FERDIKUBLER ONGENAAKBAAR IN SAINT BRIEUC V. De kilometers gaan al wegen... Handige „Tarzan" bezorgde ons mooie 3e plaats Blozende Adriaanwaren we bijna kwijt Wim van Est (dank zij Robic) 6e in algemeen klassement HERBERS JENNISKENS MET DE FRANSE SLAG Zó finishte Wim van Est in Caen Wekelijkse Etappe-Prijsvraag DAGBLAD DE STEM EXTRA PRIJS Dl E1 Wt DE kilometers beginnen als maar zwaarder te tellen, i Dat hebben kennelijk zes ande- re renners, die na de sluiting der De kilometers beginnen, zoals ge- controle binnenkwamen, maar EEN WESTMINSTER CARILLON KLOK ARME ROBIC BOE MEE ROVERS MADE DE, zes renners, die te Saint Brieuc na het sluiten van de S controle binnenkwamen, t.w. WIJ hebben toch wel even moeten lachen met Kees. Hij had reeds een tijdje met be zwaard gemoed op zijn eentje zitten tempeesten in een stil hoekje. En de vuist zitten scher pen. En woorden ter tafel zit ten brengen, hetgeen hij geluk kig, mede voor het peil van dit rubriekje, in stilte deed. Ook nog een Wekelijkse Etappe - Prijsvraag le Wekelijkse Etappe-Prijsvraag DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 13 JULI 1954 (Van onze speciale verslaggever) SAINT BRIEUC, Maandagavond. TNIE TARZAN! Met z'n vijftienen kwa- men ze de wielerbaan opgestoven, vooraan de Franse Zuid-Ooster met de Ita liaanse naam: Vitetta. Achter hem Ferdi Kubler en in diens wiel de maat van Bobet, Deledda. Het was een gedrang van je wel- ste en het talrijke publiek ging te keer, nu er zoveel landgenoten bij waren! Helemaal achteraan ontdekten we Hein v. Breenen, die, toen Gerrit Voorting na een geremde vluchtpoging terug in het peleton was ge komen, de vaderlandse kleuren in het vol gende groepje was gaan verdedigen, ge trouw het devies: steeds een Nederlander mee: "pERLIJK GEZEGD, gaven we Tarzan geen schijn van kans, om in de voorste gelederen te eindigen, zeker niet, nu zoveel tegenstanders met sprintkwaliteiten zich onder deze finishers bevonden. Verloor men hem in het eindduel uit het oog? Zag men in de Amsterdammer geen concurrent van portuur? Hoe dan ook, gezellige Hein zag tijdens de laatste ronde (400 meter), iedere keer opnieuw een gaatje en nam dan een positie in, welke niet meer ongedaan kon worden gemaakt. Zo bereikte hij tot groot plezier van de Nederlandse kolonie aan de chronometrage een machtig mooie positie. En terwijl Kubler en Deledda het uit vochten om de eerste plaats, die natuurlijk de Zwitser niet ont gaan kon, schoot Tarzan, de sterke tanden lachend bloot, onder langs en verraste zo nog Gilles, de Bruyne en Trobat. Een zeer fraaie derde plaats in het klassement was zijn deel geworden! Die Tarzan! En plezier dat hij had De kilometers beginnen anders zwaar te wegen. Dit heeft intussen geen betrekking op Jean Robic, die vanochtend niet meer aan de start verscheen. De Bretonse „Bic", die tot dan toe uitstekend gereden had, waar van zijn zesde plaats in het algemeen klassement getuigde (daarop heeft nu Wim van Est beslag kunnen leggen!) was Zondagavond tegen een fotograaf opgereden, waarbij het apparaat hem lelijke verwondingen aan de schouder had bezorgd. Aanvankelijk meende men, dat het nog wel los zou lopen, maar de onfortuinlijke