rem Outsider FAANHOF zegevierde in Bordeaux M 't ff as wéér Nederland wal de klok sloeg! JAN NOLTEN was héél dicht bij „reprise MET DE FRANSE SLAG Wij stegen drie plaatsen in landenklassement LOCOMOTIEF Het is vandaag zoet rusten in de wijnstad Fa. J. A. DIRKSE Henk Faanhof j,Onder Moeder s parapluie Waar vielen de prijzen? Bobet was een beste verliezer KONINKLIJKE MUSE MCENFABRIEK (riciëns teu rs bankwerkers anvuliende op- ker ontvangen, ng wordt het trekt door de svincie Noord gelegenheid is den wij zitting idsbureau te: |g 19 Juli van 4. sdag 20 Juli (Str. 33. van 9-12 uur aterdags, aan iken weging in Ba llanger voor ^gelaten. Hij d en ke^.1' ver lichtte hij. ,ik rijn gedronken n de herinne- t hij met Mor- ,,Het was een hoofd oetas- jverigens geen aapte zijr goe- enigszins wan- tit. DERDE BLAD ZATERDAG 17 JULI 1954 (Van onze speciale verslaggever) BORDEAUX, Vrijdagavond. rvlE FAANHOFH Gisteren meenden we de -O grootste sensatie in deze Tour te hebben beleefd, met die kanjerzege van ons aller Woutje maar er schijnt geen eind te komen aan de ver rassingen, welke onze ploeg weet voor te scho telen. Als Wim van Est hier als winnaar binnen gereden was, zouden we dat misschien normaal hebben gevonden en het zou evenveel vreugde en voldoening hebben gewekt, wanneer Jan Nol ten zijn prestatie van vorig jaar geprolongeerd had (hetgeen intussen weinig heeft gescheeld), maar wie had er nu ook maar een schim van vermoeden van, dat het Henk Faanhof zou zijn, die nieuwe lauweren zou spurten aan de reeds zo vol hangende Nederlandse overwinnings- mast? De grootst denkbare verrichting heeft de lange Amsterdammer de Tourbazen voor de neus gedraaid, in de langste rit van de Ronde, die daarmede een zeldzaam huzarenstuk ter op tekening in haar annalen werd verschaft. "JVTEDERLAND kwam dus opnieuw zegevierend uit het strijd- perk, met deze fameuze sprintzege van lange Hendrik. Maar daarbij bleef het niet, want we wonnen ook nog het dagploegen- klassement, dank zij óók de lange Limburger. En we behielden de kostbare gele trui; en Faanhof en Nolten klommen verschei dene plaatsen omhoog in de individuele rangschikking en we enfin, we konden vanavond in de beroemde wijnstad ons succes bijna niet verwerken, óók al, nu al onze jongens tezamen in het grote peleton we bedoelen Wagtmans, de gebroeders van Est. Voorting, van Breenen, blozende Adriaan Suykerbuyk en Jules Maenen de finish bereikten. Vooral voor de twee Benjamins een geweldige genoegdoening, omdat ze waarschijnlijk tevoren nimmer een rit van dit zware en langdurige kaliber te verwer ken kregen. Overigens mag als bijzonderheid worden aangetekend, dat voorzover ons heugt, voor de eerste maal, geen enkele coureur voor de ditmaal 343 kilometer tellende etappe het hoofd gebo gen heeft, hoewel het aangehouden gemiddelde toch 34 km. per uur bedroeg! koers geboren. Wim van Est, gebrand op eer, tijdwinst enverbetering Het is met die monsterrace van Henk Faanhof anders wel zeer merk waardig. In feite is de oud-Roosenda ler, die vorig jaar aan de kant moest blijven, omdat hij toen volkomen zijn conditie kwijt was, vóór we de Tour in gingen, als helper aangewezen van de drie als favorieten gekenmerkte collega's: Wagtmans, Wim van Est en Gerrit Voorting. Faanhof had daar niet in het minst op tegen: hij was er zelfs volledig toe bereid. En de jongens waren content, dat hij mee mocht, want