Zwitserse en Franse kopstukken raak ten Woutje niet kwijt Race naar Rouaan in kletterende regen „GEHEEL GEKLEED DOOR F. C." 300.- WIES VAN DONGEN reed naar amateurstitel Pellenaars had zo zijn opvattingen Een levende aap of papegaai Van Breenen's inspanning was tevergeefs Outsider Dussault won 3e etappe Een der Hoofdprijzen PEEK CLOPPENBURG - BREDA Nederlands kampioenschap te Zandvoort Tijdrit met veel tegenslagen Nederlanders mochten niet alles geven Van Caen naar St Brieuc, Bresten Vannes UIT, nevenstaand relaas der Zaterdag verreden étappe, van Rijssel naar Rouen, blijkt, dat Hein van Breenen na de ontsnapping met Dussault, Meu nier en van Genechten een vlucht van bijna 200 kiometer eerst een inzinking kreeg, moest loss en daarna nog met een lekke band af te rekenen kreeg. Machtige finale van puik wielerstuk En dat was goed gezien DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 12 JULI 1954 4 "^7"OOR DE FRANSEN was het te Rijssel de grote vraag, wat Louison Bobet in de derde etappe zou doen. Hij had in het algemeen klassement één seconde achterstand op Wout Wagt mans. Zou hij proberen Wagtmans de gele trui afhandig te ma ken? Of achtte hij die gele trui, zo in het begin van de ronde, 'n te hachelijk bezit, omdat de drager prompt doelwit wordt van de vele aanvallen? Het was dus een kwestie van tactiek, en voor beide alternatieven viel wat te zeggen. DER slot van rekening brengt de gele trui gedurende de eerste tien etappes dagelijks vijftienhonderd Nederlandse guldens op. Wü weten niet. wat tactiek van de ontwikkeling van de strijd te laten afhangen. Maar hoe het zij, Bobet tenslotte besloten heeft. Misschien was hü alleen maar besloten zijn na de derde etappe was Wagtmans nog altijd eerste in het algemeen klasse ment. terwijl Bobet op de tweede plaats stond. Overigens zijn er uiteraard nog de nodige andere candidaten voor de trui en wat er mee gepaard gaat. Koblet bijvoorbeeld heeft tijdens deze etappe uitlooppogingen gedaan, die er op we zen, dat hij zich liefst in de kortst mogelijke termijn in het bezit van die kostbare trui wenst te stellen. Hij had blijkbaar, evenals anderen, zowel bij de renners als bij de volgers bespeurd dat Bobet niet in zijn allerbeste vorm stak Ook tijdens de tweede etappe, ofschoon hij die gewonnen heeft, moest Bobet enkele malen hard vechten om over inzinkingen heen te komen en vandaag, Zaterdag, was hij kennelijk nog niet helemaal hersteld van die inspanning van daags tevoren. Alweer: slimme Woutje! WOUT WAGTMANS heeft ander- maal zeer intelligent gereden en listig geprofiteerd van de rivaliteit tussen de Zwitsers en de Franse ploeg. In het begin van de etappe waren vier avonturiers weggelopen, maar aange zien zij, indien de voorsprong tot on geveer tien minuten kon worden be perkt, niet gevaarlijk voor de groten konden worden, liet men hen hun gang gaan. Het grote peloton kreeg echter steeds meer achterstand, op een gegeven mo ment zelfs elf minuten. De gele trui van Wagtmans was toen in gevaar, want Meunier en van Genechten ston den in het algemeen klassement 15 minuten en 39 seconden achter op on ze landgenoot. Maar hieruit mag men niet conclu deren, dat er geen spanning in de groep heerste en dat er geen explosies zijn geweest in de vorm van felle de marrages, die weer gevolgd werden door even resolute