Jean, die het in z'n hoofd had gezet om zich te wre ken op Marcel Bidot, die hem niet in de Franse nationale ploeg had willen opnemen, werd in de loop van de nacht steeds meer gefolterd door pij nen en met tranen in de ogen moest de dokter vanochtend de wedstrijd commissarissen er van in kennis stel len, dat de tandenknarsende Robic niet meer in staat was verder te rij den. Zoveel pech te moeten incasseren en dan op de dag, dat hij zijn land streek in zou gaan, het is zowat het ergste wat een coureur overkomen kan! wege de straffe zeewind, kregen de mannen van het tweede en derde plan, die er uiteindelijk altijd het talrijkst in de Tour te vinden zijn, er extra van langs, nu de heren uit het favoriete kamp er plezier in hadden voor het nodige spectakel te zorgen, in casu de Zwitsers. Hoezeer zij er in geslaagd zijn hun doel te bereiken, maar daarnaast te tonen, dat zij inderdaad candidaat voor de overwinning zijn, blijkt niet zozeer uit de victorie van Kubler, als wel uit het furieuze rijden van Schar, Clerici, Koblet en vooral Graf, die de zedelijke winnaar van deze vijfde rit mocht heten, doch op het critieke mo ment pech kreeg, de overwinning zag ontgaan, en om al die redenen de pech-dagprijs toegekend kreeg. Het „zoete extraatje" viel Vitetta ten deel. Het is echter een strijdvraag of deze inderdaad de strijdlustigste coureur tussen Caen en St Brieuc is geweest. Maar allaü! De hakbijl ontkomen! Ze beginnen zwaar te wegen. morgen gelukkig nog mogen starten, heel sterk aan de lijve ondervonden. Onze blo zende Adriaan Suykerbuyk was daar ook bij en hij kwam ruim 37 minuten tekort bij win naar Ferdi. Mèt de blonde man uit Princenhage sleepten zich over de eindstreep: Molineris, Agut, Pole, Morn, en Gelhausen. Zij ontkwamen nog juist aan de hakbijl van de wedstrijdjury en werden tot hun grote vreugde in het dagklassement opgenomen! Als de strijd zo fel blijft, de wind even hard blijft waaien en de rivali teit op dezelfde manier doorgaat, zal de man met de hamer, ook morgen, met Brest als bestemming, zich wel weer niet onbetuigd laten, want het parcours gaat pal in Westelijke rich ting! Maar dat is van latere zorg. Feit is, dat we onze negen mannen behou den en wel hier weer bijeen hadden, met voor de meesten zelfs verbeterde posities! zegd, zwaar te wegen. Waren we van, morgen al met 102 renners vertrok ken, in de loop van vandaag legden nóg weer vijf coureurs het bijltje er bij neer. En het waren niet de eerste de besten. Caput begon met de be zemwagen af te wachten: toen volgde het eertijds verafgode jongetje Ma- rinelli. Barbotin, mitsgaders Blusson volgden dit weinig illustere voorbeeld en mèt hen de Oostenrijker Urbanic. De desbetreffende ploegen ondergin gen dus wel de nodige aderlatingen. Dat het geen „wandeling" is in deze 41ste, werd reeds eerder vastgesteld, maar ln deze vijfde etappe, zwaar van- i Advertentie) Juweliers - Horloges Steenbergsestraat 20 - Tel. 1821 BERGEN OP ZOOM schenken voor onze „TOUR"-PRIJS VRAAG ter waarde van t 120— Wij houden het hoofd koel! Het was anders weer uitgesproken Tour-de-France-sfeer! En niet alleen langs de weg, die zwart zag van wie lerfans. daar in het bizondere