Pe jSïeiti Wouter Wagtmans opnieuw in gele trui Een der Hoofdprijzen ƒ8500 DAGBLAD DL STEM Nederland juichte: Oranje boven! Sensationele ontknoping in de 8e etappe MET DE FRANSE SLAG U doet toch ook mee Onze ploeg bleef ook pech niet bespaard Een Marco" Wasmachine LOCOMOTIEF D Enorm hoog gemiddelde gefietst AL* Apparatenbedrijf Gebr. Mensen Borstel-uitzet Y ero Borst elf abriek ,DE EFTELING' Tour de France-pri jsvraag 11 11 Toen Zwitserland aanviel.... Ontspan 11 in gspark prachtige prijzen lEHDi- 6LAD VRIJDAG 16 JULI 1954 ANGERS. Donderdagavond. AT IS VANDAAG SENSATIE van de bo venste plank geweest en ons aller Wout je heeft ze de wielerwereld bezorgd. Wij nemen aan, dat een stroom van verwon dering in Nederland is ontketend, toen daar het grote nieuws bekend werd. Welnu we zijn er allemaal confuus van. Terwijl letterlijk iedereen vanochtend, verheugd over de verbe terde weersomstandigheden de zon scheen lekker daeht, het er eens van te zullen kun nen nemen, in de veronderstelling, dat de (Van onze speciale verslaggever) meute zich koest zou houden in het vooruit zicht van de grote hap, Vrijdag naar Bordeauc, is een hel ontketend door een veertiental ren ners, zo in flagrante strijd met de gevestigde meningen, dat men z'n ogen niet geloven kon ende degelijkheid van zijn chronometer in twijfel trok. Er is zulk een hoog tempo ont wikkeld, dat het toch reeds beduidend ge schatte gemiddelde van 40 k.m. per uur, verre werd overschreden. Voor de winnaar de jonge Belg de Bruyne en Wagtmans, gold namelijk een moyenne van bijna 43 kilometer per uur! EEN eeho-roep ging het verheugende bericht van mond tot mond in de vaderlandse kolonie: Woutje heeft de gele trui heroverd en toen de officiële berekeningen werden vastge prikt aan de officiële Chronometrage-tribune konden we aflezen dat de kleine man uit Breda met 1 minuut en 2 seconden voor sprong op Louison Bobet, leider in het algemeen klassement was geworden! Wie zoiets nog voor mogelijk had gehouden, moet een ongelooflijke optimist zijn geweest. Weet namelijk wel, dat geen onzer in de Nederlandse volgerskaravaan er, vóór de ont knoping een feit werd, ook maar op heeft durven zinspelen, dat onze jongens ooit nog in deze Tour tot het herwinnen van het kostbare shirt zouden geraken Nu het er dan toch van gekomen is, dank zij de toevallige krachtsverhoudingen in het „veld", die door Pellenaars en zijn mannen volledig uitgebuit werden, staan wij daar als kleine wieler-natie verbaasd te kijken dat iets dergelijks verwezenlijkt kon worden. Feit is echter en een onomstotelijk, dat onzerzijds de allergrootste verrassing bezorgd is, welke ooit in een Ronde van Frankrijk voor mogelijk werd gehouden. Het meest op de neus zullen zij hebben gekeken, die meenden dat na het daveren de begin der Nederlanders, het met ze gedaan was en verder een doodgewoon meefietsen in de karavaan voor ze was wegge legd. aanleiding tot verhoogde ling zal zijn! belangstel- Alles op alles (Advertentie) Zagers, Borgmans, van Looij, De Paepen, Schils, van Roos- broeck. Deze bekende Bel gische renners starten ook in de Acht van Chaam op 4 Aug. a.s. Tot die „zij" behoorde gisteren nie mand minder dan Jacques Goddet. Zelfs de doorgewinterde Tour-direc teur bleek