tegenaanvallen. Vooral de Zwitsers waren actief en tastten telkens weer het terrein af. Zo plaatste Koblet plotseling een spurt in de buurt van Doullens, een 80 km. van de start, niet met de be doeling om de vier koplopers, die hem geenszins interesseerden te achterha len, maar om Wagtmans en Bobet van zich af te schudden. Hij had dit ook vóór Doul lens al meer dan eens gedaan, maar ditmaal zette hij nog meer kracht en overtuiging achter zijn vlucht Hij nam 150 meter, liep verder uit tot 200 meter en handhaafde zijn positie enige tijd. Totdat het vastberaden te genoffensief van de Franse Na- tionalen, bij wie Wagtmans zich uiteraard aansloot, hem het (Advertentie) Tour de France-prijsvraag plus een gezinsabonnement voor een bezoek aan haar park, P O O 50 ter waarde van 1- 7 f werd beschikbaar gesteld door TILBURG's NATUURDIERENPARK, Bredase- weg, Tilburg. AAN DE FINISH stond de directeur van zijn fabriek met een verschrik kelijk verstoord gezicht. Zijn pupil was als nummer laatst gearriveerd! De baas behoefde niets vragen, hij kreeg het antwoord onmiddel lijk: „ik ben. onderweg door zó, ont zettend veel handtekeningen-jagers aangehouden en ik wilde die men sen niet teleurstellen XXX VAN DE BEFAAMDE harmonica-vir tuoze dit nieuws: Zaterdagavond in Rouaan zei ze tegen Woutje „blij je te zien, je hebt woord gehouden, hier is een nieuwe gele trui als be loning" en ze voegde er de onaf scheidelijke zoen bij. Gisteren stond ze er weer, maar nu ging het er Frans toe, met die schone Louison. Het klapte! XXX IN RIJSSEL was er Vrijdagavond grote consternatie onder de Touror ganisatoren. Henri Boudard, hoofd- kamprechter van de wedstrijdcom missarissen was onderweg onwel ge worden en buiten kennis geraakt. In het ziekenhuis te Rijssel constateer de de g esheer verlammingsver schijnselen. Goddet moest naar een plaatsvervanger voor de populaire Boudard uitzien. XXX FERDI KUBLER, de grote pechvogel in de eerste etappe hij verloor immers een achttal minuten op nummer één Woutje Wachtmans, heeft verklaard: „als Koblet en Scha het me vragen, zal ik alles voor ze den". En hoe zit dat dan met Clerici? hoofd deed buigen. Hij wilde zich blijkbaar toch ook niet he lemaal leegrijden om zijn con currenten dwars te zitten Wat later, bij Vignacourt op een steile helling, probeerde hij het nog een keer. Nu gingen echter Privat van de Franse Zuid-Westploeg, Cieleska van Noord Oost Centrum en Wout Wagtmans met hem mee. Het viertal reed zich los en bracht het tot 20 se conden voorsprong. Maar op de Franse nationalen wierpen, onder aanvoering van Bobet en Geminani roet in het eten en ook deze aanval werd gefnuikt 70 speelde zich, ver achter de vier stoutmoedigen, die al een kleine 25 km na de start, met 200 km. voor de boeg, waren weggelopen, een strijd af tussen de grote heren, welke wij hierboven hebben belicht, althans en kele aspecten ervan. De vier vluchtelingen waren de Belg van Genechten, Dussault van de Zuidwest ploeg, meunier van de ploeg Noordoost Centrum en Hein van Bre- nen. Als er een groepje weggaat moet er altijd een Nederlander bij zijn, zei Pellenaars ons tijdens de rit. En waar om dan gisteren niet, toen Hassen- forder en een paar anderen de benen namen? vroegen wij. Omdat die po ging van het begin af aan tot misluk ken gedoemd was. Hassenforder is immers veel te gevaarlijk dan