Bre- tagne. Met het zien van de kleurrijke stoet vergaten de aanhangers van Ro bic, dat hij er niet meer bij was en Evenals verleden jaar heeft Jea,n Robic van de' Franse Westploeg, moeten opgeven. Hij reed in grote vaart, na de finish van de vierde etappe op een groep persfotografen in, die aan de eindstreep stonden opgesteld. Vele fotografen liepen verwondingen op, doch Robic zelf was er het ergst aan toe: hij brak zijn sleutelbeen. Met een van pijn verwrongen gezicht begeeft Jean Robic zich na het ongeluk naar de Eerste Hulppost, zijn gewonde arm „Na de Pyreneeën zei Pel J"AP een terrasje vonden we laat in de avond Kees Pel- lenaars zonder renners, maar met enige andere sportvrien den. Kees was geneigd tot pra ten. „Nog te vroeg. Het begin is niet gek maar we hebben nog een paar kilometers te doen voor we in Parijs zijn. Als we de Pyreneeën achter de rug hebben kunnen we zien wat we zeggen." Daarna kwamen we Nolten tegen. Hij was op zijn eentje aan het slenteren. „Ik ga dade lijk slapen maar een kort wan delingetje doet me ongelooflijk goed. Hoe ik me voel? Lekker. Buitengewoon lekker. Ik ge loof dat dit een mooie Tour gaat worden. Mijn plannen? Ik zou twee of drie etappes villen winnen en ergens voor- an willen eindigen. Ik voel 'e uitstekend in vorm." Met de andere jongens is het ><>k zo gesteld. Ze dromen er llemaal van minstens een etap pe te winnen, maardat zou te mooi worden. zij geraakten in vuur en vlam, toen reeds bij de veertigste kilometer de lont in het kruit gestoken werd. Er kan ondernomen worden wat wil en het komt er niet op aan door wie, maar altijd liggen de onzen op de loer en als er eentje of meer weg springen, dirigeert de Pel een zijner discipelen in de richting van het strijdperk. Ditmaal was Gerrit Voor ting aan de beurt. Maar wij blijven altijd nuchter weet ge en aangezien die eerste, zij het nog al flinke schermutselingen pas in de veertigste kilometer plaats grepen, trok de Roosendaalse Gerrit zich wel dra tactisch terug. We willen wel in spanningen doen, maar ons voor niks inspannen, nee, dat laten we gaarne aan anderen over. We kunnen ons dat in de gegeven omstandigheden nu een keer veroorloven. Zijn we tenslotte niet een der grote favorieten voor de overwinning? Jacques Goddet heeft het gisteren persoonlijk gemompeld.. Enfin er waren anderen, die er an ders over dachten. In hoofdzaak Zwit sers, zoals we reeds zegden en de eni ge Luxemburger die goed fietst: Char- Iy Gaul. In Frankrijk maken ze al grapjes met hem, door een vergelij king te treffen met De Gaulie, hetgeen natuurlijk hoogst ongepast is, maar in la douce France neemt men het nou een keer niet zo nauw met deze din gen! Die Charly dan, is een der grote ani mators geweest in deze vijfde etappe ('t schiet al op!) en heel veel applaus is vandaag zijn deel geweest. Maar wat wil je als enkeling? Daar gingen de Alpenjagers! Met dat al bleek de aanvalsgeest ook in de Zwitsere equipe gevaren en het was weldra duidelijk, dat zij in de ze rit ook eens de aandacht op zich wilden vestigen. En niet alleen dat, Kubler en Koblet kwamen in actie, maar vooralsnog lieten zij het zware werk door hun ploeggenoten Graf en Clerici