Henk is een kalme, rus tige, verstandige jongen, wiens gezel schap men graag zoekt, óók al omdat hij de Franse taal zeer behoorlijk be heerst, maar voornamelijk, omdat hij nooit zijn goede humeur verliest en in moeilijke tijden deswege een onbe taalbaar element vormt. Maar ook een „waterdrager" heeft la tic Nederlandse ploeg zijn rechten, in deze zin, dat zij hun kansen mogen grupen, als die onder bepaalde om- standigheden^ voor liet grijpen liggen. Helnu, die situatie was cr in deze rit naar Bordeaux en l'e 11 enaars was de eerste om hem, toen de stukken gun stig waren komen te liggen, een gooi naar de lauweren te laten doen! Wim tanileknarste Bizondere omstandigheden. Inder daad, ze waren in de loop van de en... van zijn positie in het klassement tot in het diepst van zijn ziel van plan om aan zijn voornemen realiteit te verlenen, Wim kreeg geen schijn van kans om er tussenuit te komen. Alle cracks bewaakten hem en Wim kon, zij het tandenknarsend, slechts berus ten in die bewaking, waaraan geen ontkomen was. Hoewel het voor de hand had gelegen, na die fantastische vlucht van Woutje daags tevo ren, dat men geen tweede keer een Nederlands kopman zijn gang zou laten gaan, was het een hard gelag voor de St. Wil- lebrorder, die zijn woeste ener gie nu wel in moest tomen. Er moest dns naar andere middelen worden gezocht. Woutje kwam dus voor het te spelen stuk niet in aan merking, evenmin als Voorting tenslotte komen er óók nog bergritten! Pel had de voorgaande dagen reeds te kennen gegeven, dat de anderen uit de ploeg niet konden volstaan, met wat hij noemde „meerijden", maar dat (Advertentie) Acht van Chaain, Nederlands grootste wielersportgebeuren op 4 Augustus a.s., Voorverkoop van tribune- en entréekaarten dage lijks van 9 tot 12 uur ten gemeentehuize Chaam. Telefoon K 1694 231 en te Breda bij: A. H. Bastianen, Café 't Boerke, St. Janstraat 3, Tel. 6779. Op de dag van de koers zijn plaatsbewijzen verkrijg baar aan het rek van de B.B.A.-bussen, Stationsweg, Breda. Gezien de overweldigende toeloop van 1953 is het gewenst u tijdig van goede plaatsen te voorzien. Hoe fel de strijd in de Tour soms ook oplaait tussen de grote rivalen, er zijn ook wel momenten, dat de heren dan wel niet onder één hoedje maar dan toch onder één para- ze ook eens moesten proberen resulta ten, sprekende als hef kon, te beha len. Hein van Breenen heeft dit een paar maal goed in de oren geknoopt, de anderen kunnen zich intussen ex cuseren, dat ze de voorbije dagen practisch niets anders hebben moeten doen dan steun verlenen aan pechvo gels in eigen gelederen. Het strekt hun tot eer, dat ze dat met volledige over gave hebben gedaan en uiteindelijk óók nog met klinkend resultaat. (Denk aan die etappe van gisteren). Wie de secondant? Maar goed, de Pel moest in deze monsterrit dus uit gaan zien naar an dere mogelijkheden. Uiteraard was Nolten mannetje nummer-één. Maar wie hém als secondant meegegeven? De beslissing kon in deze etappe rus tig worden voorbereid, omdat er tot aan de 200ste kilometer alleen maar grapjes in het peloton werden ge maakt, tot grote vreugde en vermaak van de toeschouwers langs de weg, maar niet minder van de volgerskara vaan. Want de weg was lang. Ons aller Woutje bleef als steeds niet achter. George Ronsse, oud-we reldkampioen en tweemaal winnaar van de Tour, gaf de kleine Bredanaar een stevige sigaar en Wouter was