dat de anderen hem vroeger of later niet zou den aanvallen, als hij zich tenminste niet al te leeg gereden had, was het antwoord". Hein van Breenen ging dus met de Belg en de beide Fransen mee, mis schien niet helemaal van harte, want hij maakte een grimas, toen wij hem passeerden en hij had, althans in het begin ook niet veel trek om kop te doen. Maar goed, hij reed mee en naar mate de voorsprong groeide kreeg hij er steeds meer schik in, zodat hij zijn taak naar behoren vervulde en braaf de kop nam als het zijn beurt was. BRES STEEDS GROTER "TENGEVOLGE van de rivaliteit in de hoofdgroep, kon dit kwartet de bres steeds wijder maken, zodat wü b(j Doullens een verschil van 11 minuten noteerden. Daarna slonk het geleidelijk en na de bevoorrading te Forges-les-Eaux moest men zich zelfs afvragen of die lange vlucht van bijna 200 km ten slotte niet in een catastrophe voor de initiatiefnemers zou eindigen, zó snel kwam toen het peloton opzetten. Ai vóór Les Forges was het peloton uit een gerekt, want nu gingen de groten op de laatste 40 km. hun troeven uit spelen. In stortbuien en door nevel banken, die het uitzicht tot enkele honderden meters beperkten, stormde Mahé, die het etenszakje versmaad had, achter de vluchtelingen aan, maar hij kon zo hard niet rijden of Blusson haalde hem in en ging hem voorbij om daarna bijna twee kilometer alleen Pellenaars tot van Est: Goed so DELLENAARS stapte uit zijn t volgauto, toen Wim van Est reeds de bloemen en het over winningsvaantje in ontvangst had genomen. „Goed zo Wim, een prachtig resutaat na het verlies van de gele trui. Dat 'i truitje was eigenlijk nog te zwaar voor ons. Iedere dag dacht je bij je zelf: ik wil die trui niet verdedigen of ik kan die trui niet verdedigen tegen de overmacht, maar het bloed kruipt wmr het niet gaan kan! En dus verdedig je die trui toch, ook al omdat de financiële voordelen niet gering zijn. Maar nu zijn wij weer vrij in onze bewegingen en Goddet zal vóór Parijs nog wel iets van ons, Ne derlanders, horen Op dat ogenblik gleed Jan Noten als derde door de finish. Een grimas verscheen op het gezicht van de ploegleider, het was een aangename verrassing voor hem en als hij straks op de Limburger kan rekenen, dan broeit er in de bergen nog wel wat voor de concurrenten. Promotie was reeds zeker LIET REEDS Zaterdag jl. behandelde n protest van Baronie tegen de uit slag van de wedstrijd Baronie 2-Mid- delburg 2 werd afgewezen, zodat de Zeeuwen reeds bij het begin van de wedstrijd zeker waren van p> motie. Het werd dan ook een vrij matige ver toning. Na de thee een meer aanvallend Middelburg, maar nu was het Baro nie, dat succes boekte. De voorsprong der Middelburgers werd echter on middellijk herkregen toen Vogel na 'n fraai opgezette aanval nummer twee in het net deponeerde. Zo kwam het einde en had Middelburg 2 ongesla gen de promotie naar de res. Ie klasse bewerkstelligd. aan de kop van het peloton te rijden. Het waren eigenaardig genoeg de Frans nationalen, met Bobet aan het hoofd, die deze uitlooppoging te niet deden. Koblet en Wagtmans waren met Bobet meegegaan, zoals te ver wachten was. Van Breenen lost THEN kilometer voor Rouaan hadden van Breenen, van Genechten, Meu nier en Dussault nog twee en een hal ve minuut voorsprong op hun achter volgers. Maar van Breenen zat dood, hij moest de