opknappen. Men voelde, dat zij met ernstige plannen rondfietsten en natuurlijk vereiste dit bijzondere op merkzaamheid van onze ploeg. Pellenaars stond als een veld heer de ontwikkeling gade te slaan en hij werd niet verrast, toen niet zover meer van de fi nish af, Kubler de benen nam. Graf lag toen los van het pele ton met enige voorsprong voor op en Clerici was óók in de buurt. Hein van Breenen rukte zich tezamen met nog wel der tien man eveneens uit het pele ton los en tezamen gingen zij op jacht naar de uitstekend rij- Advertentie) AAN DE GROTE TOUR DE FRANCE PRIJS VRAAG EN WIN EEN HUMARO KINDERRIJWIEL Aangeboden door Handelsonderneming Nieuwstraat 67 Telef. 130. Vraagt ze Uw handelaar MIRANDO, die nog al eens een keer in een valpartij betrokken is, stelt het slechts in beperkte mate op prijs wanneer daaraan publiciteit wordt gegeven. „Dat de journalisten over me schrijven is best", zegt de .rave man. „Maar ze moeten er af en toe ook bijzetten, dat ik niettemin nog leef. De familie gaat zich ongerust maken." DE SPEAKER in St. Brieuc neeft de fout van zijn leven gemaal Bij de aankomst wilde hij het met alle ge weld over Bobet hebben, d: in Frankrijk langzamerhand als een kapitaal stuk wordt beschouwd. Hij zei wel een keer of zes achte el kaar Jean Robet. De loeipartijen brachten de omroeper tot de ontdek king, dat hij abuis had. Want d? Bo bet in de Tour heet Louison. HASSENFORDER heeft bewezen goe de oren te beziten. Hij maakte gis teravond aan de finish aanmerkin gen op de kwaliteit van een om roeper in een stad, dia de karavaan doortrok. „Wanneer hij wat van mij wil zeggen is me "dat best", zei de kleine Fransman. „Maar dan moet hij mijn naam goed uitspreken. Ik heetg een Hassendorfer". Waarvan acte. dende Graf. Van Breenen lette wel op, zijn krachten zuinig aan te wenden; hij kwam gemakke lijk in de wielen mee Vijftien kilometer voor de eind streep zag Graf zijn mooie winstkans in rook vervliegen: lekke band en evenals daags tevoren Van Breenen miste hij de bus naar St Brieuc, in deze zin, dat hij nog met de hoofd groep, waarin, met uitzondering van Suykerbuyk, alle andere landgenoten lagen, binnen kon rijden. Nee, inspan ningen worden lang niet altijd be loond. Maar een ding blijft zeker: dat men niet alleer. met de benen een Tour de France, of welke andere koers rijden kan, doch een minstens even grote en belangrijke rol het hoofd (de hersens) speelt. Of, om het nog eens met Henri Des- grange te zeggen: avec la tête et les jambes (met het hoofd en de henen). Ziet ge: la tête vooraan! Die lijn hou den wij aan, met Pellenaars als diri gent! Favorieten hebben bewakingsdienst Twee der onzen: Voorting en Van Breenen en ook Jan Nolten nog even, hebben we vandaag in het tournooi- veld gezien, maar zij reden met ver stand en begrip. De overigen konden volstaan met de „groten" in het pelo ton te bestuderen, hetgeen omgekeerd vanzelfsprekend eveneens het geval is geweest. Maar zij kwamen niet in actie en dus kon Kubler, die zoals men nu weet, gemakkelijk de eindsprint won, enige minuten van zijn tussen Amsterdam en Brassehaat opgelopen achterstand goed maken. Vandaag heeft men dat nog gedoogd, maar een tweede keer zal Kubler zeker geen kans krijgen, want in dat geval stond hij in de korste keren aan de lei ding! Een en ander impliceert intussen, De guillotinebleef hen bespaard Molinris (Fr.), Glhausen en S Mom (beide Lux.