te zijn gaan twijfelen aan de kracht van onze ploeg. Ongetwij feld voor de hand liggend, na de min der fraaie resultaten der voorgaande dagen. Hij wierp onze jongens, uiter aard de Pel incluis, voor de voeten zij het in diplomatieke termen, waarin Goddet een kraan is dat zij aan zichzelf te danken hadden, dat het nu zo onbevredigend met onze ploeg ging. Zij hadden, te beginnen in Brasschaat, teveel rumoer rondom zich gezaaid hij bedoelde natuurlijk: afgunst onder de tegenstanders verwekt en daarvoor moesten zij nu boeten. In feite had Goddet geen ongelijk en als het zijn bedoeling is geweest, om onze mannen de waarheid voor de neus te draaien en die doet vaak erg veel pijn zodat ze daaruit dan zelf de consequenties maar hadden te trekken, wel, dan heeft zijn zet de juiste vruchten afgeworpen. Voor on ze mannen, die extra geld konden in casseren en volledig in het nieuws kwamen, voor de baas van de Tour en zijn „l'Equipe" extra nieuws, dat DE KIPPETJES en die dikke plakken ham, waarover wij het gisteren had den, zijn Roger Hassenforder ken nelijk slecht bekomen. Tussen Brest en Vannes gaf hij de pijp aan Maar ten.... HET WAS ECHT een kinderlijke ver ontschuldiging, welke Dominique Forlini „placeerde" toen een Franse radio-reporter hem vroeg, waarom hij in Vannes zich van een sprint duel met Vivier en Mahé onthou den had. „Ik had de hele dag niet gegeten en op de wielerbaan werd ik zo duizelig, dat ik blij was zon der om te vallen, de Tinish te berei kenEr is om dit antwoord nog al gelachen! DE KOFFIEBRUINE Abdel Kader Zaaf zo is er maar één in de Tour had in Vannes het meest bekijks. De toeschouwers gierden, toen hij grimassend betoogde: „je kunt heel goed zien, dat ik er nog niet ben. gedoelde hij daarmee, dat ze in de bergen voor 'm op moeten passen? MARCEL BIDOT, de ploegleider der ranse tricolores, was gisteren er$ f0?3?toeFl ^rie bekende voetbal- fS/4 kwamen feliciteren met de tot dan toe behaalde Franse succes sen. Hij riep de patron van het res taurant waar de ontmoeting plaats vond, en bestelde 25 flessen cham pagne! Men bedenke hierbij, dat Bi- dot vertegenwoordiger is van een beroemde champagne-fabriek het parool in de Tour luidt 7" m^n weet het geen bezoek van familie aan de renners! Lucien Teis- seire overschreed! in Brest dit ver bod, toen zijn echtgenote even was Komen overwippen. Ze kon weer in pakken en tranen hielpen niet. IN brest haalden collega's van Vi vier een gijntje uit. Zij spelden een spoorkaartje, bestemming Parijs op de achterzijde van z'n trui. Dat tic ket was nogal overbodig, want hij won immers dezelfde middag de etappe in Vannes! EEN RANSE krant schreef, dat naar veler mening Koblet minder sterk is dan vorig jaar. Het is te hopen, merkte Nello Lauredi op, dat Hugo geen Frans kan lezen.... DE MANNEN van de Zuid-Oost - ploeg stoofden Vincent Vitetta een zure kool. Op het moment dat hij naar de start moest en zijn fiets wil de pakken, bleek deze verdwenen. Na lang zoeken (en veel lachen van zijn co-equipiers) vond hij z'n race karretje gedemonteerd ergens tus sen de oude rommel in een schuur tje. JEAN LE GUILLY (lie de France) heeft er tot nu toe weinig van te recht gebracht. De journalisten uit zijn streek willen natuurlijk de re den weten. Als