niet te langzaam om er snel de brand in te steken. Een gek gezicht anders, de ge le truidrager dampend op een race fiets. Het werd het plaatje van de Tour! Anderen, o.m. de snelle Darrigade, stapten onderweg af, gingen een win kel binnen en kwamen getooid met een enorme sombrero op het hoofd, terug in de goed geluimde, veelkleu rige groep. Men concludere zelf: de heren wensten vooralsnog vandaag géén dwangarbeider te heten! Allez Henk IAAT WAS om het zo eens te zeggen, net als Kees het moest hebben. Toen in de buurt van Cognac drie durvers de hoofden bijeen staken: Lauredi, Mahé en Graf. zond de Pel zijn bevelen üit. Allez Nolten en vooruit Henk, er achteraan! Faanhof had te kennen gegeven het avontuur aan te durven en Pellenaars gaf hem de zegen! Als hij ooit van iets géén spijt zal hebben, dan van dit in Henk gestelde vertrouwen!! Enfin, daar gingen ze dan en in hun kielzog volgden Hendrickx en Clerici. Daar zowel Bobet als Koblet afgezan ten bij de vluchtelingen hadden en overigens twee lange afstandspe cialisten: Mahé en Hendrickx mee wa ren gegaan, geloofden de „groten" het kennelijk wel. Bovendien was Jan Nolten op dat moment een ongevaar lijk man en aan Henk Faanhof werd, we zouden ons sterk moeten vergissen, helemaal niet gedacht. Kijk, dat moesten we nu net hebben, om het doel te bereiken. Zeker, als het op een eindsprint aan ging komen, hier in Bordeaux, zou Faanhof een uitstekende gooi doen. De klemmende vraag bleef natuurlijk, óf Henk 343 kilometer in de benen meedroeg. Ge weet dat de lange Amsterdam mer ze er volledig en meesterlijk heeft uitgedraaid. Hoe? Ge moet dan weten, dat het laatste gedeelte naar Bor deaux toe, geen stuk was om op te rolschaatsen. Het leek wel of het nóg weer slechter was geworden dan vo rig jaar. Kapot gereden stukken, de len met echte Vlaamse kinderkopjes, gaten, kuilen, enfin abominabel! Maar wat kan een mens op een gegeven mo ment en onder bepaalde omstandighe den een energie en doorzettingskracht te voorschijn toveren! Faanhof kreeg geen spoor van 'n inzinking. Hij peda- leerde alsof hij ergens op de beton weg tussen Roosendaal en Breda aan pluutje zijn te vangen. Dit aardige kiekje ergens langs de weg" toont v.l.n.r.: Louison Bobet. Ferdi Kub- ler en Hugo Koblet. TT ET WAS een lawine van inzendingen. Donderdag avond moesten we in Breda onze brievenbus telkens leegmaken omdat er anders geen nieuwe bil jetten meer bij zouden kunnen. In totaal ontvingen we ruim Ruim 8000 inzendingen Wim van Est bleek veruit favoriet voor deze reuzen- etappe. Meer dan 3000 stemmen werden uitgebracht op deze geweldenaar uit St. Willebrord. Daarna kwam Jan Nolten. Deze grillige Limburger werd door ruipi 1500 inzenders als winnaar aangeduid, en zij waren er dicht bij! Bijna had hij zijn prestatie van verleden jaar herhaald. Dat Henk Faanhof zou winnen, werd maar door weinigen verwacht, maar we ontvingen toch 29 goede inzendingen Wij hebben de prijzen onder deze goede inzendingen verloot en hier zijn de gelukkigen: Waardebon van f. Hoogerheide; 25.J. de Nijs, Nederheide, Waardebon van f. 10.D. v.d. Vorst - Hagenaars Fazantstraat 18, Breda. Waardebon van f. 5.Johnny Grandsaerd, Gravenstraat 273, Clinge. De winnaars ontvangen van ons nader bericht. .En nu de volgende etappe-prijsvraag. Maandag vindt U hierover nadere bijzonderheden in onze cou rant. Laat Uw kans niet voorbijgaan! De extra-prijs