkwijnden w» betreden een schuurachtig ge- schuw voor het Hitler-regiem niet. Hun afscheidsbrieven getuigen van groot geloof en innerlijke vrede, om dat ze tot God gingen. HELDENMOED TNIT was een heldenmoed, die verre boven het begrip van de beulen uitsteeg. Het hedendaagse Duitsland eert hen echter en behalve de eenvou dige gedenksteen op de binnenplaats van Plötzensee is er ook nog een een voudig standbeeld in de Bendlerstras- se met het opschrift: „Gij droegt de schande niet, gij hebt U verzet. Gij gaaft het grote, eeuwige wakkere te ken van de ommekeer, offerend Uw warme leven voor vrijheid, recht en eer". Het is een troost aan dit eerbetoon te denken in deze sombere schuur on der de balk met de twaalf haken. „Für Papa von Röslein" staat er op het lint naast onze voeten. In al haar droefheid is dit meisje trots op zulk een vader. Moge het Duitse volk ook trots blijven op de vechters voor vrij heid, waaraan het gelukkig in de somberste uren niet ontbrak. We er voeren het m een samenzijn met pro minenten uit het Duitse stadsbestuur, waarvan stuk voor stuk kon worden gezegd, dat ze aan het verzet onder de dictatuur hadden deelgenomen. De duistere krachten zijn met Hit- Iers ondergang zeker niet alle over wonnen. Gevaren dreigen ook uit de zelf-voldoeni g om een herwonnen welvaart. Doch er leeft in velen ook een nieuw Duitsland, dat de steun van alle strijders voor vrijheid en recht verdient. T\E pas-herkozen President Heuss heeft in een bizondere bijeen komst van de West-Berlijnse Vrije Universiteit Dinsdag j.l. de gevalle nen herdacht in aanwezigheid van de nabestaanden en ook van leden van de regering en van het parlement. Heuss kwam openlijk op voor de Duitse erkenning van het historische recht der samenzweerders om te han delen als zij deden. Hij zei: „De mannen van de 20e Juli 1944 hebben met hun bloed de besmeurde eer van Duitsland schoon gewassen. Hun nalatenschap is nog van kracht, doch de verplichtingen, die voor ons daaruit voortvloeien, zijn nog niet geheel vervuld". Vandaag wonen West-Duitse natio nale leiders gedenkdiensten bij. Ook worden '-ransen gelegd in de gevange nis van Plötzensee, alsmede op het binnenplein van het voormalige Mi nisterie van Oorlog, waar eveneens 'n aantal samenzweerders is terechtge steld. Over het door de communisten ge vraagde veto-recht voor de toezicht houdende landen heeft men nog steeds niet gesproken. Ook over het tijdstip der verkiezingen zou men het nog niet eens zijn. India, Canada en Polen hebben het verzoek gekregen, om zitting te nemen in de Internationale Commissie van toezicht op een bestand. Canada zou zich daartoe bereid hebben verklaard, India wilde wat nader worden inge licht. Ministers spraken weer met minis ters en tijdens die gesprekken tracht ten de Franse troepen in Indo-China de druk op Hanoi te verminderen. Men is begonnen met het evacueren van de Chinezen uit deze stad. De Brits-Amerikaanse commissie, die in Washington de mogelijkheden van een collectief verdedigingsverdrag voor Zuid-Oost-Azië heeft bestudeerd, is met haar werk gereed gekomen. Ook overstromingen in IS oord-Duitsland T\E overstromingen in Hongarije ne- men steeds ernstiger vormen aan. Maandag werd gemeld, dat op tenmin ste vijf plaatsen de Donau-dijken zijn bezweken. Geheel Noord-Hongarije is Zondagavond geteisterd door zware stormen. De toestand is het ernstigst bij Al- bertfala, ten Zuiden van Boedapest, waar in de dijken een gat van een ki lometer lengte is geslagen. Tengevolge van het hoge water is het scheepvaartverkeer langs de bene denloop van de Elbe in Noord-Duits la nd. vrijwel geheel gestremd te Lau- enburg. 40 k.m. ten Zuiden van Ham burg, is het peil reeds drie meter ho-. ger dan normaal. Men verwacht ech ter, dat het nog twee meter zal stij gen. In Zweden is in sommige gebieden van de Zuidelijke provincie Scania de gehele hooi-oogst verloren gegaan door overstromingen als gevolg van de zware regens. Ook in de V.S. doen zich overstromingen voor. Zondag 18 Juli is te München een trein gearriveerd met giften van de H. Vader en van de internationale Ka tholieke caritas voor de slachtoffers van de watersnoodramp in Beieren. fyJISSCHIEN dat er al wel meer zijn, maar het eerste bericht bereikt ons uit Rotter dam. Een restaurant heeft daar op zijn spijskaart gezet: Erw tensoep garni". E,i het staat er niet eens onopvallend. Voor het bestellen van dit garni" was vooraf de slager opgeheld, die in een hartelijke lach schoot en zei. dat hij het een beste mop vond, een allerbeste mop. Zijn lach verstomde toen de ho telhouder hem bezwoer, dat 't ernst was. Een paar uur later stond de pan op het fornuis. En de be zoekers van het hotel toonden zich zeer verheugd. De snert blijkt van alle spijzen het meest aftrek te vinden „Alsof er een el-fsir'dentncht aan de gang is" zei de geniale initiatiefnemer.

de Stem | 1954 | | pagina 1