hij ze op zich toe ziet komen roept hij: „Wel. in conditie EEN BEKEND geworden gezegde van Raphael Geminiani: „Als je in het wiel van de witte '.ruizen (de Zwit sers) blijft rijden, kom je vanzelf bij het Rode Kruis terecht". (Advertent'e) Als we Woutje alle eer gegeven hebben, welke hem vandaag toekomt, dan is onmiddellijk Hein van Breenen aan de beurt. Immers, met „Tarzan samen heeft Wagtmans de achtervol ging naar de koplopers tot een succes gemaakt. En mèt de Amsterdammer heeft de energieke Wouter de laatste phase van de koers voor de rest van de groep het spit moeten afbijten, om dat die elf tegenstanders, wetende, dat Wagtmans de gele trui ging herove ren, geen meter kop meer wilden doen. Of te langzaam reden naar de 7in van onze twee landgenoten, die de grote victorie ruikend, nóg harder gingen fietsen, waardoor uiteindelijk de voorsprong behaald werd, die on ontbeerlijk was voor het incasseren van de glorie, welke hier in Angers te wachten lag. Dat het geen overwinning geworden is, maar een overi gens zeer eervolle tweede plaats wordt te meer aanvaardbaar als men zich realiseert, hoe zwaar de eindfase onze twee voorposten-jagers op de schou ders heeft gedrukt. Het was daaraan toe te schrijven, dat de overigens uitstekend rijdende Belg De Bruyne, hem op de maat kon kloppen, omdat deze die laatste kilo meters lekker tussen de wielen han gend, zich toe kon rusten voor de slotspurt, daarbij geassisteerd door zijn ploeggenoot Brankart, die op cijn beurt uitgerust achter de twee Ne derlandse locomotieven, de sprint aan kon trekken. Had Wagtmans eenzelfde steun van Van Breenen kunnen krijgen, dan zou Woutje ongetwijfeld voor een twee voudige victorie hebben gezorgd, want het feit, dat hij alle andere concurren ten nog achter zich liet, toont zonne klaar aan, dat hij in topconditie ver keert. Daarom extra hulde en de hoed diep af voor „Tarzan", die ondanks de enorme krachtsinsapnning nog in ne gende positie langs de wedstrijd-jury flitste! Niet zo héél ingewikkeld Hoe is deze „sensatie van de eeuw", als we vandaag ook eens mogen over drijven, tot stand gebracht kunnen worden? De zaak is, achter bezien, minder ingewikkeld dan ze schijnt. Louison Bobet's gele trui hing al eni ge dagen aan een even zijden draad als Woutje de zijne had zien benge len. Men maakte er in zijn omgeving geen geheim van, en ook Louison zelf wond er geen doekjes om, als men hem er naar informeerde: hij voelde zich niks lekker met dat H.D.- shirt om de lendenen. Te vroeg ooi- deelde men, was hij er eigenaar i-an geworden en met de zwaarste kar weien nog ver voor de boeg, was die trui van Suze hem in feite een grote kwelling. Altijd maar te worden be waakt, steeds maar te worden achter volgd, het werkte sterk op zijn zenu wen en die nare Zwitsers, met hun dagelijkse dreigementen. Goed, Bobet wilde er dus van af, als het maar op een voor hem eer volle wijze kan geschieden! Edoch, wat weet een journalist-volger nog bitter weinig van machinaties in de renners-rijen en wat daarom heen zweeft. Hoe onbekommerd stapten wij vanmorgen in de auto, nu algemeen werd daangenomen, dat het vandaag weinig meer dan een temporitje zijn 190 kilometer voor Tour-rijders m wezen meer dan een ritje?! zou worden. Alles