kon niet worden toegekend Uit Kloosterzande, Groenendijk, Hengstdijk, Ossenisse of Walsoorden kwam helaas geen enkele goede inzending bin nen. De extra-prijs van f 25.beschikbaar gesteld door de plaatselijke winkeliers, kan dus niet worden toegekend. Daarom wordt de extra-prijs voor de étappe-wedstrijd van volgende week, verhoogd tot 5Q Onze vriend Toon kwam van middag af met een paniek-verhaal. Wat vertelde deze guit, deze klei ne schalk? Dat Louison Bobet was kwijt gereden en juist deze mid dag vertwijfeld in de Ginneken- straat te Breda was gesignaleerd. Dat hij nog even de schijn wekte op koopjes uit te zijn, maar dat dit wel zeer snel werd doorzien. Dat hij daarop in een klein café de waard ontriefde door een onbe daarlijke huilbui en zei, dat hij het ook niet kon helpen. Deze gedragslijn is door de er varen zielenkenner een open boek. Het is hier wel duidelijk, dat de b2-ave jongen moeilijkheden heeft gekend de laatste dagen. Het be gon al met de gele trui. Ho, ho, wat was die Louison daar blij mee Hij schreef meteen een briefje naar huis met de blijde tij ding. Nu was dat niet nodig ge weest. want men had het daar reeds over de radio gehoord, ter wijl ook de kranten van de vol gende dag het feit vermeldden. Maar daar kwam opeens dat Woutje de boel in de war schop pen. Die fietste zo gedenkwaar dig, dat Louison een belangrijk deel van zijn kleding moest afleg gen, namelijk diezelfde gele trui. En Woutje komt daar thans maar goed mee voor de dag. Maar dit is nog niet alles. Want wat deed men van fami- liewege? Tja. Reeds twee uur na dit pijnlijk gebeuren stond de va der van Louison b(j hem in het hotel. Wat moet dit betekenen?" zo snauwde hij. „Hebben wij je daar voor groot gebracht? Voor zulke flauwe fratsen? Is er enige grond voor dit falen?" De oude man spuwde nog even. Wat verwensin gen en ging heen. Opvoedkundig natuur.ijk hele maal fout. Maar reeds stond een verre oom voor de verslagene. Hij keek hem lange tijd peinzend aan en schudde vervolgens het hoofd. Waren er halve zachte motie ven in het spel?" zo vroeg hij ten slotte scherp. „Heb ik je vroeger volgepropt met sneep om je door dat Woutje de gele thui afhandig te laten maken? Foei". En ook hij ging getroffen heen. Zijn voetstappen echter waren nog niet koud of daar liet zich de buurvrouw aandienen. Aandienen is eigenlijk het woord niet. De brave Bobet had reeds de deur in het slot gewor- Laten we een abonnement nemen. (Van onze speciale verslag gever) BORDEAUX, Vrijdagavond. Bordeaux is altijd een gelukkige stad voor de Nederlandse Tour de France-renners geweest. „We moesten voor Bordeaux maar een abonnement nemen", liet Kees Pellenaars zich in een inter view met onze speciale verslagge ver ontvallen, toen hem werd ge vraagd of hij tevreden was met de resultaten van de ploeg in de lsta fase van de strijd. „Tevreden?", en Pellenaai'S keek ons aan met fonkelende ogen. „Te vreden, meer dan dat!" Het vorig jaar was de rustdag óók in Bor deaux en toen hadden wij twee etappes gewonnen, Gerrit Voor ting in Dieppe en Jan Nolten in Bordeaux. De resultaten waren toen uitstekend, ik zou niet weten hoe ik ze nu zou moeten noemen. In Bordeaux waren er het vorig jaar nog 8 renners over, nu zijn het er 9. En toch juich ik niet, want ik weet, hoe hard deze Ron de van Frankrijk is. Het vorige jaar kregen de kleintjes een kans en toen waren cr enkele sterke