-Oostenrijk)i Polo (Frankrijk Zuid Oost), Agut (Frankrijk Zuid West) en onze landgenoot Adri Suijker- buijk, zullen vandaag toch voor de zesde etappe (St Brieuc Brest, 175 km) mogen starten. S De „guillotine" was reeds voor hen in orde gemaakt, maar de „scherprechters" vonden de S tijdsoverschrijding zó gering, dat i ze over hun hart streken. De I „beul" moest dus onverrichter- J zake naar huis. En in zes ren- S nersharten leefde de hoop weer J op.' dat we de komende dagen pas Za terdag gaan we voor het eerst rusten, in Bordeaux (supporters en vrien den van onze jongens, vergeet hen niet morgen daarheen te schrijven!), een en ander impliceert dus, dat er nieuwe verwikkelingen, als we het zo eens noemen mogen, voor de deur staan. Maar wij blijven waakzaam en als een onzer de kans schoon ziet, om lauweren te plukken Wim, Woutje en Gerrit liggen op de loer! zullen ze zleh niet onbetuigd laten! Overigens heerst er een zeer tevre den stemming en naarmate de dagen korten en onze ploeg constant in de strijd blijft, nu en dan onderling de posities verbeterend zoals vandaag ook weer het geval was, zal die zeker niet minder worden! Daarom: morgen in Brest er maar .weer het beste van gehoopt. Etappe-klassement 1 Kubler 6 uur 4 min. 6 sec. 2 Deled da (Fr.). 3 Van Breenen. 4 Gilles (Fr. West). 5 De Bruyne. 6 Trobat (Span je). 7 Stablinsky (Fr. N.O.C.). 8 Quen- tin (lie de France). 9 Vitetta (Fr. Zuid Oost). 10 Dussault (Fr. Zuid West). 11 Gaul (Luxemb.-Oostenrijk). 12 Hassenforder (Fr. N.O.C.). 13 Cleri ci. 14 Remangeon (Fr. Zuid West). 15 Bouvet (Fr. West), allen in dezelfde tijd als Kubler. 16 Huot (Fr. Zuid West) 6.06.1. 17 Ruffet (Fr. West) 6.06.13. 18 Nolten z.t. 19 Forlini (lie de France) 6.06.25. 20 Schar z.t. 22 ex aequo: een groet groep, waar bij: Bobet (Fr.), Faanhof, Maenen, Klaas van Est, Wim van Est, Voor ting, Wagtmans, Ockers en Bauvin (Fr. N.O.C.). Na het sluiten van de controle kwa men met een tijd van 6.41.30 binnen Agut (Fr. Zuid West), Molineris (Fr.), Pole (Fr. Zuit' Oost), Morn (Lux.- Oostenrijk), Gelhausen (Lux-Oosten- rijk) en onze landgenoot Suykerbuyk. Zij mogen vandaag echter weer star ten! Vijf renners hebben de strijd tijdens de 5e etappe gestaakt, t.w. Caput (Fr. Zuid West), Marinelli (Fr. N.O.C.), Barbotin (Fr. West), Blusson (lie de France) en Urbanic (Lux.-Oostenrijk). Algemeen klassement na 5e etappe 1 Bobet (Fr.) 28.17.38. 2 Wagtmans 28.18.13 op 35 sec. 3 Koblet 28.18.29 op 51 sec. 4 Bauvin (Fr. N.O.C.) 28.18.29 op 59 sec. 5 Schar 28.18,39 op 1.01. 6 Wim van Est 28.19.25 op 1.47. 7 De ledda (Fr.) 28.21.47 op 4.09. 8 Kubler 28.23.40 op 6.02. 9 Gaul (Lux-Oostenr.) 28.24.38 op 7.-. 10 Alomar (Spanje) 28.24.52 op 7.14. 11 Ockers 28.24.54. 12 Desmet 28.25.14. 13 Carlé (lie de Fran ce) 28.25.21. 14 Gerrit Voorting 28.25.35. 15 Derrigade (Fr.) 28.26.01. 16 Vitetta (Fr. Zuid Oost) 28.26.26. 17 Ge- miniani (Fr.) 28.27.56. 18 Forestier (Fr.) 28.28.08. 19 Mallejac (Fr. West) 28.28.39. 