drie anderen laten gaan, jammer genoeg net vóórdat de lange afdaling naar Rouaan begon. En een kilometer voor de finish kreeg hij nog de pech van een lekke band. Zijn makkers plukten de verdiende vruchten van hun inspanning en Dus sault ging als eerste over de streep, vóór Meunier en van Genechten. Faanhof werd achtste met ruim an derhalve minuut achterstand op de winnaar, Wagtmans veertiende in de zelfde tijd en Wim van Est achttiende, eveneens in dezelfde tijd als Faanhof. Nico van Est, Nolten en Gerrit Voor ting zaten in het grote peloton, dat in dezelfde tijd volgde, Suykerbuyk kwam met drie minuten vertraging binnen en van Breenen met ruim vier minuten. Maenen, die een lekke band had ge had en daarna achterop was geraakt! 19.10.09, 104. h\j moest alleen bijkomen en Roks 19.25.52. Roks, die zeer te lijden had van een ongunstig geplaatste steenpuist kwamen samen binnen, ongeveer 20 minuten na de winnaar Klassement 3e etappe van Rijssel naar Derde etappe Rouaan (219 km) 1. Dussault (Fr. ZO) 6 uur 19 min en 52 sec. 2. Meunier (NOC) z.t. 3. van Genechten z.t. 4. Alomar (Sp) 6.21.27. 5. Forlini (lie de France) 6.21.31. 6. Kubler (Zw) 7. Bauvin (Fr. NOC) 8. Faanhof. 9. Remy (Fr). 10. Koblet (Zw). 11. Varnajo (r. West). 12. Tonello (lie de France) 13. Ockers 14. ex aequo: Wagtmans, Derycke (B) Schar (Zw), Wim van Est, Bobet (Fr) De verdere uitslag van de derde etappe luidt: Geminiam (Fr), Nolten. t Nico van Est. Voorting, allen dezelfde tijd als Forlini 6.21.31. 75. Suvkerbuvk 6.23.12, 77. van Breenen 6.24.04, 103. Maenen 6.38.30. 104. Roks z.t. Eiena (Fr. ZZO) arriveerde na het sluiten van de controle. „Altijd meegenomen Voor dit alles kreeg hij de prijs van de grootste pechvogel toegekend, dagelijks uitgeloofd door een Franse verzekerings maatschappij. „Twee honderd piek, altijd meegenomen," zei „Tarzan", toen men hem deze boodschap kwam brengen Algemeen klassement na derde etappe I. Wagtmans 18.35.50, 2. Bobet (Fr.) 18.35.51, 3. Bauvin (Fr. NOC) 18.36.21, 4/5. Robic (Fr. West) en Koblet (Zw) 18.36.51, 6. Schar (Zw) 18.37.01. 7. Wim van Est 18.42.10, 8. Deledda (Fr) 18.42.28, 9, Alomar (Spanje) 18.42.32. 10. Schneider (Lux/Oostenr) 18.42.36. Het algemeen klassement na de derde etappe luidt verder: II. Carle (lie de France) Dacqay (Fr NÖC) en Ockers 18.42.36. 14. de Smet 18.42.54, 15 Voorting 18.43.12, 16. Darrigade (Fr) 18.43.56. 17. Ku bler 18.45.14, 18. Geminiani (Fr) 18.45.44, 19. Gaul (Lux/Oostenrijk) 18.45.S7, 20. Forestier (Fr) 18.46.12, 36. ex aequo met 12 andere renners: Nolten 18.51.29, 73. Nico van Est 19.00.27, 80. van Breenen 19.05.44, 86. Faanhof 19.08.23, 90. Suykerbuyk, Maenen 19.25.24, 105. (Advertentie) De prijs voor de meest strijdlustige renner werd uitgeloofd aan de Belg van Genechten, terwijl Hein van Bree nen de prijs voor de renner met de meeste pech kreeg toegewezen. 1. Frankrijk Zuid-West (Dussault, Caput, Guitard) 19.01.54, 2. Frankrijk voor de grote „TOUR DE FRANCE-PRIJSVRAAG" van het DAGBLAD DE STEM Kleding ter waarde van Waardebon naar keuze te besteden voor aankoop van: costuum, hoed, overhemd, zelfbinder, sokken, ondergoed. NOC (Meunier, Bauvin, Bellay) 19.02.26, 3. België (van Genechten, Ockers, Deryckt) 19,02,56, 4. Spanje. (Alomar, Perez, Ruiz) 19.04.29, 5. lie de France (Forlini, Tonello, Bober), Zwitserland (Kubler, Koblet, Schar), Nederland (Faanhof, Wagtmans, van Est, Frankrijk (Remy, Bobet, Darri gade), Frankrijk West (Varnajo, Ma- hé, Mallejac), Luxemburg - Oosten rijk (Dierkens. Kemp, Morn). Frank rijk Zuid - Oost (Dotto, Kebaili, La- zarides) 19.04.33 Algemeen ploegcnklassement na derde etappe: 1. Frankrijk 55.50.31. 