regionale renners bij, die af en toe de beste graantjes wegpikten. Waar die zijn gebleven, ik weet het niet, maar de kracht van de regionale Franse ploegen is be slist minder dan het vorige jaar. Het gevolg is geweest, dat de Tour een ander karakter heeft gekre- I gen, al is de formule hetzelfde ge bleven. De groten hebben gevoch ten van de eerste etappe af, en het ziet er naar uit dat in de komende bergetappes, na Bordeaux-Bayon- ne, die sti'ijd zal worden voortge zet. De Zwitserse ploeg is zeer sterk, ik heb er ontzag voor, en de mannen met de rode truien zijn voor mij de favorieten. Maar Frankrijk zal zich niet direct ge wonnen geven en Nederland telt geducht mee. De Belgen vallen te gen, maar één ding is zeker, aan de renners zelf ligt het zeker niet". het werk was. Hij reed als op vleuge len, óók aan de kop, die hij in de slot fase wel nemen moest, omdat geen der anderen, die met de gewenste snelheid over kon of wilde nemen! Goed voorbereid, perfect uitgevoerd A ARM ATE we het doel dich terbij kwamen, durfden on ze twee dominerende landgeno ten aan een glorieus slot te gaan geloven. Het kwam er nu slechts op aan de vorm te vinden, om die hoop in werkelijkheid om te kunnen zetten. Welnu, die vorm werd in de perfectie voor bereid en uitgevoerd! Met de zeven reeds genoemden in gesloten groep, naderde men de poor ten van de immense stadion-wieler baan. Toen brak de hel los, onder het zevental èn de tienduizenden Borde- lezen, die begonnen te geloven, dat daar voor de derde achtereenvolgende maal een „Hollandais" zou gaan zege vieren (1952: Hans Dekkers, 1953: Jan Nolten). Men sprong als één man overeind, toen Jan Nolten, een kleine veertig meter voor de zes concurren ten uit racend, de baan binnen storm de. Noltèn.Noltèn, schreeuwde het publiek, dat de lange Limburger nog van vorig jaar herkende. Er moest nog 800 meter worden af gelegd: 300 meter tot aan de finish en vervolgens nog een baanronde van 500 meter, hetgeen de lengte is van deze piste. Meesterlijk De zet van de Nederlanders was meesterlijk. Nolten, green sprinter van allure, in tegenstelling tot Faanhof, liet alle coneurrenten van lange Henk de niet geringe inspanning doen om dat gat tussen de Limburger en hen zelf dicht te maken. Faanhof behoefde daarbij de minste krachten te verspillen, omdat hij aan het wiel der anderen mee kon komen en tegelijkertijd zijn positie voor de beslissende spurt kon bepalen. De krijgslist gelukte volkomen. De Belg Hendrickx sprong naar Nolten toe; t Advertentie) Voor de „Tour de France-prijs- vraag" stelden wij beschikbaar: een ROOKTAFEL en een THEEBEURS MET ROOKSTEL Hoge Ham 149 Dongen Telef. 100. pen, maar de ondernemende vrouw liep dwars door de barri cades heen. Tot schade cn schande van de hotelhouder, die zich in particuliere gesprekken nogal eens prijzend over de deugdelijk heid van zijn materiaal had uitge laten. Snotaap", zo riep de ferme vrouw, „slappe fietser. Je moet nog eens ongestraft proberen een ruit bij me in te gooien." Inmiddels hadden zich buiten ook reeds afvallige supporters ver zameld. die in spreekkoren rie pen: Waar-om liet gij het er bij- zit-ten?" Dit alles brak de verdienstelijke Fransman. En hij reed kwijt. Ver twijfeld keek hij niet waar hij reed. Vandaar. Nu vraagt gij U terecht af hoe dit allemaal valt te rijmen met het feit, dat Louison tot op heden nog volop aan de Tour deelneemt. Het