schijn Van de prins geen kwaad wetend, zette de stoet zich rond het middaguur in beweging. De „groten" zaten met ogenschijnlijk verveelde gezichten de eerste kilometers weg te draaien, maar intussen fladderden al die hel pers en waterdragers in de onmiddel lijke nabijheid van hun bazen, zodat eventueel gesmede plannen weder zijds stante pede ongedaan konden worden gemaakt. Louison deed natuurlija mee aan de controle waar het Koblet, Kubler of Schar betrof en omgekeerd lagen de Zwitsers op de loer. Dat zou zo blij ven, tot hier in Angers toe en ondanks alles wat zich aan de kop afspeelde, of ging afspelen, hetgeen naar men weet niet gering is geweest. Toen éérst dat ene groepje van *e- ven man aan de haal ging in het elders geplaatste technische verslag kan men lezen door welke renners het werd gevormd lieten de kopstuk ken onder de favorieten geen kik. En dat was nog te verklaren, omdat een eventuele winnaar daaruit hun posi ties niet kon verontrusten. Als zodanig kon immers Hein van Breenen zeker niet gelden (hij was er namelijk ook bij!) Dat werd allemaal anders had het tenminste voor ze moe ten zijn, maar ze reageerden ook toen nog niet! toen daar nóg zeven" aan de haal gingen, waar onder Wagtmans. Men moet bij een verklaring daar- voor twee veronderstellingen entame ren. In de eerste plaats deze. Woutje had een grote achterstand: 7 min. 52 sec. op Bobet en als zij zich herinner den, hoe weinig hij zich in de voor- Het is je gegund, Wout r (Van een speciale verslag gever) ANGERS, Donderdagacond. „Het gemiddelde van deze etap pe ligt boven de 42 kilometer in het uur", klonk het door de luid spreker en op dat ogenblik stoof het peloton binnen met een ver woede eindsprint tussen Darriga- de en Kubler, waarbij de Zwitser op de laatste 50 meter nog een le lijke zwieper van de Fransman kreeg en daartegen op de hem be kende luidruchtige wijze protes teerde. Louison Bobet stapte van zijn fiets en drukte Wagtmans de hand. Oe doffe gele trui van Bo bet, smerig door stof en zweet, stak scherp af tegen het felle en schone shirt van onze landgenoot. De persfotografen moesten van de oude en de nieuwe leider natuur lijk een plaatje maken en met een rustige glimlach liet de Fransman dat toe. Hij gunde het gaarne aan Wagt mans, dat kon je duidelijk mer ken. Zo zag de slotscène van deze 8ste etappe eruit. Wagtmans reed met een prachtige bos gladiolen en rozen in de hand zijn ererondje! Een Zwitserse aanval in volle gang. Hugo Koblet leidt het peloton, dat zijn uiterste best doet het ontketende geweld te bedwingen. Achter mooie Hugo zien we hier Henk Faanhof en op de vijfde plaats Ferdi Muller. (Advertentie) f voor de grote „Tour de France-prijsvraag" van het Dagblad De Stem ter waarde van J' 9Q5 Aangeboden door: MOLENSTRAAT 150a. Tel. 3627 ROOSENDAAL Vandaag weer fit en meteen in de gele shirt! loopt altijd lichterl RIJWIELEN VOOR SPORT, TOERISME EN VOOR DAGELIJKS GEBRUIK bije etappes onderscheiden had, was de redenering: dat haalt hij zeker niet, aannemelijk! Maar het bleef een ge vaarlijke redenering, omdat zij geba seerd was op onderschatting van de tegenstander. De andere suppositie kon deze zijn: Bobet wilde van de gele trui verlost worden op dit ogenblik en zag liever ons