2. Zwitserland 55.59.06. 3. Nederland 56.00.36. Frank rijk NOC 56.01 26, 5. België 56.05.45, 6. Frankrijk West 56.09.37, 7. Luxem burg-Oostenrijk 56.14.46, 8, lie de France 56.19.49, 9. Frankrijk Zuid - Oost 56.21.12, 10. Spanje 56.22.51. 11. Frankrijk Zuid - West 56.22.55. Advertentie) geniet (Van onze speciale verslaggever) rAP HET VLAKKE circuit van Zandvoort zijn gisteren 383 van de 384 gulden dromen te pletter gevallen Want in het enor me gelid wielrenners, waarin iedere trui een hoofd vol plannen en een moedig hart vertegenwoordigde, was er slechts één, die het in triomf kon uitjubelen. Hij deed het na de 176 slopende kilometers, die het kampioenschap op de weg voor amateurs telde: Wies van Dongen uit Breda, tactisch en sterk coureur, die in de laatste ronden toonde, hoe men zich deze titel waardig kan maken. In dat geval moet ge de wind aankunnen, de last van een groot aan tal kilometers de twijfels rond een mogelijke mislukking en de drie- honderddrieentachtig samenballende concurrenten. Wies van Dongen toonde zich in dit alles 150 meter de meerdere. Want op die afstand stoomde het beste deel van amateurend Nederland over de streep. Voor een groot gedeelte vertrouwde Brabantse namen. Prachtige misrekening A LVORENS Wies van Dongen met een trouwe, verdienstelijk fietsen de Kersten onweerstaanbaar op de fi nish aanreed, machtige finale van een puik wielerstuk, waren er veel tafe relen achter de rug. Krijn Post en Jaan Braspennincx openden de rij. Maar dat was meer bij wijze van grapje. Het was waanzin om met de ontzag lijke ruimte te gaan fietsen en de eer ste aanvallers wilden het ook meer zien als een visitekaartje. Als een duidelijk bewijs, dat ze aan wezig waren. Een andere manier daarvoor was er niet. Zelfs toekomstig kampioen van -Dongen was naamloos in het gerekte, rijdende bloembollenveld. Men kon hoogstens in de gaten lopen door te vallen hetgeen ook meerdere malen CAEN, Zondagavond. (Van een speciale verslaggever) TN DE PLOEGENTIJDRIT, in de morgen verreden op liet autocircuit van Des Essarts, 20 kilometer van Rouaan in een heuvelachtige bosrijke streek gelegen, is Louison Bobet er in geslaagd Wout Wagtmans van zijn eerste plaats in het alge meen klassement te verdrijven. Een zeer zwaar circuit, zeer geaccidenteerd, van ruim 5 K.M. lengte, dat tweemaal moest worden afgelegd. De tijden van de drie best geplaatsten van elke ploeg werden bij elkaar opgeteld en aan de hand hiervan werd het ploegen- klassement opgemaakt. De tijden van elke renner afzonderlijk werden natuurlijk gevoegd bij zijn totaaltijd in het individuele klassement. Bobet noteerde 15 min. 11 sec. tegen Wagtmans 15 min. 47 sec. en daarmee verwierf de Fransman, wiens ach terstand immers slechts 1 seconde op Wagtmans bedroeg, de gele trui. UT werd in vier series gereden. Zuid- West Frankrijk, Spanje en Zuid- Oost Frankrijk waren ondergebracht in de eerste serie; lie de France, Lu xemburg-Oostenrijk en West Frank rijk in de tweede; België, Noord- Oost-Centrum van Frankrijk en Ne