was meer in gedachten be doeld. Als een fijn trekje. Bij wij ze van symbool. Zoals het had kunnen gebeuren, wanneer hij werkelijk radicaal uit de volks gunst was geraakt. En de man. die gij gisteren in de Ginnekenstraat te Breda zaagt was Bobet niet. Het wa„ een eer zaam rijwielhersteller, die het ge repareerde race-fietsje van de heer Prx. thuis bracht. Louison Bobet die in de etappe van Vamies naar Angers zijn gele leiders trui aan Wout Wagtmans verloor, toont zich een goed verliezer en feli citeerde Woutje van harte met zijn nieuwe zege. Een sportieve geste! (Advertentie) Bordeaux zag Nederland wèèr winnen, nü Faanhof op LOCOMOTIEF als eerste binnen. loopt altijd lichterI RIJWIELEN VOOR SPORT, TOERISME EN VOOR DAGELIJKS GEBRUIK toen dit gebeurd was nam de Zwitser Graf over, vervolgens wisselde Hen drickx weer stuivertje met Graf en Faanhof zag dit spel maar aan, geen ogenblik onattent. Toen kwam de beslissing! Boem, zei Henk, kort voor de meet, en met een paar meester lijke pedaaltrappen was het ge beurd! De zege was ons!! Jan Nolten vergenoegde zich la chend met de 7e, dus laatste plaats! En met dit ongeëvenaarde succes, onverwacht en verrassend als géén, besloot de Nederlandse equipe deze eerste phase van de 41e Ronde. Het was zoet rusten vanavond en morgen zullen we er met z'n allen een dolce far niente van maken. Als het althans zulk fijn weer blijft. Tussen haakjes: de jongens hebben met intens verlangen naar deze rust dag uit zitten zien. Niet alleen, om de fiets een dag volledig aan de kant te kunnen zetten, maar eigenlijk nóg meer, om eens lekker in de post te kunnen snuffelen, die zij allen in den derende omvang durfden verwachten. U hebt de jongens toch niet vergeten? Tot Zondagavond dan, in Bayonne, waar we in de verte de Pyreneeën zullen kunnen zien, wanneer het al thans helder weer is. Dan begint eigenlijk pas de grote slag. Maar we zijn niet bang en zeker niet, nu we tot hier toe zo geweldig goed hebben geboerd. Het is intussen tijd geworden om eens een glaasje te gaan heffen op het jongste succes! Hou doe!!! Etappe-klassement 9e etappe van Angers naar Bor deaux (345 k.m.): 1 Faanhof 10 uur 3 min. 25 sec. 2 Hendrickx, 3 Graf, 4 Clerici, 5 Lau redi (Fr.), 6 Mahé (Fr. West), 7 Nol ten. allen dezelfde tijd als Faanhof. 8 Darrigade (Fr.) 10.09.29. 9 Kubler, 10 Ockers, 11 Forlini (lie de France), 12 Surbatis (lie de France), 13 Schar, al len dezelfde tijd als Darrigade. 14 ex aequo liet peloton met de 7 overige Nederlanders: Maenen, Suy kerbuyk, Van Breenen, Klaas van Est, Wim van Est, Voorting en Wagtmans, voorts Bobet (Fr.), Deledda (Fr.) en Desmet. In het peloton, dat de 14e plaats ex aequo bezette en bestond uit niet min der dan 72 renners, bevonden zich ook Koblet, Huber en Croci-Torti, voorts Bauvin (Fr. N.O.C.), Mallejac (Fr. West) en Vivier (Fr. Zuid West). Er waren in deze langste etappe van de Tour geen uitvallers. Algemeen klassement 1 Wagtmans 53.29.36. 2 Bobet (Fr.) 53.30.38 op 1 min. 2 sec. 3 Koblet 53.30.55 op 1.19. 4 Schar 53.31.37 op 2.01. 5 Debruyne 53.35.03 op 5.27. 6 Kubler 53.36.36 op 7 min. 7 Forlini (lie de France) 53.37.24 op 7.48. 8 Desmet 53.38.14 op 8.38 9 Bauvin (Fr N.O.C.) 53.39.08 op 9 32. 10 Wim van Est 53.39.42 op 10 06. 11 Forestier (Fr.) 53.41.13. 12 Deledda (Fr.) 53.42.04 13 Ockers 53.43.22. 14 Meunier (Fr. NO C.) 53.44.03. 15 Brankart 53.44 03. 16 Alomar (Sp.) 53.45.09. 