aller Woutje ze van hem overnemen, dan de Zwitsers, i.e. Ko blet, afgezien van de vraag of deze op dit moment er ook prijs op stelde, ze om de schouders te hebben. Vergist Tenslotte is er dan nog' een derde mogelijkheid, bij nader inzien. Ze is bovendien zeer aannemelijk. De „gro ten" hebben zich gezamenlijk in de kracht van de beide Nederlanders ver gist en niet willen aannemen, dat zij het tegen de „verdrukking" en samen spannende vijadelijke troepen in tot de grote, sensationele voorsprong ".ou den brengen! Hoe dan ook: de gele trui is opnieuw de onze en ons aller Woutje zal er morgen mee ge sierd de lange, lange zware tocht naar Bordeaux mee kun nen doen. Over de dingen, welke daarin zullen kunnen gebeuren, zullen we ons vanavond niet druk maken. Dat zal de tijd le ren en afhangen van de omstan digheden. Dat Wim van Est er echter een serieuze gooi naar doen wil, staat als een paal bo ven water. Stel je voor, dat dat ook nog eens zou lukken Andere zorgen Nee, er waren hier in Vannes nog enige andere zorgen, met betrekking tot twee leden van onze ploeg: Nolten en Voorting, Dit tweetal heeft het in deze 8ste rit namelijk allerminst meegezeten. Jan Nolten werd in een valpartij betrok ken, waarvan de Belg Van den Bran den het slachtoffer is geworden; de jongen moest naar een ziekenhuis worden overgebracht en is uitgescha keld. De lange Limburger kwam er met een verwrongen voorwiel af, kon dit zelf herstellen, maar had nog tijd en moed genoeg, om zonder hulp van anderen „thuis" te geraken. Gerrit Voorting kreeg op een hoogst ongelegen ogenblik een lekke band. Hij benodigde wel bijstand. Drie stoe re makkers: Suykerbuyk, Faanhof en Maenen, verleenden deze met volledi ge overgave, maar hoe ze ook zwoeg den, de door Voorting verloren tijd kon niet meer op het jagende peloton worden goed gemaakt. Zowel voor Nolten als Voorting vooral voor de Roosendaalse Gerrit! betekende zulks een gevoelige daling in het algemeen klassement. Maar dat werd met mannenmoed geïncasseerd. De mannen gingen vanavond extra tijdig ter kooi, want Vrijdagochtend is het vroeg dag: om 6.30 uur reeds wor den de renners, die morgen ongetwij feld méér dan ooit, het predicaat: dwangarbeiders van de weg toekomt, en route gezonden en pas te ongeveer half vijf des middags zullen zij weer van hun race-karretjes af kunnen stappen. Etappe-klassement 8e etappe van Vannes naar Angers (190 k.m.). 1 Debruyne 4 uur 27 min. 4 sec. 2 Wagtmans. 3 Meunier (Fr. N.O.C.). 4 Croci Torti, 5 Stablinsky (Fr. N.O.C.). 6 Guerinel (Fr. W.). 7 Mirnndo (Fr. Z. O.). 8 Brankart. 9 Van Breenen. 10 Te- lotte (Fr, N.O.C.). 11 Le Guilly (lie de France). 12 Dierkens (Lux.-Oost.) al len z.t. als Debruyne. 13 Pianezzi (Zw.) 4.27.28. 14 Remangeon (Fr. Z. W.) 4.31.22. 15 Darrigade (Fr.) 4.35.28. 16 Kubler z.t. 17 Ockers z.t. 18 For lini (lie de France) z.t. 20 Schar z.t. 21 ex aequo het grote peloton, waarin onze landgenoten Klaas van Est, Wim van Est. Voorts Bobet (Fr.), Deledda (Fr.), Huber, Koblet en Desmet, allen in dezelfde tijd als Darrigade. 81 Nol ten 4.41.16. 82 Faanhof 4.44.28. 84 Mae nen z.t. 88 Suykerbuyk z.t. 89 Voor ting z.t. De prijs voor de strijdlustigste ren ner ging naar Le Guilly (lie de Fran ce), die voor de coureur met de mees te pech in deze etappe naar de Belg Van den Branden, die de strijd moest staken. Algemeen klassement 1 Wagtmans 43.20.07. 