derland in de derde en Zwitserland en Frankrijk in de vierde serie. De ploegen startten met 2 minuten ver schil, maar tussen de series was de tussenruimten wat groter. ARME THIJS. Tn de Nederlandse ploeg was Roks verre van fit. Hij had er nog een tweede steenpuist bij gekregen en de behandeling door de medische dienst van de Tour, bestaande uit een bestra ling van de gezwellen, had tot dan toe weinig effect gesorteerd. Hij was doodsbenauwd, dat hij in dieze tijdrit uit zou vallen. Verder heeft Wout Wagtmans al een paar dagen last van keelpijn, zodat men zijn conditie ook niet perfect kan noemen. Met dat al heerste in de ploeg een strijdlustige stemming en men was vast voornemens om de favoriete Zwitsers e ploeg de overwinning niet cadeau te geven. Het ging om de tij den van de beste drie, wat niet wilde zeggen, da^ deze drie tegelijkertijd moesten arriveren. Achteraf bekeken, zou het misschien beter zijn geweest, als Wim van Est in de tweede ronde alleen was doorgegaan en niet bij Wagtmans en Voorting was gebleven. Hij zou dan een betere tijd nebben gemaakt en dit zou natuurlijk ook een gunstige iunvloed op de totaaltijd van de ploeg hebben gehad. Ploegtijdritten rijden is een aprate kunst, die ook moet worden geleerd. BRAVO SUIJKERBUIJK van de vele volgende bocnten band en ook hij boekte een ach- zij het zonder die bedoeling gebeurde. De potloden kwamen pas voor de dag toen in de 14e ronde (na ongeveer 60 km.) op de programmaboekjes moesten worden gekrabbeld: Daan de Groot had heibei georganiseerd en Stolker en H. v. d. Broek voelden veel voor assistentie. OPMERKELIJK RUSTIG. LJET DRIETAL nam verrassend snel voorsprong, maar in het peleton the greatest show on earth ble ven de groten opmerkelijk rustig. Wies van Dongen. Braspennincx, de Bruyn, de Waal, Konings, I laas zaten allen met snipperdag-gezichten achter in en op de duur gingen alleen de jongmaatjes zich in de kop van het veld ongerust maken. Zij sjorden en sloofden net zo lang tot de aansluiting (in de 23e ronde) een feit werd. En daarop hadden de geroutineerde rüders juist vast gere kend. Tientallen dappere, maar ietwat onbesuisde jagers moesten liun werk met een vergooide kans hekopen. Zij vielen in een frequentie van zes man per ronde. Er kwam ruimte. Men kreeg meer overzicht. En dit was wel nodig ook, want de aansluiting was met zoveei verwarring gepaard gegaan, dat we derom een groepje slimmerikken de benen kon nemen. A. van j't Hof probeerde het drie minder be- Ikenderi, maar furieus rijdende ge- kreeg Klaas van Est 'n lekke Uellen. Het peleton reageerde nu veel (sneller. Met opmerkelijke haast maak- terstand. Tenslotte werd de lan- j ten zelfs v. Dongen, Verstraeten, Ko nings en Wolfs werk van de achtervol- Cuijkerbuijk kwam bij de start het slechtste weg. Hij raakten dade lijk achter maar was spoedig weer bij. In de 'eerste scherpe bocht zagen wij plotseling een rode trui: Koblet was hef circuit aan het verkennen evenals tevoren ook de Franse natio nalen hadden gedaan een lachende Koblet, die onze ploeg in het voorbij rijden begroette met een van de wei nige Nederlandse woorden, welke hij machtig is, een term, die beter niet in druk kan verschijnen. Koblet bedoelde overigens het tegenovergestelde van een onvriendelijkheid mee. In de bocht van een vrij lan ge afdaling, die met een 70 km. vaart