17 Gaul (Lux.- Oost.) 53.45.13. 18 Vivier (Fr. Zuid West) 53.45.26. 19 Carlé (lie de Fran ce) 53.45.38. 20 Vitetta (Fr. Zuid Oost) 53.46.08. 34 Nolten 53.53.38. 42 ex aequo De Mulder en Voorting 53.55.02. 46 Van Breenen 53.56.42. 55 Klaas van Est 54.03.29. 65 Faanhof 54.12.53. 82 Maenen 54.40.22. 86 Suykerbuyk 54.57.24. Ploegenklassement 9e etappe 1 Nederland (Faanhof, Nolten, Mae nen) 30.15.19. 2 Zwitserland (Graf. Clerici. Kubler) 30.16.19. 3 België (Hendrickx, Ockers. Brankart) 30.21.53 4 ex aequo Frankrijk West (Mahé, Bouvet, Gilles, Frankrijk (Lauredi, Darrigade, Bobet) 30.22.23. 6 ex aequo Frankrijk Noord Oost Centraal (Bau vin, Cieleska, Dacquay), lie de France (Forlini, Surbatis, Bober), Frankrijk Zuid West (Agut. Bergaud, Dussault). Frankrijk Zuid Oost (Dotto, Kebaili, Apo Lazarides). Spanje (Alomar, Ba- hamontes, Botella), Luxemburg-Oos tenrijk (Gaul, Kemp, Schmit) 30.28.27. Algemeen ploegenklassement 1 Zwitserland 160.08.17. 2 Nederland 160.26.39. 3 België 160.30.27. 4 Frank rijk 160.33.13. 5 Frankrijk Noord Oost Centraal 160.37.43. 6 Frankrijk West 160.48.22. 7 lie de France 161.00.41. 8 Frankrijk Zuid West 161.06.47. 9 Frankrijk Z. Oost 161.13.40. 10 Span je 161.16.17. 11 Luxemburg-Oostenrijk 161.24.57. Puntenklassement 1 Kubler 80 pnt. 2 Schar 106 pnt. 3 Forlini (lie de France) 121 pnt. 4 Ockers 132 pnt. 5 Koblet 176.5 pnt. 6 Wim van Est 178.5 pnt. 7 Wagtmans 197 pnt. 8 Derijcke 214 pnt. 9 Debruy ne 226.5 pnt. 10 Bauvin (Fr. N.O.C.) 245.5 pnt. BIJ HET VERTREK in Vannes was de karavaan optimistisch met betrek king tot het weer. Men vertrok van uit de Siam-straat en verliet via de Orientlaan deze etappeplaats. Al lemaal namen, die aan warmte de den denken. De optimisten kregen gelijk, want weldra begon de zon te schijnen en het is verder de gehele dag lekker warm geweest. NOG EENS Roger Hassenforder, die naar men weet, alweer thuis is. Toen hij eergisteren daar bij Quimper van zijn fiets stapte en er de brui aan gaf, trachtten toeschouwers hem te bewegen door te gaan. Maar „Has- sen" keerde zich nijdig naar de om standers en riep: „ik marcheer hele maal niet, dus heeft het geen zin om weer op te stappenDat was tenminste eerlijk. DE MEEST OPVALLENDE vlucht werd gisteren ondernomen door een veertiental persauto's (niet één min der). Het ging in de richting van ze ker restaurant in de buurt van het befaamde Cognac, beroemd om zijn overheerlijke schelpdiergerechten. De fijnproevers! IK HOOP NIET U te zullen beledi gen, vertrouwde 'n knappe dienster in hotel „Bel Visage" ons toe, maar die coureurs zien zo vreselijk bleek, dat je zou menen dat ze in geen ge zond vel stekenArme jongens: ze waren pas over een kalkbestoven weg komen zwoegen FERDI KUBLER had een royale bui in Vannes. De geschonken bloemen wierp hij met n gracieuse beweging tussen dc toeschouwers. Een per soon greep er naar, doch ongelukki gerwijze kwam haa- elleboog in on zachte aanraking met een achter haar otaande heer De heer viel ach ter elkaar knock out ten gronde.... DE GELUKKIGSTE sterveling was gisteren monsieur Philipsen, prefect van politie. Temidden van al het ru moer, de opwinding en de vreugde (speciaal order de Nederlanders) zag hij plotseling een klaverblaad je van vier tussen het platgetrapte gras. Het hele wielergebeuren inte resseerde hem toen niet meer. Hij is namelijk nog vrijgezel.

de Stem | 1954 | | pagina 9