2 Bobet (Fr.) 43.21.09 op 1.02. 3 Koblet 43.21.26 op 1.19. 4 Schar 43.22.08 op 2.01. 5 De bruyne 43.25.34 op 5.27. 6 Kubler 43.27.07 op 7 min. 7 Forlini (lie de France) 43.27.55 op 7.48. 8 Desmet 43.28.45 op 8.38. 9 Bauvin (Fr. N.O.C.) 43.29.39 op 9.32. 10 Wim van Est 43.30.13 op 10.06. 11 Forestier (Fr.) 43.31.44. 12 Deledda (Fr.) 43.32.35. 13 Ockers 43.33.53. 14 Meunier (Fr. N.O. i Advertentie) De radio-verslaggevers hebben toch maar een vet baantje in de Tour. Dat zit maar in goed geoliede auto's. Dat ziet maar heel Frank rijk op kosten van de zaak. Dat drinkt maar puike wijn. En i i ruil daarvoor moeten zij slechts een beduidend verhaal ophangen in geweldige woorden. Gij zoudt, denken wij, best radio-reporter willen zijn. Doch wilt Gij ons nu even verontschuldigen? Dan gaan wij even stilletjes in een hoekje om U staan te lachen. Want de za ken liggen toch wel even anders. Voor alle zekerheid hebben v/ij het in gedachten eens een dagje gedaan. Des morgens kwamen wij fris gewassen aan start. Wij zagen er wel aanvaardbaar uit. In de zak ken hadden wij radiolampen ge daan, die wij af en toe niet zonder voldoening te voorschijn haalden om te tonen, dat wij waren voor bereid. Het petje bevatte een an tenne, omdat men nimmer kan weten. Dit nu wekte reeds direct de lachlust op van de renners. De man van Mars", zo riep ons aller Woutje. En Adriaan Suy kerbuyk, die juist op zijn gemak een potje stond te blozen, raakte zo zeer onder de indruk, dat hij er tussen uit trok en de hele verdere étappe niet meer werd waargeno men. Hij zou wel gewonnen heb ben, ware het niet.... Doch wij lieten ons niet kennen. Wij zeiden doodgewoon onze naam niet. De chauffeur van de volgauto was een ruige borst. Hij sjaste door de omgeving, dat de schame le Franse veestapel de stuipen kreeg. Herhaalde malen moestin wij hem tot minder haast manen, omdat (1) wij 'm flink zaten te knijpen, (2) wij indirect ook de verantwoording droegen voor het welzijn van het materiaal en (3) wij niets van de Tour zagen. Ongeveer half weg werden wij op de schouder geklopt door een heer in rennerscostuum, die schijn baar de hele tijd op de achterbank had gezeten. Het gaat goed", zei hij glim lachend. „Ik denk wel dat ik van daag win, wanneer dat zo door gaat". En hij ging weer naarstig voort met de montering van zijn race-fiets. Kort daarop wilde de bestuur der één borreltje gaan drinken. Dat kwam juist zeer goed lit, want wij wilden intussen wel eens oefenen op wat wij straks voor de microfoon hadden te zeggen. Ten gehore van een eenvoudig land man staken wij de reportage af, doch deze verwarde het sportieve in deze bezigheid met politiek ge konkel en klaagde ons wegens op ruiend gepraat aan. De chauffeur had niet één, doch vijftien borreltjes op en dat was goed te merken toen hij de land man van zijn ongelijk overtuigde. Goed. Wij werden op de vleuge len van het geluk en de techniek toch voortgedragen tot vlak voor de eindstreep. Daar klopte de wielrenner ons wederom op de schouder. Hier zou ik er wel graag uit willen", sprak hij. „Het staat zy gek, wanneer ik niet met de fiets kom binnen