20 Ruiz (Spanje) 28.28.45. 26 Nolten 28.33.28. 58 Klaas van Est 28.42.58. 61 Van Breenen 28.46.34. 72 Faanhof 28.52.29. 90 Maenen 29.10.55. 95 Suykerbuyk 29.27.57. De suikerprijs viel voor deze etap pe ten deel aan de Franse regionaal Vitetta. De premie voor de man met de meeste pech werd aan de Zwitser Graf toegekend. Puntenklassement 1 Bauvin (Fr. N.O.C.) 45 pnt. 2 Ku-r bier 48 pnt. 3 Koblet 55 pnt. 4 Schar 63 pnt. 5 Wim van Est 65 pnt. 6 Ockers en De Rijcke 86 pnt. 8 Forlini (lie de France) 88 pnt. 9 Wagtmans 95 pnt. 10 Bobet (Fr.) 115 pnt. Wat beroerde deze beroerds Kees? Wat speelde hem door het brein? Wat greep hem zo treffend aan? Kortom: Wat had hij? Hij had ongelijk en wilde dit niet bekennen. En financieel was hij er helemaal niet op vooruit gegaan. Welk feit namelijk deed zich voor? T)AT Kees vandaag een bedui dend man tegen het lijf liep. Kolossaal. Deze man had. een groot bord op de rug, waar op stond: „Official du Tour". En op de voorzijde stonden ook aantekeningen van die richting. De man was bovendien gekleed in een afgedragen gele trui en een versleten rennerspetje. Kees zag onmiddellijk, dat dit een man was, met wie viel te praten. Om de zaken te stellen zoals ze zijn: Kees ontmoette de kapitale heer op de Grote Markt te B. Hij keek zoekend rond. Hij blikte bezorgd in het zwerk. Het werd Kees onmid dellijk duidelijk, dat hij naar iets uitkeek. En jawel, hij was de Tour kwijt. Reeds enige da gen zelfs, maar eerst deze dag was hem de ernst van deze om standigheid duidelijk geworden. Dit kon niet langer. T/OOR een opgewarmd Tour liefhebber als Kees was dit een buitenkansje. Hij lokte de beduidende en kapitale heer in een duister café ter plaatse en presenteerde een glas. Bier. „Gelukkig, dat ik niet meer fiets," sprak de heer opgewekt. „Anders mocht ik geen bier drinken. Dit wete u wel." En hij dronk het glas met geoefende hand leeg. „Reed de Tour gisteren nog?" zo vroeg hij. „Bij mijn weten wel," zei Kees en betrok de ober weer in de omgeving. „Bij mijn weten rijden de jon gens zich nog uit de naad." „Dat is sterk," meende de be duidende heer weer. „Vorige malen liep heel de zaak in het honderd, wanneer ik twee mi nuten uit de buurt was. Tijdens mijn afwezigheid gooide de hele club er maar met de pet naar." „Dan bent u, bezien door een Tour-oog, wel bijzonder hoog." „Ha," sprak de man en hij haalde bliksemsnel een extra- bordje uit zijn binnenzak. „De leukste thuis," stond daar op en met grotere letters „Ontzag lijk officiële knaap." „Dit klinkt wel, zou ik zeg gen," zei de beduidende heer en hij stak het bordje weer bij zich omdat hiermee geen grapjes gemaakt kunnen worden. „Geef me nog maar een biertje."' JLTET gesprek won met élk glas aan diepte. „Nu zou ik van officiële zijde we eens willen weten, hoe de kansen van onze Wout liggen," zei Kees opeens. „Wout," zo sprak de bedui dende heer, „Wout is een aan- poter, een samenballer. Maar als hardloper moet ik er stevig om lachen." „Wout Wagtmans is helemaal geen hardloper," stelde Kees. „Dat is dan zijn geluk. Als zanger is Wout trouwens ook een pannekoek." „Wout is helemaal geen zan ger," hield Kees vol. Wout is wielrenner." De