werd genomen, raakte Roks uit de koers. Hij kwam in, het gras langs de weg terecht en miste de aansluiting. In een ge klim naar het punt, waar start en finish waren ingericht, Henk Faanhof te machtig; op ongeveer een kilometer voor de tribunes moest hij lossen. Deze eerste ronde was doo-r de drie mannen aan kop, Wagtmans, Voorting en Wim van Est in 8 min. 2 seconden afgelegd, een slechte tijd liet was toen ai duidelijk dat de prijzen voor deze ploegrit, wélke respectievelijk 300.000 en 200.000 en 100.000 francs bedragen, niet voor onze ploeg waren weggelegd. In de tweede ronde voerden de koplopers het tempo op. Gerrit Voor ting, Wim van Est en Nolten, fungeer den om beurten als gangmakers, ter wijl Wagtmans zich in tweede of der de positie ophield. De lange afdaling werd thans met een vaart van 80 kilometer genomen. De laatste klim werd door van Breenen en Suijker- buijk noodlottig, terwijl Nolten veel werk had verzet tenslotte ook nog terrrein verloor Maenen was al veel eerder achtergeraakt en zou gelijk met Roks arriveren.. Voor Voorting, Wagtmans en Wim v. Est werd dezelfde tijd opgenomen nl. 15 min. 47 seconden. Dit bracht de tijd voor de ploeg dus op 47 min. 21 se conden. De tweede ronde was door de drie kopmannen iets sneller afgelegd dan de eerste, n.l. in 7 min. 45 sec. een verschil dus van 17 sec. Verder waren de tijden van de Nederlanders: Klaas van Est 15 min. 55 sec., Nolten 15 min. 57 sec. Suijkerbuijk 16 min. 07 sec., van Breenen 16 min. 33 see. Faan hof 17 min. 30 sec. en Maenen en Roks 18 min. 15 sec. Overeenkomstig de verwaentingen won Zwitserland de ploegrit. Koblet en Schar, die verwoed spurtend door de finish gingen, noteerden beiden 15 min. 2 sec., terwijl Kubler als derde aankwam in 15 min. 9 sec. Totaaltijd voor Zwitserland 45,1 sec. Frankrijk werd tweede met Bobej (15.11), Fo restier (15.20) en Darrigade (15.29), totaaltijd 46 minuten precies en West Frankrijk derde met 46.57. Na Soanje, België en NoordOost Centrum werd Nederland dus zevende met 47 min. 41 sec. Wagtmans had na deze rit net 35 seconden achterstand op Bobet aan wie hij dus de gele trui moest af staan doch 16 seconden voorsprong op nummero 3 Koblet gin. Met nog een halve koers (83 km.) in het vooruitzicht kon het snel te laat zijn. Uitgerekend half course was tot gro te tevredenheid van vele de tweede aansluiting een feit. BESLISSEND. LJET KON een kapitale spurt wor- den. Drie ronden lang was er de kans, dat het kampioenschap zou ver lopen in glad samen rijden, waarin de een te bang was voor de ander om er tussen uit te trekken. Maar er school te veel trots in het geslonken veld. Met kwieke slagen slaagde het Maastrichtenaartje v. d. Weyden erin te ontsnappen. -lij luidde daarmee misschien zonder dat hij er zelf erg in had het beslissende siotoffensief in. Want de brave Limburger kreeg het beste van het beste op zijn brood toen hij nog maar nauwelijks honderd me ter uit de buurt was: Wolfs, van 't Hof, Borremans, van Griensven, Hof land. WAARDIG KAMPIOEN. (TEEN WIES VAN DONGEN. Die kwam pas toen iedereen dacht, dat het was bekeken. Dat het zonde was voor de achterblijvers, maar dat ze wel naar huis konden gaan. Het was de prachtigste misrekening die de duizenden langs het parcours deze middag maakten. Want Wies van Dingen kon wei. Met schonkige, wei nig fraaie maar