rijden." Deze wens viel te billijken. Arthur, zoals le knaap heette, bood een machtig gezicht, toen hij weg spurtte. Des jongens, des jongens, wat hiew oe knaap er op los. Wat hakte hij daar fraai weg. En nu mag men raden, wie op deze gedenkwaardige dag de étap pe heeft gewonnen. A r t h u r. Hadt die maar ingevuld op het, inschrijvingsformulier voor DE STEM -prij s vr a a g. Een complete ter waarde van X' "I AH ruim x -LUI' werd voor onze „Tour" prijsvraag beschikbaar gesteld door: v.h. J. Vermunt. MOLENSTRAAT 107 Tel. 4970 Roosendaal (Advertentie) KAATSHEUVEL Voor de Tour-prijsvraag wij beschikbaar, stelden gratis een dag verblijf voor gezin van 6 personen, inclusief entrée's, lunch, thee en diner. DE EFTELING 65 HA LEVENSVREUGDE C.) 43.34.34. 15 Brankart 43.35.08. 16 Alomar (Spanje) 43.35.40. 17 Gaul (Lux.-Oost.) 43.35.44. 18 Vivier (Fr. Z. W.) 43.35.57. 19 Carlé (He de Fran ce) 43.36.09. 20 Viteitta (Fr. Z.O.) 43.36.39. 40 Voorting 43.45.33. 45 Van Breenen 43.47.13. 54 Nolten 43.50.13. 55 Klaas van Est 43.54.00. 74 Faanhof 44.10.28. 82 Maenen 44.30.53. 88 Suyker buyk 44.47.55. Ploegenklassenient 8e etappe 1 Frankrijk N.O.C. (Meunier, Sta- blinksy, Telotte) 13.21.12. 2 België (De bruyne, Brankart, Ockers) 13.28.36. 3 Nederland (Wagtmans, Van Breenen, Klaas van Est) 13.29.06. 4 Zwitserland (Croci-Torti, Pianezzi, Kubler) 13.30.00 5 Frankrijk West (Guerinel, Bouvet, Gilles) 13.38.00. Frankrijk Zuid Oost (Mirando, Dotto, Kebaili) z.t. Luxem burg-Oostenrijk (Dierkens, Gaul, Kemp) z.t. lie de France (Le Guilly, Forlini, Bober) z.t. 9 Frankrijk Zuid West (Remangeon, Bergaud, Dussault) 13.42.18. 10 Frankrijk (Darrigade, Bo bet, Deledda) 13.46.24. Spanje (Aio- mar, Bahamontes, Botella) z.t. Algemeen ploegenklassenient 1 Zwitserland 129.51.58. 2 België 130.08.34. 3 Frankrijk N.O.C. 130.09.16. 4 Frankrijk 130.10.50. 5 Nederland 130.11.20. 6 Frankrijk West 130.25.59. 7 lie de France 130.32.14. 8 Frankrijk Zuid West 130.38.20. 9 Frankrijk Zuid Oost 130.45.13. 10 Spanje 130.47.50. 11 Luxemburg-Oostenrijk 130.56.30. Puntenklassement 1 Kubler 71 pnt. 2 Schar 93 pnt. 3 Forlini 110 pnt. 4 Ockers 122 pnt. 5 Koblet 125 pnt. 6 Wim van Est 127 pnt. 7 Debruyne 175 pnt. 8 Wagtmans 181 pnt. 9 Bauvin 194 pnt. 10 Derijcke 200 pnt. aan de van het DAGBLAD DE STEM Tal van tot een totale waarde van ruim Dit biljet uiterlijk op Dinsdag 27 Juli 1.954 inleveren bij de agent van het Dagblad De Stem of bij een der kantoren van het Dagblad De Stem te Breda (Reigerstraat 16), Roosendaal (Molenstraat 45), Bergen op Zoom (Zuivelstraat 26), Waalwijk (Grotestraat 189), Goes (Westsingei 98), Hulst (Dubbele Poort 7), Terneuzen (Noord straat 56) of Oostburg (Nieuwstraat 41). 1. WIE WINT DE TOUR DE FRANCE 1954 2. IN WELKE TIJD wordt de laatste étappe (Troyes - Parijs ,180 km) door de winnaar van die étappe afgelegd uurmm. Naam Straat Plaats Duidelijk invullen (Niet duidelijk ingevulde formulieren moeten terzijde worden gelegd). Wanneer U Uw biljet inlevert, gebruikt U dan a.u.b. geen enveloppe. Zendt U het per post, vergeet dan vooral niet om vóór op de enveloppe te vermelden: Tour de France prijsvraag. Leest ook dagelijks het étappe-verslag in het (U kunt er gewoon niet buiten

de Stem | 1954 | | pagina 7