beide sprekers puurden het onderwerp uit. Maar de of ficiële knaap stuurde de zaak in de war en ten slotte wist Kees het ook niet zeker meer. Op de duur barstte hij zelfs in op standig geroep uit. „Wat is Pellenaars nu voor een man," zo riep hij buiten verantwoordelijkheid van de re dactie, „Kees Pellenaars is waardeloos." „Sterker," zo riep de bedui dende heer, „dat praat maar over voetballen en da.t weet niet eens wat een corner is." [\JU kwamen de zaken geheel anders. Te liggen. I£EES liet zijn gedachten gaan, voor zo ver dit na een zo langdurig verblijf in het drank huis nog mogelijk was. En Kees ontdekte plotseling, dat de offi ciële knaap niet het minste af wist van wielrennen en van Wout en Pellenaars en de Tour. Niets. En het fijne ontdekte hij in liet politieblaadje. De voortref felijke inhoud bevatte onder meer het volgende: Gezocht: Oplichter (één). Geboren? Ja wel. Gekleed? Jawel. Signale ment? Jawel. Beschuldiging: Drinkt op andersmans kosten bier door zich uit te geven als Tour-official. „Zie je wel, dat ik nog fietsen kan," riep de ongeëvenaarde rouleur uit St Willebrord uit, toen hij zegevierend de eindstreep in Caen had bereikt, Een brok graniet en een vat energie stuift hier langs de enthousiasts Franse menigte. Zullen we uit Bordeaux eenzelfde foto ontvangen?..^ Ploegenklassement vijfde etappe 1 Zwitserland (Kubler, Clerici, Schar) 18.13.37. 2 Frankrijk Zuid West (Dussault, Remangeon en Huot) 18.14.13. 3 Frankrijk West (Gilles, Bou vet en Ruffet) 18.14.25. 4 Frankrijk N.O.C. (Stablinsky, Hassenforder en Bauvin) 18.14.37. 5 Frankrijk (Deled da, Bobet, Darrigade) 18.16.26. 6 Ne derland (Van Breenen, Nolten, Faan hof) 18.16.44. 7 ex aequo België (De Bruyne, De Rijcke, Brankart), lie de France (Quentin, Forlini, Carlé), Frankrijk Zuid Oost (Vitetta, Dotto, Kebaili), Spanje (Trobat, Alomar, Bn. tella) allen 18.16.56. 11 Luxemburt Oostenrijk (Gaul, Kemp, Dierkeni 18.18.28. Algemeen ploegen klassement 1 Frankrijk 84.53.30. 2 Zwitserlind 84.58.29. 3 Nederland 84.59.44. 4 Frank. rijk N.O.C. 85.03.56. 5 België 85.10.23. S Frankrijk West 85.11.32. 7 lie de Fran ce 85.25.03. 8 Frankrijk Zuid Oost 85.26.26. 9 Frankrijk Zuid West 85.26.35. 10 Spanje 85.27.26. 11 Luxem burg-Oostenrijk 85.31.58. Naast de grote Tour de France-Prijsvraag met ruim f 8500.- aan waardevolle prijzen, organiseert het Dagblad De Stem dit jaar voor zijn lezers óók nog een Wij hebben hiervoor dit jaar drie speciale étappes uitgezocht. Er wel voor deze week: de langste étappe van de Tour! Onze vraag is nu: WIE WORDT DE WINNAAR VAN DE ETAPPE: ANGERS- BORDEAUX (343 km), die Vrijdag a.s. 16 Juli wordt ver reden? Voor de juiste inzendingen stelt het Dagblad De Stem de volgende prijzen beschikbaar: 1 Waardebon van f 25 1 Waardebon van f 10.— 1 Waardebon van f 5 Indien Gerrit Voorting deze étappe wint, wordt een EXTRA PRIJS VAN f 50— beschikbaar gesteld door HOUT- en TRIPLEXHANDEL „BRABANT", Academiesingel 24, Breda. Bij meerdere goede inzendingen beslist het lot. Iedere persoon kan slechts voor één prijs in aanmerking komen. Personeel en agenten van het Dagblad De Stem, alsmede hun huisgenoten zijn van deze Etappe-prijsvraag uitgesloten. Over de uitslag kan niet wor den gecorrespondeerd. Doet niet alleen mee aan de grote Tour de France-Prijs vraag van het Dagblad De Stem, maar neemt óók deel aan de Wekelijkse Etappe-prijsvraag Vult onderstaand biljet in en levert het uiterlijk a.s. Donderdag avond 15 Juli in bij een der daarop vermelde kantoren van het Dagblad De Stem (bij voorkeur zonder enveloppe). 