doeltreffende pedaal slagen overbrugde hij de afstand tus sen peleton en kopgroep. In zijn spoor zat toen al de rustige Kersten, die wel vertrouwen in de zaak had. Ook toen de Bredanaar doorstootte en met zijn hulp naar de streep stevende. Twintig meter voor de streep kon den de talrijke Bredanaars reeds een kampioen toejuichen. Kerstens was toen een geslagen man. DE UITSLAGEN: T)E UITSLAG om het wegkampioen- schap van Nederland over een af stand van 176 km. luidt: I Van, Breda, 4 uur 17 min. 44 sec. Kersten, Siebengewald z.t. 3 J. v. d. Putten, Den Haag 4 uur 17 min. 49 sec. 4 De Bruyn, Roosendaal z.t. 5 de Waal, Hontenissen z.t. 6 Rusman, Haarlem z.t. 7 v. d. Berg, Sliedrecht z.t. 8 van Grinsven, Eindhoven z.t. 9 Janissen, Amsterdam z.t. 10 v. d. Dun- gen, Tilburg z.t. II ex aequo, allen in dezelfde tijd als v. d. Putten re renners: v. Bockel, Amsterdam, Bergmans, Aalst, van 't Hof Sassenheim, de Hoog, Amsterdam, Konings, Breda, Maas .Pindorp, v. d. Lijke, Groede, v. d. Pluym, Dussen, A. v. d. Putten, Den Haag, Tonnie Peters Haarlem, Snijder, Zwanenburg, Snij ders, Halfweg, van Steenselen, Mijns- herenland, de Vree, Breda, v. d. Weij- den, Maastricht, Wolfs, Vlijmen, en Wuyts, Kruisland. De uitslag van een nationale wed strijd voor nieuewelingen op het cir cuit over en afstand van 59 km. luidt: 1 Mulder, Amsterdam, 1 uur 24 min. 12 sec. 2 van Wetten, Noordwijkerhout z.t. 3 Stoeltie, Amsterdam z.t. 4 Groot Beverwijk, z.t. 5 Nijdam, Eelderwolde z.t. BONDSPLOEG DOOR HELLAS GEKLOPT Zes doelpunten van van Duursen Vlissingen heeft Zaterdagavond het puikje van de Nederlandse handbal wereld aan het werk gezien. In het kader van de jubileumviering van Marathon speelde namelijk het Ne derlandse Bondselftal tegen de kam pioen van Nederland, ellas uit Den Haag. De ploeg van Hellas vormde een hechte eetiheid en dat was wel de doorslaggevende factor voor haar ove rigens kleine overwinning. De verde diging, met de spectaculaire doelman Patiwael vormde een moeilijk te pas seren blok. De middenlinie was een razend snelle verbindingsschakel tus sen verdediging en aanval en de voor hoede switchte, dat het een lieve lust was. Middenvoor van Duursen toon de zich de beste schutter, want hy nam niet minder dan zes van de elf doelpunten voor zijn rekening. In de Bondsploeg was het verband niet zo hecht en dat kon volgende week in de wedstrijd tegen Zwitser land wel eens funest worden. Over het verloop van de wedstrijd het volgende. Achtereenvolgens werd door beide ploegen gescoord totdat de stand 66 was. Toen nam de Bondsploeg een voorsprong tot 86, maar Hellas keerde in een fel offen sief de rollen om en maakte er 8—10 van. Dat overwicht is gebleven, want de eindstand werd 1011. NEDERLANDS ELFTAL SAMENGESTELD Na afloop werd het Nederlands elf tal samengesteld, dat Zaterdag in Heerenveen tegen Zwitserland uit- komt. Doel: J. Slaats (PSV); achter: A. de Jonge (PSV) en J. van Blitterswijlt (Hellas); midden: A. Hoens (PSV), J. Tromp (Aalsmeer) en G. Dekkers (PSV); voor: J. de Vaan (DES), J Walker (Hellas), R. van Duursen (Hellas). A.Rutjes (Hellas) en J. Zui- dema (Hellas). Reserves: A. Martini (Aalsmeer, J- van Loon (DES) en K. Moenis (Aals meer). Ditzelfde elftal speelt Zondagavond in Den Haag als Nederlands Bonds elftal tegen een Zwitsers Bondselftal

de Stem | 1954 | | pagina 6