4(1 Bij inzending per enveloppe daarop duidelijk vermelden: ETAPPE-PRIJSVRAAG. INVULFORMULIER VOOR DE VAN HET DAGBLAD DE STEM ATTENTIE! Dit biljet uiterlijk op Donderdag 15 Juli 1954 in te leveren bij een der kantoren van het Dagblad De Stem te Breda (Reigerstraat 16) Roosendaal (Molenstraat 45), Bergen op Zoom (Zuivelstraat 26), Waalwijk (Grotestraat 189), Goes (Westsingel 98), Hulst (Dubbele Poort 7) Terneuzen (Noordstraat 56) of Oostburg (Nieuwstraat 41). WIE WINT DE TOUR DE FRANCE-ETAPPE VAN VRIJDAG 16 JULI 1954 ANGERS-BORDEAUX, 843 km Naam Straat Woonplaats Duidelijk invullen Leest ook dagelijks het étappe-verslag in het U kunt er gewoon niet buiten voor Kloosterzande en omgeving Voor de goede inzendingen uit Kloosterzande, Groenendijk, Hengst dijk, Ossenisse of Walsoorden wordt een extra prijs van f 25. aan waardebonnen beschikbaar gesteld door de volgende win keliers: R. v. Heese „VIVO" - Manufacturen, Huish. artikelen, Groenendijk Th. Baart Banketbakkerij, Walsoorden. R. Marcelis, Rijwielhandel, Groenendijk. R. Vermorken-Voet, Meubelhandel, Groenendijk. A. Neve-Voet „VIVO" en Groentenhandel, Groenendijk. Wed. Kint-de Waal, Electr. artikelen, radio's, enz. Cloosterstraat, Kloosterzande Em. Eggermont Rund-, Kalfs- en Varkensslagerij, Cloosterstraat, Kloosterzande A. Wentzler Schoenhandel, Pr. Rooseveltstr., Kloosterzande. A. Rademakers, Woninginr. en Schildersbedr. Hulsterweg, Kl.zande j. 94e JA. Uitgave: Verschut Reigersti iustratie: redacteui C. J v H( H B L V M vooruitte f 6.55, p< bestell.) Losse nu Bureau HOEZE en Italii kaanse deze be commis: 31 Dece strekkei niet zot les heef Dulles verdedij waarbij 1955 zal neraal die het 3RES (Van ee KEES veel te meer n< J Als hij ren, zal i ciale m Het is een bril een sta{ t lukwen: J in St. Maanda kleine de, waa: uitsteke kreeg d als plotl dat henT vele anq „Leven i prestatil t moed." en spor' door sam<| en de Unie Vakopleidir| trie in het grote confej begonnen n| opleiding v IN JAPAN ten koste heidszorg. stigende vo geren dage beidsbureai in rijsw: sen, hoe ee t.t. op str: scheuren, tie en de Y eerlijk men de bond personeel te gaan v salarisverhc wil men in van f 55.— een wet, regering ati de landen 1 Amerikaans OP HET is het fo: een walv: Het fossii geleden geweest. OMDAT Ml lijk doet teg I zullen de kistan ook perkt zien. PAUL ROlJ gerzangcr, 1 se regering oen tournée pese landen denkt hem pathieën. DE OUD-P pa, clr Jaga: tijgenoten, beëindigd, protest tegel in de gevar| EEN VROU ningrad, dit brieven liee duizend km van Lenin ze liever ej DE WEST zoekt hoe tegen de W buitenland goede naam discrediet b GUATEMA) „het Guater immers gjee de agenda schrappen. II i W eersvJ J vanavond: t Toenem i overweger f tot matig f Iets wnrrn t Vandaag i Maan op J op 4.37 uu

de Stem | 1954 | | pagina 6